Markettt

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
markettt
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2011 19:26

Markettt

Příspěvek od markettt »

Ahoj, zdravím všechny!
Jmenuju se Markéta, je mi 22 let a jsem jedna z těch, která se motá v problémech s jídlem. ( Teď už je to snd lepší )
Z toho důvodu hledám způsob, který by mi vyhovoval a už skončily by mé výkyvy ve stravování.
Mám za sebou anorektické období, poté období přejídání a teď snažím začít zdravě a shodit nabytá kila, protože se takhle necítím dobře..
Pár dní jsem zkusila stravu - ovoce, zelenina ,vše syrové, ale neodpustila jsem si zeleninovou polévku... Něco horkého do žaludku musím dát :)
Od včerejška držím půst, jsem nadšená ze stránek http://www.pust.cz , ale nejsem si stále jistá, jestli dělám dobře, nebo nedělám dobře...
Ráda bych vydržela týden a prozatím je mi fajn. Za sebou mám 3 denní a kdysi 5 denní, ale to jsem u toho popíjela čaj.. Nevěděla jsem , že se má pít pouze voda.
Problém jsem měla dnes ráno, kdy mi bylo nevolno , ale šla jsem si zacvičit a vče v pořádku...
Tak snad se ten týden zvládne a bude mi fajn!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Markettt

Příspěvek od Syrovozrout »

Vítáme Markétko. Můžu mít smělý dotaz za sebe? Proč půsty? Nějaký konkrétní důvod nebo jenom zkoušet "co to udělá"? Např. máte-li zdravotní problém, pak je asi na místě se tím zabývat a jít k příčinám skrytým porůznu ve způsobu života (myšlení či zatížení prostředím) a abych nezapomněl - v provozovaných AKTIVITÁCH - k němuž stravování patří. Zhubnutí nebo přibrání - podle toho jak jsme vzdáleni od tělu vlastního (ne učebnicového či podle nějakých zprůměrovaných tabulek) fyzického "optima" (což lze rozumem obtížně odhadovat) je vhodné realizovat "oklikou" - čili změnit svůj život a váha se tomu přizpůsobí (Nemělo by jít o váhu jako takovou - o váhu samotnou, ta totiž patrně není příčina nýbrž jen ukazatel.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
markettt
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2011 19:26

Re: Markettt

Příspěvek od markettt »

Půst z toho důvodu, abych nechala za sebou to co bylo a restartovala se. A nedělala další nesmyslnosti, co se týká jídla. A ještě menší pokud - vydržím, nevydržím.
Stále uvažuji, jesli se dá kíst pouze zelenina, ovoce , semínka?
Četla jsem tady, že mléčné výrobky vůbec nejsou pro dospělého člověka vhodné.
Má tady někdo názor na pořad jste to co jíte? Tam například nevylučují nic, maso, občas sýr, jogurty ... Hlavně vařené věci. Tak mi to vše vrtá hlavou, co je vlastně správně. Samozřejmě na ovoci a zelenině není nikdy nic špatného, naopak . :roll:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Markettt

Příspěvek od mira »

markettt píše:Má tady někdo názor na pořad jste to co jíte?
Ano, mám. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Markettt

Příspěvek od rudo »

vysledok postu silne zavisi od navratovky po nom.

mas dobre premyslenu a pripravenu navratovku ?

drzim palce v ceste za zdravym

moj nazor - najdolezitejsie je zbavit sa mliecnych, na dalsom mieste muky a az na tretom mieste je maso

podla mna je velmi nezdrave zastat v stave mukoveho vegetariana, pripadne v stave mliecneho vegetariana.
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Markettt

Příspěvek od Renáta »

mira píše:
markettt píše:Má tady někdo názor na pořad jste to co jíte?
Ano, mám. :|
Aj ja mám. Páči sa mi, že niektorí ľudia až v tomto programe objavia, že na etiketách potravín sú vôbec nejaké informácie. A začnú čítať a rozmýšľať. A potom je to len na nich, či sa posunú ďalej - až za hranice tohto programu.
markettt
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2011 19:26

Re: Markettt

Příspěvek od markettt »

Tak a je po půstu. Žádný týden z toho nebude, jenom 3 dny :)
Jak napsal Pavel na pust.cz, nejlépe se nacházet někde v pouši a nebo na chalupě.Já jsem bohužel v Praze a hlad je silnější než já.
Takže spíše hurá na ovoce a zeleninu. Já naštěstí po mase nijak zvlášt netoužím, ráda si dám v restauraci rybičku ,to maximálně. Spíše mě trápí sladké ...
A děkuji za přivítání!!
markettt
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2011 19:26

Re: Markettt

Příspěvek od markettt »

A jak píšeš, zbavit se mléčných výrobků? Komplet včech ? sýry, jogurty, mléko .... ? Já měla za dva týdny asi dva jogurty, poté co jsem si pročetla stránky tady ... a nemůžu říct, že by mi nějak extrémně chyběly..
A právě to je důvod, proč jsem se ptala na jste to co jíte,tam je podporujou?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Markettt

Příspěvek od rudo »

markettt píše:A jak píšeš, zbavit se mléčných výrobků? Komplet včech ? sýry, jogurty, mléko .... ? Já měla za dva týdny asi dva jogurty, poté co jsem si pročetla stránky tady ... a nemůžu říct, že by mi nějak extrémně chyběly..
A právě to je důvod, proč jsem se ptala na jste to co jíte,tam je podporujou?
vidis ako to ma kazdy inac, kazdy biznis sa musi nutne niecim odlisovat.

nech tam teda oni su tym co tam jedia, teda z mojho hladisku su to tam vsetko mlade teliatka, papkaju mliecko z kravicky
ked ich stretnes tak ich pozdrav : Muuuu :mrgreen:

teliatka potrebuju casein aby im rychlo narastli obrovske kravske kosti a narastli 4 zaludky :twisted:
5 2 8
markettt
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2011 19:26

Re: Markettt

Příspěvek od markettt »

:D ok.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Markettt

Příspěvek od buc11 »

zbavit se moučných mi bylo nejtěžší, u mne je to nepřítel nambr van,
v tvém případě bych postupoval ostražitě, dělal jsem leta laktovita na sýrech(kozích, takže méeee) a zas nic tak hroznýho nepociťoval, čímžto k tomu nenavádím, ale k setrvání na vita jest krom počátečního extaltického nadšení potřeba ještě trpělivost, vytrvalost a hledání (vyvolenost nezmíněna) toho nejlepšího si.
Dle mých záznamů a výpočtů zde tyto stránky vygenerovaly zatím tak nepatrné číslo vitariánů (jeden až dva), takže to tu drží spíš příznivci a taky i odpůrci.
PS: v případě krize si dopřej bez výčitek i tu rybu
Odpovědět