kulina + rudi

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Ahojte vitosi....takze zacinam....konecne som sa odhodlala a zalozila si dennicek. Nie je len moj, ale snazim sa dostat na toto osvietene stravovanie aj mojho milovaneho.... mozno sa mi to niekedy podari. Takze kulfina + rudi
O vitarianstve som sa dozvedela náhodou pri surfovani na internete v apríli. Mozem vsak povedat, ze sme boli vegetariani od 1.1.2011 :twisted: s malymi prehreskami v podobe pecena kacka, domaca klobasa na oslavach a navstevach u rodicov :twisted:
Takze som si v aprili o vitarianstve co to precitala na nete a 4 knihy od Walkera. Po zisteni, ako co v tele funguje, som bez vacsich problemov vyradila ( kulfina ) niektore veci z jedalnicka ( rudi to zatial nedokazal... niezeby nechcel, ale jednoducho zaludok a tukove bunky ho neskutocne ovplyvnuju )
rudi ma 173cm a 89kg k 7.9.2011 v aprili mal 95kg. Chcel by sa dostat na 76-79kg dufame, ze sa nam to podari :wink: zamestanie podnikatel, dizajner, grafik, konstrukter, ITckar a v podstate vsetko co ho bavi ..... cize sedave zamestnanie 80% dna
kulfina 162cm a 49kg k 7.9.2011 v aprili 53kg zamestanie zatial doktorandka, ktora sa snazi dopisat pracu :lol:
Ja sa snazim byt vita co najviac, no niekedy ma zlaka vona vareneho jedla z kuchyne mojej mamy. Keby tej vone nebolo tak nemam ziadne prehresky, no na ovozeli som za den vzdy 75/25 mala som uz vsak aj 100% raw dni. Vyradila som uplne pecivo, jem z muky len to, co si ukuchtim doma sama a to je vacsinou z celozrnnej, alebo spaldovej muky. Zatial skusam rozne RAW recepty z VITAkucharky a zistujem co mi chuti. Zdravie sa mi polepsilo.... prestala mi bolest v crevach pri traveni ( bola som operovana na zapal slepeho creva s odrezanim casti tenkeo creva v mieste kde sa spaja s hrubym, kvoli nalezu nezhubnej hrce, ktora mi sposobila zapal slepeho creva ), prestala som sa nadmerne potit ( to bol vecny problem ), bolest v krizoch ( neviem ci to mozem pripisovat raw strave lebo bolest mi postupne prestala pi objaveni TAI-CHI ), krasna plet ( sem tam len vyrazka kvoli menstruacii, alebo ako dosledok velmi nezdraveho jedla typu cokolada, chipsy :oops: ), menstruacia uuuuplne perfektne aj vysetrenia s tym spojene, no a najvacsi problem unava ( od maja som cula aj o 14.00 :D )
Rudi ma kazdy den vareny obed, nevie si na to zvyknut a uz sa mi nejeden den vyhraza, ze to zle robim a on sa na to vykasle lebo nedokaze tak ako ja, seknut s tym a byt len raw. Je strasne na sladke a to koncentrovane, ovocie mu nie je este dostatocnou nahradou. No snazim sa mu davat ku kazdemu varenemu jedlu vela zeleniny a zje ju :P tak som stastna.... ak niekto bude vediet poradit ako schudnut a byt raw na 100% budem stastna Zdravie neviem posudit, pretoze nebyval chori ani pred majom, len ta nestastna vaha. Vyskusane rozne diety, okrem nerealneho postu...dovod... prilis slaba vola, no ak by mu to niekto vysvetlil, ze mu to pomoze a daval na neho pozor, tak bez problemov.

Jedalnicek:
rudi jul-august ranajky: cerveny melon 4kg; desiata: smoothie/ nektarinky/ hrozno/ pomarance; obed: nieco varene + zelenina+ klicky; olovrant: ovocie; vecera: ak velky hlad snorenie po niecom sladkom z mojej strany snaha o mrkvovu stavu 0,5l + oriesky namacane vo vode vlasske/lieskove/mandle
kulfina vstanem 0,6l filtrovana tepla voda, ranajky: melon; desiata: ovocie; obed: cukinove spagety/ zelenina + klicky minimalne 1kg ... ak neodolam tak francuzske zemiaky, cestoviny, arabsky chlieb, zemiaky v supke s maslom, pecena ryba; olovrant: sladke pohankove/ mrkvove keksy susene na slnku + ovocie; vecera: mrkvova stava 0,5l + namocene oriesky

takze tolko k nam...postupne doplnam aktualne stavy m:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

dnes
voda; melon piel de sapo; stava zo zemiakov + varene zemiaky + maslo; 0,5l voda +jablcny ocot + med; 2banany + 2pomarance + 15riglot; 0,4l caj z mäty; mrkvova stava 0,5l + namocene orechy (ak ich uz rudi nezjedol)
voda; 1kg cervene rozna; smothie=3banany, 7listov salatu, 3/4 manga; zemiakove placky = zemiaky, vajce, syr, upecene + zelenina; 2banany + pomaranc + 15riglot; 0,4l caj z mäty; mrkvova stava 0,5l + namocene orechy

som zufala...rudi potrebuje dostat nieco do ust a hovori ze mu zacina j... z tejto raw stravy :cry: .... ale dostal 0,5l mrkvovej stavy a nedam mu nic ine...ked chce nieco ine nech si zozenie :twisted:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od rudo »

nechcem ti brat raw enthusiasm,

ale vela ma skusenost s tym ze je to pirlis radikalna zmena a je ovela praktickejsie ist postupne cez prochodne obdobia, je to lahsie fyzicky aj psychicky, telo sa musi prisposobovat postupne

ak vyradis napriklad maso, musis si byt ista ze si pripravena ho naozaj vyradt uplne navzdy, pretoze z maso ocistene telo reaguje na obcasne kacice a klobasy ovela horsie ako telo pravidlene masom ohadzovane, rovnako je to s inymi vecami naprikad mliecne a mukovce.

