Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Lenuška

Příspěvek od PetrK »

Na jednu stranu nedůvěra v lékařství, na druhou stranu víra ve vědu a pokrok. ... Asi zbytečný řešit dál.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Ze je system prohnily prece automaticky neznamena, ze R&D je spatny... Mslim ze pomalu, ale posunuje dal

Galileo galilei... neby opilej
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
Janek píše:Civilizaci nepotrebuje zadny clovek, tim mene ten, kdo ji nepoznal, avsak vzdat se ji je stejne tezke, jako kazde jine drogy...
čímž jsi mi připomněl citát

Manželství je jako obléhaná pevnost - ti co jsou venku chtějí dovnitř a ti co jsou vevnitř chtějí ven
v dnešní době by se dalo možná slovo manželství zaměnit za partnerství. :) Do manželství už moc lidí nechce...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Takove nevazane spoluziti na psi knizku? ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

K tomu citátu mi pasují prostě dva protipóly - singles a pak ti v páru (je jedno, zda úředně nebo neúředně). ")
Je zajímavý, že když se kolem sebe podívám na své vrstevníky, bližší kamarády, tak bych sezdané spočítala možná i jen na prstech jedné ruky. Přesto jsou už třeba dlouho ve vztahu. Nebo je to tím, s kým se stýkám? Nevím. Silně věřící katolíci (těch moc neznám) asi budou v mém věku dávno sezdaní i kdyby nechtěli (resp. pokud chtějí s tím druhým žít v jedné domácnosti). :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

To druhe... Zkratka asi pritahujes ty mene zodpovedne... I kdyz nevim vek. A formulace "silne verici katolici", no nevim, kde to zijes? Kdyz se podivam okolo sebe, normalni lidi se obvykle berou...

Obrázek

Zadne radove rozdily nejsou... Prekvapeni?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

kazda obliehana pevnost ma potencialneho trojskeho kona a ma tajny tunel veduci daleko poza chrbat obliehatelov
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lenuška

Příspěvek od culka »

No neviem jak u vas, ale tu sa ide tepla komunita zblaznit, aby sa mohli sobasit a vychovavat deti.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

A je to tak podle Vas v poradku, z hlediska Vesmiru, aby dve stejna pohlavi vychovavala deti?

Kdyz se nad tim zamislim, s prihlednutim k nazoru nemnozit vadne (nekvalitni) geny dale (viz plemenarsky zakon:-), si vlastne rikam, zda bych se mel z liberalniho nazoru zamyslet a prehodnotit :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:To druhe... Zkratka asi pritahujes ty mene zodpovedne... I kdyz nevim vek. A formulace "silne verici katolici", no nevim, kde to zijes? Kdyz se podivam okolo sebe, normalni lidi se obvykle berou...

...

Zadne radove rozdily nejsou... Prekvapeni?
s tou zodpovědností mi to vůbec nesedí (dobrá by byla i tabulka rozvodů :) ), ale to jedno. Jinak moje prababička byla s partnerem až do konce. A měli nádherný vztah plný humoru i obětavosti pro druhého. ") Na druhou stranu vím o lidech (nejsou to moji přátelé), kteří manželství nemanželství lezou i do cizích postelí... Kdepak, nic se nedá paušalizovat. Pokud má člověk srdce i rozum.
S těmi katolíky jsem to napsala, protože vím o lidech, kteří před tím než mohou žít s druhým ve stejné domácnosti, tak se fakt musejí vzít. Kvůli rodině...

Jinak jestli se normálnost bere dle Tebe, tak jsem naprosto v klidu! :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Normalnost se bere podle vetsiny, s katolikama rozumim :) kazdopadne to plati asi jen proti nejakym praktikujicim katolikum, ne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Pravda, to me tehdy napadlo, ze snatkovost nezohlednuje rozvody, no cekal jsem, zda to nekoho take trkne, tak mas bod :-)

posu to, ze jsem omylem kliknul na tohle, co je k tematu, aneb proc mladi nejdou do snatku, tedy jeden z nazoru, neco na nem asi bude:

http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vzt ... uci-nezeni
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

když už jste u těch citátů ohledně manželství a partnerství, vzpomněl jsem si v téhle souvislosti na menckena, pro kterého to bylo oblíbené téma :)


"Na světě jsou dva druhy lidí, kteří mohou být šťastní: svobodný muž a vdaná žena."

ještě jeden související:

"Přinejmenším v jedné otázce se muži a ženy shodnou: oba tábory nedůvěřují ženám."
H.L. Mencken

:br
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

Jako maminka, mám příjemný pocit, když se naše dcera sama rozhodla pro sňatek, zařídili si nádhernou svatbu ke spokojenosti a krásnému zážitku novomanželů a všech přítomných.
Ale taky respektuji každého svobodné rozhodnutí.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Normalnost se bere podle vetsiny, s katolikama rozumim :) kazdopadne to plati asi jen proti nejakym praktikujicim katolikum, ne?
ano, praktikujícím. Znám jich jen pár, ale tam to tak dle všeho asi fakt mají. ") Dík za zmínku o rozvodech. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

ajla píše:Jako maminka, mám příjemný pocit, když se naše dcera sama rozhodla pro sňatek, zařídili si nádhernou svatbu ke spokojenosti a krásnému zážitku novomanželů a všech přítomných.
Ale taky respektuji každého svobodné rozhodnutí.
vidíš, moje mamka mi snad pokaždé, když mě vidí, říká, ať nespěchám s tímhle ani s dětma. Takže mám klid. ") Ale také jako Ty plně respektuju, že si někdo svatbu chce užít jako krásný den a je to pro něho důležité, být v manželství. Jedna známá už přes rok žije zpětně ze vzpomínek ze své velké drahé svatby a užívá si to jakoby stále znovu a znovu. A tak to má být. Každý má dělat, co ho činí šťastným. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lenuška

Příspěvek od lumoska »

ajla píše:Jako maminka, mám příjemný pocit, když se naše dcera sama rozhodla pro sňatek, zařídili si nádhernou svatbu ke spokojenosti a krásnému zážitku novomanželů a všech přítomných.
Ale taky respektuji každého svobodné rozhodnutí.
to je pekne napisane.:)

Nasa svatba bol nadherny den a nenechali sme si ho nikym pokazit. Tie pripravy su unavne no vysledok bol krasny.:) Ale to musi clovek citit, ze to tak chce...ja zatial svoje rozhodnutie urcite nelutujem. Mam uzasneho manzela, otca a priatela v jednej osobe. 8) A je to rozdiel ako iba s niekym zit.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Pavli, nemusi byt ve 100 % pravidlem, ale deti vesmes v dospelosti kopiruji to co vidi doma v rodine, rodicove resi krize rozvodama, decko pak vetsinou bere manzelstvi taky jako nejaky docasny flirt:).
(Dle logiky kdyz se mohl(a) rozvest tata / mama, tak ja muzu taky, je to teda legitimni reseni situace):).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: A je to rozdiel ako iba s niekym zit.
v čem? :) (jen se ptám)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Pavli, nemusi byt ve 100 % pravidlem, ale deti vesmes v dospelosti kopiruji to co vidi doma v rodine, rodicove resi krize rozvodama, decko pak vetsinou bere manzelstvi taky jako nejaky docasny flirt:).
(Dle logiky kdyz se mohl(a) rozvest tata / mama, tak ja muzu taky, je to teda legitimni reseni situace):).
určitě to bude mít taky vliv. Jinak u nás v rodině jsou samá spokojená manželství (prababička zezačátku taky měla, ale ovdověla a znovu už do toho nešla) a mě to přesto nebere (vidím jak je to i jinde, mimo naši rodinu). Jestli někdy, tak jedině kvůli dětem, ale šlo by striktně o úřední malý obřad (ale i tak jak o tom píšu, už mám kopřivku :) ).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Samozrejme, manzelstvi je o zodpovednosti, toleranci a vzdani se svobody
ne ne ne, vzdání se svobody ne
taky jsem si vždycky myslel, že jo
jakmile se partner/partneři ve svazku musí/musejí vzdát svobody, je to začátek konce

Cesta každého jedince nemůže být znásilňována tím, zda je či není ve svazku

určitě doporučuji tutok knížku
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lenuška

Příspěvek od lumoska »

Suhlasim s Jindrom v tom o tej slobode.

a Pavli....energeticky je to citit, je to krasne podla mna. Clovek sa zmeni proste...sak uz len tym, ze zmenis meno. Zmeni sa ti numerologia aj energetika. Aj ludia sa k tebe inak spravaju. Napriek veku ta uz nikto nema za soplanu (az na vitarianske vynimky). A to ocistovanie pred svatbou tiez stalo za to. Prichadzali take situacie, ze vsetko sa riesilo. Ja som si musela doupratovat vztah s byvalim, rodicmi a muzovi sa zacali ozyvat asi vsetky zeny, ktorym sa kedy pacil.:-D:-D:-D aj za mnou sa este na poslednu chvilu muzi otacali...akoby posledna sanca, ci co. A od svatby mame obaja pokoj v tomto. Je to zaujimave cele..
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lumi, to je zajímavý. U nás bylo něco podobného (neříkám, že stejného, to nevím) jak se vztah upevňoval, jakoby sám od sebe přecházel do té fáze, kdy se jiní berou. Měli jsme i to očišťování v začátku vztahu. Oba dva. Jinak právě ta změna příjmení - já si na své jméno ohromně zvykla a představa, že budu mít ve jméně jinou energii, budu se představovat úplně jinak /(jako bych to už nebyla já)... je divná. Navíc moje jméno je určitým způsobem víc uzpůsobeno zahraničí, chtěla jsem si i vzít pryč -ová a znělo by moc fajn... haha. Už to tu radši Lenušce nebudu plevelit. ") Ono stejně bůhví jak to bude za pár let.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:Jestli někdy, tak jedině kvůli dětem, ale šlo by striktně o úřední malý obřad (ale i tak jak o tom píšu, už mám kopřivku :) ).
To je prima, ze bys pripadny potomky neokradla o rodinu a zazemi i pres koprivku :).
Co mas z toho, jsem mel taky koprivku (z ucinkovani pred mnozstvim lidi) a prezil jsem to taky :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Cephe, pošlu Ti radši sz. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Jindra píše:
Janek píše:Samozrejme, manzelstvi je o zodpovednosti, toleranci a vzdani se svobody
ne ne ne, vzdání se svobody ne
taky jsem si vždycky myslel, že jo
jakmile se partner/partneři ve svazku musí/musejí vzdát svobody, je to začátek konce

Cesta každého jedince nemůže být znásilňována tím, zda je či není ve svazku

určitě doporučuji tutok knížku
Napsal jsem asi neuvazene, spravne melo byt:

Chce to se vzdát castecne i svobody.

Urcite moje svoboda bude jina po snatku, jako pred nim, teda pokud to nebude snatek naoko kvuli obcanstvi nebo tak neco... A pokud myslite ze ne, tak mate asi teprve pred prvnim rozvodem :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

ale tady všichni kecáte, jakápak svoboda

když ženskou ( jednu nebo čtyri) vlastním, tak jí vlastním
na svobodu hezky zapomeň holčičko
svobodná jsi byla naposled v pionýru
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

(:-)
http://www.youtube.com/watch?v=beHHozHfq2g kecáme, kecáme.... tady s i o kecání zpívají

ale to je příjemné....když je to to správné vlastnění :lol:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

ajla píše:
ale to je příjemné....když je to to správné vlastnění :lol:
že jo?

bojovnice za svobodu nevedi co chčijou
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Ale to vetsina bojovnic/bojovniku od pocatku sveta poradne nevi, co chce, jsou to jen kolecka v soukoli. :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lenuška

Příspěvek od lumoska »

Pavluska píše:Lumi, to je zajímavý. U nás bylo něco podobného (neříkám, že stejného, to nevím) jak se vztah upevňoval, jakoby sám od sebe přecházel do té fáze, kdy se jiní berou. Měli jsme i to očišťování v začátku vztahu. Oba dva. Jinak právě ta změna příjmení - já si na své jméno ohromně zvykla a představa, že budu mít ve jméně jinou energii, budu se představovat úplně jinak /(jako bych to už nebyla já)... je divná. Navíc moje jméno je určitým způsobem víc uzpůsobeno zahraničí, chtěla jsem si i vzít pryč -ová a znělo by moc fajn... haha. Už to tu radši Lenušce nebudu plevelit. ") Ono stejně bůhví jak to bude za pár let.

No ved vravim, ze s tym musi byt clovek uzrozumeny po vsetkych strankach a potom je to fakt krasne.:-) A vidis no...ja som nieco podobne predtym nepozorovala. Zaujemci prichadzali a odchadzali. Striedali sa obdobia....ked som sa zasnubila s byvalim, tak to bol uplny rozdiel a viedlo to ku koncu. Ako priatelia by sme mozno zili este spolu par rokov, no toto veci dost urychlilo teda. Nestazujem sa. :mrgreen:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

každý den teď obědvám třešně a maliny. Jezdím na ně do lesního údolíčka 28km za Prahu. natrhám i do sklenic a zavřu. už to tak dělám tři týdny, ty první zavřené sklenice pustily šťávu, trochu sesedly, ale jsou "jako nové". Takže vyhrabávám ze špajzu a sklepa všechny sklínky, sterilizuju v troubě- pro jistotu, aby se mi nenamnožily nějaké potvory, a plním vesele pořád další. ještě tam jsou před dozráním špendlíky červené i žluté, a hlavně spousta ostružin, ty mám taky moc ráda.
když jsem to tak počítala, vyjde mi na každý den téměř na celou zimu jedna sklínka něčeho zavřeného, tedy jestli to vydrží tak jako dosud... :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Malinove fruktoze a zavirani 3x zdar ! zdar ! zdar ! :D .. (taky jeste doma malinujeme, porad nejaky dozravaji, mnamka :)).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Obrázek

Tak to jsem zvedav, co udela 90 sklenicek zavrenin...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Lenuško, nechceš pokusně zavřít i jednu várku plodů až pár hodin po odtržení? Schválně, jestli se zkazí nebo ne :) Já to letos nezkusím, plodů je akorát do pusy, mňam, na zimu jen suším býlí, ovoce pak prostě nebude.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

Ty maliny - nádhera, snad si nezavíral, takové množství. Taky nemám tolik, abych experimentovala. Tak sleduji, jaké zkušenosti s tím budete mít. Vyzkouším to až na bezinkách. Ty nejdou jíst syrové, tak je suším. Něco zavřu do nejmenší sklenky. Trochu červených bezinek jsem už usušila.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lenuška

Příspěvek od rudo »

si pamatam verejne ceresnove stromy vsade popri cestach

uz aj tie zrestituovali?
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Ne, ale slovensti cikanata je sklizeji a pak houmlesacky na trhu to prodavaji jako bio, zvlast na slovensku, je to zdokumentovane v jedne reportazi
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Janek píše:Ne, ale slovensti cikanata je sklizeji a pak houmlesacky na trhu to prodavaji jako bio, zvlast na slovensku, je to zdokumentovane v jedne reportazi
aspoň něco ty cikáňata dělají a nekradou, co si vydělají, to si zaslouží...

jak jezdím po silničkách mezi vesnicemi, vidím hodně drobných i větších zvířat, které přešly do jiné dimenze- z 3D do 2D. Ježci, zajochové, srnky, nějaké malé chlupatinky, které ani nerozeznám, zbyl z nich jen chuchvaleček chlupů a krve... smutné. Bereme zvěři stále víc prostoru, a ty zbylé masakrujeme autem nebo el. dráty...

dnes jsem zkusila zavřít i červený rybíz. Šárko, trhám rovnou do skleniček, takže pokus který navrhuješ neudělám. Ale tuším že Jindra zavřel třešně až doma, tak snad poreferuje... Ve vedrech dříve zavřené sklínky začaly nejspíš lehce kvasit- bublinkujou, ale pořád vypadají svěže a k nakousnutí. Mám pro srovnání i dvě v lednici, jestli v tom bude rozdíl, ale ostatní jsou normálně v pokojové teplotě, což je dnes 26°C. Uvidíme, uvidíme...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Jestli je to cerne, cca12cm velke, tak to by mohl byt krtecek.

A kvaseni nevadi organismu? Me zda se kvasi i namoceny suseny hrasek a cocka...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

Lenuška píše:dnes jsem zkusila zavřít i červený rybíz. Šárko, trhám rovnou do skleniček, takže pokus který navrhuješ neudělám. Ale tuším že Jindra zavřel třešně až doma, tak snad poreferuje... Ve vedrech dříve zavřené sklínky začaly nejspíš lehce kvasit- bublinkujou, ale pořád vypadají svěže a k nakousnutí. Mám pro srovnání i dvě v lednici, jestli v tom bude rozdíl, ale ostatní jsou normálně v pokojové teplotě, což je dnes 26°C. Uvidíme, uvidíme...
jj, Jindra už zavřel hafo třešní a taky meruňky.
Třešně jsem zavřel až pár hodin po sběru, meruňky dokonce až třetí den po sběru. vše naprosto krásné, bez problému.
tohle zavírání je skvělý!! dneska zavřu černej rybíz
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

nějak se tu už přestalo probírat až na čestné výjimky jídlo, přesto si zapíšu:
stále 4-5x týdně obědvám třešně a maliny, přibyly červené špendlíky. žluté jsou stále nezralé.
ráno šťáva z divokých bylin a slupek melouna, do toho střídavě čerřepa, celá petržel i se zeleným, celý celer, cuketa, prostě co je v lednici.
večer mix něco zeleného třeba kopr s mákem.
když mám přes den hlad, dám 6-8 namočených mandlí.
a denně lžičku skvělého medu od sestřenky.

v rodině mám hodně včelařů, velmi pravděpodobně začnu taky včelařit, až se přestěhujeme na venkov. je to nutnost, včel ubývá, nikdo se už tím nechce zabývat. staří včelaři vymírají, mladí lidé jsou na to líní. můj strejda, sám včelař, ze čtyř svých dětí udělal tři včelaře, čtvrtého láme. mně lámat nemusel, budu k němu jezdit "na vyučení".
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

Stejně nejlepší med je od včel, které volně žijí v přírodě. Jednou jsme v lese našli nějaké včely, které se tam zabydlely snad ve starém úlu a nikdo se o ně nestaral. Našli jsme kousek uzavřené plástve a ten med byl úplně jiný, než nabízí včelaři a obchody. Viděla jsem film, jak včely žijí v lese, nikdo je nekrmí rafinovaným cukrem a lidé si část jejich medu chodí brát. Takhle by se mi to líbilo taky, měli bychom mít nějaké volně žijící včely.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

ajla píše:Stejně nejlepší med je od včel, které volně žijí v přírodě. Jednou jsme v lese našli nějaké včely, které se tam zabydlely snad ve starém úlu a nikdo se o ně nestaral. Našli jsme kousek uzavřené plástve a ten med byl úplně jiný, než nabízí včelaři a obchody. Viděla jsem film, jak včely žijí v lese, nikdo je nekrmí rafinovaným cukrem a lidé si část jejich medu chodí brát. Takhle by se mi to líbilo taky, měli bychom mít nějaké volně žijící včely.
Patrně nevíš, že původní lesní divoká včela už u nás dávno zmizela. Takže to o čem si myslíš že jsou divoké včely, to
jsou jen ulítlé zdivočelé roje šlechtěných včel. Jsou odsouzené dříve nebo později k zániku a navíc šíří po kraji nemoci. Kraňská včela (ani
původní divoká) v našem klimatu nemá šanci přežít neléčena proti varoaze
Pokud nákaza těmito roztoči nepřesáhne jisté meze, k léčení stačí kyselina mravenčí - přírodní látka. Kdo léčení kyselinou mravenčí
zanedbá, včely mu uhynou nebo se je musí pokusit zachránit chemií. Takže neléčením škodíš jak včelám tak lidem. A to jsem mluvila jen o jednom
jediném druhu nemoci.

Nikdo a nic tě nenutí krmit včely cukrem, krom toho že za určitých
okolností bez této tvojí pomoci mohou uhynout a to i tehdy, když jim
nevezmeš ani gram medu.
je to složitější, sem to nepatří.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Jak sedela manuka, kdyz uz jste u ledu.. Nebo nanuka u medu?
Se mi to plete... Zatim neumiram abych daval 5000,- zakilo
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Janku a zranili Te za valky kulkou mezi lopatky, nebo lopatkou mezi kulky ?
Neplete se Ti to taky ? :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Ahoj Leni, jen dve otazky.
1) kdyz stavis ty slupky, krouhas to zeleny necim jako na brambory anebo tak cely ?
2) co delas s tim cervenym uvnitr ? Porad nekde ctu ze lidi odstavuji slupky z melouna a o vnitrku nemluvi, tak nevim.

Nebo to si jen ty slupky po snedeni melouna skladujes v lednici na horsi casy a pak zestavis ?
Asi si to uz nekde rikala, ale pozapomnel jsem :).
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

Leni, vím, že to byly zdivočelé včely a nikdo se o ně nestaral, byly to zbytky starého úlu. Vím taky, že včelaři mají různé problémy. A myslím, tím, aby včely tady žily a fungovaly normálně, jak to dělali tisíce let, než je začal "opečovávat" člověk. A taky vím, že někde to jde, podle toho filmu, musela bych ho dohledat.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Dohledej
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět