kulina + rudi

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

dnes
voda; nakup v lidli; 2banany+10ghrozno+1jablko+2hrušky; 100g brokolice+120gkarfiolu+1paprika+omacka=8datli+olivovy, sezamovy olej+sojova omacka+citron+cesnak (alebo inak http://www.rawfoodrecipes.com/recipes/b ... ssing.html) ; 3hrusky; 1 surova kukurica; chren s citronom; 4mrkvy
rudi bol dnes cely den na bicykli a po jednaniach kvoli robotke takze netusim co papal :delicacy: ale urcite to vyuzil :lol:

pozbieranych 5debniciek hrusiek...dufam ze vydrzia v novej pivnici co najdlhsie :mrgreen: poliata zahradka, zajtra sa vrhnem na cerstve spenatove listky, mnam

1xnetia zarva na pravej strane :roll: mozno chren s citronom rospusti
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Po dlhsej dome som spat....
Mam sa v celku na h.... myslela som si, ze som uz vypudila zo seba prechladnutie a prestala s liecbou = neti + slana voda ako kloktadlo + citron s horucou vodou + odstavene grepy..... chyba.... som naspat tam kde som bola... neviem ci je to dosledok detoxikacie lebo na vita som uz 4 tyzdne tak na 98% a od aprila tak striedavo no v ramci 80% , alebo je to proste prechladnutie. Mam uz toho dost, ale nejdem sa este vzdavat...... dnes 2x neti s 0,5l slanej vody, sem tam mi pri tom praska v pravom uchu, no stale mi zostane zaplnena prava strana nosa. Mam vsak stale pocit plnych dutin v hlave na kazdom fronte :? A hlas v telefone mam na nepoznanie. Bolest hrdla je taka.., no skor skriabanie, nie je to ciste.
Uz po 2dni tu citam Mariin dennicek. Par krat som sa aj pekne zasmiala :lol: no klobuk dolu pred jej vedomostami, ale aj pred vsetkymi co su na tomto fore....po kazdom precitanom prispevku si uvedomujem kolko toho este neviem o vlastnom tele a ako mu pomoct ked to bude potrebovat. Najviac ma zaujali parazity v tele. Mame doma aj psa aj macku a predpokladam, ze mi nezistne podarovali tych malych zmrdov :evil: Premyslam nad vysetrenim vo Zvolene na Diacom....tak ak sa odhodlam tak uvidime.

takze dnes
voda; 1/2ananasu; 4 hrusky; smoothie=2banany+citron+2hrusky+hlavkovy salat+chia semienka; 80g brokolice+100gkarfiolu+1paprika+2paradajky+mala cibula+omacka=med+olivovy, sezamovy olej+sojova omacka+citron+cesnak + raw lanovy chlebik; caj prieduskovy + moja sirupova medicina= 1citron+3lyzice medu+horuca voda; za hrst slanych tekvicovych semien + sezamova tycinka z lidlu...ta velka grecka :delicacy: ; a este mozno mrkvova stava ak sa mi bude chciet, ale uz asi nie :roll: dam aspon dake 2mrkvy
voda; 600g hrozno; 1/2ananasu; smoothie=3banany+citron+3hrusky+hlavkovy salat+chia semienka; futbal a jeho dva goly 8) ; 1liter vody; topinky + sojova natierka+vela zeleniny; caj prieduskovy + moja sirupova medicina= 1citron+3lyzice medu+horuca voda; za 3 hrste slanych tekvicovych semien + sezamova tycinka; voda
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

skus sviecky do ucha, earcandles, napriklad hladaj pod : hopi alebo hoppi candles

dost razne to cisti vsetko z hlavy (usi dutiny hrdlo a aj pod hlavou - priedusky, pluca

ak sa sviecka robi na pupok - do jamky cisti brusnu dutinu vratane zenskych zalezitosti
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Dakujem rudo za radu....priznam sa, ze o tejto alternative liecenia nielen dutin ale aj migren, piskani v usiach, pocit zapchatých usi, a mnoho dalsich som vobec nevedela.... docitala som sa, ze " Tepelný vplyv pozitívne ovplyvňuje prípadné zablokované toky energie v meridiánoch. Meridiány sú také energetické vedenia, ktorých úlohou je preprava a rozdelenie životnej energie v organizme človeka. " takze mi to pomoze v mnohych smeroch...parada. Zajtra to idem kupit...alebo este dnes? :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

dnes som sa rozhodla pre taky maly post....zacala som vcera o 19tej a prve tuhsie jedlo ...3hrusky (:-) som mala o 17tej...rozhodla som sa na zaklade zdravotneho stavu, ze co to spravi. Musim sa priznat ze mi bolo cely den dobre...rano som dala 6dcl vody; neti; 2citrony+horuca voda; 2vytlacene grepy; voda; 3hrusky; caj na priedusky; 0,5l mrkvova stava+dulse morske vlocky; a este si teraz dam sviecky do usi na rudovu radu.........bola som na nocnom nakupe a zase raz som vykupila tesco, no tento raz nekupila ovozelo ale veci pre nase zvery :P
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

napis ako to dopadne, fekt po svieckach nastava pomaly, po 24H by si si mala uvedomit ze je ti ovela lepsie, ale nebudes vedit urcit nejaky vyrazny zlomovy bod v case ze sa nieco zrazu prelomilo.

po prvych razoch mi padal vosk z usi este niekolko hodin po svieckovani raz som siel rovno zo svieckovania do obchodu a ako platim pri pokladni ta pipka na mna cumi v hroze, som si uvedomil ze mi z usi lezu kusy vosky a padaju von :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše: raz som siel rovno zo svieckovania do obchodu a ako platim pri pokladni ta pipka na mna cumi v hroze, som si uvedomil ze mi z usi lezu kusy vosky a padaju von :mrgreen:
:lol: viem si tu pipinu zivo predstavit....hihihi no ale som sa zasmiala....uvidime ako dopadnem ja....napisem zajtra
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
rudo píše:Buci, suhlas, ale aj pri idealnej potrave alebo poste to stale musi ist von a casto prave ta idealna potrava nastartuje odhlienovaci proces.
taky souhlas
vlastně nééé úplně,
ja na tejto potrave už zabudol, čo je zahlenienie, neb u čistých tiel, nič také něnastáva a ano-li, pak se mu to tam již nekontrolovatelně namnožilo
a rada majitelům deníku: ke všem, i odborně vypadajícím názorům, zachovávat kritický odstup,
osobní zkušenost je nezastupitelná
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
buc11 píše:
rudo píše:Buci, suhlas, ale aj pri idealnej potrave alebo poste to stale musi ist von a casto prave ta idealna potrava nastartuje odhlienovaci proces.
taky souhlas
vlastně nééé úplně,
ja na tejto potrave už zabudol, čo je zahlenienie, neb u čistých tiel, nič také něnastáva a ano-li, pak se mu to tam již nekontrolovatelně namnožilo
a rada majitelům deníku: ke všem, i odborně vypadajícím názorům, zachovávat kritický odstup,
osobní zkušenost je nezastupitelná
buci, mal som na mysli ked znecistene telo prejde na idealnu stravu, tak to stare musi von


dlhodobo vycistene an idelanej strave je samozrejme ina kategoria, najme ak pride na dlhych nohach :wink:
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

rudo píše: po prvych razoch mi padal vosk z usi este niekolko hodin po svieckovani raz som siel rovno zo svieckovania do obchodu a ako platim pri pokladni ta pipka na mna cumi v hroze, som si uvedomil ze mi z usi lezu kusy vosky a padaju von :mrgreen:
Tak bacha. Po klystíre choď do obchodu radšej len v dlhých gacoch a gumákoch. Keby niečo...
Inak ušnými sviečkami trápim muža tiež z času na čas. Mám ale podozrenie, že obdobia, keď ma nepočuje, má celkom rád.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

