ovekyska - nepravidelník

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

preco ovekyska?
pamatate si na stary dobry ovekys? mama mi ho obcas dala do skoly na desiatu a spoluziaci mi potom vymysleli taketo pekne meno :lol:
mam dve deti a skveleho manzela, zatial som na vita sama, deti sa snazim pchat co najviac suroveho, ale je toho malo, inac to vsak nejde. manzel fandi ovozelu, obcas si da vita dnik, ale inac hlavne varene.
tak som sa na zaciatok predstavila aspon takto :)

no a vsetko zacalo presne 31.10.2010, kedy som absolvovala prvu sanku, potom som bola este tak tyzden na delenej strave - prevaha vareneho, a potom sup na 100% vita (pocitam aj denne pitie kefiru zo suroveho mlieka, je to raw, nie? :wink: ).
v priebehu polroka som schudla nejakych 12 kil, potom este cosi, momentalne 47kg/172cm, je to malo, ale kedze necvicim, viac asi nebude.... preto aj post max. 36hod.
medzitym nejake ocisty, konkretne klystiry, par sank este bolo, asi 9 pecenovych ocist, ladvinova v lete.
viac sa do toho nesprtam, lebo sa necitim dobre,myslim, ze som to s cistenim prehnala a telo potrebuje spomalit.
jem klasika ovozel + trochu orechov a semienka. prednedavnom hodne uletov v podobe mnam mnam palaciniek a kila cokolady.

viem, ze mam problem s candidou, ale neviem sa s nou pohnut dalej, pretoze mi chyba pevna vola, bez ovocia nevydrzim, 811 sa mi nepozdava a hlavne, tolko ovocia, co by ma zasytilo, si nemozem financne dovolit :?
takze cakam, az pride nejake osvietenie a ja sa konecne pustim do boja 8)
Naposledy upravil(a) ovekyska dne stř lis 16, 2011 14:54, celkem upraveno 2 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od Renáta »

Čau Ovekyska, ak máš problém s candidou, tak skús načas vynechať úplne ovocie a zaradiť len zeleninu. Písala som tu dakde o jednej známej, čo mi nedávno vravela, že po 6 - 7 týždňoch len na zelenine už nevie, čo je candida, a pritom mala tak veľký problém, že 2 roky kvôli nej nemohla súložiť s partnerom - teda okrem iných ťažkostí, túto vypichla ako najväčšiu, lebo sa bála, že jej tento nový vzťah skrachuje na nemožnosti pohlavného styku kvôli candide. Fčul je všetko ok. Postačilo len vynechať úplne ovocie.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od xHardCorex »

Kazdy bojovnik musi raz padnut. A tie ulety su podla mna v norme... Neverim ze tu je jediny clovek ktory by aspon raz nezhresil :D

tolko ovocia, co by ma zasytilo, si nemozem financne dovolit

Kolko toho zjes? Pri tvojej vahe co uvadzas by to malo byt dajme tomu polovica co zjem ja pri mojej vahe cca 100 kg. A to mne staci 1,5 kg jablk alebo 2,5-3kg bananov co vychadza na cca 1,50-3 eur na den
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

Renatka, to je prave to, ze na toto sa neviem odhodlat, kedze nevydrzim bez niecoho sladkeho (ovocie) ani jeden den! no je to o pevnej voli a o rozhodnuti.... ja mam kvasinkou prerastene cele telo, zjavne....

ta znama potom uz zaradila ovocie a bolo vsetko ok aj dalej? ja teda aspon ziadne taketo tazkosti nemam...

xHardCorex, no ked som klasika ovozel, tak ak si nedam stavu, tak zjem rano tak 2-3 jablka, no neviem, ale ako vydrzis na 1,5kg jablk na den?? okrem toho, jablka su este to lacnejsie ovocie. dnes som zjeedla rano 4 banany a bola som za chvilu hladna. taka kapusta je lacnejsia, aj mrkva teraz, tu ale nejako moc nejem v poslednej dobe.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od Renáta »

No, myslím, že sem tam ovocie zje, ale presne ju vyspovedám až na Silvestra asi - možno sa s ňou stretnem. Spomínala, že sem tam už zje chlieb a rybu a že jej odišla chuť na mäso, stále má vysoký podiel zeleniny. (Ona nemá asi ambície byť vita.) Len využila tú metódu na liečbu a drží si pH okolo 7,4 - to si dôkladne kontrolovala. Opisovala, že z kvasiniek mala strašné depky, že jej to zachvátilo celý organizmus a iste aj mozog, že veľmi trpela depresiami. Super, že si tak pomohla.
Áno, pevná vôľa je základ - ale to pri všetkom. Tak nám načim trénovať, inak to nevidím :wink: Chvíľku sa premôcť a potom to človeku už ide, aspoň teda ja to tak mávam asi vo všetkom. Musím sa prehovoriť a potom som už ok, keď sa presvedčím.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

No, keď som prešla na vita, podľa mňa teraz, keď si to premietnem späť, som mala na to ísť trochu pomalšie,.. Tak vtedy som mala po pár mesiacoch krízu, proste mi začalo intenzívne chýbať varené a kadejaké sajrajty, čo som predtým jedla.
Ja mám tiež depresie a slabú imunitu, toto ma odrádza, že začnem diétu, dobre, vydržím nejaký čas, ale ak to budem musieť držať dlhodobo, lebo ináč každý návrat ovocia znamená návrat candidy, tak dovidenia.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od Renáta »

Ja ti moc poradiť neviem. No, mala som čosi podobné s mäsom, veľmi mi robilo zle, tak som ho pred 15 rokmi vyhodila a dovidenia. Bolo po probléme. Viem, že je to asi smiešne prirovnanie, ale v podstate tiež je to istá "potravinová skupina. S ovocím by mi to išlo asi ťažšie, ale ak by som mala taký veľký problém s candidou, tak by som sa ovocia asi vedela vzdať na dlhú dobu. Neviem. Je to skrátka sladké a tie potvory sladké milujú. Veď ti druhí napíšu ich názor a možno práve tí, čo sa s kvasinkami popasovali. Osobné skúsenosti nemám žiadne, nakoľko kvasinky ma netrápia, len som odovzdala, čo som sa dozvedela od tej dievčiny.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od rudo »

čo je to ovekys ?

pridávať sodu bicarb do každého pohára vody by mohlo niečo riešiť zabíja to všeličo do plesní až po rakovinu

sú čaje bylinky a druhy hríbov čo špecificky zabíjajú candidu.
čaj z byliniek HORSETAIL, neviem ako slovensky
bylinky Pau D´Arco, to je z južnej ameriky si myslím

tie hríbové kapsule sú dosť drahé a budú to tie isté čo su protirakovinové ako Rischi alebo ako sa to píše

napríklad David Wolfe má komplet protokoly s menami bylín a húb, ale candidové protokoly sú všade na nete
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:
čaj z byliniek HORSETAIL, neviem ako slovensky
Asi praslička, nie? Equisetum hyemale
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

Renatka, maso je nieco ine, aspon u mna, ovocie je tvrdy oriesok, no ja naozaj fungujem tak, ze potrebujem nakopnut, vacsinou sa to stane, ked sa zlaknem, teda nechcem si privolat nejaku chorobu, ale ak by som vaznejsie ochorela, tam uz niet o com....
Rudo, vselico je na candidu, o niecom viem, vyskusala som osobne kapucinku, funguje to, vyrazne sa mi obmedzilo naduvanie a plynnatost, ale vysadila som a v priebehu jedneho dna to bolo spat.
lapacho ze je ucinne, niekomu zabere mms2, skusala som, ale nebolo mi z toho dobre, teraz som zacala davat mms1 - protokol 1000, vraj je na candidu a nemyslim si, ze mi ju potlaci, ale udajne to pomoze na chut na sladke, tak skusam. este len 2 dni.
pH sa mi celkom dari drzat, niekedy si sodou pomozem.
moj najvacsi problem vsak je prezieranie a to konkretne po veceroch. veceriam tak o 5-6, ptom by som uz nemala nic, ale ulozim deti, vydychnem si a co s casom? sadnem na net a zerem figy :delicacy: :oops:
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

Renáta píše:
rudo píše:
čaj z byliniek HORSETAIL, neviem ako slovensky
Asi praslička, nie? Equisetum hyemale
mne tiez vygooglilo praslicku, praslicka na candidu??
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:čo je to ovekys ?
to byvalo take kysle mlieko v kelimku asi 2-2,5dl.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od rudo »

horsetail = neviem na tej krabici čo mám nie je nič napísané po vatikánsky.

skúšala si sodu bicarb ?

ak ťa neustále nafukuje tak ešte mám 2 otázky, berieš oravidelne probiotics ?

asi si tými umelými mliečňakovými výrobkami dobre kedysi rozhádzala floru a potrebuješ ju zregenerovať tabletkami probiotics

problémy s mliečňakovými výrobkami sú tie že tie baktérie do toho dávajú mrtve a sterilné takže sa nemôžu rozmnožovať ako ješ tie výrobky tak tie sterilné vyzabíjajú a premôžu všetky pôvodné ale kedze su sterilné tak zdochýnajú bez rozmnožovania čím výrobcovia vytvárajú fyziologickú závislosť na tých ich akože zdravých mliečňakoch, je to všetko jeden podvod

vyber niekloľko kúr životaschopných probiotics a už nikdy nejedz nejaké mliečňaky

dalej ako si spomenula figy a reakciu

pre mňa je to jasné škodlivosť fruktozy

máš čo sa vola neabsorbcia fruktozy je to na wiki pod " fructose malabsorbtion "

ale fuktoza má viuac sposobov ako škodí

pri neabsorbcii sa fruktoza nedostane z čreva do krvi a zostane kvasiť a plynatiť črevá a dôsledok je to že sa nevstrebávajú daľšie živiny, mineraly a bilekoviny

takze trpitel je podvýživený a má chornický nedostatok určitých minerálov a vitamínov čím nemôže fungovať imunitný systém a teda nemôže vykynožiť ani len candidu atd


a to všetko len preto že sa je fruktoza


najhoršie sú jablká hrusky melon hrozno a všetku sušené ovocia, figy su tiez veľmi nevhodné a ak ich ješ sušené tak amen tma


si hladná lebo telo je podvyživené ale ked mu dáš fruktozu tak z nej nič nemá a problém sa len zacykluje


naozaj si myslím, že ak v tvojej situácii by si mala večer jesť figy tak si daj radšej pečenú kačicu
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

konecne mam trochu casu....
Rudo
sodu si obcas davam na dorovnanie pH, ak je treba...
probiotika berie, aj som brala, nejako nie je zlepsenie, mozno nekvalitne a malo...
umele mliecaky som jedla pred vita, kefir robim domci zo suroveho mlieka s tibetskou hubou.
s tou fruktozou, pozrela som si o tom, ale nemyslim, ze je to moj pripad, jediny priznam je, ze ma nafukuje, lenze mna nafukuje po vsetko, aj po neskrobovej zelenine. najmenej po varenom. takze tu bude problem inde. a samozrejme aj po bananoch, mimochodom, - uz asom to tu nepisala...? - ked som nasadila na caandidu kapucinku, nafukovanie sa zminimalizovalo.
dalsia vec je travenie, nedostatok hcl - moj problem - slaby pankreas, tiez problem - netravia mi moc tuky, tak ich jem pomenej.

hladna vsak nebyvam, to nie je uplne tak, jem max 3x denne, staci - ked si dam rano stavu, potom stai na doobedie jablko a som v pohode, ak si dam nedajboze na obed vacsi salat, marne ocakavam vecer mega hlad.

ale s tou kacicou, to je super napad :delicacy:
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

dnes som si otestovala, ci na mne funguje voda z kvasenej kapusty, vybrala som fialovu - bolo tam o jedno ecko menej 8) a veruze funguje :D


moje deti.
je velmi tazke zmenit zvyky uz hoc aj 4 rocneho dietata, vsetko, co som dosiahla su ovocne rana, aj to je starsia dcerka ochotna tolerovat len par dni po sebe. miluje mlieko, to je pruser, ale podarilo sa mo zo 4 dl denne obmedzit na 2dl.
mladsia zvlada ovocne dopoludnia v pohode, nikdy inac nejedla, takze super.
horsi vplyv je skolka, starsia tam obeduje (ranajky doma, desiata vlastna) a dotlaca sa k polievke chlebom, to mi najviac vadi a este zle nedobre, casto maso kazdy den :shock: este som to nepredychala a mam nutkanie bravat ju pred obedom domov (vlastne jedlo nosit nechcem, ab mala nieco ine ako ostetne deti - to nie)
no uvidime, ako to bude dalej...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od rudo »

nechcem ti do toho kecať ale ak chceš na sebe vyskušať tak 3 týždne striktne bez ovocia by ti mohli dať odpoved, je jedno aka bude ale malo to vyjasnit či už tal alebo tak
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

dobre, ale 3 t. bez ovocia mi nepovedia nic o tom, ci je problem vo fruktoze alebo candide, teda ja aspon do toho tak vidim.

dalsia vec, co som postrehla, ak par dni prisne jem len na hlad - rano ovocie, obed salat, vecer salat alebo nieco varene (zelenina) a nejem po 6-7, problem sa tiez minimalizuje. teda opat, vidim problem v traveni, prezierani sa a v mojom v poslednej dobe velkom sa prejedani po 8 vecer (vec taka ulava, ked mi deti o 8 zaspia, ze sa musim natlacit).
dalej stres, no nestresuj sa pri detoch.... ako ma travit a fungovat telo v strese?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:.... ako ma travit a fungovat telo v strese?
ma skúšaš či čo ? ľahké otázky nemáš ? :mrgreen:

častokrát je to otázka hodnotového systému a uhlu pohľadu a rovnakú situáciu vyhodnotí jeden človek ako neutrálnu druhý ako stres a tretí ako srandu

vyber si :?: :idea: , ktorý z tých chceš :twisted: byť v každej situácií :shock:

chcelo by to hlbšie NLP
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:ma skúšaš či čo ? ľahké otázky nemáš ?
neskusam, ale mam jednu lahku :lol: , co je to NPL?
rudo píše:častokrát je to otázka hodnotového systému a uhlu pohľadu a rovnakú situáciu vyhodnotí jeden človek ako neutrálnu druhý ako stres a tretí ako srandu
urcite ten treti :!: :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od rudo »

NLP == Neuro Linquistic Programming

o programoch v našom podvedomí ktoré nám robia životné a zdravotné problémy

ktoré do nás chtiac i nechtiac neprogramovaly ako vadné počítačové vírusy odbeorníci (reklamy propaganda) a neznalí (učitelia rodičia rodina kamarati spoločnosť)

NLP to učí identifikovať a tie programy vymazať

akoby antivírus systém v počitači a NLP pomože vytvoriť akoby trvalú vírusovú blokádu zvonku, firewall alebo tak nejak

NLP je zneužívane politikmi ideologmi manipulatormi predavačmi reklamnými agentami atd

a pozitivne používané modernými púsychologickými expertami (mimo západný systém vzdelania) a spolu s hypnozou a s TLT vyrieši všetko

TLT == Time Line Therapy

zázraky okamžite nemožné do 5 minút :D
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

Vdaka :lol:
no ja mam rada vsetko hned a teraz :roll:
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

tento recept pripomenul mojmu manzelovi vajickovy salat, co kedysi jedaval, polozil mi otazku, ci je tam majoneza

-namocena pohanka
-sampinony
-cibula
-hlavkovy salat
-dresing z namocenych slnec. semiacok, konopnych (boli nelupane, namocene, rozmixovane a precedene, cize akesi mlieko), sol a 2 lyzicky domacej horcice (horcica, jablcny ocot, par kvapiek stevie, 2 klinceky, sol)

fakt super vysledok :delicacy:

(som skopirovala z receptov...)
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

fujha, dnes som to nezvladla a na obed som sa dlavila psenovymi plackami s domacim slivkovym lekvarom (recept len tak nenapadne - sparene pseno + vanilkovy cukor + par kvapiek stevie + 3 vajcia. opekala som nasucho na panvicke).

ulietavam hodne v poslednej dobe, dovod su depky, nejaky vnutorny problem zmierit sa s tym, ze nieco, co som milovala, by som uz nemala jest.
dalsia vec, myslim od rana do vecera na jedlo, uvedomujme si, ze je to takmer jedina utecha v depresiach a v kazdodennom stereotype.
to je uplne nanic a neviem z toho von.
dalsia vec je, ze ak by bolo na mne vidiet vysledky vita, bolo by to fajn. no je toho hodne, co sa zhorsilo - velmi sucha plet, nejaky cas spomaleny rast nechtov (uz je to opat dobre), sice som vitalnejsia cez de, ale pri napriklad behu ci chodeni po schodoch sa rychlejsie unavim, ziskala som si krcove zily (za co moze ale extra zataz pri cviceni, kvoli tomu som uplne prestala cvicit). dalsia najhorsia vec je, ze som vynervacena a nervoznejsia nez som bola na varenej strave. dalsia vec - zapchy - proste som sa chcela cistit klystirmi a mam po roku pocit, ze mi to skor ublizilo ako pomohlo + sialene naduvanie....
toto vsetko sa mi sype na hlavu a potom si slahnem cokoladu alebo palacinky, ze ved naco to vsetko je...
precitam si tu temy o ludoch, ako zacinali a citim sa sama v tomto, v teme co komu vita dalo/vzalo, tiez vacsinou pozitiva, ktore som aj ja ocakavala.
zajtra budem zas pekne papat a dnes uz asi nezjem nic....
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od ovekyska »

ja som dnes pre zmenu uplne naopak, ako som povodne planovala - dala som si ovocny den (predvcerom som dala 24hod. post,lebo som sa zas ohavne prejedla, ukoncila som vcera podvecer, kedy som uz ovocim zacala) a teda som 2 dni uplne bez tuku. dnes 8 bananov, 4 jablka a stvrt kila sus. fig. hoci je to cukru habadej, hlavne tie figy, ziadne naduvanie sa nekonalo, teda minimalne a konkretne po jablckach. po bananoch nic, a po figach tiez nic.
na ovoci vsak nevydrzim, chyba mi zelenina, uz mi tolko sladkeho lezie hore krkom a to som ho jedla len 2 dni (cisto fruit - nic pre mna).

deti obe choreju smrkaju, starsia - parada :( - v skolke tyzden po soploch a uz zas sopli, zeby to bolo tym chlebom a mliekom...?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: ovekyska - nepravidelník

Příspěvek od gabrielik »

Moje decká su už veľké, ale tejto zimy, keď zakašlali, tak nastrúhaný zázvor s medom preliaty horúcou vodou toľkokrát, koľkorát to boli ochotné to vypiť, (nemiešať! naspodu vždy bol silný a pálivý) :) a termofor večer pod nohy. A presviedčať, že čaj nieje horúci ale chlapský pálivý tiež pomáha :)
A do rána bolo po kašli. Musím zaklopať, zimy ešte nieje koniec.
Odpovědět