lukas86

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
lukas86
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 09, 2011 16:06

lukas86

Příspěvek od lukas86 »

Ahoj,

takže abych se trošku představil. Jmenuju se Lukáš a je mi 25 let. Celý život jsem se cpal vším možným a tak jsem dosáhl hmotnosti 96 kg při výšce necelých 180 cm (za toto mohou různé "pochoutky" např. bílé pečivo, uzeniny, hodně masa, fast foody, hodně cukru v kávě a jiné slazené nápoje, sladkosti, alkohol). Mám náběh na vysoký krevní tlak, stále se cítím unavený a podrážděný. Občas mě bolí břicho a cítím se nafouknutý. Proto jsem si řekl dost. Pročítal jsem diskuzní forum, kde píšete jak se cítíte plní energie a chuti do života, pevně jsem se uvnitř sebe rozhodl založit svou stravu především na ovoci a zelenině. Dále jsem se rozhodl vynechat alkohol a rafinovaný cukr, i když bude pro mě velice těžké pít hořkou kávu či čaj. Občas sice budu muset jíst maso s nějakou přílohou v práci či na rodinném setkání, ale toto chci snížit na minimum. Jsem velice zvědavý, jak se mi bude dařit po psychické a fyzické stránce s tímto životním stylem, protože teď začínám studovat vysokou školu, kterou si přeji z celého srdce dostudovat a také chci začít běhat. Mám svůj skromný sen, tj. uběhnout maraton. Tak to je snad vše co jsem měl na srdci a někdy napíšu jak pokračuju a jak se cítím. Přeji vám krásný den... :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lukas86

Příspěvek od Renáta »

Vitaj, Lukas. Čo by bol náš život bez snov? Sny si treba plniť a ja verím, že raz si ten maratón s ľahkosťou odbehneš. Držím palce :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lukas86

Příspěvek od Jindra »

Ahoj, zvládneš to, protože chceš - a to je podstatné. To nejdůležitější - primární, startovní informace - najdeš třeba na tomto webu, druhá nejdůležitější věc je chtít. Tak vydrž. Tělo se Ti odmění. Tvoje tělo. Tvoje.

Startovní pozici máš zhruba jako já. V "nejhorším" období jsem měl cca 93 kg při výšce 186 cm; výška mi zůstala :-) ale kila šla o více než dvacku dolů. Sám uvidíš, kolik nabereš energie a jak omládneš (ikdyž Ty v Tvém věku ještě mládnout nepotřebuješ).

Vítej tu :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lukas86

Příspěvek od Sweetie »

cauky, hlavne kdyz to neni denne ,aby to telo stacilo vycistit. je to vsecko v hlave. staci si porucit. a proc pit horkou kavu? preju hodne vytrvalosti.
lukas86
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 09, 2011 16:06

Re: lukas86

Příspěvek od lukas86 »

takže jak pokračuju,
příznám se, že se snažím jíst co nejvíce ovoce a zeleniny, ale sem tam si zatím neodpustím pečivo či rybu. Je ze mě tak 80 procentní vitarian :D Cítím se lépe a mám více energie. Do budoucna chci co nejvíce omezit těch 20 procent nevitarianské stravy. mějte se hezky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lukas86

Příspěvek od rudo »

lukas86 píše:Ahoj,

takže abych se trošku představil. Jmenuju se Lukáš a je mi 25 let. Celý život jsem se cpal vším možným a tak jsem dosáhl ...necelých 180 cm

no zmenou stravy asi nenarasteš (:-)

a prečo práve maraton ?, prečé nie napríklad 100m pod 10s
5 2 8
Odpovědět