Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

ahoj děcka, moc vás tu zdravím.
dneska už je mi moc fajn, ale vždycky to tak nebylo v posledních letech.

v roce 2009 jsem se nechala očkovat proti chřipce a pak to začalo. infekce, která dosud asi někde spala, propukla naplno. testy odhalily boreliózu, která se po nedostatečné léčbě atb ještě zhoršila. bolesti kloubů byly neúnosné, plazila jsem se o berlích. v roce 2011 mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. naštěstí jsem poslouchala svý tělo a něco tady dost nehrálo, tak jsem si vyžádala testy a na léčbu jsem nenastoupila. protože předtím jsem bojovala s boreliózou, věděla jsem, že kdyby mi na borku dali kortikoidy, tak bych mohla skončit velmi rychle na vozíku. zajímavé bylo sledovat, s jakou jistotou mi primářka tvrdila, že tohle je zcela jasná roztroušená skleróza a jedním dechem hlavně, ať změním pojišťovnu, aby jim tu drahou léčbu bez problémů proplatili. přitom, když jsem z nich po nepříjemných reakcích přeci jen dostala ty testy z lumbálky (nechtěli mně je dát, asi věděli proč), několikrát tam stálo neuroborelióza, nebo RS, tudíž diagnóza vůbec tak jasná nebyla.
že o RS nešlo, se ukázalo brzy, opatřila jsem si antibiotika (kamarádi pašovali) a odložila berle. léčbu jsme roky sami platili (díky moc manželovi). atb jsem brala 4 měsíce a nestačilo to. infekce byla na nervové soustavě, chronická, problémy na čas ustoupily, ale stále se zas časem objevovaly. bolesti kloubů, únava strašlivá, migrény, ochrnování, zhoršování zraku (např. během tří týdnů se mi jedno oko zhoršilo tolik, že jsem se bála oslepnutí)...práce neschopná, dvě malé děti.

z nejhoršího mě dostaly atb, nějakou práci taky odvedla chemická antihelmintika, ale vcelku se mi jen potvrzovalo, že moje tělo chemické léky nezvládá dobře. proto jsem nastudovala Buhnerův protokol - bylinky a na něm jsem byla cca 2 roky. kopali jsme s mužem kořeny křídlatky, doma jsem to sušila a mlela a kapslovala...hodně mi to pomohlo.
vyzkoušela jsem i mms a cds2, výborné věci to jsou, ale nestačilo to.

stravu jsem řešila, jakmile jsem získala více sil. doma jsem pekla kváskový chleba, celozrnné obiloviny, luštěniny, hodně zeleniny, ovoce... o raw stravě jsem vůbec neuvažovala, tělo bylo tak slabé, že mi dělalo problém strávit cokoli syrového.
za ty roky se mi sice zlepšily klouby, ale pak začaly velké problémy s nervovou soustavou a zase jsem si počítala metry, strašně špatně se mi chodilo. měla jsem nepříjemné problémy se srdcem, nespavost několik let...úplně zoufalá. už jsem nevěděla, co bych zkusila.

celý ty roky jsem neustále sháněla informace, hledala, četla, v angličtině, v češtině, neustále. narazila jsem na informace o SCD - Specific Carbohydrate Diet. prý pomáhá i pacientům s RS. sice jsem věděla, že RS nemám, ale ty příznaky u neuroboreliózy jsou vpodstatě stejné a poškození nervové soustavy taky. okamžitě jsem šla do toho. vysadila jsem obilí, cukr, brambory. samozřejmě všechno průmyslově zpracované jídlo (to už jsem i předtím skoro nejedla). od prvního dne se všechno začalo zázračně zlepšovat.
na SCD (trochu jsem to kombinovala s GAPS - podobný stravovací systém) jsem jedla spousty zeleniny a ovoce. protože tělo bylo slabý a netrávilo dobře, tak zpočátku jsem musela i dost tepelně upravené zeleniny. taky jsem měla velký hlady, než se střeva pročistila a začala líp zpracovávat potravu. takže jsem třeba snědla tři vajíčka najednou, nebo celý sardinky, nemohla jsem si pomoct. v tý přechodný fázi to je prostě tak.
ale to se časem krásně upravilo. zjistila jsem, že mi opravdu hodně nevyhovovalo obilí a brambory, cukr samozřejmě taky. bez tohoto všeho jsem se začala okamžitě uzdravovat.

teď je to skoro dva roky, co jsem změnila takto stravu. zatímco jsem si dlouho myslela, že raw rozhodně není pro mě, během doby na SCD se mi trávení natolik zlepšilo, že se pomalu zvětšoval podíl syrové potravy. lépe mi začala fungovat intuice ohledně jídla. přestala jsem chtít vařené a ohřívané jídlo. zmenšily se porce i frekvence jídel. jsem nacpaná z mnohem menších porcí a jím většinou 2x denně a stačí to.
během času jsem zjistila, že už nechci jíst mléčné výrobky. že chci co nejvíc syrového. že chci víc zeleniny než ovoce. že chci zelené listí. že nechci maso. (jedla jsem jen krůtí, ale i to odpadlo.) že mě přestaly zajímat vajíčka. jak se tělo pročišťovalo, cítila jsem reakce, co mu vyhovuje a co ne. přestala jsem se řídit tabulkami, co je povolené a zakázané na SCD/GAPS, ale už se řídím jen svými pocity a intuicí.
a ty pocity a intuice mě táhnou jasně, k syrovému, k zelenině, k oříškům, ovoci, semínkům, klíčkům... ohromnou radost mi dělá ten život v tom, co jím, jsem pak taky živá. nedovedete si představit, jak jsem šťastná. plazila jsem se o holích, ochrnovala jsem, slepla jsem. byla jsem naprostá troska, schopná se plazit pár metrů. bušilo mi srdce, nemohla jsem roky spát. několikrát byly i kolapsové stavy se srdcem.

teď žiju aktivní život. děcka, představte si to. je mi tak dobře jako nikdy v životě. dobře spím, mám dobrou náladu, chodím, pravidelně běhám, cvičím, mám svaly. zvládnu spoustu práce a nemusím tolik spát. prostě nádhera nádher a zázrak zázraků!

teď jím asi 80% raw a nedělám si žádný cíle, netlačím na sebe, nespěchám. co si tělo řekne, to bude. vím, že nesmím obilí. zelený smoothie s hromadou listí mám denně, dělá mi úžasně dobře. k zelenině dávám někdy i trochu vařených luštěnin. ryba mi posledně neudělala dobře, tak nevím, jestli si ji zase dám, možná někdy kousíček. denně mám olej z tresčích jater a probiotika, magnesium musím doplňovat, neskutečně mi pomohlo se srdcem. byly doby, kdy jsem jedla hromady prášků, pak kila bylin. byly doby, kdy jsem musela dělat klyzma 2x denně, abych nějak fungovala. teď dělám klyzma 2x za týden, protože je mi po něm fajn. na půsty si zatím netroufám, jsem štíhlá a mám malý rezervy energie. ale třeba na to taky to tělo dozraje. jednou za týden mám ale tekutej den, kdy jen piju buď smoothie, nebo odšťavněnou zeleninu, nebo obojí. to mi dělá taky hodně dobře.
měřím 168 a vážím 45 kg, měla jsem 46, ale jak jím ještě víc raw, kilo šlo dolů. hubnout už nechci, tak snad už nebudu. ale nacpávat se taky nemůžu, nějak to tělo nedává, jakmile se trošku víc najím, jsem hned přejedená a není mi dobře. vlastně i to smoothie mi hodně vyhovuje, asi protože trávení je trochu slabší pořád.

jinak v době, kdy mi bylo úplně nejhůř, celý den jsem ležela a neměla pomalu sílu dojít si na wc, jsem vážila o 15 kg víc. teď podle tabulek mám sice podváhu, ale nikdy v životě jsem se necítila líp.
skoro všechny problémy, co jsem měla, jsou pryč. zůstalo mi jen trošku, řekla bych, že na 97% jsem vcajku. hledala jsem si, co a jak ještě můžu vylepšit. protože moje příznaky hodně připomínají tu RS, kterou sice nemám, ale NS je zasažená podobně, hledala jsem, jak léčit RS stravou a všude narážím opakovaně na ty informace, které mi samy intuitivně vyplynuly a po čem tělo volá: strava co nejvíc syrová, bez mléka, bez masa, bez obilí, bez cukru.

jsem šťastná, že mám tyhle informace a těším se, co ještě novýho odhalím :-) raw strava mi přijde jako velký dobrodružství.

když rodina viděla, co se mnou udělalo SCD, šli do toho po čase se mnou. teď taky se mnou jedí víc toho syrového a nemají problém. tahle strava jim úžasně pomohla. děti měly různé alergie a atopický ekzém, to už skoro není. manžel zhubnul 20 kg nadváhy a zbavil se celoživotního astmatického kašle za 2 měsíce změněné stravy. dokonce přestal chrápat :-) nechtějí se vzdát masa, takže pro ně občas dělám krůtí, nebo rybu. nijak na ně netlačím v ničem, děti jsou už větší a celý život mají dietní omezení kvůli ekzému. vše jim vysvětluju, myslím, že je důležité, aby tomu rozuměli, a souhlasili s tím, co jim dávám k jídlu. pořád to jídlo ale chválí a děkujou mi, moc jim to chutná :-)
jo a používám kromě rostlinných olejů i přepuštěné máslo.

jestli jste si to někdo přečetl a máte pro mě nějaký doporučení, doplňující informaci, radu, budu ráda.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Doporučení? Leda tak blahopřání, to je krásný úspěch a inspirace! :D
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

děkuju :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Souhlasim s Pandou. Dekujeme za informace, ktere se mohou hodit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
stř bře 22, 2017 18:16
...denně mám olej z tresčích jater
prosim, poradis znacku? dekuji
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

jé, díky, ani nevím, že jsem psala informace :)
ale asi jo. určitě budu ráda, kdyby tohle někomu mohlo dát nějakou inspiraci, naději, cokoliv dobrýho. protože moje heslo je naděje neumírá nikdy :)
a i když mi bylo docela dlouhou dobu dost zle a naději jsem někde škrábala ze dna, pořád jsem nějak věřila, že se to může změnit. že i já to můžu změnit. člověk často doplácí na nevědomost. doslova někdy lidi umírají na svou hloupost. a naopak, vědění nám otevírá spoustu dveří, k životu, zdraví, lepšímu bytí. jsem šťastná, že jsem ty správný informace prosila (jakože sítem) a použila. taky jsem dělala spoustu chyb a šla po slepých cestách, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí, chybama se člověk učí a ono se to, co mi funguje, časem ukázalo.

ten olej jsem kupovala tu:
http://www.nutravita.cz/produkty-prodej ... z-prichute
a teď zkoušíme zase tenhle, mají i slevu akci na březen:
http://www.3-omega.cz/Mollers
sobě a muži jsem vzala ten bez příchutě, děti se ošklíbaly, tak jim kupuju ten citronový a tem jim jede. příště asi koupím i nám ten citron.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

nevím, jestli ten příspěvek přidám správně, snad jo. říkám si, že si sem napíšu víc detailů a průběžně bych ráda chtěla zaznamenat, co se děje vlivem stravy atd.
narazila jsem poslední dobou na dost popsaných případů na netu, jak raw vegan stravou se lidi vyléčili z RS. dokonce vstali z vozíku. kdo nemluvil, začal i mluvit... paráda! takže to je pro mě ohromná motivace.
poslední měsíce jsem měla asi 80% raw a poslední dny necelých 100%. necelých, protože občas jsem uzobla praženou mandli. taky denně vařím rodině, takže na oblíznutí lžičky to musím ochutnat. dneska jsem ochutnala pražené kokosové chipsy, dělala jsem jim je ráno k svačině do školy a do práce. opražila jsem je nasucho a nakonec dala sůl a uzenou papriku a kapku kokosového oleje a "kam se hrabe Bohemia", říkal syn. brambůrky už neměl roky. bylo to fakt dobrý, ochutnala jsem asi dva malinký :) ale mně to neva, že si nedám víc, dneska mně to stačí takhle homeopaticky.
jsem strašně zvědavá, jestli když budu mít těch třeba 99% raw stravy, zbavím se toho posledního, co mě trápí, a to je ochrnování rukou. sice je to slabý, proti tomu, jak to bylo, úplnej čajíček... ale je to, pořád to tu je a moc bych ocenila, kdyby už i toto odešlo. ruce potřebuju hodně.
pokud mě někdy loni v létě bolel ojediněle nějaký kloub, pomohlo mi na to brát vilcacoru pár dní (ona zvyšuje počet bílých krvinek CD57, které právě borelie snižují) a k tomu jsem přidala kolagen. ten tedy beru stále, vegan zcela jistě není, ale určitě mi pomáhá. možná se i bez něj jednou obejdu. kolagen je dobrý i na nervovou soustavu. na tu taky beru lecitin, slunečnicový, neb sóju nejíme.
na nervy taky je dobrý ten hořčík, ten musím. a ještě rozchodnici růžovou, tu beru občas, když mám na ni náladu. ona totiž zlepšuje náladu.
před nějakými dvěma týdny jsem začala brát chlorellu a spirulinu. začala jsem po nich toužit, po té zelené barvě a tak :) strašně mi to chutná. přitom když jsem to jedla poprvé, před lety, tak mi to smrdělo a nechutnalo. teď to nějak úplně voní a je to mňamina.
přitom SCD tohle nepovoluje, žádný řasy, ani klíčení a ani moc semínka, ani třeba kakao, ale SCD byl můj odrazový můstek, který mě dostal z toho nejhoršího, můstek, od kterýho se odrazím na další dobrodružný výlety ještě dál. doufám. člověk se nesmí bát.
koupila jsem si pár raw kuchařek a jsou krásný. včera byla k večeři moje první raw polívka, dýňová. k tomu salát, marinovaný žampiony, klíčky, ořechy. jo a dresink ze slunečnice...ten miluju. dělala jsem i ze sezamu, ale byl trochu hořkej.
děcka měly k snídani spiralizovaný jablíčko se skořicí a rozinkama, polila jsem jim to rozpuštěným ghí...četla jsem u dr. Muttera, že ghí je v pohodě. přitom on propaguje vegan raw stravu hodně hustě. dr. Barbara Miller to taky říkala, že máslo je fajn, jinak ale taky hlavně raw vegan...no tak to nějak pytlikujem.
jdu zabalit mýdla, povedly se. mám úplně nový "vílí", se mi líbí :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

Světlano taky moc děkuju za práci s obsáhlým popisem Tvého příběhu. Snad to nikdo nebude potřebovat, ale kdyby jo, vložila jsi nám cennou studnici informací a zkušeností.
Díky moc moc. :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

ó díky, Jindro.
vlastně bych ráda, kdyby tyhle informace někomu mohly pomoct. ale není to tak jednoduchý. jo, znám pár lidí s RS, anebo s jinými nemocemi, na který by jim jasně pomohlo změnit stravu, životní styl. tak já jako řeknu pár těch informací na půl pusy, jen abych měla čistý svědomí, nebo pošlu odkaz, kde se kdo vyléčil stravou ze stejný nemoci...a pak na to kašlu. protože málokdo je zrovna ve stavu, aby byl připravenej něco měnit. tak asi jedno procento. já něco měnila a zkoušela pořád, ale taky bylo těžký poznat, co je zrovna užitečná informace pro mě, taky jsem tápala a trvalo mi to... pak někteří lidi reagujou naštvaně a agresivně, a to jsou přesně ti, kterým by ta změna stravy nejvíc pomohla a oni to nějak podvědomě vědí.
ale jedna kamarádka s Crohnovou chorobou změnila stravu, napsala jsem jí o SCD...a je bez léků, bez příznaků a je jí fajn. tak ta mě moc potěšila :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

dneska jsem tady trochu víc brousila po fóru. kde jsou ty fanatický vitouši? zatím jsem si nevšimla, to je super.
netuším vůbec, jak tyhle svý raw pokusy budu zvládat, jak moc a jak "dobře" (no je to blbost, to "dobře", že jo-takový ty představy mysli) takže když čtu o tom, jak kdo co jedl ne úplně "dokonale", tak je to vlastně hezky lidský a je mi tu hned líp.
taky jsem tu už našla super užitečný informace, odpovědi na některý otázky, hodně obohacující je to tu. jsem překvapená.

vlastně jsem strašně ráda tady sepsala detailněji tu mou story, protože to je minulost a mám pocit, že teď už můžu. dokud ty problémy byly realitou, nikomu jsem to neříkala. vždycky jsem říkala, že se mám dobře. zásadně vždycky, protože jsem věděla, že by mohlo být i hůř. o detailech mého stavu věděl snad jen manžel a ani ne všechno. za těch let toho určitě kolikrát měl plný kecky, i když si- hrdina - nestěžoval. o ochrnování a slepnutí a že se mi zas blbě chodí nevěděly moje děti nic, ani nikdo další.
takže uf, teď můžu říct je mi líp a tohle je minulost a je to nádhernej pocit, lidi.
děkuju za všechno dobrý, co tu na fóru nacházím. ty informace, co v mainstreamu nejsou. rozšířený možnosti života, netypický řešení, užitečný odkazy a literatura....supr všecko.

zatím je mi moc fajn. to kilo, co bylo dole, jsem zas asi nabrala, takže se nestrachuju. na scd jsem zhubla pomalinku jen asi 6 kilo během roku, takže teď už asi není moc co hubnout, doufám.
zkouším jíst co největší podíl syrovýho v celým dni, tak ňák, ňák tak. vařím si čaj, kotvičník, ten musím. třeba časem nebudu, já nevím. dočetla jsem se tu, že destilka je fajn. já si ji destiluju na mýdla a na koloidní stříbro. dneska jsem ji zkusila teda i pít a překvapilo mě, jak byla dobrá. ještě jsem ji prohnala ionizátorem.
ruce jsou možná trošinku lepší. ale hlavně, ten životní pocit. ne že by to předtím bylo špatný. bylo to na scd moc fajn. ale tohle, co se tam někde ve mně otvírá, to bych nazvala VÁŠEŇ ZE ŽIVOTA. prostě taková slast jen z toho pocitu žití. v nějaký míře už to bylo i na scd, ale tohle se jeví jako ještě jiný grády... zatím to jen tak pozoruju, třeba se to ještě vyvine? ale už teďka je to nádhera.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

Prosím Tě dovol lehounce off topic: vyrábíš přírodní mýdla.
Já si teď ve zdravěnce jedno koupil, vyloženě olivové. Ve složení je mmj. ...
jéééj, já už obal vyhodil. doufal jsem, že to sem přesně opíšu... hm, tak ne, neopíšu
tak aspoň zpaměti, idyž je to už cca deset dní...
no bylo tam tuším "zmýdelněný olivový olej"

náááhodu nepopíšeš (jen stručně, ať neotravuju), co ten proces znamená? doufám v tom není skrytá nějaká chemie, o to mi jde, aby bylo mýdlo fakt skin friendly...
Děkuju za eventuální ochotu a slovíčko
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Jindro, to by mělo být naprosto v pořádku a přírodní.
ke zmýdelnění dochází chemickou reakcí mezi louhem - hydroxidem sodným a použitými oleji. na to zmýdelnění je nějaká ta chemická rovnice, učili jsme se to ve škole... vpodstatě jediná "chemie", kterou do mýdel používám, je ten louh, NaOH. dřív ho lidi získávali třeba z popela, tudíž taky to bylo z přírody, dneska se vyrábí průmyslově. ale louh podle mě není problém, bez louhu to mýdlo nevznikne a olejem se neumyješ. jak to zreaguje s oleji a pak ještě nějaký čas uzraje, tak žíravost louhu se postupně ztrácí. a pH klesá. ale mělo by být mýdlo zásadité. všechna běžná kosmetika ke koupi, sprcháče a koupelový pěny mají kyselé pH, nebo neutrální...ale pro pleť to není to nejlepší, protože pletí taky dochází k odkyselení, uvolnění kyselin z těla, a jak je odkyselení důležitý, to tady na tomhle fóru všichni vědí. když si myjeme kůži kyselým a pak se mažeme ještě navrch kyselým (pleťový mlíka taky mají kyselý pH), tak se vlastně zacpává pokožka tím kyselým a to kyselé, co chce ven kůží z těla, se tam nechá, uzavře, posune zas dovnitř. to není dobrý.
je dobrý si dělat odkyselovací koupele, to se taky ví, dát si do koupele sodu, anebo jen obyčejný nastrouhaný mýdlo.
takže přírodní mýdlo bez přidané chemie, co sis koupil, se zásaditým pH je asi to nejlepší, čím se můžeš umýt.
pak je důležitý rozdíl, že z průmyslově vyrobených mýdel v továrně odstraňují glycerin. glycerin je vedlejší produkt té chemické reakce, co probíhá mezi oleji a louhem. a je dobrý na pleť, zvlhčuje, pečuje. v továrně to odeberou a mýdlo pak vysušuje pokožku. já glycerin odstranit doma neumím a proč bych to taky dělala, že jo....takže tam všechen zůstane a to samé určitě u toho přírodního mýdla, co sis koupil.
já navíc ještě po procesu zmýdelnění přidávám do mýdel bambucké máslo. to už pak s tím louhem nereaguje, takže nezmýdelní, tj. tam zůstává v té své "tučné" podobě. a je tam jako bonus k péči o pleť.
no a pak máš v přírodních mýdlech ještě další dobrý věci, podle toho, co kdo tam dává. já mám různý druhy mýdel, přidávám přírodní barviva (červený jíl, čerstvě odšťavenou mrkev - šťávu, chlorellu, spirulinu, šťávu z aloe, aktivní uhlí na detox pleti...), esenciální oleje z rostlin na vůni...
taky záleží na použitých olejích...v mýdlech na vlasy je jojobový olej většinou, já dávám i kakaové a bambucké máslo, ricinový olej...a do mýdla na obličej třeba používám i bio panenský olej z pšeničných klíčků...no je to krásný to dělat.
dál ještě se do mýdel používá palmový tuk a to je ekologický problém, že jo. ale dá se sehnat bio fair trade palmový tuk - ten tam dávám já. dřív jsem dávala obyčejný, ale jak jsem koupila ten fair trade bio, to je najednou krásná práce. jak to vezmu do ruky, ten tuk má jinou energii a hned si ty mýdla ještě víc užívám.
konec přednášky :)
mě ty mýdla strašně baví totiž, no. :oops:
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

včera jsem běžela svý ranní kilometry. bylo jasno, hezky a ptáci zpívali nádherně. vypnula jsem si hudbu v uších, protože tohle, co šlo zvenku, jsem nechtěla propásnout. bylo to naplňující až přes okraj. chvílema jsem si nemohla pomoct, hltala jsem očima stromy, slunce, lesní cestu a měla pusu od ucha k uchu, opojné štěstí. doma. Chlapec mi minule řekl, když se mnou běžel: mami, tady jsem venku, já vím, ale je mi tu jako doma, chápeš? jo, chápu.
potkala jsem starý známý. paní s bílým psem a pána s černým psem. je to ten pán, z kterého jsem byla trochu nesvá, měla jsem dojem, že nosí pušku a střílí, ale pak se z toho vyklubal bič. nevím, proč chodí lesem a švihá bičem, hlasitý rány jsou slyšet dodaleka...trochu zvláštní pocit, že zas potkám chlapíka s bičem a některý představy jsem radši zastavila v zárodku... ale zdá se, že pán je neškodnej.
psi byli veselí jako vždycky a těm lidem taky zasvítily oči radostí, když jsme se pozdravili.
jako vždycky jsem se zastavila na skále nad rybníkem, moje meditační místo je to. tady jsem se před lety dostala poprvý do meditace, bylo to ohromný. byla jsem vodou, hranice se setřely a chvíli jsem krásně neexistovala.
vždycky na chvilku se na skále zastavím, spočinu, a ony se řeší nějaký věci ve mně. poslední dobou jsem hodně odevzdávala jedno brdo, prostě furt to samý, co mě trápilo. prosila jsem Matku Zemi, aby mi s tím pomohla. teď jsem chtěla udělat to samý, ale jen co jsem na to zabrousila pozorností, něco se stalo. Země mě objala a řekla (teda ona to vlastně neřekla, ale já jsem Jí rozuměla, i když to nebyly slova) "už je to vyřešený". překvapená, chvíli jsem se roztála v tom Jejím objetí a vychutnávala jsem si ten pocit. a hned jsem to pochopila. věděla jsem, že je to vyřešený tím, co jím. těmi dary Matky, co jím, v původní darované podobě. já Ji prosila a Ona mi to dala.
no a tak to jsou mý dny teďka prostoupený touhle radostí. sice jsem jedla syrový na 80, 90%, ale teprve když je toho ještě víc, nějak to vyniká a dominuje, ten pocit života, ničím nerušený. nedávám si úkoly, ani nevím, jestli nedostanu někdy chuť na něco "zakázanýho", tak si to třeba dám,
nezakazuju si nic. ale já ráda dobře chodím, běhám, to dřív nebylo. je to obrovská, nesmírná odměna a mně to za to stojí.
nikdy mi nechyběl chleba, ani čokoláda, ani buchty, starý jídla. sice mi to vždycky chutnalo, já byla hodně chlebová a buchtová...jenže ty nový vynikající jídla překryly ty starý. kolikrát to byly jen repliky jídla, nic moc skutečnýho. a ta reálnost těchto nových dobrot je tak úderná, ten pocit života ve mně tak skutečnej...uáááááájuchůůůů!!!!

poslední týdny si měřím pH moči. koupila jsem si papírky ve Fichemě a měřím několikrát denně. nedokážu pravidelně v jednotný časy, nejde mi čůrat podle budíku prostě. ale podle pana Zajíčka jsem si to načetla a sleduju, co to dělá. a zdálo se to prima. dělalo to ten "hup" vždycky a časem se i to maximální pH za den zvyšovalo, přes 7 na 7,5...já jsem v podstatě taková Hermiona, prostě šprtka a ráda dělám věci na jedničku, že jo :)
ale najednou jeden den to spadlo a bylo to strašlivě kyselý. tak moc, že to bylo ještě kyselejší než na tom barevným čtverečku úplně vlevo. ta barva tam ani nebyla! a to trvalo několik dní. nevěděla jsem, čím to je? že jsem měla včera ten kousek skvělýho kešu čískejku? naládovala jsem tam moc ořechů? no ale to bylo vážně moc kyselý... že by to bylo tím, že čekám menzes?
no nevěděla jsem. až dneska mě napadlo vytáhnout ty jiný papírky na měření, ty starý z lékárny. namočím to a zkoumám tu barvu..a...nevěřím svým očím! čtvereček zářivě ztyrkysověl. pH 8. jako osum! na těch papírkách z Fichemy osmička vůbec není, já myslela, že je to tak kyselý, že ta barva je prostě jiná než na stupnici. a ona je jiná, není tam ani barevně vyznačená tahle hodnota, končí to myslím 7,4...je jiná, ale úplně na druhý straně na tý straně zásad. aha. no já čumím. a ještě, mně se zdá, že to ani nějak nedělá ten hup přes den, nevšimla jsem si, že by barva během dne byla jiná. je možný, že bych celej den měla pH 8? není to blbě?

no a ta menstruace, ta je teď, to je asi kapitola sama o sobě. nevím, jestli se nebudu stydět to sem napsat, ale jsem z toho asi jelen.

pak taky, co je nový, když teď jím maximum jen syrový, budím se denně před půl pátou, chvíli před rozedněním. vzbudím se a jsem vyspaná. těším se, co zas ten den budu dělat. radostně vstávám. předtím se mi to stávalo občas, ale teďka denně. je to hezký. když si vzpomenu na roky, kdy bych prospala celý dopoledne, jaká jsem byla troska, pořád neskutečně unavená...tohle je prostě bomba. vstanu a než se začnou trousit děcka a drahý, udělám hromadu práce, vychutnávám si samotu v šeru, v probouzejícím se dni, vychutnávám si, že vstávaj, a já už mám připravený věci v mixéru na smoothie a dobroty na svačiny...

jo a ještě. to je taky něco. tenhle týden jsem měla spicha s dětma ve městě, potřebovala jsem nakoupit. potkala jsem je, šli z kroužku s kámošema. pak mi Dívka říká: mami, Kryštof se divil, že seš naše mamka. že prej vypadáš nějaká mladá. s jeho mámou jsem chodila do třídy, mimochodem.
a minule: mami, Sára říkala, že máme hezkou mamku...nevím, jestli to tady mám psát. ale říkám si, asi jo, asi můžu. tady všecky holky vypadaj krásně a mladě a mladší, než jsou, protože se o sebe hezky staraj. takže tohle nemá být jako vychloubání. že to máte taky tak, že jo? já vím, že jsou v životě jiný hodnoty vopravdický, na tomhle to nestojí... jen se prostě divím, no.
roky troska, s berlema po mně fakt koukali jinak. kolikrát s takovou lítostí v očích...nenáviděla jsem to. v duchu jsem se bavila představou ještě chvíli se na mě koukej jako na chudáka a dej si bacha. už tě někdo seřezal francouzskou holí? jako jo, je to černej humor, ale aspoň jsem se v duchu cynicky zachechtala a to mě trochu drželo stranou od sebelítosti.
poslední dobou po mně chlapi koukaj tak, jak asi nikdy v životě. a kolik mi přitom je... to není jen jarem. a už vůbec to není tím, že bych chodila v mini, anebo nějak málo oblečená, vůbec. já nemám zájem hrát si na diblíka. vždycky korektně zakrytá.
tenhle tejden mi něco vezl pošťák. chodí jich několik. ty dva kolem pade jsou gentlemani, nosí mi balíčky až domů. s tím taky začali poslední dobou, kocouři :) ale teď, když ten novej, hodně mladej, na mě upřel pohled a nějak zadumaně se mi ponořil do očí o pár podezřelých vteřin víc, než by bylo třeba, v duchu jsem vyjekla teda mladej, bacha, bacha, ty asi nevíš, kolik mi je?
ale já si hledím svýho milýho. naštěstí nic nenamítá proti občasnýmu syrovýmu jídlu. dneska měli k obědu hrachový karbanátky smažený...ale k večeři bylo tohle:

Obrázek
tady bych ráda vložila fotku, ale neumím to. smůla no.
třeba se to naučím. barevný písmo už umím :)

Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

same zajimave info a souznim... :)
Take se dobijim v prirode a komunikuji s ni, ale moc to verejne nepisu, ani to neumim dat do slov. Ale je to bomba!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Jinak ano, take jsem tipovana na mladsi. I kdyz to nechapu... Jen nekdy kdyz vidim unavenejsi vrstevnice (ale mne se to keca, bez deti, relativne se vyspim!). Ale mam jinak kamaradky (ruzne se stravujici) a vsechny vypadaji dobre, mlade... zadne bych netipla kolik ji je nebo dokonce ze by byla starsi. Temer zadna teda nekouri a nejak extra nepije a vsechny maji zajmy, pro ktere ziji... Mozna mam i laskavy pohled, tak nevim. Asi prispevek k nicemu. :lol: Mozna tak o tom, kym se clovek obklopuje ve volnem case. V praci je to jina. Nejhorsi jsou zle zakomplexovane baby, jako bych mohla za to, ze se po vecerech laduji u lednice, pohyb temer nula, a vykouri krabicku cigaret denne. :)

Lepsi vstavani na syrovym znam, u me v podstate staci lehka vecere temer bez soli (pres den temer cokoli) a je to pak rano parada.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
ned bře 26, 2017 18:06
same zajimave info a souznim... :)
Take se dobijim v prirode a komunikuji s ni, ale moc to verejne nepisu, ani to neumim dat do slov. Ale je to bomba!!!
je to bomba, viď :)
no taky to veřejně až tak neventiluju, ale tady jsem se nějak nechala unést...asi taky se uvolňujou nějaký ty hormony štěstí z vita stravy a tělo je celý opojený...tak trochu v grafomanským rauši :P nebo co...
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
ned bře 26, 2017 18:38
Jinak ano, take jsem tipovana na mladsi. I kdyz to nechapu... Jen nekdy kdyz vidim unavenejsi vrstevnice (ale mne se to keca, bez deti, relativne se vyspim!). Ale mam jinak kamaradky (ruzne se stravujici) a vsechny vypadaji dobre, mlade... zadne bych netipla kolik ji je nebo dokonce ze by byla starsi. Temer zadna teda nekouri a nejak extra nepije a vsechny maji zajmy, pro ktere ziji... Mozna mam i laskavy pohled, tak nevim. Asi prispevek k nicemu. :lol: Mozna tak o tom, kym se clovek obklopuje ve volnem case. V praci je to jina. Nejhorsi jsou zle zakomplexovane baby, jako bych mohla za to, ze se po vecerech laduji u lednice, pohyb temer nula, a vykouri krabicku cigaret denne. :)

Lepsi vstavani na syrovym znam, u me v podstate staci lehka vecere temer bez soli (pres den temer cokoli) a je to pak rano parada.
Pavluško, máš pravdu, laskavý pohled na život, mít svý zájmy, dělat, co člověka baví...to je strašně důležitý a určitě se ta naplněná duše musí zrcadlit i na vzhledu člověka...mám jednu kamarádku, ta moc zdravě nejí, ale vypadá úžasně mladě. a je to tak, maluje obrazy a dělá si naprosto jen to, co sama chce. baví ji práce a volno si užívá a asi i celej život...pro mě je zážitek jen ji vidět.
vždycky jsem taky dělala nejvíc to, co mě baví a naplňuje, mám nějaký svý vášnivý koníčky a prostě to jinak nejde a musím...
no a o těch zakomplexovaných dámách,,,to je těžký téma. zdaleka se jim vyhýbám, protože nadávat, nebo pomlouvat mě nebaví a taky, tyhle paní dokážou být pěkně hnusný, když vidí druhýho člověka, jak ho baví život. já tomu říkám kyselá prdel a myslím, že to je trefně vymyšlený sousloví, zcela jistě to popisuje acidobazickou nerovnováhu, kterou ten člověk pravděpodobně má v těle.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

:) grafomansky raus... znam, mohla bych psat hodiny; ale spis driv, ted mam silnejsi autocenzuru. Taky si rikam komu by se to po me chtelo cist.
Ale Ty pises ctive.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

neee, to uz je dnes podruhe co jsem si to nezalohovala a smazalo se mi to. Jestli se mi to nesnazi dat najevo, ze mam mlcet. :)

Zkusim to napsat znovu.
S tim laskavym pohledem jsem to myslela tak, ze mi kamaradky prijdou krasne, protoze je mam rada. Ale i laskavy pohled na zivot je fajn.
Ano, nadseni, talent se nesmi v cloveku tlumit (leda by to bylo nadseni vrazdit... :) ). Clovek je pak opravdu spokojeny a naplneny a pokud nepotka kyselou prdel :) , tak je to nakazlive a lidi jsou s takovym clovekem radi.

Ke kyselym prdelim asi nema cenu se vyjadrovat, ze?! Je to smutne, ze se snazi druhe stahnout do stejneho bahna, kde jsou ony. Ale nejvic ublizuji samy sobe a bozi mlyny melou...ja se prave dnes dozvedela jak dopadla jedna, ktera chtela smest me... cloveku by jich bylo i lito, ale kdyz vi co se vse delo (nejen mne), tak si fakt jen lakonicky pomysli neco o bozich mlynech a skoda energie a casu co clovek temto lidem venoval. I kdyz v praci si clovek moc vybirat nemuze.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
ned bře 26, 2017 23:43
neee, to uz je dnes podruhe co jsem si to nezalohovala a smazalo se mi to. Jestli se mi to nesnazi dat najevo, ze mam mlcet. :)

Zkusim to napsat znovu.
S tim laskavym pohledem jsem to myslela tak, ze mi kamaradky prijdou krasne, protoze je mam rada. Ale i laskavy pohled na zivot je fajn.
Ano, nadseni, talent se nesmi v cloveku tlumit (leda by to bylo nadseni vrazdit... :) ). Clovek je pak opravdu spokojeny a naplneny a pokud nepotka kyselou prdel :) , tak je to nakazlive a lidi jsou s takovym clovekem radi.

Ke kyselym prdelim asi nema cenu se vyjadrovat, ze?! Je to smutne, ze se snazi druhe stahnout do stejneho bahna, kde jsou ony. Ale nejvic ublizuji samy sobe a bozi mlyny melou...ja se prave dnes dozvedela jak dopadla jedna, ktera chtela smest me... cloveku by jich bylo i lito, ale kdyz vi co se vse delo (nejen mne), tak si fakt jen lakonicky pomysli neco o bozich mlynech a skoda energie a casu co clovek temto lidem venoval. I kdyz v praci si clovek moc vybirat nemuze.
nee, určitě nemlč, jsem ráda za dialog :)
jo tak, už to teda chápu. že se laskavě díváš na kamarádky. když se v normálním světě bohužel potkáš s těmi kyselými lidmi, tak zas o to vzácnější jsou ty pěkné vztahy, díky za každou kamarádku, že jo :)

když záříš, jsi naplněná, objevíš nějaký zázračný zdroje energie ve svým životě, já nevím, tvořivost, pohyb, stravu, meditaci...pokud to máš a jsi fakt napojená na zdroj, můžeš sledovat, jak to k tobě táhne lidi jako magnet. přijdeš někam a oni se chtějí bavit. najednou přicházejí krásný upřímný nečekaný rozhovory a seznámení. milý pozdravy, dárečky, pozornosti. výměna pozitivní energie prostě. objetí s majitelkou obchodu po nákupu a osobním rozhovoru s ní a jejím mužem dávno po zavírací hodině..."jste tak krásní" říkala jiná majitelka obchodu nedávno mně a Muži, a ona byla velmi krásná bytost a rozjasnilo nám to setkání celej den...povídala hodně o překonané bolesti tenkrát, o tragédii, která se jí stala, ale i o lásce a o svobodě... no jsou to pecky. jdeš nakupovat a tohle se stane :)
ale na druhou stranu, záříš, kypíš krásou života...a....a....a...někoho to najednou strašlivě štve. dokud ti bylo zle, ti lidi ti pomáhali. anebo "pomáhali". dali ti třeba starý oblečení, anebo něco jinýho, protože seš přece ten chudák... kolikrát jsem to pak vyhazovala, protože až takovej bezdomovec, abych to použila, jsem díkyBohu nebyla. tihle lidi, dokud je ti zle, se rádi ptají jak se máš? a zkoumavě se dívají, když řekneš dobře.
někdy je to krutý, protože najednou přestaneš zajímat i lidi, kteří byli zdánlivě blízcí. ale třeba se jen odhalí, že se doopravdy nezajímali nikdy.
ale pak, nějak objevíš cestu ze dna a teď se to proseje. je to krutý síto, ale díky za něj. lepší než iluze vztahů, který vlastně nejsou.
ti, co tě vždycky měli jednoduše rádi, se radujou. ti drazí, milí, diamantoví lidi. kamarádka mi po setkání nadšeně volá, píše smsky tobě to tak slušelo, to je tak krásný tohle vidět...ona je vzácná! ale pak, najednou překvapivě někteří, co mohli být "šlechetní", když ti bylo ouvej, tak teď když štěstím kypíš, nějak po straně po tobě pokukujou, záhadně tak jaksi nakřivo se dívají...a ...nezeptají se už, jak se máš. a schválně ne. naopak ještě spíš nějaký jed ukápnou. anebo někteří tě nechtějí ani pozdravit, raději tě "nevidí". anebo někdo i občas ošklivě zaútočí. děje se to naštěstí zřídka, ale jo, děje.
ale není to tvůj problém. jsou to jejich břemena, která nemůžou unést.
prostě jsi možná až moc zdravá, moc štíhlá, moc šťastná, moc nabitá, moc je to vidět. možná muž tvý kamarádky příliš nadšeně jedl tvý jídla. možná mu to chutnalo víc než to její vepřoknedlo...a možná prožila tolik bolesti z jeho nevěr, že je těžké pro ni zvládnout další potenciální riziko, byť jen v její představivosti.
ale znovu: není to tvůj problém. jsou to jejich břemena, která nemůžou unést.
když si s nimi zakouříš, když si sprostě zanadáváš, nacpeš se buřtama a opiješ se s nima, když máš špeky, ošklivou nemoc a blbýho chlapa, pro někoho jsi najednou už jen tím kamarádka :)

no a ty boží mlýny, jo to máš pravdu. zrovna před týdnem jsem se taky dozvěděla něco. z tohohle zdroje šly dřív vodopády jedu na mě. nikomu nic zlýho nepřeju, ale možná všichni máme si to svý prožít a nějaký bolesti potřebujeme k poznání, pokroku, zrání. moc si přeju i z toho blbýho si vždycky vzít to nejlepší pro sebe.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:
ned bře 26, 2017 18:06
Take se dobijim v prirode a komunikuji s ni, ale moc to verejne nepisu, ani to neumim dat do slov. Ale je to bomba!!!
co dodat :-)
prostě JO, JO
tohle kdo neumí nebo nezažil, asi nepochopí. ale jelikož k vita patří maximální pobyt v přírodě, my to asi docela známe

třeba včera se synem v lese, jak jsme se hodinku váleli kus za městem na hřejícím sluníčku, ticho, jen ptáčci řívali ;-)
to miluju

a ohromně rád sleduju, jak nemám hlad, když jsem venku. tělo prostě nasává energii přímo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

Světlana píše:
sob bře 25, 2017 9:33
ke zmýdelnění dochází chemickou reakcí mezi louhem - hydroxidem sodným a použitými oleji
jak to zreaguje s oleji a pak ještě nějaký čas uzraje, tak žíravost louhu se postupně ztrácí
mě ty mýdla strašně baví totiž, no
jo jo jo, takhle nějak jsem to slyšel. slova jako hydroxid sodný u mne vzbuzují hrůzu z těžké chemie :-)))
já totiž jak potkám nějakou chemii, jsem "vedle", tomu moc nerozumím
(asi jediný, co chápu, je, že kyselina a zásada se navzájem neutralizuje... proto nechápu, jak teda funguje šumák - dá tělu nějaký Céčko, nebo nedá)

ale zpátky k mýdlu - takže Ti děkuju za tahle slova. já se stejně meju takřka pokaždé jen vodou, zatímco mýdlo přidám jen sem tam. no ale když mýdlo, tak přírodní, jo jo
a ještě je mi výjimkou mytí vlasů - občas meju žitnou moukou (vlastně kašičkou, no vždyť už to tu taky bylo, netřeba opakovat)

Světlano hoď si do profilu, odkud jsi. není potřeba adresa, ale aspoň okres. Přes rok výleťácky šmejdím po republice, tak kdybych Ti projížděl poblíž, nakoupím Tvý mejdla :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:
pon bře 27, 2017 9:49
... proto nechápu, jak teda funguje šumák - dá tělu nějaký Céčko, nebo nedá)
Smícháním C a sody vzniká askorban sodný, který se prý také běžně používá jako C.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Jindra píše:
pon bře 27, 2017 9:37
Pavluska píše:
ned bře 26, 2017 18:06
Take se dobijim v prirode a komunikuji s ni, ale moc to verejne nepisu, ani to neumim dat do slov. Ale je to bomba!!!
co dodat :-)
prostě JO, JO
tohle kdo neumí nebo nezažil, asi nepochopí. ale jelikož k vita patří maximální pobyt v přírodě, my to asi docela známe

třeba včera se synem v lese, jak jsme se hodinku váleli kus za městem na hřejícím sluníčku, ticho, jen ptáčci řívali ;-)
to miluju

a ohromně rád sleduju, jak nemám hlad, když jsem venku. tělo prostě nasává energii přímo
no nádhera, včera naše děcka byly půl dne v lese a předevčírem taky. Lesana a Lesan. Lesana pak šla bosa z lesa domů :) oni jsou pak jak beránci, úplně hodní a klidní...zatímco ze školy si nosí i nějaké rozladění a tak...
to je dobře, že se synem tohle zažíváte. moc pěkný.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Jindra píše:
pon bře 27, 2017 9:49
Světlana píše:
sob bře 25, 2017 9:33
ke zmýdelnění dochází chemickou reakcí mezi louhem - hydroxidem sodným a použitými oleji
jak to zreaguje s oleji a pak ještě nějaký čas uzraje, tak žíravost louhu se postupně ztrácí
mě ty mýdla strašně baví totiž, no
jo jo jo, takhle nějak jsem to slyšel. slova jako hydroxid sodný u mne vzbuzují hrůzu z těžké chemie :-)))
já totiž jak potkám nějakou chemii, jsem "vedle", tomu moc nerozumím
(asi jediný, co chápu, je, že kyselina a zásada se navzájem neutralizuje... proto nechápu, jak teda funguje šumák - dá tělu nějaký Céčko, nebo nedá)

ale zpátky k mýdlu - takže Ti děkuju za tahle slova. já se stejně meju takřka pokaždé jen vodou, zatímco mýdlo přidám jen sem tam. no ale když mýdlo, tak přírodní, jo jo
a ještě je mi výjimkou mytí vlasů - občas meju žitnou moukou (vlastně kašičkou, no vždyť už to tu taky bylo, netřeba opakovat)

Světlano hoď si do profilu, odkud jsi. není potřeba adresa, ale aspoň okres. Přes rok výleťácky šmejdím po republice, tak kdybych Ti projížděl poblíž, nakoupím Tvý mejdla :-)
chemii taky moc nerozumím, není to můj obor.
a my mýdlo používáme spíš jen na ruce, na tělo minimálně.
roky jsem používala na vlasy svoje mýdlo - speciální na vlasy. ale teď už druhej rok jen žitnou mouku a lepší vlasy jsem nikdy neměla. dcera má dlouhý vlasy krásný na mouce je má úplně nejkrásnější.
napíšu Ti do SZ, odkud jsem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
pon bře 27, 2017 8:34
ale pak, nějak objevíš cestu ze dna a teď se to proseje. je to krutý síto, ale díky za něj. lepší než iluze vztahů, který vlastně nejsou.
ano, popsala jsi to trefne. Mam s tim take zkusenosti. Horsi pokud je to v rodine, kde se ten vztah neda uplne odstrihnout...clovek je pak za zleho, ale na druhou stranu nechce jednat proti svym pocitum (a intuici :) ).
Vsechno jsi to proste skvele popsala. Clovek si po vsem hodne vazi opravdovych pratel. Nebo i jen znamych, se kterymi si energeticky sedl.
Ted jsem si vzpomnela, kdy jsem asi nejvic zarila. Vzdy po nejake prokonane, prezite krizi, kdyz jsem se dostala do lepsiho prostredi, nadechla jsem se a strasne si uzivala kazde minuty (a potkala hromadu inspirativnich lidi). To mas ted mozna po tech zdravotnich potizich take, takovou fazi. Preji at vydrzi co nejdele. :)

Koukam, ze se v prirode dobiji i Jindra. Jj, zpev ptaku, slunce, klid... pro me osobne je protipol napr mhd ve velkych mestech. Brr. Tam jsou uplne jine "vune" a dojmy. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

[
Vsechno jsi to proste skvele popsala. Clovek si po vsem hodne vazi opravdovych pratel. Nebo i jen znamych, se kterymi si energeticky sedl.
Ted jsem si vzpomnela, kdy jsem asi nejvic zarila. Vzdy po nejake prokonane, prezite krizi, kdyz jsem se dostala do lepsiho prostredi, nadechla jsem se a strasne si uzivala kazde minuty (a potkala hromadu inspirativnich lidi). To mas ted mozna po tech zdravotnich potizich take, takovou fazi. Preji at vydrzi co nejdele. :)

Pavluško, děkuju za přání. taky Ti přeju hodně záře :) a užívání každý minuty :)
no asi to víme všichni, není to jen o stravě. vztahy a psychika, stres, to je klíčový. ve zkratce bych řekla, že je to jednoduchá rovnice: z nemocných vztahů jsou nemocní lidé. takže ty moje vztahy včetně vztahu k sobě samé musely projít taky velkou očistou. ono je to třeba bolestný, ale to nevadí, pokud ta bolest vede k osvobození, opuštění destruktivních stereotypů.
stále to je ve vývoji, k větší harmonii, lásce, svobodě, je to velký dobrodružství.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
pon bře 27, 2017 23:22
Světlana píše:
pon bře 27, 2017 8:34
Horsi pokud je to v rodine, kde se ten vztah neda uplne odstrihnout...clovek je pak za zleho, ale na druhou stranu nechce jednat proti svym pocitum (a intuici :) ).

no myslím, že ono to je HLAVNĚ v rodině, tam je ten základ a když tam něco nehraje, neseme si následky. není jednoduchý to odkrýt, protože jsou třeba stereotypy odkládání energetických zátěží a děje se to roky, těm odkládajícím to vyhovuje a ten, kdo dostává naloženo, to třeba ani nijak jinak nezažil...
když jsem něco odhalila a udělala nějaký zásadní krok pro nápravu, najednou ze mě okamžitě spadl ten fyzický příznak, to bylo až šokující. a šokující odhalení toho, jak potoky energií tečou a jak jsou používány a využívány.
dnes si ty "svý" potoky už mnohem, mnohem víc chráním a respektuju je a jejich zdroje... a víc se mám ráda :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

zaznamenám si sem pár čerstvých poznatků.

vpodstatě teď asi dva týdny raw, ale ty ruce jsou opravdu o chlup lepší.
už jsem se nebudila vždycky v půl pátý, ale vstávám s radostí a to je super.

menstruace stručně: půl dne, jedna čajová lžička. úža. žádný pms, žádný potíže. Muži se to taky líbí :)
ještě nikdy se mi tohle nestalo. jsem zvědavá, jak to bude dál.

k večeři pro velký úspěch opakuji špagety z biookurky s medvědí omáčkou. (mixuju namočený semínka, slunečnice + sezam, lahůdkový droždí, sůl, citrón, pepř, medvědí česnek, co přinesla Dívka z lesa a k tomu ještě bršlice, co ji ulovil Chlapec. zlatý děti.)
na to naklíčený hrášek marinovaný a trošku v sušičce posušený.
k tomu chlebíček ze sušičky, jeden je z biomrkve a slunečnice, navrch semínka, druhý mandlový.
k tomu růžové pětidenní pickles (zelí, červená řepa), klíčky.
mňáááám!!!

děcka to baští a přidávají si. prej mami, to klidně dělej, to je moc dobrý. všecko ró je strašně dobrý!
můžu si vzít ten chlebíček do školy? můžu si ještě přidat špagety?

jen tak dál. teď mají jako já dřív, 80% raw. jsem ráda, že to chtějí. snídaně ovoce, do školy na svačinu většinou zelené smoothie, žabinec.
Muž nic nenamítá, všechno jí. když začal pít denně zelený smoothie, měl trochu detox, ale už to přešlo. do práce nosí svačiny ode mne. chlebíčky ze sušičky, zeleninu a k tomu nějaký raw dresink, omáčku, nebo luštěniny.
vím, že si bude někdy smažit nějaký maso, rybu, vajíčko, ale když to proloží mýma jídlama, tak to určitě jeho tělo dobře zvládne. když vidím, jak vypadá, a vzpomenu si, jak před pár lety měl o 20 kilo víc a byl nemocnej, mám z něj radost.
mám trochu větší apetit, než když jsem měla těch pár procent vařenýho. ale to neva. tak jsem si přidala no.

netušila jsem, že v tom mým pocitu, jak to bylo na 80-90% raw a teď, když je to téměř 100%, bude takový rozdíl. ale je to. je to opravdu dost rozdíl. netuším, co bude dál, ale mám dojem, že tohle je prostě REVOLUCE.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Světlana píše:
úte bře 28, 2017 18:52
...do práce nosí svačiny ode mne...
Jestli to není tak, že cestou do práce hodí balíček do koše a koupí si raději párek a pívo, aby se mu v práci nesmáli. :lol:

Jo jo, mezi 80% a 100% raw je velký rozdíl. :-)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

chacha, já se ho zeptám, to ho pobaví.
Muž nikdy nepil pivo, nesnáší ho. teď už nepije vůbec žádný alkohol.
v práci se mu nesmějou. myslím, že ho maj rádi. většinou dělá na sebe, teď dělá pro jednu společnost jen přechodně a ty lidi něco učí, anebo je zaměstnává, takže ho potřebujou. pro něj lidi rádi pracujou.
minule říkal někomu, že ve smoothie má rozmixovanou trávu, co dcera ráno natrhala. a ten člověk s vážnou tváří no jo, jasně, proč ne. a říkal, že oni taky musí dávat dost pozor a běžnou stravu nejedí, kvůli ekzému dítěte...no vlastně stejně jako i u nás. pak mu ten člověk přinesl ochutnat kus sumce, co sám ulovil. tak to Muž bral jako poctu. ale myslím, že trávu mu nenabíd. :)
a párky nejí taky. haha, asi. tuhle z něj vypadlo, že se nám musí přiznat. že jednou měl hlad a byl v obchodě a koupil si salám. ale že byl tak hnusnej, že to nemoh jíst a vyhodil ho. a vydržel to domů. haha, jsme se fakt hodně nasmáli, jak to povídal. děcka řvaly smíchy.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Je zvláštní jak se změní chutě, když člověk přejde na jinou stravu. To co mu dříve hodně chutnalo, tak najednou zjistí že je pro něj úplně bez chuti a nezajímavé. Proto v době přechodu na raw jsem si raději občas povolil i úlety, protože v psychice bylo zafixované že nějaké jídlo je super, ale když jsem ho pak ochutnal tak jsem zjistil že mi to nic už neříká - a to bylo docela dobré k opravě té vzpomínky, aby vymizely touhy.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

jó, přesně. si vzpomínám, jak jsem byla těhotná a dostala strašnou chuť na větrník. nějaká vzpomínka z dětství, nebo co, člověk se chce potěšit, utěšit... asi přes deset let jsem ho nejedla. tak jsem si ho koupila a vůbec mi nechutnal, ani jsem ho nemohla dojíst :) to je dobrá zkušenost :) už jsem nikdy víckrát neměla na něj chuť.
cesta zákazů vytvoří protitlak, odpor.
měli jsme období spotřeby medu a období raw dortů, každej tejden jsem musela udělat dort. teď dělám sladký, aby občas děti měly něco na svačinu a tak, ale už to není potřeba vůbec tak často, většinou jsme spokojení z ovoce. ale nezakážem si to, jim hlavně to nebudu zakazovat, já ty dorty udělám, ať se potěšej a časem třeba budou spokojení i s něčím menším. ono se to pořád vyvíjí, když chceme, a k lepšímu, když chceme.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

jooo, chute na veci, ktere clovek znal z drivejska. :) Ono to vsechno vazne chutna jinak! krome chuti, ktere jsou stalice... jako napr. lesni jahudky a spol, co byly vyborne a vonave v detstvi a jsou dodnes.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

jojo, záhadně ani chuť mrkve a okurky se až tak zásadně nemění...ať žijou lesní jahůdky, dokonalost chuti :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
úte bře 28, 2017 19:18
Světlana píše:
úte bře 28, 2017 18:52
...do práce nosí svačiny ode mne...
Jestli to není tak, že cestou do práce hodí balíček do koše a koupí si raději párek a pívo, aby se mu v práci nesmáli. :lol:

čau Pando. včera drahý přišel z práce.
miláčku, je tady tenhle výbornej salát, nějaký klíčky a k tomu bych ti ohřála hrášek na čtyřicet dva stupňů celsia.
drahoušku, díky, ale nemám hlad. koupil jsem si cestou z práce ňáký buřty a pívo.


moc se mu ty buřty a pívo líbí, vyloženě si je užívá, ti povim :) prej tě mám pozdravovat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Jo v pívu je tolik potřebný vitamín B a v buřtech vitamín V (=vepřovice). :D
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

tak to mu radši neřeknu, aby ty vitamíny nevyžadoval. včera nakonec zbaštil salát i hrášek :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

na burtech me vzdycky bavil nejvic jen ohen a vune dreva, i bez burtu :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

nakonec zjistíš, že u spousty jídel vlastně šlo hlavně o tu atmosféru, jak píšeš, vůni dřeva a letní podvečer, anebo že ti ten dort dávala tvoje hodná babička, nebo že to byl rituál si dát tuhle dobrotu po návratu ze školky, ze školy... :)
ale naštěstí si můžu pracovat i na objevování nových potěšení, zvlášť u raw stravy, to je neskutečný, co za ohromný dobroty a možnosti tu jsou.
k tý uzený chuti dopomůže třeba i uzená paprika - koření...netuším, zda je to raw, ale občas ji v něčem asi použiju.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
čtv bře 30, 2017 8:42
Jo v pívu je tolik potřebný vitamín B a v buřtech vitamín V (=vepřovice). :D
Muž říkal, že vitamíny bé a vé ani moc nemusí, ale co musí, je prej vitamín ká (z krůtího steaku) :)

haha, to je veselý, kdysi mě okouzlil jako vyhublý makrobiotik, na první rande mě pozval na jídlo, co dělal...úžasnej :) a co se z něj vyklubalo. ale stejně je to super, jak jí, v mezidobí měl tu nadváhu nemalou, to si kupoval samý blbosti. teď už to nemá a to je skvělý, moc mu to ulevilo.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:
čtv bře 30, 2017 17:47
na burtech me vzdycky bavil nejvic jen ohen a vune dreva, i bez burtu
jooo, přidávám se, vůně dřeva, vůně ohně. taky miluju.
synek (12) to ví a nedávno mi dal k narozeninám naprosto originální dárek. to eště nikoho nenapadlo. ohýnek u nás na zahradě
přišel jsem dom a on - taťko poď, mám pro tebe dárek k narozeninám
ne, tohle jsem nečekal a byl to nááádhernej večer u ohně :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
stř dub 05, 2017 16:53
ne, tohle jsem nečekal a byl to nááádhernej večer u ohně :-)
sikovny syn :) tyhle darky jsou nejlepsi!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

synek (12) to ví a nedávno mi dal k narozeninám naprosto originální dárek. to eště nikoho nenapadlo. ohýnek u nás na zahradě
přišel jsem dom a on - taťko poď, mám pro tebe dárek k narozeninám
ne, tohle jsem nečekal a byl to nááádhernej večer u ohně :-)
to je krásnej dárek. máte spolu super vztah :) užívejte si to.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

to si teda užívám, jo jo
protože až mu bude 15, pošle mne zpátky do hrobu a budu mět utrum :-)))))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Jindra píše:
čtv dub 06, 2017 10:28
to si teda užívám, jo jo
protože až mu bude 15, pošle mne zpátky do hrobu a budu mět utrum :-)))))
nebudeš! jak si to pěkně pěstujete, nikam tě nepošle, se vsadím. oni třeba chvilku vzdorujou a bojujou, soudím podle dcery,,, ale jinak jsme pořád kámošky. chápu, ona si musí natrénovat sebeprosazení ve světě, a já jsem teď v pubertě její největší trenažér. takový jako škrabadlo pro kočku si někdy připadám :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

hezky řečeno :-)

puberta nepuberta - synek občas přijde a navzájem se obejmem, to on (a já taky!) moc rád
to je fááájne
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

jé, to je moc hezké. to potřebujeme všichni. ale všechny děti to nemají. my to taky máme a moc si to užívám. až ještě víc povyrostou a nebudou se chtít tulit, mám slíbenou kočičku :)
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Ahoj, jsem v dost podobné situaci (brnění, únava, bolesti svalů, hlavy, rozostřené vidění, dechová nedostatečnost,...). Myslím, že jsme si tak před půl rokem psali na FB ohledně SCD.

Já to mám stále proměnlivé, několik dní narvaný energií bez příznaků, pak zase zalehnu s kulichem na hlavě, únava, že nejsem schopen se ani otočit v posteli. Každopádně mě těch 14 měsíců utrpení hodně posunulo v duševní rovině.

Všiml jsem si, že největší podíl na tom má jídlo. Trápí mne zácpa, a když už nejdu čtvrtý den, vše mi jde kůží a neskutečně se zhorším.
Nepomůže nic - klystýr, švestky, teplá voda,...
Nejlépe mi je pokud nic nejím ale to jsem už po 1 dni hodně slabý.

Ať sním cokoliv je mi poté zle, jsem unavený a hrozně se mi spustí hleny v krku.
Budu mít hodně slabé trávení a také syndrom přetékání (uvedeno v GAPS knize).

Jím pouze potraviny vhodné pro SCD/GAPS. Co vím, že mi nevyhovuje z povolených potravin je určitě syrová zelenina, semena a ořechy.
Otazník mám u vajec, tuků a ovoce. Opravdu, už nevím co jíst a dostávám se pak do energetického deficitu.

Koupil jsem si také probiotika Bio-Kult, tak uvidíme třeba pomohou.

Minulý týden jsem měl 3 špičkové dny, hledal jsem čím se to tak razantně zlepšilo a snad za to může hrníček borůvek.

Hezký den BEN
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Maličký tip co by možná mohlo stav zlepšit - kávové klystýry (z velmi silné kávy, nechat 10 minut vstřebávat ve střevech), několik dnů dělat 2x denně. To dost účinně pročistí od střevních odpadů i od různých parazitů (je o dost účinnější než běžný klystýr). Nepomůže sice trvale od zácpy, v tom směru by pomohly spíš půsty a proto nejlépe když se kombinuje půst + kávový klystýr. Když je při půstu slabost, tak kávové klystýry při půstech dost pomohou (to je fuk že káva do půstu nepatří), půst je pak mnohem snazší a bez slabosti. Po pár dnech půstu (měly by stačit 3 dny) by se měla střevní mikroflóra dostatečně zlepšit trvale, aby nedocházelo k zácpám a pak by se mohl i celkový stav organismu zlepšit.
Odpovědět