Jane

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Jane

Příspěvek od Jane »

Milý deníčku,

ať jsem v příštím životě tlustá, abych si mohla hezky papat svou milovanou syrovou stravu a vybudovala si tím krásnou postavu, šťastný vztah a nikdo už by mi při pozdravu neříkal: Ježiš marjáá, nemáš tuberu????
:-)))

Můj život před cca třemi lety=prakticky každý měsíc nemoc, 3xdo roka antibiotika, pořád rýma, pořád bolesti v krku, bílé čepy, mládí jsem strávila prakticky v posteli... joooo, ale měla jsem hezkou postavu, sice hodně štíhlou, ale přece jen nějaké tvary. Můj metabolismus je super rychlý, takže abych byla štíhlá, musela jsem spořádat denně 4-5 vydatných jídel, většinou tak 5 housek, knedlíky, zákusky, husté polévky...Pak jsem se dostala postupně k vita stravě a půstům a jsem zdravá, ale vypadám jako chodící mrtvola, hádky s přítelem, nekončící debaty s rodičema atd :-)))
Jako jediná žena na světě jsem doufala, že mi po porodu zůstane pár kilo navíc, haha marně...

Takže tu čtu různé příspěvky a usmívám se. Já neujíždím na čokoládě, kousku chleba atd....já to jím, protože musím, abych se uplně neztratila, aby mi přítel nezdrh a aby mi pohled do zrcadla nepůsobil depky :-D. Takže je to fakt sranda. Pochutnávám si na ovoci, ořechách apod. a pak si řeknu, sakra, měla bych taky sníst něco trochu na tloustnutí, nebo zase budu vypadat hrozně :-)))) a pak si přijde kámoška po týdenním půstu a vypadá furt pěkně, no nenaštvalo by vás to???

Tak jsem se před nedávnem rozhodla, že takhle to dál nejde, po jídle prostě neztloustnu, musím nabrat svaly, to je moje jediná šance, asi.
Bohužel jsem na tom začala pracovat v době kojení, což asi nebyl nejlepší nápad, přece jen je člověk vyčerpaný, nevyspalý a do toho jsem tady každý den blbla s činkou, takže jsem hned chytla nějakou virózu, asi jak jsem byla oslabená a skončila jsem na antibiotikách a po měsíci angínu a opět. Prý se penicilin dává při kojení. Na jednu stranu jsem šťastná, že nemusim přestat kojit, ale na druhou si říkám, je to asi menší svinstvo, než jiná antibiotika, ale stejně chudák dítě....
Tak s posilováním asi začnu, až moje křehké tělíčko nebude napájet ještě jedno tělíčko :-)
Taky mě napadlo, když se má jíst aspoň 80% syrové stravy, že bych jedla normální vařenou, ale k tomu pila tak obrovské množství šťáv, že by pokryly těch 80%. Docela to i šlo, byla jsem zásaditá, ale kde na to má člověk brát peníze? Je to celkem nářez! Je to smutný, ale když si člověk dá rohlík se sýrem, tak ho to přijde levněji, než kdyby si dal syrovou svačinku, která by ho měla zasytit stejně.
Jen doufám, že dcerka nebude vychrtlina po mě a nebudou mi příbuzní nadávat, co jí to dáváš k tomu jídlu, po tom má ztloustnout???

Jenom nechápu ty nadšený zprávy od půstařů, že pak vypadají mladší, vždyť přece logicky, když člověk zhubne, tak má v obličeji víc vrásek! Přítel tvrdí, že se mi v obličeji objevilo pár vrásek,které jsem před půstem neměla, já to radši nezkoumám, ale bohužel do půstu asi ještě dlouho nepudu, asi až někdy v důchodu, až mi bude všechno jedno :-)))

Tak se všichni pobavte nad mým strašným osudem :-)))))) a hezky se vyspěte!

J.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jane

Příspěvek od Lenuška »

Ahoj, Jane, nemám čas na delší odpověď, ale z tvého příspěvku na mne dýchla hořkost nad svým osudem. S tím, co bylo člověku naděleno, bychom se měli v první řadě smířit, a v druhé zkoušet nějak to vylepšit. Nemohu ti radit ohledně stravy, ale když se nevyrovnáš s tím, jak vypadáš, budeš to jen těžko zlepšovat. Taky jsem dost štíhlá, zrovna dnes jsem tu dala do deníku fotku. Taky bych mohla chtít plnější tvary, ale smířila jsem se, a přítel to bere jako můj klad, že nejsem tlustá:-). Tak nevěš hlavu, určitě jsi hezká, i jako štíhlá...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jane

Příspěvek od s.arik »

Ahoj,
sama jediná určitě nejsi, já sice vážím něco přes 60 kilo, ale vychrtlá jsem taky. Jsem celkem vysoká, takže i s touhle váhou mám ruce jak tyčky, žádná prsa, viditelná pomalu všechna žebra, boky leda na pohled, jinak samá kost, a nejotravnější je, když člověk leží na boku a nemůže si dát jednu nohu na druhou, protože má hned otlačeniny :roll: Tuk nenabírám, ani když se přežírám vysoce kalorickými dobrotami. Naštěstí mě to moc netrápí, manžel určitě raději kosti než pneumatiky, já sama mám na sobě některé partie extra ráda a co říká okolí, proti tomu se musí člověk obrnit.
Mimo jiné si můžeš všímat toho, že většina kritizuje buď ze závisti, nebo proto, že to mají prostě v povaze, jinak přemýšlet neumí a kdybys měla postavu nevímjakou, něco si najdou, třeba oblečení, něco v bytě, kariéru... Přemýšlej, jestli ti takoví lidé něco přinášejí, jestli jejich společnost potřebuješ. Opravdoví přátelé nerýpají.
Je super, že se na určité stravě cítíš lépe a jsi zdravější, tím směrem jdi, ale své důvody moc nevykřikuj (mimo spřízněné duše), jinak ti šťouralové omlátí o hlavu každou rýmičku :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

No mojeho přítele se na to radši neptej:-
D, bohužel mě neznal v době, kdy jsem byla pořád nemocná, tak moc nechápe, co blbnu...

No ale buďme pozitivní! Včera jsem si koupila k dnešní snídani ( ty už nejim jiné než vita dlouho) žlutý meloun a datle, obojího bych se ujedla :delicacy:
Ale prý se má jíst žlutý meloun jen samotný? Nekombinovat s jiným ovocem? Co je na tom pravdy?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Jane píše:.. sakra, měla bych taky sníst něco trochu na tloustnutí, nebo zase budu vypadat hrozně :-)))) a pak si přijde kámoška po týdenním půstu a vypadá furt pěkně, no nenaštvalo by vás to???
Lidi chteji vzdycky to co nemaji (me nevyjimaje), cize me Tve premysleni az tak neprekvapuje, ale k veci - S.arik Ti to pise dobre, jsou to "kysely hrozny" - zavist, nic hlubokyho v tom nehledej.
Jestli Ti to pomuze, tak vic se mi libi vychrtle s primerenyma prsama akorat do dlane. Umely F-ka (F-uj to sem se lek:) ) mi absolutne nic nerikaji:).
Prdelate a kozate zenske to neni zadny kumst, to umi skoro kazda. Takova hubena, event. hezky vyrysovana cvicenim, kdyz se umi jeste k tomu ohaknout to je teprve narez hehe .. :D .
------------
Jee, Sari, manzel taky rad kosti ? Taky mam doma jednu velmi zachovalou kost :P ..
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Jane

Příspěvek od gabrielik »

Keď počúvam takéto sťažnosti, prvé čo ma napadne je: pásomnica. :)

Možné to je ale môžu tu byť aj iné vplyvy.
parazity, problém zo vstrebávaním živín, hyperaktívna štítna žlaza, rodinná predispozícia, ale aj stres a tlak zo strany okolia.
Mala by si začať tým, koľko máš rokov, výšku, a váhu. Aké je teraz tvoje BMI?

Spomenula som si na jedno video, čo som nedávno videla. Pozri si ho, možno sa tam nájdeš.

Ide tiež o to, že ak človek schudne, telíčko odhalilí to, čo naozaj okrem sádla na sebe nosíme.
Čo sa týka posilovania, vykašli sa spočiatku na činky, ale choď von na prechádzky. Na vzduch, slniečko. Nieleže sa pri rýchlejšom tempe precvičíš, ale dodá ti to aj energiu.

A aby som nezabudla, ešte to video:
http://www.youtube.com/watch?v=kcfxDR6G ... qX_yFkfpc=
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jane

Příspěvek od buc11 »

Jane píše:Milý deníčku,

ať jsem v příštím životě tlustá, abych si mohla hezky papat svou milovanou syrovou stravu a vybudovala si tím krásnou postavu, šťastný vztah a nikdo už by mi při pozdravu neříkal: Ježiš marjáá, nemáš tuberu????
:-)))

Můj život před cca třemi lety=prakticky každý měsíc nemoc, 3xdo roka antibiotika, pořád rýma, pořád bolesti v krku, bílé čepy, mládí jsem strávila prakticky v posteli... joooo, ale měla jsem hezkou postavu, sice hodně štíhlou, ale přece jen nějaké tvary. Můj metabolismus je super rychlý, takže abych byla štíhlá, musela jsem spořádat denně 4-5 vydatných jídel, většinou tak 5 housek, knedlíky, zákusky, husté polévky...Pak jsem se dostala postupně k vita stravě a půstům a jsem zdravá, ale vypadám jako chodící mrtvola, hádky s přítelem, nekončící debaty s rodičema atd :-)))
Jako jediná žena na světě jsem doufala, že mi po porodu zůstane pár kilo navíc, haha marně...

Takže tu čtu různé příspěvky a usmívám se. Já neujíždím na čokoládě, kousku chleba atd....já to jím, protože musím, abych se uplně neztratila, aby mi přítel nezdrh a aby mi pohled do zrcadla nepůsobil depky :-D. Takže je to fakt sranda. Pochutnávám si na ovoci, ořechách apod. a pak si řeknu, sakra, měla bych taky sníst něco trochu na tloustnutí, nebo zase budu vypadat hrozně :-)))) a pak si přijde kámoška po týdenním půstu a vypadá furt pěkně, no nenaštvalo by vás to???

Tak jsem se před nedávnem rozhodla, že takhle to dál nejde, po jídle prostě neztloustnu, musím nabrat svaly, to je moje jediná šance, asi.
Bohužel jsem na tom začala pracovat v době kojení, což asi nebyl nejlepší nápad, přece jen je člověk vyčerpaný, nevyspalý a do toho jsem tady každý den blbla s činkou, takže jsem hned chytla nějakou virózu, asi jak jsem byla oslabená a skončila jsem na antibiotikách a po měsíci angínu a opět. Prý se penicilin dává při kojení. Na jednu stranu jsem šťastná, že nemusim přestat kojit, ale na druhou si říkám, je to asi menší svinstvo, než jiná antibiotika, ale stejně chudák dítě....
Tak s posilováním asi začnu, až moje křehké tělíčko nebude napájet ještě jedno tělíčko :-)
Taky mě napadlo, když se má jíst aspoň 80% syrové stravy, že bych jedla normální vařenou, ale k tomu pila tak obrovské množství šťáv, že by pokryly těch 80%. Docela to i šlo, byla jsem zásaditá, ale kde na to má člověk brát peníze? Je to celkem nářez! Je to smutný, ale když si člověk dá rohlík se sýrem, tak ho to přijde levněji, než kdyby si dal syrovou svačinku, která by ho měla zasytit stejně.
Jen doufám, že dcerka nebude vychrtlina po mě a nebudou mi příbuzní nadávat, co jí to dáváš k tomu jídlu, po tom má ztloustnout???

Jenom nechápu ty nadšený zprávy od půstařů, že pak vypadají mladší, vždyť přece logicky, když člověk zhubne, tak má v obličeji víc vrásek! Přítel tvrdí, že se mi v obličeji objevilo pár vrásek,které jsem před půstem neměla, já to radši nezkoumám, ale bohužel do půstu asi ještě dlouho nepudu, asi až někdy v důchodu, až mi bude všechno jedno :-)))

Tak se všichni pobavte nad mým strašným osudem :-)))))) a hezky se vyspěte!

J.
kdybych tohle o sobě napsal ( a možná by to byla i pravda), tak bych okamžitě ochořel a to si nemohu dovolit,
proto normou jsem já a s naprosto pozitivním přístupem ai když na to nemám jako zrovna teď a tady v práci náladu
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

cepheus píše:
Jane píše:.. sakra, měla bych taky sníst něco trochu na tloustnutí, nebo zase budu vypadat hrozně :-)))) a pak si přijde kámoška po týdenním půstu a vypadá furt pěkně, no nenaštvalo by vás to???
Lidi chteji vzdycky to co nemaji (me nevyjimaje), cize me Tve premysleni az tak neprekvapuje, ale k veci - S.arik Ti to pise dobre, jsou to "kysely hrozny" - zavist, nic hlubokyho v tom nehledej.
Jestli Ti to pomuze, tak vic se mi libi vychrtle s primerenyma prsama akorat do dlane. Umely F-ka (F-uj to sem se lek:) ) mi absolutne nic nerikaji:).
Prdelate a kozate zenske to neni zadny kumst, to umi skoro kazda. Takova hubena, event. hezky vyrysovana cvicenim, kdyz se umi jeste k tomu ohaknout to je teprve narez hehe .. :D .
------------
Jee, Sari, manzel taky rad kosti ? Taky mam doma jednu velmi zachovalou kost :P ..
Tak to máte dobrý, ten můj miluje velký prsa, takže když mi po půstu odešly do věčných lovišť, tonul v slzách :-))))
Co se týče závisti, ano, dřív mi záviděli, že se můžu cpát čímkoliv a jsem pořád hezky štíhlá, ale po čistě vita stravě mi to fakt neslušelo, věřte mi :-) a lidi si prostě myslí, že všichni drží dietu jen proto, aby zhubli, ne , aby byli zdraví, to nikdo nepochopí, takže teď když někomu řeknu, tohle jíst nechci, tak je mu hned jasný, že to dělám kvůli štíhlý linii, takže jsem magor :-DDDD
Taky mě štve, že já bych si nedovolila někoho potkat a říct, no ty vypadáš, tys zase ztloustla! Ale každej v pohodě mi řekne to samý opačně...prostě hubený lidi jsou hubený dobrovolně a chudáci tlustý za to nemůžou, takže se jim nesmí nic říct haha.

Mám dotaz, trhám si teď často kopřivu, pampelišky, jetel a mixuji to s banánem, :delicacy: To zelený opláchnu teplou vodou. Nehrozí nějaká nemoc?? Nedá se takhle něco chytit třeba od nějakých zvířat? Jenže kdybych to opláchla vařící vodou, ztratí to hodnoty....
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jane

Příspěvek od Lenuška »

Jane, já taky hodně mixuju a odšťavňuju kopřivy a pampelišky. Umývám ve vlažné vodě. Ale dávám si pozor, kde to trhám. Nejlépe někde, kde nikdo nechodí, např. nějaké rozlehlejší křovisko, uprostřed mýtinka, na ní bujný plevel...a jé, dostala jsem chutě, jdu si něco mixnout...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Zena taky namitala, ze tu u nas v okoli to zelene natrha tak akorat podelane od psejku:(
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Ahoj gabrielik, je mi 32 let, BMI mám 18,6 takže už normální váha, pod 18,5 je to podváha.

Nicméně moje ideální váha by měla být 57,8 kg, toho jsem nedocílila nikdy.

On je taky problém, když takový člověk jako já pak něco chytne, střevní chripku a podobný radosti, tak mě to strašně zničí, nemám z čeho čerpat:-)

Ale nejsem v tom sama, tchán je taky vychrtlej a když teď onemocněl, tak jsem navrhla tchýni, že mu půjčím knihu Hladověním ke zdraví a ona se zhrozila, že mě to nesmí ani napadnout. Kdyby byl tlustej, určitě by nebyl problém. Nemáme nárok se léčit :-))))

Jaké máte zkušenosti s citrónem? Slyšela jsem teď, že je strašně zdravej, dodává hodně energie, obsahuje vápník, atd atd, věci, co jsem netušila. Tak jsem byla v Penny a marně hledala síťku, kde by nebyl ani jeden plesnivej!!! Nenašla... znechutilo mě to a odešla jsem. To je něco strašnýho, jak to můžou prodávat? To je fakt pod úroveň.

Jinak mám ze sebe radost, zasila jsem mrkvičku, špenátek, bazalku, salátek, zas bude co jíst, až se zima zeptá :-)

A koupila jsem si kokosový olej 3 l a hned se ho asi trochu přejedla, miluju ho, ale v noci mi bylo docela špatně, takže příště asi tak maxímálně 1 lžíce denně :-)

Krásný letní den všem!

J.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

Jane píše: Tak jsem byla v Penny a marně hledala síťku, kde by nebyl ani jeden plesnivej!!! Nenašla... znechutilo mě to a odešla jsem. To je něco strašnýho, jak to můžou prodávat? To je fakt pod úroveň.

Jinak mám ze sebe radost, zasila jsem mrkvičku, špenátek, bazalku, salátek, zas bude co jíst, až se zima zeptá :-)

Krásný letní den všem!
taky nechápu, že si dovolí prodávat plesniviny - to mě v ČR vytáčelo - že si to nejen dovolí, ale že to kolikrát ani nezlevní! Grr. Člověk musí být opatrný.

Já dnes taky sela. ") Mrkev, salát apod.

Vy máte asi stále letní počasí co?! Mne mrzne promočený zadek ze shýbání nad záhony. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jane

Příspěvek od buc11 »

zdraví není v tloušťce já jsem ultravychrtlý a chorý nejsem nikdy, tak nevím,
a ovoce je sviňa, tak to bůh vymyslel, prostě podléhá rozkladu a zmaru jak my, ovšem souhlasím, měli by to semo tamo zkontrolovat a odložit pro mne do zlevněných
nedávno jsem zahlédl v tescu v akvariu scíplou rybu, tak jsem to pracovnici sdělil a ta po marném oživovacím pokusu ji vyjmula bůhvíkam odnesla
citron jsem dal naposled před 6ti lety, těsně než jsem uviděl blížícího se psa s hlídačem ve spain, padanýho v citronovým sadu, obrovskej jak melounek a přezrálej, ale pořád hnusně kyselej, kyselost můj organismus naprosto odmítá
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Objevila jsem dobrůtky z Lifefoodu! Čokoládové kuličky, pohánky kakové a podobné dobroty, můj problém, co budu dávat dětem , když budou vyžadovat něco sladkého, za odměnu, něco, co se podobá tomu, co dostávají kamarádi, je vyřešen!!!!! hurá! Doufám, že jim to bude chutnat stejně, jako mně ovšem :-))

Tak dcerka poprvé ochutnala mix banán, spirulina, zelený salát a moc jí to chutná. Po návratu z dovolené si zase začnu pěstovat tibetskou houbu, tak doufám, že jí také bude šmakovat, už se moc těšim, ten kefír z ní je pochoutka.

Postavu jsem přestala na nějaký čas řešit. Malá teď zlobí se spaním, takže jsem jak mátoha, kojení mi taky na energii nepřidá, takže ještě cvičení nepřipadá v úvahu, takže stejně nemůžu nic dělat. Je to stejně sranda, jak to ta příroda divně zařídila. Na mých hubených nožkách a povadlém zadku mám celulitídu neboli zásoby tuku, hm díky...

Nakoukla jsem do Doby jedové II a dávám teď aspoň matrace a peřiny každý den do okna, ať sluníčko vypálí roztoče. Savo letělo do koše a nastoupil ocet na vše :-))

Naprosto obdivuji afričanky, jak dokážou celé dny nosit i více dětí a vše u toho dělat, já už s těmi 8 kg na zády (na břiše je to ještě horší) vydržím chvíli a záda to docela odnášej. Těšila jsem se, jak s ní budu v létě trajdat po horách, ale moc růžově to nevidím :-)
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

vlasy

Příspěvek od Jane »

Už tři roky mi nerostou vlasy. Jsem z toho špatná a nevím, co mám dělat achich ouvej :-)))
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Příspěvek od Jane »

Tak už bydlíme v novém, určitě zdravějším prostředí, cihly, dřevěné podlahy, zahrada....jak bude zdravé na psychiku, to se uvidí, tchýně v přízemí a dvouleté dítko věčně řvoucí, já chci k babičce :-), ano, chápu, babička má sušenky nebo maso, popř. nějaký výborný plátkový sýr... otázka je pouštět ji tam kdykoliv, aby se pak ráda vracela k nám nebo naopak určit striktně dny/hodiny, kdy bude tam a kdy doma?

Jak vysvětlit čilé 70ti leté kuřačce, že jíst každý den maso škodí? :-)))

No aspoň že nám svítí sluníčko.... >:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re:

Příspěvek od Jindra »

Jane píše:a) otázka je pouštět ji tam kdykoliv, aby se pak ráda vracela k nám nebo naopak určit striktně dny/hodiny, kdy bude tam a kdy doma?
b) Jak vysvětlit čilé 70ti leté kuřačce, že jíst každý den maso škodí?
ad a - znám, řešívám totéž; myslím, že lépe pouštět pokud možno kdykoli, bez restrikcí, ovšem ještě lépe jest nabídnout natolik atraktivní program, že babičku oželí a raději jde s Tebou
ad b - ha, začátečnická otázka, taky jsem kdysi měl... neřeš, neraď, nevysvětluj. je to neřešitelné neraditelné nevysvětlitelné. každý svého štěstí strůjcem. přesněji řečeno (jelikož ani já neradit nevydržím), dneska už to zkouším pouze jednou a zlehka; je-li zájem, pokračuji, kdežto v případě averze končím. radit takovému, kdož radu odmítá, je chybné
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

ak chces vysvetlovat ze maso skodi, musis najprv vediet odkial si ta sama prisla k tomu nazoru a ako ho dokazes skutocne obhajit.

Ja som kedysi tiez mal taky povrchny nazor a drzal sa ho striktne az som sa presvedcil ze je to naopak.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jane

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:ak chces vysvetlovat ze maso skodi, musis najprv vediet odkial si ta sama prisla k tomu nazoru a ako ho dokazes skutocne obhajit.

Ja som kedysi tiez mal taky povrchny nazor a drzal sa ho striktne az som sa presvedcil ze je to naopak.

http://zena.centrum.cz/zdravi/hubnuti/c ... position-4
ale naopak, ja to vedel uz od zacatku
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Buc, You Jane, me Tarzan ?

Jane musi vediet sama za seba vysvetlit preco si to mysli, musi mat v sebe nejaku logiku a argumenty

inak nemozu nikomu druhemu nic vysvetlovat ani , lebo bez toho je to ako kostolnicky MLM, ked kazdy ma za ulohy nahanat ludi do tej ktorej cirkvi ale nik ani z nahanacov nevie ze vlastne rpeco su v nej.
5 2 8
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

No ona to ví, že v mase jsou hormony, antibiotika atd., ví, že v sušenkách jsou éčka, spousta lidí to ví, ale nechce to řešit, chutná jim to, tak co. Já rozhodně nebudu mluvit do jídla jim! Ať se živí, jak chtějí! Jen by mi vadilo, kdyby jejich kuchyň dávala každý den mému dítěti. Ale zatim se mi to začíná dařit eliminovat, uvidíme.

Nejlepší je nejíst :-))))
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

http://zena.centrum.cz/zdravi/hubnuti/c ... position-4
ale naopak, ja to vedel uz od zacatku[/quote]

No já teda nevim, ale Italové jedí strašně moc rohlíků a těstovin, což mi taky nepřijde moc dobrý, ale jo, česká kuchyně je horší.... Nejlepší je vlastní zahrada a farma, když už člověk chce jíst maso, ale to asi na vitarian.cz nebudeme řešit :-D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

Jane píše: No já teda nevim, ale Italové jedí strašně moc rohlíků a těstovin, což mi taky nepřijde moc dobrý, ale jo, česká kuchyně je horší.... Nejlepší je vlastní zahrada a farma, když už člověk chce jíst maso, ale to asi na vitarian.cz nebudeme řešit :-D
to je reakce na středomořskou stravu? :)
Italská kuchyně mne moc nelákala nikdy (takže o ní kromě těstovin, rizot a pizzy moc nevím), ale v Řecku, na Kypru apod. se toho pečiva či zahušťovaných moučných jídel tolik nejí. Vím to kvůli tomu, že jsem se snažila vyhnout lepku a to je tam docela snadné. Do hodně jídel mouku nedávají. Že si pak občas k nečemu vezmou pečivo je možná nešvar současné doby. Tak dneska se i celosvětově jedí všelijaké "hnusné sladkosti". ") Dřív v těch oblastech třeba stačil fík či meloun a dodnes tam bývá konkrétně meloun na jídelním lístku jako dezert. ") Plus kupa zeleniny, ryby, mušle a spol. Pro mne osobně s tradiční českou knedlíkovou a uzeninovou kuchyní neporovnatelné.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jane

Příspěvek od buc11 »

no vzpomenu-li nádherné kypré nigely s jejími cukrárenskými zvěrstvy..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Nigela, ja som nikdy nedokazal vnimat ze co to vlastne vari alebo pece
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jane

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:Nigela, ja som nikdy nedokazal vnimat ze co to vlastne vari alebo pece
vlastne ja taky ne , byl jsem fascinovan, jak se to v tom dekoltu a i jinde preleva jak akesi vlny a dokonce jsem zkousel to vypočítat dle maxwelovy rovnice,
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:Nigela, ja som nikdy nedokazal vnimat ze co to vlastne vari alebo pece
vlastne ja taky ne , byl jsem fascinovan, jak se to v tom dekoltu a i jinde preleva jak akesi vlny a dokonce jsem zkousel to vypočítat dle maxwelovy rovnice,
na maxwela by som potreboval rzmyslat hornym mozgom a ten mi pri Nigele vzdy vypol,
spodny mozog maxwela neovlada
zaujimave ze pri jej vareni som nikdy necitil hlad, zaludok bol uplne odstaveny
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jane

Příspěvek od Sweetie »

rudo píše:zaujimave ze pri jej vareni som nikdy necitil hlad, zaludok bol uplne odstaveny
ze by tedy tvuj zaloudek byl rizen ze spodu?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:
rudo píše:zaujimave ze pri jej vareni som nikdy necitil hlad, zaludok bol uplne odstaveny
ze by tedy tvuj zaloudek byl rizen ze spodu?
hm ? myslim ze zaludok nie je riadeny ani zhora ani zdola, naopak ma svoj vlastny rozum, a hladny je kedy chce, ale ked ma clovek zaujimavejsiu cinnost ako spekulovat ci ma jest a co mam jest, tak akoby zaludok ani neexistoval.

zaludok sa da rozptylit aj zhora aj zdola a az ked rozptylenie pom,inie clovek si zrazu uvedomi ze nejedol strasne dlho a ze zaludok sa snazil ziadat o jedlo

:mrgreen:

Sweetie vcera aj dnes som na Teba myslel, neviem preco asi som dopredu vedel ze sa ozves :br
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:no vzpomenu-li nádherné kypré nigely s jejími cukrárenskými zvěrstvy..
a Nigela byla ze Středomoří? Já ji nesledovala, tak netuším :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
buc11 píše:no vzpomenu-li nádherné kypré nigely s jejími cukrárenskými zvěrstvy..
a Nigela byla ze Středomoří? Já ji nesledovala, tak netuším :)
vcera zas Nigela, na panvicu nasekala stilave poctive klobasy a noznicami tam nastrihala susene marhule
som sa teda sustredil ze co naozaj na tej Nigele a nejak ma to priviedlo na debaty o detskej vychove a spravani rodicov

Nigela asi skor predstavuje ideal matky co nikdo z nas nikdy nemal, materisnke kypre prsia a prijemny teply hlas, velmi pokojny krasne zafarbeny taky raodstne upokojujjuci, ziariaci materinskou laskou, snad az laskou babicky ked vari pre vnucata.

sakra hned som stratil vsetok testosteron

(:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

je, to já radši svoji štíhlou mamku než kyprou Nigelu. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Stihly jsou hezci nez kypry, vetsinou jim slusi vsecko, kypry si musi vybirat a i tak tu slaninu nezakamuflujou :D.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

hmmm, já jsem štíhlá až moc a musím si hodně vybírat ze šatníku, aby to na mě ošklivě nevyselo.

Přestaňte se rozplývat v mém deníčku nad cizí ženskou!! :-))))

Dnes jsem upekla svůj prví chléb, já vím, není to raw, ale aspoň další krok k osvobození se od těch sra........nedobrých jídel z řetězců...

Už mi doma delší dobu leží Quinoa, znáte nějaký dobrý recept?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jane

Příspěvek od s.arik »

"rizoto":
rýži nebo jáhly nebo quinou uvařit v parním hrnci s trochou vody 30 min nebo ve vodě dle receptu, přimíchat zeleninu dle chuti (hrášek, brokolici, možno žampiony), oliváč, sůl...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

Jane píše: Přestaňte se rozplývat v mém deníčku nad cizí ženskou!! :-))))
snad nemyslíš mojí mamku? :)

Já to právě zmínila, protože vím, že oslavování kyprých tvarů cizí ženské Tě asi netankuje. :wink: :)

Šárka popsala skvěle rizoto, ale quinoa jde i nasladko, případně... ale zeleninová varianta mi jede taky víc. I když naposledy jsem quinou jedla možná víc než před půl rokem. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Jane píše: Přestaňte se rozplývat v mém deníčku nad cizí ženskou!! :-))))
tak hod svoje photo
5 2 8
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

:-) Měla jsem na mysli Nigelu.

Díky za recept, vyzkouším!

Foto ne, trochu inkognito bych raději byla :-)
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Začátek 2014

Příspěvek od Jane »

Tak si dávám do kupy homocystein a tím přívalem béček fakt pociťuji zvýšení energie. Celý život jsem potřebovala chodit spát tak nejpozději ve 21.30, jinak jsem byla mrtvolka a teď jsem vzhůru do půlnoci a jsem v pohodě, z čehož jsem nadšená. Nechci to zakřiknout, ale nehty mi taky po dlouhé době rostou, takže doufám, že vydržej! Bohužel na nachlazení to zatím asi moc vliv nemá, Silvestr jsem strávila v posteli. Dala jsem jeden den jen ovoce a před pár dny jsem objevila moringu, tak to do sebe hrnu a třeba to pomůže. Ale největší radost mám z dcerky, že ode mě prakticky nikdy nic nechytne a je zdravá jako řípa, na to jsem patřičně hrdá :-)

Krásný rok všem!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátek 2014

Příspěvek od Jindra »

Jane píše:Tak si dávám do kupy homocystein a tím přívalem béček fakt pociťuji zvýšení energie. Celý život jsem potřebovala chodit spát tak nejpozději ve 21.30, jinak jsem byla mrtvolka a teď jsem vzhůru do půlnoci a jsem v pohodě, z čehož jsem nadšená. Nechci to zakřiknout, ale nehty mi taky po dlouhé době rostou, takže doufám, že vydržej
dobrá náhoda, taky teď (teprv dva tři týdny) jedu Schindeleho minerály a k tomu hodně Béček a vidím tutéž zkušenost jako Ty
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Jindro jak se ji hodne Becek ? Tlacis hodne kvasnic do hlavy ?:)
Porad mam malo spanku a celkem me to nici, bodlo by neco po cem bych nemel deficit, aniz bych poradne spal:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne čtv led 02, 2014 14:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jane

Příspěvek od s.arik »

cíleně vybrané potraviny nebo b-komplexujete?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

No jasně :-) zapomněla jsem se zmínit, že jsem objevila černé pivo a miluji ho :-)

ostatní béčka v pilulkách :-)

Při zjištění homocysteinu ti řeknou, kolik máš čeho brát, právě ten Dr. Erben staví na tom, že z jídla vypěstovaného v půdě, jaká momentálně je, to nedostaneme, proto jediné řešení vidí v umělých vitamínech, no řekla jsem si, zkusim to a zatím jsem spokojená, uvidíme, třeba mi bude časem stačit jen ta moringa, taky prý hodně dodává energie.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

jee, tak to já taky miluju černé pivo, ale nepiju ho. Hlavně kvůli lepku, ale i když jsou prý bezlepkové varianty, už jsem nějak odvykla. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Když já už nepožívám tolik věcí, že občas musím zahřešit :-)))
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

jasný. :)

Já zas pro změnu, i přes svůj velmi odmítavý přístup k mléku, teď třeba spořádávám trochu šlehačky, protože mne už dva dny pobolívala oblast žaludku a dnes se to nějak vystupňovalo... a nejspíš zase dvanácterníkové vředy či náběh (šlehačka to vážně zklidní), třeba jen podráždění... nevím. Už to znám. Akorát že tentokrát mi tam nějak nesedí, že by to spustil stres. Žádný nebyl. :shock:
Asi zas další postrčení pryč od fanatismu...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jane

Příspěvek od Janek »

Dnes jsem si dal litr smetany :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

takze vitaminy sa beru na podporu spankovej deprivacie ?
:?:
to sem jelen
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jane

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindro jak se ji hodne Becek ? Tlacis hodne kvasnic do hlavy ?
přesně takhle beru koňský dávky Béčka a moc mi to chutná
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Vidim, budu muset zase po case zabloudit na AZ-ko, vsadim se ze to je Jardy Z. nejaky novy "vynalez" :D.
Jj, prubneme, uvidime, dikes za info:).
-------------------------------
Rudi, Ty ses jelen uz davno, akorat Ti to nikdo krom me nerekne a me zase nectes z blacklistu, tak zustanes jelenem :D (:-) ))) ..
(jen to znam trochu jinak "Parez zustane parezem a v..." atd.) :D.
Odpovědět