kulina + rudi

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Sweetie »

no tech skrobu tam mate, to se to lepi na zebra samo. clovek by mel porad stat na nohou a kmitat, to toho moc nesni a kdyz tak si podvedome vybere lip stravitelny. ale uspech, jdete do toho, jen tak dal :)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Sweetie píše:no tech skrobu tam mate, to se to lepi na zebra samo.
sweetie ten skrob je len z vareneho alebo aj z nejakych inych jedal co mame v jedalnicku?....nechcem nic nalepene na creve :mrgreen:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze vitariani budem potrebovat par odpovedi >:-) vita mi vyhovuje velmi, avsak od mojho rudiho mavam neprijemne otazky typu: ci nam to nemoze uzkodit a ci viem na 100% vsetko o vitarianstve a neprivediem nas svojim vymyslanim do nejakeho sajrajtu. Na diskusii o zuboch mi bolo napisane, ze mam mozno kvasinky a to kvoli tvorbe kazu a citlivosti zubov. O kvasinkach som doteraz nic nepocula, ale da sa povedat, ze po precitani konstatujem, ze ano mam ich este nie velmi rozmnozene ale mam a to hlavne v crevach. Zacala som teda luskat cele forum a je to riadne obsiahle a asi to potrebujem vediet rychlejsie nez som schopna to vsetko prejst, tak vas prosim o pomoc ak sa tu nahodou niekto zastavi.

Nasla som toto
Re: Nevhodna kombinace potravin
Fit pro zivot je presne ukazka toho o cem mluvim.super priklad..
rano ovoce,pak zelenina,vareny,nejakej tuk,pak to ovoce diky varenemu zacne fermentovat,silne okyseli telo a vysledek nam ukázal sam autor pan Diamond,skoncil totalne zaplisneny a s rakovinou u Dr.Younga,pak se vylecil diky jeho diete.
ovoce a varene muze byt skutecny problem,a pokud nemate pod kontrolou svoji krev a nevidte co se deje s vasimi bunkami,tak to je hazard se zdravim.
kdezto pokud jime spis zeleninu,tuky,tak tam zadne varene jidlo nevadi,pokud to neni brambor,bila ryze nebo kukurice,ktere se vtrebavaji do krve prilis rychle,jako ovoce,zpusobi vysoky cukr a pak unavu,ospalost.
vitariani casto trpi silnou unavou po varenem,ale to z jednoho prosteho duvodu.
maji vetsinou v sobe dost cukru z ovoce,a ty cukry pod vlivem vareneho jidla zpusobi unavu.zvlast je li v jidle nejake mnozstvi tuku.
kdyz se neji cukry,tak varene unavu nezpusobuje.
pokud se ji 20 procent vareneho,vubec to nema spatny vliv na zdravi,a stale je mozne uzdravit i rakovinu velmi rychle.
pokud ale zaradime vetsi procento ovoce,muzou byt problemy.
po opisani nasho jedalnicka z 25.1. zistujem, ze som kvasinky pekne vykrmila a teraz mam strach ci som to neposrala uplne. Chcem sa ich zbavit avsak stale su tu na fore protichodne info tak sa neviem rozhodnut, ktore z tych moznosti si vybrat ci 811 alebo len zeleninu, co teraz v zime je celkom problem... Xion dalej pise
Re: Nevhodna kombinace potravin
Tuky zabranuju vstrebavaniu sacharidov v tenkom creve, takze ked ich je vela, cukry sa nemozu vstrebat, zacnu kvasit a velmi prospievaju kandide a inym breberkam.
Ovocne dopoludnie je urcite prospesne aj varakovi, ale len za predpokladu, ze sa mu stihne stravit tukove jedlo z predchadzajucej vecere. Pokial sa nepreje, a naje sa niekedy do 19:00, pocas noci by sa mu mali tuky spracovat a pokojne si moze dat rano ovocie.
Pokial ma ale nejake problemy so zlcnikom/pankreasom a tuky sa mu nezemulguju/nestravia dostatocne, nemozu sa vstrebat ostavaju v creve cely cas, a tam nastava problem. Takisto to plati, pokial ma klky v tenkom creve zanesene mikroparazitmy ako bakteriakmi, plesnami, kvasinkami, tuky aj ked sa dokonale stravia, nemozu sa dostatocne vstrebat a ostavaju v creve. Opat hrozi zmiesanie, kedze ovocie postupuje crevami rychlo, lahko ich moze "dobehnut". Cize pri cisteni creva je najlepsie jest len cisto ovocie, ziaden tuk a do toho ocisty ako sanky, a pockat, az sa crevo vycisti, popripade celkom dobry liek na disbakteriozu je pravidelne pitie kefiru, najlepsie ho pit na noc, aby sa nezmiesal s ovocim, a do rana sa stihol stravit.
Inak ovocie nema vysoky glykemicky index, ovocna vlaknina vyrazne spomaluje vstrebavanie cukrov do krvi, ovela horsie su na tom obiloviny, najma pecivo. Tuk spomaluje prienik sacharidov cez crevnu sliznicu, takze prave preto je tuk s ovocim nebezpecnejsia kombinacia nez napriklad tuk s obilovinami alebo zemiakmi. Tuk s bielkovinami je naopak paradoxne najvhodnejsia kombinacia, aj ked obidve veci su vo vacsom mnozstve skodlive. Takze ja by som sa rozhodol, bud orechy/semena, alebo ovocie, nie naraz. Takisto hummus je celkom dobre, cicer + sezam moze byt pre varaka priklad ako to skombinovat, k tomu zeleninka.
ach jaj

dalej od Jisty Tuk-pokud se ji ovoce,tak se olej neji.Olej je velmi koncentrovany tuk a uz mala lzicka ma vic kalorii nez je zdravo.navic olej ma prazdne kalorie,to znamena ze v nem nejsou zadne ziviny,a je to zbytecna potrava..to uz si radeji dam do salatu orisky co alespon zasyti.
Tuk ktery se doporucuje je avokado,orechy a seminka,coz by melo spolu s tukem v ovoci a zelenine tvorit 10%kalorii.coz j realite je mala hrstka orisku.
Kokosovy olej ako som sa tu docitala je dobry na liecbu kvasiniek. Tak isto tekvicovy olej je prospesny pre cievy a Walker odporuca tekvicove semiacka ako jedno z jedal, ktore obsahuje vsetky potrebne vitaminy a minerali pre telo a tiez olivy.

Toto si sem davam aby som to mala po ruke >:-)
Re: Nevhodna kombinace potravin


tak podle stranky

http://www.thewolfeclinic.com/newslette ... r0002.html

se ke kombinaci potravin píše toto:

Potravu zhlediska trávení dělíme na bílkoviny, škroby a cukry

Mezi bílkoviny řadíme: ořechy a semínka, suché luštěniny, dužninu kokosu, maso, vejce, mléčné výrobky.

Mezi škroby řadíme : banány, arašídy, dýně(kulatá), zimní dýně, dužnina kokosu, kukuřice, čerstvý hrách, artyčoky, brambory, všechny obilniny a luštěniny, mrkev, tuřín, červená řepa, rutabaga.

Mezi neškroby řadíme : ovoce, alfa alfa klíčky, chřest, bambusové výhonky, nať červené řepy, brokolice, zelí, nať celeru, růžičková kapusta, pažitka, pampeliškové listí, čekanka, česnek, zelené fazolky, kapusta, pórek, salát, nať hořčice, okra, cibule, petržel, ředkvičky, rebarbora, špenát, šalotka, fazolové lusky, tuřín, řeřicha, nať tuřínu, petržel a jiné listové a naťové zeleniny

Mezi tuky řadíme : avokádo, olivy, durian, kokosový ořech a oleje.

Mezi sladké ovoce řadíme : datle, sladké víno, sladké hrušky, sušené ovoce.

Mezi polosladké ovoce řadíme : meruňky, brusinky, borůvky, jahody, nektarinky, maliny, ostružiny, sladký angrešt, mango, bezinka, oliva, čerstvý fík, sladké jablko, třešně sladké, sladké broskve, sladké ryngle, tomelo.

Mezi kyselé ovoce řadíme : pomeranče, ananas, kyselé jablka, kyselé ryngle a švestky, citróny, grepy, kyselé broskve, limetky, kyselé víno, rajčata, višně, kyselý angrešt, kyselé hrušky.




Hlavní pravidla :

1) Všechno co obsahuje v dužnině semena jsou plody. Mezi plody řadíme proto i rajčata, okurky a dýně a proto by se neměly konzumovat nikdy se zeleninou. Maximálně se zeleninou chudou na bílkoviny a škroby.

2) Ovoce jíst jen jako samotné... a když kombinovat tak jen kyselé s kyselým či polosladkým nebo sladké se sladkým či polosladkým, ale nikdy né kyselé se sladkým... Avokádo je bohaté na tuky a nejlépe je ho kombinovat s neškrobouvou zeleninou, s kyselým ovocem ale nikdy ne se sladkým ovocem.