podla mna je ovela jednoduchise prejst najprv na varenu zeleninu ako sa snazit o raw

a treba respektovat ze sme vsetci individuality po kazdej stranke

ze len preto ze niekto moze zit na ovocnom cukre neznamena ze to moze aj clovek vedla neho, tomu druhemu to moze vyslovene skodit a ak bude posluchat partnera a nie vlastnu intuiciu tak zdravotne na to doplati ak bude posluchat intuiciu tak doplati partnerstvo

vyber si, ak nevies hod si mincu.

moja rada od Ruda Rudimu - vykasli sa na cukrove ovocie a jedz co najviac varenej zeleniny , varenej vo vode nie na oleji a davaj si surove neznicene tuky podla potreby aj take co nie su vege, ja si davam rybaci olej a mojaq konstituicia zrejme vyzaduje pravidelny prisun mandli

Kulfina nemysli si ze celozrnna muka je nieco dobre alebo specialne, je to len obilnina so vsetkymi mukovcovymi negativnymi dosledkami.

drzim vam obom palce v ceste za zdravym, nedajte sa zviest na cestu patrenia k nejakej skupine alebo si zasluzit nejaku nalepku, akokolvek to znie cool :
raw vegan, frutarian, atd
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

Dakujem Rudo za reakciu .... ono to naozaj nie je o tom patrit k nejakej skupine, ... ide o to, ze sa obaja citime ovela lepsie, ked jeme vacsie mnozstvo surovej stravy. U rudiho mam vsak problem s varenou zeleninou... on ju z duse neznasa, pre neho je to zabijanie vitaminov uz od detstva, takze varena zelenina v jeho jedalnicku figurovat nemoze.
Teda ja si pod varenou zeleninou predstavujem, varenie zeleniny do uplneho zmaknutia, ale tvar este drzi :?: . Či?

A k tej muke... ja chapem ze vsetky typy muky su zleeeeeeeeee, no snazim sa volit vo vybere muky to najmensie zlo. Cize hladka jemna 000 bielena muka je u nas na ustupe.

A o zaradovani zmeny jedalnicku postupne je v mojej predstave to, co robime teraz...no rada sa vyvediem z omylu ak mi to niekto vyvrati.

Doobeda surove jedlo; obed varene + surove; poobede varene + surove/ len surove; vecera surove

Juj... :roll: okolo stravy je tolko toho popisaneho, vyskumov, skusenosti...clovek sa musi stale dovzdelavat...nie ze by mi to vadilo, ale potrebovala by som dalsich min. + 5 hodin za den. Lebo takto mam pocit, ze stale nemam dostatocne vela vedomosti......Alebo sa na to vykaslat a pocuvat vlastne telo, lenze na to clovek nemoze zit v strese, zavaleny robotou, mysliet na buducnost rodiny atd...
ach jaj.....
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od Dano »

Ahoj, vitajte aj takto virtualne.
Jedini tu registrovani ludkovia, ktorych som videl na vlastne oci, rozpraval sa s nimi, stravil pekny bajk vylet popri Hrone, a iny vecer na korculiach. Velmi mili, bolo mi potesenim, dufam ze sa zas stretneme.
Napr na Radvanskom jarmoku http://bbonline.sk/pozname-uz-program-r ... esta-2011/ Ak budete v BB tak pozor zajtra BOBAN I MARKO MARKOVIĆ ORKESTAR, zazil som ich na tohtorocnej Pohode, to je nepopisatelny jugošský temperament, hudba mi trochu pripomina tu v Kosturicovych filmoch. Po nom sa krepci po balocky, tak to budete mat aj s pohybom :)
Naposledy upravil(a) Dano dne pát zář 09, 2011 8:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

ajoj Dano no mame v plane zavitat na tento koncert, tak sa hadam uvidime, dufam ze nebude prsat :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

no a dnesny jedalnicek:
pomarancova stava z 3ks; hrozno100g; celozrnne palacinky so zeleninou; mrkva+2mini placky z cukiny a zemiakov (mama vypekala a jedli hlavne oci a nos, telo vedelo, ze to nemusim, ale...) ; mrkvova stava 0,5l + namocene lieskove a vlasske oriesky
pomarancova stava zo 4ks; hrozno 350g; celozrnne palacinky so zeleninou a klickami; mrkva + kalerab; 2mini placky z cukiny a zemiakov a zaklincovane domacou klobasou + 1krajec chleba.... samozrejme slana chut sa musela vyrovnat sladkou, tak telo pytalo cokoladu, takze 100g Milka

dnes ziadny sport...prsi :(
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

ozaj zabudla som napisat, ze uz asi 2 tyzdne pijem ja, kulfina :) , 0,5l voda + 2lyzicky kvalitneho jablcneho octu + 2lyzicky med. Precitala som tento recept na http://www.lifefood.cz/strava/jablecny- ... ovany.html a zistujem ci to funguje. Zatial nebadam ziadne zmeny, sice mozno to, ze nie je zo mna az taka chuda hlista ako som bola v juni - juli, ale neviem ci je to tym.
Ak ku mne do dennicka zabudi niekto kto ma skusenosti s jablcnym octom, rada sa dozviem nejake pozitivne ucinky v jeho pripade pri piti tejto "kyselinky" .

Na jablcnom octe bola zalozena jedna dieta, ktoru rudi skusal asi 3x, no vzdy prestal pre to, ze mal pocit, ze mu jablcny ocot rozoziera zaludok (pil ho za naprstok a zapil rychlo vodou, znacka octa vsak bola z hyperobchodu, takze slabej kvality Gurmet) Chcem sa opytat.... nemohlo sa stat, ze si rudiho traviaca sustava vytvorila nejaky reflex na JO, ze priberie a nema na neho take pozitivne ucinky, ake by mal mat? Lebo ak je vsetko pravda v tom linku z lifefoodu, bola by som rada keby ho pil, no nechcem riskovat poskodenie traviacej sustavy.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od rudo »

pred rokmi som skusal tiez jablcny ocot, mal som ten najsuper najorganickejsi od zenskej co to vyrabala liecila tym a bola znama siroko daleko

nic pozitivne mi to nsepravilo, musel som sa nutit, viackrat som znovu zacal, nakoniec som zvysok vylial

poznal som jedneho chlapika pred par rokmi, ktory tvrdil ze takmer zomrel na vselico a az nejaky liecitel ho zachranil a uzdravil magnetmi a octom
a drzal sa svojho octu kazdy den ...

hoci dokazal absolvovat dialkove pochody, napriklad na drahovej 24H nachodil okolo 130 km, vzdy bol zniceny takmer do mrtvoly

vyzeral stale rovnako, stale mal okolo 120 kg a nijake pozitivne zmeny som nepozoroval. postupone sa odmlcal a uz som ho nevidel na forach kam pisal o sebe pravidelne, predpokladam ze nedokazal dalej chodit trenovat a absolvovat preteky.

Ja som osobne nikdy nepochopil mechanizmus preco by mal ocot fungovat na liecenie tela.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

dnes
voda; 300g sladke zelene rozno z trhu; 2hrusky + strapec hrozna zo zahrady; 0,5l voda +jablcny ocot + med; zajacia pecienka na cibulke + zelenina asi 200g; domaci zajac na smotane s cestovinami vaha spolu 180g + surova mrkva 300g; voda 0,5l
voda; 400g ananasu; smothie=3banany+ pomaranc+ 50g ananasu+ chia semiacka+ stava z 1/2 citrona ; ciganska pecienka z panenky 150g + chlieb + repkovy olej + 200g zeleniny + 90g cokolady + voda 0,6l + turecky med ( v BB je jarmok, tak preto jarmocna ciganska pecienka a turecky med ); mrkvova stava 0,5l

dnes sme cely den robili v dielni police do pivnice a popri tom sa rozculovali na aktualnu situaciu ludstva a ludskej hluposti.... kedy sa ludom uz otvoria oci, kedy :?: :cry: je nam z toho smutno, a ludia len cumia ako telce do svojich TV na plytke programy, ktore im podsuvaju jalovu zabavu a informacie, ktore chce hrstka ludi s plnymi vreckami.... slovenske media su staaaaaaaaaaaasny brak. Dnes s 10.vyrocim padu WTC bolo tolko relacii, v ktorych hovorili sami "odbornici, ktorych nazory su spravne orientovane " a nevidia ocividnu pravdu. Pozvu si odbornika na terorizmus, politologa.... ale aby si pozvali vedcov zo SAVky aby sa vyjadrili k tomu, ako je mozne aby sa nosna ocel v mrakodrapoch polamala, roztopila a rozletela na miliony kuskov. A mrakodrapy padli rychlostou volneho padu za 10sekund kolmo k zemi?
Ach jaj.... :cry: ludstvo zobud sa, ved v Afrike umieraju male deti, nevinni ludia kvoli hladu a vojnam pre ropu... a pritom ani jedno z toho nemusi byt. Za den sa vyprodukuje potravin pre 12miliard ludi a ropu vieme nahradit biopalivami, zemným plynom, vodíkom a palivovými článkami..... tak PRECO :evil: .
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od rudo »

Kulfina, mozno najdes odpovede na otazky preco v tych dvoch linkoch co som si dal vcera do mojho dennicka
a hlavne velku nadej ze to coskoro vsetko skonci.
nedovol aby ta rozculovali, presne to je ich ciel
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

jedalnicek zo vcera
voda, 350g hozno; norsky udeny losos + paradajky; (boli sme v meste takze sme prisli domov hladni ako cenkove deti ) dala som si vody kym som spravila sebe a rudimu obed, sebe spagety z bio cukiny + paradajkova omacka so slnecnicovymi semienkami, chutilo to fantasticky :delicacy: ; hruska, jablko; listkove cesto s posypanym parmezanom + zelenina
voda; 400g hrozna; rychlo nieco do bruska aby zasytilo, ako prve 1x mrkva potom chleba + zelenina+ maslo; 300g ananas; listkove cesto s posypanym parmezanom + zelenina

sport: podvecerny badminton + nahanacka so psom
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

objednavala som si cez internet balicek samych fajnot....cakam kedy dorazi.... celkom som sa rozklikala :lol: tak som nasupala do kosika potravin za 40€ ... mnou zistene najlepsie ceny na SK trhu http://www.webareal.sk/helpful
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

dnes
voda; hrozno 300g; 2banany+ broskyna z trhu; granadir = zemiaky+cestovina+cibulka + salat zo zeleniny; 1 surova kukurica; 3banany + broskyna; zelenina 180g + vlasske oriesky namocene
voda; ananas 350g; smoothie = 3banany+ananas+hlavkovy salat+broskyna+chia semiacka; granadir = zemiaky+cestovina+cibulka + salat zo zeleniny; 1 a pol surovej kukurice; rudi mal velku chut na topinky takze 3krajce opeceneho chleba so zeleninou

pokaslala som to so zlym nacasovanim...velky casovy rozdiel medzi obedom a vecerou, potom uz nastupili chute a vlci hlad :x

ozaj Dano, bola som v tom zelovoci na Hornej za postou, tety boli velmi neprijemne ale napriek tomu som tam nechala 4€ za strasne vela prezretych bananov a 3grepy >:-) . Mame teraz v spajzy bananovu republiku :)

Inak... rano som sa zobudila so strasne kyslou chutou v ustach a povlakom na zuboch z toho listkoveho cesta na veceru. Ta muka je riadny bordel.... juj dufam ze sa postupne bude zmensovat moja chut na varene jedla, aspon na take mlsanie, lebo uz na najedenie sa viacej najem z ovozelu.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

papali sme 15.9.
broskyna + 2banany+ mrkvove krekry z vitakucharky + trocha hrozna+med; 300g hrozna otelo; 3broskyne + hruška+ 2 banany; 2horalky :roll: premohol ma hlad a nechcelo sa mi umyvat ovozelo; 4banany + hrusky; zeleninovy salat + 6 malych domacich syrovych uzlikov z Oravy....samozrejme kedze je teplo tak vody asi 1,5litra
2broskyne+2banany+mrkvove krekry z vitakucharky + trocha hrozna+med; 2banany; hranolky z fritezy s 1 lyzickou oleja + grilovany hermelin ( chcel vyprazany syr no kvoli muke som urobila kompromis, ktorý mi teda velmi vyhovuje a budem pouzivat nen tuto formu "opeceneho" syra, ak bude mat rudi chut ); 3horalky :roll: ; trochu zeleninovy salat + 7 malych domacich syrovych uzlikov z Oravy ; vela vody min 3litre

zistila som ze znova mi prislo tazko na zaludku zo zelenych paprik...pre mna su asi prilis nedozrete...no rudi take miluje

cely den od 7mej az do 20.00hod sme robili nabytky vonku na dvore...mame pivnicu a nam do bytu kniznicu...velmi sa na kniznicu tesime....chudence knihy su uz 4 roky v obyvacke na kope, tolke poklady...mozno sa mi vdaka "najdeni knih" podari dopisat dizertacku :D

rudi sa rozhoduje uz 3dni ci si kupi garmin forerunner 610 http://www.mp3.sk/garmin-forerunner-610 ... 09074.html
hovori, ze to bude pre neho velka motivacia pre chudnutie a sportovanie takze som zvedava.... ako ho poznam dnes ich pojdeme zobrat 8) a ja budem z toho velmi stastna
Naposledy upravil(a) kulina dne pát zář 16, 2011 20:02, celkem upraveno 1 x.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

kulfina píše:objednavala som si cez internet balicek samych fajnot....cakam kedy dorazi.... celkom som sa rozklikala :lol: tak som nasupala do kosika potravin za 40€ ... mnou zistene najlepsie ceny na SK trhu http://www.webareal.sk/helpful
prisiel balik....superko potraviny uz sa mi aj namaca pohanka slivky a datle a goji...idem urobit susienky na slniecku.....musim vyuzit taketo teple dni kym sa da :wink:

ok ideme pokracovat na praci kniznica & pivnica


ozaj co sa mi dnes prihodilo :( rano idem chovat sliepky a zajace a vidim strasne vela peria a 3 mrtve sliepky a 2 polo mrtve. Strasny pohlad, ..... tak mi prislo luto :cry: hroza. Ostatne sliepky velmi vystresovane a kohut len splasene na mna hladel.....predpokladam, ze to bol vlciak od susedov....rudi uz zaplatal dieru v plote, ktora sa tam zjavila cez noc. No strasne.... Idem liecit zvysne co zostali...papa zatial
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od Samira »

kulfina píše:ozaj co sa mi dnes prihodilo :( rano idem chovat sliepky a zajace a vidim strasne vela peria a 3 mrtve sliepky a 2 polo mrtve. Strasny pohlad, ..... tak mi prislo luto :cry: hroza. Ostatne sliepky velmi vystresovane a kohut len splasene na mna hladel.....predpokladam, ze to bol vlciak od susedov....rudi uz zaplatal dieru v plote, ktora sa tam zjavila cez noc. No strasne.... Idem liecit zvysne co zostali...
:(
nase mlade zaje vsetky pokapali na nejaky mor. A v spravach som zahliadla, ako neprisposobivi obcania okradli nejakeho dedka, priamo na dvore mu zarezali dvoch psov a kraliky, v osade to zjedli...

No nic, to sem asi nepatri, len mi je tych zvierat luto...

Inak - pekny popis jedalnickov, drzim palce ;)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulfina + rudi

Příspěvek od kulina »

sumarizacia dnesneho dna...
3banany+broskyna; smoothie pre dvoch= 4banany+5lisotv hlavkoveho salatu+15namocenych goji+chia semiacka+stava z 1/2pomaranca... ja 300ml; ach jaj :oops: pizza z donasky 400g + 3 cerstve paradajky; 0,5l mrkvovej stavy

2banany; smoothie pre dvoch= 4banany+5lisotv hlavkoveho salatu+15namocenych goji+chia semiacka+stava z 1/2pomaranca... 500ml; pizza z donasky 800g+ 3 cerstve paradajky; 0,5l mrkvovej stavy

volba na pizzu padla z dosledku kratkeho casu a hladu.... obom vsak skor uskodila ako splnila ucel dodania rychlej energie a zasytenia... zyvali sme ako male macence a nechcelo sa nam pokracovat v robote, rudi vyhlasil ze posledny krat, ze radsej ozelie pomocnika pri praci ako zjest nieco z donasky. Uvidim kolko mu to vydrzi :wink:

k mojim sliepockam z rana :cry: bilancia 5 mrtvych a 1 zraneny chochol a 14 vystresovanych....kazdopadne mrtve som dala susedovi-horarovi nech vezme do lesa a najedia sa aspon ine zvieratka.

Avsak najpozitivnejsia udalost dna...kupili sme hodinky forerunner 610....su perfektneeeeeeeeeeeeeeee a rudi je stastnucky ako blska a ja som stastna s nim....dufam, ze tie recicky o motivacii na behanie a chudnutie nebola len zamienka, no viem, ze to myslel smrtelne vazne a preto ho tak velmi lubim
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze ozyvam sa po dlhsej dobe, akosi som riesila dake veci s hugom a musim povedat, ze velmi ustretovy administrator...aj touto cestou Ti Hugo dakujem

no a k mojim jedalnickom....trosku sme sa pohorsili vcera a dnes...no stale vsak davame rano vodu, doobeda 2x ovocie, obed nieco varene s kopou zeleniny, olovrant (ak stihnem a nezakopem sa pri PC ) smoothie z bananov + hrusiek + salat, veceramrkvova stava alebo zelenina so syrom
dnes
voda; 1banan+1/2manga+6slivak+moje "napecene" kolaciky z pohanky; 100g rezance+slanina+cesnak+petrzlenova vnat+ oliv.olej+cerstve paradajky+parmezan; 100g sladkeho dezertu a cast z rudiho balicka 500g pistacii; 0,5l mrkvova stava
voda; 20km na bicykli :o ; 1l caju sladeneho medom; 0,5l tepla voda +citron; 2banan+1/2manga+10slivak+moje "napecene" kolaciky z pohanky; 120g rezance+slanina+cesnak+petrzlenova vnat+ oliv.olej+cerstve paradajky+parmezan; 3/4 balicka 500g pistacii; 0,5l mrkvova stava

dnes bol zvlastny den...obaja sme boli velmi otapeni....nevieme ci z pocasia alebo z toho, ze nam nieco chyba v strave.... avsak trosku to preslo po oddychu a po pistaciach...mozno nedostatok soli, aspon z rudiho strany...dnes sa strasne nadrel na bicykli jeho tep sa vysplhal az na 169 takze jeho dnesnu unavu pripisujeme obaja pretazeniu.....inak ako sme kupili hodinky kazdy den rano sportuje a velmi zdravo sa stravuje, tym myslim, ze nerobi ziadne prehresky. Chut na cokoladu je prec, aspon do teraz a ani po slanch pistaciach ma o nu neziadal. Zajtra si dava len taky slabi vyklus. V mladosti bol zvyknuty na zataz...hraval profesionalne futbal, dnes uz len maly futbal. Posledny zapas zvladol na jednotku a s hatrickom a bezkalo sa mu ovela lahsie ako kedysi, postupne mu ide dole vaha... 86kg.

A inak hodinky garmin forerunner 610 su uuuuuuzasne. Ak niekto rozmysla ... nevahajte :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

jako začátek nadejné, chce to trpezlivost
maně přemýšlím na co by mi byli hodinky
za 8,5 let jsem asi 11x ztratil a zase našel chuť na belgickou, teď jsem ve stavu bez
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

buc11 píše:jako začátek nadejné, chce to trpezlivost
dakujeme velmi pekne,... sme poteseni a vdacni za Tvoju odpoved
buc11 píše:maně přemýšlím na co by mi byli hodinky
ja by som ich zaradila medzi tie prostriedky ku chudnutiu, ktore maju namotivovat... a u nas to zafungovalo, to mas tak ked je niekto manik do novych technologii snubene v krasnom dizajne... ako sa u nas vravi "no nekup to " (:-)
buc11 píše:za 8,5 let jsem asi 11x ztratil a zase našel chuť na belgickou, teď jsem ve stavu bez
toto mu radsej ani nedam precitat :wink: a ked belgicku buc...tak aku, daj tip ktora z cokolad uspokoji tvoje vitarianske chutove pohariky
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

huston...mame problem
rudi kycha, kasle, ma sople a skriabe ho v krku :? neviem k comu to pripisat, ale na zdravej strave sme uz dlho....myslela som ze ochorenie takehoto typu nehrozi. Nemoze to byt forma odhlienovania? ale zase moze to byt aj z toho nahleho trenovania? alebo zeby z pivnice kde sme robili police a rudi tam staravil niekolko hodin? neviem.............kazdopadne prosim o rady a napady pri nachladnuti :idea:
walker hovori o chrene s citronom, mrkvova stava so spenatom a mix mrkva+cvikla+uhorka

dnes jedalnicek
voda; 2hrusky+banan+pohankove keksy+10sliviek+goji; grilovany hermelin + zelenina; 2jablka+broskyna; tekvicove semiacka slane; 0,5lmrkvova stava+namocene oriesky
voda; 2hrusky+banan+pohankove keksy+20sliviek+goji; grilovany hermelin + varene zemiaky v supke + zelenina; 0,5l caj s medom a citronom; 0,5l caj s medom a citronom + tekvicove semiacka slane; 0,5lmrkvova stava+spenatove listy+namocene oriesky(mandle a lieskovce)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Samira »

1. post
2. neti
3. dakovat za to, ze hlieny idu von, brat to ako dar.

mozno niekto poradi viac...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

vynechat mliekovce a mukovce vratane pohanky

skor typujem na alergicku reakciu z pivnice
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Samira »

preco aj pohanku?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Samira píše:preco aj pohanku?
je to predsa len obilnina ?

alebo pohanka je bezlekova na 100% ? tak neviem zatial som to neskumal
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:Rudko, pohánka nie je obilnina
http://www.slunecnice-cb.cz/slunecnice- ... 28-POHANKA

vrela vdaka, zase som mudrejsi :idea:

takze pohanku naspat do hrnca, hura
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

Samira píše:2. neti
Sami prosim vysvetlit :oops: ale inak dakujem za rady....ten post nas zatial velmi nelaka, prvy pokus bude asi z mojej strany, no zatial som nevydrzala viac ako 18hodin co je slabota :( nemam este teake hlbke presvedcenie a potrebu.... bude tomu predchadzat vela studovania aby som samu seba presvedcila, ze mi to treba. :wink: A je pravda, ze vitarianstvo mi ukazalo, ze ked ma niekto chripku ci prechladnutie, tak si telo robi poriadok, takze to , uz teraz, beriem velmi pozitivne.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

kym sa sami ozve - neti z kazdej jogovej knizky urcite aj na nete

v podstate sa morska sol rozpusti vo vode a nasaje sa z dlane do nosa vzdy do jednej dierky a necha sa to stiect do hrdla a vypluje

v nudzi staci aj kuchynska sol

su rozne navody akoze zacinat s teplou vodou a koncentrovanou solou a ked je clovek zdravy prechadzat na vodu studenu a snaj aj bez soli

(ja to z lenivosti riesim vodou teplou z vodovodou a miesto soli vyuzivam ze je ochlorovana :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

voda; 4hrusky; hrozno; 400g zelenina + kozi syr s bielou plesnou (viem ze je kozi syr vyzivnejsi ako kravsky a ked uz tak poriadny ale nemozem si pomoct, ta chut bola ina :| ); 200g hrozna; surova kukurica + 6malych ruziciek karfiolu v cesticku; 0,5l mrkvovej stavy s lieskovymi orieskami
voda; 0,5l salviovy caj; voda s citronom kloktanie (pomohlo bolest hrdla ustupila); bez ranajok a desiaty; obed 220g razny chleba+maslo+zelenina; 500g sladkeho hrozna; kukurica; 0,5l mrkvovej stavy s lieskovymi orieskami a madlami

rudi si dal lahky bicykel 9km a pracu okolo domu.... rano na vahe 85kg; kasle uz menej, citron a salvia zabrali; zajtra by mal hrat o 17tej futbal tak uvidime ci mu bude rano a pocas dna lepsie

dnes inak velky nakup hrozna a grepov

male vinne musky ma stale terorizuju v spajzy a v kuchyni....vitosi ako to riesite >:-) ?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

rudo píše: vrela vdaka, zase som mudrejsi :idea:
Rado sa stalo :wink:
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

rudo píše:kym sa sami ozve - neti z kazdej jogovej knizky urcite aj na nete

v podstate sa morska sol rozpusti vo vode a nasaje sa z dlane do nosa vzdy do jednej dierky a necha sa to stiect do hrdla a vypluje

v nudzi staci aj kuchynska sol

su rozne navody akoze zacinat s teplou vodou a koncentrovanou solou a ked je clovek zdravy prechadzat na vodu studenu a snaj aj bez soli

(ja to z lenivosti riesim vodou teplou z vodovodou a miesto soli vyuzivam ze je ochlorovana :mrgreen:
rudo dakujem za promtnu odpoved...takze z jogy vravis.... no ak sa odhodlam, dam vediet pocity :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Samira »

http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php
kuk sem, je tam dobry navod.
Spravila som si na neti flasku ako to tam popisuje Jarda (myslim, ze s takym vrchnakom sa u nas predava napr. Rajec), ale nerobila som do flase dieru zapalkou, skratka pri neti mackam flasu, a tak mi voda tecie (a netecie cez nejaku dieru, ked nechcem aby tiekla).
Nerob si tu vodu prilis slanu - zbytocne by si drazdila sliznicu. Niekedy to ludia prezenu a potom im je horsie ako predtym (plati aj pre sanku).
Pocas postu som neti robila s cistou vodou (nechcela som, aby sa pocas postu vstrebavala niekade sol) a fungovalo to aj tak.
Tymto opat dakujem culke, ze ma vtedy k tomu dokopala.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

-dle mne je zahlenění otázkou zaneseného střeva především
-zdraví bez půstu(ů) je fiction, samotné vita na to nestačí, to obecně, je plno výjimek
-PMN tkzv. jednorázová zasolení organismu při šance či néti jsou zanedbatelná, tělo lechce vyloučí močí, mnohem horší jest trvalé přisolování kukingítrů
-belgickou sem kupoval jen když byla ve slevě v lídlu, či peny, jiný nemusím, nahrazuji banánem s kakavem, či rozpustným kafem(toto ovšem velmi zřídka), mnohem lepší
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

viem viem buc...post treba, je dobry pre telicko.. ale ako zacat, ktorym ovozelom zacat post a ktorym ukoncit post aby ucinky boli maximalne, ako vravim...musim si to poriadne dostudovat a potom mozme ist s rudim na to.

dnes
voda; ; 2 grepy + trocha hrozna; 2ks pagace + zelenina; 400g hrozna; zeleninovy tanier+ vlocky dulse+slnecnica+sezam+olivovy olej+raw chlebik (lan+slnecnica+bylinky=susene na slniecku) ; velka surova cvikla(inak ma rpekvapila chut, vytrhla som si priamo zo zahradky na tanier a bola sladunka)+ 2ks vlastne domace vajcia na tvrdo+3ks paradjky+ladovy salat 100g; hruška
radsej nejdem ani pisat, mal chut porusovat :shock:

rudi kasel pokracuje, no s liecenim sa tak nejak skoncilo....takze ak zajtra bude chciet, obnovime liecebne procesy >:-)

snazim sa v zahradke vypestovat este posledny salat, spenat, redkovku... cviklu postupne vyberam, ale nech je radsej v zemi ako mi ma zmäkknut v spajzy alebo chladnicke....noci su studene takze zeleninka rastie pomalsie ako cez leto a mamin pes sa rozhodol v mojom spenatovom zahone vyhrabat dieru do australie :cry: preco si radsej nevybrala cesnak :x .......dve hrusky v zahrade bombarduju okolo iducich, takze tie co si ublizia privelmi idu do suda, tie ktore su k svetu dozrievaju na priedomi alebo su davno v nasom vita brusku.....mozno nam konecne 1krat ako si ja pamatam dozrie druha odroda hrozna pri dome vdaka tomuto prekrasnemu pocasiu
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze bolave hrdielko odovzdalo stafetu priamo mne... :cry:
od rana som nic nejedla len pijem 2citrony+3clvody, mala som este aj pol lyzicky chrenu s citronom....nemam chut ani jest, mala som take stavy ze by som si dala stavu z grepu a pomaranca alebo hrozno no odolala som ...ked som uz tolko vydrazala skusim potiahnut. Posledne jedlo som mala vcera o 19,30. Neviem ako sa post pocita...ci od posledneho jedla alebo na zaciatok dna. Tolko som hovorila o tom poste, ze si ho najprv musim dostudovat az potom mozem aplikovat a vidite....telicko sa rozhodlo inak.

ten chren+citron je brutal....chren mam zo zahradky dnes vykopany takze 100%sila. Etericke silice su brutal :evil: Mame este naplanovanu jednu davku s rudim...takze drzte paste. m:-)

Idem este vypit aspon 1liter vody, aby som aspon trosku okaslala zaludok.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

takze som bola cely den bez tuhej stravy....cely den len 1,2l voda; 2krat 1/2lyzicky chrenovej kasicky s citronom ( humac riadny ale ak mi nerozpusti hlieny v tele tak uz potom nic, taky brutal); 3krat 2ks citron + 3cltepla voda; 0,5l mrkvova stava; 1,5dl teplej vody+2lyzice medu+polka citronu;
voda + citron; 500g hrozno; 3krajce chleba+hermelin+zelenina; 700g hrozno; 1liter vody; 2banany; 0,5l mrkvova stava + oriesky a semiacka (mandle, lieskovce, marhuľové, slnečnica, tekvicove semiacka)

vyskusane neti = volne dychanie; škriabanie v krku pokracuje

napriek tomu, ze som nejedla, mam celkom vela energie, ocakavala som slabost a bolest hlavy. Dnesne aktivity: nakup v tescu a poliatie zahrady + komplikovane vykopanie chrenu (spenatik a salatik rastu zo dna na den, dufam, ze nezmrznu dnes v noci)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

kulina píše:takze som bola cely den bez tuhej stravy....cely den len 1,2l voda; 2krat 1/2lyzicky chrenovej kasicky s citronom ( humac riadny ale ak mi nerozpusti hlieny v tele tak uz potom nic, taky brutal); 3krat 2ks citron + 3cltepla voda; 0,5l mrkvova stava; 1,5dl teplej vody+2lyzice medu+polka citronu;
voda + citron; 500g hrozno; 3krajce chleba+hermelin+zelenina; 700g hrozno; 1liter vody; 2banany; 0,5l mrkvova stava + oriesky a semiacka (mandle, lieskovce, marhuľové, slnečnica, tekvicove semiacka)

vyskusane neti = volne dychanie; škriabanie v krku pokracuje

napriek tomu, ze som nejedla, mam celkom vela energie, ocakavala som slabost a bolest hlavy. Dnesne aktivity: nakup v tescu a poliatie zahrady + komplikovane vykopanie chrenu (spenatik a salatik rastu zo dna na den, dufam, ze nezmrznu dnes v noci)
salát i špenát prežijů, já sadím zimní a ten přežije v pohodě zimu a sníh
chren je sviňa na vykopanie, ale když tam něco zůstane zase se z toho vyraší, já jsem si tak užil s černými koreňmi, snažil se, ale 3/4 polámal
na půstiky do 5 dnů netřeba chystat, je to bezpečnější než 3 krajce s hermelínem
a to bez tuhé to už je úspěch
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
na půstiky do 5 dnů netřeba chystat, je to bezpečnější než 3 krajce s hermelínem
:D :D
No, môžeš tam zaradiť nejakú tú šanku, alebo klystír a pred pôstom sa nenapchať blbosťami. Ale Buc má pravdu.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

zobudila som sa cula ako uz davno nie... neviem ci na to, ze ma skriabalo v hrdle o dusu alebo je telo oddychnute a vdaka postu nezatazene. Rano som dala 6dcl teplej vody, potom neti a zabila som to 2ks citronu + 3dcl horuca voda.
Moja mama sa rozhodla urobit na ranajky pre otca a brata a pre nu chleba vo vajci, brutalne lakava vona v celom dome a este po neti zacina mat moj nos kvalitu (:-) .... uz mi zacina aj trochu skvrkat v bruchu, asi dosledok vone.

Dam si asi stavu z grepov okolo 10,30....ked uz vitaminy tak aspon prirodne a poriadne. Este ma vsak caka chrenova kasicka uf :?

Buc dakujem za trefne odpovede... vzdy ma dobre naladia.... a teraz s pochvalou, :) dakujem

Reni sanka mi zatial nic nehovori :shock: ak sa Ti bude chciet rada sa necham poucit niekoho skusenostami

prajem vsetkym prekrasny zaciatok tyzdna
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: kulina + rudi

Příspěvek od Renáta »

Ahoj, pozri tu je celé vlákno o šanke viewtopic.php?f=3&t=983
Nech sa ti darí. A tie chleby nebrať, nacpi sa friško niečím zdravým :D
Naposledy upravil(a) Renáta dne pon zář 26, 2011 11:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: kulina + rudi

Příspěvek od macik »

ad ta křenová kašička-je někde odkaz na někoho, komu to fakt zabralo? já to loni nějakou dobu pojídala, ale efekt nula nula nic, stále jsem zahleněná jak blázen, tož nevím čo s tým...
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

no neviem ako je to v skutocnosti s tou chrenovou kasickou....ale keby sa niekto naozaj ozval ci to fakt funguje nebola by som proti, velmi mi to neschmakuje :(

dnes
vydrzala som nejest do 13.00 takze... voda; 2ks citron + 3dcl horucej vody; chren+citron; 2 vystavene grepy % famozna chut a farba >:-) ; 400g hrozno+banan; 2banany; 0,5l mrkvova stava+ spenat+ namocene liekovce a mandle
voda; 200g hrozna+ 200g slivky; 400g hrozna; katkina ostrokysla polievka=rudi ju miluje takze 1,5l; 2banany; sladke gulicky=mandle+datle+citron+kokos k tomu 0,4l mrkvova stava

do polievky som robila vyvar zo zeleniny avsak bez soli len s korenim...ze vyskusam rudove odporucania, ze varenu zeleninu.... :? ee nechuti, musim teda tuto fazu preskocit a raw hned od zaciatku

inak zdravie.... no nic moc, zacina boliet hlava z upchatych dutin, ak ked 2krat neti.... skriabanie v hrdle pokracuje, uz ma to stve...pred spanim vykloktam hrdlo so solou
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

macik píše:ad ta křenová kašička-je někde odkaz na někoho, komu to fakt zabralo? já to loni nějakou dobu pojídala, ale efekt nula nula nic, stále jsem zahleněná jak blázen, tož nevím čo s tým...
ja by som sa na to pozrel z 2 roznych uhlov :

1. ak je co zabijat napriklad bakterie, virusy (ak zostaneme pri oficialnej hypotezy ze virusy su nieco realne co existuje a sposobuje choroby)...
tak chren, podobne ako cesnak a ine by to mali zabijat, co v pripade ze teda niekto ma chripku atd by malo fungovat

zahlienenie je vsak ocista organizmu ked ide svinstvo von aj cez nos hrdlo usi atd, veci ako chren mozno urychlia detox == este viac hlienu.

ak chceme zastavit tvorbu hlienu == chceme si svinstvo udrzat v sebe :?: (koli comu) tak veci ako chren to nemozu zastavit, treba zastavit detox, skor na to bude fungovat wiener schnitzel a zabijacka (krvavnicky, smazena pecienka) :mrgreen:

2. cinska medicina teoria ying-jang, teplo-chlad, atd, veci ako chren, cesnak atd mozu (nie som si v tom 100% isty) vyvolat alebo zvysit ohen v organizme co moze zasa zvysit vylucovanie hlienu, u mna to az pali sliznice v nose a dutinach doslava akoby som palil koze a az takmer citim dym, je mozne sa snazit znizit ohen ochladit atd cez opacny princip, treba si to nastudovat.

mne povedal kedysi davno kamarat - vystudoval a praktikuje cinksu medicinu ze som mal vcelmi vysoky damp - akoze studenu vlhkost ale mal som lokalne miesta s velmi vysokym izolovanym ohnom, takze obe zlozky potraqvy mi sice mali pomoct ale obe zaroven skodili, zrejme to boli bloky a neschopnost toku energii vytvorenie izolovanych ostrovov....

ked teda chces zvysit v tele vohen vohen !!, tak chren by mal pomoct ohen rozduchat ale co to sposobi ? ak je v tele svinstvo tak by malo zacat odchadzat cize hlieny by sa mali zvysit ?

nejak nerozumiem tej strategii zastavovat hlieny, to je akoby som nechcel chodit na zachod lebo sa mi nepaci ten smrad ? a budem to radsej drzat v sebe ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

radost z odcházejících hlenů je pozitivní jen z hlediska optimizující léčebný proces,
ve velké většině to ovšem značí, že se nám infekty namnožily do exkrementních rozměrů, a tím i víc mrtvolků (tedy možná i stářím) se line ven, ale mnohem víc zůstává a vesele se tam množí.
Takže než zabíjet zevně, jeví se mi lepší zlikvidovat vhodné prostředí na jejich množení a to půstikem, potažmo potravou. toť ovšem neporovnatelně obtížnější, než cosik zblajznout
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: kulina + rudi

Příspěvek od rudo »

Buci, suhlas, ale aj pri idealnej potrave alebo poste to stale musi ist von a casto prave ta idealna potrava nastartuje odhlienovaci proces.
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

mam pozitivne info :P hrdlo ma uz neboli, vykloktala som si 2krat solou a uplna pohoda uz po prvej aplikacii ....takze tomu sa uz nevenujem
zato nos mam plny stale. Rano je to najhorsie, pocas dna sa to ( asi gravitaciou :lol: ) tak neprejavuje ale ten pocit plnosti ostava...predpokladam ze to su vedlajsie dutiny lebo osom sa mi dycha po neti dobre. A ozaj kycham o dusu :evil:

vcera
voda; 2ks citron+horuca voda; 300g hrozno+3jablka; 3hrusky+1/2ananasu+goji; 2ks vystavene grepy=0,5l krasne ruzovej organickej vody; polievka=zeleninovy vyvar + krupicove knedlicky :? + brutal cesnak hned za tym 9malych varenych zemiakov+maslo+mungo klicky+2paradky+1/3hlavkovy salat+cervena paprika+olivovy olej, 20min. pauza, chren + citron (tazoba na zaludku), 20min pauza, 0,5l mrkvova stava + spenat + lieskove orechy
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: kulina + rudi

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:Buci, suhlas, ale aj pri idealnej potrave alebo poste to stale musi ist von a casto prave ta idealna potrava nastartuje odhlienovaci proces.
taky souhlas
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kulina + rudi

Příspěvek od kulina »

vcera
voda; 2ks citron+63dcl horucej vody; 450g hrozna; banan; velky nakup na trznici; 200g othello hrozno + hrusky+ hrozno zo zahrady; 2ks vystavene grepy; 80g rizota z natural ryze so sapmionmi a domacim hraskom; vela zeleniny+ 2/4 bio parenice 0,5l mrkvova stava + namocene mandle a lieskovce
voda s citronom; 600g hrozna; 2banany + jablko; rizoto= natural ryza namocena 12hodin potom uz len 10min varena(stacilo by aj 5min) do toho marinovane sampiony v sojovej omacke s olejom a bylinkami a kari + hrasok...spolu vsetko premiesane a na miernom ohni ohriate 5min (dufam ze aspon trosku enzymov ostalo >:-) ); namocene oriesky mandle + lieskovce; veela zeleniny + 1bio parenica; 0,5l mrkvova stava (oriesky si zjedol na olovrant :P )
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Odpovědět