David - Raw cestování

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Takže Ahoj všem, jsem už delší dobu vegetariánem s občasným požíváním ryb vařených i syrových. V poslední době se však snažím ve svém těle prosadit návyk na syrovou stravu. Největší nepřítel až doposud bylo prostředí, jako rodiné návštěvy a ledničky u kamarádů a známých… :). No nic, teď jsem od všech těchto vlivů izolován, tak to zkouším znova a věřím, že jakmile mi RAW vejde do krve, nebude již cesty zpět.
Asi před dvěma a půl roky jsem prodal byt, zbavil se skoro všeho, majetku, zbytek si zabalil do batohu a vyrazil s mou úžasnou přítelkyní vstříct novým dobrodružstvím. Pro začátek jsme si vybrali Karibik-nač troškařit že? Asi po 14 dnech jsme letěli pro změnu do New Yorku, no tam jsme žili čtvrt roku v Brooklynu a přítelkyně si našla práci u kolotočů nebo jak to nazvat. (Trochu jako naše poůtě). Super zkušenost, procestovala s nima celý NY a náramně jí to bavilo. Splnila si tak trochu svůj dětský sen utéct s kolotočářema nebo cirkusem :)
Po třech měsicích nám končila ESTA a my řešili co dál. Rozhodovali jsme se mezi dvěma možnostma: život v civilizaci vs. život v ráji? Byla to pro nás celkem jednoznačná volba. Všechna pro byla pro paradise kromě jednoho a to jak si tam jenom vydělat na život? Bloumali jsme po NY a dumali a dumali, probirali různé nápady, nic se nezdálo to pravé. Až skoro na pokraji vysílení mozkového i fyzického jsem v jednom bistru přednesl návrh dělat grafiky přes internet pro mikrofotobanky. Tušil jsem že to nebude hlavně zpočátku žádné leháro a budeme muset se všechno naučit, včetně programu illustrátor, ke kterému jsme měli slušně řečeno do té doby odpor a trávit hodně času za počítačem. Moje zlatá přítelkyně k mému radostnému překvapení nadšeně souhlasila a tak jsme šli do toho. Zbalili si saky paky a letěli do Karibiku na Svatý Vincent, kde zrovna začínal karneval-velká to událost, takže jsme museli ještě chvli naše pracovní nadšení odložit, ale o to více jsme se na to asi po 14 dnech vrhli:D
Nevěděli jsme, jestli to bude fungovat, ale šli jsme si za tím, nepřipouštěli jsme si jinou možnost i když úspory se krátily my jsme pořád pevně věřili že uspějeme na mikrostockovém trhu. Nástrah nedbaje, pomalu se začlo dařit a být to čím dál tím lepší a lepší. Ani nevím kdy přesně se to přelomilo, peníze z domova došly a jejich misto nahradili penize takto vydělané. Dneska už jsme klidní, víme že jsme svobodní a můžeme žít kdekoliv v rámci možností. Jsme skromní, moc toho nepotřebujem, hlavní jsou dobří lidé, příroda, moře, slunce a tak…
Takže asi během dvou let v Karibiku jsme jedli hlavne ovoce a zeleninu občas rybu. Na posledním ostrově Marie-Galante jsme bydleli za restaurací a místní ženy nám nosili asi 4x týdně vařené ryby, lobstry, krevety a jiné dary moře, tomu se prostě nedalo odolat. Díky tomu jsme si ale úplně zrušili domácí vaření a připravovali si a jedli už jen syrovou stravu. Takže Raw tak asi na 50%.
Návrat do česka mi způsobil menší hurikán v zažívacím ustrojí, ale teď už jsem v klidném prostředí jednoho ostrůvku v Řecku poblíž Athén a snažím se rozbořené žaludeční šťávy uklidnit syrovou stravou, nebo nejlépe můj cíl je jíst jenom ovoce. Přítelkyně odjela tak na měsíc do Anglie na jabka takže mám teď skoro poustevnický klid na přerod:)

Včera jsem měl:
2 broskve
hroznové víno
banán
salát rajče mandle
nektarina
jabko
no moc toho nebylo, možná je to i tím horkem, ale hlad jsem neměl.
Celý minulý týden jsem jedl jenom syrovou ovoce-zeleninu, od soboty převážně ovoce + tři saláty.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Renáta »

Ahoj David, vitaj na Vitarianovi. Rada som si prečítala tvoju cestu za iným životom. Super. Tiež byť bez záväzkov (najmä teda v podobe detí), asi by som zbalila päť slivák a šla do sveta. Už ma to tu riadne se.ie totiž. Zaujalo ma vaše rozhodnutie, ako sa zamerať, aby ste zarobili. Ale je to asi cesta. Mám kámošov fotografov, ktorí plačú, že im lacné fotobanky úplne pokazili kšeft. Kedysi sa im žilo, keď za jeden záber dostali stovky až tisíce korún. Teraz majú po chlebe. Najväčší odberatelia - periodiká, totiž nakupujú zväčša cez fotobanky a foťákov používajú už len na špeci články, kde nemožno zaradiť ilustračku z fotobanky. Nuž, ale nie každý môže robiť grafika, chce to okrem úsilia aj istú dávku nadania, predstavivosti, ak to má byť čo k čomu. Ale to isté máte, keď sa vám darí. Držím palce na vita ceste a aj tak vôbec. Všetko so všetkým súvisí.
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Renáta píše:Ahoj David, vitaj na Vitarianovi. Rada som si prečítala tvoju cestu za iným životom. Super. Tiež byť bez záväzkov (najmä teda v podobe detí), asi by som zbalila päť slivák a šla do sveta. Už ma to tu riadne se.ie totiž.
Ahoj Renáto, díky za přivítání. Sice nemám žádné děti (takže se mi to mluví), ale nemyslím si že by měli být překážkou pro svobodný život a cestování. Zkus se jich na to zeptat, pokud tedy už jsou schopny komunikace :) Myslím, že by byly nadšené z nových dobrodružství a o tom přesně ten život je. Děti to ještě vědí:) Všechny zdánlivé překážky zmizí, když se vydáme na cestu. Nejdůležitější je uvědomit co mě baví, co mě napňuje, co dělám se zaujetím, že zapomenu na čas, prostě najít si svojí vášeň a vždycky existuje způsob jak se tím uživit, tomu věřím. Naproti tomu přístup že zlé fotobanky mi vzaly práci nikam nevede…nám ji třeba daly:) Ale nejsou jenom fotobanky, můžeš překládat, psát blog o něčem čemu rozumíš aspoň trochu více než ostatní, videoblog, prodávat cokoliv, co levně nakoupíš a dráže prodáš, existují i stránky kde lidi nabízejí své služby a jiní si je najímají…je toho hodně, ale nevím co je tvoje parketa,… všechno je na tobě;)
Měj se dobře, ať se ti daří a jsi ve svém životě spokojená.:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

:D

Nejhorší že je to cestování návykové, že?! :)
Super, že jste našli cestu obživy. Já půjdu do něčeho podobného co jde přes net, časem, pokud nevyjde ještě pár jiných plánů. Sice si pak člověk musí sám myslet na důchod atd... ale ono je to v dnešní době stejně jedno. ")
S podobným životním stylem je ještě jeden problém a to když člověk stane před zaměstnavatelem a ten přemýšlí, zda mu tam ten cestovatel vydrží... Takže nejlepší volba je opravdu asi zaměstnávat sám sebe plus nárazovky a sezónnosti.
Děcka: jsem v kontaktu s "holkama", které musely s mužem měnit dobrodružné plány kvůli tomu, že si děcko zvyklo na školu a nechtělo opustit kamarády za žádnou cenu. Jedna známá čeká už x let až dcera vychodí střední školu a oni se zas budou moci přestěhovat. Babičky jim moc nefungují.
Ale u malých dětí to může být pohoda. Rychleji díky tomu vyspějí.

Tak hodně štěstí s řeckým ovocem. A jestli odoláš rybám, smekám. :mrgreen:

ps: jinak bych měla asi milion otázek (i k těm kolotočům...), ale držím se. Hihi
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

David píše: Návrat do česka mi způsobil menší hurikán v zažívacím ustrojí
a co jsi jedl a pociťoval...? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Renáta »

David píše: Zkus se jich na to zeptat, pokud tedy už jsou schopny komunikace :)
To práve niekedy neviem, či sú (:-) (19 a 17-roční chalani). Jasné cestovanie je fajn, toho si celkom užívame najmä s naším vodákom. Skôr som myslela také vypadnutie na dlhšie, na to ešte nie je čas - decká chodia ešte do škôl.
S fotobankami sme sa nepochopili - písala som o kamarátoch, nie o sebe, je to ich vnímanie, že došli o džob. Nechceli mi to veriť, keď som im to pred pár rokmi vravela a ukazovala, kde nakupujem fotky. Mne, naopak, fotobanky ušetrili v rámci redakčnej práce veľmi veľa peniažkov. Robotu nehľadám, mám jej viac ako dosť a dokonca ma aj baví. Neviem si predstaviť, že by som sa mala celý život venovať tomu, čo ma nebaví. To musí byť smutné.
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Pavluska píše:Tak hodně štěstí s řeckým ovocem. A jestli odoláš rybám, smekám.
Ryby jsou tady dost drahé, tak to snad zvládnu i bez nich…jinak k těm kolotočům: byly to hlavně maringotky a nebo takové stage s hrama a cigánky s kartama a tak. Vždycky někde přijedou např. Little Italy, Bronx, ap…a rozbijí tábor, napíchnou se na takové ty červené hydranty s vodou. Tam potom vegetí několik dní, lidi chodí a baví se. Většinou se vybírá místo poblíž kostela, protože tam chodí na záchod:) Přítelkyně pracovala u tzv. Basketball game…lidi hážou balóny do těch košů a když se trefí tak vyhrají plyšáka, když se trefí víckrát tak vyhrávají větší výhry…když přišla poprvé do práce, tak hned první skupinka a v ní jeden kluk jí říká: ty koše jsou šišaté že? Aby do toho ten balón nevešel. Já jsem to viděl v televizi, to je podvod! A přítelkyně jak je taková poctivá si říká: to snad néé, co to mám za práci? Podvádět lidi, to vůbec nemůžu dělat…a týpci tam pořád stojí a otravují a potom přijde na první pohled takový mentálně postižený v doprovodu svých rodičů a přítelkyně je už uplně na dně, néé to néé chudák to nejde takhle…a on si koupil hod a hned prvním balónem trefil do koše a vyhrál…a skupinka chytráku vedle zmlka…a od té doby už bylo všechno dobré :)

P.S. ale ty koše byly opravdu šišaté:D
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Renáta píše:
David píše: Zkus se jich na to zeptat, pokud tedy už jsou schopny komunikace :)
S fotobankami sme sa nepochopili - písala som o kamarátoch, nie o sebe, je to ich vnímanie, že došli o džob.
Ale jó, já jsem to pochopil, nemysle jsem tebe, ale spíše tak všeobecně třeba ty fotografy právě;)
Jsem rád že děláš co tě baví.
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Pavluska píše:
David píše: Návrat do česka mi způsobil menší hurikán v zažívacím ustrojí
a co jsi jedl a pociťoval...? :)
No já už jsem to většinou raději zapoměl, ale nejvetší zlo asi byly zákusky a potom česká vegetariánská klasika smažák, ale to už je fakt hardcore:) Měl jsem takové křeče v břiše někdy těžký a někdy na vodě žaludek, únava ...prostě klasické symptomy
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Renáta »

David píše: potom česká vegetariánská klasika smažák, ale to už je fakt hardcore:) Měl jsem takové křeče v břiše někdy těžký a někdy na vodě žaludek, únava ...prostě klasické symptomy
Mala som tú česť stráviť týždeň nedávno v Hradci nad Moravicí a okolí a teda ponuka v reštikách úplnááááá katastrofa a ovozel v sieti Hruška podobne. V podstate lepší pôst, ako tá ponuka tam. No, idem odšťaviť rajčiny, nech sa to míňa - máme doma utešené zátišie - uprostred maľovacieho brajglu trónia bedničky s rajčinami, jablkami a podobne + prvá tekvička hokaido.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Renáta »

David píše:
Renáta píše:
David píše: Zkus se jich na to zeptat, pokud tedy už jsou schopny komunikace :)
S fotobankami sme sa nepochopili - písala som o kamarátoch, nie o sebe, je to ich vnímanie, že došli o džob.
Ale jó, já jsem to pochopil, nemysle jsem tebe, ale spíše tak všeobecně třeba ty fotografy právě;)
Jsem rád že děláš co tě baví.
Ok, som to vnímala tak, že sa prihováraš priamo mne, keď si sa pýtal, čo je moja parketa. :wink: Nuž, dúfam, že sa nestratia, hoci teda tú fotku robia najradšej, len sa z toho už moc tak dobre ako v minulosti žiť nedá. Tak skúšajú kadečo.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

David píše:Ryby jsou tady dost drahé, tak to snad zvládnu i bez nich…
Aha, vzpomínám. Já si tam ryby vlastně mockrát nekupovala. Vždy jsem se k nim dostala zdarma nebo lovem.
Moc Ti v dobrém závidím moře. Úplně si představuju azurovou vodu u ostrova, kraby, ryby, vůni... :)
Děkuji za report od kolotočů - jakýkoli cestopis, zkušenosti, zážitky čtu jedním dechem. A máš sympatickou přítelkyni: poctivou, cestovatelskou parťačku. Super! :)
Jinak jak se tvrdí, že na poutích mívají zahnuté pušky u těch papírových růží, tak možná mají, ale když člověk odhadne o kolik to je zahnuté, tak se stejně trefí. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

David píše: No já už jsem to většinou raději zapoměl, ale nejvetší zlo asi byly zákusky a potom česká vegetariánská klasika smažák, ale to už je fakt hardcore:) Měl jsem takové křeče v břiše někdy těžký a někdy na vodě žaludek, únava ...prostě klasické symptomy
smaženina je dryák. A v ČR se nepoužívá většinou dost správných bylinek, když už se tepelně upravuje jídlo. A zákusky bůhví z jakých všech surovin.
No co, už jsi jinde a nejen místopisně.
Hodně štěstí. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Včera jsem měl:
2xbroskev
pražená a solená dýňová semínka+curry
5Kg červeného melounu
hroznové víno

No ty pražená semínka trochu prohřešek:) V tropech jsem pochytil takový kožní problém, který se mi neustále vrací a ta kurkuma, která je v curry se mi zdá na to pomáha, tak proto si ho dávám každý den s něčím jako ořechy, mandle, semínka...a nebo samotné.
Ten červený meloun jsem po celkem dlouhé době a hned jak jsem ho spořádal, tak se mi spustila rýma z nosu, a teď když ho jím tak už zase nic :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

Ty si taky mícháš semínka, oříšky s curry? :shock:
Já zažila letos zvětšování mateřského znaménka, a to značně, plus svědilo... první reakce byl strach a pak jsem hledala info na netu - našla jsem právě to o curry a začala jsem ho jíst každý den ve velkých dávkách (nevěděla jsem kam s ním, tak do oříšků a semínek). Plus se snažila psychicky zklidnit. Pak se to postupně zmenšovalo, až se vrátilo na původní velikost, což mi přišlo jako zázrak. Stejně to nechám ale časem odstranit chirurgicky.
Jsem ráda, že čtu i o jiných lidech co takové věci řeší konzumací curry a úspěšně. Domnívala jsem se, že jsem to zvládla hlavně díky zklidnění. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od lumoska »

Pavluska píše:Ty si taky mícháš semínka, oříšky s curry? :shock:
Já zažila letos zvětšování mateřského znaménka, a to značně, plus svědilo... první reakce byl strach a pak jsem hledala info na netu - našla jsem právě to o curry a začala jsem ho jíst každý den ve velkých dávkách (nevěděla jsem kam s ním, tak do oříšků a semínek). Plus se snažila psychicky zklidnit. Pak se to postupně zmenšovalo, až se vrátilo na původní velikost, což mi přišlo jako zázrak. Stejně to nechám ale časem odstranit chirurgicky.
Jsem ráda, že čtu i o jiných lidech co takové věci řeší konzumací curry a úspěšně. Domnívala jsem se, že jsem to zvládla hlavně díky zklidnění. :)
to sa da :?: :shock: ...ze sa pytam, uz som si mohla zvyknut, ze vsetko sa da...tak to sa idem vrhnut na curry :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:Ty si taky mícháš semínka, oříšky s curry? :shock:
Já zažila letos zvětšování mateřského znaménka, a to značně, plus svědilo... první reakce byl strach a pak jsem hledala info na netu - našla jsem právě to o curry a začala jsem ho jíst každý den ve velkých dávkách (nevěděla jsem kam s ním, tak do oříšků a semínek). Plus se snažila psychicky zklidnit. Pak se to postupně zmenšovalo, až se vrátilo na původní velikost, což mi přišlo jako zázrak. Stejně to nechám ale časem odstranit chirurgicky.
Jsem ráda, že čtu i o jiných lidech co takové věci řeší konzumací curry a úspěšně. Domnívala jsem se, že jsem to zvládla hlavně díky zklidnění. :)
kdysi jsem si nechala vyndat pihy pomoci jakysi jiho americky smesi, delal to jeden lekar, vedec, privez si to z jihu. ono to krasne vypalilo prirozene pihu i s korenem, jen u nekterych se to bohuzel zamotalo a zbyla jizva. ale na to se da psychicky zvyknout, hlavne ze je to cisty. uz si myslim ze to nedelaji, vedec davno zemrel a jeho pani nevim co s ni je. ale vzhledem ze to jde vyndat i nechirurgicky, asi bych se pidila po alternativach nez ve finale skalpel. po tom jsou jizvy a buhvi jaky dopady dale ze.
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Pavluska píše:Ty si taky mícháš semínka, oříšky s curry?
Tak to je náhodička :) Přítelkyně ještě v karibiku objednala z Organic India mimo jiné i Turmeric Formula http://organicindiausa.com/_product_584 ... ic_Formula na ty moje problémy, že by mi to mohlo pomoc. No tak jsem do sebe ládoval každý den jednu kapsli a říkám si "vždyť to voní úplně jako šafrán a i barvu to má stejnou". V karibiku je totiž šafrán hodně rozšířené koření a i my jsme ho používali do jídla. Nedalo mi to, kouknul jsem se na internet a s údivem zjistil že Turmeric je vlastně Indický šafrán nebo taky Kurkuma :) Dokud jsem měl ty tabletky, tak jsem neměl žadný problém, potom po nějaké době se mi to zase vrátilo, ale tak úplně jsem ještě nebyl přesvědčen že to spolu souvisí. Dělalo se mi čas od času na kůži na zadku, ramenou, zadech nebo nohou něco jako akné, které jako by se zanítilo a naroslto do velikosti 5 cm v průměru a více. Fakt nechutná a velmi bolestivá záležitost :( Trvalo strašně dlouho než se to zahojilo tak min 3-4 týdny, na dvou místech mi dokonce zůstaly vystouplé jizvy. Myslel jsem si že to je i třeba tou velkou vlhkostí co tam panuje, ale po návratu do evropy se to u mě objevilo i když jsme cestovali po Sicílii, kde je v porovnání s karibikem sucho jako na poušti. A teď před pár dny jsem objevil na sobě zase počínající problém, vzpomněl jsem si na Kurkumu a okamžitě začal jíst Curry z místího shopu. Za 2-3 dny se mi to začlo samo bez problémů hojit. Hleděl jsem na to taky jako na zázrak:)) Možná to bylo ještě umocněno tím, že jsem už dva týdny jedl jenom syrovou stravu...nevím. Každopádně Kurkuma má můj respect!
Ještě jsem teď objevil na netu mýdlo z Kurkumy http://www.auroville.cz/prirodni-produk ... -(Kurkuma) ...až si tu vyřídím poštovní adresu tak objednávám :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: kdysi jsem si nechala vyndat pihy pomoci jakysi jiho americky smesi, delal to jeden lekar, vedec, privez si to z jihu. ono to krasne vypalilo prirozene pihu i s korenem, jen u nekterych se to bohuzel zamotalo a zbyla jizva. ale na to se da psychicky zvyknout, hlavne ze je to cisty. uz si myslim ze to nedelaji, vedec davno zemrel a jeho pani nevim co s ni je. ale vzhledem ze to jde vyndat i nechirurgicky, asi bych se pidila po alternativach nez ve finale skalpel. po tom jsou jizvy a buhvi jaky dopady dale ze.
no tak jestli budeš mít, Sweetuš, konkrétní tip (kde, kdo, aspoň jedna reference...) na to, jak se toho úplně zbavit bez skalpelu, jsem pro. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

David píše: říkám si "vždyť to voní úplně jako šafrán a i barvu to má stejnou". V karibiku je totiž šafrán hodně rozšířené koření a i my jsme ho používali do jídla. Nedalo mi to, kouknul jsem se na internet a s údivem zjistil že Turmeric je vlastně Indický šafrán nebo taky Kurkuma :)

Za 2-3 dny se mi to začlo samo bez problémů hojit. Hleděl jsem na to taky jako na zázrak:))
šafrán chválil i Cayce. Slyšel jsi o něm? Již zesnulý americký léčitel.

Tak to je paráda ty účinky!!!

Děkuji za odkaz na mýdlo. Myslím, že si taky objednám. Už mi dochází nějaké z růží a tohle by byla fajn změna.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od buc11 »

david: pmn co popisuješ jest příliš zakyslý organismus (před 30 lety na smažácké éře jsem to měl též) a pražený slaný oříšky byť s kari k tomu jen přispívají
doporučoval bych (hlavně sobě) ščavený zelený
jinak shodou okolností jím též kari ve své variantě gaspača
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Oriana »

Dovolím si trochu upřesnit. Šafrán a kurkuma nejsou botanicky nijak příbuzní. Společné mají jen to, že zbarvují do žluta. Obsahem látek nevím. Není lepší místo curry používat k léčebným účelům přímo kurkumu?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od buc11 »

Oriana píše:Dovolím si trochu upřesnit. Šafrán a kurkuma nejsou botanicky nijak příbuzní. Společné mají jen to, že zbarvují do žluta. Obsahem látek nevím. Není lepší místo curry používat k léčebným účelům přímo kurkumu?
taky maslim, kari je docela humus, ale já ho jím na chuť a ne na léčení, vlastně dojídám sáčky ze spíže, jak to dojím tak už nezaseju
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Renáta »

Oriana, áno, je. Kurkuma je veľmi uznávaná v liečbe rakoviny - aj vedcami, nielen alternatívcami (napr. Ginger, Believeau) a aj Culkou v neposlednom rade :wink:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od awa »

buc11 píše: kari je docela humus, ale já ho jím na chuť a ne na léčení, vlastně dojídám sáčky ze spíže, jak to dojím tak už nezaseju
:lol:
Pro mé tělo kari od českých výrobců je nepřijatelné, ekluje se mi. Nějak ho vůbec nevyhledávám, asi nepotřebuju :?: . Ale jinak je to opravdu super barvivo: míchám se žluklým lněným olejem od Neuca a používám na malování. Ono se dá leccos využít.
Ještě mi chybí najít přírodní modrý pigment u nás (něco jako trvanlivý laspis lazuli)..., abych nemusela kupovat a mohla experimentovat. Ostatní pigmenty jsou v pohodě.
Davide, zdá se mi na navštějume ještě jedny stejné stránky, neboť mám pocit, že jsem podobný příspěvek z úvodu tvého vyprávění viděla na MVH, ale stručnější.
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

@buc11: šťavil bych šťavil, ale nemám odšťavňovač. Už jsem o něm hodněkrát uvažoval, ale při našem způsobu kočovného života jsem to nakonec zavrhl. Snažím se mít co nejmíň věci a zavazadlo co nejlehčí a s odšťavňovačem bych měl batoh rázem 2x tak těžký...

@oriana: Indický Šafrán = Kurkuma = Turmerik je z čeledi zázvorovitých, používá se kořen
Šafrán setý, z čeledi kosatcovitých, používají se blizny z květů a je o hodně dražší ;)
čistou kurkumu bych taky bral, ale v místních podmínkách sehnat je zřejmě sci-fi, jsem rád aspoň za to curry

@awa: máš pravdu s tím MVH, tady se nic neutají :mrgreen: s tím modrým pigmentem ti neporadím, myslím že se většinou používali k výrobě různé nerosty, dneska už převážně synteticky vyráběné. Já kupuju barvy v tubách a plechovkách. Párkrát jsem si míchal pigmenty s olejem ale je to pracné a zdlouhavé, ale bavilo mě to ;) Teď dělám ty grafiky na kompu, je to takové praktičtější při tom cestování a jsou z toho i peníze takže super. Ale nedávno, když jsem byl v Benátkách na bienále , tak jsem zašel i na samostatnou výstavu Juliana Schnabla a to mě tak nakoplo, že mě do teď svrbí prsty a až si tu vytvořím zásobu grafik, tak si snad zajedu ponakupovat do Athén plátna a barvy a trochu to rozjedu neb malba to je moje vášeň ;D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od awa »

To je spíš náhoda. Tuhle jsem tam zahlédla souseda z patra nade mnou v upoutávce na novou reality show na styl GTD, tak myslím, že budu koukat a hlavně se můžu na cokoliv ptát, stačí zajít na návštěvu. Taky to souvisí s tím, že podnikám, nesu si odpovědnost za všechno a také zhodnocuji, co se vyplatí a co už za to nestojí. Co tu naše vláda poslední dobou vymýšlí, se mi fakt přestává líbit. Už delší dobu uvažuju o přestěhování do jiné země. Nicméně můj současný typ podnikání (balneologie) je dán i lokalitou a transport ze zahraničí by byl nezajímavý, takže se věnuji i jiným projektům, což samozřejmě nutí k efektivitě v nejnižším časovém zápřahu a inspiraci na MVH. Asi to zní paradoxně (sluneční žár nemusím), ale v současnosti na mě a mého muže naléhají příbuzní z Austrálie (všichni jsou bezdětní), abychom převzali rodinný odkaz a pokračovali právě tam. Podnikáme změny, ale není to věc jednoho dne. Nakonec se uvidí, jak vše bude. Je to pouze jedna z možností, která má svá pro i proti.
Jsem obklopena uměním, nejde ani nemalovat nebo se nevěnovat nějakému umění. Probíhá neustálé samostudium a praktikování. Olejomalba je u mně na úrovni experimentu, lepší je pro mě pastel. Miluju tu jeho kontaktnost s prsty, barevnost a víceméně praktičnost na cesty. Každá malířská technika má své limity, záleží, co chce člověk sdělit a jak je na to řemeslně zručný.
Přiznávám, že co týká umělecké práce na PC jsem dost lepl, vyloženě mě to nebaví. Spíš si něco uložím jako inspiraci a pak tvořím ručofučo brzy po ránu, kdy je ticho, klid a můžu sledovat příchod nového dne. Tou nejpříjemnější prací začínám každý den...
Určitě ještě pokecáme, je o čem, ale pro tento týden jsem vyčerpala čas zde strávený. Minimalismu zdar! (zasvěcený ví)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

David píše: Snažím se mít co nejmíň věci a zavazadlo co nejlehčí a s odšťavňovačem bych měl batoh rázem 2x tak těžký...

čistou kurkumu bych taky bral, ale v místních podmínkách sehnat je zřejmě sci-fi, jsem rád aspoň za to curry
Ano, čím míň věcí, tím líp. :)

V Řecku ji všeobecně seženeš, ale nevím na jak malým ostrově jsi.

Dnes jsem si koupila další curry a pak čistou kurkumu od Indů. Ti mívají asi nej, jen přežít jejich obchod. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od buc11 »

David píše:@buc11: šťavil bych šťavil, ale nemám odšťavňovač. Už jsem o něm hodněkrát uvažoval, ale při našem způsobu kočovného života jsem to nakonec zavrhl. Snažím se mít co nejmíň věci a zavazadlo co nejlehčí a s odšťavňovačem bych měl batoh rázem 2x tak těžký...

;D
na cestách ščavím jen hubou
(nebo ústy)
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Tak už přes měsíc a půl jsem jenom na syrové stravě, převážně ovoce, salát, ořechy, mandle a sem tam nějaká ta naklíčená čočka. V posledních dnech začínám pociťovat zvýšený příliv dobré nálady a energie:) Zřejmě během detoxikace provázející přechod na syrovo, jsem si prošel řadou menších krizí, spočívající převážně ve výkyvech nálad směrem dolů a nějakým tím bolehlavem. Ale čekal jsem to horší, když to srovnám s takovým odvykaním kouření, tak to bylo celkem easy.
Začaly se mi ale zdát celkem často sny o vařeném jídle:) Nevím jak si to mám vysvětlit. Mám dvě teorie: Buď si tělo říká že mu chybí vařené jídlo...věřím že tahle teorie není správná. A nebo mozek ještě trpí jistou setrvačností a říká si o dávku pro svou celoživotně pěstovanou závislost...přikláním se k této verzi. Zkrátka ještě neuběhly magické tři měsíce pro vytvoření nových mozkových spojů :)
Jinak při poslední návštěvě hlavního městečka ostrova Aegina, jsem v jednom shopu s pistáciema a ořechy objevil místní neloupané mandle ještě ve skořápce 7 euro za kg. Tak jsem si jedno kilo hned koupil. Chutnají vážně výborně, první půlkilový pytlík se už vyprazdňuje. Při příští návštěvě si snad raději koupím rovnou celý zbytek pytle ve kterém jsou uskladněny:)
Přílohy
To jsou ony
To jsou ony
mandle.jpg (78.13 KiB) Zobrazeno 19153 x
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

Pěkná fotka.
Jo, neloupané mandle, to je "mor" (myslím tím opravdu chutná věc). :)
A o čem vařeném se Ti zdá?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
David
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 23, 2011 0:11

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od David »

Naposledy to bylo sójové maso a dneska se mi zdálo o rybě, pravdopodobně sušené. Srandovní je že si vždycky jenom jednou kousnu nebo dám sousto a hned potom mě přepadnou takové výčitky svědomí až se z toho probudím a to mám zase radost z toho že to byl jen sen ...no a potom se v tom vyznej :D emocinální horská dráha skoro každou noc se opakující...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: David - Raw cestování

Příspěvek od Pavluska »

Tak to máš podobné sny jako občas já. Vždy v nich jsou bílkoviny. Že by nějaký zákusek, to ne. To si člověk asi pokryje bez problému ovocem přes den, pokud si dopřeje oblíbené ovoce a nepřežívá např. na jablkách, které mu moc nejedou.
A v reálu máš na sojové maso a rybu taky chuť?
Osobně jsem pro malý bílkoviný hříšek třeba jednou za měsíc než na to obden myslet, ale ze mě si příklad brát nemusíš. :wink:
A třeba ty sny časem přejdou samy.
Pozdravuj moře. :P
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět