Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

No tu v MEL to ide vyzerat zaujimavo, v ramci programu bezpecne na bicigli, sa ide v centre mesta vsade znizit rychlost pre auta na 40 km/h a pojdu do toho aj okolite okrsky, zaroven sa uz dlhsie robia zatahy na soferov co otvaraju dvere tak aby zrazili nimi cyklistov, sudy postihuju tychto soferov tvrdo, stavaju sa dlasie cyklochodniky nadjazdy a podjazdy....
ale to je viacmenj riesenie ln v centre mesta kde je aj tak smrad a nik tam nejde na trening alebo cyklovylet, ide zrejme len o dopravu do prace a nazad a abyriesili dopravne zapchy

na vonkajsich cestach je to stale o hubu
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:
Lenuška píše:Trochu mi zchladil eufórii soused odnaproti. Když jsem dávala kolo do garáže, začal mlít něco o tom, že "ty kolečkáři neplatěj silniční daň" a podobně, a přitom tlačil tu svou vanu do auta
dlab na něj. ztráta energie. To se hned pozná, jestli už někdy seděl na kole nebo ne, podle těch keců. To znám.
To víš, že dlabu... vídám se s ním často, on na svém balkóně kafuje a hulí, já zalejvám rajčata, rukolu, vojtěšku a tak, takže mám o něm svůj obrázek :roll: :mrgreen: ...

Před chvílí jsem odšťavila zbytek kopřiv, lopuchu, jitrocele a pod, a jelikož mi nezbyla už žádná mrkev- musím dokoupit-, piju to samotnééé!!! Huba se mi vobrací tím růžovým navrch, jak je to hořké :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!! A nechci slyšet žádné narážky na to růžové navrch, jó? Zkuste si to sami, jsem fakt drsňák, že to dám. Dva a půl decky - VRRRR!!!... >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Panda »

Lenuška píše:...Huba se mi vobrací tím růžovým navrch, jak je to hořké :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!! A nechci slyšet žádné narážky na to růžové navrch, jó?...
Na zelené taky ne? :?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:..tohle stravování je šetrnější k přírodě, jenže pak si člověk přečte, co všechno obsahuje v současné době ovoce a zelenina, a říká si, jestli to má cenu do sebe ty pesticidy rvát... :(
A neni potom lepsi necist stresujici nikym v praxi neoverene teorie o ovozelu znicenem hamiznymi pestiteli (tudiz se jedna spis o viru v ty clanky) a uzivat si radeji vysledku samotnych ? :wink:
Myslim si ze vyhody zelovocneho fundamentu jeste porad prevazi "vyhody" masa i tech pesticidu.
Ted mam na mysli ty co vidi alespon Slunce, aspon jakousi zem a vodu, nemyslim ted napriklad ty holandske imitace rajcat co jsou cervene a chutnaji (dozravajici v plynovych komorach) jako nezrale zelene.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

cepheus píše:
Lenuška píše:..tohle stravování je šetrnější k přírodě, jenže pak si člověk přečte, co všechno obsahuje v současné době ovoce a zelenina, a říká si, jestli to má cenu do sebe ty pesticidy rvát... :(
A neni potom lepsi necist stresujici nikym v praxi neoverene teorie o ovozelu znicenem hamiznymi pestiteli (tudiz se jedna spis o viru v ty clanky) a uzivat si radeji vysledku samotnych ? :wink:
Myslim si ze vyhody zelovocneho fundamentu jeste porad prevazi "vyhody" masa i tech pesticidu.
Ted mam na mysli ty co vidi alespon Slunce, aspon jakousi zem a vodu, nemyslim ted napriklad ty holandske imitace rajcat co jsou cervene a chutnaji (dozravajici v plynovych komorach) jako nezrale zelene.
Po přečtení takového článku mívám slabou chvilku, ne že bych se chtěla uchýlit k vařenému, spíše lítost nad tím, co se to děje s tím naším světem, který ani NENÍ náš. Vždyť tady všechno necháme a zpátky jdeme s holým zadkem... Nezbývá než se snažit co nejvíc samozásobit. Zatím mám jen balkón, ale zahrada se blíží... už jen rok a půl :D a budu pěstit. Část roku se sama dokážu uživit, s dvěma trsy koupených banánů týdně, to už mám vyzkoušené. Takový buc na to sice nadává, že se musí trmácet a plahočit, ale on by koukal, kdyby přišel do tržnice jako já dnes ráno, a za pár svazečků zeleného tam nechal tři stovky... V tuhle dobu už se dají sbírat první zelené lístky z vlastního...
Tak já to tedy budu víc házet za hlavu a nebudu moralizovat, stejně je to na nepravém místě :lol: . Kázat na vitariánu o masožroutství je směšné, já vím. Když já si musela postesknout... :oops:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Rikas to dobre, s holym zadkem pujdeme tak jako tak, ponevadz jsme s holym i prisli.
Duch odejde zpet a hmota se rozpadne, budem pro zmenu "my" zase potravou pro petrzel a sedmikrasky:).
Hlavne nepropadat panice:).
"Neberte zivot moc vazne, stejne z nej nyvyvaznete zivi" .. hehe, ze jo .. :D))).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Kázat na vitariánu o masožroutství...
ono nejen to, Lenuško. I krávy chované pro mléko spotřebují dost potravy, která se pro ně musí někde pěstovat....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Pavluska píše:
Lenuška píše: Kázat na vitariánu o masožroutství...
ono nejen to, Lenuško. I krávy chované pro mléko spotřebují dost potravy, která se pro ně musí někde pěstovat....
To je pravda. Už jen ten název - masný průmysl, mlékárenský průmysl - brrr, odpuzuje to z principu. Všechno by se mělo vrátit do nějakých normálních kolejí. Ty gigantické výrobny to nepřestanou do lidí cpát, to musí oni sami pochopit, a přestat kupovat. Bohužel to odnesou zase další zvířata. Když nebude odbyt mléka, krávy se vymlátěj... ale pak už se to snad ustálí. Jenže k tomu má tahle společnost hodně daleko. Občas si tu otázku ještě pokládám, i když vím, že nedostanu odpověď: jak je možné, že celkem inteligentní lidé jdou de stádem a tak moc si škodí...
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak slyšel jsem to i takhle: kravičky nám poslouží, vylepší si karmu, tedy dostanou tu příležitost a pak se zrodí na vyšším levelu. přeci ne smrt, ale život je utrpení. nebo ne? :?:

každopádně buddha řekl: nebojím se života ani smrti, to je moje gusto :)

p.s. je to trošku šťouchanec, ale jestliže se ke kravám chovají pěkně, mají se dobře. většinou je ta strava vybíraná pro jejich dobro, ne jenom si zaplácnout žaludek, jak by to mohlo být nadivoko. a predátoři kořist žerou skoro zásadně zaživa nebo při vědomí. i když mě vždycky fascinuje, jak gazelky drží, občas jenom mrknou krásně krásným očkem a ví, že to je život...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

zaklinac.dan píše:jestliže se ke kravám chovají pěkně, mají se dobře
jsem z venkova, takže to mám trochu zkouknutý
nějak nevím, kde se ke kravám chovají pěkně. to jsou, žel, jen výjimky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:
zaklinac.dan píše:jestliže se ke kravám chovají pěkně, mají se dobře
jsem z venkova, takže to mám trochu zkouknutý
nějak nevím, kde se ke kravám chovají pěkně. to jsou, žel, jen výjimky
Také znám spíš krávy s omlácenýma nohama od lopat, ve žlabu zaplísněnou siláž... pak do nich musej nacpat léky, aby to přežily. To si pak masožrouti libujou :mrgreen:
Možná někde pár krav v domácím chovu, třeba v Alpách jsem viděla vysloveně šťastné krávy... celý den venku, a ty kvítka, co si dávaly, bych si dala taky :lol:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše:
Jindra píše:
zaklinac.dan píše:jestliže se ke kravám chovají pěkně, mají se dobře
jsem z venkova, takže to mám trochu zkouknutý
nějak nevím, kde se ke kravám chovají pěkně. to jsou, žel, jen výjimky
Také znám spíš krávy s omlácenýma nohama od lopat, ve žlabu zaplísněnou siláž... pak do nich musej nacpat léky, aby to přežily. To si pak masožrouti libujou :mrgreen:
Možná někde pár krav v domácím chovu, třeba v Alpách jsem viděla vysloveně šťastné krávy... celý den venku, a ty kvítka, co si dávaly, bych si dala taky :lol:
hlavne tie criedy co mozu sa past na fialkach a su z nich cele sfarbene a doja rovno cokoldavu milku
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Maminka mojí kamarádky v Ostravě dělala půl života v kravíně a prý to byla pro ty ženské prestižní záležitost, mít nejlépe opečovávané krávy (nejčistší podestýlka, dost krmení). Ale bohužel, všude to tak nebude.
Já dělala léta ve skladě, kde nebya živá zvířata, ale když jsem viděla bordelářství a lhostejnost některých lidí, je mi jasné, že by se chovali k živému tvorovi stejně hrozně jako k neživému zboží...minimalizovat vlastní námahu, o nic jiného mnoha lidem nejde.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

no já jsem chodíval pro mléko a tam měli asi jenom tak deset krav. byly vymydlený a čisťounký víc než psi. taky na střední jsme byli někde v jižních čechách a tam jsem byl na statku pro mléko, máslo. a kravičky taky v pohodě. babička dělávala taky v kravíně. táta tam často chodil. když párkrát zahlédl někde krávy, měl smutek v očích, jak byly zbědované. a vždycky mi říkal, že u babičky se o ně starali jako o děti. byly čisté a spokojené, čistý chlév a vlídné zacházení. je to o lidech. čím víc to je výroba, tím horší. pokud to je menší statek nebo dokonce jedna dvě krávy, které tvoří základ hospodářství, tak se o ně většinou starají vzorně. nehledě na to, že kravičky jsou moc milé a empatické, normální člověk si je musí oblíbit. nejhorší je velkochov na mléko s přikurtovanými krávami s omezením pohybu. ve volném výběhu to je mnohem lepší, mají slunce, vzduch, pohyb i společnost stáda. ale ty bývají prakticky výhradně na maso...
Naposledy upravil(a) zaklinac.dan dne pon kvě 21, 2012 20:26, celkem upraveno 1 x.
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:
Lenuška píše:
Alpy to budou příští týden, tohle je jen trénink... Ale vydatnej. Kondičku je třeba udržovat, čím je člověk starší, tím se hůř vrací :( .
vemte mě s sebou, síííím síííím

Tak jo, Jindro, klidně :D . Do auta se vejdeš, v pokoji je přistýlka, je tam kuchyňka, takže vezu s sebou odšťavňovač i mixer... když ti nebude vadit, že ti večer dáme na kino, aby ses nám tam nepletl >:-) (:-) (:-)
Dnes jsem dala opět trénink, tentokrát jen 32km, ale stálo to za to. Zajela jsem si k pořádnému stoupáku, který je v poslední třetině přímo vražedný, a sjížděla jsem ho nahoru-dolu až do úplného odpadnutí :mrgreen: . Holky, když budete makat, ztráty kondice se nemusíte bát. Po padesátce jsem se zase začala zlepšovat, a to celý život cvičím a trénuju :lol: .Pro kluky to snad platí taky, nemám vyzkoušené, to a ž v příštím životě (:-)
???Kdo že to chce jet s námi???? >:-)
Jsem to trochu ocintala těma citacema, ale líp mi to nende...
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

no já bych i jel. ale i kdybych ve svém nízkonákladovém rozpočtu schrastil peníze, tak čas teda určitě ne :cry: jenom nevím s tím kinem. nebylo by lepší kino zůstat? :D musím říct, že tvoje chvalně známá pověst sexi babičky mi nedá spát. také bych to chtěl vidět pro inspiraci na vlastní oči. až bude, a to nebude tak dlouho trvat, cesta do prahy, předesílám pozvání na čaj. můžeš zvážit, zda přijímáš ;) jinak jako velký čajomilec, víc než je zdrávo připouštím, jsem zvědav na ten tvůj čaj. zelený čaj je tak široký pojem, jako že jsi k obědu měla jídlo :) btw: určitě ty džusy nejsou tvůj tajný recept na udržení, to nám jenom věšíš bulíky na nos :P
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jsi mi nasadil brouka do hlavy... Jestli já se nelopotím s odšťavňováním a mixováním říznuto jízdou na kole zbytečně... :lol: Jestli by nakonec nestačily ty romantické večery... Zase to bude vypadat blbě, když hned za to napíšu, že proti čaji nic nemám... :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Lidičky, neberte to jako chlubení, jen jako ukázku toho, že to funguje. Byla jsem dnes na preventivní kontrole na gyndě. Doktor, který mi tlačil hormonální substituci byl nemocný, a jeho zástupce se nemohl utrhnout, když jsem mu vysvětlila, jak zvládám svoje potíže. Že když se cítím na chcípnutí, sednu na kolo a vyjedu se z toho, strava, atd. Ptal se mne na spoustu věcí, protože by také byl rád méně závislý na oficiální medicíně. Udělala jsem mu menší přednášku, fronta bab v čekárně zhoustla, a mudr mne vyprovázel az ven z ordinace... Mimo jiné mi složil poklonu i co se vzhledu týká, což jsem mu vysvětlila, že to je jaksi vedlejší produkt zdravého života... Snad, snad se začínají ledy malinko hýbat, a doktoři si uvědomí, že to, co dělají, lidi nevyléčí, jen to maskuje následky špatného života...

Co se týká stravy, přiznám, že nevím, co je to Graham, ani se mi nechce to studovat. Někde tady se to řeší. Já bych k tomu řekla asi tolik: MNĚ vyhovuje největší část zeleného, o hodně menší část ovoce, doplněné semínky, mandlemi a pár ořechy, namočené. Občasně si zobnu b12, občasně pangamin, občasně zelený jíl. Nejvíc věřím na divoké rostliny, které v současné době odšťavňuju. Nikoho k tomu neponoukám, mně to vyhovuje... Možná to chce naslouchat svému tělu, když mi něco chutnalo, ale necítila jsem se po tom dobře, tak to příště dám v menším množství, nebo to vyloučím úplně, pokud je to zbytná věc... já bych to prostě tak neřešila, raději bych se soustředila na upevnění vůle, aby nedocházelo k přejídání, a to ani zdravými věcmi, a konzumace potravin, které se k sobě hodí.... Howgh
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Co se týká stravy, přiznám, že nevím, co je to Graham, ani se mi nechce to studovat. Někde tady se to řeší. Já bych k tomu řekla asi tolik: MNĚ vyhovuje největší část zeleného, o hodně menší část ovoce, doplněné semínky, mandlemi a pár ořechy, namočené. Občasně si zobnu b12, občasně pangamin, občasně zelený jíl. Nejvíc věřím na divoké rostliny, které v současné době odšťavňuju. Nikoho k tomu neponoukám, mně to vyhovuje... Možná to chce naslouchat svému tělu, když mi něco chutnalo, ale necítila jsem se po tom dobře, tak to příště dám v menším množství, nebo to vyloučím úplně, pokud je to zbytná věc... já bych to prostě tak neřešila, raději bych se soustředila na upevnění vůle, aby nedocházelo k přejídání, a to ani zdravými věcmi, a konzumace potravin, které se k sobě hodí.... Howgh
paráda - funguje Ti to už dlouho, tak se asi není třeba zaobírat teoriemi - stejně jedna střídá druhou.
Také znám rozumné doktory, kteří se nestydí něčemu se přiučit i od pacientů (např. moje obvoďačka v ČR). Sláva! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Pravda, lidi se nacpou "zdravym" ze pukaji ve svech a ysli ze to je ok. Prdlacky :D .. no hura:).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Podělím se zase o historku s papouškem Bárou: včera přišel zákazník, narozdíl od jiných se o papouška v kleci nezajímal. Vytáhnul z brašny pouzdro, z pouzdra vyndal brýle, načež zvědavá Bára, která pořádně neviděla, co dělá, řekla: "Co to máš, ukaž"... pán nejdřív ztuhnul, pak pokorně přistoupil ke kleci a jal se ukazovat a vysvětlovat, že to má na koukání, a tohle je na ty brýle, pozdro, víš? Byl u vytržení, zvláště když ho Bára počastovala svými průpovídkami jako: co koukáš?- když na ni koukal, necháš to! - když vzal do ruky obraz, který chtěl koupit, a při odchodu mu řekla papa. Mám dojem, že mne svým umem úplně zastínila :mrgreen: :-)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

jo bára nezklame. jinak s tvým fíglem jsem neměl na mysli nic konkrétního. ale pak mě tak napadlo. lenuška, dračice ve svém věku nevídaná, jede s milým o pár roků starším, což je ještě nevídanější, tedy se nabízí, přítel je mladší? ;) tak to je potom asi ten recept. zaháčkovat, vytěžit a recyklovat. včas vyměnit za mladší kus :D všechno se mi poto a nevím co bude, ale prahu chystám. určitě se ozvu, ale možná nebudu úplně ve společenském rozpoložení ani v jiném, což mohu klíďo svést na vařáctví, no zase bych nerad dělal ostudu, když jde o čest sboru :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Můj bývalý se tak nějak zrecykloval sám, ani jsem se nemusela snažit... Jo a s mladším přítelem máš pravdu, stejně starý chlapi jsou až na vyjímky prďolové, když pochopí můj způsob života, ňák to nevydejchaj... a to nikoho do ničeho nenutím, stačí, že tak žiju... Takže bacha na mně, zaklínači, jestli nevypadáš aspoň tak jako na té fotce, se ani nenamáhej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale né, to je sranda, jak mimochodem taky říká Bára, když se smějeme... S čajem to nespěchá, stejně jedeme teď někdy kořit ty alpské vrchy... >:-)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

no tak to koř teda :) pracuju na směny a příští týden bylo nějaký vokno, takže jsem trošku doufal, že dám prahu. ale bohužel zubař mě už napotřetí bude obšťastňovat vrtáním zubu a uprostřed volna odpo, takže to je v tahu. až to bude aktuální dám vědět, jenom se obávám, že zákony schválnosti fungují a ty budeš ještě někde něco kořit :) jo a ta fotka není moje! :D
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:Podělím se zase o historku s papouškem Bárou: včera přišel zákazník, narozdíl od jiných se o papouška v kleci nezajímal. Vytáhnul z brašny pouzdro, z pouzdra vyndal brýle, načež zvědavá Bára, která pořádně neviděla, co dělá, řekla: "Co to máš, ukaž"... pán nejdřív ztuhnul, pak pokorně přistoupil ke kleci a jal se ukazovat a vysvětlovat, že to má na koukání, a tohle je na ty brýle, pozdro, víš? Byl u vytržení, zvláště když ho Bára počastovala svými průpovídkami jako: co koukáš?- když na ni koukal, necháš to! - když vzal do ruky obraz, který chtěl koupit, a při odchodu mu řekla papa. Mám dojem, že mne svým umem úplně zastínila :mrgreen: :-)
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

jojo, Pavluško, Bára je fenomén... a to nepíšu všechno, co se stane, jen občas...

Zaklínači, na vita jsem už dlouho neměla žádný kaz, napadlo mne v souvislosti s tvou opakovanou návštěvou u zubaře, žes vlastně nic nikdy nenapsal o tom, co jíš, jak žiješ, sport, a tak. Možná by nebylo od věci tu něco na sebe prásknout, aby člověk věděl, že jsou tvé příspěvky založené na nějakých konkrétních výsledcích, ne jen co si myslíš... já už si toho v životě myslela... >:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Dneska jsem znovu zkusila odšťavit býlí, tentokrát s citronem, bingo, to už se dá pít. Jen s mrkví mi to strašlivě nechutná. Ale jsem dost líný tvor, tak asi nezvládnu šťavit denně, žvýkat na louce mi nevadí.

Proč píšu, chtěla jsem se zeptat, jak to řešíš v zimě. Zelené nemáš, nebo si plevely mrazíš jako culka a Samira, nebo jíš nějaký ten green superfood?
Naposledy upravil(a) s.arik dne pát kvě 25, 2012 12:37, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:... já už si toho v životě myslela... >:-)
:mrgreen:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:jojo, Pavluško, Bára je fenomén... a to nepíšu všechno, co se stane, jen občas...
to věřím :) Ono s každým zvířetem je docela veselo, natož když mluví.
Já měla nedávno se zvířaty horší zážitek - pes, o kterého se starám, chytil malinkého zajíčka a nechtěl ho vydat, takže jsem jen poslouchala x křupnutí než mi ho dal - a zajíček mi umřel v dlani. :|
Ale většinou je veseleji...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:
Proč píšu, chtěla jsem se zeptat, jak to řešíš v zimě. Zelené nemáš, nebo si plevely mrazíš jako culka a Samira, nebo jíš nějaký ten green superfood?
jsem ještě ta stará škola, takže věřím na kysané zelí, mám krechtovanou zeleninu od českého farmáře, a něco málo si mrazím, ale to jsou spíš maliny, borůvky, ostružiny a tak. Ze suprfůdu jen chlore-spiru, a v daleko menším množství, než se tu uvádí. Myslím, že záleží spíše na dobrém proslinění, než množství. V zimě zelené neroste, tak co ho budu do sebe cpát. A přiznám, že nejsem ani přítel těch umělejch paprik a rajčat, popravdě se tomu vyhýbám. Myslím, že zelí, cibule, česnek je tisíckrát lepší a zdravější. Pravda, občas na někoho dýchnu na poště, a vidím udivený pohled :mrgreen: ale na to se můžu razdvatři. Přítel jí to stejné, tak to necítí >:-) Porek, kapusta, prostě to, co je tu v zimě pravděpodobnější...ale já jsem dost odolná co se razantnějších chutí týká, pro někoho to může být chuťově nepřekonatelné - v tom horším slova smyslu...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Počkej, to si úplně neumím představit, co v zimě jíš. Jen syrové?
Česnek a cibuli miluju, ale samozřejmě s něčím. Kysané zelí mi nejede, přesolené, ale uvařené i to dobré.
Tak by mě několik tvých typických zimních dní zajímalo, co teda jíš a jakým způsobem upravené (syrová kapusta mě teda taky neláká :P ).
Dovedu si teoreticky představit porci jídla - miska kysaného zelí s pokrájeným česnekem nebo cibulí, ok a to jako je všechno? :cry: No, vlastně pokud holduješ "lokálním" potravinám, tak můžeš tlačit jablka a vlašáky/lískáče/slunečnici/mák/pohanku...

Já jsem donedávna jela hlavně ořechy a ovoce (v zimě čr jablka plus dovoz ostatní druhy), mmt se orientuji na zeleninu, což prakticky vylučuje tropické exoty, ale i tak se to dováží ze skleníků hl. Evropa. Myslím, že v zimě, která přijde, můžu jíst to, co dnes. Saláty, okurky, (rajčata v zimě nikdy neberu, jsou hnusná), ale kápie se dají, no a ořechy a semínka, to jsou povětšinou evropské druhy, krom milovaných para, které se sbírají v pralese, ne na plantážích, tak ekošlápoty dělá akorát dovoz. Pokud nebudou k dostání listové saláty a jediný chlorofyl dají okurku, zařadím i chlorellu jako loni. Pokud mě chytne slina nebo bude méně peněz, tak i brambory+rýže.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Já jsem opravdu asi jinak naladěná, třeba tuhle zimu jsem byla tři měsíce na šťávách, zeleninových. Jinak kysané zelí mi stačí jednou hrábnout rukou a dát na talířek a nic k tomu. Není slané, pokud si naložíš sama. Nedělám ho tolik, když dochází, založím další, aby se nekazilo. Mrkev, celer, kapustičky, kapustu, prostě všechno odtud jím skutečně syrové, nemám s tím problém. Piju z toho dopoledne šťávu, odpoledne celé. Třeba ananas mám tak 3-4x za zimu, mango letos jednou, kaki hodně, kvůli Báře, taky granátová jablka. Jinak na česká jablka mám svého "dědu" v tržnici, ten nestříká, podle toho ty jablka vypadají. Ale znalci vědí, že jsou skvělé chuti. Máme vlašáky od přítelových rodičů, mandle, mák, sezam, len v různých kombinacích máčím tak kolem 70-80g na den, a to dávám i Báře, taky ráda máčené. Pokud jsem na šťávách, tak bez semen a ořechů. Para taky občas jeden dám, selén... Jím málo, jsem tak nastavená. Pro tebe asi nepředstavitelné, já bych zase měla jednu tvou porci na celý den. Jím 2x denně, někdy ani to ne...nepotřebuju žádné kombinace, mám většinou max. dva druhy zeleniny. To, co jsem napsala, je seznam ovozelu, který jím, ale rozhodně ne za jeden den... Jsem založením trochu mnich, kterému stačí kořínky... :lol: no, trochu víc než kořínky, ale střídmost to je...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Jo, díky, ale tak už si to umím představit. Vlastně jíme totéž, až na množství a frekvenci a ten detail, že kapustu a kysané zelí nemám ráda. (A že tuhle zimu jsme zapínali parní hrnec, předchozí zimy ne.)

Jinak samozřejmě mrkev, řepu, celer, jablka, ořechy a semínka, to je chuťově vše ok, jím stejné druhy jako ty. Exoty skoro nejím, kaki je dobré, ale jím ho málo, mango vůbec nikdy, ananas výjimečně, banány mi taky nejedou, tím dovozem jsem myslela to, že v zimě jsou i ta jablka z Nového Zélandu nebo JAR, mrkev nejblíže z Itálie atd., i když jsou to druhy OZ, které by rostly i u nás (nikoliv v zimě).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Leni, hned na zacatku se priznam ze denicky nove prichozich ctu az tehdy kdyz dosahnou nekolika stranek... takova prirozena selekce :) Tvuj jsem tedy dodatecne precetla cely a usmev na lici stridaly zachvaty smichu, vrely pozdrav a diky Barunce :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Díky Fiono za pochvalu, já jen přenášim Bářiny skvělé hlášky s vysvětlivkami, čili jsem v tom nevinně... Jsme konečně ve vytoužených Alpách. Hned první den jsem prohlásila, že to nebudeme hrotit, dáme takovou rozjezdovku... Postavila jsem trasu, přítel si ji nahrál, moc nezkoumal a jelo se. Když jsme se vrátili, prohlásil, že věděl, že trénuju, ale že jsem OPRAVDU natrénovala, to netušil... Trasa byla 67km s převýšením 690m. Pravda, jeli jsme ji tři a půl hodiny, ale když vezmu ty stoupáky, kde jsem i při jedna-jedna stála ve šlapkách, abych to dala...nebylo to špatný. Stačila jsem se i kochat, ty rozkvetlé louky plné včel a čmeláků, nad nimi neskutečné masivy se sněhem v rýhách a kotlinách...vůne, otrava kyslíkem, krávy, kozy, zase taková euforie, že se to těžko popisuje... No, zítra volí trasu přítel, tak jsem zvědavá. Buď dá smrťáka, aby mně udolal, nebo to bude pohodovka... Jinak jsem odpoledne ochutnala zdejší květenu, jetel neskutečně slaďoučký, ostatní rostlinky ve zpoždění, takže mají ty nejlepší hodnoty. Mám už vyhlídnutá místa k vytěžení, snad přežijou pár hodin v autě při cestě zpět... Báru hlídá přítelova maminka, jsou kamarádky, tak to projde bez stresů. Jinak jsou papouškové strašný konzervy, nesnášejí změny. Před odjezdem se maminka ptala na všechny podrobnosti ohledně krmení, nakonec se zeptala, kdy chodí Bára spát, kdy ji má přikrýt. Řekla jsem:"To poznáte". "A jak to poznám?" ptala se znovu. Ujistila jsem ji, že to prostě pozná. Dnes na skypu maminka se smíchem vyprávěla, že se Bára večer najedla, usadila se na bidýlko, kde obvykle nocuje, a důrazně řekla :"Spinkat !!!" A bylo vymalováno... :lol:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: a důrazně řekla :"Spinkat !!!"
:) ta fakt nemá chybu
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Zapomněla jsem, že jsou v Rakouských zemích časté křesťanské svátky, já neznaboh... V neděli všude zavřeno, poněváč je neděle, dnes v pondělí už můj milý hladoveček nenapapánek stepoval před špárem s prázdným žaludkem. Odmítl mnou nabízenou a posléze zkonzumovanou čerstvou kapustu z pražské tržnice, že si koupí něco onačejšího... Po nějaké době, když se stále neotvíralo, lehce znejistěl, a začal přemýšlet, jestli nedošlo k nějakému zmatení času letně-zimnímu. Až se okolojdoucímu místněznalému zželelo jeho zoufalého výrazu a vysvětlil mu, že nejen tady, ale ani jinde širokodaleko není otevřeno. Přítel přiběhl se zoufalým výrazem nazpět a podrobil mne křížovému výslechu, co tedy jiného, ale "jedlého", mohu nabídnout. Do hospody se mu nechtělo, je už přeci jen zhýčkaný mou kuchyní. Tady se povětšinou nabízí pica nebo něco smaženého s hranolama. Obvykle hned vedle bývá lékárna, že to těm lidem už nedocvaklo... Vytáhla jsem tedy své zelené a jinak barevné zásoby, část pŕivedla napařením do pro přítele jedlého stavu, lehýnce posypla himalájkou, nazdobila na talíř, a po požití byla vééélmi pochválena. Nedělám si iluze, bylo to nejspíš tím hladem. Po odpočinku jsme vyrazili na kolo, tentokrát trasu volil přítel. Mělo to být odpočinkové po tom včerejším "záhulu". Jenže nějak dostastatečně nezhodnotil převýšení, takže jsme jeli jen 36km, ale až na pár rovinek pořád do kopce. Jsou tu prostě jen dvě možnosti: z počátečního bodu jet pořád jen z kopce a zpátky pořád jen do kopce, nebo jet na druhou stranu, to je pro změnu nejdřív pořád do kopce a zpátky pořád jen z kopce... To byl ten dnešní případ. Mně se po té kapustě jelo skvěle, na příteli jsem pozorovala známky únavy, řadil častěji než obvykle. Má silné nohy, mírné kopce jindy neřadí, já za ním musím přehazovat jako divá, abych mu stačila... Když jsme se vrátili, stěžoval si na "hnusnej protivítr". Prohlásila jsem, že v závěsu za ním se mi šlapalo celkem dobře, čímž jsem ho dorazila, to jsem zlá... Ale nebyla to úplně pravda, ono udržet závěs do kopce je dost těžké, měla jsem co dělat se vůbec udržet za ním, i přes jeho sacharidový deficit... Budu muset zdecimovat zbytek svých zásob zeleniny, abych ho trochu usmířila (:-)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

lenuška: no ohledně mé životosprávy asi psát nebudu nic. je to složitější a není to raw, což by někdo chápal jako flame. obecně se zuby nemám problémy, když už, tak to bylo zaděláno v dětství. ohledně tohoto konkrétního zubu to je tak dlouhá peripetie, že když jsem to chtěl napsat, musel jsem to smazat :) není to problém, jenom jsem to naštípl chroupáním a on si mě už napotřetí vodí, nemám žádné velké problémy. jo jinak když něco píšu, tak se jedná vesměs o moje konkrétní zkušenosti, pokud se nebavíme o nekonečném vesmíru apd. nikdy nepíšu, až na výjimky, nic, s čím bych neměl vlastní zkušenost. a pokud s něčím nemám vlastní zkušenost a je to můj názor, tak to napíšu nebo se snažím, aby to tak vyznělo (což se mi nemusí vždy dařit). k té životosprávě asi takhle. vyzkoušel jsem všechno a zjistil, že z hlediska věcí, které jsou pro mě naprosto podstatnější, se tímhle pitváním ve stravě děje vylití vody i s děťátkem, proto je mi to trošku nepříjemné, stejně jako se buddha nerýpal v misce na almužny. vlastně nevím, co tu dělám :) dostal jsem se sem velkou náhodou a je mi to trošku blízké, protože byly doby, co jsem byl dlouho raw a chápu dobře ty pocity a problémy, co tu většina lidí má. úplně vidím sebe před dvaceti lety :D ale je to pro mě minulost. teď jsem si zas vyčistil mysl a zhuntoval tělo v přírodě a přijde mi tohle psaní vážně naprostá marnost a ztráta času. někteří si asi říkají konečně :D tož naházel jsem tu trochu hrachu a teď asi budu dávat přednost mlčení, pokud se vyskytnu. člověk nemůže učit trávu růst. vím to, ale stejně se občas snažím. život už je pro mě v zásadě zabíjení času, tak proč ne...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

zaklinac.dan píše:lenuška: no ohledně mé životosprávy asi psát nebudu nic. je to složitější a není to raw, což by někdo chápal jako flame. obecně se zuby nemám problémy, když už, tak to bylo zaděláno v dětství. ohledně tohoto konkrétního zubu to je tak dlouhá peripetie, že když jsem to chtěl napsat, musel jsem to smazat :) není to problém, jenom jsem to naštípl chroupáním a on si mě už napotřetí vodí, nemám žádné velké problémy. jo jinak když něco píšu, tak se jedná vesměs o moje konkrétní zkušenosti, pokud se nebavíme o nekonečném vesmíru apd. nikdy nepíšu, až na výjimky, nic, s čím bych neměl vlastní zkušenost. a pokud s něčím nemám vlastní zkušenost a je to můj názor, tak to napíšu nebo se snažím, aby to tak vyznělo (což se mi nemusí vždy dařit). k té životosprávě asi takhle. vyzkoušel jsem všechno a zjistil, že z hlediska věcí, které jsou pro mě naprosto podstatnější, se tímhle pitváním ve stravě děje vylití vody i s děťátkem, proto je mi to trošku nepříjemné, stejně jako se buddha nerýpal v misce na almužny. vlastně nevím, co tu dělám :) dostal jsem se sem velkou náhodou a je mi to trošku blízké, protože byly doby, co jsem byl dlouho raw a chápu dobře ty pocity a problémy, co tu většina lidí má. úplně vidím sebe před dvaceti lety :D ale je to pro mě minulost. teď jsem si zas vyčistil mysl a zhuntoval tělo v přírodě a přijde mi tohle psaní vážně naprostá marnost a ztráta času. někteří si asi říkají konečně :D tož naházel jsem tu trochu hrachu a teď asi budu dávat přednost mlčení, pokud se vyskytnu. člověk nemůže učit trávu růst. vím to, ale stejně se občas snažím. život už je pro mě v zásadě zabíjení času, tak proč ne...
já píšu jen kvůli sobě, moc mně to pomáhá (spíš lo)
lidi tu netrpí kvůli vitastravě, ale nesprávného provádění
nevěřím, že někdo vyzkoušel již všechno, já si např nejsem jist ani v banánech, jestli 5, 10 nebo 30
možná i bláboly mohou být pro utvoření obrazů užitečné (bláboly nemyslím tebe), přinejmenším jak ne
lenuš, včera jsem si též užil na kole při průtrži, navíc jsa nevhodně oblečen, ještě ráno, kdy jsem pěkně vymrz, dnes jsem to jistil teplým a bundou, stejně to do rána neuschlo
taky bych se měl někam cyklovypravit, ale já jsem rovinář
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Dnes byla "jen" pěší tůra po cestě, která vedla po úbočí zdejšího údolí. Vyšplhat nahoru, pak samé nahoru-dolu. Nohy nás bolí skoro víc než z kola. Ale stálo to za to, nádherné výhledy, nad námi vrcholky v mracích, slunce z údolní strany pralo jak blázen... Nikde ani živáček, jen se vynořila na úplně nepravděpodobném místě maličká kaplička. Na zítra jsme společně naplánovali cestu na vrchol, kam jezdí odtud lanovka. Celkově trasa tam i zpět 18km, z toho téměř polovina vcelku po rovině, zbytek převýšení 1116m. Prohlásila jsem, že to zkusíme, když nebudu moct, tak to otočíme. Na to přítel řekl: to TY nikdy neřekneš, a já budu muset tu šílenost taky vyšlapat!!! Takže jestli zítra nebudu psát, tak jsem buď někde padla vyčerpáním, nebo mně zamordovalo moje zlatíčko (:-)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Včera jsem špatně napsala délku trasy /18km na vrchol, 18 zpátky/. Ale jinak vše souhlasí. Buci, já jsem taky v podstatě rovinář vytrvalec, ale přítel je opak. Od 15 let chodil do posilky, vybudoval si výbušná rychlá svalová vlákna. Já hubeňousek, na rovině do 30km mám co dělat mu stačit, od 30 do 50km jsme na tom stejně, kolem 60-tého km jdu dopředu a udávám tempo. Tady při výšlapu na ten děsivej vrchol jsem jela svým tempem, on kolem mne nahoru přesvištěl, ale po dvou km jsem ho míjela, když odpočíval a stíral si pot, který nebral ani šátek. Já to vytáhla pomalu bez odpočinku, on na třikrát, vždycky mne předjel, nahoře byl dřív. Já s ním nesoutěžím, spíš trénuju, abych stíhala. Moje vytrvalecká palice mi prostě nedovolí slézt ani v tom nejhorším kopci, kdy už skoro nevidím, plíce pálí, a nahoře z kola spíš spadnu než slezu. Budu se muset začít tuhle vlastnost odnaučovat, pouze ve sportu. Jinak v životě je zase dobrá, každou rozumnou činnost dotáhnu do konce, i když to vypadá, že se to nedá zvládnout. Takovej malej bulďa /buldok nebo buldozer?/... :mrgreen: A cestou zpět jsme chytli bouřku. Nebylo se kde schovat, navíc si nejsem jistá, že bych to ubrzdila. Z vrcholu jsem raději dala zadek za sedlo, abych nešla čumákem napřed. Myslím, že to byl můj největší výkon v životě, co se převýšení týká...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

si sedela na zadnej galuske aby si pribrzdovala a zaroven zohrievala telo trenim ? (:-)

daj to do vlakna ako si roztocit cakry :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

A fotku z toho sedenia nemáš? :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Leni krásný krásný krásný. Jen piš dál, užívám si to aspoň virtuálně. V Alpách jsem ještě nebyl, znám je jen z krásných fotek.

Jsem z toho čtení tady už tak "nadrženej", že si snad zajedu aspoň do Krkonoš, tam jsou taky solidní kopečky.

Pěkně si to tam oba užívejte :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Právě jsem se z balkónu pokusila vyfotit duhu. Byla přes celou oblohu, tak nevím, jestli se to povedlo. Z postele vidíme přímo na vršky štítů, kde jsou ještě zbytky sněhu... Rudo, brzdit zadkem sjezd 9km dlouhej a ultra prudkej, tak si jí obrousím až na kostrč :mrgreen: . To by se přítelovi nelíbilo, ostatně i já ještě něco od života očekávám... A fotit neměl kdo, Culko, přítel to pustil o dost víc než já, prý aby nehuntoval brzdné destičky >:-) . Na to focení máme naštěstí podobný názor: nemusíme mít fotky typu- já a vodopád, já a skála, já a jiná skála a pod. Občas něco cvakneme, když je to fakt pěkné. Dnes žádná drsná jízda, jen ráno na kole do Špáru pro banány a něco pro přítele k "normálnímu jídlu", což je taky pěkný krpál. Proti včerejšku ovšem pohoda. Vůbec jsem poněkud změnila náhled na to, co je OPRAVDU kopec (:-) . Jsem ráda, že tě to inspiruje, Jindro, snad i někoho dalšího. A to ještě nejsem nijak zvláštní vypravěč. Skutečnost je asi taková:"ch-ch-koukej támhle ten vodopádek je nád-chr-ch-hernej, ch-ch, a támhle to úbočí dole,ch-ch-ch, jak se tam vine ten potok,ch, a jak se tam nahoru-ch-dostaly ty krávy-ch-ch-ch=/dejchání/... Mezi sípotem si ukazujeme, a vlastně ani nemusíme. Kam koukneš, tam nádhera... Určitě jeď, my jezdíme i v Čechách na hory kolit, do Alp tak jednou za dva-tři roky. U nás je taky nádherně. Alpy mají jedinou nevýhodu, po nich člověku připadají i Tatry jako trochu větší hromádka kamení :) Vlastně jsem nedopsala dnešní program, jeli jsme do Salzburgu pokoukat na mozartovy koule a nějakou tu architekturu :D ...
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Včera poslední alpské kolení, nechávali jsme si tento úsek na poslední den. Projeli jsme krásné údolíčko zaseknuté do vysokých štítů. Protéká jím potok, míjeli jsme spoustu vodopádů, které vypadají jako stříbrné nitky, široké třeba jen půl metru, padají z výšky kolem kilometru vysokých skal... Na konci údolí se cesta vyšplhala do slušné výšky, byli jsme zvědaví, kam povede, protože na mapě nebyla značená. Nevedla nikam, prostě si skončila... Výhoda krásné krajiny je, že člověka nenudí, když ji projíždí dvakrát. A když ji projíždí obráceně, je to jako by jel jinudy :D Délka trasy byla 53km, z větší části téměř po rovině, úplná rovina není nikde, pak několik stoupání s celkovým převýšením 490m, čili docela "pohoda" proti jiným dnům. S potěšením jsme zjistili, že nás ani nebolí nohy, únava žádná. Za chvíli zabalíme a vyrazíme, už se těšíme na Báru a ona na nás. Po večerech jsme si s ní skypovali. Když nás slyšela, šla se podívat za laptop, odkud to mluvíme, a když nás nenašla, přestalo ji to zajímat. Nebude přeci ztrácet čas s nějakou neživou věcí... Sedím na balkóně a užívám si poslední východ slunce, sníh se nahoře ještě místy drží... Uložím si to do paměti na horší časy. A Pokud jsem někoho inspirovala, jeďte!!! Hned tuhle neděli, nebo příští, neodkládejte to. Proto jsem to psala, třeba jen jeden člověk, který si to přečte, se někam utrhne. Tak jestli pojedeš po přečtení mého povídání, napis mi to do deníku. Budu ráda... Ahoj doma :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Krásný, krásný, krásný

Do Alp už si přeju zajet dlouhou dobu, ale sám se nějak nemůžu rozkejvat. Na poprvé bych nejradš s někým, kdo už krapet ví "co a jak", kdo poradí, kde je to fakt krásný, taky levný skromný ubytko. No říkám si, že "na rozkoukání" by byla asi dobrá nějaká cestovka - mnohé pořádají i cyklozájezdy
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

S cestovkami nemám dobrou zkušenost, Jindro. Lepší je věnovat pár večerů netu, a zajistit si to sám. Pokud mohu říct z vlastní zkušenosti, je tam všude krásně. Já hledám nejdřív na Google earth, malé městečko, nejlépe ke konci nějakého údolí, aby tam nebyl velký provoz. Pak si tam najdeš nabídku penzionků a ceny. Takhle jsme s Alpami začínali, teď už jezdíme do polovičního soukromí k přátelům, kterým něco platíme za pobyt v chatě v podkroví s nádherným výhledem. Pak tam prostě přijedeš a bereš to jako dobrodružné poznávání. Všechno se už naštěstí dá stáhnout a najít, jedině že stezky a cesty někdy nesouhlasí, chce to pořád mít orientaci, kde jsi. Člověk s dezorientačním smyslem je v háji všude. :lol: . Možná nějakou dobrou cestovku najdeš, do Rakous se s nimi jezdí i cykloturistit. Známý tak jel, a byl zklamaný, jak se muselo čekat na nějaký slabý kus ve stádu. Dojel někam zpocený, a tam ofouknul, než všichni dojeli. Řekl už nikdy více... Nejlépe se nám jezdí samotným. Chce to se nebát, podmínky pro cykloturistiku jsou tam všude skvělé, motoristé ohleduplní. A jak říkám, krásně je tam všude, čím výš, tím víc... Jsme už doma. Barunka se nás nemůže nabažit, nepustí nás ani na wc. Sedí na rameni a nenechá se sundat, abychom jí zase neodešli :lol: . Zítra snad dám nějaké fotky, když čas dovolí...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Barunka se nás nemůže nabažit, nepustí nás ani na wc. Sedí na rameni a nenechá se sundat, abychom jí zase neodešli :lol:
to znám, já chodila se svěřeným velkým papouchem na wc běžně, jinak děsně řval. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Známý tak jel, a byl zklamaný, jak se muselo čekat na nějaký slabý kus ve stádu.
to je na nic :|
Dobrý systém mi přijde když má cestovka v rámci zájezdu stanovené různě rychlé skupiny - my měli v Alpách (pěšo, horolezo) 3.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět