Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

Lenuška píše: Na to focení máme naštěstí podobný názor: nemusíme mít fotky typu- já a vodopád, já a skála, já a jiná skála a pod. Občas něco cvakneme, když je to fakt pěkné.
To je ako u nas, najcastejsie aj fotak zabudneme. Tu je moderne pri pohreboch spravit fotoprezentaciu dotycneho. S kamoskou sme skonstatovali, ze nas ani zahrabat nebudu moct, lebo nemame fotky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Pavluska píše:
Lenuška píše: Barunka se nás nemůže nabažit, nepustí nás ani na wc. Sedí na rameni a nenechá se sundat, abychom jí zase neodešli :lol:
to znám, já chodila se svěřeným velkým papouchem na wc běžně, jinak děsně řval. :)
jako dítě do dvou let :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Pár fotek z Alp. Tu kapličku jsme potkali v neuvěřitelné výšce. Vodopádky na fotkách vypadají jako nic, ve skutečnosti to vypadá trochu jinak :) ...
Přílohy
P1010480.JPG
P1010480.JPG (138.12 KiB) Zobrazeno 10370 x
IMG-20120529-00071.jpg
IMG-20120529-00071.jpg (111 KiB) Zobrazeno 10370 x
IMG-20120529-00070.jpg
IMG-20120529-00070.jpg (105.29 KiB) Zobrazeno 10370 x
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

dik za photo, nadhera
balim kufre
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:
Pavluska píše:
Lenuška píše: Barunka se nás nemůže nabažit, nepustí nás ani na wc. Sedí na rameni a nenechá se sundat, abychom jí zase neodešli :lol:
to znám, já chodila se svěřeným velkým papouchem na wc běžně, jinak děsně řval. :)
jako dítě do dvou let :)
NESTRAŠ :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:Pár fotek z Alp. Tu kapličku jsme potkali v neuvěřitelné výšce.
nádhera! :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Neboj, Pavluško, jestli jsi hlídala velkého papoucha, tak máš průpravu. Je to skoro stejné, až na to, že Bára líp mluví a je práskanější m:-) .
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Před odjezdem na dovolenou jsem si nechala udělat komplexní vyšetření krve. Teď jsem dostala konečné výsledky. Raději se nechávám jednou za dva roky takhle testnout, něco opravdu špatného by se tam snad objevilo. Po létech "neobvyklého" stravování, kdy mi můj doktor říkal, že se to určitě na mém zdraví "podepíše", už je zticha... No, vlastně se to podepisuje, všechno mám zcela v pořádku, všeho dostatek, vše funguje jak má- játra, štítka... To je pro mne rukolapný důkaz, že je to správná cesta. Nebudu tady znovu popisovat, jak jím, už jsem o tom napsala dost. Jen doufám, že to bude pro někoho důkaz, že se nemusí bát být na vita dlouhodobě. Hřeším opravdu jen vyjímečně, naposledy to bylo o vánocích malý kousek přírodní ryby a lžíce domácího salátu/cítila jsem to v žaludku jako kámen/, a v Alpách jsem neměla jeden den banány, tak jsem si večer před náročnou trasou dala krajíc celozrnného chleba, suchého. Taky jsem ho trávila celou noc. Jinak pořád na vita.
Dnes od rána:
šŤáva ze slupky včerejšího melounu- přes litr,
před chvílí čtvrt dalšího melounu bez slupky, ta bude zítra.
Ještě plánuju večer mix semen a mandlí s banánem, možná odpoledne další kus melounu...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:S cestovkami nemám dobrou zkušenost, Jindro. Lepší je věnovat pár večerů netu, a zajistit si to sám. Pokud mohu říct z vlastní zkušenosti, je tam všude krásně. Já hledám nejdřív na Google earth, malé městečko, nejlépe ke konci nějakého údolí, aby tam nebyl velký provoz. Pak si tam najdeš nabídku penzionků a ceny
Leni díky za názor. Na nějaké cestovce vůbec netrvám, raději bych asi s nějakými známými. Jo jo, měl jsem jet s vámi dvěma.
No a pak ještě další problémek - jazyk, ale dneska už se beztak i v těch Alpách člověk snad domluví angličtinou.
Díky za fotky.

Test krve - no perfektní, to Ti přeji, bezva :)
Taky o tom aspoň jednou za rok uvažuju, ale mám šílenou nechuť jít k jakémukoli doktorovi. Tož odkládám, odkládám. A však co - když je mi fajn, na co doktor.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Ano, Jindro, většinou anglicky umí, já mám výhodu němčiny i angliny, testla jsem je i na italštinu, to šlo často taky, přítel Aj + fránina, s tou to bylo horší. Anglicky se domluvíš... A jinak se neboj jet na vlastní triko, není to problém. Napiš, jestli se někam odhodláš. Doporučuji ještě teď na jaře, dokud kvetou ty nádherné louky nahoře. Je to tam opožděné, ale ne zase do léta :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Lenuška píše:Ano, Jindro, většinou anglicky umí, já mám výhodu němčiny i angliny, testla jsem je i na italštinu, to šlo často taky, přítel Aj + fránina, s tou to bylo horší. Anglicky se domluvíš... A jinak se neboj jet na vlastní triko, není to problém. Napiš, jestli se někam odhodláš. Doporučuji ještě teď na jaře, dokud kvetou ty nádherné louky nahoře. Je to tam opožděné, ale ne zase do léta :)
ze začátku jsem myslel, že jde o papoucha, ale u italštiny jsem to už pochopil
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

buc11 píše:
Lenuška píše:Ano, Jindro, většinou anglicky umí, já mám výhodu němčiny i angliny, testla jsem je i na italštinu, to šlo často taky, přítel Aj + fránina, s tou to bylo horší. Anglicky se domluvíš... A jinak se neboj jet na vlastní triko, není to problém. Napiš, jestli se někam odhodláš. Doporučuji ještě teď na jaře, dokud kvetou ty nádherné louky nahoře. Je to tam opožděné, ale ne zase do léta :)
ze začátku jsem myslel, že jde o papoucha, ale u italštiny jsem to už pochopil
Schopnosti papoucha jsou koukám správně odhadnuté (:-) . Mluví těmito cizími jazyky: sýkorčinou, havraní, holubí a lidskou... :lol: Zrovna sedí před zavřenými dveřmi z pracovny a říká: poď, pudem do kuchyně, jó? Papat dobrý, jo? Tak poď, ty ptáku!!! Deme !!! Přidává na důrazu, když si jí nevšímám. Honí ji mlsná, v kuchyni vždycky kápne něco do zobáku- namočená mandle, slunečnice, vlašák... Ani nepíšu všechno, co umí...to bych jí musela založit vlastní deník... :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Od neděle mám melounové hody. Ráno šťávu z melounových slupek, přes den meloun. Večer green smoothies s namočenými semínky. Energeticky to bohatě stačí, nesním víc jak půlku melouna za den, a jezdím na kole jako o život. Po těch výšlapech v Alpách mám pocit, že je to tu všechno po rovině. Taky podle řazení vidím zlepšení. Kopec, který jsem jela 3-2, od půlky 2-2 nebo i 2-1, teď vytáhnu na 3-2 bez dalšího přehazování a nahoře ani moc nefuním... Zákon o zachování hmoty a energie asi moc neplatí, energeticky určitě nepřijímám tolik, kolik vyjezdím, práce taky něco spálí, nepočítám přesunování z místa na místo po svých...a večer jóga...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše: Zákon o zachování hmoty a energie asi moc neplatí, energeticky určitě nepřijímám tolik, kolik vyjezdím,.
zakon o zachovani energie a hmoty plati, ale treba sa posunut dalej od fyziky parneho stroja od kalorii, treba sa posunut k fyzike elktriny, elektromagnetizmu, fyzikalnej chemii, jadrovej fyzike a kvantovke.

prosim ta ako ratas prevody, poznam napriklad napriklad 53:13 alebo 42:18
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Zjistila jsem, že papoušek Bára miluje pivo :lol: . Když vidí páníčka, jak si otvírá lahváče, hned mu přiletí na rameno, a po napití se mu dobývá do pusy. A milej páníček je pro každou špatnost. Klidně ji nechá, aby se napila... To jen jako dokreslení, že i my lidé jsme zvířata (:-) .
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

rudo píše:
Lenuška píše: Zákon o zachování hmoty a energie asi moc neplatí, energeticky určitě nepřijímám tolik, kolik vyjezdím,.
zakon o zachovani energie a hmoty plati, ale treba sa posunut dalej od fyziky parneho stroja od kalorii, treba sa posunut k fyzike elktriny, elektromagnetizmu, fyzikalnej chemii, jadrovej fyzike a kvantovke.

prosim ta ako ratas prevody, poznam napriklad napriklad 53:13 alebo 42:18
Převody jednoduše: první je rychlost, těch mám 9, druhé číslo je tzv. talíř, jedno z těch tří koleček... (:-) pokud to chceš nějak podrobněji, nemohu sloužit, řídím se jen tím, že když to vyjedu na těžší převody, tak se zlepšuju >:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

jasne ale na tych koleckach vzadu aj v predu sa daju spocitat zubky a ich pocet su potom tie cisla a prve cislo sa udava vzdy z toho predneho pri pedaloch :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Panda »

Doplním za Lenku přesné vyjádření převodových stupňů: Hodně rychle - Ještě rychleji - Jako blesk.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

(:-)
zostava jej este jeden - namydlenej blesk
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

rudo píše:jasne ale na tych koleckach vzadu aj v predu sa daju spocitat zubky a ich pocet su potom tie cisla a prve cislo sa udava vzdy z toho predneho pri pedaloch :twisted:
já si počítám zoubky tak akorát v hubě >:-) , jinak jezdím hlavně pro radost. Když se zlepším, jenom dobře (:-) ... Ty rychlosti jsem psala proto, aby bylo vidět, že nic závratného. Každé zlepšení se ale počítá...
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Dnes jsme na sebe v Holešovické tržnici narazili. já a burčákomat. Ajajaj... Z maďarského vína, úplně suprovej, Martinovi nechutná, což je znamení, že není doslazenej. Čili je to na mně...no, musím být statečná...aby nezkvasil... >:-) (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Smankote, takle se ztriskat jeste za bilyho dne :mrgreen: :D .
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Lenuška píše:Dnes jsme na sebe v Holešovické tržnici narazili. já a burčákomat. Ajajaj... Z maďarského vína, úplně suprovej, Martinovi nechutná, což je znamení, že není doslazenej. Čili je to na mně...no, musím být statečná...aby nezkvasil... >:-) (:-)
dobrá volba, na maďarskej chodívám ke zborovskýmu a spokojenost a v automatu je rovněž předpoklad menšího falše
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:dobrá volba, na maďarskej chodívám ke zborovskýmu a spokojenost
jj, taky jsme se u něj teď stavili optat, ale ještě nee, že brzo, vzali jsme aspoň pár stáčených vín,
ovšem bude prý už koncem tohoto týdne, čili právě na místní vinobraní,
na viděnou v pátek večír u zborovskýho :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

jak dlouho vlastně burčák v lednici vydrží? mně chutná, i když je už pěkně prokváslej, ale asi už se tam množí i nepřátelské vojsko. tak kupuju jen dvoulitrovku, ta nám vydrží na 3 dny. pak bych dala klidně druhou, akorát by to vyšlo do soboty na nákup dalších lahví...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Lenuška píše:jak dlouho vlastně burčák v lednici vydrží? mně chutná, i když je už pěkně prokváslej, ale asi už se tam množí i nepřátelské vojsko. tak kupuju jen dvoulitrovku, ta nám vydrží na 3 dny. pak bych dala klidně druhou, akorát by to vyšlo do soboty na nákup dalších lahví...
já dávám přednost o hodně sladké tedy těsně před vrcholem,
nepřátelské vojsko, tedy jaxetoveme, jde o kontinuální jev a alkoholové kvašení je-li tak jak má být bez přístupu kyslíku, tak při ňom dochází k přeměně cukrů na alkohol, c2h5oh, což jsou možná "ONO VOJSKO", tedy čím dýl, tím jich je(VOJÁKOU) víc a je to míň sladší, jinak nic, spíš přibývá živejch a mrtvejch kvasnic tedy PMN hodnot,
s jindrou jsem vypil za ten den toho sladkýho ke 3 litrům a ještě jel v pohodě na jedné noze z kopca na kolobce (z kola padám již po flašce višňáku)
jestli nebudu v jižních čechách tak ten pátek odpoledne bych viděl na návštěvu, jinak ohledně burčasu nemám naň vůbec chuť, neb se mi urodilo tolko hroznou, že dávám denně ke 3-4 kíl
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

No teda, tu úrodu ti v dobrém závidím, buci :D ...
Když se Míra pyšní Radomírkovými pokroky v komunikaci, já se pochlubím, jak tříletá papoušinda Bára sejmula dvouletého chlapečka v komunikačních dovednostech :lol: :
Přijeli s maminkou na návštěvu. Maminka se chtěla ukázat, jaké dělá klučík pokroky:
" Řekni co je to?" a ukázala na nohu.
"Nojika" prohlásil kluk.
Bára to pozorně sledovala, a hned ho začala opravovat:
"hezky to žekni - no..žič..ka!!!". Přesně tak jsem ji cepovala, když to ještě neuměla správně říct...
Ještě pořád na dvouletého kluka v pohodě stačí (:-) . Jen aby jí to nevrátil, až bude starší, a neučil ji nějaké čuňasárny :mrgreen:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:Bára to pozorně sledovala, a hned ho začala opravovat:
"hezky to žekni - no..žič..ka!!!"
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jojo, Pavluško, Bára je fenomén (:-)

Opět k inteligenci papoušků:
Pro velké papouchy jsou speciální klece, kde se počítá s tím, že jsou mazaní a všechno rozeberou do posledního šroubku. Misky na zrní a vodu mají malou západku, aby se nedaly vyndat. Jenže Barunka přišla na to, že když do misky zespoda strká hlavou, a zároveň s ní otáčí, západka se uvolní.
Včera mi došla trpělivost, když jsem už po třetí vracela misku na místo a doplňovala směs zrní a ovoce. Rozstříhla jsem roličku od toaleťáku, a nacpala ji mezi misku a držátko, aby se s ní nedalo hýbat. Bára mne při té činnosti nevraživě pozorovala, a hned jak jsem zavřela klec, zkusila do misky šťouchnout zespoda hlavou. Odfrkla si jako něco ve smyslu" to jsem si mohla myslet", a vrhla se na papír. Přesně věděla, co způsobilo, že miska nejde vyndat... :mrgreen: Po chvíli vítězoslavně vyrvala poslední kousek roličky, přestěhovala se dolů, a vystrkala misku ven :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Když přišel přítel z práce, přitáhnul ono přidržovací zařízení kleštěmi, a papouch měl po ptákách... >:-)

Jinak celé léto drandím téměř denně na kole v průměru kolem 40km, odšťavňuju hlavně pampelišku a kopřivy/už mám svoje plantáže... :D /, a doplňuju menším zeleninovým salátem večer, to jen občas, přes den trochu ovoce, např. půl broskve /druhá půlka obětina papouščímu bohu :D / a tři švestky nebo něco jiného v podobném množství. Kvůli kostem pořád mixuju namočený mák, sezam, mandle, lněné semínko, celkově 100g na den. To jsem přitlačila, abych se neodvápnila, když už jsem "v TOM věku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "...
Vím, že jsou tu spíše maminy a těhule, ale přeci jen rada: příznaky klimaktéria se dají zvládnout /alespoň u mne/ přidáním na šťávách z divokého zeleného, střídmost v jídle, a HODNĚ tělesné aktivity, bez ohledu na to, zda se mi točí hlava, nebo mám nával. Dá se to "rozjezdit" :wink:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Dnes jsem na kole dojela ke svému oblíbenému lesnímu jezírku, kde obvykle nikdo není. Jala jsem se škubat kopřivy. Ohnutá v předklonu najednou slyším za sebou mužský hlas:
"Týjo, to je kusanec!!!"
Zrudla jsem, pomalu se narovnala, a přemýšlela, co odpovím. Sama, široko daleko nikdo, a nějakej votrapa se vyjadřuje k mému pozadí...
Žádný strach, byl to jen rybář, uchváceně zahleděný na hladinu jezírka, kde se vyhříval fakt velkej kapr >:-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spadl ze mne strach. Dokonce jsem mu odpustila, že jsem se kvůli němu nemohla vykoupat...nenosím s sebou plavky :lol:
Kopřivy jsou super :delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

preco sa koli kaprovi nemozes kupat bez plaviek ? (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Mám dojem, že se tvrdí, že právě syrové kopřivy (a špenát a šťavel...) blokují vstřebávání vápníku ze stravy nebo tak něco. Ale zjevně ti zatím kosti slouží, jen tak dál 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:Mám dojem, že se tvrdí, že právě syrové kopřivy (a špenát a šťavel...) blokují vstřebávání vápníku ze stravy nebo tak něco. Ale zjevně ti zatím kosti slouží, jen tak dál 8)
To je právě to, co jsem dlouhou dobu řešila: šťavelany blokují vstřebávání vápníku, ale podle dalších pramenů jen ve vařeném stavu. Syrové šťavelany údajně ne. Dokonce se doporučuje denně pít green smooties- saláty se špenátem. Wolker na kosti doporučuje šťávu z karotky, pampelišky a špenátu, tak nevím. Řekla jsem si, že to zkusím. Ráno a odpoledne šťávy, k večeři mix namočených "vápenatých" semen a mandlí... Uvidíme. Obětuju se, abych mohla referovat >:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Takže naopak? Asi jsem si to zapamatovala špatně (nebo doktoři tvrdí jedno a Wolker druhé) :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:Takže naopak? Asi jsem si to zapamatovala špatně (nebo doktoři tvrdí jedno a Wolker druhé) :)
...bé je správně. Doktoři tvrdí jedno, Wolker a zastánci vita a green smooties druhé... pak se v tom vyznej :roll:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Včera jsem byla na srazíku. Bylo tam asi 30 lidí, hlavně z raw food skupiny z fb. I když byli sympatičtí, na fb se nepřihlásím. Je mi to stále nějak proti srsti.
Dala jsem si raw pizzu. Byla na mne moc kořeněná, a velká. Ten druhý problém jsem vyřešila- hladovci kolem mne rádi sáhli po kousku, ale to koření cítím doteď. Jinak byla moc dobrá, jen nejsem zvyklá. A asi i ta vysušenost mi neudělala dobře. Živím se hlavně šťávami, zeleninou a ovocem. Koncentrované potraviny jsem neměla ani nepamatuju. Od rána piju jako duha, tělo si to chce vykompenzovat.
Na srazu byla dívčina s velmi zajímavými postřehy a názory. V podstatě mi mluvila z duše...
Je to pro mne příjemné se setkat s lidmi o generaci mladšími, a zjistit, že to není s "tou mládeží" tak špatné, jak to na první pohled vypadá... :D ... Já vím, že ne, ale je dobré si to ověřit... (:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: na fb se nepřihlásím. Je mi to stále nějak proti srsti.

Je to pro mne příjemné se setkat s lidmi o generaci mladšími, a zjistit, že to není s "tou mládeží" tak špatné, jak to na první pohled vypadá... :D ... Já vím, že ne, ale je dobré si to ověřit... (:-)
dobře děláš... :) Ono je stále dost lidí, kteří se bez něho obejdou.

Mne přijde že jsou "mlaďasové" svým způsobem dokonce lepší než jsme byli my (já už se mezi nejmladší ročníky neřadím i díky výchově "po staru"). Dneska se nikdo moc nestydí za jinakost, individualismus, mají víc informací k dispozici... atd. Taky jsem občas překvapená.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Xeelee »

Lenuška píše:Zase se roztrhnul pytel s reklamami na opalovací krémy. Mám takový neodbytný dojem, že je hrozná blbost si to na sebe natřít a myslet si, že mě to "ochrání". Podle mne kůže přesně naznačí, že už nechce na slunci být, proč ji nutit pomocí nějakého krému k dalšímu smažení. Navíc, to slunce na mne pořád praží, ať se natřu čím chci 8) ... No, ulevila jsem si. Ty "opalovací krémy", které nejsou vůbec "opalovací", mně štvou... Tady si to naštěstí lidi uvědomují... Jo a papouška Báru jsem přechválila, že je vitariánka. Dnes na mne od rána volá :"vajíčko, papat vajíčko!" . A po chvíli, když nereaguju, přitvrdila:"halóóó, vajíčkóóó!!!" ...
http://dolezite.sk/7_veci_ktore_nemate_ ... z20P25xA8o
http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_66-67_O ... trolou.pdf (všechno se dá přijímat vhodně zvolenou rostlinnou stravou)

A pokud je pořád člověk zanesenej a potřebuje kvůli ochraně opalovací krém, tak se nic nevyrovná kokosovýmu oleji. Ochrání pokožku, vyživuje ji a nebrání opálení a tvorbě vitaminu D jako opalovací krémy. Navíc je to čistej přírodní tuk a do těla se nevstřebaj žádný toxický, dráždivý a jiný sajrajty.

Já nepoužívám ani kokosovej olej, snažím se být na sluníčku co nejdýl a vystavuju mu co největší část těla. Už nemám problémy s tím, že bych se při dlouhém pobytu v sebevětší letní výhni spálil. Sem zbarvenej pěkně do hněda. Možná sis včera všimla. Spoustu času ale bohužel trávím doma v paneláku nebo jinde pod střechou. (Vážně by mě zajímalo, k čemu je dobrej palmovej a olivovej olej smíchanej s kokosovým /viz culka/.)
Lenuška píše:Včera jsem byla na srazíku. Bylo tam asi 30 lidí, hlavně z raw food skupiny z fb. I když byli sympatičtí, na fb se nepřihlásím. Je mi to stále nějak proti srsti.
Dala jsem si raw pizzu. Byla na mne moc kořeněná, a velká. Ten druhý problém jsem vyřešila- hladovci kolem mne rádi sáhli po kousku, ale to koření cítím doteď. Jinak byla moc dobrá, jen nejsem zvyklá. A asi i ta vysušenost mi neudělala dobře. Živím se hlavně šťávami, zeleninou a ovocem. Koncentrované potraviny jsem neměla ani nepamatuju. Od rána piju jako duha, tělo si to chce vykompenzovat.
Na srazu byla dívčina s velmi zajímavými postřehy a názory. V podstatě mi mluvila z duše...
Je to pro mne příjemné se setkat s lidmi o generaci mladšími, a zjistit, že to není s "tou mládeží" tak špatné, jak to na první pohled vypadá... :D ... Já vím, že ne, ale je dobré si to ověřit... (:-)
Sraz byl super. Jako fanda Červenýho trpaslíka sem konečně ochutnal polévku gazpacho :D Byla vynikající a raw. Mimochodem, Lenuška je opravdu velmi sympatický a milý stvoření ;)

FB je zlo. Já zdrhnul na Google+ a už se tam nikdy nechci vrátit. S tou zajímavou dívčinou se rozhodně chci blíž seznámit. Chci se jí zeptat na tolik věcí... Mám na ni telefon a e-mail. Jestli nebude proti, tak ti je pošlu.

Tohle nebyl zrovna reprezentativní vzorek mládeže, ale různejch ostrůvků pozitivní deviace je pořád dost.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Xeele díky za pochvalu. Jinak já na dívčinu mám mobil, když bude třeba, e-mail si předáme. Takže ji nemusíš žádat... :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Xeelee píše: Už nemám problémy s tím, že bych se při dlouhém pobytu v sebevětší letní výhni spálil.
však jsi podle fotky tmavý typ :)
Obávám se, že někteří např. zrzci by se mohli čistit horem, spodem a stejně by nemohli být neustále na prudkém slunci... 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Ad palmovy a dalsi oleje smichane s kokosovym za ucelem sluneni - jde hlavne o to, ze palmovy (takovy ten syte oranzovy) olej obsahuje enormni mnozstvi beta karotenu, ktery kuze rada vstreba a pak ma o neco hezci odstin a ochranu proti volnym radikalum v jednom. Ty dalsi oleje (co dum da) se tam michaji z toho duvodu, ze 100% palmovy barvi opravdu hodne syte a intenzivne, ze je pak oranzove vsecko. Zatim jsem experimenty dospela k zaveru ze moje kuze se bohate nasyti karotenem pri cca 10% koncentraci, zbytek jsou jine uslechtilejsi oleje co nebarvi. Takhle se to dobre rovnomerne roztira, kuze to dokaze vsecko vstrebat a nemam pak vsechno obleceni oranzove :) Samotny kokosovy je samozrejme taky super. Ovsem my co denne popijime a pozirame kokosy a pak se tim jeste patlame uz obcas mame obavy z mozneho predavkovani :roll: Tudiz zmena vitana :) Ja do toho jeste micham i levandulovy na odrazeni komaru a ruzne citrusove ktere zas hezky voni memu milemu. Pak je z toho univerzalni balzam 8)
Naposledy upravil(a) Fiona dne stř zář 12, 2012 15:18, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Xeelee píše: Jako fanda Červenýho trpaslíka sem konečně ochutnal polévku gazpacho :D
:D

a co vedlo Tebe k definitivnímu opuštění fb? Já si pamatuju že pro mě kdysi bylo posledním hřebíkem do rakve že se mě lidi, které jsem znala dost povrchně (nadřízená v práci apod) neustále ptali, proč si je nechci přidat mezi přátele... a já neměla potřebu kolektovat každého co mi kdy v životě přeběhl přes cestu. To mi přijde strašně ujetý. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Xeelee »

Fiona: Díky za info.
Pavluska píše:a co vedlo Tebe k definitivnímu opuštění fb? Já si pamatuju že pro mě kdysi bylo posledním hřebíkem do rakve že se mě lidi, které jsem znala dost povrchně (nadřízená v práci apod) neustále ptali, proč si je nechci přidat mezi přátele... a já neměla potřebu kolektovat každého co mi kdy v životě přeběhl přes cestu. To mi přijde strašně ujetý. 8)
Spuštění Google+ :) Nějakej profil na sociální síti sem chtěl mít a na FB mě sralo úplně všechno. Rozhraní webu, který mi přišlo naprosto nepraktický, problematika (ne) soukromí a osobních údajů, zahlcenost nezajímavými informacemi, častý změny, často nefunkční odkazy... Na FB sem měl v přátelích spoustu lidí co znám a kteří publikovali píčoviny. Zjistil sem, že s nimi na netu vůbec nemusím bejt v kontaktu, protože s těmi na kterých mi záleží sem stejně aspoň občas v kontaktu v reálu nebo jinde na Internetu. Na Google+ sem pak objevil spoustu zajímavejch a inspirativních lidí a za pár měsíců můj profil sledovalo víc lidí než kolik sem na FB nasbíral přátel za pár let. Navíc mě tahle sociální síť ničím neirituje, což je opravdu velké a výzznamné plus.
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Xeelee »

Pavluska píše:Obávám se, že někteří např. zrzci by se mohli čistit horem, spodem a stejně by nemohli být neustále na prudkém slunci... 8)
Neustále asi ne, ale myslím, že i dokonale pročištěnej albín vitarián toho snese dost, obzvlášť když se namaže olejem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
Xeelee píše: Jako fanda Červenýho trpaslíka sem konečně ochutnal polévku gazpacho :D
:D

já jsem též fanda a tomu nerozumím, leda by bylo s kari
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Xeelee píše:Navíc mě tahle sociální síť ničím neirituje, což je opravdu velké a výzznamné plus.
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: já jsem též fanda a tomu nerozumím, leda by bylo s kari
přes kari byl Dave, přes gazpacho Rimmer (ironicky).... :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Xeelee »

buc11 píše:já jsem též fanda a tomu nerozumím, leda by bylo s kari
Fanoušek s tak fatální neznalostí seriálu? :)

http://lukas.faltynek.com/2007/05/31/ga ... slik-a-ja/

Dá se udělat raw toast s hráškem?
http://www.cervenytrpaslik.cz/index.php ... cept=toast
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Pokud je pravda ze na G+ neotravujou se hrama tak se snad i prihlasim... uz tak si horko tezko pamatuju hesla ke vsemu co kde na netu mam, Sodoma Gomora Alzheimer... :roll:

Raw toast se da napodobit susenim, ale za rozkladne procesy v mezicase nikdo neruci. Nedavno se mi podarilo vytahnout z velmi dobre anglicke hospodyne, proc vlastne anglani toastujou co muzou. Odpoved je prosta - chleba po par dnech obsahuje kdovico na nem roste. My lini vime co na nem vyroste tak za tyden :D No a toastovani spali plisnove rostlinky i v stadiu kdy je jeste nevidime ale mozna uz tam jsou... coz ma svuj hluboky smysl. Zrat chleba, asi taky toastuju :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět