Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:
cepheus píše:
Lenuška píše:No jó, co jsem měla dělat, 50 km od domova, trasu jsem neznala, peníze měl u sebe on, já se prakticky nesměla stratit ve vlastním zájmu... Tak si nesu následky. Naštěstí jezdíme spolu jen o víkendech. Jak jsem psala, že najedu 80-100km týdně, ono to bude asi o dost víc :roll: :lol:
A tak je to :idea: :D moje taky jak zavetri moznou vyplatu tak podava sportovni vykony, nemusim ji pobizet. Zatracene baby vycurane:) ..
...tak že by mne cepheus přeci jenom vytočil? Ale né, jen nadzvedl... :lol: Vzhledem k tomu, že jsem více než soběstačná po stránce finanční, chodím čurat na WC... (:-) nikoliv přítelovi do šrajtofle... :lol:
A dle ceho soudis, ze Te chce JEN vytacet ? Slo o uplne nevinny vtipek, kdyby melo webove rozhrani mimiku, urcite bys to zachytila, jenze nema :).
Nic hlubsiho v tom tudiz nehledej a nezvedej se :D)).
-------------
Hehe, ten obrat se mi libi, nejak jsem o nej jeste nezakopnul - co je "curat do srajtofle" nekomu a proc zrovna curat ??
Jak se to projevuje pak na jejim obsahu ? Zajima me jak to vzniklo a proc toto rceni, ciste technicky:).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

tak to rozhraní by mimiku mělo mít, nijak jsem se nenaštvala. Myslela jsem, že smajlíků jsem tam nasekala až až, aby to bylo jasné... :lol: S tím čuráním to byla reakce na tvoje slovo, mně jen chytlo básnické střevo a přidala jsem k tomu tu šrajtofli, poněkud neodděleně. Jakože nechodím příteli do šrajtofle- pro papírky. Jeje, zase mně chytá to střevo, rači toho psaní už nechám (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Vsak jo, a navic to neni ani nahodou moje vec, nikdy bych z nekoho neco takoveho netahal ani omylem, kazdeho vec soukrome finance, jak rikam, jen (mozna lehce nejapny) vtipek :).
--------------
Hihi, ale jinak predstava jak upalujes na bicyklu za milym se srajtofli v kapse, abys nemusela pesourem domu taky dobry, to jsem si imaginoval a rozesmalo me to, dobre strevo jsi mela :D))) (basnicke).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Včera jsem si trochu ve spěchu udělala zelené smoothies, odnesla si jej k práci, popíjela, prosliňovala, a jazykem jsem nahmatala víc hmotnějších miniobjektů než jindy. Spolykala jsem to všechno, přece nezatratím nějaké kousky vláken, ne? Až na dně velké sklenice jsem objevila, že ty kousky byly špatně rozmixovaná gumička, které jsem si nevšimla, když jsem osvobozovala lupení ze svazku... Zkouším teď pozitivní afirmaci, že budu mít po spolykané gumičce gumovější klouby, které musím jinak denně rozcvičovat, aby netuhly... Pokud to do zítra nezabere :lol: , šanka to pojistí, uvidím, co poteče. Gumička byla červená ... :mrgreen: (:-)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Lenuška

Příspěvek od dgm »

Uf, dobre to dopadlo :mrgreen:
Nechtela jsem se na konci pispevku docist o brouckovi ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Lenuška píše:Včera jsem si trochu ve spěchu udělala zelené smoothies, odnesla si jej k práci, popíjela, prosliňovala, a jazykem jsem nahmatala víc hmotnějších miniobjektů než jindy. Spolykala jsem to všechno, přece nezatratím nějaké kousky vláken, ne? Až na dně velké sklenice jsem objevila, že ty kousky byly špatně rozmixovaná gumička, které jsem si nevšimla, když jsem osvobozovala lupení ze svazku... Zkouším teď pozitivní afirmaci, že budu mít po spolykané gumičce gumovější klouby, které musím jinak denně rozcvičovat, aby netuhly... Pokud to do zítra nezabere :lol: , šanka to pojistí, uvidím, co poteče. Gumička byla červená ... :mrgreen: (:-)
to se mně už stalo 3x u avokáda,
emilem jsem rozmixoval tu šišatou kostku. ale přišel jsem na to vcelku hned, tak aspoň jedl pomalu a selektoval
měl jsem chut v ne si jít zabruslit do práglu, ale počasí mne odradilo
zjišťuji, že březové listí začíná v žaludku pomalu ale jistě těžknout
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Koukam vy dva taky pomixujete vsecko co Vam nekdo hodi do mixeru :D))).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Slíbila jsem, že napíšu něco o mých poznatcích v oboru "kosmetika". Asi do 28 let jsem nepoužívala na pleť a tělo nic, jen vodu a velmi omezeně mýdlo. Na zkrášlení pouze řasenku, tu jsem smývala vodou a toaletním papírem :oops: . Ke třicítce jsem začala uvažovat o krémech, nejspíš pod vlivem reklamy. A taky se zlepšila moje finanční situace, což bylo asi určující :lol: . Zakoupila jsem dle rady odbornice v tehdejším "domě kosmetiky" poměrně drahý krém na smíšenou pleť - novina, mám smíšenou pleť - a jala se pilně natírati fasádu. Skokově se mi pleť zhoršila, začaly se mi tvořit pupínky, hrbolky, a podobné ohavnosti. Při druhé návštěvě odbornice na dámské fasády mi byl vybrán jiný krém, opět za drahé peníze, opět se stejným účinkem. Tímto jsem s kupovanými krémy skončila. Ovšem moje držtička si navykla, že na ni něco pravidelně natírám, a začala na protest vadnout. Naštěstí v té době už byly k dostání panenské oleje ve "francouzské prodejně". Systémem pokus - chyba jsem se propracovala ke své dnešní "kosmetice": čistím si pleť destilovanou vodou na tampónu, večer si lehce poplácám xichtík olejíčkem střídavě sezamovým, mandlovým a pod. Nakapané na tampónek i jako odličovadlo. A ráno jen očistím destilkou a domaluju kde je potřeba :lol: . Tělo 1x týdně - když nezapomenu - taky olejíkem. Celkově jsem usoudila, že krémy jsou silně návyková droga, naprosto zbytečná, něco jako farmaceutický průmysl. Navnadit, zaháčkovat, nepustit a hnát pořád dál. Tohle nefunguje? Určitě zabere ten další... Moje 36- letá sousedka, která používá kvalitní kosmetiku má víc vrásek než já... To je pro mne směrodatné. Možná to nebude každé fungovat stejně, ale mně jo...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: večer si lehce poplácám xichtík olejíčkem střídavě sezamovým, mandlovým a pod.
a máš nějaký extra oblíbený olej? Prý je super i ricinový, ale ten mi přišel ultramastný...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Ricinový jen na odlíčení očí, jinak mám stejný dojem. Zapatlá a je těžký, pak ho smeju tamponkem s destilkou...
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

jo, ty oleje na pleť střídám, myslím, že je to lepší, než si oblíbit jeden. nedávám je do obličeje, tak aspoň na obličej... :lol:

Dnes Barunka dostala páníčka: byla jsem v kuchyni, Bára v mé pracovně v kleci, a páníček v obýváku. Zavolal na mne, jestli bych mu nepřinesla vodu, a Bára mým hlasem odpověděla: cóóó? A přítel znovu, ještě hlasitěji: doneseš mi vodu? Musela jsem mu vysvětlit, že komunikuje s Bárou, a ta mu vodu asi nedonese... Ta potvůrka umí dokonale napodobit můj hlas. Páníčkův taky zkouší, ale to jí tolik nejde. Všimla si, že když sedí páníčkovi na rameni a on mluví, že to duní. Tak pro zesílení efektu, když mluví jeho hlasem, strká hlavu do nerezové misky, aby to taky dunělo (:-) je fakt mazaná.
Ráno sekala zobákem do hračky zavěšené v kleci a vřeštěla na ni: koušeš, pudeš do klece!!! Podotýkám, že Bára i hračka byly obě v kleci... Teď sedí páníčkovi na rameni a čtou si knížku...
VitaClam
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 26, 2012 20:28

Re: Lenuška

Příspěvek od VitaClam »

Ahoj, tady v tvém deníčku se člověk opravdu nenudí, taky bych si pořídila papouška, kdybych to měla povolené. Ale k věci, chtěla jsem se zeptat, jestli máš nějaké zkušenosti s mixovaným zeleným. Já bohužel nemám doma odšťavňovač (a v nejbližší době ani mít nebudu) a nevím, jak do jídelníčku zařadit nějaké ty kopřivy apod. Samotné v pevném stavu to nějak nedávám, takže bych to musela rozmixovat, ale nějak si nedovedu představit, jak to bude vypadat nebo jakou to bude mít konzistenci. Děkuju moc předem. :|
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

VitaClam píše:Ahoj, tady v tvém deníčku se člověk opravdu nenudí, taky bych si pořídila papouška, kdybych to měla povolené. Ale k věci, chtěla jsem se zeptat, jestli máš nějaké zkušenosti s mixovaným zeleným. Já bohužel nemám doma odšťavňovač (a v nejbližší době ani mít nebudu) a nevím, jak do jídelníčku zařadit nějaké ty kopřivy apod. Samotné v pevném stavu to nějak nedávám, takže bych to musela rozmixovat, ale nějak si nedovedu představit, jak to bude vypadat nebo jakou to bude mít konzistenci. Děkuju moc předem. :|
ad.mixování kopřiv a podobné žoužele: mám s tím letité zkušenosti. Dříve jsem je mixovala ve vodě v obyčejném mixéru, nechala asi hodinu odstát v lednici a pak vypila jen tu zelenou tekutinu. Říkalo se tomu jarní zelený nápoj proti jarní únavě. Pak jsem objevila zdejší fórum, přes počáteční váhání kvůli místním přestřelkám jsem vstoupila, a dočetla se o green smoothies. Takže jsem kopřivy, pampelišky, mochnu a podobné začala přidávat do klasického green smoothies. Na něj najdeš návodů na netu plno. Je to pro mne naprosto jedlé, ale já jsem dost otrlá. Možná si přidávej víc banánů a jiného ovoce, aby ti to alespoň z počátku chutnalo. Pak můžeš ubrat ve prospěch zeleného.

ad.papoušek - budu asi trochu mentorovat. ty historky se čtou krásně, jenže já tu nepíšu o tom, co péče takový velký papouš potřebuje. Je to citový závislák, kdybych nepracovala doma, neuměla bych si to představit. Není to pes, kterého necháš doma, jdeš do práce nebo do školy, pak přijdeš a on tě dorůžova vyspinkaný vítá. Papoušek tě může taky přivítat na protest kromě hlavy oškubaný, nebo začne být agresivní. A nepřej si chytit rafanec od takového zobáku. dokáže vyrvat i kus masa... Musíš ho několik hodin denně mít venku z klece, pokud možno si s ním povídat, hrát si, prostě se mu věnovat. Předáváme si ho s přítelem jako balónek, aby papoušek neměl pocit zanedbání. Jsou to extrémně sociálně založení ptáci. Se stravou to taky nemůžeš odbývat jen kupovaným zrním. Naštěstí jako vitariánka mám velmi podobný jídelníček, jen pár věcí se liší: pro Báru je jedovaté avokádo, já neokusuju vrbové větvičky... ale jinak klíčení, namáčení, dělení se o ovoce a zeleninu v co nejpestřejším sortimentu... Doufám, že jsem tě dostatečně odradila, pokud ne, doporučuji zakoupit knížku o žacích od pana Bartla /takto nevlastní otec naší Báry/ , pořádně ji prostudovat, a pak se rozhodnout, jestli to všechno chceš opravdu, ale OPRAVDU podstoupit ...
VitaClam
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 26, 2012 20:28

Re: Lenuška

Příspěvek od VitaClam »

Díky za info.Co se týče papouška, tak takového velkého bych určitě nechtěla, zato taková andulka by nemusela být špatná, i když s ní si člověk zřejmě tolik zábavy neužije. Jinak celkově zastávám názor, že pořídit si mazlíčka (jakéhokoliv) a nechávat ho každý den doma od rána do večera samotného, je blbost. Možná kdyby tam měl kamaráda, tak to by šlo.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:jo, ty oleje na pleť střídám, myslím, že je to lepší, než si oblíbit jeden.
mám stejný pocit, i u kondicionérů na vlasy apod. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

VitaClam píše: Možná kdyby tam měl kamaráda, tak to by šlo.
pro většinu lidí je to vhodnější - málokdo se může samotnému papouškovi věnovat kolik by potřeboval. Osobně nesnáším i pohled na osamělé andulky, které mají za "kamaráda" zrcátko. :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Já neměla za kamaráda ani to zrcátko (:-) , tak mi přítel pořídil papouška >:-) ... Ale vážně, naprostý souhlas. Nějak mi připadá, že si lidi neumí představit, jaký je závazek přinést /nějak se nemůžu donutit napsat "koupit"/ domů živého kamaráda... předem si nenastudujou problematiku, nároky na čas, finance...i ten nejmenší papoušek si zaslouží plnou péči. Jinak- je dobré andulku rovnou přinést ve dvojím provedení - páreček :D , nemusí si pak vyřizovat mezi sebou, kdo byl v té kleci dřív a je tam pánem :lol:
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

Lenuška píše: Navnadit, zaháčkovat, nepustit a hnát pořád dál.
tohle je fakt zajímavý. taky si to myslím. bohužel dneska to platí pro všechno, nejen kosmetiku a farmaceutika, ale i šoubyznys a jiné. fakt jsi s tím docela trefila hřebík na hlavičku, jenom mě tak napadá, jak to tak dobře znáš? nepoužívají to náhodou i ženský? :lol:
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

zaklinac.dan píše:
Lenuška píše: Navnadit, zaháčkovat, nepustit a hnát pořád dál.
tohle je fakt zajímavý. taky si to myslím. bohužel dneska to platí pro všechno, nejen kosmetiku a farmaceutika, ale i šoubyznys a jiné. fakt jsi s tím docela trefila hřebík na hlavičku, jenom mě tak napadá, jak to tak dobře znáš? nepoužívají to náhodou i ženský? :lol:
tak to máš zaklínači velkou pravdu. V mém případě bych to ovšem trochu poopravila, vzhledem k událostem naštěstí dávno minulým: navnadit, zaháčkovat, a nechat ze sebe udělat totálního blbce :mrgreen: (:-) >:-)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Zase se roztrhnul pytel s reklamami na opalovací krémy. Mám takový neodbytný dojem, že je hrozná blbost si to na sebe natřít a myslet si, že mě to "ochrání". Podle mne kůže přesně naznačí, že už nechce na slunci být, proč ji nutit pomocí nějakého krému k dalšímu smažení. Navíc, to slunce na mne pořád praží, ať se natřu čím chci 8) ... No, ulevila jsem si. Ty "opalovací krémy", které nejsou vůbec "opalovací", mně štvou... Tady si to naštěstí lidi uvědomují... Jo a papouška Báru jsem přechválila, že je vitariánka. Dnes na mne od rána volá :"vajíčko, papat vajíčko!" . A po chvíli, když nereaguju, přitvrdila:"halóóó, vajíčkóóó!!!" ...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

Ja som si namiesala Fionin krem. Minuly rok som ho spravila tiez a moj muz zahlasil Kreola. Vyzera to tak, pachne/voni to tak, len asi ruky z toho nie su take zlte alebo si uz nepamatam.

To vajicko chcela surove alebo varene? Lebo ak surove, tak kde je problem?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Právě že je naučená od chovatele, kde se narodila, na vařený žloutek, a páníček ji v tom ještě podporuje :D :roll: . Neznám Fionin krém, ale jsem všeobecně a generálně proti všem opalovacím krémům, které mají uměle prodloužit pobyt na slunci... bez zakrytí...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

No krem, to pomiesas kokosovy, palmovy a olivovy olej. Ja som tam este sprcla jojobovy. Ten palmovy je krasne oranzovy, ale aj s tych dlani to nakoniec zlezie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

mas pravdu, aj tu v australii sa robili statisticke studie, vysledky schovane do trezoru, kde jasne vysvitlo ze rakovina koze vznika u ludi co sa kremami natieraju
a nevznika u ludi co sa tym nenatieraju, dalej je silna korelacia medzi zlou stravou a na prvy pohlad prekvapivo silan korelacia s pobytom v prostredi s umelym ziarivkovym svetlom. A div se svet, tieto umele skodlive ziarivky pred par rokmi (vraj setrenie elektrinou), ZADARMO ludom montovali do domov na prikaz vlady ktora to financovala, nastastie sa este daju zohnat v pokutnych obchodikoch stare naozajstne ziarovky a teraz uz aj nove halogeny, ale poslusny obcania sa nechaju ozarovat
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

culka píše:No krem, to pomiesas kokosovy, palmovy a olivovy olej. Ja som tam este sprcla jojobovy. Ten palmovy je krasne oranzovy, ale aj s tych dlani to nakoniec zlezie.
skus primiesat cacao, mozes hrat cubanocku
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Tak to jo, takové "krémy" já můžu. Prostě žádná chemie :lol: . Všimla jsem si, že třeba intuitivně něco odmítám, prostě mi to rozum nebere, a pak se dočtu, že "vědci po dlouhém bádání a za vynaložení nemalých prostředků" přišli v podstatě ke stejnému výsledku... Používání vobyčejnýho selskýho rozumu se už asi nenosí :D (:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: mas pravdu, aj tu v australii sa robili statisticke studie, vysledky schovane do trezoru, kde jasne vysvitlo ze rakovina koze vznika u ludi co sa kremami natieraju
mám info, že v austrálii nepustí do školky děcko co není natřené opalovacím krémem. Je to tak nebo je to fáma? ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: mas pravdu, aj tu v australii sa robili statisticke studie, vysledky schovane do trezoru, kde jasne vysvitlo ze rakovina koze vznika u ludi co sa kremami natieraju
mám info, že v austrálii nepustí do školky děcko co není natřené opalovacím krémem. Je to tak nebo je to fáma? ")
aj ano aj nie

je to asi tak ze do skoly pustia kazde decko, ale ked je leto a slnko, tak ist cez prestavku von sa hrat alebo ist von cvicit na telocvik atd, moze len decko ponatierane

najhorsie je to v jasliach skolkach atd, kde ucitelky stravia denne asi 2 hodiny casu hned rano kompoletnym mazanim vsetkych bezbrannych deti kym ich vyoustia vin na dvor, napriek tomu ze pieskovisko a vsetky preliezacky su stejne pod plachtovymi strechami a decka maju povinne obrovske klobuky.
Mali sme s tym velke problemy a snazil som sa vyjednavat aby syna v skolke namazali, obliekali sme mu dlhy rukav atd niekedy sa dalo s nejakou ucitelkou vyjednat vynimku, nikedy sme volili variantu ze nech ho radsej nechaju vnutri sa hrat a nepustit vonku.
Je to tu absolutny fasisticky terorizmus.

a strava v jasliach a skolkach je tiez katastrofa cely den jedia biele chleby natrete dzemom a vegemite a burakovou natierkou, aj obedy tu sa ani nevari, a ku tomu samozrejme kravske mlieko, najvyssi vyskyt alergii a asthmy je prave v australii u deti.
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

V naší školce visí výzva, abychom děti ráno namazali nebo jim dali do šatny krém, samozřejmě to ignoruji, takové voloviny jsem na sebe matlala naposledy v deseti letech s maminkou na koupáku a vlastním dětem nikdy...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: a strava v jasliach a skolkach je tiez katastrofa cely den jedia biele chleby natrete dzemom a vegemite a burakovou natierkou, aj obedy tu sa ani nevari, a ku tomu samozrejme kravske mlieko, najvyssi vyskyt alergii a asthmy je prave v australii u deti.
tak to je také hnus! :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Tento víkend jsme byli na kole v Jizerkách. V chatě, kde jsme byli ubytovaní, bylo několik rodin s dětmi mezi 3/4 a 4 roky. Přes lehký protest přítele, že zas budu za exota, jsem si tam přivezla mixer a spoustu špenátu, kopru, petrželky, atd. Ráno ve společné kuchyňce jsem si udělala green smoothies, a jala se popíjet mezi bábovkami a bílými rohlíky. Maminka nejmenšího děcka byla sice tápající, nicméně osvícená, takže si nechala odlít smoothies do misky a zkusila dát nejmenší holčičce. Bez problémů po lžičkách snědla pěknou dávku, mamča si při krmení vyslechla přednášku o zdravotních dopadech. Sama si pak vyžádala další "přednášky". Další děti, když viděly, jak se mimi krmí, projevily v rámci potravní konkurence také zájem, posléze i rodiče. Nakonec to dopadlo tak, že si sami nosili ovoce, já přidala špenát, a děti popíjely. Není nad takovou "prezentaci" jen tak mimochodem. Dokonce i přítel, který doteď green smoothies odmítal byť i jen ochutnat, když viděl, jak se děti ládujou, prohlásil "no tak já to teda taky zkusím"... >:-) Tolik k zdravé výživě, že by to určitě šlo, jen kdyby to někdo do těch lidí "nalil" :lol:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

kazdy chlap je v podstate male decko, tak ked videl druhe deti...
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

dám zase jednu příhodu s papouškem Bárou, ale nejdřív to musím uvést: Bára mi s oblibou někdy až neúnosnou ožužlává ušní lalůček. Obvykle se do toho vžije tak, že začnu vřeštět:"do ucha nééé!!!Nekousej!", ale valný účinek to nemá. Bára do ucha kouše dál, předstírajíc, že je to z lásky. Dnes, když jsem ji vytahovala z klece, chtěla jsem jí shora na hlavičku dát pusu. Obvykle na to čeká. Když jsem se přiblížila rty k její hlavičce, Bára zavřeštěla:"do ucha nééé!!!Nekousej!!!" No, málem jsem upadla, do jakého ucha bych ptáka asi kousla? To je z podobného ranku, jako když přivolává přítele stejně, jako on volá na ni:"páníčku, na ruku!! No póóď! Pojď na ruku, honem..."
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Bára zavřeštěla:"do ucha nééé!!!Nekousej!!!"
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Panda »

Teda po setkání s Lenkou se nejspíš také dám na její grepové a ovocné šťávy, takhle mladě a živě bych chtěl také vypadat! :delicacy: Čekám až se kolegové v práci začnou vyptávat, zda to byla dcera nebo jsem na zajíčky. :mrgreen: Tak už vím koho se budu vyptávat na rady se stravou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

To musel být zážitek. Já to tak měla se zdejším Sluníčkem. Ale i mnohými dalšími. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

A ja si dal blbec pod vlivem poslednich informaci zde na serveru vroucich deno-denne k obedu amolety, neboli palacinky, rkouce si ze varene jo no.1 a tuk je hned po nem no.2 :D .
Mouka s mlikem je sice ultra-mega-killer, ale ta troska snad neprevazi vyse jmenovane vyhody:).
Pro jistotu jsem i fruktozu z merunek predem zabil uvarenim pred ceceaa jednim rokem do sklenky merunkove marmelady a chladil asi stejnou dobu ve sklipku ..
Pandi, jsi si absolutne jist svym pocinem ?
Budes se vymykat soucasnemu normalu a zcela prevratnemu novemu smerovani DNL na vitosi a vubec nebudes IN :mrgreen: (:-) .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Pandi, jsi si absolutne jist svym pocinem ? Budes se vymykat soucasnemu normalu a zcela prevratnemu novemu smerovani DNL na vitosi a vubec nebudes IN
No, zvažuju, je to lákavá nabídka být IN ... ale asi ne, asi mi ztráta 40 let života za to nestojí.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

No .. myslim, ze ani me ne:).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Panda píše:Teda po setkání s Lenkou se nejspíš také dám na její grepové a ovocné šťávy, takhle mladě a živě bych chtěl také vypadat! :delicacy: Čekám až se kolegové v práci začnou vyptávat, zda to byla dcera nebo jsem na zajíčky. :mrgreen: Tak už vím koho se budu vyptávat na rady se stravou.
Díky za pochvalu, Pando. :D Těch pomerančovo-grepových šťáv vypiju denně 7dl. V zimě to střídám s mrkvo-řepo celero-okurkovou, podle toho, co v jaké kvalitě je. Od jara do podzimu přidávám víc ovoce, mám ho jako palivo na moje spanilé jízdy na kole :lol: . Po menším třapci vína vydupu i kopce, které vypadají, že se nedají ani vyjít (:-) . Prostě se řídím zdravým rozumem a potřebou, a to je proměnlivé podle ročního období a množství propocených triček...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:amolety, neboli palacinky
to tu nikdo nedoporučuje
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

A pak ze nic Pandiku ? :D)))
Pavli, nic si z toho nedelej, varene to bylo, tuky tam byly taky a to je dulezity:).
A dobry byly, mnaaaaaaaam !:))).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Tak takhle se Bára rozvaluje před páníčkem na posteli...MOJÍ posteli, děvka jedna malá :lol:
Očekává, že jí bude páníček okusovat stehýnka a bříško >:-)
Sama si tak lehne, a dá jí to dost práce se na záda převrátit...
obrazek 2x.jpg
obrazek 2x.jpg (58.98 KiB) Zobrazeno 10742 x
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

Tak takhle se Bára rozvaluje před páníčkem na posteli...
Očekává, že jí bude páníček okusovat stehýnka a bříško >:-)

Tak uz po tebe kopiruje aj spravanie nielen slova ? som myslel ze papagaj je len na kopirovanie reci, (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Musim tě Rudo opravit: papoušci nekopírují a nepapouškují, oni velice dobře vědí, co říkají. Jen to říkají slovy, která znají. Například Bára mi často něco ukradne z pracovního stolu. Když je to už po šesté za sebou, tak důrazně řeknu: to je MOJE, ty ptáku!!! Dnes mi ukradla mobil, a když jsem jí ho vyrvala ze zobáku, také mi velmi naštvaným hlasem řekla: to je MOJE ty ptáku!!! Ví dobře, co to znamená. Papouškují malí ptáci, například andulky, ale ti velcí mají vysokou inteligenci, říká se, že jako 3,5-leté dítě...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše:Musim tě Rudo opravit: papoušci nekopírují a nepapouškují, oni velice dobře vědí, co říkají. Jen to říkají slovy, která znají. Například Bára mi často něco ukradne z pracovního stolu. Když je to už po šesté za sebou, tak důrazně řeknu: to je MOJE, ty ptáku!!! Dnes mi ukradla mobil, a když jsem jí ho vyrvala ze zobáku, také mi velmi naštvaným hlasem řekla: to je MOJE ty ptáku!!! Ví dobře, co to znamená. Papouškují malí ptáci, například andulky, ale ti velcí mají vysokou inteligenci, říká se, že jako 3,5-leté dítě...
vdaka za info, ale si sa krasne vyhla podstate celej situacie :wink:
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

(:-) ma trening, od papagaja.

Nech je rec o comkolvek furt sa to na to iste a jedine obrati. :wink:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

No tady taky vidim, ze osel zahykal : "Podle sebe soudim tebe" i-a i-a i-a .. :D.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Přijela jsem před chvílí z pořádné cesty na kole, bylo to skvělýýý!!! Nějaké kopřivy natrhané a jiná havěť, ale ty kopřivy nějak cítím, že je potřebuju.
Byl trochu protivítr, na volném prostranství dost silný. Z kopce jsem jela 28, a to jsem ještě šlapala. Jindy tam jedu přes 40km/h... nevím kolik přesně, protože když jedu přes 40, jsem jako Heisenbergova částice: buď vím, kde se nacházím, nebo vím, jakou rychlostí se pohybuju :-) ...bojím se kouknout na tachouš, rozbít si tlamajznu- to je hned...

Trochu mi zchladil eufórii soused odnaproti. Když jsem dávala kolo do garáže, začal mlít něco o tom, že "ty kolečkáři neplatěj silniční daň" a podobně, a přitom tlačil tu svou vanu do auta. Na diskusi jsem byla moc zpocená a v krvi endorfínky, které jsem si nechtěla vyplácat na takovou zbytečnost, jako vysvětlování nevysvětlitelného... Jdu si raději odšťavit kopřivu a pak pracovat...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:Trochu mi zchladil eufórii soused odnaproti. Když jsem dávala kolo do garáže, začal mlít něco o tom, že "ty kolečkáři neplatěj silniční daň" a podobně, a přitom tlačil tu svou vanu do auta
dlab na něj. ztráta energie. To se hned pozná, jestli už někdy seděl na kole nebo ne, podle těch keců. To znám.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět