Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

mnam, jedle plevely a domaci vajicka :)

Take mam casto chut ovoce zajist zelenym. Krome napr. par lesnich jahudek po ceste (ne ze by ted byla jejich sezona).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:
pon lis 02, 2015 13:53
Kvočna od kuřat dnes chtěla k velkým slepicím, tak jsem ji tam pustila. Hned se hnala do kurníku snést vajíčko, zpět ke svým kuřecím puberťákům se jí už nechce. Tak ji nechám, kuřata jsou zatím v pohodě. Mají svůj výběh a kurník. Slepice 240m. Kuřata běhají po celé zahradě.
pohoda pořád? Kolik hlav už tam Lení máš? :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Ahoj, Jindro, pohoda jedním slovem neskutečná. Snad to nezakřiknu.
Přikoupili jsme slepicím dalších 1000m2, a postavili zděný kurník. Momentálně mám 27 pipin, některé jsou již důchodkyně. Ale i ty ještě snesou občas vejce. Nechala jsem si kvočny, protože chci zase kuřátka. Letošní rok jsem je nenechala sedět, a pak mi to bylo líto. Je to nádhera, když se po zahradě batolí kvočna s kuřaty. Sice nic neudělám, protože se na ně chodím pořád dívat, ale zato mám od rána do večera roztažené koutky a blažený pocit.

Tuto zimu jsem se pustila ještě víc do pěstování vlastního zeleného. Zelený ječmen a pšenici na odšťavení a pro slepice, a také - jak se tomu správně česky říká "microgreens" na saláty a do smoothies. Mám už 14 druhů semen zeleniny, a ještě budu rozšiřovat portfolio. Výhonky - microgreens - jsem pěstovala vždy. Když jsem se ale dočetla, kolik vitamínů, minerálů, chlorofylu atd obsahují na 100g oproti dorostlým rostlinám, volba byla jasná. Raději si vypěstuju misku brokolicových výhonků v biokvalitě na zemině z vlastní zahrady, než kupovat brokolici plnou chemie, hnojenou umělými hnojivy. Naštěstí jsem našla e-shop s velkým výběrem semínek určených přímo k pěstování microgreens. Už jsem tam zakoupila dva balíky různých semen, a ještě přikoupím, protože mají velký výprodej. Klíčivost je pořád velmi dobrá. Kromě červené řepy, ta mě zlobí. Ostatní jsou naprosto v pohodě. Dá se to pěstovat i v tzv. biomiskách bez substrátu, ale já jsem zastánce zeminy. Rostlinky si natáhnou ještě něco navíc. Když si spočítám množství vitamínů a minerálů z kupované zeleniny versus výhonky za 100kč, vedou výhonky nebetyčně. 100kč myslím cenu za semena v průměru. 100g stojí méně než to.
Teď to vypadá, že jim dělám reklamu (chiligrowshop.cz). Jsem tak nadšená, jak je to chutné a výživné, že jsem se musela zmínit. A hlavně: nejsem už tolik závislá na hnusech ze superobchoďáků. Ani ta zelenina z trhu asi nebude zcela ok, ale pořád ji tam kupuju. Semínka na pěstování microgreens se dají asi koupit i jinde, hlavně koupit, podívat na trubku, tam je v AJ dost videí jak na to, a začít pěstovat! Zdravím všechny, L
Odpovědět