Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Jj, stejně bychom šli jinam i z prostorových a dispozičních důvodů, ale koberec a plíseň nás popohnali o rok dva dříve. To už ale asi Lenušku moc nezajímá, zpět na kolo nebo ke sběru bylin >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Lenuška

Příspěvek od Zdeníno »

Jo, jo, plíseň je hrobař života, pravíval páter Ferda. Plíseň nepřežije v suchu, a vlhkost oslabuje tělesný magnetizmus (pravíval Bř. Kafka). Takže je to jedno s druhým.
Já plíseň likviduju Savem, účinkuje skoro až zázračně, smrdí ale celej den, někdy i dva. Daleko lepší než Primalex je obyčejné vyhašené vápno, navíc pytel za dvě stovky vystačí na celej barák, neabysis to při hašení nechal šplíchnout do ksichtu Míro.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Predbehlas me o vterinu, tak jen vzkazuji, ze jsem do textu doplnil, jak bych to resil v najmu... Reklamaci a pozadavkem na slevu.
Ty si sem fakticky spadnul asi z Marsu Janku, pronajimatel by te (otravnyho) vyresil vis jak ?
Jednoduse, vymenil by Te za druhyho co by tolik neremcal :D .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Mozna. Vzdyt chce stejne odejit, nez ji pronajimatel doruci vypoved, nez ona ji prevezme, nez uplyne vypovedni lhuta, tak z poslednich 7 mesicu zkratka ma slevu 50% experte na usporu 150,- Kc za 3 hodiny casu :-) a vymahat to po ni muze treba soudne :-) ja jsem to u soudu vyhral a chudak pronajimatel zaplatil 100.000 na nakladech a to slo "jen" o kancelare. A pravnika jsem najal 15 minut pred hlavnim licenim jen proto, abych to tomujak ty rikas probajimateli prodrazil. Ale muzes dal brecet, ze to nejde a ze je spatne a ze chceme regulace. Takze co, mame se brat za sva prava anebo budeme sedet v koute a brecet? :-) Ovcane.

Standardni moznost je lidska dohoda, ze plisen odstranim a dostanu slevu z najmu... Anebo to aspon zkusim, no ne?

Na otazku, co je poslednich 10.000 let jinak, odpovedet nedokazes. Ja urcite zkusenosti mam a tim nemyslim: jednou videl a uz je expert.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Náš pronajímatel je bezvadný a jistá opatření na vlastní náklady učinil, nemám vůbec zájem mu krátit zisk nebo si ho znepřátelit. Tohle je prostě starý dům, v bytě nás bydlí moc a stejně chceme jinam, tak jaképak reklamace a soudy nebo vymáhání kompletní rekonstrukce, na kterou samozřejmě nemá.
Nicméně Janku hezká zkušenost a podnět třeba pro někoho v jiné situaci...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

To si hral peknyho hada, se mas cim chlubit:).
Pocitas Jeniku s tim, ze se Ti vsecky Tvy svinstva jednou vrati i s urokama ? :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

...to je jen tvuj uhel pohledu. A bozi mlyny, jakkoliv to s tim nesouvisi, mohou byt jen zbozne prani, to ze sis to vycetl treba zde u pandy http://panda38.sweb.cz/zazraky.html jeste neznamena, ze je to objektivni realita, clovece. A pokud tomu veris, tak se toho drz a permanentne nekoho neurazej, je to infantilni (smesne, detinske). A uroky do toho netahej, ty s tim nesouvisi, karmo :-)

Sarik, tak to porad Cefikovi, kdyz mu prodavajici rika, pri reklamaci, ze co by chtel za ty prachy :-) Mnoho dodavatelu by chtelo tak loajalni a mile zakazniky, jako jsi ty, no kdyz jde o penize, pravda je, ze nejvice si vyskakuji (a domahaji se) ti nejvetsi skrti a sporilci...

Ja jen uvedl, ze kazda situace ma reseni, jde jen o to, kolik energie stoji za to obetovat a zda to nebude pyrrhovo vitezstvi.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:koupelna prakticky všechny spáry obkladů od země ke stropu, okolí baterií, prostor za záchodovou mísou a nádrží, sprchový závěs
Ti tam pošlu moju manaželku,
koupelnu občas dokonale vysmejčí,
nevím čím (podle smradu Savem), Tebou popisované problémy řeší dokonale
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

A je to odvetrane, ten kojzl?! Splachujete zachod se zavrenym prkynkem? Jinak mate fekalie nejen na zdech, ale vsude na zubnich kartaccich apod.

Mimochodem, v bytu od 2, urcite od 3 pokoju, musi byt (alespon jeden) zachod stavebne oddelen od koupelny, nesmi byt kojzl.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

mně teda Šárko rozesmálo, jak si drbeš hlavu ohledně tvé stravy. Kdyby takhle jedla většina národa jako jíš ty, neměli by doktoři pomalu co dělat...
a nejspíš jíš i líp, než někteří lidé, co sem dopisují... :D

já jsem teď hlavně na ovoci a zelených divokých bylinách-šťavených, a sem tam okurek. A meloun. Žádná nízkosacharidovka :mrgreen:
zrovna mám před sebou misku jahod...

Fiono, taky mám kolo jako dopravní prostředek. Objíždím místa, kde rostou bylinky a různé keře, které sklízím. Mohla bych to brát autem, ale na kole mi to přijde lepší-spojím dobré s ještě lepším...
kolo se mi stalo spíše závislostí, jak nemůžu vyjet, jsem špatná. Počasí mne neodradí, letošní zimu krom pár opravdu hnusnejch dnů jsem jezdila pořád. Tachometr jsem už zrušila, nač si to pořád psát...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Jindra píše:
s.arik píše:koupelna prakticky všechny spáry obkladů od země ke stropu, okolí baterií, prostor za záchodovou mísou a nádrží, sprchový závěs
Ti tam pošlu moju manaželku,
koupelnu občas dokonale vysmejčí,
nevím čím (podle smradu Savem), Tebou popisované problémy řeší dokonale
ano prosím, to budu moc ráda, smrad Sava nesnáším, ale umývání koupelny možná ještě více :) když přibere i podlahu v kuchyni, budu nadšená, mě baví jen vysávání, přerovnávání a prádlo.

Janku, já snad uvěřím zdejším paranoikům, že sbíráš o ostatních informace, tak si ořež tužku a poslouchej, protože tohle je věc zásadní důležitosti, až budu slavná, prodáš to Blesku: byt je dvoupokoják, wc a záchod je jedna místnůstka, odvětrání oknem není a větrák imho nemá žádný efekt, nepoužívám ho, poklop většinou nezavíráme (:-) ani vstupní dveře do oné místnosti.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

1mistnustka=KOupelna haJZL neboli KOJZL, ale tusim ze je to az od 3 obytnych mistnosti, kdy MUSI byt alespon 1 WC oddeleno... Kazdopadne v nevetrane koupelne plisne asi neni nic moc neobvykleho. Jo blesk to bude urcite zajimat, ale savo ve spreji jsem take pouzival, staci pak na tyden odjet a je to :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Sari, ne paranoia, ale realita vsedniho dne :D.
Jenicku kojzl jsme tu pochopili vetsina na prvni pokus, hahahahahihihoho, to jsme se aspon nasmali :| ..
---------------------------------------------------------------------------
Jinak s timto nesmyslem me otravovali """hygienikove""" zivot uz pri upravach baraku pred skoro 20 lety.
To jeste porad na stavebnich uradech veri """hygienikum""", ze bakterie je zvici velikosti slona a zastavi ji zaviraci dvere s klicem a zamkem okolo kterych tahne skvirama a vycucne je naprosto spolehlive vetrak ?
Neuveritelny jaky bludy prezijou takovy leta:) .. uz jen ta stupidita ze do 1-2 mistnosti to z kojzlu nevyleze na spacir, ale do 3 mistnosti uz by to bakterii mohlo vylakat na vejlet :lol: .
Tak tomu zabouchneme dvere pekne pred nosem, se budou divit bakterie, hahahahaha :lol: (:-) (:-) (:-) .
Aaaale, cemu se vlastne porad divim, jsme prece v CZ, zemi urednickych zazraku a jejich netusenych moznosti :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Proc chces stale pusobit jako nevzdelanec? Kdo rekl, ze to JE o bakteriich? Vubec ne.

Je to o predpokladanem poctu osob v bytu, pro ktery se dane socialni zarizeni kolauduje. Jiste, je to na obtiz, kdyz 1-2 lidi vlastni 3 a vice pokoju, pak jim nezkolauduji novy barak s kojzlem (musi naoko postavit samostatne wc jeste jinde), ale co kdyz byt/dum prodaji, pronajmou 5 clenne rodine... Tedy bud dobry a vnimej souvislosti a nevysmivej se vecem, kterym patrne nerozumis...

Na jednu stranu bys vse reguloval a na druhou nechapes smysl a vyznam norem.

A res veci, ktere ovlivnit muzes: treba zmenit pobyt do nezaplesniveleho a radne zkonstruovaneho anebo reklamovat sluzbu (zadat slevu pro snizeny komfort, ohrozeni zdravi), viz podstata vlakna.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

A co říkají normy na dva kojzly v baráku?/víc místností/
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jinak mate fekalie nejen na zdech, ale vsude na zubnich kartaccich apod.
Ty fakt nebudes kluku asi uplne v poradku, tak fekalie (potazmo bakterie) a nebo plisne ? Ujasni si to napred ve Tvym pametovym modulu u Koukolika (proc mas porad ty vypadky pameti ze co napises o dva-tri posty vyse) a pak se prijd hadat, bud tak hodnej, dik :wink: .

P.S. Podstatu vlakna at koukam jak koukam, vidim : "Lenuška" :lol: .. tak nevim, kdo z nas dvou je tu mesuge (:-) (:-) .
Leni pry je kojzl podstatou Tvyho deniku, heeeeeee .. tady nekdo slapl mam dojem do neceho mekkyho hnedyho Jeniku a pekne nahlas to zblunklo :D.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Nahodou, ja treba kojzl vubec neznala, a shodou okolnosti ho mam taky (a svuj, cistej! :mrgreen: ), tak me to slovicko potesilo a adoptuju ho :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

tady je sranda. :)
Ale je fakt, že jsem zažila bydlení v bytě se 3 ložnicemi, tj. nějaká ta horda spolubydlících... a 1 koupelnu s wc. Tak to byl boj... :shock: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Copak boj, ten se jeste da vybojovat nebo si pockas :) Ale ten humus! A za chvili te to omrzi furt pulirovat, kdyz se s tim pul hodiny dres a pak kdyz tam prijdes, zjistis ze nekdo jiny si po sobe nejen nevytrel, ale ani nepouzil zachodovou stetku kdyz mel :mrgreen: To demoralizuje celkem rychle, nebo katapultuje do pryc. Me to treba primelo si radsi vycarovat loft s vlastnim kojzlem (tady se tomu rika "ensuite"), kdyz uz se mi nechtelo opoustet tenhle barak :) A kdyz je na me nekdo jo hodnej nebo mi koupi pivo tak jim dovolim se umyt v ciste koupelne, exoticky to zazitek :D Jenze ja jsem maniak, ty skla u sprchy utiram po kazdem pouziti, jak nadobi, aby se hezky leskly a nebyly na nich kapky. Nejak mi to prijde normalnejsi nez to pak jednou do tydne (ci do roka :mrgreen: ) drhnout chemii a dratenkou, a taky to nechci nechavat mokry zejo, jsem rada ze tam jeste houby nerostou, netreba si na ne zadelavat. Ovsem uznavam ze s 3 detmi bych tento pristup asi prehodnotila :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

A tak my taky mame taky hajpelnu a nestezujem si, taky ted celkem frci kuchvaky, nebo taky nekde obyne :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Copak boj, ten se jeste da vybojovat nebo si pockas :)
někdy to čekání bolí (nejlepší bylo, když jsem zmeškala moment, kdy vycházel první spolubydla a uhnízdil se v koupelně druhý, nejlíp na dlouhou sprchu) :)
Ale jj, i kvůli čistotě už spolubydlet (nemyslím vlastní rodinu) nechci a doufám že nebudu.

Lenuško, ať už se nějak vymotáme... Jak se má Bára? :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Pavlo, Bára se jakožto tropický papouš má v těchto vedrech dobře. Není zmožená, zlobí jako obvykle, zobák nezavře celý den, padají z ní samé perly... Já taky jedu na plný výkon.
Dnes brzy ráno šťáva z vojtěšky, pampelišky, svízele, lopuchu a melounových slupek.
Plánuju sníst čtvrtku melounu, okurku a možná mrkev. Jo a mám tu kopr, tak mixnu smoothie, jen s vodou.
Pití: kombucha s vodou, zelené divoké s melounovou slupkou.
Včera jsem na budoucí zahradě objevila lesní jahůdky, už jich bylo pár zralých...
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Lenuška

Příspěvek od ajla »

Lesní jahůdky a borůvky u nás - ještě tak měsíc, jsem se včera na ně koukala.

Šari, pokud v bytě dostatečně a trvale větráš a myslíš že je ta vlhkost ve zdech, nešlo by než se odstěhujete zasadit kolem baráku stromy, které tahají vodu z půdy? Používala se k tomu bříza, kořeny vrby prý přímo vyhledávají a pumpují vodu z okolí. " Mezi rostliny vhodné pro zamokřené zahrady patří Juniperus virginiana (jalovec), Picea abies a Picea sitchensis (smrk), Pinus mugo, Pinus pumila a Pinus rotundata (borovice), Taxodium (tisovec), Tsuga canadensis (jedlovec), Alnus (olše), Betula pubescens (bříza), Prunus (střemchy), Populus tremula (topol), Salix (vrba), Rhododendron canadense (rododendron), Sambucus (bez), Viburnun opulus (kalina). " - je to z tohoto článku http://www.ceskestavby.cz/zahrada-hrou/ ... 19347.html
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Ajlo když jsou v pronájmu tak bych se raděj odstěhovala. To se stromy je pravda, ale využila bych to třeba u rodinného domu, ze kterého se nechci stěhovat.
Všichni kňouraj, jaké je vedro, mně to zatím nevadí. Naopak, je mi to příjemné... :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Lepsi vyhoret, nez se stehovat :-) pokud ma v byte plisne, tak to brani radnemu uzivani a ma narok na slevu, tedy pokud radne vetra nebo plisne nezavinila, o tom zadna... Logicky, pokud na stary barak nasadim plastova okna, zmenim rezim uzivani, tak ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Já mám věcí málo a stěhování mě baví :) Už se do nového těším, ono je asi "všude něco", ale chceme si tím polepšit v mnoha jiných směrech, nejde jen o plíseň.

Stromy se sadí blbě k domu ve městě, kolem kterého je chodník a silnice bez trávníku. Vlhkost taky nejde zespoda, jsme až nahoře, navíc je podřezaný, okna jsou stará, netěsní ani zbla, zateplení není. Plíseň si pěstujeme výhradně naší osobní vlhkostí (dýcháme v počtu pět lidí na místnost, sušíme prádlo v zimě doma, vaříme obden :twisted: :lol: ), větrám sice dost, ale na studených stěnách to prostě kondenzuje, ani vytápění nad 21 st. nezabírá. Kolikrát jsme měli v zimě i 25 letos, díky krbovkám. Stejně ty zdi neizolují a vychladnou během chvilky. Aby tak pan majitel nechtěl reklamovat náš způsob užívání bytu + náhradu škod po nás :wink: Ale ne, plesniví celý dům i byty, kde bydlí osob méně...

Podle mne je ideál zajistit, aby nevzlínala vlhkost ze země, aby se důkladně větralo a topilo, aby v jedné místnosti spali max dva lidé, aby se prádlo sušilo mimo byt, aby páry z vaření odsávala digestoř, aby měla koupelna okno, aby byly stěny teplé, i když oheň v krbovkách vyhasnul považte už před hodinou!, atd. atd. to vše jde řešit, jen je jasné, že kolikrát je mnohem jednodušší se přestěhovat než přestavovat (cizí).

Končím o plísni.

Připomněly se mi houby, až jestli budeme mít ten balkon na sever, a více místností, plánuju skusit doma hlívu nebo žampiony, dneska se všude prodávají proočkované substráty za hubičku...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

já jenom hlásím, že ani vzrostlá vrba nezachrání špatnou kontrukci domu... to je základ. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

pořád jsem se nedojedla melounů. Asi potřebuju pročistit ledví, či co. Mám chuť výhradně na meloun.
takže ráno zelená divoká odšťavenost, a pak zbytek dne meloun. Večer včera namočený mák+sezam mixlý s koriandrem a zelenou petrželí.
Kolim pořád, naštěstí se už odvedřilo, takže můžu i hyperkolit delší trasy. ve vedrech tak 25km a měla jsem toho plné šlapky... :mrgreen:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Melouny jsou zasadotvorny a jsou prima, letos melounovy zachvat jeste nemam, teprv na nej cekam :) .
Vzdycky me nastvaly ty prvni nezraly, nesladky, gumovy melouny, bleah, tak si pockam na ten spravny fruktozovy krupavy narez, hehe :D .
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

tady jsou melouny sladké, krvavé, s pecičkami. Mňam.
gumový růžový taky nemusím.
dnes okurky a řapík-šťáva, a meloun. Večer bude šťáva z melounových slupek a divokých zelených bylin.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Mnam, mnam, mnam, o jak Vam zavidim :lol: .. neee, kecam, pockame, uvidime, oni budou :).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

meloun kupujeme celoročně a celoročně výborný... i když v létě je samozřejmě levnější a je na něj i větší chuť. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Pavli pmn jsou v lete melouny chutnejsi (aspon tu v CZ loupeznikove) jako vsecky zimni nahrazky-amarouny, protoze maji vic Slunka :).
Tak treba rajsky co utrhnu a zbastim primo z keriku ze Slunicka zadny amarouny nenahradi, dokonce i to domaci kdyz lezi nekde do 2. dne uz je celkem slabota:).
Vyzkouseno :).
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Tak levny meloun jsem tady jeste nepotkala :roll: Dobry ano, vicemene vzdycky. Rajcata taky, ja zasadne cherry.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Fio, neříkám levný, ale levnější... :mrgreen:

cherry rajčata v podstatě nejím (pokud se někde nepřimíchají do jídla) od léta 2011. To jsem si kdysi koupila vaničku s cherry rajčátky do práce, omyla a snažila se to sníst. Ale pachuť chemie mi v paměti zůstane dodnes. Byl to otřes a zhusilo mi je to asi navždy. Nějak to v té várce asi přehnali. "/
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Lenuška

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:Tak treba rajsky co utrhnu a zbastim primo z keriku ze Slunicka zadny amarouny nenahradi, dokonce i to domaci kdyz lezi nekde do 2. dne uz je celkem slabota:).
Vyzkouseno :).
Rajče z obchoďáku nechutná jako rajče. Není nad zralý přímo z keře co má celodenní slunce. Fóliáky dovoz a skladování v obchodě to nenahradí nemluvě o odrůdách bez chutě a zápachu pěstovaných pouze na vzhled.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Šlechtěných na trvanlivost/vzhled. Tak to lidi chtějí... Kde není poptávka, neexistuje nabídka... To 0,2% co vyhledava bio domaci ze zahradky, NIKOHO nezajima.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Nejsem v tomto 100% pesimista, leckteré odrůdy z Tesca (původ mimo ČR) voní a chutnají o dost lépe, než moje zahradní domácí osluněné Tornáda :P Jediné plus pro vlastní vidím v ceně a "bio".
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Tu cenu nedozenes, ledaze nepocitas sve OC... Protoze dotace. Tim se v EU reguluje, kdo to bude vyrabet, jako drive RVHP... Levneji to pak tezko nekdo vyrobi i svepomoci... Anebo mas zahon? Misto chatu, zalej svuj radek :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Lenuška

Příspěvek od PetrK »

s.arik píše:Nejsem v tomto 100% pesimista, leckteré odrůdy z Tesca (původ mimo ČR) voní a chutnají o dost lépe, než moje zahradní domácí osluněné Tornáda :P Jediné plus pro vlastní vidím v ceně a "bio".
:lol: Dovol abych se zasmál, rajčata z dovozu z Tesca že chutnaj líp než osloněný Tornáda ze zahrady? Proboha jak to pěstuješ?

Janek má pravdu, odrůdy rajčat pro pěstování ve fóliáku a dovoz přes celou evropu jsou šlechtěný specielně na vzhled. Jsou bez chuti a pěstitelé to vědí. Sami říkají že by radši pěstovali ty chutný rajský ale když není poptávka, zákazníky zajímá jen jak plody vypadají a jak dlouho vydrží. Tornádo, Domino a další odrůdy jsou chutný ale nedají se podtrhnout aby byly zároveň celý červený a krásně kulatý.

Hlavně jakýkoliv rajský utržený déle jak den už není ono. Zralýmu rajčeti utrženýmu za slunnýho dne se nevyrovná.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Jen tvrdím, že silně vonící sladká rajčata jsou občas i v obchodě. Ta velká masitá na váhu ne, myslím spíše drobnější odrůdy (ale zase ne úplně cherry), často na větvičce.
Proč být černobílí, když to má i šedou. Každopádně svoje, bio, české, čerstvé atd., jsou kvality, které uznávám - ale vůně může přijít občas i z té druhé strany!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Akorat jsi je zapomnela vyfotit, myslim tu etiketu, skoda, 8mpix smartphone k Vam dosud nedorazil? Myslim, ze jsem tu foto nejakych rajcat, resp. etikety puvodu daval.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Slechteny na vzhled ? Jsem si myslel, ze to trhaji jeste zeleny a pak tomu nanuti barvu v nejake plynove komore (ted jsem zapomnel jakym plynem), ne ?
Proto je to cerveny, ale pritom chutna jako zeleny, bez chuti, kysely a jeste tuhy - kozeny slupky.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Mobil mám starý bez foťáku a s sebou ho ven nenosím.

Rajčata dozrávají i po odtržení doma při pokojové teplotě. Loni mi jich na zahradě stihlo uzrát jen pár (deset?), mnohem více jsem jich musela kvůli ochlazení přenést domů a dozrály tam. Byly dobré, Tornáda, to ano, ale znovu píšu, vůně, barva, poměr kyselin a cukrů, struktura slupky i dužniny závisí především na pěstované odrůdě (nevylučuji i vliv výživy, stanoviště...). Letos zkouším šest odrůd, doufám, že zaplodí všechny, abych mohla porovnat.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:Rajčata dozrávají i po odtržení doma při pokojové teplotě. Loni mi jich na zahradě stihlo uzrát jen pár (deset?) ..
No a to je prave ten brutalni rozdil, doma na okne je to uplne neco jinyho nez z kere rovnou na talir, diametralne odlisna chut.
Vezmes tomu naraz 2 ze 4 zivlu, jak to muze dozrat stejne jen ze Vzduchu a Slunka za oknem ? Delam to tak s poslednima taky, ale nic moc ..
To same (o poznani horsi) jsou vybojkama nasvicene amarouny co hlinu jakteziva nevidely :idea: :wink: .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

No jasně, nejlepší je z keře, ale když mám na podzim čtyři kila ještě růžovobílé, přece je nevyhodím, počasí neporučím :)

Nevíte jak to je s kříženci? Když pěstuji více odrůd na jedné malé zahradě, jistě se mohou zkřížit. Chápu to správně, že plody budou stejné, jak slibuje mateřská odrůda, akorát semínka si nemám schovávat, protože to mohou a nemusí být kříženci a vlastnosti další generace jsou nevypočitatelné?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Jen tvrdím, že silně vonící sladká rajčata jsou občas i v obchodě. Ta velká masitá na váhu ne, myslím spíše drobnější odrůdy (ale zase ne úplně cherry), často na větvičce.
Proč být černobílí, když to má i šedou. Každopádně svoje, bio, české, čerstvé atd., jsou kvality, které uznávám - ale vůně může přijít občas i z té druhé strany!
asi teda neposoudím co se prodává u vás, ale u nás se dá v obchodě taky narazit na super rajčata. I bio - a když je koupím v den spotřeby, tak i bio vyjde levně a ta vůně, chuť... mám srovnání i s domácími a zas tak velký rozdíl to není. :) Ale samozřejmě popisuju jen některá prodávaná rajčata. Ty levné zmetky nekupuju vůbec. Momentálně mám hit takové na větvičce, kde je v balení zastoupený kus "keříku" červených a kus žlutých. To je vůně... ale tyhle konkrétní zrovna nejsou bio.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Akorat jsi je zapomnela vyfotit, myslim tu etiketu, skoda, 8mpix smartphone k Vam dosud nedorazil? Myslim, ze jsem tu foto nejakych rajcat, resp. etikety puvodu daval.
Šárka má s Tebou sloní trpělivost... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Lenuška

Příspěvek od Janek »

Taky si myslím, mluvit o tom a ne vyfotit to, viď:-)

Já ten lístek od slaniny uz mam :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lenuška

Příspěvek od lumoska »

Vrby a brezy sadit pred baraky....ach jaj. :roll:
my inak plesen tiez riesime. Barak je nepalena tehla...byvaly majitel to zateplil. Nastastie plastove okno je len jedno a zvysne chceme zrekonstrovat drevene, co tu su. No tato prva zima bola hrozna...V obyvke sme to vyriesili protiplesnovou omietkou, v spalni to bude chciet dokoncit izby za nou a kurit v nich.
Celý život žiadne hranice.
Odpovědět