Světlana

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Světlana

Příspěvek od Světlana »

rozhodla jsem se, že si založím nový deníček. snad to neva. protože jsem nevěděla, jak to chodí, a teď pořád vidím název tý nemoci vedle mýho jména. a já jsem Světlana, chci víc světla. víc hezkýho. jsem na cestě a vím, kam chci jít. realitu chci přijímat, nic si nechci nalhávat. ale ono dost záleží na tom, jak k tomu přistupuju. takže proto.
takže. starej deníček s popisem minulosti je zde:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=30306

a novej světlejší deníček je přímo tady teďkonc.
jo a ještě, aby to bylo na rovinu, vlastně se tak úplně nejmenuju Světlana. v občance jako.
jenže já se tak opravdu jmenuju, teď. prostě chci a potřebuju. takže tak.

nevím, kdo si tohle přečte, třeba skoro nikdo.
ale CHCI VELICE PODĚKOVAT ZA TOHLE FÓRUM A STRÁNKY. MOC TO PRO MĚ ZNAMENÁ. NACHÁZÍM TU DENNĚ MNOHO NESMÍRNĚ UŽITEČNÝCH INFORMACÍ. ČTU KOMENTÁŘE A POZNATKY A RADY OD MOUDRÝCH LIDÍ, hodně mi to dává. konečně čtu někde na jednom místě mnoho toho, co je mi hodně blízké, co zažívám taky, co třeba taky znám...a konečně si nepřipadám jako mimozemšťan.
děkuju všem, kdo reagovali na to, co jsem psala. děkuju za všechny rady Pandovi a Jindrovi a za sdílení Pavlušce.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

:D

Svetlu a nadeji zdar :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

zdar nazdar! :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

mně připadá, že se dějou změny! není to moc brzy?
začala jsem teda dřív, ještě než jsem napsala sem na fórum, takže tak nějak plus mínus co nejvíc raw jím asi dva týdny.

víc energie. to už jsem psala. nebudím se sice každej den v půl pátý, ale dneska v půl pátý jsem se zase vzbudila i po změně času. to je prima.

běhání super. jako lehčeji to jde. teda abych to uvedla na pravou míru, tady mezi mnoha vysportovanými vitalidmi...já dělám něaco jako senior jogging, tomu říkám. prostě běh důchodců. nedávno jsem se dočetla, že extrémně lehký běh (rozuměj pomalý) je nejlepší na odkyselení těla. a já zaplesala. můj běh důchodkyně, extrémně pomalý totiž je. nezvyšuju vědomě tempo ani délku.
ale je to tak, běhá se mi líp, jupí!

cvičení taky super. ještě prostě o chlup lepší. dneska rekord v počtu kliků.

míň jídla stačí.
měla jsem dojem, že musím navýšit množství jídla na syrovým, abych se najedla. tak jsem to někdy asi udělala a pak druhej den jsem ještě byla úplně nasycená, takže byl šťávovej den...
včera a dneska jsem jedla jen jedno jídlo uprostřed dne a mám dost. včera jsem k tomu hodila ještě odšťavněnou zeleninu, ale dneska, uf, už asi ani to. (teda jo, teď jsem odběhla a hodila tam pár klíčků :) ale jen pár, je to prima. jsem najedená, klidná, spokojená. úžasný.

udělala jsem děckám a muži zákusky. takový raw, co jsem si vymyslela, ale nic převratnýho. sušený ovoce (datle, rozinky) mletý, ochucený kakaem - takže to chutná jako čokoláda. a pak kokos mixovaný, s medem a kokosovým olejem. z toho placky a na sebe a pak to nakrájím a jsou to takový hnědobílý pruhovaný tyčinky. oni jsou nadšení. ale já jsem to ani neochutnala, neláká mě to.
pak jsem jim udělala čokoládový pralinky slazený medem a jako náplň do pralinek jsem mixovala sezam s medem = tahin. byli nadšení, tak mně to stačí a někdy si možná ukrojím čtvrtku pralinky a taky ochutnám, ale nevím kdy.
tohle je báječný. dřív bych se držela. a neudržela. ale teď, tělo je klidnější a spokojenější.
tohleto, že mě nehoní mlsná, ta naplněnost a spokojenost, to si teda velice užívám. nevím, zda to tak bude i dál, ale přeju si, aby už to vydrželo. to jsem dřív neznala. ta ohromná svoboda, kterou tím zakouším, za to skutečně stojí.

eliminace. jako já nevím, jestli to byla eliminace, čištění, ale včera jsem měla rýmu. pořád jsem smrkala. dneska už ne. myslela jsem, jestli to není alergie. virózu nemám, nic takovýho, nic mi není. jen jsem smrkala. dneska už ne. podle mě při alergii bych smrkala víc dní.

ruce. překvapuje mě to, ale cítím líp ruce. to jsem chtěla a proto tohle dělám. není to o moc, ale zlepšení to je. i když včera na chvíli bylo velký zhoršení. že by nějaký breberky vymřely? ale zase to docela rychle přešlo a zas je to lepší. juchůůů!

kdybych zkusila před pár lety hned raw stravu, tak mě vezli na kapačky, to si myslím. tělo by z toho bylo v naprostým šoku. když jsem to vzala přes scd, asi se to dalo líp zvládnout. i když pamatuju, že po přechodu na scd mi bylo tři dny tak zle, že jsem
myslela, že umírám :)...no a neumřela, to je fajn :) takže je možný, že to umírání už bylo předtím a teď by to nemuselo být až tak silný, ne? pevně doufám. ale aktivní uhlí mám stále připravený, pro jistotu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

skvely :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Pavli, díky :)

[color=#BF0080]no a co dál?
líp se mi dýchá. já nevím, zda a jak to může být způsobený tou stravou, ale je to teď tak. lehčeji, lépe, volněji se dýchá, víc se můžu nadechnout. při běhu je to úplně jasně zřejmý. vychutnávám si to. vůbec nic mě nebolí, netlačí záda, nic. je to i cvičením, to je jasný. ale předtím jsem taky cvičila a malinko trošíčku jsem něco cítila, mám totiž skoliózu...teď nic. je to tak volný, jak kdyby to tělo nebylo, pocit jako malá holka, takhle dobrý to dlouho nebylo.

jsem tmavší. po celým těle mám tmavší barvu kůže, takovou zdravější. není to opálení žádný. a nevím, zda to může být způsobeno množstvím mrkve, protože předtím jsem zrovna mrkve jedla asi i víc. teď mám odšťavněný mrkve tak stejně jako před raw, ale syrový mrkve tolik nesním jako předtím vařený. že by se to z toho syrovýho nějak líp zapracovalo do kůže? ale nejsem žlutá, spíš jako trochu opálená, zdravá barva to je.


pH je někdy přes 7 celej den. někdy 8. někdy ráno kolem 6 a pak odpoledne vyšplhá na 8,5.
nemám chuť na kolagen a rybí olej. takže ještě uvidím časem.

zblajzla jsem celou pralinku. prej čtvrtku, haha! :D

[/color]
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana

Příspěvek od Panda »

Jo je to tak, ze syrové mrkve se tmavne. http://ona.idnes.cz/po-mrkvi-a-rajcatec ... _krasa_jup
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

taky asi najedu na mrkev a rajcata :mrgreen:
Po zime teda fakt cely telo tmavsi neni, ale furt je videt, kde byly na podzim plavky...a to se myju!

Hezky vikend
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Obrázek

JAK JSEM DĚLALA SVÍČKOVOU

když jsem dostala jako dárek k mixéru kuchařku Tajemství syrové stravy a pročítala ji ve vaně, nad "svíčkovou" jsem se pousmála. ech, proč dělat takovýhle brikule se syrovou zeleninou? normálka upeču zeleninu s krůtím, ne?

střih, o pár měsíců později: plně soustředěná zachmuřeně hledím do kuchařky, plním mixér, odměřuju kokos, melu koření, krájím mrkev a petržel a celer... prostě dělám brikule, spoustu a mnoho brikulí kolem syrové zeleniny!!!
během přípravy knedlíku jsem v roztržitosti během jedné vteřiny rozbila nádobu k mixéru. no kruci! to je blbý, hodně blbý. těsto na knedlík mi ohodilo triko, obličej, vlasy a půlku kuchyně, mohla jsem však být ráda, že mi ostrá plastová střepina nevypíchla oko. chvilku jsem to rozdejchávala a vyrovnávala se s tím. bylo mi to líto. vím, že Muž se zlobit nebude, on je neskutečně dobrý. ale stejně. kruci, to je pech.
jak to ale dodělám bez mixéru? uklízela jsem kuchyň a převlíkala triko a už mi to vrtalo hlavou. přeci tu svíčkovou musím dodělat! tak jsem se sebrala a s pomocí odšťavňovače, struhadla, mlýnku na kafe a ponorného mixéru jsem to dala. uf.
pak přišla Dívka ze školy a kroužku a společně jsme zasedly k jídlu.
před jídlem dám ruce nad talíř a rukama mu pošlu jakoby pohlazení. poděkuju v sobě za pokrm Matce a na malou chvilinku sepnu ruce, hlavu skloním. dělám to vždycky doma, když jím někde venku, nechci dělat divadla, ale chybí mi to. tak třeba aspoň nějak jako náznakem si ruku dám k srdci a malinko ukloním hlavu...hlavně nenápadně. já vím, že nemusím. ale tak to cítím.
takže nejprve živá květáková polívka s hruškovou omáčkou, taky podle téhle kuchařky...no jejda. byla dobrá.
a pak, pár knedlíků ze sušičky, omáčka a kokosové mléko - smetana z plechovky a místo brusinek rybízovodatlová marmeláda. sice není raw, ale je bez cukru a neskutečně se k tomu hodí. navrch pár alfaalfích výhonků...
ještě mě napadlo, jestli přeci jen všechny ty brikule stály za to. jestli to není akorát zbytečně pracný jídlo, jehož příprava dá práci a ten efekt za to nestojí...?
ale pak. seděly jsme a krájely si knedlíček a nabíraly omáčku a trošku kokosové smetany a trošku marmelády.... znáte to, jak vám někdy jde mráz po zádech? takový ten pocit, když zažijete něco opravdickýho, krásnýho, velkýho? cítila jsem, jak mi jede mráz ne po zádech, ale v břiše. moje útroby zalil pocit slasti, přesně jsem cítila, jak sahá ten mráz a ta slast od úst až dolů k bokům. po prvním soustu se proťaly naše fascinované pohledy.

ty jo...tyjo!!! to je teda naprosto, ale naprosto skvělý!
to je fantastický, mami. úplně luxusní! já chci jíst taky raw s tebou.
jo, jasně. to je, viď. když budeš chtít maso, tak si dáš, já vím.
mami, já cítím, že je to živý, tak silný, já v tom cítím tu Zemi, fakt že jo.
já taky, ty brďo. já taky.


pak jsme se jen ponořily do tý rozkoše, do tý slavnosti Matky Země, v níž se proměnilo tohle jídlo. všechno uvnitř tebe juchá, z jídla jdou jakýsi vibrace a záře a ty cítíš, že jde přímo do tebe. že tvý tělo jásá, s nadšením tu záři přijímá a každá buňka zpívá.

a já si vzpomněla, jak jsem se ušklíbala nad těmi recepty. jak jsem nevěřila, že živá strava je skutečně tak živá. jak jsem si myslela, že to naprosto není pro mě.
chci si to pamatovat. abych příště nebyla tak moc chytrá, abych příště, když něco neznám, nechala svý ego mlčet. aby mi příště tyhle zbytečný postoje nebránily najít cestu.
ale hlavně, jsem tak šťastná, že se právě teď tohleto děje. to nevysvětlíš. to se musí zažít.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Obrázek

pořád zkouším přidat obrázek a nejde mi to. už jsem ho zmenšila a zkrátila odkaz, ale nejde to furt. :( nemohl by mi někdo poradit? prosím?
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pát bře 31, 2017 15:08
Jo je to tak, ze syrové mrkve se tmavne. http://ona.idnes.cz/po-mrkvi-a-rajcatec ... _krasa_jup
jo tak. tak to jo. díky, Pando :)
atraktivnější, hm :) hlavně zdravá chci být...pořád mi přijde, že ty ruce jsou ještě o chloupek lepší. nechci to zakřiknout. ale zdá se mi to a nějak tuším, že tudy cesta vede, juchuchů. těch 20% syrovýho navíc taky asi způsobuje nějaký euforický stavy, či co. pořád bych se usmívala jak blbeček :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana

Příspěvek od Panda »

To "mrazení" je proudící pránická energie.

Odkud vkládáš ten obrázek? Měla bys to přikládat nejlépe jako přílohu. Z odkazu mi připadá, že to je odkaz na nějaký obrázek v účtu Google a ten není přístupný veřejně.

Nechci Ti kazit radost z hraní, ale ty barevné texty se blbě čtou. :-)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

IMG_4665wwwvit.jpg
IMG_4665wwwvit.jpg (201.43 KiB) Zobrazeno 11485 x
super, pane Pando, moc díky!
ty barvy, zkusím vybrat nějaký tmavší, ty se budou číst líp. si vážím toho, že se někdo pokouší to číst :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pát bře 31, 2017 20:53
To "mrazení" je proudící pránická energie.

díky! :) jo, já vlastně vím. vnímám to často a i z jiných věcí. je to krása. ještě mi přijde úžasný, že pak po takovým jídle jsem opravdu spokojená, naplněná, nemusím se nacpat, ono málo stačí. protože ta energie je naplňující.
tyhle dny se jen a jen divím jak malý dítě.
kluci přišli z práce a z fotbalu a jak baštili :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
pát bře 31, 2017 17:17
taky asi najedu na mrkev a rajcata :mrgreen:
Po zime teda fakt cely telo tmavsi neni, ale furt je videt, kde byly na podzim plavky...a to se myju!

Hezky vikend
ale zas to s tím mytím nepřeháněj :)
na rajčata moc asi nenajedu, děcka mají po nich ekzém. a protože je milujou, nekupuju je, nechceme jim dělat chutě, tak je taky nejíme. ale už mi vyrazily sazeničky divokých rajčátek, ty zkusím na zahradě a vyzkoušíme, třeba je domácí bio rajčata dráždit nebudou.

užij si krásný láskyplný víkend ♥, Pavluško!
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

je mi zima. vždycky jsem byla zimomřivá v mým nemocným období. pak se to zlepšilo. ale na syrovém je to zase o kus horší. prozatím to řeším teplým čajem, pořádnějším oblečením a koupelemi. jsem ráda, že jsem začala raw na jaře. navíc teď ty jara kolikrát hupsnou rovnou do léta...ráj pro vitalidi. uvidíme časem, zda se termoregulace sama srovná. prozatím si zakazuju myslet na podzim a zimu.

ruce jsou chvilku lepší, chvilku horší, tipuju to na boj těla s breberkama...

rodina se drží. některý vita jídlo snědí, jen se zapráší, nad raw polívkou seděli a dívali se na to jak na špinavou ponožku :) byli hrozně legrační...ale to neva. tak jim zas příští polívku uvařím. a udělala jsem jim banánový muffiny s kokosem, tím si spravili náladu. je to sranda. mně i ty polívky docela jedou, jsou takový zvláštní, prostě jiný. asi jsem už víc zvyklá na ty holý chutě.
zatímco mně by kolikrát stačil salát a pár klíčků a oříšků, oni z raw jídel ocení spíš ty složitější věci. třeba tu svíčkovou, mají rádi dorty, dezerty, samozřejmě...takže hlavně kvůli nim listuju kuchařkama a vymýšlím, co bych jim udělala dobrýho. udělala jsem zmrzlinovej dort s matchou a malinama a dneska bude zase koprawka. co mi hodně chutná, tak dresinky, omáčky, ze semínek.

někdy se potřebuju jídlem naplnit, ale zdá se mi, že to vlastně je nějaká kompenzace energetická, psychická...třeba po půl dni ve velkoměstě jsem se potřebovala nějak dojíst, dost mě to vyčerpalo. ale ne fyzicky, spíš tak nějak energeticky. přitom bezesporu je mi líp, pokud jím míň, tělo není tolik zatížený, je mi volně. tělo si drží váhu pořád stejnou, ať jím víc, nebo míň, připadá mi, že s tím umí hezky hospodařit. a to je prima, dává mi to pocit bezpečí. ty psychický a energetický kompenzace se třeba ještě časem nějak doladí.

vůbec mi nefunguje jakýkoli plánování. pokud chci, aby mi bylo fajn, nemůžu se řídit žádným plánem. jako co kdy budu jíst a kolik a tak. absolutně mi to nefunguje. tělo si říká samo a jinak, než by mysl chtěla. když naslouchám tělu víc než mysli, je mi fajn.
takže mi nefunguje pravidelnost. je to takový živelnější a nepravidelnější teď. ale nevadí.

celkově je mi líp a to mi za to stojí.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana

Příspěvek od Panda »

Zdrojem tepla je hlavně tlusté střevo. Čistá vita se zpracovává jaksi trochu jinak než vařená strava - vstřebává se už v tenkém střevě a tak se v tlustém střevě nemá co dopalovat. Dlouhodobí vitariáni mívají lepší termoregulaci než ostatní, ale ta adaptace trvá dost dlouho a tak to mnozí buď vzdají nebo zvolí pomalejší přechod, kdy si přidávají část vařené stravy. Tedy jakousi "předpálenou" složku, díky které tělo funguje i ve starém režimu a je to pro ně příjemnější. Jen je pak větší nebezpečí úplného návratu k vařené stravě.

Teda, ve skutečnosti, pocit chladu neznamená že by tělo mělo nízkou teplotu. Člověku bývá zima i při horečce. Je to spíš nedostatek vnitřní energie, protože se vita strava nepálí tak snadno na energii jak předpálená vařená strava a ještě nefungují dobře energické dráhy a čakry. Podobně jako když je člověku chladno při půstu, kdy se mu nechce jít ani sprchovat (ani do teplé), "protože ta voda je mokrá!"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
úte dub 04, 2017 13:35
Zdrojem tepla je hlavně tlusté střevo. Čistá vita se zpracovává jaksi trochu jinak než vařená strava - ...
Pando, díky moc, to jsou užitečné informace. to chce čas...
je jaro, bude léto. zimomřivostí jsem trpěla i dřív, když jsem sotva lezla a měla tisíc dalších problémů. teď je mi velice dobře a ta zima je jen detail oproti tomu, jak to všechno bylo. tahle změna mi za to, co dobrýho přináší, hodně stojí. a nespěchám, makám na tom už roky...byla bych rozmazlená nána, kdybych v tomhle viděla velký problém. jen to monitoruju :)
já samozřejmě nevím, jak budu pokračovat, nebudu se dušovat, že nadosmrti raw je u mě jasný...:) prostě uvidím. podzim a zima je zatím daleko, tak to nebudu řešit.
někdy člověk není zralý ani na to, co je pro něj naprosto nejlepší.
ale teď chci raw na maximum, nechci vařený jídla. protože je mi moc dobře, ve více ohledech líp než předtím. horký čaj a sprcha mi pomáhají. jsem tak moc ráda za to, že mě to dovedlo k syrové stravě, děkuju za to každý den.
koprawka měla u dětí velký úspěch, mimochodem :)
a dneska mi přišly krásný nakličovací misky a hromada semínek :) se raduju.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
úte dub 04, 2017 11:07
někdy se potřebuju jídlem naplnit, ale zdá se mi, že to vlastně je nějaká kompenzace energetická, psychická...třeba po půl dni ve velkoměstě jsem se potřebovala nějak dojíst, dost mě to vyčerpalo. ale ne fyzicky, spíš tak nějak energeticky.
tohle osobne asi nikdy zvladat nebudu, energeticky velkomesto. Udelala jsem zas docasny ustupek vuci svemu telu i dusi a vyziram si to ve velkem. Ani ne ze bych porad jedla.. :) Ale energeticky je to teda nebe a dudy s prirodnejsima, ryzejsima mistama, kde se obcas dostavi ta uzasna vseobjimajici laska ke vsemu.

Jinak celkove krasne inspirativni prispevky. Dekuji. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

jé, já taky děkuji, Pavli! :) to je moc milé :) že si to nepíšu jen pro sebe...
no a s tím městem, to je jasný. bere si svou daň. ale má zas i svý výhody, práce a tak. ovšem já jsem šťastná na venkově, každej den můžu do lesa, k rybníku... to miluju.

"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
a tadyten Tvůj citát teď hodně praktikuju a je to fakt užitečný.

Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

jo a ještě:

DOMÁCÍ ZUBNÍ PASTA S XYLITOLEM PROTI ZUBNÍMU KAZU

* smíchám kaolin a xylitol půl a půl šálku (obojí potravinářská kvalita, kupuju ve Fichemě)
* k tomu rozpustím dvě lžíce panenského kokosového oleje, promíchám, je z toho taková jako drobenka
* následně do toho kápnu éterické oleje: kapku tea tree, asi pět kapek citronového, hřebíčkového a skořicového
* promíchám
* a pro sebe mám pastu hotovou. beru někdy homeopatika
* dětem tam ještě kápnu pár kapek mátového éterického oleje


- chystám se ještě příště dokoupit nějakou sloučeninu s vápníkem, tu do toho přidám a bude z toho remineralizační zubní pasta
- obě ty pasty - drobenky příjemně voní a díky xylitolu i výborně chutnají. xylitol je vyrobený asi z kukuřice či co, ne z břízy, je to ten levnější. takže ho nejíme, ale my nejíme žádný xylitol vlastně. raději med. ale v té pastě je to moc příjemné do pusy. ta moje bez máty chutná jako nějaký krém na slepování vánočních perníčků...je to krásně sladký, zážitek při čištění zubů.
- akorát ta konzistence je taková tekutější, jak se pak v puse rozehřeje ten kokosový olej. je třeba si čistit zuby se zavřenou pusou.
- někdy k tomu ještě při čištění doplním trošíček jedlé sody (bez hliníku), asi to líp leští
- inspirací mi byla přednáška Evy Hájkové o zdraví zubů, mluvila o Earth Paste a ta mě inspirovala svým složením. používali jsme jinak zubní pastu bez fluoru (že prý fluor není vůbec dobrý, nervový jed atd.), ale byly v tom zas jiné umělosti...tak tohle je takový hodně přírodní čištění, ale přitom i fresh voňavý
- xylitol působí proti zubnímu kazu. prý ty bakterie, které způsobují zubní kaz, mají rády xylitol, nažerou se ho a chcípnou :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

ještě to dám i sem, moc zajímavý článek o pšenici:
https://histaminovakasulka.com/2013/12/ ... en-summit/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana

Příspěvek od Panda »

S dovolením jsem link přenesl i na stránky Breathariánu, vypadá dobře (a snad přesvědčí i další lidi).
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

super, to mě těší :) taky mi přijde ten článek dobrý a užitečný, je dobré šířit takové informace.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana

Příspěvek od Jindra »

Světlana píše:
pát bře 31, 2017 21:14
na rajčata moc asi nenajedu, děcka mají po nich ekzém
přečti něco „odborně lepšího“ o enzymech a zjistíš, jak děti týhle alergie zbavit
anebo jestli vlastně děti najedou na raw, alergie vymizí, já to měl taky tak po těch dávkách živých enzymů :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

přečti něco „odborně lepšího“ o enzymech a zjistíš, jak děti týhle alergie zbavit
anebo jestli vlastně děti najedou na raw, alergie vymizí, já to měl taky tak po těch dávkách živých enzymů :-)
[/quote]

Jindro, odborně lepšího, může to být ta Enzymová výživa od Howella, kterou jsi tu sdílel myslím zrovna Ty? moc díky za inspiraci. ještě jsem se k tomu nedostala, ale chystám se. teď čtu Joachima Muttera: Jezte zeleně (a štve mě, jak špatně je udělaný překlad - ale to je vedlejší). ale hlavně teď čtu kuchařky, abych je nalákala na syrový dobroty.
dětem už některé alergie vymizely a ty, co zbývají, taky zmizí, věřím.
nechtějí asi 100% raw, drží se některých teplých jídel a masa. i když aspoň množství a frekvenci masa držíme na minimu...to je úspěch. a i těch teplých jídel mají míň.
nemluvím s nimi o procentech, jako kolik syrovýho mají mít. jdu na to oklikou a jednoduše se snažím ty starý jídla vytlačit něčím lepším. chci raw jídla dělat tak dobrý, aby zbytek rodiny neodolal. zatímco mně by v pohodě stačily jednodušší jídla, kvůli nim jsem zas dělala raw knedlíky a koprawku, byli nadšení. a dneska zase bude raw svíčková, nad ní jásali minulý týden, tak dneska bude zas. musím to jejich nadšení využít pro jejich dobro :)
já myslím, že je reálný, aby měli 80-90% raw, o to se budu snažit. ale tak trochu jako tajně - mimochodem a hlavně pozitivně.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

zjistila jsem, že je prima víc kapek těch olejů

DOMÁCÍ ZUBNÍ PASTA S XYLITOLEM PROTI ZUBNÍMU KAZU aktualizace

* smíchám kaolin a xylitol půl a půl šálku (obojí potravinářská kvalita, kupuju ve Fichemě)
* k tomu rozpustím dvě lžíce panenského kokosového oleje, naliju do prášků a do olejového jezírka nakapu éterické oleje, následně promíchám, je z toho taková jako drobenka
* éterické oleje: 2 kapky tea tree, 5-10 kapek citronového, 5-10 hřebíčkového a 5-10 kapek skořicového

* a pro sebe mám pastu hotovou. beru někdy homeopatika
* dětem tam ještě kápnu 5-10 kapek mátového éterického oleje


* počet kapek éterických olejů dávkujte podle svých chutí a preferencí

- chystám se ještě příště dokoupit nějakou sloučeninu s vápníkem, tu do toho přidám a bude z toho remineralizační zubní pasta
- obě ty pasty - drobenky příjemně voní a díky xylitolu i výborně chutnají. xylitol je vyrobený asi z kukuřice či co, ne z břízy, je to ten levnější. takže ho nejíme, ale my nejíme žádný xylitol vlastně. raději med. ale v té pastě je to moc příjemné do pusy. ta moje bez máty chutná jako nějaký krém na slepování vánočních perníčků...je to krásně sladký, zážitek při čištění zubů.
- akorát ta konzistence je taková tekutější, jak se pak v puse rozehřeje ten kokosový olej. je třeba si čistit zuby se zavřenou pusou.
- někdy k tomu ještě při čištění doplním trošíček jedlé sody (bez hliníku), asi to líp leští
- inspirací mi byla přednáška Evy Hájkové o zdraví zubů, mluvila o Earth Paste a ta mě inspirovala svým složením. používali jsme jinak zubní pastu bez fluoru (že prý fluor není vůbec dobrý, nervový jed atd.), ale byly v tom zas jiné umělosti...tak tohle je takový hodně přírodní čištění, ale přitom i fresh voňavý
- xylitol působí proti zubnímu kazu. prý ty bakterie, které způsobují zubní kaz, mají rády xylitol, nažerou se ho a chcípnou :)

[/quote]
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

takže děcka, jsem se včera přejedla. dělám tady ty gourmety - dobroty pro rodinu a nepodlehla jsem tomu, normálka normální porcička mi stačí. koprawka i svíčková v pohodě. včera jsem měla jeden knedlíček malej a k tomu asi dvě lžíce svíčkový, neměla jsem chuť na víc. v mražáku je zmrzlinovej dort a rodina ho chválí a baští, ale já měla proužeček malinkej, neláká mě to.
jenže ořechy! pokud já se někdy zapomenu, tak s ořechama. snědla jsem asi hrníček ořechů a ještě jsem si k tomu dala sušený datle, haha. ten hrníček se možná nezdá moc, ale na mě je to hodně. a to ještě nebylo všechno, jak mě předtím vůbec nelákaly ty pralinky čoko medový, co jsem udělala s tahinem, tak jsem snědla včera tři! chachá! úplně přecpaná. nemá to vliv na váhu, ráno jsem měla pH 8,5 (ono to pak teda kleslo, no ale žádnej průšvih asi), ale nebylo mi dobře a to mi vadí. dokonce i játra mě trošku bolely, z ořechů a pralinek, asi žádnej div.
co se s tím dá dělat? něco mi chybí asi?
nevím, zda se mám snažit o ty tajemný číslice 811, jestli to dobře chápu, je to poměr nutrientů podle dr. Grahama? sacharidy/tuky/proteiny?
mám dojem, že si to musím stejně vychytat sama. a mám dojem, že by mohlo pomoct: jíst trochu častěji a větší množství, klidně se naplnit, ale zeleninou/listama/ovocem, aby ten zbytek pak doplnily ořechy a semínka a nepřehnala jsem to. byla jsem zvyklá jíst dvakrát denně, asi zkusím třikrát.

jinak všechno, co jsem byla zvyklá, nějak samo padá, musím se to naučit nově. kolagen neberu, nemůžu. magnesium mi taky leze krkem, ale přemůžu se, protože pak mi jde noha do křeče, a to nechci. olej z tresčích jater mi moc taky nejde, párkrát do týdne se přemůžu. přála bych si časem ty doplňky stravy omezit a vystačit si jen se stravou, uvidíme.
kdyby mi někdo trošku mohl poradit, budu ráda.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

poslední dny mám nějakej virus. není to detoxikace (anebo možná svým způsobem jo, já nevím), je to virus, bolest v krku...není mi zle, fungovala jsem jako normálně, akorát nemám chuť běhat a cvičit. to je dost výjimečný. ale asi i jak jsem se nacpala ořechama, trochu utahaná jsem byla. děcka odjely na kroužek a měly spaní ve škole. moc se těšily. nabalila jsem jim s sebou jídlo a pak..oddechla jsem si a odpočívala.
večer přišel Muž a slavili jsme výročí svatby. na tu oslavu jsem měla ještě kousek dortu v lednici. kešu sýr a semínkovou čabajku. nedala jsem si z toho ale vůbec nic, nemohla jsem. ony mi ty ořechy víc chutnaly totiž. než tyhlety složitosti. jen kdybych ještě znala míru :)
on si dal trochu. poděkovali jsme si, že jsme to spolu vydrželi :) nakonec s ním vydržet není vůbec těžký, jsem tak ráda za něj. a dali jsme si dárky. ušila jsem mu peněženku. dostala jsem kytku. pak jsme seděli na gauči a koukali na filmy. možná se to zdá jako obyčejný, ale my takhle neseděli...já nevím, roky? já na gauči nesedím a na filmy se nedívám. pracuju většinou do noci. šití mě baví víc než filmy.
kdysi jsem asi měla jakýsi náznak kariéry, strašně důležitý práce to byly, už si moc ani nevzpomínám...ale teď...dosáhla jsem vrcholu své kariéry jako žena v domácnosti. šiju rodině všechno od spodního prádla po kabáty, když jsem doma, tak se o ně chci hezky postarat. taky to jídlo...nic hotovýho si nekoupíme. to tady každej zná. teď trochu víc suším a mixuju a klíčím než vařím...a on teď taky má opravdu náročný pracovní období... takže jsme vedle sebe seděli a koukali, povídali. něco tak obyčejnýho, ale pro nás tak výjimečnýho. moc jsem si to užila. nakonec jsem byla ráda i za ten bacil, že mě zpomalil a umožnil mi posedět si na pohovce s Mužem :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

abych neměla pocit nedostatku něčeho a nepřejedla se zas ořechů, zkouším psí kusy:
jedla jsem dnes třikrát denně. dvě větší jídla a mezitím něco menšího. nevím, zda to budu dělat denně. mám pomalý spalování a mně nevyhovuje jíst často.
celý dopoledne nemám chuť k jídlu, jím jen lžíci chlorelly, maximálně lžíci kokosového oleje. hodně piju. cítím, že ráno a dopoledne se tělo čistí a nesmím ho rušit jídlem.
dneska jsem si dala před polednem lžíci kokosáku a jednu datli! úúúžasná sladká jednohubka to byla.
až v poledne, ale někdy i později mám první jídlo. a to ještě spíš piju. zelený smoothie je pro mě čirý požehnání, vypiju ho, kolik se do mě vejde. je to blaho pro tělo. vím, že tohle smoothie moje zdraví zvedlo přímo raketově, takže plním velký cedník až k okraji listy a proplachuju, jsem nadšená tou zelení! krájím banán, někdy venku trhám lístečky bršlice a popence a hluchavku...přikápnu citronovou šťávu a pak jen blaženě ponořím nos do sklenice se zelenou pěnou...
pak jsem si dala ve dvě malou svačinku: kešu sýr s bazalkou a paprikou.
a pak večeřím kolem páté, do šesti nejdéle mám poslední jídlo. nevyhovuje mi jíst později. k večeři byla zelenina, klíčky, k tomu zase kešu sýr, na zeleninu semínkový dresink.
mám dojem, že ty tuky nemám šidit, ani množství zeleniny, prostě sním, kolik mám chuť. jsem přijemně najedená, naplněná. ale za hodinu už je mi lehce. to se mi na vita moc líbí, tenhle pocit lehkosti, a že nejsem po jídle unavená.
protože nejvíc mi chutnají para ořechy, vydolovala jsem někde ze šuplíku selen a budu ho brát denně. dětem a Muži taky budu dávat. dočetla jsem se, že největší zdroj selenu je obilí, a to my nejíme. pokud někdo nejí moc obilí, doporučují se para ořechy. byla bych schopná sníst denně hromadu. dneska jsem si k večeři dala taky trochu. uvidím, jestli chuť na ně trošku poklesne, když budu brát ten selen v tabletce.
většinou teď už nemám chuť na čokoládu (to je můj životní úspěch!), ale jak jsem snědla ty tři domácí medový pralinky, tak jsem se zamyslela, co mi chybí. hořčík doplňuju, nesmím zapomínat. a musím dost spát, teď mám tu virózu, jsem unavenější. klidně jsem vytuhla na chvíli odpoledne, když byla možnost. raději se vyspat než se pak cpát stimulantem.
celkově nejím velký objem jídla. nedostanu to do sebe. stalo se mi to postupně na scd, pomalinku se mi zmenšovaly porce. byla a je to docela makačka, protože neustále musím naslouchat tělu a pružně reagovat a když nejsem dost pružná, tak se divím, že jsem zase přecpaná. než jsem přišla na to, že dopoledne nepotřebuju jíst, jéje, to mi trvalo.
když vidím, co sní moje děti, Muž, když někdy vidím, nebo čtu, co snědí lidi... asi to nepotřebuju. ani nemůžu jíst moc často, pak je tělo přetížený. takže těch pár porcí, co mi stačí, si chci naplnit tím, co opravdu potřebuju, tím nejlepším pro sebe. když už jím, tak chci něco hodnotnýho. proto mi asi teď někdy nezbývá místo na vita dort, nebo na raw čabajku. většinou si radši dám opravdický holý ovoce a zeleninu.
vita jídlo je prima, je mi s ním moc dobře. zatím nemám chuť na rybu, na vejce, kdybych měla, dám si. ani vařený jídlo mě neláká. všechny ty živý věci jsou tak dobrý. nezkoumám detaily, jestli je balzamikovej ocet raw třeba. asi ne. ani umeocet asi není, ani lahůdkový droždí. piju ráda teplej čaj. ale to neva. je mi fajn.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana

Příspěvek od Jindra »

už tady nepiš o té svíčkové, nebo se k Tobě fakt pozvu na oběd :-)))
už jsem jednu raw jedl a byla mňááám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Jindra píše:
ned dub 09, 2017 1:07
už tady nepiš o té svíčkové, nebo se k Tobě fakt pozvu na oběd :-)))
už jsem jednu raw jedl a byla mňááám
haha, no jo je to mňáám! a tak až pojedeš pro mejdla, tak třeba možná zrovna náhodou by mohla bejt svíčková... :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
úte dub 04, 2017 22:42
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
a tadyten Tvůj citát teď hodně praktikuju a je to fakt užitečný.

[/color]
:) je uzitecnej. Ja se tim chci ridit jeste vic (i kdyz docela dost na pocity fakt dam), ale ego mi cpe do hlavy kolikrat buhvico... 8) :(
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
úte dub 04, 2017 22:58
- chystám se ještě příště dokoupit nějakou sloučeninu s vápníkem, tu do toho přidám a bude z toho remineralizační zubní pasta
to zni moc dobre! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
pát dub 07, 2017 16:18
nevím, zda se mám snažit o ty tajemný číslice 811, jestli to dobře chápu, je to poměr nutrientů podle dr. Grahama? sacharidy/tuky/proteiny?
mám dojem, že si to musím stejně vychytat sama. a mám dojem, že by mohlo pomoct: jíst trochu častěji a větší množství, klidně se naplnit, ale zeleninou/listama/ovocem, aby ten zbytek pak doplnily ořechy a semínka a nepřehnala jsem to. byla jsem zvyklá jíst dvakrát denně, asi zkusím třikrát...
ja bych s dvakrat denne nevydrzela, nebo bych se mozna pak prejedla. A to at jim tak nejak jakkoli. Ale kazdy jsme nejaky. Samozrejme ze treba v nevolnosti, nemoci nepotrebuju jist vubec, ale za bezneho provozu aspon trikrat denne.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
sob dub 08, 2017 9:42
nakonec jsem byla ráda i za ten bacil, že mě zpomalil a umožnil mi posedět si na pohovce s Mužem :)[/color]
tohle nemoci podle me obcas prave udelaji. :) Vsechno zle je k necemu dobre. Ne se v nich nimrat, ale vzit si z toho pouceni. Ale to je v tomto denicku noseni drivi do lesa. :P Ty o tom vis dost a dost.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
pon dub 17, 2017 22:27
Světlana píše:
pát dub 07, 2017 16:18
nevím, zda se mám snažit o ty tajemný číslice 811, jestli to dobře chápu, je to poměr nutrientů podle dr. Grahama? sacharidy/tuky/proteiny?
mám dojem, že si to musím stejně vychytat sama. a mám dojem, že by mohlo pomoct: jíst trochu častěji a větší množství, klidně se naplnit, ale zeleninou/listama/ovocem, aby ten zbytek pak doplnily ořechy a semínka a nepřehnala jsem to. byla jsem zvyklá jíst dvakrát denně, asi zkusím třikrát...
ja bych s dvakrat denne nevydrzela, nebo bych se mozna pak prejedla. A to at jim tak nejak jakkoli. Ale kazdy jsme nejaky. Samozrejme ze treba v nevolnosti, nemoci nepotrebuju jist vubec, ale za bezneho provozu aspon trikrat denne.
Pavli, je to pro mě věda!
tak jsem to zkoušela a třikrát to nezvládnu. jím zase dvakrát a někdy i jednou denně. ale když jednou, tak to není úplně jen jednou, to druhý mám odšťavněnou zeleninu. a když dvakrát, tak to jedno je určitě zelené smoothie. dvě kousací jídla za den je na mě už asi moc, pozoruju. každý to má jinak. já mám pomalé spalování a přijde mi, že pořád se to spalování a využití potravy nějak zlepšuje a zmenšuje se objem jídla. skoro vůbec nepociťuju hlad a nekručí mi v břiše. docela mě to znepokojovalo, nechci si připadat jak anorektička, ale uklidnilo mě, když jsem zjistila, že víc lidí na raw a scd to tak má.
přejedení někdy taky se mi přihodí, ale vlastně jen mírný, ono mi stačí málo. vlastně kdykoli když se najím a cítím se plná, pak za půl hodiny se cítím už příliš plná. měla bych jíst tak do 3/4, pozoruju. stačí když nepřečtu úplně přesně, kdy už mám dost, což je pro mě těžký, protože ono se to pořád mění, pomalinku se zmenšuje objem potravy, kterou potřebuju. ale nesouvisí to s tím, že bych měla jíst častěji, jsem zjistila.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
pon dub 17, 2017 22:30
Světlana píše:
sob dub 08, 2017 9:42
nakonec jsem byla ráda i za ten bacil, že mě zpomalil a umožnil mi posedět si na pohovce s Mužem :)[/color]
tohle nemoci podle me obcas prave udelaji. :) Vsechno zle je k necemu dobre. Ne se v nich nimrat, ale vzit si z toho pouceni. Ale to je v tomto denicku noseni drivi do lesa. :P Ty o tom vis dost a dost.
jojo, přesně. poučení pořád si chci brát a z nemocí...jéje! tolik moc se toho člověk dozví, že jo. když chce. já jsem si řekla, když mi bylo nejhůř, že z toho nejhoršího si chci vzít pro sebe to nejlepší a rozhodla jsem se, že to z toho prostě dostanu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana

Příspěvek od Pavluska »

no ja u sebe STALE ladim, doladuju (at uz myslim pocet jidel denne nebo brani si pouceni z neceho) a budu asi az do smrti. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
čtv dub 20, 2017 23:24
no ja u sebe STALE ladim, doladuju (at uz myslim pocet jidel denne nebo brani si pouceni z neceho) a budu asi az do smrti. :mrgreen:
tak pod to se podepíšu, taky neustále ladím, ladím...taky myslím, že to je nadoživotí :) holt furt se učíme a vývoj jde stále dál...
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

https://www.youtube.com/watch?v=k0TLbUEwFhs

tady ta krásná moudrá paní říká dobrou věc: Lyme is not a battle that we want to fight with full agression. a s tím bych souhlasila.
kousek si tady přeložím:
s boreliózou se nedá bojovat s plnou agresí...základním kamenem je porozumění, že je to žijící entita, která chce přežít, není to nic osobního proti mně. je to něco, co se nedá zničit. jsou tady kolonie (bakterií), které rostou a umírají. když umírají, cítím bolest. takže já jsem to pojala jako šachovou partii. vyvinula jsem si strategii a použila jsem nástroje a texty, abych vytvořila harmonii a vzala si svou sílu zase zpátky.
a to je postoj, který jsem přijala, a tomu jsem se odevzdala. mnoho lidí si myslí "odevzdala? to je jako že ses vzdala, to ne, já se nevzdám!" ale tak to není, znamená to odevzdat se tomu, že my všichni jsme jedno a může tu být cesta, jak z toho vymanévrovat a zlepšit svůj život skrze proces porozumění našemu spojení s přírodou, Božskému plánu a tomuto všemu.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

skoro půl roku na RAW.
nepíšu sem, protože žiju.
žiju jako nikdy.
nemám pro to slova.
ne že by bylo všechno jen pozitivní a happy a vyřešený, ono se to nějak řeší pořád, ale je to takovej nářez, to jsem teda nečekala.
neříkám, že vždycky budu jíst syrový, na 100%. ale pro tuto chvíli je mi tak dobře, že po ničem jiném netoužím.
během této doby se ztrojnásobil počet kilometrů, které jsem schopná uběhnout. chvíle nesmírný vesmírný radosti.
žiju nějak víc, líp, hlouběji, plněji. líp se dýchá, líp se spí.
říkám, co cítím, co si myslím. chechtám se. pláču. řeším, co je třeba. běhám, tancuju, pracuju, dělám, co miluju. lítá to ze mě. tělo i duše se zbavují zátěží a to fofrem, že jen zírám, jako bych to nedělala já, ono se to prostě samo děje, tělo to chce, duše to chce.
nejvíc, co je nejvíc, jsou mý chvilky meditační. jak cítím Zemi, Vesmír, Jednotu.
čistší tělo je pohodlnější domov pro duši a lepší nástroj Ducha.
a proto to CHCI.
jestli to někdo čte, tak přeju všechno dobrý ♥
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: Světlana

Příspěvek od phisto »

To je nádhera, Světlano. Krásné to číst a přesně vědět, o čem píšeš.

Nejsem sice na tom zdaleka ještě tak báječně jako ty, ale řekla bych, že se k tomu malými krůčky propracovávám. Po bezmála šesti letech šíleného přežívání, strádání fyzického i psychického, je i tohle, co teď mám, zázrak. A děkuji za to přírodě každý den. Vlastně děkuji i za to, co bylo předtím, protože právě ta zkušenost momentální prožitek všeho, co najednou můžu dělat, ještě více umocňuje.

Nejsem vitarián, ale asi mám dost podobnou cestu, svou nekonečnou únavu jsem se rozhodla léčit pomocí SCD. Je mi den ode dne lépe, tělo mi napovídá, co chce, co skutečně potřebuje. Stačí mi o trochu méně spánku, přitom už nemusím odpočívat několikrát v průběhu dne. Vyšlápnu kopec, a nemám pocit, že to bude to poslední, co v životě udělám. Na běh to ještě není, ale už mě ta myšlenka sama od sebe napadla, přitom jsem tuto formu pohybu niky neměla ráda. Ještě sice pořád bojuji s nezasyceností, ale už se nebojím jít kolem chleba, který nedojedla dcerka, vím, že teď už po něm nesáhnu.

Stavy únavy se nahodile objevují pořád - když to jde, tak si lehnu, abych tělo netrápila, ale pevně doufám, že i tohle jednou časem přejde docela.

I já přeji vše dobré!
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana

Příspěvek od Světlana »

ahoj phisto, to je krásný tohle číst.
SCDje zázrak, taky děkuju každej den za to, že jsem to potkala a zkusila! návrat sil, pořád jen lepší a lepší...
ony se střídají takový vlny, i teď na RAW, tělo detoxikuje a zbavuje se toho, co do něj nepatří, vždycky zhoršení a pak zlepšení, něco jako herxy na lécích, ale mírnější. dá se to zvládnout a to zlepšování pořád nějak pokračuje, až je to neuvěřitelný.
takže moc fandím, moc!!!
já milovala chleba! ale opravdu mi obilí dělá hodně zle, poznala jsem. naštěstí mě to už neláká. jen dva týdny mi trval "absťák" na chleba, pak se to vypnulo a od té doby nic, nepotřebuju to. jsem ráda. rodině dělám chlebíček ze semínek, mandlí... a pro všechny teď i nějaké chlebíčky sušené v sušičce, ale jíme to čím dál míň.
blahopřeju k uzdravování a přeju, ať je pořád líp a líp.
Odpovědět