3) Jez bílkoviny se zeleninou neobsahující škrob. Zelenina chudá na škrob se hodí k zelenině, která je zároveň i ovocem jako rajčata (ne sladká a kyselinu obsahující plodová zelenina).

4) Cukr, sirupy a sladidla včetně medu by se neměly nikdy užívat k dochucování žádné potravy.

5) Když už tuky (oleje apod), tak pouze se zeleninou neobsahující škrob nebo na škrob velmi chudou.

6) Sladké ovoce jez jen s dalším sladkým nebo polosladkým ovocem. Kyselina z kyselého ovoce by zpomalila trávení cukernatých látek, což by vedlo ke kvasu.

7) Polosladké ovoce jez jen buď s kyselým nebo jen ze sladkým nebo zase s polosladkým, ale nikdy ne ze sladkým a kyselým současně.

8 ) Melouny pouze samostatně. Jsou nejrychleji stravitelné a skombinované s čímkoliv vyvolají okamžitě kvas.

9) Zeleninu neobsahující škrob můžeš kombinovat mezi sebou, nebo s proteiny a nebo se škrobem ale nikdy ne s proteiny a škrobem současně.

10) Kyselé by se nikdy nemělo konzumovat se škroby. Kyselina totiž okamžitě přeruší trávení škrobu. Zničí ptyalin ze slin který je ke trávení škrobu nezbytně nutný. Takže kdo si nakypřuje obilné kaše jablky, tomu to leží pak v žaludku jako olovo a ačkoliv si libuje jak je syt... napáchá na sobě mnohem více škody než kdyby si dal maso... a nehledě na to kdyby k tomu ještě přidal med nebo hrozinku. Ale obchod s mysli jenom kvete.



Hlavní zásady kombinování potravy

Kyselé ovoce :

- a bílkoviny: Špatná kombinace. Citrusové ovoce, rajčata, ananas, jahody a další kyselé plody by se neměly kombinovat se sýry, vejci, ořechy. Jestliže jste nemocní, vyhněte se kyselému ovoci obzvlášť, kromě citrónů a limetek pro jejich schopnosti detoxikační.

- a škroby: Špatná kombinace. Kyselina okamžitě neutralizuje trávící enzymy a následkem je, že potrava v žaludku zahnívá.


Sladké ovoce :

a bílkoviny & a škroby & a kyselé ovoce : Špatná kombinace. Cukru obsaženému ve sladkém ovoci by nemělo nic bránit průchodem žaludkem do dvaceti minut. Okamžitě vzniká kvas jestliže dojde narušení jeho trávení jinými potravinami. Cukr a škrob je navíc kombinace ještě dalších potíží. Cukr v ústech na sebe váže sliny, a tím vysává ptyalin tolik nutný ke strávení škrobu. Jestliže je škrob ochuzen o ptyalin cukrem, medem, melasou nebo sladkým a sušeným ovocem... výsledkem je lihový kvas. Kvas je nevyhnutelný jestliže se cukry zdrží v žaludku vlivem škrobu, bílkovin a nebo kyselého ovoce. Cukr navíc ještě snižuje schopnost vylučování žaludečních šťáv.

Bílkoviny :

a škrob: Špatná kombinace. Bílkoviny potřebují kyselé šťávy a škroby zásadité... výsledkem je hniloba bílkovin a kvas škrobů.

a tuky: Špatná kombinace. Jestliže potravina obsahuje bílkovinu obsahuje zároveň už i tuk vhodného složení. Naše tělo si vystačí s minimem tuků. Tuk zpomaluje vyměšování trávících šťáv, snižuje účinnost pepsinu a kyseliny chlorovodíkové nezbytné pro trávení bílkovin. I sebemenší množství tuku je schopno snížit trávící schopnost organismu až o 50%. Uživejte tedy tuky s opatrností a nepoužívejte jiné tuky než tuky Avokáda a ořechů.

a jiné bílkoviny: Špatná kombinace. A je jedno jestli se blíkoviny liší původem složením nebo koncentrací. Kyselost žaludečních šťáv pro jednotlivé druhy bílkovin není stejná vzniká tak těžce stravitelná hmota která zahnívá.

Škrob :

a tuky: Špatná kombinace. Tuk brzdí odchod stráveného škrobu do střeva a to vede ke kvasu. Jestliže jíte tuky s listovou zeleninou a natěmi, pak je jejich brzdná schopnost pozastavena.

a jiné škroby: Špatná kombinace. Následky jsou ještě horší než u jiných kombinací. Zeleninu s mírným obsahem škrobu lze kombinovat se zeleninou s větším obsahem škrobu např. mrkev a brambory, ale nikoliv s obilninami a luštěninami.

Avokádo :

Ačkoliv neobsahuje mnoho bílkovin ve srovnání s ořechy, přesto jich obsahuje víc než mléko a navíc bílkoviny avokáda jsou vysoké biologické hodnoty. Nejlépe je jíst s listovou zeleninou a natěmi, protože to ještě zlepší jejich vstřebávání. Dále pak lze avokádo kombinovat s nakyslým nebo kyselým ovocem. To je dokonce lepší kombinace než když se kombinuje listová zelenina s ovocem. Protože avokádo obsahuje málo bílkovin, lze jej zkombinovat i s brambory nebo jinými škrobovitými jídly za předpokladu, že součástí této kombinace je i listová zelenina. Avokádo by se nemělo nikdy kombinovat s ořechy a semeny.


Kyselé ovoce se může kombinovat s nakyslým ovocem. Tato kombinace je nejlepší když je většina ovoce kyselá. Nikdy nekombibujte kyselé ovoce se sladkým. Rajčata nekombinujte s žádným ovocem, ale maximálně je lze kombinovat s listovou zeleninou bez obsahu škrobu.

Nakyslé ovoce lze kombinovat se sladkým ovocem... zejména když chceme dosladit pro lepší chuť. Pro lidi s oslabeným trávením jsou banány však nejlepší jako samostatné jídlo. Ostatní je mohou zkombinovat s datlemi nebo rozinkami, sladkým hroznovým vínem a jiným sladkým ovocem a listovou a naťovou zeleninou. Sladké a sušené ovoce by se mělo používat zřídka, protože cukr je vněm koncentrovanější a snadno může dojít ke kvasu když se neodhadne kyselost ostatních plodů v kombinaci. Proto je vhodnější toto ovoce vždy kombinovat jen s listovou a naťovou zeleninou.

Kombinovat ovoce jen s čerstvou listovou a naťovou zeleninou. Tyto kombinace ještě dokonce zlepší trávení ovoce.

Listová zelenina se velmi dobře hodí ke všem jídlům a měla by tvořit většinu vašeho jídelníčku. Během týdne jezte rozmanité druhy zeleniny jak je to jen možné. Zelenina především bez obsahu škrobu zanechá žaludek beze změny, pokud ovšem nepoužijete nějakou olejnatou zálivku která celé trávení zkomplikuje.

Melouny nekombinujte s ničím. Mnoho lidí se o této kombinaci a sakutními přiznaky přesvědčilo na vlastní kůži. Meloun je tak ssnadno a rychle stravitelný, že cokoliv se sním zkombinuje znamená zahájení kvasu.

Obiloviny a luštěniny je nejlépe jíst naklíčené. Klíčením přejdou do stavu živé zeleniny a jsou obohaceny kyslíkem. Staly se tedy potravou předtrávenou. Jiné semena lze klíčit také.

Vodu by jste měli pít zásaditou po celý den. Žádné bublinky. Nedovolte aby vznikla žízeň... nepřehánějte to abyste se neodvodnili. Nepijte velké množství najednou. Lepší je mít neustálý příjem vody což zlepšuje detoxikaci. Nepijte však během jídla ani po jídle (v závislosti na složitosti kombinace) abyste neředily trávící enzymy. Voda je potrava v nejlepší jakosti jaká může být.


Buc pise já to tak robím už leta, ale nejsem 811 kvuli hlávkáču a avošúm a orechům.
ráno začnu močenými orechy, pak ščavenou kořenovou zeleninu s tomato ščávou, pak avokádovo okurkovo česnekovou pastu, a pak od 14:30 až do večera ovoce, co de tak tekutě,
a jestli se děje neco v tenkým střevě, nebo jsou díry v buňkách nemohu sloužit, ale potřeboval bych to snížit tak o 60% na moje výkony
tento sposob jedenia sa mi celkom pozdava, avsak ako som vyssie vynala prispevky z toho vlakna, tie tuky v podobe orieskov a v mojom pripade by to mozno bol aj olivovy olej ci semiacka ci olivy, by sa nemuseli uplne stravit a s kvasinkami by som bola spat ci chcem ci nechcem..... nebolo by preto lepsie to robit opacne? od rana do 14tej ovocie a potom uz len zeleninu ako salat a stavu na vecer spolu s namocenymi orieskami ci olejom? Buc nic proti tvojmu stravovaniu, ja len hladam odpovede a to najlepsie pre mna >:-)

Takze ak niekto ma namietky na stravu v podobe ranajky a desiata ovocie. Obed bud ovocie, alebo ak sa ozve moj mlstny jazycek tak daky velmi lahky obed s mnozstvom zeleniny. Olovrant, vecera uz len zelenina s olejmi a orieskami. Predpokladam, ze dlhsi cas na spracovanie oleja, orieskov, semien v crevach bude pocas noci dostatocny. Rano potom po 6dcl vody a stolici budem predpokladat, ze mam zaludok a creva z vacsiny ciste (pripravene na davky ovocia), a nebude moct dojst k nejakemu kvaseniu v ich utrobach. Co vy na to?

Inak milujem zimu a hlavne zimnu prirodu pod pokrievkou bielulinkeho snieziku....ale po objaveni vitarianstva by som uz rada mala jar a s nou cerstvu zeleninu z trhu ci vlastnej zahradky >:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Ale čo »

dobre čítam, že si tehotná? :shock:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: kulina + rudi

Příspěvek od RadkaS »

kulina píše: Takze ak niekto ma namietky na stravu v podobe ranajky a desiata ovocie. Obed bud ovocie, alebo ak sa ozve moj mlstny jazycek tak daky velmi lahky obed s mnozstvom zeleniny. Olovrant, vecera uz len zelenina s olejmi a orieskami. Predpokladam, ze dlhsi cas na spracovanie oleja, orieskov, semien v crevach bude pocas noci dostatocny. Rano potom po 6dcl vody a stolici budem predpokladat, ze mam zaludok a creva z vacsiny ciste (pripravene na davky ovocia), a nebude moct dojst k nejakemu kvaseniu v ich utrobach. Co vy na to?

Inak milujem zimu a hlavne zimnu prirodu pod pokrievkou bielulinkeho snieziku....ale po objaveni vitarianstva by som uz rada mala jar a s nou cerstvu zeleninu z trhu ci vlastnej zahradky >:-)

Máš to dobře, až na ty oleje, ale pokud budeš opravdu respektovat svoje biologické hodiny plus tyto kombinace, časem budeš sama vědět, že oleje ne. Tvoje tělo Ti to řekne, nebudeš se muset ptát. Semena a ořechy v malém množství, pokud možno né každý den a pokud možno předem namočené.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Dakujem Radka za odobrenie mojho nastavajuceho jedalnicka. Vidi sa mi velmi logicky...uvidime aka bude prax. m:-)

Inak vitariani..... ake jedlo by ste uz v zivote nedali do ust, pretoze viete, ze by Vam velmi zaniesol organizmus a spamatavali by ste sa z neho este niekolko dni....? Pytam sa preto, lebo kedze nemam este tak nacitane veci ohladom vyzivy ( ja si myslim, ze sa to ani poriadne neda :) ) a ked uz porusim vitariansky jedalnicek, tak by som rada vedela, comu sa na 100% vyhnut ( kedze ma este riadne zlakavaju chute).
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Ale čo píše:dobre čítam, že si tehotná? :shock:
juj bohuzial este nie...stale to dako odkladame ale v tomto roku a zaciatkom buduceho by som uz velmi rada bola a aj preto by som rada vycistila organizmus od toxickeho sajrajtu a pripravila tak dietatku prijemny a zdravi pobyt :lol: No a pocas tehotenstva netusim ake pridu chute, tak by som nerada teraz vsetky zavrhla, aspon teda tie co som spominala.
Ospravedlnujem sa za matuci textik (:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: kulina + rudi

Příspěvek od 2olfess »

kulina píše: Inak vitariani..... ake jedlo by ste uz v zivote nedali do ust, pretoze viete, ze by Vam velmi zaniesol organizmus a spamatavali by ste sa z neho este niekolko dni....? Pytam sa preto, lebo kedze nemam este tak nacitane veci ohladom vyzivy ( ja si myslim, ze sa to ani poriadne neda :) ) a ked uz porusim vitariansky jedalnicek, tak by som rada vedela, comu sa na 100% vyhnut ( kedze ma este riadne zlakavaju chute).
Kulino,
můžu ti poradit? Ale moc vita to tentokrát nebude. Zbav se této myšlenky. Jez vita, ale zbav se těchto myšlenek dokud je čas. Toliko rada ode mne.

Jinak je na to velmi jednoduchá odpověď:
Pokud nemáš konkrétní zdravotní problém s kterým se léčíš, případně určité potraviny po kterých ti není dobře, tak platí - jsi na určité vitadietě, logickým krokem je, že si na to tvoje trávení zvykne(nenamáhá se) a pokud se po čase napereš :wink: něčím těžším, tak ti bude prostě a jednoduše těžko a tvůj organismus, který si na větší nápor odvykl bude vykazovat tyto příznaky. Kdyby si se rozjídala z vita na část vařeného v jídelníčku postupně, tak tělo nebude takové příznaky vykazovat, případně v menší míře. Rozumíme si?

Ty si hlavně musíš v hlavě srovnat na co máš chuť. Jsou to relativně jednoduchá jídla jako rýže, luštěniny a pod... nebo to jsou chuťové a myšlenkové orgie na fast food a po něm skočit do cukrárny. V tom je malinký rozdíl. :)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

suhlasim olfessi... rada sa prijima.... ale tych myslienok sa bude tazke zbavit, chut vareneho je droga ako svina, ale musim povedat a pochvalit samu seba, ze odolavam celkom pekne kedysi milovanym jedlam.... napr dukatovym buchtam, ci slavnym ceskym pecenym buchtam :)

vsetko dobre vsetkym

a inak moj jedalnicek vcera:
voda; sladulinky ruzovy grep+ 1dcl mrkvova stava; mrkva+jablko; thajska polievka 3minuty varena ( voda,tofu, soj.omacka, mrazena zelena fazulka, cinska kapusta, biela kapusta); mrkva+jablko+petrzlen+salat+strvtka paradajky; zeleninovy salat s vlasskymi orieskami a cibulou ktory mi vobec nesadol a musela som si navarit zazvoroby caj
jablka 3ks; mrkva+jablko; cinske rezance 90g+ 200g blansirovana zelenina+100g kapusta a cinska kapusta; zeleninovy salat s vlasskymi orieskami a cibulou

boli smehrat 1 hodinu 15min badminton a musim uznat, ze je to super sport, tesime sa, ze ho mozme hrat spolu a kila tak rudimu ide pekne dolu...rano mal 88,4kg 8)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Dnes skveli den.... bola som rano v tesku a tam zlava na ananasy na 0,69 zobrala som 6ks, mandarinky tiez po 0,69, avokada 0,55 a vypredaj spenatu, ktory je nastastie kvalitne zavaxovany takze vydrzi este 3dni v chladnicke, vykupila som ho cely ;) taktiez rukolu a rosso salat (aspon myslim, ze sa tak vola) a v Lidli moje milovane cervene pariky po 1,69 a pomarance. S rudim mozme zut cely tyzden >:-) tak sa tesim........a kupila som coko boby z lifefoodu po prvy krat, zvlastna chut no zeby ma nejak dostala, ze uz nechcem nic ine len to, tak to zas nie. Rudko zhodnotil, ze nic moc ale po chvilke ked sa energia dostala tam kde mala sme zhodnotili, ze to ma nieco do seba a boli sme tak nejak veselsi (:-)

voda; 2pomarance+2mandarinky; spolocny smoothie = 5pomarancov+odstaveny ananas; dren z odstaveneho ananasu; salat=spenat+rukola+paradajka+sladucka paprika+1/2avokado+por+tekvicovy olej; salat=spenat+paprika+1/2avokado+brokolica+cili papricka(slaba a ze mexican chili pche, no dala som len duzinu :wink: pre istotu)+kvapky citronu a cierne korenie...zamerom mala byt pikantno-sladka-maslova chut, no cili nebolo ako som dufala...no a +mrkvova stava 0,5l
voda; 2pomarance+4mandarinky; mandle; spolocny smoothie = 5pomarancov+odstaveny ananas; spagety s hubami a spenatom; cokolada 100g; salat=spenat+paprika+1/2avokado+brokolica+cili papricka+kvapky citronu a cierne korenie+vlasske orechy+mrkvova stava 0,5l
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Sweetie »

kulina píše:
Sweetie píše:no tech skrobu tam mate, to se to lepi na zebra samo.
sweetie ten skrob je len z vareneho alebo aj z nejakych inych jedal co mame v jedalnicku?....nechcem nic nalepene na creve :mrgreen:
asi jen to vareny, navic chleba je vysoce koncentrovana potravina, to telo jen upi. a nevi jak se toho zbavit. rejze nebo brambory aspon nejsou tolik koncetrovany a zaplni zaludek s mensi skodou. ja treba ani mrkev, ta je hodne skrobova.
radim vyhnout se vareninam na sto honu, jinak se z toho nedostanes. je to ciste biologicka zalezitost/zavislost, mozek jde vzdycky po koncentrovanejsi potrave,ktera ho nejrychlejc zasyti, tj tuk, cukry,mozna bilkoviny, takze zpracovana strava jde prvni. zavislosti se nezbavime kdyz drogu berem byt v minimnozstvi.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

ach jaj sweetie...toto si precitat pred obedom tak si hranolky z 3zemiakov nedam, aj ked boli robene na lyzicke oleji vo friteze, sakra
inak ta mrkvova stava mi dako z walkera utkvela v rozume, ze musi byt a je prospesna pre telicko. Ved aspon na zaciatok, potom si to budeme sami regulovat, no zostavit jedalnicek na zaciatku nie je ziadna sranda. Uz len ta trapna potreba mat jedalnicek, vsak breathariani :lol:

zavislost je zavislost a je jedno, ci to je biely prasok, ci tabletka, alebo varenina :o musim sa toho zbavit, ...... ono to je na hlavu riadny napor ked z maminej kuchyne vonia cely dom a drazdi chutove pohariky ako sialene a vidim ich, ze aj napriek tomu co jedia su zivi :lol: vnutorne vsak viem, ze fuj tajbl ako musia mat zanesene creva a vyhliadky=tabletky do buducnosti nic moc

100%raw.....ved ja sa tam raz dostanem >:-) a rudi tiez >:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

zistujem ze pri vahe pod 49kg (pri vyske 162cm) ma pobolievaju kolena a to hlavne pri chodzi po schodoch. Teraz mam 48kg a citim to celkom... sice to nie je na omdletie ale citim ich..... myslite, ze by to mohlo mat nejaky dapad na moje zdravie v sirsom meritku, myslim tym, ze ked ma zacinaju boliet kolena je to vystraha, ze spat na 49kg?

Papam vita 100% uz 3dni a vaha mi hned klesa o 1kg dole. :(
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Vitariankovia mam na vas otazocku...

pocul niekto z vás o knizke Zázračná citrónová kúra - mistrovský detoxikační a léčivý prostředek Autor: Burroughs Stanley a 10dňovej kure zalozenej na citrone, javorovom sirupe, kayenskom koreni a vode + slany preplach criev rano a vecer prehanadlovy caj + podla chuti mätovy caj

ak niekto pocul, prosim o nejake tie referencie, alebo osobna skusenost by bola najlepsia

rudi je na tom od dnes a je celkom odhodlany, no ak by niekto mal nejake negativne info hned ho stopnem


velmi dakujem za postrehy
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze dnes

voda; 2grepy+pomaranc+3mandarinky; 4 jablka+hruska; biele tofu+paradajka+salat+kapsuta+sezam; mrkvova stava 0,5l
Zaciatok 10dnovej citronovej kury podla Burroughsa Stanleyho
saratica; 6krát za den 1/2 citrona+2lyzice lesneho medu+1/10lyzicky kayenskeho korenia+300ml vody;cista voda; prehanadlovy caj pocity a nalada zatial v norme a rano 89,5kg
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:Vitariankovia mam na vas otazocku...

pocul niekto z vás o knizke Zázračná citrónová kúra - mistrovský detoxikační a léčivý prostředek Autor: Burroughs Stanley a 10dňovej kure zalozenej na citrone, javorovom sirupe, kayenskom koreni a vode + slany preplach criev rano a vecer prehanadlovy caj + podla chuti mätovy caj

ak niekto pocul, prosim o nejake tie referencie, alebo osobna skusenost by bola najlepsia

rudi je na tom od dnes a je celkom odhodlany, no ak by niekto mal nejake negativne info hned ho stopnem


velmi dakujem za postrehy
pocul som cital som, dostavam stale od nich pravidelne maily.

robil som to niekolkokrat, vzdy 11 dni a robil som aj kratsie 3-4 dni

moje skusenosti su taketo : Kayen peper nesmierne zohrieva vyrobi ohen v organizme, pocas leta som to nedokazal robit ale v zime a chlade je to vyborna zohrievacia pomocka
pozor su ludia co maju velku nerovnovahu ohen-voda podla cinskej mediciny a tym moze ten peper dobre pritvrdit tu ohnovu zlozku, je to zlozita otazka

javorovy sirup som sa nutil ale nesiel mi bol mi odporny, nerobil mi dobre mal som pritom tie najlepsie kanadske organicke a susal som viac znaciek
je to v podstate cukor, pravdepodobne zalozeny na fruktoze a tak nemoze robit nic dobre
autori a propagatori uvadzaju ze ten javorovy sirup je tal len na to aby si clovek udrzoval krvny cukor a nesiel do stavu postu, takze moze normalne fungovat pracovat studovat chodit do roboty atd....
moja intuicia ma priviedla k tomu ze som nahradil javorovy sirup medom a to bolo ovela lepsie a skusal som obcas nahradzat to aj molasami ale to mi moc nesllo
a slusal som aj ine cukrove sracky....

nedavno som sa docital od Wolfika ze odporuca nahradit javorovy sirup medom a vysvetlil preco nepamatam detaily, len som sa potesil ze moja intuicia ho predbehla

osobne som potom neskor prestal davat aj med alebo daval len obcas a to bolo este lepsie.

keby som to chcel zopakovat tam by som si daval teraz cistu glukozu, kedze v aj v mede je fruktoza ale skor by som robil v podste post len s pridanim citronu a korenia podla pocitov a intuicie, myslim ze ta cukrova zlozka je naozaj len pre ludi zhyckanych zapadnou civilizaciou a neschopnych byt bez cukru zopar hodin nieto este zopar dni.

robil som sanky kazde rano a srackove caje som pil len obcas iba ked som bol lenivy na sanku.

podla mna je dobre pocas toho celeho sa hybat co najviac, ja som chodil behal bicykloval posiloval robil jogu
vsetko to bolo lahsie s prazdnym bruchom to je logicke.

nie je tpo cele zidny zazrak ani ziadny vynalez je to taka spomalena hladovka koli tomu cukru
a to ze pri postoch sa pouzival citron do vody je zname tisicrocia a tiez nejake tie koreninky na urychlenie detoxu a hlbsej urovne.

ak do toho ide clovek silne zasvineny, tak samozrejme moze mat cistenie prilis rychle a moze mat bolesti hlavy a podobne, proste ako pri poste
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

dakujem rudko za osobne skusenosti oboch nas to povzbudilo, ze je to spravna cesta a rudi pokracuje s citronama :wink: 2deň
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

no a co sa mna tyka, mna pobolievaju kolena...mam aktualne 47,5 rano a vecer 49kg na 162cm vysky..... neviem ci ta bolest nejako suvisi s vahou a s ubytkom alebo nedostatkom vitaminov (no o tom dako pochybujem, ze by v tom bol nedostatok zivin) cez tyzden som 98% na raw a moj jedalnicek je zalozeny na ovoci (pomaranc, jablko, banan, hruska, mandarinka, kiwi, raw kakao) do 14tej a od 16tej zelenina ( vela listovej zeleniny, paradajka, mrkva, avokado, oliv.olej, sezam, morske riasy dulse, kapusta, citron, avokado, alfalfa, cibula, atd)

pohyb mam ( prechadzky so psom, bedminton, tai chi) dnes zaciname s rudim s trampolinou tak uvidim a napisem ako druhy den


inak rozmyslam nad kompletnou rocnou prehliadkou a vsetkymi testami s tym spojenymi, no je chripkove obdobie a nrada by som si pri nejakej nezodpovednej osobke kaslajucej na okolo v cakarni daco vypytala.....aj ked by som podla sposobu vyzivy nemala dostat nic >:-) ale nejdem riskovat.

ak bude mat niekto napad na tie kolena, a mozno regeneraciu chrupavky ci daco take,...budem vdacna....rovnako este aj za postrehy k citronovej kure :)


prajem krasny den
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

moj nazor na kolena je jednoznacny
fruktoza a cibula su prilis velke riziko, rovnako aj kakavko

mne sa pri fruktoze a cibuly (cibala ma latky zvane fruktanty)
dlhe desatrcoia zapalovali rozne klby, podla toho ktore som zatazoval

radim ti na 3 tyzdne prestat s akoukolvek fruktozou cibulou a iritantom kakavkom a skus ci sa po 3 tyzdnoch nezacne prejavovat rozdiel.

a pozor mrkva v podstate nema mineraly len cukor, tazke mrkvu treba povazovat za rovnake riziko ako ovocie, najma mrkvovu stavu
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudko dik za tip....prave citam vlakno o fruktoze....zaujimave, netusila som a zvazujem ci patrim do skupiny s nestrebatelnostou fruktozy ci nie......vyskusam a dam vediet

inak dnes som nezdrzala svoj pachtlny jazyk a zjadla 3 domace syrove korbace priblizne o 16tej a o 19tej sa mi pustili take hlieny ako uz davno nie, mam tazobu na zaludku a plny nos...tak mi treba, ale uz viem ze nikdy viac, clovek sa uci na vlastnych chybach

voda;2pomarance;2mrkva+2jablka+kokos struhany+hrozienka+citron; korbace; polievka zo zeleniny(mrkva,petrzlen,zemiaky,zelerova stonka a korenie); zazvorovy caj s citronom
rudi uzasne pokracuje, klobuk dole .... rano vela energie a na bedmintone o 13tej vladal ako este nikdy....k veceru je to trosku horsie so sustredenim a menej energie sa prejavuje hladanim si roznych rozptyleni, ale beriem to pozitivne, lebo nesedi non stop ako pred tym pri PC ale nahana sa s mackou ci ide von po drevo alebo odhrabat sneh....pokoril 3den s vahou 87,3
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

pomer tukov surovych v strave by mal byt 1:1 medzi omega 3 a 6.

mam pocit ze mas nulovy prijem omega 3, vsetok je omega 6 a telo ked mu tuky chybaju si ich vyraba z cukrov.

bohuzial rovnako ako tela zvierat aj telo je cloveka je neschopne vyrobit omega 3 z cukrov a tak si robi len skupiny omega 6

pomer je teda 0: nekonecno
co je katastrofa, omega 6 sposobuje zapaly atd, omega 3 je protizapalova

kedysi aj zvierata co jedli zelene si z toho vyrobili omega 3 a tak aj mlieko aj maso malo v sebe 3, teraz ked su krmene zrnom tak so vyrobia 6 a preto su chore a maso mlieko obsahuje len 6.
aj ten syr co si jedla mal len 6, navyse zoxidovany spracovanim.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Dobre tak teda priznavam, ze tych 3omega kyselin mam malo a nasla som si na nete ako by som to mohla zmenit. Jedno je vsak iste... rybi olej v tabletkach zatial jest nechcem (to si necham ked budem tehotna) snaha teda bude 3omega dostat z rastlin. Lanove semiacko mi chuti a za den 2lyzice su uplna pohoda a este bobulovite ovocie(mam zamrazenych cucoriedok plnu mraznicku). No a kedze ryby milujem, tak si dam sem tam rybu na masle a koreni. Neviete mi este niekto poradit z coho by som vedela ziskat 3omega kyselinu? nasla som zatial len toto:

Potreboval by som sa dozvedieť, koľko tukov typu omega-3 by som mal prijímať.Existuje nejaké vodítko?

Pre jasnejšiu predstavu si pohovorme najskôr o gramoch omega-3 mastných kyselín. Aj keď sa vedci rozchádzajú v minimálnom doporučovanom množstve, všetci súhlasia s tým, že bezpečná denná dávka omega-3 by sa mala pohybovať niekde medzi 4 a 8g s minimálne 1g v podobe EPA +DHA. Tu vám ponúkame jednoduché spôsoby, ako týchto hodnôt dosiahnuť:

-100g (pol šálky) lososa, sardiniek, sleďov, makrely, tuniaka a pstruha poskytne najmenej 1g EPA+DHA
-200g (1šálka) menej tučných rýb, mäkkýšov a kôrovcov nám dodá približne 0,5g EPA +DHA.
-100 g jahnacích ľadvín poskytne 0,5g ALA
- 6 vlašských orechov obsahuje približne 1g ALA
- 1 čajová lyžička mletého ľanového semiačka obsahuje 0,7g ALA
- 1 šálka varených fazulí poskytne približne 0,7g ALA
- 100 g pražených sójových orieškov (fazúľ) poskytne 1,5g ALA
- 100 g žeruchy siatej dodá približne 0,4g ALA
- 1 čajová lyžička ľanového oleja obsahuje 2g ALA (zdroj: http://www.svetsviecok.sk/sk/stranky_pr ... inach.aspx)


1 polievková lyžica olleja (15g) obsahuje: omega-3 omega-6
Ľanový olej 6,6 1,6
Olivový olej 0,13 1,2
Slnečnicový olej 0,2 1,5
Repkový olej 1,5 3,5
Orechový olej 1,4 7,6
Sójový olej 1 7

Semienká - 2 poliev. lyžice (20g) obsahujú:
Ľanové semiačka 3,2 0,8
Vlašské orechy 1 5,4

Rôzne potraviny - 100g obsahuje:
Varená sója, 1 šálka (100g) 1,1 7,8
Tofu, polomäkké, 1 šálka (100g) 1,4 10
Tofu, mäkké, 1 šálka (100g) 0,8 5,8
Sójové mlieko 1 šálka (100g) 0,4 2,9
Bobuľovité ovocie 1 šálka (100g) 0,2 0,2
(zdroj: http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti ... inach.aspx)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

chia seeds
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše:chia seeds
ok mam doma...otazku mam vsak, ze papa sa to len tak ze to namocim a necham to dobre nasiahnut aspon 4hodiny a vypijem to bez prezuvania, alebo sa to prazuva...nikde som nenasla instrukcie na konzumaciu :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:
rudo píše:chia seeds
ok mam doma...otazku mam vsak, ze papa sa to len tak ze to namocim a necham to dobre nasiahnut aspon 4hodiny a vypijem to bez prezuvania, alebo sa to prazuva...nikde som nenasla instrukcie na konzumaciu :wink:
ja to namocim a vypijem, dokladne rozmocene je premenene na rosolovitu hmotu, takze niet velmi co prezuvat.

ja obycajne nasypem 1a pol odmerky do 600 ml flasky s vodou a nasypem tam tiez nejake susene Goji berries, ked to sypem tak flaska ma len asi 400ml destilky v sebe, a potom to dobre trepem, a pretrepavam to obcas po niekoklko hodin a portupne doplnam vodu a kvapnem niekolko kvapiek oceanskeho koncentratu koli mineralom (Mg, K,...), ako z tohoz acnem popijat tak dolievam vodu nech sa to dalej rozpusta.

nosim si taketo flasky na preteky, za jazdy autom sa dobre pretrepava a ak preteky su kratke tak to vypijem po nich ak su dlhe budem to popijat pocas pretekov.

za 2 tyzdne mam 6H prteky v chodzi na drahe a stale som sa nerozhodol ci to pojdem uplne na hladovku alebo na roztopene chiaseeds, v mojejom dennicku bude z toho report.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše:za 2 tyzdne mam 6H prteky v chodzi na drahe a stale som sa nerozhodol ci to pojdem uplne na hladovku alebo na roztopene chiaseeds, v mojejom dennicku bude z toho report.
klobuk dole rudko...budem sledovat a drzim palec


inak skusila som ten tvoj džubrič goji + chiaseeds a teda goji mi namocene vobec nesmakuju. Len susene alebo mierne posekane v plackach susenych na radiatore.

Cvicim 3dni za sebou tai chi...kolena sa zrovnavaju do spravnej polohy, vcera riadnr boleli dnes je to lepsie. Bolia aj krize ako pred 5timi rokmi, ked som ich vyliecila pred 2mi rokmi s tai chi. U mna je problem s pretazenim, relativne rychlo sa do bolestiveho stavu v krizoch dostanem, ked necvicim tai chi. Mam zle drzanie tela a vela sedim, ked ma zrazu chyti rapel sportovat, tak sa neviem nejak ubrzdit. Smece v Bedmintone ma tento krat dostali do pr...e. DAKUJEM ZA TAI CHI CELEJ CINE :lol: NAsla som si teraz Liangong v 18 cvičeních, Liangong je ucelený systematický soubor cvičení pro udržení kondice a dobrá metoda pro odstraňování různých potíží a bolesti např. šíje, ramenou, oblasti pasu a nohou.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Inak rudko moj rudi sa Ta pyta ci moze po 5dni skoncit s citronovou kurou? Vcera vsak mal aj taku otazku, ci nemoze dat viac ako 10dni, to som mu ale ( z ohladom na informacie z knihy) nedoporucila.

Drzi sa statocne, teraz (5den) na neho pada coraz vacsia unava, no ma teraz riadne stresy, horia terminy, tak mu to velmi neprispieva pri detoxe, no sportom sa to snazime dako eliminovat.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ja si myslim ze lemonade detox=citronova kura nema nejaky velky dovod byt prave 11 dni. Je to skor orientacne.

Ludia to casto ukoncia skor ak to tak citia, ale tiez sa spomina ze je mozne okamizte kuru zopakovat a ist v kuse 22 dni.

Ja som siel niekolkokrat tych 10-11 ale skor preto ze som si to tak naplanoval kedy chcem skoncit podla bliziacich sa pretekov a tak som si nacasoval zaciatok.
Tiez sa mi niekolkrat stalo, ze som to ukoncil skor 3-6 dni, ked som sa nejako necitil alebo ma to nejak nebavilo.

niekolkrat som sa rozhodol pocas ze to predlzim na dvojnasobok, na 22, ale podla pamati, som to ukoncil po 13-16 dnoch.

Ja som pil tu limonadu len teplu, vacsinou som vodu prevaril s bylinkovym cajom, takze som v podstate pil dobre ocitronovany bylinkovy caj s medom a pil som toho vela a med mi neustale udrzoval zvyseny krvny cukor, takze som nikdy nebol v stave postu a nikdy som nemal nejaku stratu energie, islo len o tie uplne prazdne creva od akejkolvek hmoty, skor mi to pripominalo stavovacie kury.

ako som uz spomenul teraz by som to uz nerobil koli tomu medu, je mi ovela lepsie ked udrzujem systematicky znizenu hladinu cukru a ziadny nejem a nepijem.

tie caju boli zeleny a rozne detoxove ako koprivovy, oolong, pu-er, horse tail, sipkovy a podobne, podla chuti.

verim ze z tych cajov som dostaval dolezite rastlinne mineraly.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudi pokracuje v citronovej kure... energie pocas dna dobra rano vynikajuca, vecer slaba...6krat limonada...no vaha nie a nie klesat dolu, jeho metabolizmus sa zastavil a odmieta spopracovat na spalovani tuku, ktory je nasa hlavna priorita...87kg

rano ma pohar vody z 2lyzickami soli....to mu vadi najviac z celej kury, keby to nemusel, nevidel by problem pokracovat dalej ako 10dni

moja otazka rudo na Teba by bola, ci si ukoncil tuto citronovu kuru tak ako sa pise v tej knihe 1den pomarancova stava 2den tiez + daky pomaranc 3den pomarancova stava+ovocie alebo zelenina...............alebo nevidis problem postupne jest (neprejedat sa) ovocim a zeleninou podla chuti?


u mna je to horsie.....nechapem ako je mozne ale boli ma hrdlo a mam pocit zapchteho nosa. Boli sme na oslave v sobotu tam som dala asi 8dcl ruzoveho vina, nejake listkove cesto, vela zeleniny+1platok syru a pistacie a 2ks kolaca. Od vtedy len raw. Nechapem to....moja imunita by mala byt nepriestrelna po takom zdravom jedalnicku.
9dcl vody;1lyzica lanovych semiacok; psenicne klicky+2ks jablko+struhany kokos+skorica+goji; stava z 2grepov zltych; 2ks zazvorovy caj s citronom;voda; 1lyzica lanovych semienok + zeleninovy salat(list.salat, paradajka, mlada cibulka, redkovky+ olivovy olej); lyzica medu
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ta limonadova kura nema v sebe ziadne pitie soli, to ste odkial vzali

to mi pripada akoby niekto kombinoval tu kuru s kazdodennym pokusom o sanku, je jasne za takto sa ta sol zadrzi.

Inak prvotny pokles vahy podla mna bolo len vyprazdnenie criev, ziadny ubytok tuku
na palenie tuku treba prestavit hormony a treba tiez tiez spravne sportovat, pretoze inak to mnozstvo energie z javoroveho sirupu alebo medu pokryje bezne denny metabolizmus a niet dovod preco by telo malo stracat tuk.


ja sa uz nepamatam co som jedol po skonceni tych citronoviek, nejak som z toho vedu nerobil, dnes by som samozrejme urcite nemal ziadne ovocie ani ovocne stavy
rozhodne nic z pomarancov.

Kulina mne to pripada uz davno ze ty mas stravu ktora je pre teba nevhodna nedostatocna ze tvoje telo trpi nedostatkom mnohych dolezitych latok a preto skusa obcas jest vselijake blbosti v zufalej snahe o hladanie tych latok, inak by si sa nedala nikdy nachytat na nejake syry kolace a ine blbiny.
podla mna ti chybaju surove tuky a minerali a je mozne ze tou fruktozou si nastavujes autoimunitne reakcie proti vlastnemu telu.
Len velmi malo ludi zvladne bez nasledkov fruktarianstvo
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Mam pocit ze som v koncoch a nic vobec nic neviem. Nechcem ublizit ani sebe a duplom nie rudimu. Co mam jest a co nemam? :cry: je to tak strasne zlozite a po rudovom vyjadreni ze ty mas stravu ktora je pre teba nevhodna nedostatocna ze tvoje telo trpi nedostatkom mnohych dolezitych latoksa citim hrozne a nechce sa mi radsej ani jest. A tie kolena ma s.ru cim viac, pretoze ich citim.

Zajtra idem na krv a testy k doktorovi, ak sa do rana nerozhodnem inak :? . Inak davate si robit prehliadky ci je vsetko v poriadku?

Nemam sajnu co jest....musim sa vsak priznat, ze posledne 2mesice velmi malo jedla a nebola kazdy vecer , dokonca ani den mrkva...a ta mi cely rok robila dobre....teda nemala som ziadne zdravotne problemy.......zaradim znovu mrkvu na kazdy vecer pol litra. Viem ze podla ruda je to vela cukru a podla sweetie vela sacharidov, a zase podla walkera je mrkva zaklad. Ma vsetkych 59prvkov ktore telo potrebuje ako som sa od neho docitala. Takze neviem....no viem ze som necitila ziadne negativne vplyvy z tolkej mrkvy co sme s rudim zjedli.
rudo píše:ta limonadova kura nema v sebe ziadne pitie soli, to ste odkial vzali

to mi pripada akoby niekto kombinoval tu kuru s kazdodennym pokusom o sanku, je jasne za takto sa ta sol zadrzi.

ja sa uz nepamatam co som jedol po skonceni tych citronoviek, nejak som z toho vedu nerobil, dnes by som samozrejme urcite nemal ziadne ovocie ani ovocne stavy rozhodne nic z pomarancov.
Rudi ide podla tejto knihy http://www.ulozto.cz/xRSFbQu/vital-burr ... a-kura-pdf kde sa odporuci ukoncit pomarancmi na 2dni a potom uz ovocie a zelenina........... ale ak si niekto mysli, ze by bolo nieco lepsie tak sem s tym....dame si poradit
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

pozri aby sme si rozumeli,
ja nehovorim ze mas zlu stravu podla toho co pises ze jes ale podla toho ako tvoje telo reaguje, princip spatnej vazby, neustalej kontroly, normalny logicky proces
ak mam stravu na zlepsenie zdravia a zdravie sa nezlepsuje ale naopak, tak musim prehodnocovat

co sa tyka mrkvy - clovek potrebuje 92 morskych mineralov teda ako moze mrkva mat VSETKYCH 59 ? okrem toho jedna vec je mrkva ktora bola vyrastena na specialne pripravenej bohatej pode a bola takato merana kdesi kedysi na univerzire atomovym spekroskopom na obsah prvkov a ina vec je mrkva vyrastna v chudobnej pode ktoru si mozme kupit v obchode alebo na trhu,
ale ja ti mrkvu neberiem ak na nu nemas reakciu a orestanu ta boliet kolena tak davaj mrkvu, len nespoliehaj ze ti da vsetko co treba.

Ludske telo je zlozene a kazda bunka narastie a sa zregeneruje zo zakladnych materialov : surove tuky (nenasytene mastne kyseliny), aminokyseliny (teda zakladne bielkovinove latky, ci uz sa zjedia ako cele proteiny alebo ako izolovane aminos), mineraly (snazime sa o komplet profil 92), doraz je na magnesium a draslik, siru, carbon...., a rozne farbive aromaticke latky atd ako napriklad to co robi cernice ciernymi, farbiva vsetkvcyh berries, cvikli atd, a tiez potrebujeme vela chlorophylu, ci uz z tabletiek roztokov, odstavenych zelenych listov jedenim mnozstva zelenych listov surovych alebo varenim sparenim mnozstva surovych listov kde sa okrem listov aj zje-vypije ta voda z toho.

ak pojdes na testy k dochtorom daj si spravit z krvy testy na autoimunne latky poved doktorovi ze ta bolia klby a ze je mozne ze imunitny system ma autoimunne
blaznive reakcie. uvidis z testov ci je to tak a ci nie, ked uz tam budes tak to moze spravit aj reumatiocke testy na tie klby.

co sa tyka tej citronovky, tak autor ktory najvernejsie kopiruje povodny koncept je Peter Glickman a jeho web je tu :

http://themastercleanse.com/master-cleanse/

ked podrzis mys nad okienkom master cleanse ti ukaze drop down menu je tam napriklad 3 common mistakes

je tam jasne naopisane ze rano sa robi SWF = salt water flush == sanka, to nie je vypitie osolenej vody to je kompletny proces, kde to musi cele prebehnut a sol by sa nemala vstrebat.
nenasiel som tam narychlo co pise ako navratovku, ja si ale nepamatam ze by to mala byt nejaka veda, ved neslo o post.
on tam striktne pise ze iba javorovy sirup a nie med
ale to je uz stary nazor a Wolfik, mal ku tomu dlhyc clanok a prednasku kde zmenil javorovy sirup na med.

Tiez neviem ze je niekde obmedzene kolko sa moze pit preco len 6x denne, ja som pil kazdu polhodinu ako som citil ze potrebujem len som daval ovela menej medu alebo obcas nie aby som celkovy medovy denny prijem nemal moc vysoky.
On tam odpoveda na otazky co robit ak sa SWF nepodari
ja som robieval sanku kazdy druhy den a pil som aj senna caj - teda ten prehanaci namiesto sanky a klistyr je tiez riesenie, pokial rano robit sanku je zlozite neprakticke alebo neprijemne


vsetko je len moj osobny nazor a je to to co by som ja robil v podobnej situacii je to zhruba strategia ktora mne pomohla sa dostat z problemov so zapalenymi a polavymi klbami slachami kostami a svalmi, a je to to co by som poradil ako prvu strategiu na vyskusanie kazdemu kto by mi dal podobne symptomy

samozrejme v osobnom styku by som mohol pouzit energetiocku diagnostiku a dostal by som cez Reiki presne odpovede, na dialku mozem len skusat odhadovat
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: kulina + rudi

Příspěvek od gabrielik »

Rudo má zaujímavé poznámky.
Kulina, tiež by ma zaujímalo ako prebieha to pitie slanej vody. Podľa popisu rudiho diety mi to pripomína vlastne zmäkčovanie organizmu a čistenie podľa Malachova. Spočíva v tom, že sa bunky zmäkčujú pomocou pitia štiav. Buď citrusových či jablkových ale dá sa aj mrkvových. To sa prekladá očistou tela preháňavými čajmi a technikami. Teda to pitie slanej vody má spôsobiť rýchlu prehánku a vyčistenie čriev zhora až dole. Pokiaľ to neprebieha, tak sa tvoj Rudi zbytočne zasoluje a niet divu, že ani kilá neklesajú. Skús si naštudovať trebárs aj toho Malachova a hlavne ROB VECI AŽ KEĎ BUDEŠ MAŤ NAšTUDOVANÉ z rôznych zdrojov a budeš tomu čo robíš VERIŤ a budeš presvedčená že si tým pomáhaš.
Držím prsty, vidím že sa snažíš, ale niekedy je menej viac.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ano pekne povedane

sanku treba mat zvladnutu niekolko krat prakticky odskusanu a az potom sa da robit nieco komplexnejsie kde je sanka iba podsystem

navrhujem prestat s tpou slanou vodou a pit pocas dna viackrat prehanacie caje nech sa vsetko vyprazdni takto.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

gabrielik píše:Skús si naštudovať trebárs aj toho Malachova a hlavne ROB VECI AŽ KEĎ BUDEŠ MAŤ NAšTUDOVANÉ z rôznych zdrojov a budeš tomu čo robíš VERIŤ a budeš presvedčená že si tým pomáhaš.
Držím prsty, vidím že sa snažíš, ale niekedy je menej viac.

Vdaka gabrielik za kritiku...v podstate som ju potrebovala kvoli znovu nastudovaniu si veci ohladne zdravej vyzivy. Malachova som este necitala no precitam.... Mam v plane: vhodne kombinacie potravin, Malachov, Young, Gunter, Ajurveda, Strunz, Kenton, Partykova a pre zopakovanie walker. Este mi daco odporucite?

no a dalsie rozhodnutie ku ktoremu som dospela vdaka Tebe a rudovi je, ze kym nebudem mat vsetko nastudovane, tak budem jest aj domace maso, ryby aj cestoviny (pecivo mi nevyhovuje to uz viem), varene zemiaky, ryzu, mlieku a vyrobkom sa vyhnem oblukom, a ku vsetkemu budem mat kopec zeleniny. min 50:50. Ak budem mat chut na cesto tak dam listkove alebo upeciem vlastny kolac.... a samozrejme vsetko domaca strava ziadne patoky z fastfoodu.

rudiho nutit nejdem do nicoho, budem mu odporucat zmenu si musi uvedomit sam a musi ju chciet a PRECITAT SI O NEJ, pretoze ja si takto tvrdit mozem co chcem a on sa len nahneva, ze mu nerozumiem a nepomaham. Najvacsim bodom svaru je u nas cokolada MILKA, rudi ma prinutil hladat za nu nahradu, no moje vedomosti nesiahaju az sem. POtrebujeme aby to bolo take ucinne ako cokolada: rychla energia !!!! to je najdolezitejsie. Pozna niekto nieco take?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

ja som ako nahradu cokolady pouzival plnotucny gresky jogurt zmiesany s vela kakaovym praskom a medom, dalo mi to vsetko z coko - tuky cukry a kakao

ale uz som daleko za tym

ak je to zavislost na vybudeni cez kakaove chemikalie, velmi podobna na kofein, kavu atd, tak by som si radsej zacal od toho odvykat
stabilizacia cukru sa dobre deje cez viacere potraviny velmi ucinna je skorica

ked mam sladky zub tak si uvarim pohanku a nasypem mnozstvo skorice, dam si rozomplete orechy a kokos a ak naozaj potrebujem aj sladke tak som daval kedysi med, teraz by som dal cistu glukozu alebo viacmolekulovu glukozu, ale uz som si od sladkeho viacmenj odvykol

skorica by mala byt denne v prechodnej faze.
aj hneda ryza sa da pekne jest na skoricovo
da sa do toho miesat aj quinoa pripadne proso atd.
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: kulina + rudi

Příspěvek od gabrielik »

Jáááj ospravedlňujem sa ti. Žiadne kritizovanie to nebolo. Aspoň to nebolo tak myslené.

Len tých vecí je tak veľa a nikto ti nedá presnú a jasnú odpoveď, takže preto treba študovať tak veľa, či si veriť, či robiť len veci ktorým veríš.

No a porozprávaj nám ako teda tá očista slanou vodou prebieha u tvojho Rudiho?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Kulina vcera som sa zacital do starej knihy ktoru som si este privliekol z domu :

Milan Polasek : JOGA - 8 stupnov vycviku - vydavatelstvo sport 1990

strany 25-33 by ti dali vela odpovedi na vsetky detaily ako postupovat pri ocistach hladovkach postoch stavovacich kurach, co preco ako

je to vsetko prebrate od os starych majstrov , ziadne vymyslene hura systemy nejakych modernych samozvanych guru-ov

pekne vysvetluje rozdiel medzi postom a hladovkou = v slovencine slovo post je nieco ine ako hladovka a rozdiel medzi podvyzivou ahladovanim atd ...
cela kniha je perfekt mimochodom

a tiez tam zdoraznujem ze v prechodovke po hladovkach alebo po postoch a ocistach sa NEMA pit pomarancovy dzus jest pomarance ale ani ovocie.

neskor na mojom denniku napisem z tej knihy viac.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

vcerajsi odber krvi ukazal znizeny obsah drasliku, krvnych platniciek(co su asi dosticky :) ) a znizenu mocovinu.

Ten DRASLIK by mi zodpovedal bolesti klbov.... po mojom "pretazenie z bedmintonu", pretoze sa pri zvysenej fyzickej namahe spotrebuva draslik vo vacsom mnozstve a ja som nijak nedoplnovala tento fakt, lebo som o nom ani nevedela. teda vedela som, ze po sporte si ludia davaju banany alebo datle ci jablko alebo pomarncovu stavu, no netusila som, ze dovodom je draslik aaaaaaaaaaaaale uz teraz viem a idem podla toho.

No priznam sa nemam zatial tusenie ako....je tu jedno vlakno o drasliku no nenasla som tam co som hladala a to nejake tabulky, ci obsahy drasliku v ovozelu.

http://www.nefrologie.eu/cgi-bin/main/r ... ve_tabulky
walker: Draslík: Karotka, celer, petržel, špenát, tykev, květák, pór, česnek, syrové brambory, šťovík, dýně,
rajská jablíčka, pomeranče, citrony, meruňky, banány, třešně, datle, fíky, borůvky, hrozny, hrušky,
broskve, ryngle, maliny, červený meloun, granátová jablka, olivy.

Mam sa niecoho obavat pri znizenych hodnotach v krvi mocovina, draslik, dosticky?

Inak tie kolena ma bolia statocne

Ako dlho trva kym si telo doplni napr. draslik.......lebo dnes jem len to, co ma vysoky obsah drasliku 8)

voda;1banan; 4hrušky; 1jablko; 0,5l pomarancova stava; 2dcl voda+2lyzicky jablcny ocot 300g varenych zemiakov +60g salat+ slnecnicove semiacka 2lyzicky+10ks zelene fazulky+1lyzica soje; zazvorovy caj+citron+med; 100g namocene mandle+vlasske orechy; 1ks cervena paprika+100g uhorka+zvazok redkovky+1ks mrkva
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

klby ta mozu boliet aj koli nedostatku kremika-silica, pochybujem ze na to robili robor

draslik sa vsterbava len ak je v spravnom pomere so sodikom, preto si ludia automaticky vzdy solil paradajky a solili si zemiaky.

pre mna draslik zo stravy su paradajky a zemiaky, a potom vseobecne korenova a listova zelenina a rozne morske riasy a hriby.
zo zemiakov je draslik najme v supke
ja verim tomu ze kazdy mineral potrebuje rovnovahu s niektorym dalsimi mineralmi a preto sa snazim mat roznorodu zeleninu riasi a huby.

z koncentratov je vela draslika v pomarancovej stave a paradajkovej stave a v paradjkovych pastach, kecupoch a roznych tch paradajkovych zahustovadlach

pre mna samozrejme koli fruktoze pomarance a ine ovo neprichadza do uvahy.

beriem draslikove doplnky, ak koli sportu potrebujem estra pred ci po, tak mam draslikove tabletky (su tu len na predpis) ktore sa pomaly vstrebavaju proces postupne trva 6H aby nebol naraz.

dalej koncentrat oceanskej vody z ktorej sa odobral sodik, takze je koncentrovana najma na draslik a magnesium ale ma vsetkcyh 92 mineralov , je tam stale aj trosku sodika aby bola zachovana rovnovaha.

teraz som sa dostal k doplnku kde je draslik, specialny druh silici a negativne vodikove iony, a ma to byt superhydracia na bunkovej urovni.

nedostatk vody udrzovanej v bunkach a medzibunkovom priestore je casty problem pre klby ale aj celkovu unavu a prave kombinacia silici draslika a vodikovych ionov by to mali riesit.

zo stravy by silica mala byt v uhorkach a neviem presne co je v irish moss ale ked sa to rozpusti vo vode pri vareni tak to vytvori rosolovu hmotu ako huspenina
a odhadujem ze to tiez musi mat dolezite mineraly, snad aj silicu.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

vitaminy a mineraly ovocia zeleniny semien ....vsetko pokope

http://www.nutrition-and-you.com/index.html

Top Ten Lists vitaminov a mieralov

http://www.healthaliciousness.com/
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: kulina + rudi

Příspěvek od gabrielik »

Sol zo zníženým obsahom sodíka :)
60:40
Chlorid sodný - cghlorid draselný

Dostat v bile napríklad. Pol kila cca 1 euro.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Sweetie »

ja myslim ze mas v kolenech jednoduse vodu, protoze se pravidelne nehejbes, ja to tak mam. kolena me chytnou jak pes kdyz zacnu chodit, treba kdyz priletim domu tak tam nepouzivam auto ale vsude chodim pekny dalky pesky. to cejtim ze se to zacina hejbat a boli to jak svina. nebo kdyz si zabeham, ci jdem na vylet do kopcu. jojo, chce to se hejbat denodenne intenzivne. pritele chytly kolena taky nedavno kdyz sel vickrat po sobe lezt.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

snazim sa najst na internete co by pomohlo dotvorit krvne dosticky ( trombocyty) v krvi. Nedari sa mi nic najst....nemal by niekto nejaky tip? ... Nasla som vsak potvrdenie, ze tych trombocytov mam dlhodobo menej, lebo na kozi sa mi tvoria malilinke krvnebodky, ktore ked zatlacim mi zmiznu, je to jeden z dosledkov malej zrazanlivosti krvi a aj modriny sa mi hoja ovela dlhsie....dajte prosim nejaky tip alebo odporucenie literatury....dakujem
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše:snazim sa najst na internete co by pomohlo dotvorit krvne dosticky ( trombocyty) v krvi. Nedari sa mi nic najst....nemal by niekto nejaky tip? ... Nasla som vsak potvrdenie, ze tych trombocytov mam dlhodobo menej, lebo na kozi sa mi tvoria malilinke krvnebodky, ktore ked zatlacim mi zmiznu, je to jeden z dosledkov malej zrazanlivosti krvi a aj modriny sa mi hoja ovela dlhsie....dajte prosim nejaky tip alebo odporucenie literatury....dakujem
zrazanlivost krvi moze suvisiet s vit K

najdi si o tom nieco, ja si uz nepamatam detaily, davno som uz o tom nic necital
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

volala mi sestricka od doktora, ze sa zajtra mam zastavit, lebo vo vytere z hrdla nasli daky virus a bude ho treba vyliecit (stale ma to hrdlo skriabe a prehltanie je bolestive vo stvrtok budu 2tyzdne co ma to boli, neliecim sa nijak specialne len vela vody, zazvorovy, citronovy, rakytnikovy, salviovy, prieduskovy caj, liecila som aj kloktanim slanej vody, no nijake zlepsenie... a este jeden fakt. Vzadu za mandlami sa mi vzdy spravi povlak, ktory ked vatovym tamponom zotriem tak ma prestane skriabat a prehlta sa mi bezbolestne. Ten povlak su hlieny, ktore mi stekaju a nedaju sa mi vyfukat cez nos (kedze jem bezhlienovu stravu :wink: ))...... otazka na vita forum......

preco mam nejakeho zmrda v hrdle ked som raw na 95% >:-) ?

ked nechcem jest ziadnu chemiu, je to mozne vyliecit aj prirodne? nechcem si za.rat telo ziadnymi tabletkami, v aprili bude rok co som zacala s vita stravou a vyhodila som z jedalnicka vsetky Ecka a chemiu

zajtra si odfotim aj vysledky krvi aj ten nalez z hrdla, tak potom pokecame :D kde co treba doplnit. papa zatial

voda, 4hrusky, 0,5l citronovy caj s medom a kajanskym korenim; 700g bananov; caj 1l rakytnikovy; 50g namocenych lieskovych orechov; 400g varenych zemiakov+brokolica+dulse vlocky+slnecnicove semiacka+ 4malinke z 3/4 upecene cibulky+100g salatu+cerstva bazalka+malinko masla pre chut+sol+oregano+hrst susenej petrzlenovej vnate+pre chut susena paradajka v olivovom oleji 1platok; salviovy caj 2X neti s morskou vodou+kloktanie
Naposledy upravil(a) kulina dne úte bře 13, 2012 8:43, celkem upraveno 3 x.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Pavluska »

kulina píše: preco mam nejakeho zmrda v hrdle ked som raw na 95% >:-) ?
třeba Ti odpoví buc. :)

Ale s virem bych nabídku léčení od doktorů hned nezatracovala. Pokud by to bylo něco závažnějšího... A pak se zas můžeš znovu vrhnout na prevenci.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Pavluska píše: Ale s virem bych nabídku léčení od doktorů hned nezatracovala. Pokud by to bylo něco závažnějšího... A pak se zas můžeš znovu vrhnout na prevenci.
Dobre teda...vypocujem si doktorove navrhy, pripadne co by sa udialo keby som ho neviantibiotikovala :wink:

Samozrejme ma na zntibiotikach budu zaujimat kontraindikacie a podla toho uvidim. :D
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
kulina píše: preco mam nejakeho zmrda v hrdle ked som raw na 95% >:-) ?
třeba Ti odpoví buc. :)

Ale s virem bych nabídku léčení od doktorů hned nezatracovala. Pokud by to bylo něco závažnějšího... A pak se zas můžeš znovu vrhnout na prevenci.
hmm asi to pavluska trefila. sla bych na to nejezenim a pitim napoju, treba caj, nebo i s medem, ci brandy, a spanek. telo by se melo zotavit rychle.nchat telu co nejvetsi prostor se realizovat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kulina píše: preco mam nejakeho zmrda v hrdle ked som raw na 95% >:-) ?
nebude to skor bakteria ako virus ? ATB stejne na virus nefunguju.

zmrdi sa zivia cukrom a velmi im prospieva frukltoza, ked im hned rano das hrusky a med, tak si ich pekne vykrmujes a dobre sa rozmnozuju.

neboj sa ich od cukru vyhladovat, bakterie necitaly skripota o postoch a tak nebudu vediet ze ked budu hladovane a nebudu mat cukro ze budu este silnejsie a zdravsie
a z tej nevedomosti vykapu od hladu.

Imunitny system je zavisly od vitD a kedze nevidim ze by si brala denne 3 tabletky a si po zime tak urcite budes mat velmi nizku a to chronicky hladinu vitD
tiez nevidim nejaky prijem dostatocneho mnozstva omega 3, robis experiment ze kolko sa to bez toho vydrzi ?
5 2 8
Odpovědět