Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
pon dub 10, 2017 13:20
Ahoj, jsem v dost podobné situaci (brnění, únava, bolesti svalů, hlavy, rozostřené vidění, dechová nedostatečnost,...). Myslím, že jsme si tak před půl rokem psali na FB ohledně SCD.

Já to mám stále proměnlivé, několik dní narvaný energií bez příznaků, pak zase zalehnu s kulichem na hlavě, únava, že nejsem schopen se ani otočit v posteli. Každopádně mě těch 14 měsíců utrpení hodně posunulo v duševní rovině.

Všiml jsem si, že největší podíl na tom má jídlo. Trápí mne zácpa, a když už nejdu čtvrtý den, vše mi jde kůží a neskutečně se zhorším.
Nepomůže nic - klystýr, švestky, teplá voda,...
Nejlépe mi je pokud nic nejím ale to jsem už po 1 dni hodně slabý.

Ať sním cokoliv je mi poté zle, jsem unavený a hrozně se mi spustí hleny v krku.
Budu mít hodně slabé trávení a také syndrom přetékání (uvedeno v GAPS knize).

Jím pouze potraviny vhodné pro SCD/GAPS. Co vím, že mi nevyhovuje z povolených potravin je určitě syrová zelenina, semena a ořechy.
Otazník mám u vajec, tuků a ovoce. Opravdu, už nevím co jíst a dostávám se pak do energetického deficitu.

Koupil jsem si také probiotika Bio-Kult, tak uvidíme třeba pomohou.

Minulý týden jsem měl 3 špičkové dny, hledal jsem čím se to tak razantně zlepšilo a snad za to může hrníček borůvek.

Hezký den BEN


ahoj Bene.
už nemám příznaky žádné, jen trošinku znecitlivělé ruce. to nepíšu, že se chci vytahovat :), ale protože si myslím, že jdeš správnou cestou, protože řešíš stravu a to mně právě ohromně pomohlo. taky píšeš, že někdy jsi bez příznaků a máš spoustu energie, to je taky super a asi i potvrzení toho, že tudy cesta vede .

takže podle mě určitě je dobré SCD/GAPS, u Tebe bych možná spíš ještě zůstala u scd. to je sice přísnější, ale pro začátek mi přijde nejlepší pro lidi s velkými problémy.
co popisuješ, to bych taky tipla na syndrom přetékajících střev, jak píšeš. střeva musí být dost zanesená a někde asi i dál od konečníku výše, když ani klyzma tolik nepomůže. můžou tam být kromě usazenin taky nějaké shluky parazitů, které tvoří mechanickou překážku.

jsou různé kůry na parazity, i chemické. mně ty chemické léky moc nesedly, nejvíc se mi osvědčil olej z černého kmínu, lžíci ráno nalačno. anebo trojčátko, nějak to prostřídat. klyzma je třeba dělat pravidelně a vydržet, někdy to trvá roky, než se to pročistí a zlepší.

to kávové klyzma, jak píše Panda, je výborné, to by mohlo pomoct. tipla bych si, že Ti může vyhovovat.
mně kávové klyzma moc pomáhalo, ale jen do doby, než se střeva víc pročistila, pak jsem musela snižovat sílu kafe a nakonec jsem nesnesla ani z půl lžičky, protože to bylo příliš stimulující a třeba jsem pak nemohla usnout... teď už můžu klyzma jen s vodou.

mě zácpa naštěstí nikdy netrápila, ale moje kamarádka s tím problém má. taky se cítí jakoby zacpaná. střídá různé kůry proti parazitům, dělá klyzma pravidelně...někdy je už skoro zoufalá, že pořád to není ideální. ale když se jí zeptám a jak to bylo loni, předloni, pamatuješ? tak uznává, že se hodně zlepšila, že to bylo mnohem horší. jen je potřeba vytrvat.

někdo taky doplňuje hořčík a ten, když se dá víc, tak taky působí projímavě. ale zas to nepřehnat. já jsem měla problémy se srdcem a na to mi pomohl právě hořčík. měla jsem ale dlouhodobý nedostatek, takže potom jsem ho začala brát a místo DDD 2 tablet denně jsem brala třeba 12 a to tělo to spotřebovalo, projímavě to vůbec nepůsobilo. hořčík je taky skvělý na nervy, tak pokud ho nebereš, šla bych určitě do toho.

to trávení je slabší, to sám pozoruješ. já pozorovala u sebe totéž. nebyla jsem dlouho schopná trávit syrovou zeleninu. ale všechno se pomalu zlepší, věř tomu. když je slabší trávení -zpracovávání potravy a potažmo vstřebávání živin, nesmírně Ti pomůže mixovaná strava. mixované polívky, ovocné a zeleninové kaše, pyré, omáčky, klidně půlku denní stravy si mixovat. ale i přesto to mixované prokousávat a prosliňovat, jíst pomalu. tak přijmeš maximum živin.

potom smoothie, a hlavně zelené smoothie. jestli nemáš problém s banány, tak si je mixuj s vodou (ty nahnědlé, to asi víš) a k tomu přidej trochu polníčku, špenátu, citronovou šťávu. pokud to zvládneš, tak to zelené navyšuj, až co sneseš. pokud bys měl někdy třeba 2 litry zeleného smoothie po celý den, naněkolikrát místo jídel, nic se nestane, podle mě jen Ti to může pomoct. soudím podle sebe, někdy to tak mám. anebo si odšťavním zeleninu a pár jablek a piju to celý den.
na nervovou soustavu právě to zelené strašně moc pomáhá, měl bys mít denně co nejvíc zeleného.
pokud cítíš, že jsi slabý a tělo to nedává, nenutila bych se do půstu, ale dala bych častěji tyhlety tekuté dny. nejsi o hladu, dostaneš energii, ale tělu to úžasně odlehčí.

bio kult je dobrý, my s ním máme celá rodina ty nejlepší zkušenosti. a to zvládáš? není ti po něm blbě?
mně někdy bylo z toho špatně, ale bylo to jen tím, že on právě dobře funguje.
totéž ten olej z černého kmínu, když se mi po něm udělá na chvíli nedobře, vím, že vymlátil nějaké breberky. dám pak aktivní uhlí a je mi zas líp.

co těžké kovy, máš nějaký amalgám v puse? to prý má dost vliv a může škodit právě na nervovovu soustavu.

semena a ořechy bych nezařazovala, pokud máš dojem, že ti nedělají dobře. ani ta vejce. pokud zvládáš maso, tak bych asi zůstala u toho a časem se to třeba změní. mně se to právě změnilo. nemohla jsem ani luštěniny, časem jsem přešla od masa k luštěninám. i k ořechům a semínkům a naopak maso teď nejím.

u tuků mám taky otazníky, nejlíp asi snesu kokosový panenský tuk a ghí, ale to už teď ani taky nejím.

ty bobule jsou dobré (antioxidanty) a hlavně ty tmavé, to jsi asi zjistil u těch borůvek :-)
tak se drž a přeju hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pon dub 10, 2017 13:31
Maličký tip co by možná mohlo stav zlepšit - kávové klystýry (z velmi silné kávy, nechat 10 minut vstřebávat ve střevech), několik dnů dělat 2x denně.

Pando, díky za ten maličký tip, i když nebyl pro mě. je to prima, jak tady všechno sleduješ, a snažíš se pomoct. člověk se cítí hned líp, když někdo napíše "maličký tip".
hezké pandí (Pandí) dny přeju :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Světlana píše:
pon dub 10, 2017 19:50
...mně kávové klyzma moc pomáhalo, ale jen do doby, než se střeva víc pročistila, pak jsem musela snižovat sílu kafe a nakonec jsem nesnesla ani z půl lžičky, protože to bylo příliš stimulující a třeba jsem pak nemohla usnout... teď už můžu klyzma jen s vodou...
Tipoval bych, že ta stimulace nebyla už ani tak kofeinem, ale obecně rozhýbáním střev. Co jsem tak pozoroval, tak aktivita člověka a aktivita tlustého střeva jsou spolu dost těsně svázané (oběma směry). Když se klystýrem probudí střeva, tak se tím aktivuje i celý člověk, teda alespoň já se tím vždy dostatečně "probudím".
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Díky, právě já jsem se snažil jít do Keto ale nefungovalo mi to.
Škroby (luštěninu, rýže,...) nestrávím, to už mám odzkoušeno.
Ovoce mi nevadí ale nevím v jakém množství a jestli toleruji fruktózu.
Podle ajurvedy jsem Váta a ti by to se syrovým neměli přehánět.
Jak je na tom se stravitelností ovoce a smoothie v porovnání s vařenou mixovanou zeleninou?


Pro mě je důležité hlavně ze sebe dostávat denně ten bordel.
Na klystýry musím zase sebrat odvahu, naposledy se mi to nedařilo a zůstávalo to ve mně a spíše to šlo horem.

Bio-Kult mám zatím koupený na stolku. Jak jsi ho dávkovala?
Ještě si chci dokoupit Betain HCl, ten mi v trávení dost pomáhal.

Chtěl jsem se ještě zeptat zda tě trápil tinnitus a úzkosti?

Jinak jsem si také zkoušel mixovat petržel s jablkem, tak je možné, že i to mě vzpružilo.

Amalgámu mám v puse dost ale ten začnu odstraňovat, až se stabilizuju a zařadím do jídelníčku ječmen, spirulinu.
Nejprve rozjedu Buhnera a něco na parazity. Teď užívám tinktury stephanie, šišáku, právenky, resveratrol, boswelie, smilax, topol ale je to slabé.

Můj cíl je do vánoc zase běhat, teď už se mi daří trochu i cvičit.

Mějte se zdravě a díky za tvé reakce
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

sparcoo píše:
pon dub 10, 2017 22:08
...něco na parazity...
K parazitům - jednu dobu jsem byl přesvědčený, že jsem zahlcený škrkavkami (příznaky vypadaly úplně typicky). A protože už neexistují žádné volně prodejné léky, dal jsem na obecně používané doporučení - použít tablety co jsou pro psy, prý je to stejně účinné. Jen se musí patřičně zvýšit dávkování, podle váhy. Dělal jsem silnou kůru a "sežral" během pár dnů kvanta krabiček. Výsledek - asi den nebo dva se příznaky zlepšily, pak zas vrátily. Tedy - buď ty tablety na nás nefungují, nebo škrkavky byly jen autosugesce. Spíš se přikláním k druhé možnosti. Přestože je tato cesta obecně doporučovaná, tak ji raději nedoporučuji, vypadá to být slepá ulička. Když už zkoušet něco léčit, tak nejraději půsty a vita stravou, než nějakou chemií.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pon dub 10, 2017 22:03
Světlana píše:
pon dub 10, 2017 19:50
...mně kávové klyzma moc pomáhalo, ale jen do doby, než se střeva víc pročistila, pak jsem musela snižovat sílu kafe a nakonec jsem nesnesla ani z půl lžičky, protože to bylo příliš stimulující a třeba jsem pak nemohla usnout... teď už můžu klyzma jen s vodou...
Tipoval bych, že ta stimulace nebyla už ani tak kofeinem, ale obecně rozhýbáním střev. Co jsem tak pozoroval, tak aktivita člověka a aktivita tlustého střeva jsou spolu dost těsně svázané (oběma směry). Když se klystýrem probudí střeva, tak se tím aktivuje i celý člověk, teda alespoň já se tím vždy dostatečně "probudím".
u mě určitě problém byl právě ten kofein, ne to rozhýbání střev. nesnesu ani slaboučkou kávu. bylo i bušení srdce a tlaky a nespavost, to není z rozhýbání střev. jinak klyzma dělám pravidelně a dělá mi dobře, ale teď už jen s vodou, to snesu. podle mého dojmu, dokud byly ve střevech nánosy asi z obilí, lepku, tak ta káva se tolik nemohla vstřebat a snesla jsem ji. potom už ne. zároveň jsem přestala snášet i třeba maso, cítila jsem, že ani jogurt ne...atd.
ale já jsem přecitlivělá na mnoho věcí, nesnesu ani černý, ani zelený čaj třeba, alkohol, cigaretový kouř...
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pon dub 10, 2017 22:29
sparcoo píše:
pon dub 10, 2017 22:08
...něco na parazity...
K parazitům - jednu dobu jsem byl přesvědčený, že jsem zahlcený škrkavkami (příznaky vypadaly úplně typicky). A protože už neexistují žádné volně prodejné léky, dal jsem na obecně používané doporučení - použít tablety co jsou pro psy, prý je to stejně účinné. Jen se musí patřičně zvýšit dávkování, podle váhy. Dělal jsem silnou kůru a "sežral" během pár dnů kvanta krabiček. Výsledek - asi den nebo dva se příznaky zlepšily, pak zas vrátily. Tedy - buď ty tablety na nás nefungují, nebo škrkavky byly jen autosugesce. Spíš se přikláním k druhé možnosti. Přestože je tato cesta obecně doporučovaná, tak ji raději nedoporučuji, vypadá to být slepá ulička. Když už zkoušet něco léčit, tak nejraději půsty a vita stravou, než nějakou chemií.
ony ty tablety možná i zafungují, ale ti paraziti s námi žijí, denně se setkáváme s řadou patogenů i parazitů, pořád se vajíčka líhnou...takže tabletky pomůžou, ale za čas je to tam zas. akorát nevím, jestli takhle rychle, jak píšeš, za dva dny, to snad ne?
chemii nesnáším dobře a podle mě to není řešení pro každého. strava a byliny jsou určitě pro mě lepší. s půstem zatím vím, že to není pro mě, možná se to změní. zatím mi vyhovuje asi jíst trvale spíš málo, dávat si šťávový dny, smoothie často...a občas olej z černého kmínu. je to super.
vždycky, když pozoruju, že začínám být "rozežraná", mám chutě a nevím, co bych splácala, tak vím, že druhej den nalačno bude černej kmín. protože to nejsem já, kdo je rozežranej :) dám dva tři dny kmín a rozežranost je pryč.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Co znamená ten olej z černého kmínu, to se kupuje hotové nebo nějak vyrábí?
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
pon dub 10, 2017 22:08
Díky, právě já jsem se snažil jít do Keto ale nefungovalo mi to.
Škroby (luštěninu, rýže,...) nestrávím, to už mám odzkoušeno.
Ovoce mi nevadí ale nevím v jakém množství a jestli toleruji fruktózu.
Podle ajurvedy jsem Váta a ti by to se syrovým neměli přehánět.
Jak je na tom se stravitelností ovoce a smoothie v porovnání s vařenou mixovanou zeleninou?



Mějte se zdravě a díky za tvé reakce


pokud je problém vejce (asi, jak jsi psal) a i luštěniny, tak občas maso musí být? s masem nemáš problém?
rýže je jasná, já nemůžu ani rýži.
luštěniny jsem na začátku scd taky nemohla, ale to se změnilo docela rychle. zkusíš za měsíc a může to být jinak.
s ovocem by se to nemělo přehánět (ztučnění jater, candida atd.)
ájurvédu jsem studovala, tak vím, co myslíš...taky jsem váta. a syrové jsem netrávila. dlouho jsem tu ájurvédu omílala, že nemůžu syrový, a bla bla, a teď jsem ji tak trošku zahodila, protože mý tělo mi prostě říká zcela jasně, že to stráví a že to syrový přesně chce. ale taky je mi jasný, že mi ta váta klesla a stoupla píta, jak jsem se začala víc uzdravovat. takže na to ten agni - trávicí oheň mám a strávím to.
určitě bude pro tebe stravitelnější vařená mixovaná zelenina než smoothie. takže třeba teď víc těch polívek a míň smoothie bude pro tebe schůdnější. ale v tom smoothie jsou enzymy a to je bomba pro zdraví. takže bych to zkoušela, jak to sneseš. od malýho množství.
já třeba nejím za den ovoce, jen to, co mám ve smoothie a to je třeba jen 1 banán a pár namočených datlí. vím, že to nesmím s ovocem přehánět, měla bych candidu. ale zas díky banánu do sebe dostanu hromadu listí a to je...to je prostě BOMBA. kdo nezažil, neví.

jo s klystýrem jsem nikdy neměla problém, dovnitř, ven. ale ta kamarádka, co jsem o ní psala, taky měla problém to pak dostat ven, tak asi vím. ale je potřeba vydržet. když vydržela, zlepšilo se to. taky to dělala pak víckrát, naněkolikrát naplnit ten pytlík, maká na tom už roky a výsledky to fakt má. a taky pak začali z ní vycházet paraziti a velký množství a pak se to zlepšilo všechno. ty střeva byly ucpaný.

bio-kult nejlíp začít, že si rozděláš tobolku a nejdřív zkusíš půlku si nasypat třeba na jídlo. když to nedělá problémy, dáš celou tobolku, pak můžeš navýšit. já teď beru 2 denně, dlouho jsem brala jen 1 a když jsem si to vzala nalačno, bylo mi z toho blbě.

betain hcl by mi taky pomohl, vím. dokonce bych líp strávila i maso. jenže se obávám, co mi řekla jedna poradkyně zdravotní, že mi to nedoporučuje, že pak žaludek zleniví a přestane vylučovat to, co má. tak betain radši neberu. ale třeba ti to pomůže.

tinnitus i úzkosti znám. panické ataky. pomohla mi meditace a hořčík.
taky ašwagandha a hloh, já to měla spojené s problémy se srdcem a neschopností dýchat a nespavostí...fuj, bylo to hnusný. dělají to borelie na osrdečníku a na srdci. ale toho se taky zbavíš.

na amalgám ti nepomůže ječmen a spirulina, rtuť odvádí chlorella.
ječmen se při scd nemá, vlastně ani ta chlorella a spirulina. ječmen brát nechci, ten mě netáhne (on taky ochlazuje a to nepotřebuju), ale chlorellu a spirulinu teď beru a jsou výborný.

Buhner mi pomoh hodně, tak ti fandím. zlatá křídlatka a vilcacora. se stravou to musí fungovat natuty!
já neběhala nikdy dřív. a skoro přestala chodit. běhala jsem rok jen na trampolíně, aby to zvládly klouby, venku jsem nemohla. na začátku jsem byla hotová po 2 minutách, úplně vyřízená. ale makala jsem na tom denně, postupně jsem běhala hodinu...teď cvičím, běhám kilometry v lese, je to paráda. takže se těš, budeš zas běhat jak zajíc :)
a jak píšeš, že tě ty potíže posunuly duchovně, tak pak uvidíš, jak si ten běh užiješ. to je čirá radost!
tak se drž :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
pon dub 10, 2017 22:53
Co znamená ten olej z černého kmínu, to se kupuje hotové nebo nějak vyrábí?
https://www.001shop.cz/p/cerny-kmin-bio/
tady ho kupuju, levnější jsem nesehnala. stačí mi lžíce ráno nalačno. neberu to pořád, ony si brebery pak zvyknou. ale jak začnu pozorovat nějaký příznaky, dám si třeba pár dní, týden a je mi zas líp. dávala jsem i dětem, Muži, ale děcka to nesnášej, ono to moc dobře nechutná :)
ještě je dobrý pelyněk roční, ten je proti parazitům, boreliím, je vynikající proti malárii (i u nás už ji šíří komáři), o tom hezky píše Buhner.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Díky za reakce.

Chtěl jsem se tě zeptat z čeho tedy bereš energii? Sacharidy nebo tuky (jake)?

U vajíček právě reakce nemám ale nevím jestli nepřispívají zácpě.
Maso v pohodě, libové určitě (kuřecí, vnitřnosti) u vepřového a tučnějšího nevím.

Jinak myslíš, že ovoce živý kvasinku? U mě se to tak nezdá, škroby to jo ale ovoce ne. Podle Anthony Williama má ovoce spoustu ochranných látek a je tak rychle stráveno, že se na něm nic nepřiživý.

Zkusil jsem ptát se kyvadla a: Maso, Vejce ANO, Kokosák ANO, sádlo a oliváč NE, Boruvky ANO, syrová jablka ANO, dokonce i syrová zelenina ANO (to moc nechápu), Probiotika ANO, Betain ani Klystýr zatím NE

S přáním teplejšího dne BEN
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Sice dotaz nebyl na mne, ale snad nebude vadit. Ovoce je silný "kvasinkovač". Např. fruktariáni mívají často problém s kvašením, pokud jim nefunguje dobře imunita. Obzvláště když se přidají tuky, tak ovoce může v těle kvasit a nadýmat. Je vidět i na moštech, jak rychle zkvasí.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
úte dub 11, 2017 9:57
Díky za reakce.

Chtěl jsem se tě zeptat z čeho tedy bereš energii? Sacharidy nebo tuky (jake)?

U vajíček právě reakce nemám ale nevím jestli nepřispívají zácpě.
...

Bene, ovoce neživý kvasinku, ale zcela bezesporu živí kvasinku! kvasinky se živí cukrem, i ovocným. vygůgli si plivací test candida a udělej si test. na fruktóze nejen že se nažere candida a další plísně, ale i borelie. ty Tvoje únavy můžou být klidně i z candidy, plísní, k tomu borka a je vymalováno. na to není dobrý moc ovoce a to je prostě fakt.
když máš moc ovoce, vzniká ve střevech alkohol, člověk je vlastně trochu i "pod vlivem", má euforii a může mít i návyk tím pádem. fruktóza zatěžuje játra a slinivku, odvádí z těla zinek (padání vlasů, slabší imunita), přebytek fruktózy může způsobit ztučnění jater a cukrovku, i nadváhu a dokonce i dnu (překyselení), kazivost zubů... to nebudu vysvětlovat, to by sis musel pohledat jinde.
dr. Barbara Miller propaguje raw stravu a zabývá se sanací střev, chodí k ní hodně vegani, vitariáni a ona zjistí ztučnění jater a cukrovku a oni se diví, že cukr vůbec nejedí, ani nic tučného. ale jedí MOC ovoce a z toho to mají.

z čeho beru energii: teď jím zeleninu (nejvíc listovou), ovoce, ořechy, semínka. chlorellu, spirulinu. trochu naklíčených luštěnin. trošku kokosáku, někdy jsem měla trochu ghí, olej z tresčích jater občas trošku. je mi dobře a mám víc energie, než když jsem jedla ještě maso, vejce, sýry (před tři čtvrtě rokem)...ale nejím takhle zatím dlouho, uvidím za nějakou dobu. teď je mi úžasně a cítím ještě víc energie než na SCD. ale vím, že třeba před rokem bych ze syrové stravy nedostala tolik energie, protože záleží, jak to tělo umí strávit a to ještě nebylo tak dobrý.
s tuky mám otazník, na scd jsem je trávila v pohodě i větší množství, teď na syrovém mám problém. lépe snesu semínka a ořechy, než oleje. proto dávám trošku kokosáku a jen malinko oliváče na salát.

maso červené bych vůbec nedoporučila, to je dost zatížené toxiny. kuřecí taky, nejlepší je podle mojí zkušenosti krůtí (není tak chemické - hormony a antibiotika jako kuřecí) a ryby, z ryb jsou docela v pohodě sardinky, protože jsou malý, nestačí za život nabrat tolik těžkých kovů a chemie.
velice výživné jsou vývary z kostí, dělané třeba 12 hodin namírno, nejlepší asi z krůtího. nezatěžuje to jako maso, ale vyživí úžasně, právě i ty Tvý overspilling - přetékající střeva, kde se jinak strava vstřebává špatně.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Panda píše:
úte dub 11, 2017 20:54
Sice dotaz nebyl na mne, ale snad nebude vadit. Ovoce je silný "kvasinkovač". Např. fruktariáni mívají často problém s kvašením, pokud jim nefunguje dobře imunita. Obzvláště když se přidají tuky, tak ovoce může v těle kvasit a nadýmat. Je vidět i na moštech, jak rychle zkvasí.
díky, Pando, moc užitečná odpověď.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Díky moc Světlano za odpovědi a omlouvám se, že ti píšu neustále do tvého tématu (klidně to zredukuj).

Co mořské řasy (nori, kombu, dulse,...), jsou vhodné do polévky?
Případně alternativní zdroj jódu - Lugolův roztok.

Ještě k té duchovní cestě, když jste tu tomu otevřeni.
Před pár dny mne ve spánku někdo oslovil a řekl mi následující: "Nemusíš být zahradníkem, aby jsi se mohl starat o květiny".
Poradíte mi, jak si tuto větu co nejlépe vyložit?

Dost často se snažím mluvit s vyšší bytostí ale nevím jak jí oslovovat. Zda jsou to andělé nebo bůh? Někdo tvrdí, že s bohem komunikovat nelze.

Doufám, že to na Vás nebude moc >:-) .

Ben
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Panda »

Zahradníka bych interpretoval tak, že lidé mají potřebu hledat informace a učit se, aby mohli něco dělat a pokračovat dál na své cestě. Ale - ve skutečnosti každý už je tím zahradníkem a žádné informace "zvenku" nepotřebuje, protože vše co potřebuje, už má dávno v sobě. Když hledá informace a poučky, tak ty informace nezískává, ale jen se v něm probouzejí informace které v sobě už má. Proto může mnohem více získat, když se nebude ptát svého okolí, ale začne se ptát sám sebe, uvnitř sebe. Sám v sobě nalezne daleko více odpovědí. Což si často i uvědomí, když se zvenku něco dozví, že vlastně tohle už tušil, ale málo si věřil (a hlasy v sobě neslyšel)
a proto to potřeboval slyšet od jiných. Je potřeba ztišení svého nitra a pak začnou přicházet hledané odpovědi.

Při oslovování Vyšší bytosti závisí na stupni uvědomění:

Zpočátku si lidé všímají, že děje a zákonitosti v realitě nestačí vysvětlit jen fyzikálními pravidly a matematickými modely, že je něco vyššího nad tím vším. Nejjednodušší model pro jejich představivost je, představa nadřazené bytosti - Boha, který to vše řídí a o všem rozhoduje. Záleží pak na jejich cítění a na náboženském směru který je ovlivní, jak bude tuto bytost oslovovat a vyslovovat k ní přání. Tento způsob pohledu je lepší než věřit pouze materiální podstatě reality, ale má své hranice, protože izoluje naše Já. Vytváří to představu, že existuje Já, Bůh a vše okolo a že vše to je od sebe izolované, že jsme samostatné jednotky na sobě nezávislé.

Později si začíná uvědomovat, že "Bůh je všude a věčný", tedy že Bůh není bytost, ale je to podstata reality, vesmírná esence vystupující na pozadí a způsobující, že existuje život. A že naše Já je pohledem naší božské podstaty. Což skrývá nebezpečí - výroky ve smyslu "Já jsem Bůh!" což sice z určitého pohledu může být pravda, ale jen když si člověk uvědomuje skutečný význam. Jinak může opět dojít ke zkreslení pohledu, k izolaci našeho Já, které pak považujeme za božské, izolované od okolní reality. Při správném směru vývoje si uvědomíme, že nejsme izolovanou bytostí, ale jsme součástí velkého celku. Jako dílek do mozaiky. Tedy že sice jsme Bohem, ale jsme jen jeho částí. Stále ještě můžeme tedy pro sebe vyžadovat nějaké výhody, upřednostňovat zájmy sebe jako malé částečky, tím že se modlíme k Bohu jako k celé jednotce, jejíž jsme součástí.

Při postupném vývoji mohou hodně pomoct meditace. Meditace, procítění stavu "tady a teď", skrytí svého ega - to vše vede ke ztišení hlasů uvnitř nás, kdy začínáme prociťovat podstatu reality. Můžeme se s naším vědomím ponořit do "Zdroje", kdy se naše vědomí rozprostře do reality a dochází k uvědomění, že přímo my jsme všechna ta realita kterou vidíme. My jsme to Já uvnitř, i to všechno okolo, i ta božská podstata. Pak dochází ke sjednocení - platí že to co je uvnitř, je i okolo nás. Jak na Zemi, tak i na Nebi. Jsme vším a není potřeba se izolovat, není potřeba ani vznášet nějaká svá přání, protože naše vnitřní přání neexistují. Pak jen prostě Jsme a vše co se děje, tak se děje ve vyšším zájmu a děje se vše tak, jak se má dít. Naše Já je snem našeho božství, které se tímto snem probouzí do své vlastní existence a uvědomění své podstaty. Tento děj už se děje a už dokonce i proběhl, my si jen jeho průběh uvědomujeme, ale ve skutečnosti nic neovlivňujeme.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

pane Pando, já nemám slov. souhlasím naprosto se vším, děkuji za tuhle velkolepou pregnantní odpověď.
Bene, líp bych to nenapsala.
mně to neva, že sem píšeš.
oslovení toho Vyššího si najdi sám, a proč bys s "tím" nekomunikoval. kolikrát, když je člověku blbě, nic jinýho ani nezbývá.

SCD mořské řasy nedoporučuje, ale mám je doma a časem je asi zkusím. zatím zkouším chlorellu a spirulinu a dobrý. někdo píše, že obsahují jód, někdo že ne. já dodávám ještě Lugolovým roztokem na kůži a podle reakcí vidím, že dělám dobře.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

K té zelené zelenině - tam mi moc nesedí baby špenát (pálí mě po něm v puse), spíš různé saláty a chci zkusit divoké rostliny. Banány také ne, hodně hutné a sladke.

Velice se mi líbí živý jidelnicek ze zdravi-az. Že ho může aplikovat kdokoliv, kdo má přístup k supermarketu i třeba na cestach. Až bude dost teplo zkusím se na něj přeorientovat.

Co odšťavňování? Mě se nejvíc líbí mrkvové a repove šťávy ale asi i ty jsou příliš sladke.

Jdu si znovu přečíst celý tvůj příběh, velice se mi libi.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
ned dub 16, 2017 8:45
K té zelené zelenině - tam mi moc nesedí baby špenát (pálí mě po něm v puse), spíš různé saláty a chci zkusit divoké rostliny. Banány také ne, hodně hutné a sladke.

Velice se mi líbí živý jidelnicek ze zdravi-az. Že ho může aplikovat kdokoliv, kdo má přístup k supermarketu i třeba na cestach. Až bude dost teplo zkusím se na něj přeorientovat.

Co odšťavňování? Mě se nejvíc líbí mrkvové a repove šťávy ale asi i ty jsou příliš sladke.

Jdu si znovu přečíst celý tvůj příběh, velice se mi libi.
moje kamarádka na scd měla silnou alergickou reakci na špenát. po dalším měsíci je alergie pryč. moje děti se už zbavily taky několika alergií na scd. ono se to mění.

odšťavňuju taky mrkev, řepu a další, sladkostí se nějak moc netrápím. snažím se hlídat si hlavně ovoce.

haha, dlouho to ještě úplně nebylo ono, ale teď už se mi ten můj příběh taky líbí, ti povim :). dík.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
stř dub 12, 2017 22:03
velice výživné jsou vývary z kostí, dělané třeba 12 hodin namírno, nejlepší asi z krůtího. nezatěžuje to jako maso, ale vyživí úžasně, právě i ty Tvý overspilling - přetékající střeva, kde se jinak strava vstřebává špatně.
[/color]
o tom jsem nedavno take slysela jak je to fajn. Jeste jsem nezkousela...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

vývary dělám v pomalým hrnci na low vždycky od večera přes noc a ještě to i táhnu během rána... na dnešek z bio kuřecí kostry. jsou v tom minerály, kolagen, aminokyseliny. důležitý je mít kosti, ne jen maso. kosti jsou nejlepší právě kvůli minerálům. rodina to miluje, někdy si bral syn i na fotbalovej zápas v termosce, když byla zima...já je teď nepiju, ale říkám si, kdybych cítila slabost, cokoli...můžu si někdy trochu cucnout :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

ja slysela i o podobnem vareni ryby a pak namixovanim se vsim vsudy (kosticky, supiny)... to mi nahani husinu, ale urcite je to zdrave. Lepsi nez tablety s mineraly apod z lekarny.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
čtv dub 20, 2017 23:29
ja slysela i o podobnem vareni ryby a pak namixovanim se vsim vsudy (kosticky, supiny)... to mi nahani husinu, ale urcite je to zdrave. Lepsi nez tablety s mineraly apod z lekarny.
jojo, to znám, vaří se ryba v tlakovém hrnci, kdysi jsem to jedla. asi bez šupin, ale ty kosti tam byly a ony se úplně rozvaří. je to velmi výživná polívka. no, mně trochu teď už nahání husinu i ten vývar z kostry, co dělám rodině, a před časem jsem ho taky ještě jedla v polívce, pak mi to začlo nějak páchnout či co, a to tak zůstává. i včera...naštěstí dcera ráda tu kostru obírá, tak to nemusím.
ale ošklíbat se nebudu, kdybych byla na dně se silama, může se stát...tak to s pokorou přijmu a ono to na tu chvilku určitě páchnout přestane :). snad je to fakt lepší než ty tablety. mám takovou zkušenost s tím olejem z tresčích jater. páchne, páchne, ale pak jeden den najednou mám na něj velkou chuť a vůbec nepáchne :) tak to si zrovna lžičku dám.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Tak napíšu pár postřehů za poslední dobu.

Vypadá to, že Bio-Kult na zácpu zabírá, spíš se to trochu přehouplo do průjmu. Beru 2 tablety denně.
Jinak byl jsem pár dní v hotelu, takže jsem si vyzkoušel dva dny fungovat na ovoci. Negativní reakce nebyla ale přiznám se, že po třetím jablku jsem měl sladkého dost (co jedu v paleo stylu tíhnu daleko více k slanému). Nevýhoda je také, že člověk musí jíst pořád, jinak je bez energie a je více zmrzlý.
Vyjela mi také šílená vyrážka po celém těle ale to je spíš reakce na přetopený pokoj a jinou vodu (nevím jak vypadá kvasinková infekce na kůži).

Ty mé úzkosti a omezování se v jídle mě za poslední týden stály 4kg, takže momentálně vážím 60kg na 182cm.

Vrátím se zpět ke svému modelu jídlo 3x denně - 1x polévka, 1x vejce se zeleninou a 1x maso se zeleninou + olivový olej a podle chutí jablko, borůvky.
Postupně zkusím místo ranní polévky Super smoothie (petržel nať, celer, okurka, něco zeleného) a u zeleniny snížím dobu varu a budu přidávat trochu zeleniny syrové. Asi vždy oba extrémy co jsem dělal k té zácpě spěli - půl kila mrkve hodně rozvařené a rozmixované nebo také obrovská mísa syrového zeleninového salátu.

Ještě k rybímu tuku, dával jsem 5ml Moolers (z tresčích jater) ale aktuálně se mu vyhýbám. Četl jsem, že i přes různé snahy o odstranění se v něm nachází nezanedbatelné množství těžkých kovů. Takže půjdu spíše do nějakého přípravku rostlinného původu.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
pát dub 21, 2017 20:44
Tak napíšu pár postřehů za poslední dobu.

Vypadá to, že Bio-Kult na zácpu zabírá, spíš se to trochu přehouplo do průjmu. Beru 2 tablety denně.
Jinak byl jsem pár dní v hotelu, takže jsem si vyzkoušel dva dny fungovat na ovoci. Negativní reakce nebyla ale přiznám se, že po třetím jablku jsem měl sladkého dost (co jedu v paleo stylu tíhnu daleko více k slanému). Nevýhoda je také, že člověk musí jíst pořád, jinak je bez energie a je více zmrzlý.
Vyjela mi také šílená vyrážka po celém těle ale to je spíš reakce na přetopený pokoj a jinou vodu (nevím jak vypadá kvasinková infekce na kůži).

Ty mé úzkosti a omezování se v jídle mě za poslední týden stály 4kg, takže momentálně vážím 60kg na 182cm.

Vrátím se zpět ke svému modelu jídlo 3x denně - 1x polévka, 1x vejce se zeleninou a 1x maso se zeleninou + olivový olej a podle chutí jablko, borůvky.
Postupně zkusím místo ranní polévky Super smoothie (petržel nať, celer, okurka, něco zeleného) a u zeleniny snížím dobu varu a budu přidávat trochu zeleniny syrové. Asi vždy oba extrémy co jsem dělal k té zácpě spěli - půl kila mrkve hodně rozvařené a rozmixované nebo také obrovská mísa syrového zeleninového salátu.

Ještě k rybímu tuku, dával jsem 5ml Moolers (z tresčích jater) ale aktuálně se mu vyhýbám. Četl jsem, že i přes různé snahy o odstranění se v něm nachází nezanedbatelné množství těžkých kovů. Takže půjdu spíše do nějakého přípravku rostlinného původu.
když děláš paleo, tak tělo asi dost jede na tuky a oproti sacharidům z ovoce to je rozdíl. podle mé zkušenosti a i toho, co se píše, ty rychlé cukry z ovoce jsou fakt rychlé a potřebuješ pak jíst dřív, zatímco tuky se tráví pomaleji a déle vydržíš bez jídla.
(možná někdo, kdo je dlouhodobě na syrovém, to má jinak a tráví dokonaleji a tím pádem i déle vydrží energie? nevím. teď jsem četla nějaké rozhovory se sportovci fruitariány a asi jim to funguje, ale prostě každý člověk je jiný a je někde jinde zrovna v ten daný okamžik.)

ta vyrážka právě mohla být i z té candidy, snad ti to už zmizelo?
no a super, že bio kult zabírá. on je výborný.

máš maso každý den? nevadí ti to? ale nevím, jak snášíš luštěniny. u nás všichni v pohodě, jen toho nejmladšího kupodivu luštěniny nadýmaly. je potřeba je namočit a dlouho vařit a vydržet a brát Bio Kult. malýho to přešlo po pár měsících. nejmíň zatěžující je červená čočka, taková ta drobná. ta se ani nemusí namáčet a můžou ji i mimina.
proto mně se víc zamlouvá SCD než paleo, protože tam se jedí i luštěniny. paleo je samý maso... naše rodina má bílkoviny hlavně z luštěnin, maso nejmíň. i když taky někteří na SCD, jak jsem četla, jedí maso třeba několikrát denně. ale to mi nepřijde dlouhodobě dobrý. chvíli klíďo, když mají problémy a pořádně nic nemůžou, tak potřebujou z něčeho fungovat při přechodu na SCD z konvenční stravy.

kamarádka na paleu svý zdravotní problémy nevyřešila, maso jí hodně. má neustále problémy s ekzémem a řekla bych, že je i dlouhodobě ne úplně psychicky v pohodě, nějak jaksi nespokojená, podrážděná.
teď, když jsem přestala skoro úplně konzumovat živočišný věci, se cítím spokojenější a klidnější, toť moje zkušenost.

když si mapuju ty výživový směry, dívám se, jak lidi vypadají, když se dlouhodobě nějak stravují. ti lidi na paleu bývají takoví úderní až militantní, rázní. dr. Terry Wahls si sice vyléčila roztroušenou sklerózu a už není na vozíku, což je bomba, ale nevypadá podle mě úplně dobře, a to není věkem. má pytle pod očima, to ukazuje na přetížené ledviny a čím jsou asi přetížené? podle mě tím, jak denně a i několikrát denně futruje maso.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
pát dub 21, 2017 20:44

Ještě k rybímu tuku, dával jsem 5ml Moolers (z tresčích jater) ale aktuálně se mu vyhýbám. Četl jsem, že i přes různé snahy o odstranění se v něm nachází nezanedbatelné množství těžkých kovů. Takže půjdu spíše do nějakého přípravku rostlinného původu.
nemáš náhodou někde odkaz, kde to psali?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

Světlana píše:
sob dub 22, 2017 11:51
kamarádka na paleu svý zdravotní problémy nevyřešila, maso jí hodně. má neustále problémy s ekzémem a řekla bych, že je i dlouhodobě ne úplně psychicky v pohodě, nějak jaksi nespokojená, podrážděná.
teď, když jsem přestala skoro úplně konzumovat živočišný věci, se cítím spokojenější a klidnější, toť moje zkušenost.

když si mapuju ty výživový směry, dívám se, jak lidi vypadají, když se dlouhodobě nějak stravují. ti lidi na paleu bývají takoví úderní až militantní, rázní. dr. Terry Wahls si sice vyléčila roztroušenou sklerózu a už není na vozíku, což je bomba, ale nevypadá podle mě úplně dobře, a to není věkem. má pytle pod očima, to ukazuje na přetížené ledviny a čím jsou asi přetížené? podle mě tím, jak denně a i několikrát denně futruje maso.[/color]
S tim masem si taky rikam, ze x krat denne je ulet. Navic v dnesni dobe, kdyz by clovek chtel jen domaci, bio, a nebyl primo u zdroje, tak se nedoplati. A nebio, z velkochovu, to uz pri masivni konzumaci je vylozene zdravotni problem. I kdyz jasne, znam i lidi, kteri vesele dennodenne kupovane obyc. maso a jsou zdravi do vysokeho veku, protoze to kompenzuji ve svem zivote zas nejak jinak a maji dobry geneticky zaklad.
Ja maso miluju (jsem byvaly vegan), ale jist ho denne (ci vicekrat denne) si ani neumim predstavit. :) Ovsem nespokojena a podrazdena jsem posledni dobou furt. :mrgreen: (jidlo z toho ale momentalne nevinim)

Ty tezke kovy v rybach, tresc.jatrech -cetla jsem o tom taky dost, ale v obdobi tesne po skonceni veganstvi jsem se mohla ryb i tresc.jater uzrat. Ted mi to moc nerika, i kdyz mi byl zjisten nedostatek vit.D (ktery ted docasne resim primo deckem a pak bude zas slunce).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Pavluska »

"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Vyrážka je stále, co jsem se vrátil domů je mi hrozná zima po těle ale alespoň to nemokvá, zkusím zajít na kožní, co by to mohlo být. Jinak přišli mi výsledky z infekčního. Chlamydie negativní a Borelie znovu pozitivní. To mě potěšilo, jsem rád, že tělo zase registruje infekci a brání se proti ní.

O tom rybím tuku jsem četl v knize "Mystický léčitel" od Anthony Williama. Je to taková zvláštní kniha ale mě se dobře četla. Píše tam o RS, depresi, borelioze, propustnosti střev,... Hlavní příčinu těchto nemocí vidí v EBV viru, následně těžké kovy. Právě hodně obhajuje ovoce, že se ho lidé začali zbytečně bát. Tvrdí, že candida nic vážného nedělá. Problém vidí v tvoření amoniaku při trávení masa, vajec, tuku. Vyvrací prospěšnost ketonové diety a právě i různých přípravků (křemelina, rybí tuk, Hcl,...).

Maso jsem chtěl jíst denně ale asi mi opravdu spíš škodí a zpomaluje trávení. Zkusím ho jíst pár dní a uvidíme, pak mohu zkusit jen vejce (mám domácí křepelčí). Co bych si rád z živočišných produktů nechal v jídelníčku jsou určitě vnitřnosti a vývary. Ale souhlas, konvenční maso je dost zatížené.

Pak mohu zkusit dát zase šanci luštěninám, vím, že mi nevadili tolik ale reakce jsem na ně měl. Každopádně nějakého zástupce bílkoviny mít chci.
Také mám v hledáčku klíčky brokolice, alfalfa,....

Teď už začíná lepší zelenina, koupím auto a budu jezdit pro čerstvou. Tady u nás je dobrá jen mrkev, cibule a občas květák, brokolice.

Co brambory/batáty?
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Ty tezke kovy v rybach, tresc.jatrech -cetla jsem o tom taky dost, ale v obdobi tesne po skonceni veganstvi jsem se mohla ryb i tresc.jater uzrat. Ted mi to moc nerika, i kdyz mi byl zjisten nedostatek vit.D (ktery ted docasne resim primo deckem a pak bude zas slunce).
[/quote]

těžké kovy v rybách budou asi ve všech, to si už člověk moc nevybere. přitom ale látky z oleje z tresčích jater mají dost benefitů, já ho beru ráda. ne sice každý den,ale když už, tak ráda. Pájo, asi si tvý tělo taky říkalo, co chce, co mu chybělo. věřím, že někdo se bez toho obejde, lidský tělo umí být geniální, ale raději doplňuju tenhle olej a třeba B12 vitamín taky. ráda bych někdy nepotřebovala doplňovat hořčík, ale zatím musím, nelze jinak.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
sob dub 22, 2017 17:50
Vyrážka je stále, co jsem se vrátil domů je mi hrozná zima po těle ale alespoň to nemokvá, zkusím zajít na kožní, co by to mohlo být. Jinak přišli mi výsledky z infekčního. Chlamydie negativní a Borelie znovu pozitivní. To mě potěšilo, jsem rád, že tělo zase registruje infekci a brání se proti ní.

O tom rybím tuku jsem četl v knize "Mystický léčitel" od Anthony Williama. Je to taková zvláštní kniha ale mě se dobře četla. Píše tam o RS, depresi, borelioze, propustnosti střev,... Hlavní příčinu těchto nemocí vidí v EBV viru, následně těžké kovy. Právě hodně obhajuje ovoce, že se ho lidé začali zbytečně bát. Tvrdí, že candida nic vážného nedělá. Problém vidí v tvoření amoniaku při trávení masa, vajec, tuku. Vyvrací prospěšnost ketonové diety a právě i různých přípravků (křemelina, rybí tuk, Hcl,...).

Maso jsem chtěl jíst denně ale asi mi opravdu spíš škodí a zpomaluje trávení. Zkusím ho jíst pár dní a uvidíme, pak mohu zkusit jen vejce (mám domácí křepelčí). Co bych si rád z živočišných produktů nechal v jídelníčku jsou určitě vnitřnosti a vývary. Ale souhlas, konvenční maso je dost zatížené.

Pak mohu zkusit dát zase šanci luštěninám, vím, že mi nevadili tolik ale reakce jsem na ně měl. Každopádně nějakého zástupce bílkoviny mít chci.
Také mám v hledáčku klíčky brokolice, alfalfa,....

Teď už začíná lepší zelenina, koupím auto a budu jezdit pro čerstvou. Tady u nás je dobrá jen mrkev, cibule a občas květák, brokolice.

Co brambory/batáty?
to je blbý, ta vyrážka. snad to přejde. dělala bych něco pro zezásadění, prostě srovnat pH. odkyselovací směs minerálů, koupel v sodě anebo v mýdle )pokud by to ta kůže s vyrážkou snesla), odšťavněnou zeleninu nebo tak něco. a ovoce bych zrovna zkusila úplně vynechat.
k výsledkům gratuluju a je dobře, že to bereš pozitivně.

Williamovu knihu neznám, ale s tím, že candida nic vážného nedělá, bych si dovolila nesouhlasit.
https://www.google.cz/search?q=candida& ... ndida+skin
sama to vím z vlastní zkušenosti, že nesmím to sladký přehánět, ani ovoce, že bych měla problémy.
jinak s křemelinou cítím, že pro mě taky není, ani doplňování HCl, to mi prostě nesedí. ale netvrdím, že by to byl nesmysl, prostě to není asi pro každého, jako ostatně asi nic, ani není jediný dokonalý výživový směr vhodný pro všechny lidi.

to maso taky nepomůže při zácpě, naopak. docela se mi jeví rozumné doporučení, že maso stačí jednou týdně ve velikosti dlaně a k tomu třikrát tolik zeleniny. to se snažím praktikovat doma, i když kdybych jim nedomlouvala, tak by se cpali masem víc :)
to se máš, že máš domácí křepelčí vejce. teď jsme jich pár dostali a uvidíme, jak si s nimi poradíme, když vajíčka teď jí u nás jen Muž. kdybych měla chuť, tak se nebudu přemáhat a dám si, ale teď mě nějak vejce zrovna nelákají.
s luštěninami uvidíš, já bych začala dávat třeba jen trochu, lžíci do polívky. na to je nejlepší právě ta červená čočka, přidáš jen trošku do polívky, ona to hezky zahustí.

vnitřnosti a vývary, to je prý to úplně nejlepší z masa pro výživu.

klíčím teď právě tu alfaalfu, brokolici, pískavici, ředkev, jetel, řeřichu, slunečnici. i děti to hezky jedí. taky hrách a čočku, děti to milujou a i jejich spolužáci :) ale to bych ti vůbec nedoporučovala, je to těžký na trávení. to až kdybys trávil bez problémů všechny vařený luštěniny. já ty naklíčené luštěniny můžu jen trošku, jinak mě bolelo břicho, a to s vařenými nemám problém.

brambory a batáty se na SCD nedoporučují, my to nejíme. obecně hlízy se nedoporučují kvůli obsahu škrobů, složitých cukrů. my sice SCD nedodržujeme už na 100%, ale tohoto se držím a s těmi polysacharidy opravdu moc neexperimentuju.
ale máme na zahradě topinambury a říkám si, pokud bych byla někdy úplně bez příznaků nemoci, že bych si občas zobla :)
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Pavluska píše:
sob dub 22, 2017 16:38
https://www.peppersmith.co.uk/xylitol-n ... henomenon/

ke xylitolu :)
to je zajímavý
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Dík za reakce, dost mi to pomáhá si utřídit.
Na infekční jsem šel, jestli by mi nenapsala ceftriaxon do žíly (asi jediné atb., které si myslím, že by mi mohlo pomoci) ale doktorka to podmínila pozitivní lumbální punkcí a do toho už nejdu.


Maso jsem bral, že je dobré, protože ani SCD ani GAPS ho nijak neomezuje. Ale třeba Marky také na SCD vynechává maso.

Každopádně, až budu mít dostupnou rozmanitou zeleninu bude to snazší. Teď by to bylo jen o mrkvi, cuketě, cibuli a ledovém salátu.
Náhodou nemůžeš napsat, jak u tebe vypadá denní menu? Pokud to tedy není know-how.
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
sob dub 22, 2017 20:15
Dík za reakce, dost mi to pomáhá si utřídit.
Na infekční jsem šel, jestli by mi nenapsala ceftriaxon do žíly (asi jediné atb., které si myslím, že by mi mohlo pomoci) ale doktorka to podmínila pozitivní lumbální punkcí a do toho už nejdu.


Maso jsem bral, že je dobré, protože ani SCD ani GAPS ho nijak neomezuje. Ale třeba Marky také na SCD vynechává maso.

Každopádně, až budu mít dostupnou rozmanitou zeleninu bude to snazší. Teď by to bylo jen o mrkvi, cuketě, cibuli a ledovém salátu.
Náhodou nemůžeš napsat, jak u tebe vypadá denní menu? Pokud to tedy není know-how.
s tím masem, neřekla bych, že je špatné, v nějaké situaci může určitě pomoct, stejně tak vejce, máslo...myslím, že jde o míru.

na lumbálku by mě už nikdo nedostal, stačila mi jedna, byla jsem z ní na hromadě hodně dlouho a dohromady mi byla k ničemu, podělali, co mohli.

haha, no to víš, že to je know-how, moje menu :-)
je to různý. ale zkusím ti něco vypotit. první jídlo mám většinou kolem poledne. většinou je to zelené smoothie. hromada listí (špenát nebo polníček, kapusta, teď už i listí z lesa a louky, co si natrhám) rozmixovaná s banánem a namočenými datlemi, citronová šťáva. někdy do toho dám chia semínka, dávala jsem si taky namočený ostropestřec.
pak k večeři mám nějaký salát většinou, anebo (naspiralizovanou) cuketu, okurku...k tomu klíčky a pak buď ořechy, anebo semínkový dresink - pomazánku. to rozmixuju namočená semínka slunečnice a sezamu a ochutím (sůl, medvědí česnek, česnek, lahůdkové droždí, umeocet, citron, chilli, cibule, různě to kombinuju, aby to chutnalo pokaždý jinak. někdy k tomu dám třeba mrkev, nať cibule...)
k tomu vždycky dávám lžíci pickles. dělám domácí, 3-5 dní kvašený, zelí s mrkví, kapusta s mrkví, zelí s červenou řepou...různě kombinuju.
k tomu někdy dám chlebíček ze sušičky, suším placky. v tom je rozmixovaný většinou odpad z odšťavňování, pokud je bio zelenina, k tomu dám mletý slunečnicový semínka, třeba i trochu naklíčenýho hrášku, česnek, sůl, drží to pohromadě díky lněnému semínku a psylliu.

anebo dneska jsem si dělala mixovanou polívku (špenát, žampiony, cibule, česnek, kmín, citonová šťáva, sůl, mňam) a k tomu chlebíček sušenej se semínkovou pomazánkou a klíčky.

většinou mám dvě jídla a vypadá to nějak takhle, jak jsem napsala.
ale někdy mě honí mlsná, to pak většinou zbodnu mezi jídly ještě nějaký oříšky.
anebo už mi leze zelený smoothie i ušima, tak to pak snídám třeba nějaký ovoce samotný. anebo dneska jsem měla banán s rozinkama a mletým mákem. vím, že to není zrovna asi nejlepší, ale neodolala jsem a polila si to rozpuštěným ghí...a to teda BYLO! strašně dobrý. ale nedělej to, to prej se nemá :)
a pár sušenek čokoládovejch jsem si dala, co jsme dělaly s dcerou, ty se teda povedly. ale držela jsem se, abych je nesežrala dětem všecky :) no a taky jsem si dala sladký kuličky ze sušenýho ovoce a mexický brownies...taková moje čoko chvilka to byla.

jsem byla strašlivě unavená, protože jsem pracovala tento týden do noci, a to pak mě honí mlsná na sladký a tučný. a taky mi klesla váha a jak se přiblížím k magické hranici 45 kilo, tak tělo je chytrý, si žádá svý...a to pak mívám takovou vlnu chutí na sladký a tučný.
takže to ti nedoporučuju, ale já jsem to nepřehnala, prostě si dám od každýho kousek a jsem spokojená. musím si dopřávat a být na sebe hodná pravidelně po troškách, protože když si to zakážu úplně, pak bych šla a najednou sežrala děckám celou krabičku a bylo by mi blbě a to nechci :)

některý dny piju jen zeleninovu šťávu, anebo jen smoothie, anebo jen šťávu a smoothie. když cítím, že potřebuju odlehčit.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Díky, že věnuješ čas mi odpovědět.

Myslel jsem, že z tvého menu vyčtu jak nahnat kalorie. To bude můj problém, mít toho jídla dostatek. Zelenina je nic a 2-3 jablka to také nevytrhnou.

Myslíš, že je v pohodě dávat během dne prostě lžíci olivového, kokosového oleje samostatně?
A také ho dávat do smoothie?
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

sparcoo píše:
ned dub 23, 2017 8:50
Díky, že věnuješ čas mi odpovědět.

Myslel jsem, že z tvého menu vyčtu jak nahnat kalorie. To bude můj problém, mít toho jídla dostatek. Zelenina je nic a 2-3 jablka to také nevytrhnou.

Myslíš, že je v pohodě dávat během dne prostě lžíci olivového, kokosového oleje samostatně?
A také ho dávat do smoothie?
jo, přesně tak. občas si taky dávám kokosový olej jen tak na lžíci, klidně několikrát za den. plus na zeleninu si naliju olej, na salát, určitě. tím hodně naženeš kalorie. když vaříš, nešetři olejem.
dál taky v těch oříškách a semínkách (pomazánka, dresink) je hodně tuku. a ve všech sladkostech, co dělám, jsou ořechy/semínka/kokosový tuk - ty jsou dost tučné taky. každý den mám nějaký kousek zákusku, sladkosti. každý den oříšky a semínka a v mém případě ne málo. tím to naženeš a nebudeš hubnout.
pokud se ti nechce plácat s nějakými dortíčky a sušenkami, stačí třeba smíchat med s rozpuštěným kokosákem, přidat kvalitní kakao a občas si dát lžíci, to taky dělám.
sparcoo
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 09, 2017 18:10

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od sparcoo »

Sorry, že pořád bombarduji otázkami ale vždy mě napadnou další.

Není ti na RAW zima? S tím mám pořád problém, že mi je neustále zima.
A nevíš proč je čočka na SCD povolena?
A poslední trochu osobní otázka. Teď jak se cítíš dobře máš MR mozku čistou? Co na to říká neurolog?
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Světlana »

Bene, odpovím, ale později, nemám teď čas.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Světlana: vyléčená roztroušená skleróza, kterou jsem neměla

Příspěvek od Jindra »

sparcoo píše:
ned dub 23, 2017 21:50
Sorry, že pořád bombarduji otázkami ale vždy mě napadnou další.

Není ti na RAW zima? S tím mám pořád problém, že mi je neustále zima.
A nevíš proč je čočka na SCD povolena?
A poslední trochu osobní otázka. Teď jak se cítíš dobře máš MR mozku čistou? Co na to říká neurolog?

Je ti na raw zima?
https://www.rawsuperfood.cz/rawsuperfoo ... ood-v-zime

Tož kókni tady k „naší“ Ditě ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět