kulina + rudi

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

brrrr, už jen představa tej kyselice ma strjasla, to fakt walker radí?
já se chystám na nekyselou verzi na mrkvořepovce
předpokládám co nejvíc dní na sucho, pak nějakej zvlhčeně a dorazit návratovkou mrkvovkou, no ale nevím, je to na mě příliš smělý plán
když už bych měl nařízenou pohanku, tak rači vařenou s mlíkem, medem a kakavem, pamatuji si tu dobrotu z makrobiotikoobdobí z 1996
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

no a k DIACOMu...bola som tam 26.10. a prebiehalo vsetko v pohode....ziadna vazna choroba na obzore len par parazitov :twisted: na tie som dostala aj liecbu. Ta liecba bola zaujimava, hned som citila zahlienovanie hrtana a hlasiviek, co mi po 2 dnoch preslo.
Diacom mi zistil, ze mam tu chorobu s nosnou prepazkou...to vysvetluje preco mam stale upchatu jednu nosnu dierku. Má niekto s tým skusenosti? Na operaciu sa mi teda vobec nechce ist, no neviem ci sa to moze zhorsovat alebo to zostane v rovnakom stave po cely zivot. Nevadi mi to, v podstate som si to ani neuvedomovala az ked mi to povedala pani z diacomu. Neti mi ide sice trosku tazsie ale voda pretecie a vdaka strave zalozenej na ovoci a zelenine som zdrava, takze nadchu nemam.

Inak bola mi doporucena detoxikacia, tak preto som vyskusala tu Walkerovu.....ma niekto nieco lepsie a zarucene :)

K tym parazitom...presne typy napisem po 15.11. kedy idem na doliecenie. No povedala, ze niektore mam v hlave, ktore by tam nemali co robit. Borelie potvrdila, ze mam, ale nie su v aktivite, proste standardne hodnoty. Nasla aj parazity od psa, od macky na moje prekvapenie nie (kedze mame doma britskeho modreho kocura...takeho ako ma rudo v avatarovi :D ) Takze sa mi zacala liecba na parazity, no na prvy krat som to az tak necitila....hovorila, ze by mi malo byt zle a parazity by sa mali vylucovat vsade mozne...uvidime 2krat.

Inak velmi ma zaujala regresna terapia....bol na nej uz niekto? Dala by sa nou vyliecit obezita? Tréma? Nedôvera vo vlastné schopnosti?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

dakujem za typy na pohanku....vidim, ze vsetci skor na sladko....preco ja ovca som to spravila na slano..... a inak poviem vam, ze este teraz sa mi dviha zaludok, ked si predstavim tu chut a vonu.... rano som to este stale citila na jazyku, teraz sa to snazim nejak vyrovnat sladkym ovocim a to ma velmi tesi >:-)

buc to ako mrkva+repa? a v akom pomere a len toto? inak co nevíc dní na sucho=bez vody ...ci na sucho=bez jedla....... :oops: este sa nevyznam v pojmoch
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Ale čo »

my jeme pohanku s makom a jablkami+škorica. deti majú radi aj s banánom :delicacy:
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Ale čo »

kulina píše:no a k DIACOMu...bola som tam 26.10. a prebiehalo vsetko v pohode....ziadna vazna choroba na obzore len par parazitov :twisted: na tie som dostala aj liecbu. Ta liecba bola zaujimava, hned som citila zahlienovanie hrtana a hlasiviek, co mi po 2 dnoch preslo.
Diacom mi zistil, ze mam tu chorobu s nosnou prepazkou...to vysvetluje preco mam stale upchatu jednu nosnu dierku. Má niekto s tým skusenosti? Na operaciu sa mi teda vobec nechce ist, no neviem ci sa to moze zhorsovat alebo to zostane v rovnakom stave po cely zivot. Nevadi mi to, v podstate som si to ani neuvedomovala az ked mi to povedala pani z diacomu. Neti mi ide sice trosku tazsie ale voda pretecie a vdaka strave zalozenej na ovoci a zelenine som zdrava, takze nadchu nemam.

Inak bola mi doporucena detoxikacia, tak preto som vyskusala tu Walkerovu.....ma niekto nieco lepsie a zarucene :)

K tym parazitom...presne typy napisem po 15.11. kedy idem na doliecenie. No povedala, ze niektore mam v hlave, ktore by tam nemali co robit. Borelie potvrdila, ze mam, ale nie su v aktivite, proste standardne hodnoty. Nasla aj parazity od psa, od macky na moje prekvapenie nie (kedze mame doma britskeho modreho kocura...takeho ako ma rudo v avatarovi :D ) Takze sa mi zacala liecba na parazity, no na prvy krat som to az tak necitila....hovorila, ze by mi malo byt zle a parazity by sa mali vylucovat vsade mozne...uvidime 2krat.

Inak velmi ma zaujala regresna terapia....bol na nej uz niekto? Dala by sa nou vyliecit obezita? Tréma? Nedôvera vo vlastné schopnosti?

kde si bola na tom DIACOMe? a kolko to stojí? tiež by som sa rada zbavila nejakých potvor :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

na sucho je na sucho čiliže nič, už když to píšu tak se netěším
Diakom je PMN ovádovina
borelie nemůžou být v klidovém stavu, buď tam jsou nebo ne
mohou být maximálně zacystovaný, ale to je jen dočasný stav
mně zjistil taky pěkný koniny
regresná terapie může být zážitek, na zmiňované léčivé dotazy působí spolehlivě jen vůle (vuola)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Ale čo píše:kde si bola na tom DIACOMe? a kolko to stojí? tiež by som sa rada zbavila nejakých potvor :?
vo Zvolene je jedna žienka, ktorá to robí a zaujíma sa o to. Sama má sklerozu multiplex a ona vravi, ze vdaka tomu a koloidnemu zlatu sa jej podarilo dostat sa z vozika na barle s tym, ze ja som ju videla chodit a klobuk dole. Ma vela pacientov a stravila som u nej asi 4hodiny na zaciatku, da sa s nou dobre porozpravat a celkom je scitana. Kazdopadne http://www.novaliecba.sk/ toto je jej stranka a su tam aj ceny. Pokukaj... Na koloidy ma bezkonkurencne ceny, no vyraba ich prioritne pre svojich pacientov.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

buc11 píše: Diakom je PMN ovádovina
Ono ja to beriem tak buc, .... radsej dam za taketo cosi ako aby sa vo mne vrtali doktori a ladovali ma tabletkami. ak Diakom nie je pravda, tak je to potom minimalne placebo efekt, ktorý Ta dostane z nejakych chorob. Takze z mojho pohladu radsej toto ako nemocnica. Na tych vibraciach nieco musi byt, ved kazdy sme zlozeny z buniek a tie bunky z jednotlivych chemickych zlucenin a tie sa podla mna nejak daju rozvibrovat aby mali tu spravnu funkciu. Nie som biochemik no myslim, ze vibraciami sa da velmi vela dokazat v zdravi cloveka.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze....velmi zly pocit na zaludku, uz som pisala aj na akutnu zdrav. pomoc sem do fora..... akoby som mala naozaj pokazeny zaludok z tej pomazanky...fuj este teraz sa mi dviha zaludok....takze sa citim stale strasne slaba a v ociach brutalny tlak

dnes jedalnicek
voda; 2jablka; 10ks torteliny s paradajkou a parmezanou a salatom ( mala som pocit, ze musim dat daku muku, ze mi mozno chyba prave toto); 4dcl harmancekoveho caju v dvoch fazach; 2krat citronvu stavu s horucou vodou podla volkera na pokazeny zaludok; teraz idem odstavit mrkvu 0,5l
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ahoj Katka


ja som celý svoj život, ktorý som strávil od puberty až kým postupne obaja rodičia zomreli strávil tak, že som s nimi hádal o tom kto z nás je lepší expert na zdravie a stravu a koho strava je tá zdravá a naše vzájomné rozhovory už neboli takmer o ničom inom ako hádky kde sme sa snažli jeden druhého presvedčiť o zmene stravy na tú našu,

a podobné tobolo aj so širšou rodinou, tety strýkovia bratranci...

nepomohlo to samorzjeme nikomu a všetci sme boli na seba nasratý a radšej sme s vzájomne vyhýbali

toto ma napadlo ked si písalôa akú máš hrôzu z toho že rodina zistí že si kôli strave musela po doktorocha nemocniciach a ked si napísala, že ved ty máš tú najzdravšiu možnú stravu

to vyhlásenei je nezmysel to nemôže vyhlásiť nikto pretože najzdravšia strava neexistuje, vždu je niečo čo je vhodné jesť v daný deň pre konkrétneho človeka a to je vždy niečo iné a sa to aj pre 1 človeka neustále mení

práve názor že existuje nejaká najzdravšia alebo zdrava strava nedovolí jedincovi aby si menil stravu flexibilne podľa okolnosí ale snaží sa tvrdohlavo zotrvať pri nejakej stravovacej ideologii bez ohladu na výsledky alebo kolapsy

dokonca aj ľudia čo nie sú schopný vydržať na nejakej strave ani 2 týždne budú neustále tvrdiť že tá strava je najzdravšia alebo aspoň zdrava a tak sa k nej tvrdohlavo vracajú a kolabujú a búchajú si hlavu o múr že nemôžu vydržať na niečom čo predsa podľa dakej ideologie musí byť to najzdravšie, len preto že to dočasne niekolľko rokov funguje zopaár známim jedincom.

a čo sa týka napríklad tvojej stravy a môjho pohľadu z mojho hľadiska :

ja is osobne myslím že najnezdravejšie jedlo sú syry zo skupiny mliečnych výrobkov a to syry rôzneho druhu údené a tiež tie všelijaké plesnivé s kultúrami

a ked niekomu radím tak prvé čo poviem prestaň s mliecnymi to je dôležitejšie ako prestat s mäsom atd


takze napríklad podľa mojích kritérií ked jedávaš syry, tak máš najnezdravejšiu možnú stravu nezáleží čo sotané ješ alebo neješ

a to je len môj osobný názor a vidíš je úplne opačný od tvojho

tak aj tvoja mama a ostatná rodina na stravu pozerá z úplne iných hľadísk


a ak majú pocit že chceš zmeniť ich stravu , ako mali pocit moji rodičia, tak máte vojnu na večné veky a nikdy inak


pritom čo si nezvládla teraz bola technologia klíčenia a nič viac


ale medzi nami dievčatami ja som presvedčený že pohánka uvarená je zdravšia a stráviteľnejšia ako klíčená alebo inak surová takže tá varená mi dá viac energie alebo zobreire menej energie, teda ja po varenej pohánke zostanem viac vita ako ten čo ju zje surovú

mne ide o vita vo mne nie o vita na tanieri alebo vita idologicky
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: kulina + rudi

Příspěvek od mira »

"Nerodíme se s hrncem v ruce."
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

mira píše:"Nerodíme se s hrncem v ruce."
ani s klávesnicou a myšou (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

syry uz som za posledny tyzden jedla malo...teda skoro vobec.... podiacome a detoxikacii podla walkera som sa syru nedotkla....

neviem stale pochopit ten suvis medzi mojim travenim a ocami....velmi ma to znepokojuje

zufalost
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše: neviem stale pochopit ten suvis medzi mojim travenim a ocami....velmi ma to znepokojuje

zufalost

súvislosti môže byť viac

ako sme už spomínaly, neurotoxíny z nejakej baktérie rozmnoženej pri klíčení (ja by som kompletne nevylúčil baktérie v syroch)

tiež to môže byť zaťažená pečeň, ktorá potom nemusí byť schopná odbúravať látky spôsobujúce ztunhutie svalov a šliach v tomto prípade okolo očí

keby to boli oči ako také, tak by bol problém s videním, citlivosťou na svetlo, bolesti pri čítaní obrazovky atd, ale ked spomínaš len bolesť pri pohybe do strany,
tak mi to pripadá skôr nervovo svalové.

som zvedavý čo povedia doktori
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

tiež mám výrobník KS, tiež jsem testoval, ale já jsem divný
během mého života jsem testoval mnoho druhů stravy a i dlouhodobě a zcela jistě mohu označit ty nevyhovujúce, částečně , nebo naopak
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze interny.....povedala som mu o ociach , ze ma bolia pri pozerani do stran, ze hnackujem uz 3dni, ze som si dala cierne uhlie (na to on ze to je slabe, treba hylak alebo smectu) pokracovala som, ze som mala podozrenie na otravu jedlom z klickov mungo a pohanky, pripadne articoka, alebo nejaka surova zelenina. Povedal, ze tak tym padom urobime vyter, a nebrali Vám ho, vravim ze nie (inak preco mi ho nerobili uz na zaciatku?, no nechajme to, k tomu sa uz nedopatram) a mam sa informovat vo stvrtok, pripadne ak by sa to nijak nezlepsilo tak mam prist v stredu. Som zvedava co to bolo za smrada v tom mojom traviacom trakte.To bolo vsetko. Predpisal mi hylak.

Musim vsak zodpovedne prehlasit, ze mi je lepsie uz od rana....oci ma bolia menej pri pozerani do stran, hnacky boli rano hned 3, v noci 3....takze budem vidiet ci po prvom jedle sa daco zmenilo. Dala som si aj ten hylak prvu davku. Pijem vodu s troskou soli + ten rehydratacny roztok.
Na nete som nasla virusy, ktore sa prejavuju 72hodin, tak to presne vychadza.....uz aby bol stvrtok a vedela som KTORY Z NICH TO BOL!Z

dnes
3dcl vody so stipkou soli; hylak kvapky 60ks; 2hod prestavka; banan+2ks struhanej mrkvy+jablko; ...
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Panda »

K čemu jsou lékaři když až po 3 dnech vykoumají na co pacient umřel.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

3 hnačky v noci, práve som dnes videl ftip o Freudovi ako vysvetluje sny

sny sa niekedy splnia a niekdy nie

občas sa mi sníva že spím s krásnou babou, zobudím sa a posteľ prázdna, no nič

občas sa mi sniva že som sa posral , zobudím sa a naozaj
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Sweetie »

kulina píše:
buc11 píše: Diakom je PMN ovádovina
Ono ja to beriem tak buc, .... radsej dam za taketo cosi ako aby sa vo mne vrtali doktori a ladovali ma tabletkami. ak Diakom nie je pravda, tak je to potom minimalne placebo efekt, ktorý Ta dostane z nejakych chorob. Takze z mojho pohladu radsej toto ako nemocnica. Na tych vibraciach nieco musi byt, ved kazdy sme zlozeny z buniek a tie bunky z jednotlivych chemickych zlucenin a tie sa podla mna nejak daju rozvibrovat aby mali tu spravnu funkciu. Nie som biochemik no myslim, ze vibraciami sa da velmi vela dokazat v zdravi cloveka.
no, ja jen chtela dodat ze to stoji prachy... ale tady vidim ze zalezi na uhlu pohledu, i kdyz ani nemuzu posoudit co je hor-lepsi. pohanku jsem kdysi ochutnala od brachy, jen tak, sparenou a byla docela dobra. ovsem slanou jsem nezkusila, to muze bejt rozdil. zrovna vcera jsem mela zdibec varenyho vegetarianskyho jidla a asi to vic osolili, fuj, mam otoky a hnusnou plet, snad se to brzo zcisti. ja jsem to chapala jako ze se davno detoxikujes, na ovoci, zelenine. je tolik prijemnejsich kur jako mango bananovo kakiova atd..repu stavu muzu, je dobra, sladka.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze citim sa ovela lepsie..... oci boliet prestali uplne, travenie, mam taku tazobu no pripisujem to zaplnajucim sa crevam, ktore este na par miestach zvadzaju boj :evil: ....cakam rano tuhu stolicu, velmi dufam,ze bude. to bude velmi pekny darcek k narodkam :wink:

3dcl vody so stipkou soli; hylak kvapky 60ks; 2hod prestavka; banan+2ks struhanej mrkvy+jablko; voda; varene zemiaky male 4ks + maslo+sol+ladovy salat (uvedomila som si ako velmi milujem zemiaky...ta chut a roznorodost... som rozodnuta sa ich nevzdat); spanok 3hod; 1 tabletka Probio-fix - Imun + 2x voda; hylak kvapky 40ks, 3dcl mrkvovo-jablkova stava; 1 tabletka Probio-fix - Imun + voda
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

len sa neteš na darček, po šankách alebo hnačkách, ked to skončí tak platí kde nič nie je ani čert neberie, a bude sa to musieť nazbierať, čo trvá aj 1-2 dni
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

ale tlak v bruchu trosku povoli nie?....inak grgam....neviem ci je to dobry znak, ale je to celkom casto . a schudla som 1kg a hned to na mne vidno...uz pocujem komentare. So solou vo vode koncim, lebo uz 2den mam opuchnute oci z presolenia.

Neviem ci som jedalnicek zvolila spravne ale brala som to pocitovo.

Viem , ze hnackou sa telo cisti, no ja som mala nezastavitelny pocit, ze to bude bez nejakej podpory na upokojenie trvat strasne dlho.

Po mrkvovej stave mam vzdy rano stolicu tak uvidime...ak bude je uz vsetko ok (:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Držím ti palce, nech je ráno už lepšie.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

tak nech sa ti sníva pekný darček (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Dano »

kulina píše:Dala som si detoxikaciu podla Walkera: 1,5l stava=pomarance+grapy+citron + 1,5l vody a len toto 3dni + kazdy vecer klystir. Priznam sa bola to prva detoxikacia takze netusim co sa malo pocas nej diat alebo nediat a ako som sa mala citit po nej. Lebo okrem toho, ze po 3dnoch som citila zuby (vdaka citrusom) tak vsetko prebehlo ako nic, ani hladna som nebola na zomretie
Uf, dieta prevazne na citronoch a grepoch mi neznie lakavo. Ciste pomarance to ano, ak su sladke, to si viem predstavit.

Katka, vsak vies, ak chces aby ti telo nieco "detoxikovalo", tak ono to bude robit ci chces alebo nie, robi to stale, inac by si sme neprezili v akom takom zdravi ani par dni, vid ti na dialyze (ktorym urcite nefunguje jediny clanok v retazci - oblicky/ledviny). A len do tej miery, do akej mu to dovolis a nebudes ho, napriklad sa bavme o vyzive, zatazovat spracovavanim tazsie stravitelnych veci alebo takych ktore su narocne na nasledne vylucovanie metabolitov vzniknutych ich travenim a vyuzitim. Na Walkera, alebo este viac Malachova som zanevrel, nepacil sa mi ten pristup. Jest kde co, v pripade toho druheho aj varene, obilne kase a po tom raz za cas (ci dokonca kazdy den!?) "detoxikacia" ako vyplachy, citronove stavy, apod. a stale dokola taketo hojdacky... Ked uz, tak ako pise Swietee,
Sweetie píše:ja jsem to chapala jako ze se davno detoxikujes, na ovoci, zelenine. je tolik prijemnejsich kur jako mango bananovo kakiova atd..repu stavu muzu, je dobra, sladka.
odporucam ak chces "detoxikovat", vyber si aspon nieco prijemne, hocico. Nepochybujem, ze niekomu sa mozu zdat prijemne klystiry (a inym zase kludne ine podobne sex. techniky). Pardon za ironiu, viem ze pomoze, ak je v creve zumpa. Kratkodobo. Kym sa tam zase nevytvori. Len ta (a este viac seba) chcem motivovat k odstranovaniu priciny, nie nasledkov. Ja neviem, vyber si radsej.. napr. par dni jedz, ak ti chuti, povedzme len melon. Akykolvek druh. Pripadne jahody, alebo ceresne, maliny, cucoriedky, pomarance. Len sladke/zrele/stavnate. Co bude sezonne po ruke. Je tolko dobrot dnes v ponuke, preco sa nalievat kyslymi stavami? Opacila si prezrete kaki? Daju sa lahko dozriet. V Kauflande aj cherimoya - vcera v akcii po 20-29c/ks, ked su ako maslo, roztecene, no pozitok. Atd. Alebo aspon poriadne navys podiel pomarancov v tej citrusovej kure - v tom pripade dobru chut :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Dano, ked už si začal s ironiou, ako si klasifikoval to tvoje zaradenie...

uvedomuješ si, že ked človek vyhľadíva sladké jedlo alebo dokonca až trvale sladkú strvau, že je to len náhrada za lásku ?

ten podmienený Pavlovovský reflex, ktorý sa v človeku vypestoval od detsva, ked sa láska spájala so sladkým, cukríky torty čokolády
a zostalo to v každom človeku
je na tom založený celý cukríkovo čokoládový priemysel a aby sa to v ľudoch posilňovalo tak sa zaviedol aj špeciálny sviatok 14 FEB ako sviatok náhrady lásky čokoládou.

logická konštrukcia, kde sa nahradí čokoláda a iné sladkosti prezretým ovocím, síce môže naoko vyzerať ako posuv dopredu alebo oslobodenie od tohto podvedomého reflexu, ale je to naozaj tak ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Fiona »

Fakt? A ja furt jak je mozne ze v posledni dobe po sladkem ani nevzdechnu :roll: Ze by teda laska? Nebo spis absence candidy? Ovsem muj milovany sladke rad, nema problem sporadat tabulku bile cokolady ve 3 rano... ze by ho nikdo nemel rad? :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Fakt? A ja furt jak je mozne ze v posledni dobe po sladkem ani nevzdechnu :roll: Ze by teda laska? Nebo spis absence candidy? Ovsem muj milovany sladke rad, nema problem sporadat tabulku bile cokolady ve 3 rano... ze by ho nikdo nemel rad? :mrgreen:
spýtaj sa ho
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Fiona »

Neanalyzuji, jsem zena cinu 8) Proste jsem zasunula susenky a cokolady hloubeji do kredence aby nebyly tak na rane a na stul a k posteli naservirovala misy cerstveho hrozna a orisku :twisted: Takze tyden zobal orisky a hrozno, nadmiru spokojene. Co zobe ted kdyz jsem v praci netusim (radsi), ale aspon me hreje vedomi ze zobe rad, s laskou a bez vycitek :mrgreen: Nekteri vyvoleni si zkratka vzhledem ke sve konstituci plus dennimu energetickemu vydeji muzou spokojene doprat misu cokolady, kybl spaget, devecku s jetelem, sedlaka se senem atd a budou v pohode :roll:

My ostatni muzeme byt za obcasny prujem jen radi. Kdyz to (zcela vyjimecne) potka me, misto zahustovadel to jednoznacne resim dukladnou sankou. Telo dava jasne najevo ze potrebuje pruplach, no tak ho teda proplachnu poradne, at tam nezustane ten bordel co to zpusobil. Do hodinky hotovo, trubky ciste a mam klid. On ten prujem sanku znacne usnadnuje :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Fiona píše: On ten prujem sanku znacne usnadnuje :wink:

hehe to je ako tlačiť sánky na snehu dole strmým kopcom (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Fiona píše: My ostatni muzeme byt za obcasny prujem jen radi. Kdyz to (zcela vyjimecne) potka me, misto zahustovadel to jednoznacne resim dukladnou sankou. Telo dava jasne najevo ze potrebuje pruplach, no tak ho teda proplachnu poradne, at tam nezustane ten bordel co to zpusobil. Do hodinky hotovo, trubky ciste a mam klid. On ten prujem sanku znacne usnadnuje :wink:
U mna bola chyba to, ze som to riesila praveze opacne, jedla som, a to bola chyba, mala som dat sanku...... teraz to viem a viem ako do buducnosti. Dufam vsak, ze sa v traveni nieco neposahalo. Ach jaj, keby sme uz ako deti dostali ten dar, pocuvat telo a dostali do vienka vsetky vedomosti o zdravi.
Trosku ma tato zdravotna prihoda vystrasila. Bojim sa teraz o to viac, aby som nieco nezanedbala. Ved predsa v tych obilovinach su vsetky mineraly a vitaminy a samozrejme plus nieco skodlive=lepok. Nechcela by som si privodit vlastnym pricinenim nejaku chorobu.
Minule ma aj jedna byvala vegetarianka upozornila, ze si mam davat pozor na bielkoviny, lebo ona to zandbala a doplatila na to.

Ako riesia, resp. neriesia dlhodobi vitarini bielkoviny? Prosim napisat. Dakujem
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Panda »

kulina píše:Minule ma aj jedna byvala vegetarianka upozornila, ze si mam davat pozor na bielkoviny, lebo ona to zandbala a doplatila na to.

Ako riesia, resp. neriesia dlhodobi vitarini bielkoviny? Prosim napisat. Dakujem
Nevíš co znamená "doplatila na to", jak se jí to projevilo?

Myslím že dlouhodobí spoustu věcí řeší tak, že je prostě neřeší. Příklad Květa - jí ovoce podle chuti a nepřemýšlí zda v něm měla dost bílkovin.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Jindra »

kulina píše:Ako riesia, resp. neriesia dlhodobi vitarini bielkoviny? Prosim napisat. Dakujem
odhaduji, že ti dlouhodobí pravděpodobně vůbec. Nedostatek bílkovin je takřka nemožný a jestliže jsou dneska lidi houfně nemocní (jako že jsou), tak je to z přebytku bílkovin, né z jejich deficitu.
Moc pěkně o tom pojednává "Fit pro život" od Diamondových (hned ta první kniha)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:
Fiona píše: Ved predsa v tych obilovinach su vsetky mineraly a vitaminy a samozrejme plus nieco skodlive=lepok.
rastliny ako quinoa, pohanka a pšeno-jáhly-millet, sú bezlepkové

a quinoa je silne bielkovinová

dalej veľa bielkovín teda aminokyselín je v zelených listoch

a samozrejme v orechoch a semiačkach
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Panda píše:
kulina píše:Minule ma aj jedna byvala vegetarianka upozornila, ze si mam davat pozor na bielkoviny, lebo ona to zandbala a doplatila na to.
ja som nasla toto v jednom dokumente So ZELENINOU ľahšie zvládnete aj CHUDNUTIE:
Podmienkou zdravej výživy je aj príjem zásaditých potravín. Čím je ich obsah vyšší, tým je aj liečivý a detoxikačný účinok vyšší. Medzi ne patria najmä surové zrelé ovocie, šaláty, na pare upravená zelenina. Ku kyselinotvorným potravinám patria najmä jedlá živočíšne, ale aj chlieb, strukoviny, múka, ryža, margarín, olej, orechy, tvaroh, vločky apod. Ak výživa z kyselinotvorných potravín trvá dlhšie, organizmus vyčerpá svoje zásoby zásad a nevie dostatočne kompenzovať prevahu kyselín. Dochádza k posunu kyselino-zásaditej rovnováhy na kyslú stranu, ktorá je sprevádzaná poškodením funkciami niektorých systémov a hromadení odpadov v organizme. K takýmto zmenám môže viesť vegetariánska strava, ak obsahuje príliš veľa chleba a múčnych jedál vôbec, veľa strukovín, málo ovocia a surovej zeleniny.
boli sme s rudim na vegetarianskej strave 3mesiace a teda potvrdzujem, ze sme jedli velmi vela chleba, mucnych jedal, mliecnych vyrobkov atd....takze prekyslenie organizmu

Inak toto som nasla
http://mediumway.host.sk/med/medindex.html pekne napisane a lahko sa to cita.... to je reakcia na rudovu sodu bikarbonu...dik rudo
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

poznámka, celozrnná ryža nie je kyselinotvorná, je neutrálna a teda je univerzálna potravina.


soda bicarn funguje preto, že rakovina sa rozmnožuje rovnako ako plesne a dokonca vraj rakovina má všetky charakteristiky pliesní a keby nám medicína povedala pravdu...


ako viueme soda bicarb zabíja pliesne výborne a zabíja všetky podobné mikrosračky, preto veľa ľudí používa sodu bicarb v práčkach namiesto pracích práškov, my tak doma perieme už aspoň 5 rokov funguje perfekr, nesmrdí a je to oveľa lacnejšie


lekári robili aj také výskumy že vstrekovali roztok sody bicarb priamo do nádorov, zničilo to nádory zhruba do 3 dní, ale na tom sa predsa nedá zarobiť a každý by mohol byť zdravý keby sa to vedelo...

snád až nabudúce bude szarkozszszy debatit s obalamutom a nevypnu si krofony tak sa mozno dostanu v debate aj na sodu bicarb a svet sa dozvie (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše: snád až nabudúce bude szarkozszszy debatit s obalamutom a nevypnu si krofony tak sa mozno dostanu v debate aj na sodu bicarb a svet sa dozvie (:-)
:lol: :lol: :lol: (:-) :lol:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

vyguglil jsem že hydrogenuhličitan vápenatý lze použít jako náplň do hasících přístrojů
já bych to člověku nedoporučoval, ostatně manželka jí snědla půl vlaku
nevylučoval bych že by mohla způsobovat vadné trávení ovoce, páč ihned po příchodu do žaludku zreaguje s kyselinou a výsledná směsice způsobí v zdravých tělech pěknou paseku, u chorých už je to stejně jedno
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Sóda bikarbóna mi pomohla, keď som mala na konci druhého tehotenstva problémy s kyselinou - nie v dôsledku stravy, ale kvôli pokročilému tehotenstvu a tlaku na vnútorné orgány, žalúdok. Vtedy som tej sódy bikarbóny vypila asi 2 veľké balenia, keď už som nevládala jesť toľko uhoriek a neslaných pukancov, ktoré mi na to jedine zaberali... Inak je to hnus, fuj.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Sóda bikarbóna mi pomohla, keď som mala na konci druhého tehotenstva problémy s kyselinou - nie v dôsledku stravy, ale kvôli pokročilému tehotenstvu a tlaku na vnútorné orgány, žalúdok. Vtedy som tej sódy bikarbóny vypila asi 2 veľké balenia, keď už som nevládala jesť toľko uhoriek a neslaných pukancov, ktoré mi na to jedine zaberali... Inak je to hnus, fuj.
já bych raděj šoupl pampeliškovku
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Už nemusím nič šúpať. Do takej situácie sa už nedostanem :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Už nemusím nič šúpať. Do takej situácie sa už nedostanem :wink:
náhodou taká pampeliškovka, včil tlačím mangoldovku a ta už je srovnatelná s tou bikarbonovkou
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kveta »

je zajímavý jak si lidi radši vemou nějakej pofiderní pudr či kapky než syrový ovoce podle chuti, či zelenou štávu. bez správné stravy nepomůže ani svěcená voda :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Buc, jasné, myslela som tak, že jednak už tehotná nebudem, aby som riešila taký problém a potom, už by som ho vedela riešiť inak.
Ovocie mi robilo na tú žalúdočnú kyselinu na konci tehotenstva veľmi zle, vôbec som nemohla jesť ovocie, pričom v prvých 2 trimestroch som s ním nemala problémy.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

jo lidi nejsou ovocný mouchy
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

VŠETKÝM NA TOMTO ÚŽASNOM FÓRE PRAJEM V NOVOM ROKU 2012 LEN TO NAJZDRAVŠIE A NAJUŽITOČNEJŠIE PRE ICH DUCHOVNÚ PODSTATU.

A sebe prajem, aby som vedela ovladat svoje chute ked velmi dobre viem, ze varene mi nic neda >:-)
A mojmu rudimu vela sil. :oops:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

Přeji to samé. A hlavně hodně bezpodmínečné lásky. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:Přeji to samé. A hlavně hodně bezpodmínečné lásky. :)
možná je lepší i podmínečná než žádná
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

no... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Nase stravovanie od noveho roku vyzera

rano: mrkva+jablko+hrozienka(goji) / mrkva+petrzlen+citron / mrkva+pomaranc+sezam+sezamovy olej / jablko+kokos+hrozienka+oriesky / jablka 4ks / pomarance 3ks
desiata: pomarance 2ks / banan 3ks / jablka 2ks / stava z jablk
obed: nieco varene 50% ( polievka bez zaprasky a vegety, takze taka varena zelenina s vodou; cestoviny so sampionmi; zemiaky varene, pecene alebo ako hranolky na lyzicke oleja; natural ryza s hlivou alebo ako rizoto; rudi si da asi kazdy 3den chleba 3krajce; granadir s kyslymi uhorkami) + zelenina 50%
olovrant: pomarance / jablko / namocene oriesky / stava z jablk / mandarinky / hruska
vecera: 0,5l mrkvova stava + oriesky

vylucili sme uplne mliecne vyrobky a vajcia po vzhliadnuti video na podporu veganstva :shock: a ak uz si mam dat syr tak z bio chovu a v podobe doma robeneho syra z nepasterizovaneho mlieka priamo od znamej z oravy... mama objednala 4kg uzlikov :o no a na tie vajcia musi byt naozaj brutalna chut aby sme ich zjedli.....zatial som v takom presvedceni, ze ked si telo bude pytat vajcia, syr ci rybu, tak si ju ja dam....rudi zostava pri veganstve.....ja aj kvoli tehotenstvu nechcem uplne vylucit vsetky potraviny.

Inak cez Vianocne sviatky sme obaja pribrali okolo 3kg z toho vareneho. Ja som uz teraz naspat na 49kg, no rudimu to ide tazsie takze zatial 90kg, no zacali sme hrat badminton 3krat do tyzdna a medzi to sportujeme v podobe odhrabavani snehu 8) Rudi nevie ci ma pri chudnuti posilovat alebo mu pomoze na chudnutie len aerobne cvicenie. A este nevieme kedy je pre telo optimalnejsie spalovat tuky, teda sportovat, rano/obed/vecer...poradi niekto? Mam obavu aby som mu takouto stravou nespomalila velmi metabolizmus. Uvidime ako to pojde vo februari. Ale ak by mal niekto napady ako nastavit metabolizmus na spalovanie tukov, sem s nimi, len privitame. :)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Odpovědět