Bludička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Bludička

Příspěvek od Bludička »

Zdravím všechny vita i nevita lidi ツ,

po dlouhém bloudění jsem mě život zavál na vitariánský web.
Díky knize od Ernsta Guntera - Přirozená strava jsem se začala zajímat víc o toto téma a objevovala dosud nevídané a neslýchané informace.
Snažím se zatím od konce záři 2011 stravovat živou stravou. Občas ještě přece jen neodolám a sním vařené. Maso jsem ale vyřadila úplně a zatím mi vůbec neschází.
Zato mléko a mléčné výrobky na ty mám chuť pořád.
Budu teď potřebovat hodně sil, protože vánoční svátky + moje rodina se mnou určitě nebudou mít slitování, těch dobrůtek, co jsem každý rok spořádala na Vánoce bylo nespočet.
Jak to děláte vy o svátcích? Poraďte, jak odolat.

Přikládám foto moji dnešní večeře, jeslipak poznáte z čeho se skládá burger? :delicacy: Vše syrové a rostlinné.

Obrázek

Mějte se syrově a buďte fresh ♥
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

vitaj bludička lucie

na tom tanieri mi vadí surová cibuľa

burger je určite mňamka

čokoľvek poješ cez sviatky pojedz to s láskou bez výčitiek svedomia, hriech neexistuje, to sme už zrušili

s rodinou nebojuj

vianoce nie sú o boji a rodinu nepresviedčaj o ničom

ja by som radšej mäso ako mliečňáky ale každý máme svoju postupnosť krokov k cieľu

držím palce
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Bludička

Příspěvek od Sweetie »

hadam zampion nebo bedla?
nejmensi zlo, co nejmensi porce tech kapru ci kapru z prasatka, co nejdele zvykat.
taky cibuli nemusim.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

hádam pomleté oriešky a semiačka
5 2 8
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Sweetie to trefila, nebylo to tak těžké, jsou to dvě hlavičky portabella, uvnitř náplň podle Victorie Boutenko.
Složení zahradního karbanátku, jak ho nazvala je:
- oříšky, já použila vlašské
- mrkev
- střední cibule
- rozinky
- agávový sirup (ten nemám, tak jsem ho vynechala)
- olivový olej
- citronová šťáva
- čerstvé bylinky (tymián, rozmarýn, kopr)
- mořská sůl
- čili paprička (tu jsem taky vynechala, nemám moc ráda pálivé věci)

Chuťově mě náplň překvapila, nečekala jsem, že bude tak dobrá. Cibule mi nevadí, nepoužila jsem jí celou. :)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Bludička

Příspěvek od midsummer »

Co je to "portabella"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bludička

Příspěvek od buc11 »

mně to připadá jak bulka, to už bych dal raději mezi prasečí uši nebo 2 hermelíny a nebo to jsou hlavy bedlí?
vánoce je nejlepší si užít, aha rudo ti to napsal správně
no jo, z doslechu vím, že jsou i vyvolenci, kteří po vareném necní
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Co je to "portabella"
Je to druh velkého žampionu, taky se mu říká steakový.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Bludička

Příspěvek od midsummer »

Ahá, tak to je super nápad. A je to vtipné: to si taky vyzkouším. Navíc miluju jídla se syrovými žampiony, zatím jsem však zkoušela spíš různé saláty.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Ahá, tak to je super nápad. A je to vtipné: to si taky vyzkouším. Navíc miluju jídla se syrovými žampiony, zatím jsem však zkoušela spíš různé saláty.
Určitě zkus, já jsem si pošmákla. Do té oříškové náplně můžeš dát místo oříšků třeba slunečnicová semínka, a já přidávám i trošku Tamari, nebo přírodní sójovky. Skvěle tu směs dochutí a není třeba používat vůbec žádnou mořskou sůl. Navíc obsahuje i vitamín B12 - jak říká článek na doktorce http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/sojova ... a-kvalitu/ ovšem je třeba vybrat opravdu tu kvalitní :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

ja som myslel že výraz hamburger

je to čo je vnutri teda tá faširka a to mi pripadalo ako pomleté orechy
Naposledy upravil(a) rudo dne stř lis 23, 2011 10:33, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Bludička

Příspěvek od midsummer »

Jojo, v sojových omáčkách, vč. tamari mám celkem dost jasno: v minulých letech jsem prošla makrobiotikou :)
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Další pokus o recept podle paní Boutenko byl Závitky s řasou nori
složení:
pět plátků syrového nori

SMĚS TĚSTA:
Půl šálku vlašských ořechů
Dva šálky slunečnicových semínek, namočených přes noc
Tři stroužky česneku
Jeden šálek pokrájeného celeru
Jednu čajovou lžičku keltské mořské soli (není nutné)
Dvě polévkové lžíce olivového oleje
Půl šálku citrónové šťávy
Jednu čajovou lžičku směsi kari (nebo vaší oblíbené směsi koření)

Následující ingredience pokrájejte na dlouhé tenké proužky:
Půlku avokáda
Půlku velké papriky

Obrázek
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

posielaš večere aj na faktúru ? :D
5 2 8
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Omega 8006 in da house.. :D A jde se šťavit! m:-)
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Míváte někdy úlety k vařenému, nebo jste 100% raw? Já dneska neodolala.. pečené brambory na smetaně je moje závislost o dětství.. miluju brambory. :]
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

prečo mi vykáš ? (:-) ved si potykajme

jasne že jem varené

kto ešte nie je 100% vita, nech sa cez prestávku prihlási u súdruha Žinčicu
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bludička

Příspěvek od xHardCorex »

Bludička píše:Míváte někdy úlety k vařenému, nebo jste 100% raw? Já dneska neodolala.. pečené brambory na smetaně je moje závislost o dětství.. miluju brambory. :]
Kto je bez viny nech hodi kamenom :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Mně jen tak napadlo, jestli se člověk, který není 100% na vita stravě, má označovat za vitariána.
Jak často míváte úlety k vařenému? :-) Nebo kolik procent měsíčně u vás tvoří vařená a kolik syrová strava?
Zajímá mě, jak to mají jiní.. možná proto, abych se sama po nějakém vařeném úletu necítila provinile :mrgreen:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bludička

Příspěvek od buc11 »

Bludička píše:Mně jen tak napadlo, jestli se člověk, který není 100% na vita stravě, má označovat za vitariána.
Jak často míváte úlety k vařenému? :-) Nebo kolik procent měsíčně u vás tvoří vařená a kolik syrová strava?
Zajímá mě, jak to mají jiní.. možná proto, abych se sama po nějakém vařeném úletu necítila provinile :mrgreen:
můžeš být v klidu tu v čr jich je jen pár a navíc sem ani nechodí
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

můžeš být v klidu tu v čr jich je jen pár a navíc sem ani nechodí
Tak to mě malinko zklamalo, doufala jsem, že takových je tu většina :shock:
Je to jako by si vegetarián dal sem tam šťavnatý steak a dál se považoval za vegetariána.
Prostě je to zvláštní >:-)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Bludička

Příspěvek od gabrielik »

Preto je tu príjemnejšie ako medzi makrobiotikmi alebo vegetariánmi.
Ľudia sú tu akosi viac tolerantní, ale zato úprimnejší. Takže ti nebudú vešať vitariánske bulíky na nos a doma potajme pojedať rohlíky zo salámou :) Alebo možno že aj hej :wink:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Bludička

Příspěvek od macik »

Bludička píše:
můžeš být v klidu tu v čr jich je jen pár a navíc sem ani nechodí
Tak to mě malinko zklamalo, doufala jsem, že takových je tu většina :shock:
Je to jako by si vegetarián dal sem tam šťavnatý steak a dál se považoval za vegetariána.
Prostě je to zvláštní >:-)
mně to nepřijde zvláštní...když se člověk s vita ztotožňuje, při plánování jídla a nakupování myslí v naprosté většině na vita volbu, jiný způsob stravování mu připadá nepřijatelný a běžný den je o naprosté preferenci živé stravy a i domácnost je uzpůsobena vita provozu, tak je pak co, když si občas dá na rodinné oslavě normální jídlo?...pro mě to už pak není standardní strávník, ale prostě vitouš, který si neklade žádná dogmata, proč taky...v místě, kde jiná strava není dostupná, by člověk na vita nestrádal, neměl by potřebu zkoušet cokoliv jiného, jde prostě hlavně o společenské situace, které člověk vedou k jiné volbě..anebo pro mě třeba taky často nedostupnost syrové stravy v některých místech....

já se třeba považuju za vegouše, ačkoliv jednou za čas neodolám vůni masa na návštěvě a okusím...ale poslední dobou mi to absolutně nechutná, takže po okoštování většinou taky končím....prostě v zásadě maso k život nepotřebuju, ale občas si ho dám, když mi ho někdo strčí pod nos..sama si ho nepřipravím nikdy...nevnímám to jako rozpor, ale chápu, že někdo ano :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

ľudia kráčajúci po ceste sa rozprávajú o tom aká ta cesta je, či naozaj kráčajú po tej správnej

ako ešte daleko do cieľa, ako skratku použiť
a niekoho tá cesta tak baví že sa ani do cieľa prísť nesnaží

kto do cieľa príde už o tej ceste nerozpráva, je tam tak čo nie je o čom

nájde si niečo iné, nové a nájde si na tom forum

možno takí čo prisšlôi do vitariánskeho cieľa tajne čítajú fora o varení aké hrnce sú najlepšie zbierajú recepty a chystajú sa vydať na cestu k novému cieľu

kto vie ?
5 2 8
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Bludička

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
Bludička píše:Mně jen tak napadlo, jestli se člověk, který není 100% na vita stravě, má označovat za vitariána.
Jak často míváte úlety k vařenému? :-) Nebo kolik procent měsíčně u vás tvoří vařená a kolik syrová strava?
Zajímá mě, jak to mají jiní.. možná proto, abych se sama po nějakém vařeném úletu necítila provinile :mrgreen:
můžeš být v klidu tu v čr jich je jen pár a navíc sem ani nechodí
jak můžeš vědět kolik je v čr vitariánů? já si všimla že jich sem pár chodí, ale většina osazenstva tohoto fora vita nezvládá a ani nechce což je ok a jejich věc.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Bludička

Příspěvek od kveta »

Bludička píše:
můžeš být v klidu tu v čr jich je jen pár a navíc sem ani nechodí
Tak to mě malinko zklamalo, doufala jsem, že takových je tu většina :shock:
Je to jako by si vegetarián dal sem tam šťavnatý steak a dál se považoval za vegetariána.
Prostě je to zvláštní >:-)
i mě to připadá divný když vetatarián jí maso a vitarián vařený, ale v dnešním světě, kde zdravý rozum je vyjímečný mě už mě nic nepřekvapí :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bludička

Příspěvek od rudo »

ked Ego vládne tým čo kedysi mohol byť človek
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Bludička

Příspěvek od Renáta »

Žuj a nechaj žuť. :wink:
Nie je vôbec čudné, že sa takto všelijako škatuľkujeme?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bludička

Příspěvek od buc11 »

myslím, že už jsme to jednou zkoušeli, ale takřka nikdo se k tomu nepřiznal
a tak je lepší, je-li tu někdo než nikdo, osobně dávám přednost příznivcům
takže pár je pár
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bludička

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Žuj a nechaj žuť. :wink:
Nie je vôbec čudné, že sa takto všelijako škatuľkujeme?
Narazil jsem teď v osobním blogu Jericha Sunfire na jeho vyjádření, které se k tomu dobře hodí:

14.4.2011: V životě jde více než jen o jídlo nebo o snahu bránit si štítek, který vás může identifikovat, tak jak to divoce dělá většina Veganů, Vitariánů a Fruitariánů. Pro mě je faktem, že nechci být spojován s nějakým štítkem Breathariána nebo jak být Breathariánem. Jestli si budu chtít dát zrovna teď hamburger, tak to udělám se šťastným srdcem. Během celé té mé zkušeností se vším tímhle jsem si uvědomil, že to není jenom o jídle, ale je to o probuzení a přijetí zpět svého "BOŽSTVÍ". A to se týká široké škály témat, která mohou potlačovat individualitu.

Sproštění se všeho, co slouží ke znemožnění realizace toho čím opravdu jste, to je zde klíčovým prvkem... A jídlo je důležitou částí toho všeho, ale ne vším!!!

Nejsem zde k obraně nebo k potvrzování Breathariánství, jsem zde abych byl sám sebou, abych byl člověkem, kterým jsem byl stvořen! Breatharianismus je jenom slovo popisující životní styl, nálepka a přitom nesprávná, ale je to prostě jen slovo, nic víc. Důležité je, že žijete život a netrávíte svůj veškerý čas snahou dělat radost jiným dokazováním/uspokojováním lidské zvídavosti.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Bludička

Příspěvek od Samira »

pekne Pandi.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Bludička

Příspěvek od Renáta »

Pandi, ďakujem. Zapadá mi to do mojich posledných dní. Tento týždeň je naozaj o odvahe - tak sa snažím pozrieť na veci a dianie okolo seba bez emóciíí, ktorými sa dám tak ľahko opantať.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Poraďte lidičky, jak dát játra do pucu přírodní cestou?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bludička

Příspěvek od cepheus »

smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bludička

Příspěvek od smajliss »

Jo, jaterní očista je super. Jen bych doporučoval si koupit vlhčené ubrousky na záchod, jinak to potom nechutně bolí , když jdete za večer i 15x na záchod :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Bludička

Příspěvek od Jindra »

Ale Smajliss, tady seš na vitariánovi a správnej vitarián ladí s přírodou, chová se přirozeně. Na záchodě se to řeší "na turka", což je supr poloha, při níž to pěkně vyfoukne ven a obvykle ani toaleťák není potřeba.
No dobrá, v tomto případě při očistě je to řidší, OK, ale proč se drát papírem, když se přece hned opláchneš vodou.
A to nejhorší nakonec - koukni na složení, čím jsou ubrousky vlhčené (nemluvě o tom smradu, co se z nich line). Fakt máš zájem použít chemii na citlivou kůži? Určitě máš poblíž WC sprchový kout či vanu; není nad čistou vodu.
Seš hodnej, myslels to dobře, ale nepodporujme výrobce takových zbytečností, jako jsou chemický ubrousky :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bludička

Příspěvek od smajliss »

jasně chápu ... já jen chtěl pomoct ... protože to co jsem zažil při svoji první očistě bych nedoporučil fakt nikomu .... taková silně řezavá bolest, že jsem měl trauma při každé návštěvě WC .... takže prostě nedoporučuju používat běžný papír, ale nějak si to vyřešit, třeba tím tureckým sedem :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Bludička

Příspěvek od Jindra »

Však říkám, že seš hodnej; vidím, že chceš pomoct :) Věřím, že ta řezavá bolest musí bejt nechutná, taky jsem něco takovýho kdysi zažil, dávno tomu.
Když vím, že budu muset častěji na velkou (což u mne bejvá typicky třeba po klystýru, to jdu cca 3x), použiju co nejjemnější toaleťák a neutírám, nýbrž jen přiložením lehce vysaju to, co je nejvlhčejší no a pak šupky opláchnout vodou.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Díky kuci :D

zatím jedu Ostropestřec.. jestli seženu Epsomskou sůl tak se odhodlám i ke kůře pana Zajíčka. :mrgreen: Apropo, kde jste sehnali Epsomskou sůl vy?

Záchod mám bohužel oddělený od koupelny, takže zbývá běh s holou zadelí přes chodbu.. snad se moc nenaběhám. (:-)
Zjístila jsem, že má játra jsou zřejmě oslabená dost a moc jim nepomáhá velkoměsto, ve kterém žiju. Únava během celého dne, špatná životospráva, ponocování pozdě do noci.. špatné trávení některých potravin. Už aby to bylo pryč, chci cítit tu slibovanou energii s vita stravy..
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bludička

Příspěvek od xHardCorex »

Bludička píše:Díky kuci :D

zatím jedu Ostropestřec.. jestli seženu Epsomskou sůl tak se odhodlám i ke kůře pana Zajíčka. :mrgreen: Apropo, kde jste sehnali Epsomskou sůl vy?

Záchod mám bohužel oddělený od koupelny, takže zbývá běh s holou zadelí přes chodbu.. snad se moc nenaběhám. (:-)
Zjístila jsem, že má játra jsou zřejmě oslabená dost a moc jim nepomáhá velkoměsto, ve kterém žiju. Únava během celého dne, špatná životospráva, ponocování pozdě do noci.. špatné trávení některých potravin. Už aby to bylo pryč, chci cítit tu slibovanou energii s vita stravy..
Epsomsku sol som kupil tu http://www.centralchem.sk/?IDe=40878

Inak ako bolo pisane je velmi neprijemne to palenie konecnika. Ja som si to vyplachoval dokonca klystirom. Ale toto bola snad jedina ocista ktoru som skusal a hned po nej som sa citil daleko lepsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Ještě mě trápí jedna věc.. od přechodu na vita stravu se mi často dělá opar na rtu.. může to souviset s vysazením masa z jídelníčku?
Nebo mi prostě chybí nějaké důležité látky.. je to dost nepříjemné. Netrpí tu někdo taky na opary? :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bludička

Příspěvek od Panda »

To určitě nebude vysazením masa (a asi ani ne že by něco chybělo), ale nějaká jiná chyba ve stravě. Mně se např. dělá bolestivá prasklina na rtu v případě, že jím sladké ovoce a jím ho nadmíru moc, tak pak se mi přemnoží vnitřní infekce (asi candida). Pomůže mi snížení množství stravy a příp. zvýšení podílu zeleniny.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Panda: To se zdá být taky pravděpodobné.. Někde jsem četla, že může jít i o nedostatek Lysinu.. ale brát nějaké doplňky stravy v prášcích mi moc nevoní.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bludička

Příspěvek od smajliss »

Bludička píše:Ještě mě trápí jedna věc.. od přechodu na vita stravu se mi často dělá opar na rtu.. může to souviset s vysazením masa z jídelníčku?
Nebo mi prostě chybí nějaké důležité látky.. je to dost nepříjemné. Netrpí tu někdo taky na opary? :)
Tak opar je typickým příznakem detoxikace organismu ... mě se zas dělaly afty, když jsem se čistil ... Ale už jsem i někde četl, že opar se dá léčit vitamínem B12 .... a logicky když něco jde něčím léčit, tak to musí fungovat i opačne, tedy že nedostatek může způsobovat ty samé potíže .. takže to maso taky může být teoretická příčina. Ale jenom teoretizuju :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bludička

Příspěvek od Panda »

Nedostatek B12 asi ne, protože jeho zásoby (jestli předtím byla běžná strava) by měly vydržet na spousty měsíců (let?). ... a pak by (snad?) už měla naskočit vlastní produkce. Vliv detoxikace by snad mohl být poznat tím, jestli se to při půstu zhorší nebo zlepší.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Nezaznamenali jste po přechodu na vita změnu kvality vašich vlasů?
Nejdříve jsem měla pocit, že vlasy méně padají a jsou zdravější.
Ale po delší době je to naopak, víc padají a jejich kvalita taky za moc nestojí.
Co s tím?
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Poslední dobou pozoruju, že při současné skladbě jídelníčku se mi začaly zhoršovat i zuby a ustupovat dásně..
Máte tady někdo taky podobný problém, nebo aspoň radu, co jíst, aby se zuby zlepšily?
Možná bych měla zařadit více zeleného a méně ovoce.. :(
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bludička

Příspěvek od xHardCorex »

Bludička píše:Poslední dobou pozoruju, že při současné skladbě jídelníčku se mi začaly zhoršovat i zuby a ustupovat dásně..
Máte tady někdo taky podobný problém, nebo aspoň radu, co jíst, aby se zuby zlepšily?
Možná bych měla zařadit více zeleného a méně ovoce.. :(
Po ovoci som presiel iba na zeleninu. Ovocie som uz nejedol cca 3 mesiace. Od tej doby ma nikdy neboleli zuby, ani raz mi nesla krv z dasien ked si umyvam zuby. Cize najlepsie co pre zuby urobis je, ze sa zbavis ovocia.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Je ta tenká hnědá slupka na kokosu v něčem špatná?
Proč se musí odstraňovat?
Ptám se hlavně proto, že jsem lína jí loupat :-) A přijde mi, že to ničemu nevadí.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Bludička

Příspěvek od Bludička »

Objevila se mi plíseň mezi prsty na ruce a nechce potvora zmizet, už jí mám asi dva měsíce.. nemáte někdo s tímhle zkušenost?
Odpovědět