Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Kdyz je hmota jak tvrdis iluze, tak jist iluzi (aneb pevnou hmotu) prece netreba, anebo se pletu?
se tak spatne vyjadruju, ze to nejde dovodit?!

Karma to je jina, podle tvych vyroku se zda, ze mas vyhraneny nazor. Na karmu :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Jeniku, ano, hmota JE samoze iluze (interagujici energie), nicmene ve hmote musis dodrzovat fyzikalni (ale i duchovni) zakony, jinak se se zlou potazes:).
Paradox byti se tomu taky nekdy rika, neco si o tom (v klidku zalezlej nekde v rohu) nastuduj :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Ve hmote musis akorat umrit (a platit dane), myslel jsem, ze kdyz je PM drzitel oceneni balvanu tvuj vzor, ze nemusim vysvetlovat polopaticky, konkretne tve zvolani: hmota je iluze :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Myslels blbe (ostatne jako vzdycky).
Radeji uz nemysli (tady a "nahlas"), ve vetsine pripadu vymyslis zase akorat nejakou kravinu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Jako zes mu pochleboval na foru? To mas recht, to je prosty fakt. Anebo ze musim mluvit jednoduse, abys to pochopil? Aha-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Blbecku ubohej :D ..
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

už je tu všude poněkud přejankováno, takže se mi ani nechce psát, ale tohle napíšu:
s pravděpodobností hraničící s jistotou koupíme ve vesnici, kam se v zimě odstěhujeme, krásný sad se zahradou. m:-)
Vzrostlé ovocné stromy obsypané ještě teď jablky, dva obrovské ořešáky, hrušeň, švestka, lísky, atd...zkušebně jsme odebrali "vzorky" jablek a ořechů. Staré odrůdy bez známek chorob, ořechy velké jako menší citrón- polopapíráky. Přesně jak mám ráda. O zahradu se nikdo nestaral několik let, ale základ je tam dobrý. Zeleninovou budu mít stejně u domu, tady stačí ještě přidat nějaké rybízy a maliny, a je to. Rybízů je tu málo, mám představu nejméně 15 keřů. Také je nezanedbatelná plocha s trávou, abych mohla sušit na podestýlku pro slípkany. Nehodlám jim kupovat chemickou slámu od zemědělců. A vejde se mi tam včel kolik budu chtít...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Neboj se nic a klidne pis.

A co je to za odrudu, obsypanou jeste ted jablky? Ja uz mam zbytky a takovych mrzacku... Ze zanedbane zahrady z neprorezanych starych stromu nekazova neflekata jablka? Tak to cumim...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Leni drzime Vam pesti at je to na 100%, my si sad uzivame vsema deseti, neco malo tam mame zryty i na tu zeleninu a taky spica:).
Nabijime si tam baterky, naprosta bomba ! At Vam to taky klapne :D.
-------------------------------------
P.S. Myslis ze mu doslo ? :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:s pravděpodobností hraničící s jistotou koupíme ve vesnici, kam se v zimě odstěhujeme, krásný sad se zahradou
ááách, to se krááásně čte! přeju ať to vyjde!!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

cepheus píše:
Lenuška píše:Nakonec ještě teď pijeme lehce nakváslý mošt i bez mrazáku, uchovaný jen tak na balkóně.
Leni, neni problem si udelat "burcak" i z jablecneho mostu, "laik" pry nic nepozna (nekde jsem cetl):).
Asi to bude chtit ty vinny kvasinky (ty jsou 100%-ni, mam vyzkouseno na hroznech) ale mohlo by to fungovat:).
jablečný mošt krásně zburčil i bez kvasinek. Už ho musím dát do lednice, aby nepřekvasil. Teď je tak akorát...
Jindra píše:
Lenuška píše:s pravděpodobností hraničící s jistotou koupíme ve vesnici, kam se v zimě odstěhujeme, krásný sad se zahradou
ááách, to se krááásně čte! přeju ať to vyjde!!
Jindro, díky za držení palce. Taky si je držíme :D
nemuseli bychom čekat několik let na to, až začnou plodit stromy a keře. U ořešáku ještě déle...
zatím se to vyvíjí zdárně. Přes ten pozemek má někdo právo průchodu zanesené do katastru v r.1923, tak to chceme vyčistit ještě před koupí.
Jeden nikdy neví, jaký duch si vzpomene a bude nám courat po zahradě >:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Jasne, taky davam brzdit do lednicky, parada, navic vychlazeny - mnamozni vecicka ! :D
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak to gratuluju. jenom kámoš měl taky štěstí že ještě za dobrou cenu prodal byt praze a koupil slušnej barák s ohromným pozemkem "za prahou". teď sice bude bydlet chvíli v podnájmu, aby to dal kvůli menším dětem trošku do kupy před nastěhováním ale vypadá to že se mu sen splní. taky mám chuť to někdy udělat a zřejmě mi stejně nic jiného nezbyde. i když všechno má svý a mám rád spoustu věcí tak jak jsou teďka. jenom se bojím aby to nedopadlo jako v americe kde stíhají lidi že nejsou připojení k vodě či elektřině. a tam se dá cokoliv dosadit. lidi věnují tolik úsilí, aby systém zavřeli někam do komory, tak aby nepřišel oknem skrze absurdní požadavky na komíny, kanalizaci, požární předpisy, kdovíjaké školky apd. a nebo aby tam něco nechtěli stavět. případně se nepřistěhoval jako soused zabiják co nedodržuje žádná pravidla :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Kdyz koupis stary barak, s cislem popisnym, cisticku neresis, odpad muzes hrnout rovnou do potoka a od elektriky se taky muzes odstrihnout v pohode a nikdo na tebe neprijde :-) Videl jsem jak borec k takove pastousce dovezl mobilhaus, udelal na nem normalne strechu a z studeneho baraku si udelal kulnu nnebo mastale :-)

Take jsem videl chudaky, jak zacali starou pastousku opravovat, schodili strechu a snad i strop, pribehla banka ze ruceni pada ze uz bez stropu to neni nemovitost ci co, ruina a byli v haji, prachy na novou strechu nedostali ... Vse ma sva uskali :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

žádné obavy, zaklínači :D dům je naprosto O.K.
pozemky kolem nás budeme postupně skupovat, aby nám tam někdo něco nepostavil. Jsou ponechané ladem, pokud je nebudeme chtít využívat, nebo nebudeme stíhat, tak je ladem ponecháme také. Ale jak se znám, alespoň částečné využití určitě najdu :D

plní se mi sen, ne o naprosté soběstačnosti, ale vypěstovat si dostatek zeleniny a ovoce na větší část roku. Ve svahu u domu jsou zapuštěné sklípky, plus velký mrazák nebo dva- kamarádka mne ujistila, že mi jeden stačit nebude. ona také přikupuje druhý.

a hlavně: snížím čas, kdy se budu věnovat práci, a tím pádem i výdělky. většina lidí se snaží výdělky zvyšovat, já jdu opačným směrem >:-)
stačí vydělat tolik, aby člověk nemusel přemýšlet, kde vezme na opravu toho a tamtoho, zbytek už je zbytečný nadstandard.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Už máš barák, když přemýšlíš o skupování okolí? Všichni chtějí prodat? Dálnice, přehrada, prům.? Já co se mi líbilo, prodat nikdo nechtěl. Mrazáky, ekologická stopa, mě navýšila jedna lednice o 130% výdaje na elektřinu ;) tak asi začnu budu ledovat :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

O sousedních pozemcích máme info už dávno, některé i předjednané. A žádné dálnice, průmysl atd.

Sad vyjde, příští týden jdeme podepsat smlouvu. Juchů. Dnes jsme očesali malou jabloň, která nám taky bude patřit, ačkoliv je před plotem. Dvě velké přepravky krásných jablek. V zahradě je toho taky ještě hodně. Budeme muset nejspíš koupit drtič a lis už letos. Nakváslý darovaný mošt pomalu dopíjíme, hodil by se další...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

.
člověk se skoro musí držet, aby Ti škodolibě nezáviděl :)

no je to parááááda, moc Ti to přeju!!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenuška

Příspěvek od Katarína »

Uzasne, Leni! :) :) :)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Díky za přání :D
sad je v údolíčku, takže je trochu krytý před větry. Všimla jsem si, že tam poblíž někdo pěstuje v zahradě fíkovníky. Pán říkal, že jim rodí každou sezónu doslova desítky kilogramů velkých fíků. že to sušej, zavařujou, pečou z nich, samozřejmě je baštěj i za čerstva. Tak si od nich vezmu řízek a zakořením si, a ještě přikoupím nějaký jiný, aby byla rozmanitost. Fíky my také moc rádi, i papoušinda je miluje...
Prostoru na sázení a záhony je tam habakuk...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Sad vyjde nebo snad vyjde? Drzime palce! Tak koncem tydne napis, jak jste to oslavili... Taky bych s chuti nakupoval. Kdybych vedel co ;-) si clovek nevybere, sousedy, samotu, polosamotu... Co je blizko silnice a vesnice, za to chcou 10 nasobky BPEJ hodnoty :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:tam poblíž někdo pěstuje v zahradě fíkovníky. Pán říkal, že jim rodí každou sezónu doslova desítky kilogramů velkých fíků
nemám slov - zááávidím :-)

ale závidím s Láskou, tedy - přeji Ti to
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Gratuluji!!!

I kdyz z predstavy kvant jablek, mostu nebo kompotu se mi zveda zaludek, je prima, ze to jini oceni.

My mame tri jablunky nizke plodnosti, dve hrusne, mimino svestky a dvou visni, ze stromoveho ovoce mi to staci...spise stale nemame dost orechovin a drobneho ovoce z keriku, mnam.

Mrazuvzdorne fikovniky prodava lecjaky eshop za stovku nebo jak, ja o ne nestojim, stejne jako o datle a podobne sladke blemcy, tak Jindro taky zkus pestovat :-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Mrazuvzdorne fikovniky prodava lecjaky eshop za stovku nebo jak, ja o ne nestojim, stejne jako o datle a podobne sladke blemcy, tak Jindro taky zkus pestovat
týýý jo, fakt? By mě ani nenapadlo tady na Vysočině, kde trvá léto dva až tři týdny, nasadit teplomilný fíky
to přece nemůže prospívat a dozrát, v týhle zimě...?
ale zato avokádo, to mi jede hezoučky - uvidíme, jak si povede dál, ta rostlinka je teprv mladík

a jakpak to má Šárka se stěhováním?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Se podivej na youtube "U Nasich", tam pestujou fiky a pod., ale ve foliaku/skleniku.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Stastne prestehovani a cerstve stastni majitele i sousedovy zahrady. Proto tolik stromu, pod nimi od jara slipky, na stare nudli zustane zelenina a par keriku, vic se tam neveslo. Je to dost zavazek, mit zive tvory s potrebou denni pece vice nez kilometr od domu, ale zase je super, ze to prinese mne, psovi i detem vice pohybu :-) A kvalitni vejce doufejme.
Dosud jsem na zahradu stejne chodila min. 9x z 10 dni, ale jen od oblevy do dalsiho snehu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:By mě ani nenapadlo tady na Vysočině, kde trvá léto dva až tři týdny, nasadit teplomilný fíky
to přece nemůže prospívat a dozrát, v týhle zimě...?
Udelas takovyto skelet z dvou 8mm roxoru (co kdo ma) ohnutych do oblouku, pod snehem pak vznikne jakysi iglu, kde fikovnik prezije:).
http://www.garten.cz/a/cz/5649-ficus-ca ... ani-u-nas/
Caute zahradnici:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Dorusta 3-10 metru... Dopor. jen do velmi teplych koutu CR, jinak chudak zivori.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

šárko u těch vajíček záleží hlavně na tom, čím je budeš krmit, respektive přikrmovat, a jak se k nim budeš chovat...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Kdyz je krmit nebude, snesou tak 1 vejce za mesic, pokud vubec, zato to budou ne stroje, ale zive bytosti a vycisti zahradu ;-)
ja uz je nekrmim a jsou v pohode nahradou za mulcovac :-). Kdyz jim hodim kukurici nebo zelene od redkvicek nebo slupku z kedlubu, mohou se pretrhnout a slimaka jsem dlouho nevidel, ani spadle hnile jablko ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:Gratuluji!!!

I kdyz z predstavy kvant jablek, mostu nebo kompotu se mi zveda zaludek, je prima, ze to jini oceni.

My mame tri jablunky nizke plodnosti, dve hrusne, mimino svestky a dvou visni, ze stromoveho ovoce mi to staci...spise stale nemame dost orechovin a drobneho ovoce z keriku, mnam.
taky budu sázet keře s bobulovinami: zimolez, muchovník, rakytník, kustovnici, schizandru, maliny, ostružiny, černý rybíz- červený tam je, jostu, atd. Co půjde, to si ještě rozmnožím, čemu se nebude dařit, to nebudu trápit a vyklučím to.
Zralé fíky jsou pro nás lahůdka, takže do nich jdu :D
Jindra píše:...
ale zato avokádo, to mi jede hezoučky - uvidíme, jak si povede dál, ta rostlinka je teprv mladík
Jindro, to avokádo máš předpokládám v bytě? Mám známou, která už musela avokádovou palmu darovat do domu s halou, protože se jí už nevešla do bytu :D ale nic to nerodilo. Já mám zásadu - až na pár vyjímek, že co se nedá sníst, vypít (nebo vykouřit :lol: ), to mi nesmí na zahradu ubírat prostor a živiny. Né, nejsem tak přísná, něco tam bude taky, ale umírněně.

Ještě že jsem poslední dny jezdila skoro do mrtva na kole, v tomhle počasí se nedá na kolo sednout, leda bych si chtěla hrát na bahenní vílu.
Ani na zahradu nemůžu, všechno je mokré. Už jsem si chtěla zasadit vlastnoručně vypěstované řízky remontantních malin. Tak si ještě pár dní počkám, no...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Taky nepestuji nejedle veci, ale kdyz jsem letos videla, jakou radost mely vcely z brutnaku a pohanky a jak to na zahonech bylo pestrejsi, zvysim pristi rok pocet kvetoucich rostlin, i kdyz tu pohanku neumim oloupat a brutnak je desne chlupaty a skrabe v puse... Len mam taky spis na paradu nez jidlo, ale ten se cisti dobre, to zas jo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:Jindro, to avokádo máš předpokládám v bytě? Mám známou, která už musela avokádovou palmu darovat do domu s halou, protože se jí už nevešla do bytu ale nic to nerodilo
v létě za tepla bylo avokádo venku, pak v bytě jen na noc a dneska už v bytě trvale, za oknem je poslední dny 3 až 7 °C
jestli má avoš plodit až od sedmi roků, tak to si počkám, to už asi bude pomalu taky palma
s.arik píše:Taky nepestuji nejedle veci, ale kdyz jsem letos videla, jakou radost mely vcely z brutnaku a pohanky a jak to na zahonech bylo pestrejsi, zvysim pristi rok pocet kvetoucich rostlin
máme na zahradě spoustu květin právěže hlavně kvůli včelám, aby přilétly, jsou to skvělí pracanti opylovači
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

můj strýček včelař pěstuje na zahradě svazenku už od jara. Krásně kvete celé léto až do podzimu, včelky se napasou, a ještě na podzim zaryje zelené hnojení.
mám doma knížku "Medonosné rostliny pro včelaře" nebo tak nějak, v zimě ji hodlám prostudovat u krbu a na jaře po zahradě rozházím semena.
:D Taky ráda krmím ty malé pracovnice

Dnes na kole do centra Prahy, co mně to napadlo :roll:
měla jsem tam vyřizování, proč jezdit tramkou, když můžu po vlastní ose. Jenže řidiči s tím ani zdaleka nejsou srozuměni, někteří mi to fakt dávali sežrat, že se odvažuju... přežila jsem to, do centra prostě jen metrem nebo tram. Mimo centrum už jezdí víc cyklistů, takže jsou na to řidiči zvyklí a je to celkem v poho, až na vyjímky, které potvrzujou pravidlo.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

dnes úžasné kolo, šlapalo mi to.

Papoušinda Bára se naučila pít se mnou čerstvé šťávy, takže když spustím odšťavňovač, mám ji hned za krkem. Než to dodělám, ožužlá mi ucho do ruda :lol:
jakmile vypnu ošťavňovač, nasune se mi na levou ruku, kde ji vždycky krmím. Pokud jen trochu otálím, hned se přihlásí: "ŠŤávičku, bude papat šťávičku, jóó?"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

stále jezdím na kole, už jen tak do 30km max, kvůli studenému vzduchu.
Díky za krásný listopad. Nevím, jak to prospívá přírodě, ale jízdě na kole velmi :wink:

Zahrada se sadem je v kapse, blíží se finále zápisu do katastru. O víkendu tam zahrabu zakořeněné malinové řízky, snad přežijou. A posekáme trávu, vypleju kolem rybízů, a určitě se najde další práce. Jsem na to přímo nažhavená. Změřili jsme to přesně, je to 480m od domu. Příjemná procházka.

Sezóna kakáčů v plném proudu, už jsou nádherně zralé za 3kč kus plato. Mňam.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

.
se zahradou paráááda, aspoň už nebudeš muset riskovat pořádné poctivé džemy z obchodu

moc moc přeju, ať se daří
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

tak už se to blíží, po Novém roce se stěhujeme.
Zahrada-sad už je v kapse, až se trochu zabydlíme, prořežeme stromy, a ještě obrátíme drn, aby byl nějaký ten záhon.
U domu budou vyvýšené záhony, poněvadž je tam jílovice, zahrada dole má krásnou hlubokou hnědozem. Tam udělám záhony klasické.

Naložila jsem několik druhů pickles, včetně klasického zelí. Nejvíc mi chutná mix kořenové zeleniny nastrouhané na jemné sirky, včetně bílé i černé ředkve. Kvašením ta palčivost černé téměř úplně zmizela. Hned zatím zelí s cibulí, a nakonec zkvašený květák a brokolice. Dá se to sníst, ale příště už budu ladit směs kořenovky s ředkvemi a červenou řepou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Na zeli se chystam uz asi mesic, furt ale nejak nestiham :-) .. dik za pripominku:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

.
pohádkovej život, Lenko,
moc moc moc vám to oběma přeju
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Jindra píše:.
pohádkovej život, Lenko,
moc moc moc vám to oběma přeju
díky, Jindro i Cepheusi :D
zahrada je celkem v pořádku, nebyla opečovaná tak poslední dva roky
takže to není žádná hrůza. Stejně je ale práce jak na kostele, když vezmu v úvahu, že už se z části stěhujeme. Věci zbytné jsou v krabicích a čekají na rozbalení na svém místě.
V nejbližších dnech nastane slavnostní první zapálení v krbu. Aspoň na chvíli si sedneme do starých ratanových křesílek a ťukneme si. Zapálení plynového kotle mne tak nebralo, krb a dřevo je to pravé ořechové...:-) Křesílka pak budou sloužit v zimní zahradě.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

.
jsem se prvně opakovaně ujišťoval, zda jsem opravdu u Lenušky, nějak tu není pro ty samý chlapy vidět

Lenuško teplá zima nám cyklistům přeje, dneska jsem dal zas krásnejch 20 km, sice studenej vítr, ale krááásný to bylo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Já už nejezdím, už fakt nemám čas. Jsem ráda, když denně dám čtvrt hoďky jógu a 30 min. orbitrek. Kolo nestíhám. Už sháníme krabice a plníme je, v domě dodělávky a uklid.
Mǎlo teď jím, spíš nejím. Jen ty šťávy. Ale jíst když jsem rozlítaná a nemám na jídlo klid, to nebudu.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Místo abych nosila krabice, tak se dívám z okna. Pod sebou zasněžené střechy, poprášené větve stromů a keřů, které se proti sněhu krásně odrážejí, do toho sem tam svitne sluníčko, no to je romantika...

Hned jsem nasypala slunečnici sýkorkám, vděčně se začaly krmit. Vůbec jim nevadí, že zatím nemáme krmítko.
Jsem zvědavá, jak se tady bude líbit papoušindě Báře, mně moc...
Jdu zase něco dělat.

Děkuji Hugovi za promazání nesmyslných příspěvků. Hádky a rýpání nemusím ani v životě, tak proč tady...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Leni opatrne, at to stehovani neodmarodte jako my, jsme se stehovali predloni v breznu-dubnu, pliskanice, marast, do toho zase mrzlo, hnus.
Vysledek virozy a hned 2-3 po sobe :-).
Ale uz se tesim na jaro, travnik, listi, kvety, vlastovky ve stodole a tak vubec vsecko, bude prima, preju Vam to a moc, uzijte si to:).

Zrovna vyndavam uz nekolikatou flasku zamrazenyho jablecnyho domaciho (full bio :D) mostu z leta za padanek i trhanych (smes ze vsech stromu chutna nejlip) parada mnamka:)
Cervenou stavu jsem jeste nezburcil, ale co nevidet rozmrazim a zburcim taky, loni to fungovalo sqele, melo by tedy i letos, je to na kamen zmrzly:).
-------------------------------------------------
A mas pravdu, nekrmme trolly :D ..
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Zatím jsme neomarodili, Cepheusi :D
Futruju do nás čerstvé šťávy, vlastnoručně sbírané šípkovo-bezinkovo plod i květ-diviznové prohřáté maceráty, denně kysanou zeleninu, (už jsi udělal to zelí?), rozmrazuji také šťávy s divokým zeleným, otvírám zavřeniny. Ty jím až večer, mám podezření, že obsahují lehce alkohol. Tak abych nejezdila navátá... (:-) to bych nevysvětlila: ale já nechlastám, já naopak žiju tak zdravě, až jsem z toho nadejchala půl promile... :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Sakrys .. na zeli jsem pres nestihacku v piti okurku, grepu, citronu, pomerancu a mrkvo-jablek nejak pozapomnel, dikes za pripomenuti :D ..
---------------------------------
Hehe, nadejchala ze zdravyho zivota, to je psina :lol: .. njn. i taci jsou :D .. ale vis ze me to napadlo, ze to musi casem nutne zkvasit (jako kazdy ovoce ala slivovice atd.?) proste priroda, to nepredelas jen uzavrenyma flaskama, jen mozna oddalis nezvratny proces rozpadu na jinou hmotu:).
Nejaky ten O2 se tam uchyti, H2O uz to ma a uz se nam hezky retezi retezce alkoholu :D.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Cefe, to zelí nalož. Považuju kysanou zeleninu za základ každodenního jídla. Stačí trochu, aby to zase nebránilo vstřebávání jódu.

Stále balím. Nejsem nakupovačka zbytečností, než si něco pořídím, tak si to dobře rozmyslím. Ovšem těch věcí, co člověk nashromáždí, to je neskutečné. Jak se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat, tak pro mne je to naopak dobře. vytřídím a daruju nebo vyhodím spoustu věcí. Všeobecně už hodně let se snažím věcí zbavovat, stěhování ten výběr ještě zúžilo. Jen věci související s mou prací umenšit nemůžu. To je asi nejvíc krámů. Ale už finalizujeme...

Po celou dobu piju hlavně šťávy, makové mléko, a jím ovoce a trochu kysaného zelí. Něco hutnějšího, i třeba mrkev, mne tlačí v žaludku.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:piju hlavně šťávy, makové mléko, a jím ovoce a trochu kysaného zelí. Něco hutnějšího, i třeba mrkev, mne tlačí v žaludku.
co já bych za to dal, bejt jen na mňamózních ščávách, ale ne, nevydržím. Dělám je (základ mrkev a k tomu nejčastějš jabko nebo celer), ale jak tam není "do čeho kousnout", neuspokojuje mě to, takže do ščávy přihodím aspoň trošku odpadu z té mrkve anebo nejčastěji lněné semínko či oříšky, máčený mák, dýni, trochu slunečnice. Prostě "aby bylo do čeho kousnout"

Leni je to krásný těšení do novýho, viď
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Jo, mam to podobne :) Taky spis nez nad chudobou skuhram nad tim kolik mam veci. A to by clovek cekal, ze jak se porad stehuje, uz by davno mel byt moudrejsi a mit tech kramu o neco min. Jenze se to naakumuluje. Jak to clovek nechce vyhazovat... i pri minimalnich nakupech se to nahromadi, ani nevis jak. Jeste ze aspon jdete do vlastniho, tam uz se misto najde, ne?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět