Lenuška

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

rudo píše: otacave domy odporuju fyzike ?
je ich dnes kopu vsade po svete
detska fyzika neni to prave orechove
Netvrdila jsem, že "otacave domy odporuju fyzike", ale jinak díky za poučení >:-) (:-) :br
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

On Ti Leni napise i to cos rict nemohla, nejlip na ty vyplody nereagovat, ponechat jeho osudu. Si nevedela, ze iluminati provozujou velky tepelny cerpadla a kradou tak chudsim zemim teplo ?
Akorat nevim, jestli si slehl flasku slivovice, anebo neco rovnou do zily, kdyz tuto konstrukci vyprodukoval :D ..

Co vim, tak i jeden chlapek v CZ ma otocnej dum, co vyjede ze zeme - takovy nevzhledny valec a otaci se za Slunkem, nic novyho, otocny kopule hvezdaren se otaci za hvezdama, je to odtud v podstate obslehnuty.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Díky, Cefe, já z něj mám akorát prču (:-) no neudržela jsem se, když mi nahrál na smeč argumentací s Neználkem ve Slunečním městě. To byl fakt gól. Ještě hodinu jsem se chlámala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ať si plodí do konspiračních vláken, ty nečtu. Když zaplodí do mého deníku a nahraje, tak si občas pinknu :lol:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

je, Ty jsi smazala to poměřování pírek nebo čeho. Tomu jsem se tu smála zase já. :)

Zdravím Báru.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Pavluska píše:je, Ty jsi smazala to poměřování pírek nebo čeho. Tomu jsem se tu smála zase já. :)
Zdravím Báru.
nojo, smázla jsem to. Aby si to někdo špatně nevyložil, že si nepotřebuju s nikým poměřovat péra, z mé strany samozřejmě papouščí... >:-)
někteří z nás si je tady poměřujou "neprestajne" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

brouzdala jsem dnes po louce v naději, že ještě potkám něco jedlého zeleného, ale ani ťuk. Jakmile to venku zvadne a zmrzne, scvrkne se mi jídelníček - v mém případě šťávelníček. stejně by všechno prošlo angelem, kdybych něco našla. Tis jsem také nikde neobjevila, jen pár šípků. Chtěla jsem si natrhat, ale poblíž sedělo hejno sýkorek. Tak jsem jim šípky nechala...

Papoušinda Bára usoudila, že když se stmívá už ve čtyři odpoledne, tak by se mělo chodit brzy spát.
Od půl páté prudí: Spinkat, póď, deme spinkáát!!! Tím si žádá o přikrytí klece dekou.
Ovšem ani když přes klec deku přehodím, není spokojená. Slyší mne, že něco dělám a vyrušuju ji.
Tak spustí další vyháněcí pokřik: Papa, papááá!! Tím dává najevo, že už bych mohla skončit s prací a vypadnout z "jejího" pokoje :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

(:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Leni tisy divoce moc nerostou, vyskytujou se hlavne po hrbitovech, sem tam v parcich, ovsem ty hrbitovy jsou temer tutovka ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Fiona píše:Leni tisy divoce moc nerostou, vyskytujou se hlavne po hrbitovech, sem tam v parcich, ovsem ty hrbitovy jsou temer tutovka ;)
Nojo, já chodím spíš směrem ven z Prahy. Hřbitovy se mi líbí ty vesnické, nejlépe obehnané starou kamennou zdí a uprostřed krásná kaple nebo márnice. Nějaký takový navštívím a krom oka doufám potěším i žaludek :D

Kdysi jsem dokonce takový krásný hřbitůvek namalovala jako obraz, dlouho to trvalo, než se prodal, ale nakonec ho koupil pán podobně smýšlející. Že to není morbidní ale romantické...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Nemyslela jsem si, že papoušek je v čemkoliv lepší než dítě, ale koukám, že v tom ctění zdravého spánku za tmy ano :mrgreen:

Leni, dáš znovu link na tvé obrazy? Já se na obrazy ráda dívám, ale doma se je zdráhám mít, většinou vyvolávají náladu, na jakou mám chuť jen někdy...jako s tou hudbou :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Já se na obrazy ráda dívám, ale doma se je zdráhám mít, většinou vyvolávají náladu, na jakou mám chuť jen někdy...jako s tou hudbou :)
:) já zas s instalací čekám někdy do příštího bytu - ale už mám zásobu obrazů, i když ještě nezarámovaných... a pak netuším jak se tam všechny vejdou. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:Nemyslela jsem si, že papoušek je v čemkoliv lepší než dítě, ale koukám, že v tom ctění zdravého spánku za tmy ano :mrgreen:

Leni, dáš znovu link na tvé obrazy? Já se na obrazy ráda dívám, ale doma se je zdráhám mít, většinou vyvolávají náladu, na jakou mám chuť jen někdy...jako s tou hudbou :)
Dám sem nějaký obrázek v dohledné době. Tedy doufám, až vybyde čas...

Velký papoušek je jako malé tříleté dítě, až na jeden zásadní rozdíl: nikdy z toho nevyroste. Máš dítě až do smrti smrťoucí, poněvadž tě ještě přežije (:-)
Ono se těch rozdílů v neprospěch papouška najde víc, v jeho prospěch ale taky pár argumentů najdu :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

dnes jsem kápla v tržnici na kakáče za 3káčé, rovnou k jídlu. a mimo jiné černá ředkev i s listím :delicacy: , červená řepa s listím, super. hned jsem část zešťavila. Ta černá ředkev je silná, i smíchaná s řepou měla říz jako křen :delicacy: >:-)
už jsem psala v jiném vláknu: lidi vyhazujou to nejcennější. Někde jsem viděla tabulku živin v listech a bulvách, a ve většině nutrientů listy suverénně zvítězily nad bulvami a kořeny. Nehledě na chlorofyl a energii slunce, jak psal Jindra. To tam ani nebylo zmiňované, to je bonus plus :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:dnes jsem kápla v tržnici na kakáče za 3káčé ..
Co to je, co to jeeee ? :D
Ja si "kakace", neboli kakanka -kakana vyrabim z kminu, koreni, cibule, piva a tvaruzku, to vse do nadoby at si to par dni zaplave, ale ty me stoji nejmene 26káčé v ekšnu :D, taky to ma říz, i kdyz to s nicim nemicham, rikam tomu pracovne ekrazit :mrgreen: (:-) ..
Nicmene - uz zacinaji levnit pomerance, grepiky a jine podobne roztodivne jatro-cicstici produkty, z cehoz mam mam radost:).

Misto 40+ uz jsem nakoupil i 14káčé/za 9,8 kiloNewtonu (jsem ted ponekud zblbly z prevodu pevnosti oceli a dreva v tahu, kde kdysi byly predstavitelny kila/cm2, coz si clovek umel i imaginovat, ale nejaky blby kilo-njuuutny a mega-paskaly ?
Slak aby je vzal, inzenyry jedny vyblbly, jen cloveku komplikujou zivot :D.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Leni, jsem si na Te vzpomnel - tohle si porid, pak kazdymu ujedes a nikdo uz Te nestrefi ani nahodou :D))) ..

Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

kolo s motorkem dobrý, ale já jezdím taky kvůli kondičce, nejen jako přemisťovadlo. Extra si kvůli tomu vybírám kopce :D

nechávám na balkóně květináče se zemí po rajčatech, jen vyrvu ty stvoly, když uschnou. Postupně odebírám zem do provizorních květináčků, ve kterých pěstuju zelenou pšenici na odšťavení. Daří se mi ji pěstovat průběžně, takže skoro každý den odšťavním pořádnýho panáka zeleného nápoje. Přijde mi to lepší varianta než za drahý peníze kupovat sušenou šťávu ze zeleného ječmene, nebo dokonce jen drť z listů. Tohle je čerstvé a skoro zadarmo. A času to moc nezabere, jen na to musí člověk trochu myslet a kontinuálně klíčit pšenku, sít, zalévat a sklízet >:-)

na květináčích, co zůstaly ještě plné, mi krásně roste ptačinec. Ten vydrží i pod sněhem, a dá se sklízet taky celou zimu. Tak to snad s tím zeleným přes zimu nebude tak strašné... :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

cepheus píše:
Lenuška píše:dnes jsem kápla v tržnici na kakáče za 3káčé ..
Co to je, co to jeeee ? :D
kakáče jsou kaki, úplně jsem zapomněla ti na to odpovědět. Až teď jsem jedno rozkrojila a ťuklo mi... >:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Neva :) .. dik, mezitim me to uz taky trklo - kaki:).
Ale po tech zalezelych pravych olomouckych v pivku s kminem a cibuli si taky my IS-ko rochni blahem, jednou za cas si je dam, je to mnamka.
Smradek, ale mnamka :D ..
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Za oknem mi roste pšeničná tráva jako z vody. No - jako z vody moc ne. Hydroponické pěstování nemusím. Poctivě sypu naklíčená semínka na půdu - tím myslím hlínu, samozřejmě :lol: . Na půdě by zmrzla :D
Teď je pár dní docela pěkné sluníčko, takže stébla krásně zelenají. Mám už obložené tři parapety, a to dost hluboké parapety...pěstuju ve všem, co najdu :D za chvíli si snad začnu sypat klíčky do vlasů... (:-)
Asi mi chybí to zelené, co jsem "lovila" až do půlky listopadu venku... :roll:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Lenuška píše:Za oknem mi roste pšeničná tráva jako z vody... :roll:
Dnes ráno první "panák" šťávy. Zatím jen 60ml. Stejně to je cítit i v tom malém množství. Jako když jsem v létě odšťavňovala vojtěšku nebo červený jetel. To má podobné účinky.

Všimla jsem si, že některé šťávy se mnou neudělají nic, a po některých cítím obrovský nárůst energie, i když vypiju jen panáka. Většinou po těch zelených. Čím zelenější, tím je účinek silnější.
Někdo chodí na zelenou do hospody, já do kuchyně k odšťavňovači (:-)
Jedu pak celý den jako na speedu...
A taky se všechno líp hojí...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lenuška

Příspěvek od Jindra »

.
no bodejť by ses necejtila skvěle, když piješ zázrak pro zdraví
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

ten článek mě Jindro inspiroval :D akorát že to nemixuju ve vodě, ale odšťavím. Přijde mi, že je to ještě dokonaleji využitelné...

na jů tubce jsem našla pár videí o pěstování, že to fakt není nic složitého, a bylo.
akorát zem nekupuju, používám zem po rajčatech z balkónu, a trochu pocukruju rohovinou v představě, že se v trávě zvýší obsah nutrientů :lol:

takhle osazená mám už všechna okna, postupně přenáším na slunečnou stranu ty vzrostlejší, aby vytvořily chlorofyl.
těm méně vzrostlým bohatě stačí sever.

jdu stříhat a šťavit další várku... :br
Přílohy
obrazek.JPG
obrazek.JPG (39.94 KiB) Zobrazeno 16264 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lenuška

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:.
no bodejť by ses necejtila skvěle, když piješ zázrak pro zdraví
PMN všechno jardovo zdraví, pije-li petku denně, pochází z tohodlektoho, ostatní záležitosti považuji za víceméně pštrosárničky, které v podstatě či skoro rozhodně neublíží,
já osobně se nebojím ani moc oxidací, neb požívám-li tyto zelené čmajdy, pak mám-li těch pozitiv trochu míň , bude to spíš ku prospěchu,
Vlákninovým nadšencům, aby si pořádně užili, bych za odměnu nařídil sněst ten suchej zbytek na obr. vpravo
Pozn: ščavený celery a bylinky jsou o levle výš než nějaké jednodruhové jačmeně či cholery vzhledem ke své rozmanitosti
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Dnes bude kakáčový den. Žádná šanka, ale zase jsem koupila spousty hodně měkkých kaki.
Jenže tentokrát jsem je donesla v kašoidním stavu. Spadly mi na ně banány a jablka :roll:
Tak se budeme s papoušindou monodieticky cpát a cpát...

akorát jsem si udělala zase šťávu z pšeničného osení. Je neuvěřitelně sladká. Šárce by to asi nepřipadlo, ale já jsem zvyklá na ty hubu kroutivé šťávy z pampelišek a jiných hořkých potvor, tak je pro mne tohle sladká mana >:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Šťávy mi nechutnají, ale pokoušu si klidně dvě hrsti hořkých bylin. Jetel je sladký jak mrkev. Pampeliška i staré listy taky spíše lahodná, trošku horší je kontryhel (nad tři listy), moc svíravé...docela brutus byl hadinec, ten mi opravdu nechutnal.

U té pšenice předpokládám chuť podobnou práškovému ječmeni nebo chloreře? To se dá sníst v pohodě.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše:U té pšenice předpokládám chuť podobnou práškovému ječmeni nebo chloreře? To se dá sníst v pohodě.
cholera je pro mne chuťově neutrální.
Pšeničná tráva je opravdu nasládlá. podobá se nejvíc mladým zrnkům v klásku. Předpokládám, že jako dítě jsi to taky určitě jedla...jen je tam navíc chuť té zelené složky.
Jinak když sníš hrst nebo dvě pampelišky, a nebo odšťavníš půl tašky a vypiješ, je to velký chuťový rozdíl. Aspoň pro mne :D
červený jetel taky ráda odšťavňuju, je taky docela sladký. pomáhá mi při překonávání potíží v klimakteriu. Ten sušený v tobolkách nefunguje, jen čerstvě ošťavený. Taky co ho nemám, jelikož už neroste, tak se mi potíže zhoršily.
ale dost o tom, tady se spíše řeší kojení a děti >:-) :lol:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Lenuška píše:Jinak když sníš hrst nebo dvě pampelišky, a nebo odšťavníš půl tašky a vypiješ, je to velký chuťový rozdíl.
to určitě, proto se říká, dobrého pomálu :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: pomáhá mi při překonávání potíží v klimakteriu. Ten sušený v tobolkách nefunguje, jen čerstvě ošťavený. Taky co ho nemám, jelikož už neroste, tak se mi potíže zhoršily.
ale dost o tom, tady se spíše řeší kojení a děti >:-) :lol:
já nekojím. :) Ale proč reaguju: mamce pomohl kontryhel - dostala znovu ms a přechod se asi oddálil či usměrnil.... nevím, ještě tomu nerozumím. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Lenuška

Příspěvek od LenkaH »

Lenusko, diky za hezky denik (ja vim, ze jsou to denicky, ale na me to bylo nejak moc zdrobnelin na jednou :) ). Chtela jsem se zeptat (a vlastne i Sarky), kdyz se to tady ted resi. Co vsechno venku vlastne sbiras na stavy. Ja zatim po lesich a paloucich sbirala jen plody, ale tohle se mi dost libi odstavnit si normalni rostlinky. Ja tak maximalne neco jeste ususit, ale to jsem si zatim spis pestovala. Ptam se proto, ze rostliny jakz takz znam, ale nikdy jsem neresila, jak jsou jedle, mluvim hlavne o chuti. Navic mam spoustu prilezitosti, venku jsem prakticky denne. Ted je to asi trochu predcasne, venku stejne nic neroste :) , ale proc se nepoptat. Mas nejake favority, nebo naopak na co si dat pozor? Diky moc.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Lenuška

Příspěvek od s.arik »

Seznam jedlých rostlin
http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-r ... y-prehled/
http://botanika.wendys.cz/seznamp.php?6x1
ale v Americe ta flóra asi bude trochu jiná.

Já jím v sezónně každý den pampelišku a kontryhel a jetel a mochnu husí, zjara je toho na výběr více, popenec, violky, prvosenky, ptačinec, sedmikrásky, mladé lístky lípy (oloupané pupeny), řebříček a plno jiných, co najdu na zahradě v trávníku.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

LenkoH jak píše Šárka - možná zapomněla kopřivu, ale líp bych to nenapsala.
Když se to zelené sbírá venku, nemáš s tím práci a velmi pravděpodobně ty rostlinky obsahují víc nutrientů než pěstované v zahradě. V přírodě je přirozený koloběh, vyrostou jen tam, kde se jim daří a mají dostatek toho co potřebují. Jen si dávám pozor, kde sbírám, kvůli škodlivinám v půdě.
Zahrady už mívají půdu "vytřískanou" ať děláš co děláš :D
Kurňa, proč já vlastně tu zahradu chci (:-)

A klidně mne oslovuj Lenko, tu zdrobnělinu jsem dala protože různé Lenky už byly obsazené, a takhle se mi kdysi říkalo....
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Lenuška

Příspěvek od LenkaH »

Diky moc! Kupodivu je tu kvetena velmi podobna, neco je uplne stejne (skoro vse, co jste zminily)..mozna introdukovane, nevim, neco jsou jine druhy, ale stejny rod a pak jsou tady uplne jine veci, kupodivu je tu hodne orchideji. Obecne mam pocit, ze zvirata se tu odlisuji vic od evropskych. Docela se uz tesim na jaro. Zahradu si urcite podrzim :) , jednak mi (teda nam vsem) zelenina chutna, navic ji ted rozjedu ve "velkem". Prestehovali jsme se do domu postavenem v cerstve vykacenem kousku lesa, navic je to na kopci v horach, takze o "cistotu" pudy si ted snad starosti ani delat nemusim. Jen si zahradu musim nove vybudovat,hlavne vycistit od kamenu, ale to je jina story (mrkev si tu asi nikdy hezkou nevypestuju :( )
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

ale jo, vypěstuješ, stačí stlouct z pár prken vyvýšený záhon, a do něj prosít zeminu přes "prohazovačku" - nevím, jak se to jmenuje správně :D
už jsem o tom také přemýšlela, jak na mrkev v kamenitém terénu. S tou zahradou to byl pokus o vtípek, ve skutečnosti se nemohu dočkat.
dopředu si všechno promýšlím a sháním informace, abych už měla nějaký koncept, až začnu zahradu osazovat. Budu ji mít užitkovou, hřbitovní túje a zelenozelený herbicidy mrskaný trávník nemusím... to jsem tvrdě zabojovala s přítelem, že to na zahradě nebude, a vyhrála jsem :lol: >:-)
ale musela jsem slíbit, že budou jahody, maliny, ostružiny, rybíz, zelenina, jablka, hrušky, atd atd. A to bude, a ještě víc.
jak říkám, už se těším.

Ještě k tomu sbírání, když ses ptala, na co si dát pozor: všeobecná rada je - co neznám spolehlivě, to nesbírám. Třeba s divokou mrkví se dá zaměnit prudce jedovatá tetlucha, a tak. Takže sbírám jen to, co opravdu poznám.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Správně česky: prohazovačka :-)
Slangově: kutr
Představa, jak křehká blondýnka přemisťuje zeminu a kutruje, a tak vůbec dělá na zahradě a na baráku, je lehce veselá, většinou to skončilo u plánů :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Lenuška

Příspěvek od LenkaH »

Tak to beru podobne, co se neda snist, tim se nezaobiram, trava tam je, ale jen co se samo chyti, cili spis takovy koseny palouk pro deti:) Chlapik, co stavel barak, mi dokonce kolem domu vysazel kvetiny...obavam se, ze to vyskubu, chci mit kolem domu jen byliny (stejne jsou s obycejnym "plevelem" nejhezci).Veci jako maliny, ostruziny..toho je kvantum v lese, to muzu vynechat. Jablka a hrusky zasadime, ale potrva to :( V miste kde jsme bydleli pred tim, jsem si u reky v lese nasla divoky angrest, ten sem si teda prestehovala se mnou a doufam, ze se na jare ukaze, ze prezil :delicacy: Tady ho treba na zahradkach vubec nemaji. Nejaky seminka divokeho cesneku sem si taky ukradla a rozhazu je v nasem lese. JInak blahorecim zahrade i za to, ze z ni proste deti tu zelelninu jedi, z obchodu jen minimalne. Okurky, mrkev (snad to vyjde), hrasek, kedlubny, rajcata...to mizi, neco ani nedorazi domu (ani se moc nezdrzujem s umyvanim :roll: ). Zbytek (hlavne salaty) spis pro me a muze. S timhle prostorem co mam, si ted muzu namyslet veci...dost se tesim. To vyvyseni jsem si udelala v minule zahrade a i kdyz jsem prosivat nemusela, nechala jsem na tom zada... jen jsem "zapoustela" do zeme jednotlivy siroky prkna, tady bych to asi nedala (i kdyz znam se, a je mi jasne, ze se na jare do toho pustim) a manzela nedonutim, ten ma prace i tak dost :(
Janku, zeny vydrzi mnohem vic, nez co si vetsina muzu umi predstavit...
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Janek píše:Představa, jak křehká blondýnka přemisťuje zeminu a kutruje, a tak vůbec dělá na zahradě a na baráku, je lehce veselá, většinou to skončilo u plánů :-)
cha, tak to by ses divil. Přesně jak píše LenkaH.
Před nějakou dobou jsme s bývalým manželem stavěli dům, naproti přes ulici stavěla jiná rodina. U nás před domem stála míchačka a já dělala přidavače se vším všudy, naproti si pán platil chlapa. A udělali jsme toho stejně >:-) Večer šel přidavač naproti domů, já ještě proházela na druhý den písek /nebyly připravené směsi/, a pak šla vařit pro manžu dlabanec...
dělala jsem s krumpáčem, lopatou, dokonce i házet správně cihly umím :lol:
na zahradě jsem vysázela 42 stromů. Díry jsem před zimou vykopala sama...
a vážím odjakživa kolem 45-47kg
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Lenuška

Příspěvek od Janek »

Proč rodina naproti platila přidavače? Má doma modelku nebo intelektuálku anebo co?:-)
Jako říkám, že je to pro mě dost humorná představa, fakt. Proto, že si představím zy, které znám, ne proto, že bych nevěřil. Jo to se říká, že žena vydrží víc, ale... Fyzicky na to nemá dispozice (ostatně viz sporty mužské a ženské)...

Zn. Hledám pracovitou spolehlivou blondýnku 47 kg :-) Ji vyzkouším na baráku.

Ps: koukám bývalým, tak to jsi volná, že bys teda neuměla vařit?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak s tou pšenicí to je připomínka, motivace i inspirace. totiž vždycky, když je čas, zapomenu. i když já klíčím luštěniny a to už dlouho ne. z obilí maximálně nějakej rejuvel nebo i slad by šel :) no ale onehdá jsem na statku, kam si chodím kupovat občas mléko, koupil pytel pšenice a ječmene. ječmen je tak univerzální, že to ani nebudu rozepisovat :D a pšenici jsem chtěl zkusit na mouku. ale bohužel jsem to chvíli nechal doma zrovna když jsem děsně válčil s potravinovinovýma molama. pak jsem to přemístil na chalupu. a nechal to tam projít cyklem :) pak jsem zjistil že ječmen je naprosto netknutej, ale pšenice je napadená. teda byla, mráz to zkosil, ale jsou tam pozůstatky řádění. už jsem si říkal, že ten asi 30 kg pytel už bude prostě jenom na nějakou fyzičku. ale když budu jíst až tu travičku, tak my vlastně to, že tam vegetili moli nevadí. teda ve chlebu by asi nevadili, ale nevím...

- ještě jedna věc. i když to je v zásadě takové přirozené, taky bych si to asi myslel, tak ale upozorňuju, že opak je zřejmě pravdou ohledně účinků světla. dražší japonské čaje se pěstují v zástinu kvůli zvýšení (!) cholesterolu, takže si přiděláváš práci a efekt spíš opačnej. zkus dát nějaký do komory :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Lenuška

Příspěvek od LenkaH »

Myslim, ze mas pravdu, teda pokud jsi mel na mysli chlorofyl :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Lenuška

Příspěvek od cepheus »

Janku, Ty ses asi fakt mimozemstan, moje taky se mnou spravovala barak a ne jeden, co je na tom divnyho ?:)
Ze ktere planety si sem spadnul clovicku ? :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

zaklinac.dan píše:- ještě jedna věc. i když to je v zásadě takové přirozené, taky bych si to asi myslel, tak ale upozorňuju, že opak je zřejmě pravdou ohledně účinků světla. dražší japonské čaje se pěstují v zástinu kvůli zvýšení (!) cholesterolu, takže si přiděláváš práci a efekt spíš opačnej. zkus dát nějaký do komory :)
už jsem si to nastudovala. Máš pravdu, k fotosyntéze dochází u rostlin jen do určité intenzity světla, pak už se začnou bránit. Zvláště u rostlin mírného pásma. Ale v zimě a za oknem je asi těžké docílit tak vysoké intenzity. Jsem ráda, že to vůbec zezelená... :D ale díky za upozornění, zase pro mne něco nového a zajímavého.

Janku, sama nejsem, neboj :D už dlouho mám přítele a s mým vařením je spokojený. Včera jsem mu četla tvůj příspěvek když jedl žitný kváskový chléb, který jsem zrovna vytáhla z trouby, a mazal si ho pomazánkou z naklíčené čočky, kterou má moc rád... :D
s bývalým jsem se rozvedla já, ono to na té stavbě nebylo tak horké :D více času trávil v místní vinárně >:-)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

lenka: jasně že chlorofyl. sakra všude řeší chlorofyl a mě vlez kam nemá...

lenuška: dneska jsem zadělal kvásek a večer jsem chtěl zadělat chlebík. ale nějak si tak sedím a říkám si, co mám dneska ještě v plánu kromě spaní? hledám si zbytečnou zábavou před sprchou než vychladnu, protože jsem se trošku hejbnul, a ejhle. musím jít ještě na ten chleba, zítra jde do pece :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Lenuška

Příspěvek od Fiona »

Decka, fotosyntezu vyvolate, lec nikoli chlorofylem. Chlorofyl je super. Souvisi to se smrti. Rozvod muze byt soucasti procesu a nemusi. Kvaskovy chleb je fajn ale s urcitosti nevyresi vubec nic.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lenuška

Příspěvek od Lenuška »

Fiona píše:Decka, fotosyntezu vyvolate, lec nikoli chlorofylem. Chlorofyl je super. Souvisi to se smrti. Rozvod muze byt soucasti procesu a nemusi. Kvaskovy chleb je fajn ale s urcitosti nevyresi vubec nic.
Fio, o fotosyntéze a chlorofylu jen co si pamatuju ze školy, a pár informací z wiki :lol: , takže se nepovažuji za odborníka. Jen lehce poučený laik, ti jsou nejhorší >:-)
Rozvod byl po dlouhém trápení jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem v životě udělala. Vyřešila jsem tím i zdravotní problémy. Je to bohužel pravda, že zdraví souvisí s psychickou pohodou snad víc než co do sebe člověk nasune. Tím se ovšem nevzdávám svých šťáv :wink:

Pavli, jak maminka užívala ten kontryhel, v tobolkách, výtažek, tinktura, čaj... těch možností je plno. Mně by nejvíc vyhovovalo si jej odšťavnit, ale zrovna neroste :D
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lenuška

Příspěvek od zaklinac.dan »

no tak uvidíme, jak to dopadne s tím chlebem. tipuju dobře :) myslíš fiono, že kváskový chleba nic neřeší?! mě teda vždycky vyřeší to, proč ho peču. aby bylo co k jídlu ;) a vzhledem k tomu, že koupené se tak z 99,99% procent nedají a můj vydrží v pohodě aspoň 5 dní, tak to není špatné občas udělat pořádnej bochník a jednou denně zakrojit. ohledně chlorofylu jde o to, že to je prostě to zelené. takže jak všichni ulítávají na zeleném, lenuška v čele, že ano, tak to je právě ono. a takhle si to člověk může udělat sám a ještě v zimě. i když obávám se, že zrovna v pšenici nebo asi ve všem naklíčeném obilí, je dost ftalátů. proto to ani moc nemusím, mě to nechutná. co se týče klíčků mám radši mungo, čočku a když už, tak alfalfu. když už tak žito. jo mimochodem lenuško, žito je takové zelenější už od přirození, možná zkus někdy i to, hodí se to k ozeleňování asi i víc. a další mimochodem: objednal jsem si konečně nějaké zázraky z jednoho bylinářského e-shopu a přihodil k tomu i matchu. už mám na to doma vhodnou misku, u které jsem už při nákupu myslel na to, že se k tomu hodí. ještě pořídím metličku a zeleného bude dost :)

- omlouvám se za určitou nesrozumitelnost příspěvku. tak to má být, tak to je správné. je to druh šifry :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Decka, fotosyntezu vyvolate, lec nikoli chlorofylem. Chlorofyl je super. Souvisi to se smrti. Rozvod muze byt soucasti procesu a nemusi. Kvaskovy chleb je fajn ale s urcitosti nevyresi vubec nic.
:mrgreen: (:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: A klidně mne oslovuj Lenko, tu zdrobnělinu jsem dala protože různé Lenky už byly obsazené, a takhle se mi kdysi říkalo....
mně taky klidně oslovujte nezdrobněle. To zdrobnělé jsem si přitáhla z jiné, veganské stránky, kde bylo normální jméno obsazené, ale v reálu to nepoužívám a se zdrobnělinama čím dál víc šetřím. :wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Představa, jak křehká blondýnka přemisťuje zeminu a kutruje, a tak vůbec dělá na zahradě a na baráku, je lehce veselá, většinou to skončilo u plánů :-)
myslíš, že nekřehká, tj, při těle, žena dokáže víc?
No, kdybys zažil mou (štíhlou) mamku při práci na zahradě, ještě by ses s velkou pravděpodobností styděl. ")
Někdy takoví ti šlachovití, bez extra viditelných svalů, zvednou i těžší věci než ti rádoby namakaní. Zažila jsem machýrka z posilovny, který byl pak při normálním stěhování výkonný asi jako průměrná žena a nebo spíš míň...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Proč rodina naproti platila přidavače? Má doma modelku nebo intelektuálku anebo co?:-)
třeba žena pracovala do večera v práci... nebo byla těhotná... bůhví. A proč by neplatil, pokud měl prachy? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lenuška

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše: Pavli, jak maminka užívala ten kontryhel, v tobolkách, výtažek, tinktura, čaj... těch možností je plno. Mně by nejvíc vyhovovalo si jej odšťavnit, ale zrovna neroste :D
čaj a myslím 3x denně. :)
Ještě se jí někdy třeba zeptám, ale přijde mi, že o potížích s přechodem mluví v minulém čase (ale jak jsem psala předtím, nevím, zda byl oddálen nebo překonán).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět