Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

m:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Takze som tu uz i ja :D rozhodla som sa hlavne z dovodu, ze dnes zacal moj prvy "dlhsi" post. Mam za sebou len 3ku, s prisernou navratovkou a 48hodinovy post. Dnes som zacala post, v plane je 7dni, ale neurcila som si to presne, ak vydrzim 5dni alebo potiahnem na 10dni, je vo hviezdach.Nemam skusenosti,takze neviem ako sa budem citit, znasat to a hlavne ci mi do toho nepride pracovna cesta, kde na niekolko hodinovej ceste autom, urcite nechcem byt prave v priebehu postu. Naplanovala som si to sice v case, ked by sa ziadna konat nemala, ale kto vie 8)
Podelim sa s Vami teda, s mojim pribehom a priebehom >:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Moj post :)
(Opisem Vam cely priebeh,rada som vyhladavala podobne prispevky, tak snad to bude prospesne taktiez pre zaciatocnikov alebo pre skusenych, ktory ma pripadne zkoriguju do spravneho smeru).

Vaha 55,5kg (sobota vecer)

Posledna strava : 21.30hod sobota 20.8.11



1.den: 21.8. 11 nedela:

pred obedom okolo 11hod., som pripravila „pozdne ranajky“ pre mojho partnera, jahlova kasa s hrozienkami. Nic to so mnou stále nerobilo, asi som mala v zaludku este nejake jedlo od vcerajska, citila som sa plna, najedena :)).
Vstala som o 8.30hod (krasny 7hodinovy spanok). Tesila som sa na moj start! :) Mierne muky zacali len okolo poobedia cca 15hod, citala som rozne prispevky na nete,aby mi pomahali prekonat hlad. Za cca 2hod.,to preslo. Isla som si zaplavat, hlad uplne zmizol. Masochisticky som pre celu rodinu pripravila na veceru svedske stoly, od vymyslu sveta a pozvala ich na hody :))). Ja som sa hostila len vodou,nic to so mnou nerobilo,nemala som hlad, trocha chute, jedla som vone :) ,dalo sa to zvladnut v pohode, tesilo ma ako vsetkym chuti :delicacy: Po 19hod, som znova pocitila striedave pocity, striedali sa pocity plnosti v zaludku a velkeho hladu. Trochu ma pobolievala chvilku hlava,ale neviem ci to bolo zmenou pocasia,pretoze nahle sprchlo. (Hlava ma nezvykne bolievat). Pocitala som hodiny,kym skonci tento den a dufala, ze zajtra to budem zvladat lespie. Teraz bude skoro 21hod a ja sa citim v pohode, pocity velkeho hladu zmizli a tesim sa na zajtrajsi den :D
Vecer o 22hod. este planujem klystyr.
Info z 20hod.:
Vaha 54,7kg (ubytok 0,8kg)
Tlak 96/60
Puls 64
To vysvetluje asi to bolenie hlavy :) V mojom pripade to ale nie je nic vynimocne, takto nizky tlak mavam bezne.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Dano »

Vitaj.
Wanesa píše: Tlak 96/60
Puls 64
To vysvetluje asi to bolenie hlavy :) V mojom pripade to ale nie je nic vynimocne, takto nizky tlak mavam bezne.
Ak bezne, tak to bolenie hlavy zrejme nesuvisi s (rovnakym) tlakom. Vsetci pisu, ze detox. Ak je tak, (pomaly) pohyb na cerstvom vzduchu, ako prechadzky apod., dostatok vody (moc bezfarebny) pomozu.

Napis, po tych 3 a viac dnoch, ako ti TK klesol.
Ten inac u bezne sa stravujucej populacie klesne aj vtedy, ked sa len vyluci vsetko mastne zo stravy, vratane olejov, orieskov a semien, teda napriklad prechodom len na ovocno-zeleninovo-obilnu "dietu". Vtedy po nom v cievach a lymfe postupne klesa obsah mastnych kyselin, ktore sa tam dostali z traviaceho traktu, viskozita krvi sa teda postupne znizi, krv je tekutejsia a srdce tak moze tlacit menej.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

vitaj na vita

drzim palce

byvas na sidlisku Neptun ?

je lahsie ist na sluzobku pocas postu (ziadne starosti s jedlom) ako pocas navratovky
5 2 8
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dano,
ok budem informovat, urcite :wink: dakujem

Diky za radu a info :wink:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Rudo,
ano veru Neptun :D z Marsu som sa uz odstahovala :wink: (:-)
No s tou sluzobkou, vsade sa pise, ze dlhe cesty autom nie su odporucane,tak neviem teda teraz :mrgreen:
Ono je, ale pravda,ze s prazdym zaludkom sa lepsie mysli a clovek ma velaaaa casu na ine veci,premyslanie a pod.,uvidim po 3dnoch,prekonam co som este neskusila,tak pak napisem moje stavy m:-) uz sa na ne strasne tesim :D je zaujimave sa pozorovat :lol: a mat pocit cistoty :!: :wink: Najviac ma taktiez zaujima ake to bude po tom 3tom dni.Z predoslych postov to uz tak priblizne poznam,ale je pravda,ze moj jedalnicek bol iny ako je teraz a taktiez pripravne dni boli ine, tak to mozno cele bude ine >:-) >:-) :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

Wanesa píše: s prazdym zaludkom sa lepsie mysli..
..na jedlo. :delicacy:

vitam na fore.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Ahojte-radcovia- :wink: ,potrebujem poradit v strave :arrow:

Stravu som teda zmenila z vegetarianskej na :...vita + vega, samozrejme stale s velkymi nedostatkami,preto by som sa chcela informovat, nakolko po precitani roznych prispevkov a informacii o strave, som z toho trosku zmatena :lol:
(maso,pecivo atd.,cukor nekonzumujem uz dlhsi cas), tu mam "par" :roll: otazociek k dalsim veciam, co si o tom myslite a ak mozete, poradte please:

1. Syry,sol:
Ako posledne, som vyradila syry a sol (samozrejme som ich konzumovala v minimalnom mnozstve, syry tvrde). Mozem syry teda nahradzovat klasic.tofu, tofu s riasami?(nakupene v supermarkete)?, sol nepostradam...
/Napadlo ma to preto,lebo vo vegan.restauracii som videla grecky salat a feta cheese bol nahradeny asi tofu/.

2. Zitne, jahlove a ryzove vlocky:
Mam ich stale doma,ale prestala som ich taktiez uz dlhsi cas konzumovat :) neviem ci ich vyhodit,darovat, su taktiez ako lepidlo ?(ako som sa docitala o ovesnych vlockach...) Predtym som ich konzumovala zaliate teplou vodou, pripadne s hrozienkami alebo so skoricou. Teraz ich konzumuje stale moj partner, ale i jeho pomaly nenapdane ovplivnujem :lol: tak aby som ich radsej nenapadne uplne zlikvidovala z jeho jedalnicku,ak by mu mali skodit (a"lepit")...

3. Mlieko:
Nahradila som ho, sojovym alebo ryzovym - je to v poriadku?

4.Racio(iracio) :D chlebicky + suchare:
Nedavno som sa docitala na tomto fore, ze i racio(iracio)suchare, nic moc teda. Stoja mi tam uz dlhsi cas, pretoze neviem, ci nie su taktiez ako lepidlo (Mam ich taktiez doma a hodneee, Ryzove a Sojove bez prichuti samozrejme a soli, najdu sa tam aj zitne :roll: ),asi ich podarujem niekomu, ze? :lol: Neviem co s nimi, su naozaj tak nezdrave? Budem si asi pripravovat radsej z lnenych semienok, ze?(nasla som vcera super recept) :delicacy:

5.Kava:
Kavu mam nahradenu CARO-kavovinovym produktom, 1-2xtyzdenne si dam (s tym sojovym mliekom 1:1(dcl), velmi slaba, ostatni mi hovoria, ze pijem len zafarbenu vodu 8) ), skodi to i tak velmi?Mala by som sa toho radsej zbavit uplne?

6. Cocka, hrach, soja, boby atd.(lusteniny):
Tie posledny cas tiez nejem,lebo neviem ako ich pripravit a co s nimi :roll:
V akej forme by sa mali konzumovat, mozu sa zamrazene i susene(kupovane v pytlikoch)? Susene sa musia, ale varit alebo sa to da pripravit aj inak?
A ako casto, kolko-krat do tyzdna, mesiaca? (Nechcem ich konzumovat prilis ani malo a ci vobec)

7. Otazocka ohladne receptu :P
Vo vegan.restauracii som nedavno videla nieco ako dresing, biele,pevne, konzistencia ako zakysana smotana alebo pevny jogurt. Zakaznici si to davali na salaty.Neviete z coho by to mohlo byt, nikde na nete to neviem dohladat a v mojom okoli nikto nieje vegan alebo nema take skusenosti ohladne vegan.stravy. Mozno z tofu?neviem...

8. Orechy:
Mozu sa konzumovat akekolvek? Naposledy som sa dopocula,ze pistacie nie su prilis zdrave,tak neviem.
Kolko gramov je maximalne napr.na tyzden, nechcem zas do seba zbytocne cpat velke mnozstvo.
(zatial mam doma: lnene,slnecnicove,kesu,vlasske,mandle,para orechy,sezam cierny a biely)

Tak to su moje otazky, v ktorych nemam jasno a nikde neviem dohladat priamu jednoznacnu odpoved. Snad mi budete vediet poradit, kedze je tu vela skusenych vitarianov, veganov a dalsich, ktory mate viac skusenosti a prehladu ako ja.
DAKUJEM!!!!
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

800914:

Hmmm to urcite, dnes mam druhy den a myslienky "ujizdeji k jidlu", ale menej ako vcera :P :delicacy: Dnes som nejaka leniva z pomyslenia len na to, zeby som mala zvykat jedlo...nie si ho este pripravit. :lol: Tento stav je good, snad to bude kazdy den lepsie a lahsie a zbavim sa uplne pocitu hladu a premyslania na jedlo. Zbytocne mi tieto myslienky zaplnaju hlavu :mrgreen: Tesim sa na dni, po 3tom dni, to snad budem mat uz aj silnejsie priznaky ocisty. Zatial nic, ani jazyk, ani moc...ziadne priznaky ocisty 8)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj. Já se vyjádřím jen ke Caru. Ostatní otázky nechám ostatním. :)
V Caru zas mohou být obilné plísně. Já ho taky kdysi pila a nesedělo mi. Vysušovalo mě atd... Možná o stupínek lepší než kafe, ale jen stupínek.
Hezký den přeju.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Pavluska píše:Ahoj. Já se vyjádřím jen ke Caru. Ostatní otázky nechám ostatním. :)
V Caru zas mohou být obilné plísně. Já ho taky kdysi pila a nesedělo mi. Vysušovalo mě atd... Možná o stupínek lepší než kafe, ale jen stupínek.
Hezký den přeju.

Pavluško, dekuji moc krat, fuj...uz jen nazev obilne plisne mi dela zle od zaludku.Uvidim po puste,jak to se mnou teda bude :? :lol: dekuji moc krat za radu,ani nevis jak si ji vazim :wink:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

2.den: 22.8.11 sobota:

Vstala som uz okolo 6hod.,(prevalovala som sa do 8hod.v posteli),vyspala som sa ale skvele,nakolko som isla spat len nieco okolo pol druhej rano.
Cez den som sedela v restauracii, chodila okolo stankou, vnimala vone, ktore mi boli velmi prijemne, ale obzvlast velky hlad som nemala. Chute to ano. V praci som na jedlo ani nepomyslela.
Vypila som asi 3litre destilky (o 1 liter menej jako v prvy den).
Vecer pred 22hod.planujem klystyr, teraz bude 21hod a asi hodinku pocitujem navaly hladu, tak by som si dala aspon jeden hryz z jabka :mrgreen: Po klystyre to prejde, tak šup sem s nim (:-) (Chcela som si do neho dat i jablecny ocet),ale pockam radsej na nejaku reakciu od skusenych, ci mozem :?:
Info z 20hod.:
Vaha 53,5kg (pokles 1,2kg)
Tlak 99/65
Puls 65
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

pardon, mam tam preklep,nema tam byt za datumom sobota, ale samozrejme pondelok (:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

...zase dalsia otazka :D tykajuca sa postu...
Cistite si pri poste zuby zubnou pastou a ustnou vodou?
Aku vodu pouzivate na klystyr?

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem vopred za odpovede m:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

Wanesa, mala by si si prerobit rozmyslanie, svoj emocionalny postoj k strave

pouzivas vyraz NAHRADIT, nahradit syry, nahradit mlieko, nahradit kavu

mi to pripomina ked zaciatocnik vegetarian nahradza maso


akoby si si vnutorne myslela ze tie veci ako mlieko syry kava atd skutocne su strava ze su pre telo dolezite a ze je tam nieco co potrebujes a teda hladas za nich nahradu, aby si tie iste veci doplnila


na tomto emocionalnom stave zaraba obrovsky priemysel, vsetky tie vyrobky z obilia a zo soje sojove mlieka, sojove syry sojove jogurty, sojove hamburgery a samotne tofu

tieto vyrobky - NAHRADY podla mna vobec nie su prospesne potrebne a zdrave a skopr si myslim ze tie sojove NAHRADY skodia viac ako to co bolo nimi nahradene

ja som mal kedysi davno dlhe obdobie ked som NAHRADZAL a ta soja ma pripravila o velky kus zdravia, keby som s tym neprestal tak snad aj o zivot

od masa syrov mlieka kavy odchadzame koli lepsiemu zdraviu, tak preco by sme si ho mali naspat kazit NAHRADAMI


jedz zeleninu a ovocie a na vsetko ostatne zabudni


ak v prechodnej faze ti to nestaci, tak jedz vela varenej zeleniny vo vode, telo sa zzbavi svinstva a postupne sa da varena zelenina znizovat

v prechodnom obdobi sa tiez da vo vode varit sosovica a fazule alebo tiez pohanka a hneda ryza pripadne ine, kym tela zabudne na masovo mliecne obdobie.

pan doktor mam zapal priedusiek, mozte mi ho NAHRADIT zapalom pluc ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

Wanesa píše:...zase dalsia otazka :D tykajuca sa postu...
Cistite si pri poste zuby zubnou pastou a ustnou vodou?
Aku vodu pouzivate na klystyr?

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem vopred za odpovede m:-)

pastu nikdy, morska sol, soda bicarbona, peroxid z drogerky
ustna voda nikdy, s tym by som ani klistyr nerobil :mrgreen:
5 2 8
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Rudo,

:shock: uf, tak to som v uplnom soku, ...vyborna reakcia a vysvetlenie. Zase ma niekto dalej osvietil. A ja som si myslela, ze sojove vyrobky su ok :( hm

Surova zelenina mi vobec nevadi, prave naopak, mam ju radsej ako varenu. Varena mi pride mrtva. Maximalne si ju na sekundicku naparujem, ked mam chut na nieco teple.

S tou ryzov a lusteninami som si nebola ista, tie mi budu urcite postradat, pretoze mam na ne vyslovene neuveritelnu chut niekedy. Tak v tom mojom prechodnom obdobi si ich teda obcas uvarim, ked uz nebudem vediet vydrzat.

Zubna a usta voda, nikdy? Boze tak toto je pre mna novinka. Pouzivam Elmex. Ale zajtra letim do lekarni a kupujem odporucane veci :)
Mozem sa spytat preco je to tak zavadne?Urcite to obsahuje teda nejake slozky, domnievam sa, ktore pre nas nie su prospesne, ale je o az tak vazne?

Rudko, dakujem za info a krasne vysvetlenie o nahradach, suhlasim s tebou...polopatycky vysvetlene a cloveku hned zapne dalsi zavit v hlave :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

cistenie zubov a vsetko ostatne okolo zubov sa tu rozobera podrobne :

viewtopic.php?f=3&t=182

ja som prestal so zubnou pastou koli fluoru - fluor zakrnuje nejake podmozgove zlazy a otrava populcie flourom sa pouziva pri masovej propagande kedze nafluorovany clovek nie je schopny rozmyslat za seba a posudit to co pocuva - je zname ze preve fluorove experimenty pozuili Hitler s Goebelsom ked nafluorovali pitnu vodu pred ich prejavmi masam, ide teda o spiritualnu stranku

samozrejme su aj vsetky ostatne chemikalie ako dovod

ustnba dutina by mala mat svoju prirodzene bakterialnu mikroklimu a to chemikalie vyzabijaju a potom tam rastie to co nema

niekde som cital aj navrh pouzivat na zuby a na vyplach ust rozpustene kapsule s probiotics - teda mliecnojogurtove bakterie - lactobasilus atd ale som to neskusal
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

Wanesa píše: Pavluško, dekuji moc krat, fuj...uz jen nazev obilne plisne mi dela zle od zaludku.Uvidim po puste,jak to se mnou teda bude :? :lol:
není zač, ale nezapomeň, že píšu na základě vlastních zkušeností a Ty můžeš dojít k něčemu jinému. :)
Ohledně půstů a klystýrů, tak už neprovádím ani jedno (už x let ne). Jablečný ocet do klystýru? Ha. No lidé dávají urinu, citron, čaje, někdo dokonce kafe... :shock:
Kdybych si měla vybrat já, tak max. převařená voda.
Zubní pastu jsem při půstu používala přírodní z bioobchůdků. Teď používám co mi doporučí zubařka kvůli sklovině. Ten Elmex jsem tuším taky používala... Nebo občas slanou vodu...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Rudko,

dakujem za stranky a nove info, hned idem citat a vse si urovnat :) dakujem
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Pavluska píše:
Wanesa píše: Pavluško, dekuji moc krat, fuj...uz jen nazev obilne plisne mi dela zle od zaludku.Uvidim po puste,jak to se mnou teda bude :? :lol:
není zač, ale nezapomeň, že píšu na základě vlastních zkušeností a Ty můžeš dojít k něčemu jinému. :)
Ohledně půstů a klystýrů, tak už neprovádím ani jedno (už x let ne). Jablečný ocet do klystýru? Ha. No lidé dávají urinu, citron, čaje, někdo dokonce kafe... :shock:
Kdybych si měla vybrat já, tak max. převařená voda.
Zubní pastu jsem při půstu používala přírodní z bioobchůdků. Teď používám co mi doporučí zubařka kvůli sklovině. Ten Elmex jsem tuším taky používala... Nebo občas slanou vodu...
Pavlusko, mozem sa opytat preco si to prestala praktikovat, mas na to iny pohlad? No ten ocot, som sa docitala na nejakych strankach, o citronu atd., som vedela, preto ma zaujimal ten ocot, ci je to vobec mozne. Vidim, ze sa clovek docita vselico a musi si davat pozor :shock: :wink: Uz som ho mala v ruku, dobreze som si ho tam netreskla :lol: Idem teda citat dalej a dokupim si nejake knizky, zatial moja prva bola len: Sam sobe lekarem od J.C., musim, obohatit kniznicu, citim, ze je cas a menim sa rychlejsie ako som cakala :wink: zaciatok bol pozvolny a teraz ma nakopli asi tie ocisty :!: :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

:) Taky jsem začínala s Cingrošem apod. Postupně si budeš hledat svojí cestičku. Cingroš vycházel dost i z Malachova a něco si vyzkoušel na sobě. Podle nějakých drbů už nežije... je to drb, skutečnost neznám...
K octu- třeba je to fajn, jen bych to určitě co nejvíc naředila.
Já už nepůstuju ani neklystýruju, protože si osobně myslím, že je ještě důležitější stav hlavy než cokoli jiného. Vhodné myšlení, prostředí, obklopovat se správnými lidmi, nenechat se psychicky vysávat atd... Čistá střeva udržovat vhodným jídelníčkem (a nepřecpávat se ani vhodným jídlem). A POHYB! Ale při přechodu v roce 2004 jsem se čistila nadšeně, vlastně už v předchozích letech, půsty, klystýry a bůhvíco ještě. Protože jsem předtím jedla takovou tu českou všehochuť, po které jsem měla velmi komplikovaný zánět slepého střeva a mnoho jiného drobného, co jsem dřív nevnímala. Prasklinky v koutcích úst občas atd. Zločinec byl hlavně lepek, viděno zpětně. Ale mlíko a spol. také není bez viny...
A jinak půst jsem opustila z důvodu, že zpomaloval metabolismus. Jeho klady na mé tělo nevyvážily zápory. Milionkrát víc než nějaký půst pro mě vykoná vhodné prostředí, pohyb, čerstvý vzduch a dobré mezilidské vztahy.
Kdybych byla vážně nemocná, myslela bych třeba zase jinak. Každý máme svou cestu.

Přeju super cestu plnou příjemného dobrodružství.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Pavluska píše::) Taky jsem začínala s Cingrošem apod. Postupně si budeš hledat svojí cestičku. Cingroš vycházel dost i z Malachova a něco si vyzkoušel na sobě. Podle nějakých drbů už nežije... je to drb, skutečnost neznám...
K octu- třeba je to fajn, jen bych to určitě co nejvíc naředila.
Já už nepůstuju ani neklystýruju, protože si osobně myslím, že je ještě důležitější stav hlavy než cokoli jiného. Vhodné myšlení, prostředí, obklopovat se správnými lidmi, nenechat se psychicky vysávat atd... Čistá střeva udržovat vhodným jídelníčkem (a nepřecpávat se ani vhodným jídlem). A POHYB! Ale při přechodu v roce 2004 jsem se čistila nadšeně, vlastně už v předchozích letech, půsty, klystýry a bůhvíco ještě. Protože jsem předtím jedla takovou tu českou všehochuť, po které jsem měla velmi komplikovaný zánět slepého střeva a mnoho jiného drobného, co jsem dřív nevnímala. Prasklinky v koutcích úst občas atd. Zločinec byl hlavně lepek, viděno zpětně. Ale mlíko a spol. také není bez viny...
A jinak půst jsem opustila z důvodu, že zpomaloval metabolismus. Jeho klady na mé tělo nevyvážily zápory. Milionkrát víc než nějaký půst pro mě vykoná vhodné prostředí, pohyb, čerstvý vzduch a dobré mezilidské vztahy.
Kdybych byla vážně nemocná, myslela bych třeba zase jinak. Každý máme svou cestu.

Přeju super cestu plnou příjemného dobrodružství.
Dakujem za povzbudive slova a za "male odhalenie" z tvojho postoja k zivotu,kazdy nazor ma zaujima, kazda "novinka" mi nieco da. Suhlasim s tebou, prvorada je hlava a ludia okolo teba, zit bez stresu. Mozem sa este opytat, postila si vela krat? Ak mas so 7-kou skusenosti, mozes mi len v skratke opisat ako to u teba prebiehalo? A s tym metabolizmom si ma celkom "vystrasila" :shock: :wink: tomu by som sa urcite chcela vyhnut. Dufam, ze ked skoncim post, nepride taky jojo efekt,i ked budem dbat na stravu, vyvazenu, zdravu, neprecpavat sa. Je pravda, ze po 3ke a 48hodinovom poste, som pribrala naspat stejne, furt sa to pohybovalo tak medzi 54-56kg.
Myslim, ze pre mna bude najvacsi boj (ani nie tak zbavit sa vsetkych skodlivin"potravin", to mi problem celkom nerobi), ale vediet kolko zjest, kedy mam dost. I ked som jedla salaty atd.,mala som dni, ked som zjedla dvojitu porciu salatu, vedela som, ze mam dost, ale ked mi taaak chutilo :? Budem sa musiet zapriet, snad si telo zvykne. Ono to prepchavanie i zdravymi jedlami nie je dobre a zbytocne zakyseluje oraganizmus :roll:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

3.den 23.8.11 utorok:
Cely den prebiehal uplne v pohode, hlad nebol, chute sa obcas dostavili. Vnimala som stále vone. Rano som vstala okolo 7hod., trochu nevladna, pocas dna super, plna energie. Na jedlo som nemyslela. Vecerom opat nevladna, bez energie.
23hod. Klystyr
Info z 21.30hod.
Vaha 52,5 (ubytok 1kg)
Tlak 105/68
Puls 54
Dnes som si kupila papieriky na meranie bielkovin, glukozy, PH v moci, vse v normalu, moc svetly, skoro ako voda. Pocas dna suchoty v ustach, na jazyku nemam ale nijak neobycajny povlak :( este sa asi stale necistim.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

Wanesko, každý se ženeme vpřed a vyvíjíme. Nevím, co budu tvrdit příští měsíc, rok, desetiletí, samozřejmě... :)
Své půsty si už do detailu nepamatuju. Popsala jsem něco málo ve starém deníčku, který je už v propadlišti dějin. Ve stávajícím nemám o půstu nic.
Půstovala jsem několikrát, od jedniček po dvanáctku (to zní jak pivo :) ), myslím. Každý půst byl jiný. Půstovala jsem buď na obyčejné vodě, zkusila jsem i destilku, kojeneckou, přefiltrovanou konvicí Britta... (vždy aspoň v začátku i propláchnutí střev), pak i zkouška půstu suchého bez vody... Někdy jsem byla slabá, někdy ne, někdy velká zima, někdy ne. Jednou v závěru půstu velké křeče do nohou. A skoro vždy mi vadil dech. 8)
Každopádně ohledně půstů ať Ti radši radí zdejší půstovníci. Já se mezi ně už neřadím.
Před půstama jsem měla asi 50 kilo, pak to šlo střídavě stále nahoru a nyní mi jde váha korigovat jen pravidelnou stravou, pohybem... a "hlavou". :mrgreen:
Hlavně bych si ujasnila konkrétní cíle půstu a porovnala je s výsledkem co nejvíce lidí, co budeš schopná sehnat. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

4.den 24.8.2011 streda:

Dnes som skoro cely den hlad nemala. Az okolo siestej, ale ten za hodinku presiel. Na obed som dokonca pripravovala salat a sedela pri stole kde sa jedlo. Nic to som mnou vazne nerobilo, ale samozrejme, mala som malu chut, nic strasneho.
Rano som vstavala okolo 7hod, zase sa mi moc nechcelo, boleli ma svaly, asi z toho plavania alebo z ocisty? Neviem...
Dnes som si taktiez zaplavala, asi cca pol hodinku len. Soferovala som, uplne v pohode. Povaha sa nemeni, trosku viac flegmaticky mozno. Sucho v ustach, moč svetly ako voda skoro, na jazyku prilis povlak nemam :?
V noci ma zalievali obrovske horucavy a bolo mi teplo, mala som chvilami hlad, ked som pripravovala brokolicu, ale odolala som v pohode, ako nahle som sa z kuchyni vymotala, hlad aj chute presli, skor mi bolo akoby jemne na zvracanie, možno z unavy. Zacinam sa citit vycerpana. Vacsinou chodievam spavat po polnoci, teraz som uz po 21hod, uplne vyrizena!!!Plavanie mi problem nerobi, ale chodza hore schodami, uf...cela som zadychcana :lol: :roll:
22hod - klystyr
Info z 21hod:
Vaha 51,4kg (ubytok 1,1kg)
Tlak 112/73
Puls 59

Dobru noc, tesim sa na zajtra >:-)
Naposledy upravil(a) Wanesa dne stř srp 24, 2011 22:16, celkem upraveno 1 x.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Omluvam sa, pisem s chybami, len teraz som si vsimla, ale som mooooc unavena, snad to prekusnete (:-)

Zatim čus bus
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

Wanesa píše: Plavanie mi problem nerobi, ale chodza hore schodami, uf...cela som zadychcana
to jsem měla taky
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

Wanesa píše:...
Myslim, ze pre mna bude najvacsi boj (ani nie tak zbavit sa vsetkych skodlivin"potravin", to mi problem celkom nerobi), ale vediet kolko zjest, kedy mam dost. I ked som jedla salaty atd.,mala som dni, ked som zjedla dvojitu porciu salatu, vedela som, ze mam dost, ale ked mi taaak chutilo :? Budem sa musiet zapriet, snad si telo zvykne. Ono to prepchavanie i zdravymi jedlami nie je dobre a zbytocne zakyseluje oraganizmus :roll:
tělo ludra si nezvykne, teda to moje, čekám na to nejmíň 10 let a je to spíš horší
půst je nejlepší co je (pro všechny) a pro mne i snažší než ukázněnost, i když vymlouvající se hlava si vymýšlí denně 100 důvodů proč do toho nejít (aha metabolismus teď nevím jestli zrychlenej nebo zpomalenej si tam určitě přidá, jak čtu pavluš), těla to maj vymyšlený
poslední větu bych si měl vypálit do čela
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Pavluska píše:Wanesko, každý se ženeme vpřed a vyvíjíme. Nevím, co budu tvrdit příští měsíc, rok, desetiletí, samozřejmě... :)
Své půsty si už do detailu nepamatuju. Popsala jsem něco málo ve starém deníčku, který je už v propadlišti dějin. Ve stávajícím nemám o půstu nic.
Půstovala jsem několikrát, od jedniček po dvanáctku (to zní jak pivo :) ), myslím. Každý půst byl jiný. Půstovala jsem buď na obyčejné vodě, zkusila jsem i destilku, kojeneckou, přefiltrovanou konvicí Britta... (vždy aspoň v začátku i propláchnutí střev), pak i zkouška půstu suchého bez vody... Někdy jsem byla slabá, někdy ne, někdy velká zima, někdy ne. Jednou v závěru půstu velké křeče do nohou. A skoro vždy mi vadil dech. 8)
Každopádně ohledně půstů ať Ti radši radí zdejší půstovníci. Já se mezi ně už neřadím.
Před půstama jsem měla asi 50 kilo, pak to šlo střídavě stále nahoru a nyní mi jde váha korigovat jen pravidelnou stravou, pohybem... a "hlavou". :mrgreen:
Hlavně bych si ujasnila konkrétní cíle půstu a porovnala je s výsledkem co nejvíce lidí, co budeš schopná sehnat. :wink:
Diky znova za info ;) dnes som zacalapocitovat mierny povlak na zuboch a mam taku pachut v ustach :x :mrgreen:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

buc11 píše:
Wanesa píše:...
Myslim, ze pre mna bude najvacsi boj (ani nie tak zbavit sa vsetkych skodlivin"potravin", to mi problem celkom nerobi), ale vediet kolko zjest, kedy mam dost. I ked som jedla salaty atd.,mala som dni, ked som zjedla dvojitu porciu salatu, vedela som, ze mam dost, ale ked mi taaak chutilo :? Budem sa musiet zapriet, snad si telo zvykne. Ono to prepchavanie i zdravymi jedlami nie je dobre a zbytocne zakyseluje oraganizmus :roll:
tělo ludra si nezvykne, teda to moje, čekám na to nejmíň 10 let a je to spíš horší
půst je nejlepší co je (pro všechny) a pro mne i snažší než ukázněnost, i když vymlouvající se hlava si vymýšlí denně 100 důvodů proč do toho nejít (aha metabolismus teď nevím jestli zrychlenej nebo zpomalenej si tam určitě přidá, jak čtu pavluš), těla to maj vymyšlený
poslední větu bych si měl vypálit do čela
m:-) no si mi dal teraz (:-) ... s tym prepchavanim...Docitala som sa, ze i prepchavanie a pozdne jedenie(ci uz i zdravych jedal) sposobuje okyselenie organizmu, mas nejake ine info?je to blbost?Ak mozes, porad mi, ako predchadzat zakyseleniu organizmu, no jasne surovou stravou...to vse? ...myslim, ze ja ho mam zakyselene, este nebolo dost casu na to, aby som sa "znormalizovala" :shock: :wink:
A ked ta mam takto na "dráte", mozem sa opytat, ci si post mozem predlzit o par dni s tym, ze po 7dnoch by som ale pridala caje a zeleninove riedene stavy? Alebo radsej mam hned ist na naparenu zeleninu? Myslela som, zeby som si to predlzila tak o 3dni na cajoch a stavach...
No a s tym metabolizmom, tak ja uz teda neviem, kazdy sme individualny :roll: :wink:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Pavluska píše:
Wanesa píše: Plavanie mi problem nerobi, ale chodza hore schodami, uf...cela som zadychcana
to jsem měla taky
Uz hned po 3tom dni postu? Pride mi to dost skoro, citim sa ako 80rocna :lol: tie schody ma uplne "vydychčujú" :mrgreen: a zacina sa mi motat chvilkami hlava, ako ked som mala velmi nizky tlak, ale ako vidis, tlak sa mi mierne praveze zvysuje. Nemerala si si nahodou pri postich tlak? Ak ano, zvysoval alebo znizoval sa ti?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

pocas postu, ak sa popri tom aj hybes

minies za 2 dni vsetok glykogen v peceni aj vo svaloch
a nemas tak ziadny cukrovy benzin pohanat cukrovy motor

Telo sa musi prepnut 100% iba na zavislost len na tukovom motore

a kto na to nie je trenovany (napriklad bezci ak nebehaju aj velmi pomaly a nebehaju na hladno,

tak s tym ma velke problemy

Svaly ked pracuju na tukovy motor tak pokryvaju cely vykon v striktne aerobnom rezime, tuk v aerobnom rezime potrebuje vela kyslika

take vysledok je slaby vykon a tazke zadychcanie


Mne sa naopak pocas postu beha v aerobnom rezime ovela lahsie aj sa lahsie dycha ale len do urciteho tempa, je to otazka zamerania treningu
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

rudo to popsal přesně
já se nepovažuji za postního rádce, třeba na šanku, tam jsem specialist
já se nedomnívám, že by (moje) tělo bylo nějak trvale zakyselený, ostatně zajíček radí jak se měřit a plno lidí to tu i robí, já i při tom přepchávání, kdy se jako zakyselím, i když si to nemyslím, zařadím-li zelenou či mé oblíbené hlávkáče, cítím zase zásaditost
mám dojem že mým stylem to dost rychle prochází, bo jedu vše v tekuté formě a ještě vlákninu plivníkuji pokud to jde, tedy zelovocnou, ale mne to škodí PMN přetížením ledvinového sytému, a rozbalancováním minerálního hospodářství
veledůležité jest žvýkání, konám-li 100 až 200 žvejků na sousto, leze to do žaludku v malejch dávkách a stačí to i odcházet, mám již vypěstovanou citlivost na ukládání v žaludku, cítím tam třeba slupku z rajčete nebo hrozna, nebo 2 kila banánové ščávy atd, v takovém případě vracím do žvýkárny a zkouším znovu překousávat, nejde-li, plivníkuji a tak se bavím celý den, krom dnes kdy je klid
napřed bych vykonal tu 7ku, podaří-li se, je to skvělý výkon, ale stejně i 6ka nebo 4 a půlka, z toho plyne, že každé další prodloužení ať na čaji, nebo lehounké stravě organismu v každém případě prospěje. Jinak půstoví odborníci budou tvrdit že tkzv návratovka je stejně důležitá či více než samotný půst, což asi ano, ale i půst bez ní je lepší enž se cpat.
Ještě k přežírání, jde vždy o příjmech a výdejích, dělám-li výkony (tedy z mého pohledu) mohou být jinak extrémní dávky taktak dostačující
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Chlapci :D dakujem za rady,

myslite teda, ze by som mala zaradit viac sportu, behom tohoto postu (co zvladnem, myslim, samozrejme, ziadne premahanie)? Rano som zacala pouzivat miesto auta tramvaj, takze cesta k nej, pak ponahlanie sa po metre atd.ma nuti hybat sa :) a pak poobede plavam, ked je hezky. Pred postom som cvicila, skoro kazdy den. Brusle, behanie, posilovanie v posilovni (ruky, prsia, sed-leh, zadek a taaak)...asi hodku v posilovni, hodku na brusliach alebo beh, ktory som naposledy prehnala a behala som ako blazen skoro 3hodiny bez prestavky :? pak ma boleli samozrejme kolenne klby a urobila som si pauzu, bolo to asi tak 2tyzdne pred tymto postom, ked som prestala cvicit uplne a tym som samozrejme nabrala z 53kg na spominanych 55,5kg (vacsi prijem ako vydaj, fuj hanba mi) :shock: :roll:
Dnes pocitujem teda uplnu vycerpanost, ale zaplavala by som si :( no nie je cas, musim makat az do noci :( Vypila som uz 3litre vody, mierne tlaky v hlave neprestavaju, dalsie info napisem vecer (ako vzdy) :wink:

Super, dakujem za radu, tak ked skoncim post, zacnem s cajikami. Napisem pak, ako to ide :delicacy:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: půst je nejlepší co je (pro všechny) a pro mne i snažší než ukázněnost, i když vymlouvající se hlava si vymýšlí denně 100 důvodů proč do toho nejít (aha metabolismus teď nevím jestli zrychlenej nebo zpomalenej si tam určitě přidá, jak čtu pavluš), těla to maj vymyšlený
poslední větu bych si měl vypálit do čela
nesouhlasím. :D Ale nemůžu zase znova, pořád dokola, už unavujícně, rozvinout, běžím na večerní akci. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

5.den 25.8.2011 stvrtok:

Po kratkom spanku som vstala plna energie, horsie to bolo pocas dna, dnes som bola skutocne slaba. A bolela ma hlava. Da sa povedat, ze prvy a dnesny den boli najhorsie. Ako som sa docitala, piaty den by som uz nemala pocitovat hlad alebo ho pocitovat velmi malo, u mne to bolo uplne opacne, skoro cely den som mala velky hlad, ale mozno i preto, ze som sa drazdila schvalne vonami, ovoniavala som jabka, nektarinky,rajcata (skusala som sa, co to so mnou spravi a ci mam cuch skutocne citlivejsi)...zaver: mam :) boze, ako sa ja len tesim na to naparene rajcatko :delicacy:
Jedine, co mi vratilo energiu, bola vecerna sprcha po praci, dala som si na telo rozne balzamy, dopriala som si dlhu a vonavu sprchu, postavila ma na nohy a ja mam zas energiu m:-)
Takze, zaciatocnici : sprchovat, sprchovat, sprchovat (:-) aspon mne to pomaha...
Klystyr 21hod.
Info z 20hod:
Vaha 50,6kg (ubytok 0,8kg)
Tlak 100/70
Puls 56

Tak uvidim zajtra, prosiiiiiiiiiiiiiiiim snad ten had uz prejde a ja sa zobudim bez pocitu, zeby som si dala nieco fajneeee :roll: (ako dnes rano, to sa mi stalo po prvy krat, rano som po prebudeni nikdy nemala hlad-ani pocas postu, ani normalne)...
pa pa
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od martin_hk »

Wanesa píše:5.den 25.8.2011 stvrtok:

Po kratkom spanku som vstala plna energie, horsie to bolo pocas dna, dnes som bola skutocne slaba. A bolela ma hlava. Da sa povedat, ze prvy a dnesny den boli najhorsie. Ako som sa docitala, piaty den by som uz nemala pocitovat hlad alebo ho pocitovat velmi malo, u mne to bolo uplne opacne, skoro cely den som mala velky hlad, ale mozno i preto, ze som sa drazdila schvalne vonami, ovoniavala som jabka, nektarinky,rajcata (skusala som sa, co to so mnou spravi a ci mam cuch skutocne citlivejsi)...zaver: mam :) boze, ako sa ja len tesim na to naparene rajcatko :delicacy:
Jedine, co mi vratilo energiu, bola vecerna sprcha po praci, dala som si na telo rozne balzamy, dopriala som si dlhu a vonavu sprchu, postavila ma na nohy a ja mam zas energiu m:-)
Takze, zaciatocnici : sprchovat, sprchovat, sprchovat (:-) aspon mne to pomaha...
Klystyr 21hod.
Info z 20hod:
Vaha 50,6kg (ubytok 0,8kg)
Tlak 100/70
Puls 56

Tak uvidim zajtra, prosiiiiiiiiiiiiiiiim snad ten had uz prejde a ja sa zobudim bez pocitu, zeby som si dala nieco fajneeee :roll: (ako dnes rano, to sa mi stalo po prvy krat, rano som po prebudeni nikdy nemala hlad-ani pocas postu, ani normalne)...
pa pa
úžasné, držím palce! tlak báječný, puls taktéž, pochopitelně i váha :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

nie som odbornik na posty skor na behanie, tak to beriem odtial

ku tej hlave - mozog bezne ide na glukozu

pri poste (podobne ako pri vycerpani ultrabehom ...) nedostava glukozu a trpi

pecen sa snazi premienat tuk na glukozu, ale je to tazka robota ked zaroven ma seba sama cistit a cistit cele telo od toxinov

Je teda velmi pravdepodobne ze pecen proste nestiha premienat tuk na gluzkozu a zasobovat mozog dostatocne == bolesti hlavy

sportovanie pocas postu s preto neodporuca pripadne musi byt velmi striktne tak pomale ze je ciste v tukovom rezime, v praxi pomale prechadzky s hlbokym dychanim
a ziadne posilovacky a intenzivny pohyb

Mozog ma schopnost sa preladit a ist na ketony a prestat byt zavisly od glukozy ale to je dlhodoby proces, podla mna sa to moze stat dlhodobe pri necukrovej strave alebo pri posteniekde okolo 20 dna ??? len strielam od boku

Z tych dovodov som v nedavnej minulosti preferoval namiesto postu robit limonadove ocisty, ked som pil vodu alebo caj s citronom ceyen peper (stiplavy cerveny prasok) a namiesto originalneho javoroveho syrupu som si daval med

z hladiska preberanej temy po troske dodavany med akurat udrzuju krvnu glukozu tak aby ju dostaval len mozog a neboli pocas ocisty hlavove problemy a tiez dodava trosku glukozy samotnej poceni ktora sa zivy glukozou dodavanou zvonku ked premiena tuky na energiu pre svaly

pri behu ako maraton ked sa popija po troske cukor tak sa nim len vyzivuje pecen aby premienala tuky na energiu pore svaly a nie ako si mylne nezasveteni vysvetluju ze ten vypity cukor pohana svaly na beh a prepocitavaju kolko cukru musia dodat na kazdy odbehnuty km

maraton a ultra beh je v podstate taka urychlena ocista preto pocas a po nom sa clovek citi ako ked nahromadi vsetky detox symptomy zo 7 postu do niekolkych hodin.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
buc11 píše: půst je nejlepší co je (pro všechny) a pro mne i snažší než ukázněnost, i když vymlouvající se hlava si vymýšlí denně 100 důvodů proč do toho nejít (aha metabolismus teď nevím jestli zrychlenej nebo zpomalenej si tam určitě přidá, jak čtu pavluš), těla to maj vymyšlený
poslední větu bych si měl vypálit do čela
nesouhlasím. :D Ale nemůžu zase znova, pořád dokola, už unavujícně, rozvinout, běžím na večerní akci. :mrgreen:
jak to?, sporný je jen to pro všechny a to je jen moje domněnka, a to že moje hlava přidává další argument zrychlování nebo zpomalování proti půstu je bohužel pravda no a čelo je moje
já mohu při půstu hovořit jen o pohybu, po více dnech jsem rád že žiju, ale pamatuju že ještě na květině servru jeden klustější začátečník tvrdil že přitom běhá, ovšem kdo ví jsme ve virtualitě, ale pohyb při postu jest důležitý, jestli ho děláme lazarovitě v posteli, účinek se silně snižuje
nechápu chuť na sparené rajče, na syrové prezreté to áno a dovčil už zbodl půlku del sapa a čtvrku wotrmelouna
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

úžasné, držím palce! tlak báječný, puls taktéž, pochopitelně i váha :)[/quote]

Dakujem :D stym tlakom som si nebola ista, neviem ako to ma vypadat, ci dole, ci hore, ci co (:-) Dnes sa citim dobre, konecne :roll: vcera to bolo priserne :cry: dakujem za podporu, dodava mi to vela sily a i zalozenie mojho dennika, bolo i z tohoto dovodu...vedela som, ze podpora bude jedena z veci, co mi pomozu prekonat prvu 7čku. Uz teraz rozmyslam, kedy si dam dlhsi post..ale predtym som si naplanovala este precistenie stavami a pocula som, ze i kefirom sa da, ale to sa musim docitat viac, co a ako :wink:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

nechápu chuť na sparené rajče, na syrové prezreté to áno a dovčil už zbodl půlku del sapa a čtvrku wotrmelouna[/quote]

No ja mam chut na naparene rajce, brokolicu nebo i na jablicko, mrkev, hrusku, kedluben, meloun... (:-) proste chute chute chute :mrgreen: nevim, mozna je to nenormalni (:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Ujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee precitala som vcera celu knizku od Partykove, " hladoveni pro zdravi " a aspon Vas uz nebudemm zatazovat tolkymi otazkami :mrgreen: je uzasne co som sa dozvedela a odpovedala si na nepoznane, na moje vecne otazky a urcite mi to pomohlo i v mojich dalsich krokoch, jupíííííííííííííííí m:-) Skutocne je potreba citat a citat..ked sa uz niekto vydal touto cestou!!! Zaciatocnici,pozor!!!! :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Jindra »

Wanesa píše:precitala som vcera celu knizku od Partykove "Hladoveni pro zdravi"
Taky mám tuhle knížku celou pročtenou, udělalas báječně, je důležité mít půst nastudovanej
Za velmi cenný zdroj info považuji mimo jiné též fórum Pavlova webu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Jindra píše:
Wanesa píše:precitala som vcera celu knizku od Partykove "Hladoveni pro zdravi"
Taky mám tuhle knížku celou pročtenou, udělalas báječně, je důležité mít půst nastudovanej
Za velmi cenný zdroj info považuji mimo jiné též fórum Pavlova webu
Tam som sa uz nejak tak dostala, ale nestihla hodne toho precitat, diky, ze si mi to zase pripomenul a dakujem za povzbudenie. Dnes vypada byt den ovela lepsi ako vcera, energia mií nechyba m:-) jupííí
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: jak to?, sporný je jen to pro všechny
:wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

6. den 26.8.2011 :

Dnesny den bol zvlastny, citila som sa, akoby som ocistou ani neprechadzala, obcas sucho v ustach, povlak na zuboch a jazyku velmi mierny, menej ako predosle dni. Ale je zaujimave, ze obcas na mna prisiel maly hlad, to asi, ze pracujem vedla restauracii a vone ma drazdia, ono by to uz ale siesty den nemalo byt, tak neviem. Stale rozmyslam cim to je. Zeby z dovodu, ze som si prve dni cistila zuby Elmexom a mozno sa mi nieco z toho dostalo do zaludka? Alebo minule som pouzila balzam na suche rty (zeby z neho som si kus "ujedla" nevedomky?) :mrgreen: neviem...(na toto stale hladam odpoved) :(
Na konci praci som sa dostala do velmi vypatej situacii, skoro som vse pokazila, neuverite, ale normalne som si kupila mrkvu, ze ked pridem domov, urobim si 1:1dcl stavu a proste si ju pomalinky vychutnam, tak som bola vynervovana. Nakoniec som to zvladla >:-) som tomu strasne rada, odlozila som si ju na neskor do ladnicky :wink:
Dnes som behala hore schodmi ovela lahsie, odplavala som 700m, uplne lahucko, milujem plavat, mimo postu som plavala 2-3km, dnes som ale skoncila pri 700m, uvidim co to so mnou zajtra urobi, nieje to vela, ale nechcem to ani prehanat, musim sa odpozorovat,aby som vedela, co si mozem nabuduce dovolit a co nie.
Tento post je pre mna taky experimentalny :D
Dnes pisem skor a i udaje budu z ineho casu ako obvykle, pretoze som v praci skoncila skor ako ine dni.
Takze tu to je:
Klystyr 19hod.

Info z 18hod:

Vaha: 49,8kg (ubytok 0,8kg)
Tlak: 105/65
Puls: 59

Zacinam byt na seba strasne hrda, zajtra bude siedmy den, to bolo v kutiku duse mojim prianim na zaciatku, dalsie 3dni planujem ocistne caje a zeleninove stavy a tym koncim, zacne klasicka navratovka, naparena zelenina..atd. (:-) Snad to posledny den nepokazim, ale verim, ze nie, uz len predstava, ze som to zvladla, je neskutocna a asi to mi dava tolko sily, pozitivity a elanu :lol:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Ale predsa, mozno mam otazocku :lol:

Co s tym tlakom a pulsom, mam ho uplne rovnaky ako normalne, i ked nepostujem pohybuje sa mi v podstate takto nejak. Je to normalne? Alebo je to ojedinele, zvysuje sa alebo znizuje postujucim? Som z toho nejaka nesvoja
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Jo a este som zabudla uz dva dni dodat, ze pijem 3 az 4litre denne, asi preto mam tak svetly moc a na jazyku nie prilisny povlak. Ked ho ucitim, okamzite si ho skrabem dole zubnou kefkou, zuby precistim. Citim to hlavne rano a v dopoludnajsich hodinach. (kym sa nenalijem 3litrami :D pak to je o nieco miernejsie a neprekaza to). Nikdy nepijem vodu, ked mam na jazyku povlak, vzdy si ho pred pitim vycistim, aby som zbytocne do seba necplala skodliviny, ktore sa jazykom vylucuju (snad uvazujem spravne) :shock: :wink:

Tak to info o piti (snad pomoze).

Tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa na zajtra a ja idem zas citat a citat, tak sa pre dnesok majte m:-)
Odpovědět