Jane

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Jindra píše:
cepheus píše:Jindro jak se ji hodne Becek ? Tlacis hodne kvasnic do hlavy ?
přesně takhle beru koňský dávky Béčka a moc mi to chutná
Pivovarské kvasnice příznivě ovlivňují kvalitu srsti a kopyt, jsou doporučovány při sportu, fyzické námaze, pro chovné koně a v připouštěcí sezoně, při rekonvalescenci. Díky vysokému obsahu vitaminu B je můžeme použít i pro krmení nervozních koní. Taktéž jsou velmi vhodné pro staré a špatně krmitelné koně.

Tak to je hodně vtipný :-)), co kopýtka, jsou na tom dobře?
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

To je zvláštní, začala jsem do sebe rvát tu moringu a dneska v noci mě strašně začala pálit žáha, doteď....to jsem ještě nikdy neměla, zkusila jsem si dát moringu ráno na kus jabka a je to horší, nechápu, jak tohle může způsobovat.

Jak se dá nejrychleji odstranit pálení žáhy?
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Tak pouštím dcerku dolů ke tchýni, když chce a ona tam chce být pořád!!!!!!!!!!! :-(

Což mi začíná dost vadit, nemám přehled, co tam jí a spíš bych ji chtěla tedy vychovávat já, že.... teď jsem začala číst Respektovat a být respektován, což je skvělý, tedy kdyby člověk měl podporu okolí, ale to abych to měla pořád před sebou jako tahák. Vychováváte někdo děti tímto způsobem? Holku chci dát určitě do školky Montessori, až bude čas na školku, jejich přístup se mi fakt líbí.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jane

Příspěvek od s.arik »

na žáhu šťáva ze syrové brambory, nejspíše by pomohlo ji i jen dobře pokousat a sníst včetně vlákniny?

RaBR je super, nejsem schopna zcela následovat, beru si z toho, co je mi nejbližší a co dokážu aplikovat a mít pak ze sebe dobrý pocit ;) nepřenosná zkušenost, u tebe to budou jiné podkapitoly (nebo třeba všechny, držím palce).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Jane

Příspěvek od Lenuška »

Jane píše:To je zvláštní, začala jsem do sebe rvát tu moringu a dneska v noci mě strašně začala pálit žáha, doteď....to jsem ještě nikdy neměla, zkusila jsem si dát moringu ráno na kus jabka a je to horší, nechápu, jak tohle může způsobovat.
nedávej si jí tolik a zkus ji míchat raději do mrkvové šťávy. Ta je zásaditá, tak by se to mělo vyrovnat...
jinak na prášky z čehokoliv moc nevěřím, raději odšťavím něco zeleného živého, co si mohu vypěstovat sama, a tudíž vím, v čem jsem to pěstovala a že jsem ničím nestříkala a přihnojila jen papouščím guánem >:-) . Rostliny mají i jinou hodnotu než tu co se v nich nachází za živiny. Když je odšťavíš hned po ustřihnutí nebo do pár hodin, získáš z nich daleko víc, než když jsou na tisíce kilometrů daleko pěstované, sušené, skladované Bůh ví jak dlouho, a možná i něčím "říznuté"...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

děti ještě nemám, ale osobně se mi docela líbí, když je tchýně vzdálená dostatečný počet kilometrů... opak bych nesnesla.
Přeji sílu a pochopení na obou stranách...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

Idealni pobyt tchyne je nejmin u protinozcu :D.
Jsem sice zadnou nemel, jen mi stacilo jak moje mati jednala s moji zenou, dneska s odstupem ten kontrast sviti jeste vic.
A to mam svy rodice rad a v patricne ucte:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jane

Příspěvek od Pavluska »

někdy jsou i výborné tchýně, ale není to zrovna pravidlo a ono i když s nimi člověk vychází, tak si chce dělat kdeco po svém... moudrá tchýně to respektuje, nemoudrá do toho šťourá apod.
Já se znám, že nejsem flegmatik, tak bych prostě blízko bydlet nemohla. Nezvládla bych to. :mrgreen:
Ale chápu, že je to někdy finančně výhodnější atd. A hlídání dětí se taky často hodí. I když jak Jane píše - má to svá úskalí. Některé tchýně třeba kouří a z děcka je pasivní kuřák apod. Může být hodně třecích ploch...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jane

Příspěvek od rudo »

Tchyne by mali byt zakazane ustavou EU

arabom doprajem nech maju aj 4 doma pod 1 strechou
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Jane

Příspěvek od LenkaH »

Tedy, ja nechci byt hnusna, svoji tchyni mam nahodou docela rada, ale stejne me vzdy pobavi vtip (ale opravdu se omlouvam vsem tchynim): Jak bylo vytvoreno slovo tchyne? Kombinaci slov tchor a svine... 8)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jane

Příspěvek od cepheus »

* THUMBS UP * :mrgreen: (:-) (:-) .. jj, omlouvej se, to je ok, taky budes casem (tch-ine) :D.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Díky za info, s moringou jsem na dva dny přestala, pila hodně okurkový šťávy a je to pryč. Teď začnu znova po menších dávkách. Dali byste to dítěti 2 a čtvrt roku?

Nejjednodužší to mají ti, kdo mají zlé tchýně, s těma prostě nemluví a nerozhodnou se bydlet u nich, že :-)). Tam to je jasné, ale já nechci být na tu mojí hrubá. Ale určité věci prostě nechápe a moje občasné mírné poznámky nestačí.
Ta moje je hodná, je s ní fakt sranda, ale bohužel nemá moc koníčků, takže se může vnučce věnovat pořád naplno. Samozřejmě, že k ní jde nadšeně, protože babička jí dá něco s cukrem a hned je lepší nálada, babička se jí věnuje na 100%, máma občas odběhne k nádobí, vaření apod, že, babička jí většinou pouští pohádky...

Začaly jsme chodit do Montessori na takové setkávání matek s dětmi, moc se mi to líbí, tam praktikují přístup právě z té knihy i dělají kurzy, bohužel docela drahé, já to teď taky zkouším, ale tatínkovi to asi nevysvětlím, s ním to bude těžké, tak nevím, jestli z toho nebude zmatená, když to budu dělat jen já...

Nevim, jak u vás, ale tady bylo dnes tak nádherně, jak na jaře, kromě chvilky na oběd jsme byly celý den venku, samy dvě, klídeček, pohodička, ani jednou si nevzpomněla na pohádky, takhle bych to ráda dělala každý den, když nebude velká zima, pak u ní mrznout, než se rozhoupe někam jít, občas stávkuje, to je o zdraví...A vlétě šup batůžek a na celý den vypadneme, to bude bááájo.

Dobrou noc všem.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Dají se někde sehnat rozinky bez chemie po kilech? Díky za info!
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Jane

Příspěvek od LenkaH »

Hm, nemas to jednoduche, to jsou prave veci, ktere me vadi u babicek, to rozmazlovani ohledne jidla (sladkosti) a televize. Ma to sve vyhody, bydlet takhle daleko. Ja osobne bych na tvem miste byla tvrda...bud ji to sladke nebudes davat nebo ji k tobe nebudu poustet, tv treba omezit na 1 hodinu nebo tak nejak. To si ale musis rozhodnout sama, jak moc ti to vadi, jestli ti za to stoji jit do mozneho konfliktu. Vysvetlovani duvodu bohuzel pomuze malokdy:( V mych ocich je zdravi deti dulezitejsi nez nejaky presvedcovani babicek. Konflikt jsem zadny nemela, ale o techle vecech proste nediskutuju, reknu s usmevem, ze na tom trvam, tecka.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Já to nechápu! Stačí mi množství moringy na špičičku nože a pálí mě žáha ještě dva dny poté. Vždyť přece žáha má pálit z kyselinotvorných potravin! Vždyť to je sušený prášek z úžasné rostliny, všichni ji jen vychvalují. Chápala bych průjem, zvracení, ok - očista, ale tohle???
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jane

Příspěvek od Jindra »

Jane píše:Dají se někde sehnat rozinky bez chemie po kilech? Díky za info!
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ath=47_223

http://www.agrofood.cz/www-agrofood-cz/ ... on-BIO-1kg

tohle by přece mělo být bez chemie
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jane

Příspěvek od s.arik »

Jane píše:Já to nechápu! Stačí mi množství moringy na špičičku nože a pálí mě žáha ještě dva dny poté. Vždyť přece žáha má pálit z kyselinotvorných potravin! Vždyť to je sušený prášek z úžasné rostliny, všichni ji jen vychvalují. Chápala bych průjem, zvracení, ok - očista, ale tohle???
to jíš na lačno? zkoušela si kombinovat s jiným jídlem než prvně?
(nemám osobní zkušenost)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Jane

Příspěvek od Jane »

Zkoušela jsem to dávat do všeho možného, do šťávy, sypat na jídlo, atd. Na lačno ne.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Jane

Příspěvek od LenkaH »

Co jsem tak cetla, je to pry docela casto problem. Muze pry pomoct davat to do co nejvic hutneho jidla.Rozhodne pry nejist samotne a zacinat to brat postupne.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Antibiotika never more..

Příspěvek od Jane »

Takže v pátek dle ORL zánět uzliny, bolest v krku, boule na krku, vyfasovala jsem antibiotika. Jako poslední roky snad každé jaro. Takže jsem si řekla DOST. Ještě když mám v rodině případ, který bere momentálně čtvrtá ATB po sobě, začínáme na ně být prostě rezistentní a já nechci do té skupiny patřit.
Nasadila jsem urinoterapii horem dolem, jednodenní půst, boule je pryč. Ještě mě trochu bolí v krku, věřím, že když vydržím u ur., budu za pár dní fit. Pakliže ano, půjdu se asi opít:-D Poprvé v životě bych se vyléčila bez ATB joooooooooooooooo!

Dnes jsem měla 1. den návratovky napařenou zel. ráno, to samé v poledne, odpol. napařená jablka a večer už syrová jablka.

Myslíte, že zítra už můžu trochu jahel? Nebo zase jen celý den ovoce, zelenina?

Takhle si připadám m:-) hihi
Odpovědět