neřek bych, že zrovna já dělám potravně něco ideálně, ale na zahlenění to snad naštěstí stačí
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Ked som bola v lekarni som sa rozhodla kupit si Vitamin C, aby som nejak urychlika liecebne procesy aj tymto zazrakom, kedze si ho clovek nevie vytvorit sam. Volba padla na Celaskon... citam pisomnu info pre pouzivatelov a nasrali ma do nepricetnosti, az som im napisala. Viete co obsahuje Celaskon? Liečivo: acidum ascorbicum /kyselina askorbová/ (vitamín C) 100 mg v 1 tablete
Pomocné látky : maydis amylum (kukuricový škrob), maydis amylum pregelificatum (predželatínovaný kukuricový škrob), dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu dvojsodného), talcum (mastenec), stearylis natrii fumaras (sodná soľ stearylfumarátu), cellulosum microcristallinum (mikrokryštalická celulóza), flavi orangeati lacca aluminica (hlinitý lak oranžovej žltej) E 110
Ja len zo zvedavosti s pomyslenim, ze tak to pochubujem som si vyhladala E110 medzi nebezpecnymi Eckami. Co som nasla? Možnosť spôsobenia alergie, hyperaktivity a rakoviny, je nevhoná na konzumáciu pre deti, tehotné a dojčiace ženy. http://www.sportujeme.sk/ecka-E110 skoro ma vystrelo!
Neviem v akej forme okrem prirodnych zdrojov pouzivate vitamin C, no zaujimalo by ma to. Ak mozte, napiste mi ...dakujem

Výdatnými zdrojmi sú: šípky (200-2000mg/100g), rakytník (695), čierne ríbezle (130-200), červená paprika (70-190), žerucha (148), kiwi (30-200), brokolica (90), karfiol (50-90), šalát, ostružiny a červené ríbezle (80), citrusy (25-80), jahody, moruše (60), špenát a zemiaky (20-30) a samozrejme kapusta (10-37), a to aj varená.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

a co když je nejhorší to absorbikum? no nic
máš tady celej vláknin o vitamin C, řeší se zde domněnka, že i když sníš všechny ty produkty, tak v dnešní době je to stejně málo(já to zatím nesdílím), a je tam návod jak si ho vyrábět doma sám
a jak je možné že i varená?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Samira »

vitC z DM drogerie - uplne ciste, je to prasok, a najlepsia cena.
Uz to neuzivam, mozno ked niekedy prechladnem.
to vlakno o vitC odporucam precitat (aj knizku, co tam Sarka na viacerych miestach spomina), najma kvoli zubom.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:...a jak je možné že i varená?
ani ja nechapem, ako sa to tam uchova :(
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Samirka dik za tip s prasom z DM....knizka od Sarky prestudovana a vlakno dnes vecer :wink: ;)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ja C neberiem ale mam doma cisty prasok, je to C pre ludi co maju problemy so zlaudocnymi vredmi, takze tento je alkalicky a alkalizujuci

ja som to kupil ked som zhanal vselijake alkalizatori a robil na sebe experimenty,

skusil som to najst ale asi sa to vyhodilo po zaruke...
viem ze ta chemikalia je sucastou alkalizacnych zmesi

odhadujem ze to moze byt potasium bicarbonate

takze ked uz chemikaliu ako C tak radsej alkalizacnu a ak to ma ja potasium, tak tym lepsie
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

ospravedlnujem sa dennicku, ze som si sem dlhsie neprispela ziadny postreh...

takze prechladnutie na ustupe,sice pomaly ale isto....2x som aplikovala usne sviecky, neti som dlho nedala-mala by som :oops: aby som dostala vsetky hlieny prec, aj sem tam nejaky ten chren by mal padnut, fuj-to este uvidim :P Slaba bolest hlavy no to, co sa robi vonku posledne 2dni by mi kedysi urobilo s hlavou ovela vacsi kolotoc.
Po usnych svieckach pekny pocit, prijemny, oddychnuty, pocas aplikacie uvolnenie nosa, nasledujuci den sa mi stav nezhorsoval ale skor zlepsoval. no nie rapidne...ale to mi neprekazalo, nepotrebujem byt fit okamzite, lepsie pomaly

denne sa snazim pit 0,5l mrkvovej stavy, no niekedy som leniva si ju odstavit :roll:

rozmyslala som nad vysetrenim diacomom a pisala som uz mail nech mi napise termin. Donutilo ma pozriet si minulorocne vysledky a nasla som tam

črevá – kolitída (dlhodobý chronický proces) – zápal tračníka hrubého čreva
− enzymopatiae - nedost. enterokynáza (riziko vzniku resp. formovací proces ochorenia) -
porucha funkcie bielkovinovych bunkami produkovanych latok (enzýmov), potrebných
pre látkovú premenu v organizme
− glutémová enteropatia (celiakia) – riziko vzniku – neznášanlivosť lepku
− adenovirus

zaujala ma hlavne ta celiakia, trochu som to kukla a zacinam si mysleit, ze moj problem s crevami bol tam...v pecive.....akoo som na vita (aj ked niekedy nie na 100%) citim zlepsenie-ale to som pisala v uvode, len doplnim, ze unava, ktora bola moj vecny problem je prec a to ma velmi tesi..........takze neviem ci to pripisovat tej neznasanlivosti lepku alebo nie, kazdopadne mi daju odpovede asi len vysetrenia a krvne testy.....Dam vediet :wink:

0,4l mrkvova stava +chia semiacka; 1figa; sampiony v cesticku+zemiaky+0,3dclkyslej smotany+uhorka+cherry paradajky; cervena paprika+brokolica+karfiol+morske dulse vlocky+tekvicove semiacka+oliv.olej = vit.C bomba >:-) a citila som, ze musim dat do tela nieco zive lebo som sa citila bez energie
rudi asi radsej pisat nejdem :lol:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj, opožděně vítám. :)

Dobrý krok, opustit pečivo.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše: črevá – kolitída (dlhodobý chronický proces) – zápal tračníka hrubého čreva
− enzymopatiae - nedost. enterokynáza (riziko vzniku resp. formovací proces ochorenia) -
porucha funkcie bielkovinovych bunkami produkovanych latok (enzýmov), potrebných
pre látkovú premenu v organizme
− glutémová enteropatia (celiakia) – riziko vzniku – neznášanlivosť lepku
− adenovirus
zaujala ma hlavne ta celiakia, trochu som to kukla a zacinam si mysleit, ze moj problem s crevami bol tam...v pecive.....
nezaspi na vavrínoch, ako teraz študujem fruktozu a fruktanty a snazim sa doprekladt clanok, tak nazor je v medicine ze ludia s prblemom celiakia zapalmi criev atd budu mat asi problemy aj s fruktozou a fruktantami a v inej diagnoze problemi s enzymami mozu mat dalsi fruktozovy problem pecen nevie fruktozu rozlozit na gluzkozu a ak aj vie tak ju to velmi zatazuje, takze by stalo za pokus sa vyhnut fruktoze na par tyzdnov a uvidis najma jblka hrusky a melony a zrele hrozno a fruktanty su rozne chemikalie ako umele sladidla a pridavky do pekarenskych vyrobkov, ktovie ci ta celiakia na pecivo bola na lepok alebo na fruktanty z peciva

drzim palce
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Fiona »

a japak se clovek s celiakii vyhne fruktoze? to jako bude na zeleninovem salatu 3x denne? bez meloonu? :shock: Dobry Boze chraan...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Pavluska dakujem za privitanie :D

Rudo...no nepotesil si ma ak je to teda pravda co si napisal....jablka?hrusky?melon?hrozno? no ty moj kvet... to by sa mi velmi zuzil jedalnicek..... no zase ked tak nad tym premyslam...
hrusky=plynatost....no to moze byt aj druhom hrusiek lebo nie som sama v rodine kto ma tieto "neviditelne nasledky" :lol:
melon=hnacky a nevytravena duzina
hrozno=kostky so supkami a rychle pretravenie, tak do 5hodin
jablko= no tak to este neviem, lebo vo vacsom mnozstve som este jablka nejedla, az teraz bude sezona >:-) dam vediet

inak fruktantom sa vyhybam ako len viem uz od januara, kupujem veci co najmenej zaeckovane a "vylepsene", ak uz pecivo tak ho robim doma sama... aj to len arabsky chlieb 200dkg hl.muka,100ml mlieka, 50ml rep.oleja, stipka soli...proste chleba, rozky, buchty, trvanlive pecivo, kysnute pecivo...toto vsetko som uz nejedla ak mi dobre pamat sluzi uz 10mesiacov...... :oops: sem tam listkove cesto mrazene z lidla....tomu neviem odolat..............aj dnes som ho robila a zmamlala som ho,...jaj ale sa hanbim , no neva bolo fajne :twisted:

Fionka suhlasim na 100% :D

takze jedalnicek radsej ani nenapisem...dnes sa nemam cim chvalit
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

ozaj, spolu vitosi....ako riesite prehresky v podobe varenych jedal...nejake posty, ci klistiry, sanku, ...?

aby som vedela co robit, ked uz neodolam :oops: ....alebo lepsie.., uvedomit si pred prvym sustom, ze co ma caka zajtra ked uz :evil:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:a japak se clovek s celiakii vyhne fruktoze? to jako bude na zeleninovem salatu 3x denne? bez meloonu? :shock: Dobry Boze chraan...
dobrá otázka, aspoň sa vieme vžiť do kože človeka, ktorému v dobrom úmysle zrazu poradíme :

prestaň jesť mäso, prestaň vsetko mliečne, kompletne bez obilia a múkovcov

iba vegansku stravu

iba surové

je to vždy najmä mkentálny šok a umenie si zmeniť prístup a myslenie

mne sa osvedčili 3 týždňové testy nových konceptov

dodržať niečo striktne 3 týždne, určite budem vidieť či je to pre mňa prospešné alebo nie a ak áno až potom riešim ako si to dlhodobo zariadiť
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

zaujimave...ved kazdy sme iny a tym padom vsetkym nevyhovuje to iste. Otestovat si to na sebe je dobry napad...avsak na to aby som sa pustila do takehoto testovania, musim o tom strasne vela vediet...takze to este trosku potrva :wink:

apropo rudo...co sa Ti zatial najviac osvedcilo?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:zaujimave...ved kazdy sme iny a tym padom vsetkym nevyhovuje to iste. Otestovat si to na sebe je dobry napad...avsak na to aby som sa pustila do takehoto testovania, musim o tom strasne vela vediet...takze to este trosku potrva :wink:

apropo rudo...co sa Ti zatial najviac osvedcilo?

mne najviac pomaha vynechat všetko mliekové

a všetko sladké

teraz výrazná zmena pri vynechani fruktózy, najviac mi škodili všetky ovocné džúsy, sušené ovocie,melón, nashi a z jablľk mi najrýchlejšie škodila odroda Fuji, neviem či sa aj v EU predáava

najviac sa mi osvečuje varena zelenina s morskými riasami a hríbami rozneho druhu
a surové šalaty z tzv necukrového ovocia " uhorky paradajky papriky

rybací olej a mandle

trénink behu a chôdze na nízkych tepoch trénink brucha a chrbta s nízkou záťažou, joga
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

a to ze Ti to jedlo dobre neurobi zistis ako...teda myslim...co musis citit aby si vedel, ze ok toto je pre mna to prave a naopak...toto mi naozaj nevyhovuje....?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:a to ze Ti to jedlo dobre neurobi zistis ako...teda myslim...co musis citit aby si vedel, ze ok toto je pre mna to prave a naopak...toto mi naozaj nevyhovuje....?
počas niekolko hodin po jedle stratíš energiu, nafúknuté brucho, strata nálady emócie, nechuť na šport

mne sa to ľahko testuje podla časov na tréninku, rýchlosti regenerácie medzi tréninkami, bolesti v lboch svaloch šlacháach a kŕče alebo ich neexistencia

daľší znak nevhodnej stravy je neustály pocit hladu a nutnosti jesť - telo nedostáva čo potrebuje pýta viac a dokola

rpi správnej strvae je pocit že cheš bežať okolo zemegule a nikdy nezastať, že by si uniesla na pleciach Himalaje a že si mentálne super aktívna šťastná a mušlienky su super rýchle a jasné

ako svetelný počítač
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:

rpi správnej strvae je pocit že cheš bežať okolo zemegule a nikdy nezastať, že by si uniesla na pleciach Himalaje a že si mentálne super aktívna šťastná a mušlienky su super rýchle a jasné

ako svetelný počítač
Tak to potom pôstuješ :D Mám to tak aspoň prvých 7 dní.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:
rudo píše:

rpi správnej strvae je pocit že cheš bežať okolo zemegule a nikdy nezastať, že by si uniesla na pleciach Himalaje a že si mentálne super aktívna šťastná a mušlienky su super rýchle a jasné

ako svetelný počítač
Tak to potom pôstuješ :D Mám to tak aspoň prvých 7 dní.
Reni veď práve

ale pointa je nájsť takú stravu, kde to všetko zostane.

keď sa do superpočítača nasype cukor, svetlo v ňom skvasí >:-)
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

rudo píše: keď sa do superpočítača nasype cukor, svetlo v ňom skvasí >:-)
Fuj, tak to radšej zhasnúť. Momentálne mám zhasnuté a keď rozsvietim, tak už mám dobrý plán :wink:
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

dlha pauza...ospravedlnujem sa

no takze....kazdy den mame s rudkom na ranajky cca ja 600g hrozna...rudi 800g.... potom nejake ovocie... rudi vareny obed + zelenina...olovrant mix oriesky a susene ovocie a na veceru 0,5l mrkvovu stavu

moj poznatok zo vcerajsieho a dnesneho obeda (pred tym 4dni 100%raw)....katka si dala tiez, takze tie pocity....vcera francuzske zemiaky = zemiaky+rasca+sol+3vajcia a 1/2kysla smotana........dnes cestoviny+sampiony na smotane=kysla smotana+mlieko+muka+cibulka+sol+maslo+cervena paprika....................zemiaky stravene uplne v pohode aj s tou kyslou smotanou a vajcom, ziadne nafuknute brucho ani tazoba na zaludku ci nadmierna unava, (inak milujem zemiaky na akykolvek sposob tak vzdat sa ich na raw strave asi nebude z mojej strany mozne)....cestoviny hned po zjedeni skvrkanie, mierne krce , no ako keby sa mi tam nastahovali muzikanti z hornej dolnej, pocit zabetonovania a nafuknute brucho, sice velke brucho mam aj z 1kila salatu >:-) ale to je TROSKU iny tym nafuknuteho brucha
takze zasa som si sama na sebe overila, "ze Katka, pre teba je lepsie papat ovozelo tak uz nevymyslaj".....no takze sa musim snazit vediet odolat varenine a ked uz nemam moznost a silu odolat, tak nech nie je z muky!!!!

rudi ani ja sa nehybeme dostatocne..teda ja minimalne a rudi len ked je prilezitost na futbal...takze 2krat do tyzdna... na chudnutie nic moc a kopi sa nam robota takze sa asi k sportu dostaneme len malo.....mozno dam dnes Tai chi uvidime
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

kulina píše: ...cestoviny hned po zjedeni skvrkanie, mierne krce , no ako keby sa mi tam nastahovali muzikanti z hornej dolnej, pocit zabetonovania a nafuknute brucho, sice velke brucho mam aj z 1kila salatu >:-) ale to je TROSKU iny tym nafuknuteho brucha
znám. :( Mám i po rýži. Po přemíře ovoce také, ale to není takový beton, jen balon. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

A brambory také miluju. Kdysi jsem je zkoušela syrové s česnekem apod, ale to už nebylo ono. To radši syrová mrkev. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Pavluska píše:A brambory také miluju. Kdysi jsem je zkoušela syrové s česnekem apod, ale to už nebylo ono. To radši syrová mrkev. :)
Pavluska uplne suhlasim,..... skusila som aj surove no ono to vobec nie je ono, aj ked su chutne ale ta chut varenych alebo pecenych zemiakov sa neda nicim nahradit........

chcela by som vediet ako velmi su varene a pecene zemiaky nevyhovujuce pre organizmom....ci ma travenie nejake starosti so spracovanim......proste vediet, ze ked zjem tepelne upraveny zemiak tak sa mi v tele odohrava to a tamto........ak to niekto z tohto super fora >:-) vie, mohol by ma trosku poucit :wink: .........vopred dakujem
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

no už je to upravený škrob (když by se jednalo o úpravu smažením, už i karcinogeny), plus to může změnit trávení, tj. zpomalit vita klasiku. :)
Ale určitě lepší úlet (vařená verze) než "mekáč" apod.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Pavluska píše:Ale určitě lepší úlet (vařená verze) než "mekáč" apod.
(:-) dakujem za nazor.... mekacu sa vyhybam na sto honov.... povedala som si ze nikdy viac take brutalne jedy do svojho telicka, ktore mam len na urcit dou pozicane nedam :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

kulina píše:
Pavluska píše:A brambory také miluju. Kdysi jsem je zkoušela syrové s česnekem apod, ale to už nebylo ono. To radši syrová mrkev. :)
Pavluska uplne suhlasim,..... skusila som aj surove no ono to vobec nie je ono, aj ked su chutne ale ta chut varenych alebo pecenych zemiakov sa neda nicim nahradit........

chcela by som vediet ako velmi su varene a pecene zemiaky nevyhovujuce pre organizmom....ci ma travenie nejake starosti so spracovanim......proste vediet, ze ked zjem tepelne upraveny zemiak tak sa mi v tele odohrava to a tamto........ak to niekto z tohto super fora >:-) vie, mohol by ma trosku poucit :wink: .........vopred dakujem
to ti naštěstí nikdo validně nezodpoví, zde dietní inženýrství nefunguje, což si mnozí suplementátoří nechtějí uvědomit, že např. chybí-li něco, dosype se patřičné množství atd, to by zdraví populace vypadalo jinak
Ťřeba je víc škodlivé, že se člověk honí, nemá čas na pohyb atd atd
Záleží přeci na celkovém množství zkonzumovaného, je-li k danému příjmu i odpovídající výdej a na skladbě, co dalšího se k zemákům sní a kdy
čiliže je lepší být v pohodě, zemiaky si dať keď sa němuože inak, nehrotit a čas ukáže je-li člověk pro vita vyvolen či nikoliv
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

buc11 píše:čiliže je lepší být v pohodě, zemiaky si dať keď sa němuože inak, nehrotit a čas ukáže je-li člověk pro vita vyvolen či nikoliv
uplne suhlasim a uz dlhsie nad tym premyslam....
citala som tu vlakno o B12 som z toho trosku vystrasena...bojim sa ze nieco zanedbam a privodim si daku pliagu...to by ma nepotesilo ani trosilinku. Neviem co este by mi mohlo relativne vita stravou chybat?...aj ked o tom pochybujem ako mi moze nieco chybat ked papam rozne ovocie a zeleninu, nie len mono + sem tam daky syr, cestoviny, zemiaky, vyvary a nejake to vlastnorucne vyrobene pecivo ci kolac z celozrnnej muky. Ked si to porovnam s tym co som jedla pred rokom, tak si gratulujem a vidim na sebe tolko pozitivnych zmien, ze nemyslim, ze je to nepravny smer pre moje stravovanie. Ale ked tak spriemerujem tyzden kolko mam varenej stravy, tak je to priblizne 10% a menej. U rudiho je to horsie, ale to predpokladm je tym, ze ma nadvahu a jedlo je pre jeho tukove vankusiky droga, ktorou sa musia zivit a ovplyvnuju mu to usudok na chut a pocit hladu :lol: uvidime ked schudne.

Jedno je tiez pravda, ze povolanie, kde sa sedi pri PC, neprospieva velmi k ozdravovani tela, no bohuzial, takto to vyslo :( mozno casom ak niekedy budeme sami sebe panom, zatial kym nemame deturence zarobime dostatok penazi, aby sme si ten cas pri PC mohli co najviac skratit a uzivat si rodinny zivot..... takto si to ja predstavujem, ze to bude, no mne sa casto smeju ze zijem v inej realite 8)

voda; 700ghrozna; 5hrusiek+banan; moja varianta pizze=malinko cesta,kecup,sampiony,kukurica,syr + vela zeleniny; voda; 2dcl fazulovej polievky; 4dcl mrkvovej stavy + lyzicka tekvicovy olej
voda; 800ghrozna; 2hrusky+5banan; moja varianta pizze=malinko cesta,kecup,sampiony,kukurica,syr + vela zeleniny; banan; voda; 5dcl mrkvovej stavy+ lyzicka tekvicovy olej
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Panda »

Základní omyl který si lidi přinášejí z vařené stravy je, že je třeba si hlídat co chybí a když tak to doplňovat (následky reklam na suplementy). Pointa je v odstraňování špatného, ne v přidávání zdravého.

Nedostatku B12 se neboj, zásoby z dříve vydrží na měsíce až roky a v případě problémů se snadno a rychle doplní.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Ano Panda, ved toto je ten problem, ze spolocnost a firmy , ktore ju ovladaju, cloveka nutia takto premyslat "co my chyba, musim doplnit nejakou nahradou" velmi sa mi to nepaci a dufam ze sa tohto konzumu sveta casom zbavim, no myslim, ze sme s rudim na dobrej ceste :wink:
a ked uz doplnat...tak naozaj z prirody, mna uz inak ani nehne. Pozerali sme s rudim dokument o farmacetikach...no des nikdy viac pilulky.

Ach jaj moji mili vitosi, ja vam neviem kam tento svet speje, ale dufam, ze bude pre nas stale k mani dostatok ovocia a zeleniny
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Dostatok, to hej, len tá kvalita... či bude dostatočná :roll:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:
chcela by som vediet ako velmi su varene a pecene zemiaky nevyhovujuce pre organizmom...

medzi varením a pečením je veľký rozdiel.

pri varení voda zabezpečí teplotu 100 °C, nič zlého sa nedeje, okrem porušenia vitanáboženstva

akýkolvek iný spôsob, pečenie smaženie, deep fry, pahreba....všetko to vyženie teplotu ktovie až kam, škorb sa priamo mení na karcinogény a rôzne zavcislostné látky, takže človek nemá chuť na zemiak ako taký, ale na tie spáleniny.

toto platí aj pre mäso a iné, keď ponúkneš namiesto chipsov alebo rezňa varené zemiaky alebo mäso vo vode, nik nemá záujem

varené zemiaky sú veľmo šikovná vec najmä pre doplňanie draslíka, najmä pre ľudí čo sa chcú vyhýbať fruktózovému útoku napríklad z pomarančových džúsov.

treba v prechodnej fáze byt tiež realistický, ide zima, pokiaľ niekto nemá dlhodobo zabehané vita, tak by mal mať vo vode varené zemiaky ako záchranný plán.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

rudo píše: medzi varením a pečením je veľký rozdiel.
pri varení voda zabezpečí teplotu 100 °C, nič zlého sa nedeje, okrem porušenia vitanáboženstva
klenot hodný vytesat
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
rudo píše: medzi varením a pečením je veľký rozdiel.
pri varení voda zabezpečí teplotu 100 °C, nič zlého sa nedeje, okrem porušenia vitanáboženstva
klenot hodný vytesat
myslím, že se to týká celýho příspspěvku
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

Když si tu tak notujeme, tak dodám, že nejlíp krátce vařit ve šlupce a s kmínem.

Ještě jsme na vitoušovi? (:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše:treba v prechodnej fáze byt tiež realistický, ide zima, pokiaľ niekto nemá dlhodobo zabehané vita, tak by mal mať vo vode varené zemiaky ako záchranný plán.
rudko zachranny plan v pripade coho? ako strava na zasytenie pocas tuhych zimnych dni :) ,....alebo ze mi organizmus, ako zacinajucemu vitosovi, nevie vytiahnut vsetky potrebne latky zo surovej stravy?....alebo iny dovod :oops:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Pavluska píše: Ještě jsme na vitoušovi? (:-)
Pavluska pekny postreh :lol: mna to mrzi, ze vam to tu takto kazim :roll: , no rada by som sa k vam do ovozel zrutovskej rodiny pridala, no este som asi nie schopna vynechat zo stravy 28 rokov zazite jedlo aj ked viem, ze to jedlo mi neprospievalo
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

Kuli, Kuli, klídek. Jde o to, mít takové potraviny jako záchranu, když přichází chutě, pocit nezasycení atd. Ne se tím cpát, až to poleze ušima. A obecně zimní období je trochu těžší v této části Země...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Kuli, nič nekazíš. Zdá sa, že keby tu mali písať len praví vitariáni, tak neviem, či by sa našli tak dvaja - traja dlhodobí, bez prešľapov. I keď v poslednom čase tu cítiť nespokojnosť s príspevkami, kde sa spomína aj iná strava.
Odpovědět