Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dobre ranko,
je tu siedmy den , poriadne nic som nespala, ale od vcera som plna energie, mam chut ist nieco robit, behat, varit, plavat, bruslit...nieco z mojich konickov..Dnes chcem urobit nejake pocutky, kupim datle, figy, orechy a urobim gulicky, budem mat navstevu, tak nech si pochutnaju :delicacy: obchody, ale niesu este otvorene, tak asi dam prednost tym korculiam, na plavanie nie je teplo :mrgreen:
Vecer napisem, ako dopadol moj posledny den >:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dobre ranko,

takze vcera vecer som nestihala napisat info, takze pisem dnes rano.

7.den 27.08.2011: sobota

Cely den bol uzasny, plna energie, nevypila som toho dost, asi len 1,5litra, nejak ma nesusilo, na jazyku som mala len mierny povlak, nie taky ako v predosle dni, akoby mizol, neviem co to znamena, musim ist niekde lovit v knihach >:-) . Hlad som nemala a to som cely den behala po obchodoch, pripravovala rozne pokrmy :D ako raw gulicky a dalsie, skusala som nove recepty..atd. Len smola, ze som nic neochutnala, ale rodiny som sa neustale vypytovala: ako to chuti, aku to ma chut, je to dobre, co tam chyba, co by ste tam pridali...? (:-) Spala som na to, len par hodin, ale energie som mala na rozdavanie.

Info z 21hod.

Vaha 49,3kg (ubytok 0,5kg)
Tlak 100/65
Puls 69
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dnes tu mam den 8-my, mam chut to potiahnut este na 10, ale nejdem to silit, neponam sa a potrebujem zistit ako som s tym s NAVRATOVKOU, je lepsie mat navratovku kratsiu a zvladnut ju ako, si post (ktory je lahsi ako navratovka) predlzit a pak mat dlhsiu i navratovku, ktoru clovek nezvladne. Takze, caka ma 3dni, pitie zeleninovych stiav, plus potom 7dni navratovky.
Som zvedava ako to vse dopadne :D ked si dnes dam k obedu prvu stravu, 1dcl mrkvovej stavy riedenej 1:1, je zaujimave, ale, ze chut , vonkoncom hlad nemam....

Za nejaky cas (najprv sa musim docitat kedy) planujem dalsiu ocistu (10 alebo 14), ale musim sa kuknut do nejakeho infa, kedy je to najvhodnejsie, chcem si ju urobit fakt perfektne, podla biorytmov a tak. Medzitym sa budem postit 1xdo tyzdna, vybrala som si utorky s 24 alebo 36hodinovym postom (este uvidim) a pak 1x do mesiaca , na konci mesiaca 3dnove posty (utorok,streda,stvrtok). Tak uvidim, ci to splnim :lol: a mam pevnu volu. Sama som ale prekvapena, ze som zvladla 7cku, ked som mala pred sebov este 6dni a v prvy den mi krucelo v bruchu, nemyslela som, ze to potiahnem az sem (ano dufala a zelala som si to)ale netusila som, ze mam taku volu, asi sa to odrazilo v mojej cielavedomosti, ked raz nieco chcem, tak si idem pevne za tym. Ale jedlo bolo mojou slabou strankou, strasne rada som uzobavala (kus orieskov, kus fig, kus tam toho a tak), takze preto to prekvapenie z mojho zvladnutia!!!! m:-) A este nieco, myslela som si, ze v prvy den (rano) po poste, budem utekat hned do kuchyne a odstredovat stavu a ja tu lezim v posteli a pisem Vam (ziadna chut, ziadny hlad, je mi takto dobre, nemusim prezuvat, nic slinit).
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
POZOR: Vcera ako som robila RAW gulicky, som si pokazila 2mixery, prehriali sa mi :lol: proste mi to tie figy, datle..atd, sekat a pomlet poriadne nechcelo, PORADTE MI STRANKY ALEBO KONKRETNE AKY ROBOT, MIXER, SEKAC SI MAM KUPIT, PROSIIIIIIIIIIIIIIIM (milujem varit a hlavne skusat nieco nove a som z toho cela nestastna :wink: )
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

to zalezi kolko chces investovat..
ak to chces zriesit s minimalnymi nakladmi tak hladaj cim lacnejsi s dobrym vykonom. (od 500-600 watt vyssie)
silny motor je zaklad ak chces blendovat tvrdsie veci typu napriklad aj tych fig/datli co sa ti teraz nepodarilo.

500watt motor je minumum vlastne uz aj na blendovanie smoothies z ovocia, co je sice len o nieco hustejsie ako voda, slabe Mixery ale cokolvek hustejsie pretazuje az casom skolabuju.

a tiez je hlavne dolezite aby si si este pred kupou ujasnila co vsetko chces aby ten Robot vedel.
na mixovanie a blendovanie ti staci Mixer/Blender s dobrym vykonom.

ak ale chces aby vedel odstavovat alebo mliet pri pomalych otackach tak to uz potrebujes uplne inu masinku. napr. nasetrit na Green Star alebo Champion juicer sa povazuje za dobru investiciu v tomto smere. okrem juicov vedia aj mliet a par dalsich funkcii. a su dlhodobo vyskusane a odporucane na raw forach.. vydrzia roky kazdodenneho pouzivania/zneuzivania.

je aj vela inych dobrych juicerov inych znaciek. o tychto dvoch by sa ale dalo konstatovat ze su benchmarkom vo svojej triede, GS v kategorii dvojvrtulovych juicerov a Champ medzi jednovrtulnikmi.

medzi mixermi a blendermi je benchmarkom VitaMix. pri tych najvykonnejsich mixeroch sa hruba sila uvadza uz nie vo wattoch ale BHP /brut horse power/.
vitamix ma myslim 2. teda po nasom konske sily :)
videl som ale niektore blendery len o trochu slabsie, ale odost lacnejsie.. zlata stredna cesta.

ja som si to skombinoval tak ze pouzivam lacny mixer (na obale uvadzali ze Blender. tie by mali zvladat aj hustejsie hmoty. skus hladat aj podla toho) uz ani neviem kde kupeny ale ma asi 600 watt tak sa s nim da mixovat aj hustejsia hmota. a do juiceru som zainvestoval po vyskusani par lacnejsich modelov a nespokojnosti s nimi.

konkretne na tie vyssie spominane figy/datle by som mixer nepouzival, to pomelie lepsie a hlavne bez prehrievania napr. GS alebo ine pomalo-otackove juicery s funkciou mletia.

pri mixovani Mixerom je potrebne aby bola zmes dostatocne riedka, keby si prilievala trochu vody alebo juicu zrejme by sa ti tie dva mixery neodpalili. ale to by si z toho mala figovo/datlovu kasu namiesto guliek :)
Naposledy upravil(a) 800914 dne ned srp 28, 2011 9:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

je dobre aj pouzit nozik a veci predsekat, nech sa motor netrapi

mnohe veci by sa dali spravit aj uplne rucne, bez motora
5 2 8
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

ano a aj usetrit sa da na mlynceku alebo juiceri vela ak sa rozhodnes pre manualny namiesto elekrickeho.

kvalita vyslednej stavy a pomletej zmesky moze byt pritom velmi podobna ako na elrkrickych masinach, akurat ze konsku silu si musis odkrutit sama.

na mensie mnozstva ale manualne masinky uplne stacia a trochu si pri tom aj zacvicis :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

ak manualny, odporucal by som vyrobeny z nerez ocele alebo inej tvrdej kovovej zliatiny. vydrzia ti ovela dlhsie ako tie z plastu. to z vlastnej skusenosti :)
ale nutno priznat ze som ich pretazoval a nedodrziaval pokyny odstavovat po malych davkach. strkal som z netrpezlivosti vzdy viac a radsej krutil vacsou silou. takze zrejme ak dodrzis pokyny vyrobcu na zaciatok by ti stacil aj umely Healthy Juicer. kym som ho nezdemoloval bol som s nim velmi spokojny. juic bol kvalitou porovnatelny s drahymi elektrickymi juicermi. nemas totiz pmn sancu tocit klukou tak rychlo ako centrifuga :)
takze sa ti nic neprehreje.

rovnako to plati pri manualnych mlyncekoch.

manualny Healthy juicer kupis cca za 30 Euro, za podobny ale z nerezu das cca 3x viac. ale vydrzi urcite dlhsie.

v manualnych mlyncekoch nemam prehlad ale nemali by byt drahsie ako porovnatelne manual juicery.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

a do juicu alebo smoothie atd sa nedostane rusive EM ziarenia z motora

pokial sa jedna o vyrobenie zmesi zo suseneho ovocia a orechov atd tak som myslel rucne ako naozaj rucne, nasekat nozom a premiesit na doske, co je tvrdsie doklepkat kladivkom atd, teda rucne rucne.


mam rucny liatinovy mlyncek co vyzera ako byval za sociku mlyncek na rybizle ked sme vyrabali ribezlove vino


chystam sa na tom vymlyncekovat zelene stavy z listov salatov travy atd a pit chlorophyl
5 2 8
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

rudo píše: pit chlorophyl
dnes som v ASDE vymakol organicke romain lettuce za 1 libru v standardom sacku po dve hlavy. kupil som na test 3 paky ale vyzeraju zdravo. asi nejaka promoocia a nie vypredaj.
radsej mam sice silnejsie koncentraty ale aj z lettuce listov sa odstavi pekna zelena polievocka. predvcerom som juicil nejake ine non-romain lettuce s mrkvou a pilo sa lahodne.
osobne ale preferujem u zelenej stavy horkost tak ze cloveka strasie ako pri poldeci domacej. z kupovanych ma ten efekt cumbajspil roketa, petrzelka vnat, potocnica, listy cvikly..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Sweetie »

pro zeleny je nejlepsi zajiti k pakistancum, kdyz uz ne na louku. mne se misto mrkve osvedcila korenova petrzel. je celkem neutralni, po staveni mrkve mi padaly vlasy, je mekkci nez mrkev, clovek se nemusi bat ze zlomi klicku, a vycisti sneka lip.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

jeee diky za tolko info, popremyslam aky teda kupim, na sekanie orechov mam a odstavnovac tiez, zatial funguje bezproblemovo (:-) len tie datle sa v tom momlet vobec nedali, lepili, no hroza, tak na to potrebujem nieco vymysliet, idem teda podla Vasich rad a hladat a hladat...az nakoniec nieco snad kupim, aby som mohla v kuchyni vyvadzat :D
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

1. den NAVRATOVKA

Od rana neskutocne opat (ako vcera) vela energie.
Vstala som okolo 6.30hod, prvu 1dcl (+ 1dclvoda) mrkvovu stavu som mala o 11.30hod, dala som si to ako obed, do misticky a s malou lyzickou pomalicky jedla (ani som to nedojedla), asi len tak polovicu. Neskutocna chut, sladucka mrkvicka :wink: mala som zachvaty ako blazon, az som sa rozosmiala, ked som to jedla. (:-) a cely cas srandovala, vzdychala ake je to fajne :lol: :P :delicacy:
Druhy pokrm som mala okolo 16hod, nechcela som uz jest, ale pocitovala som hlad, tak som si zase dala 1dcl mrkvovej stavy s 1dcl vody, zjedla som to cele (zase v misticke a jedla s malou lyzickou), vymyslela som si to preto tak, aby ma to nahodou nenutilo z pohara vypit naraz velke mnozstvo.
Vody som zas vypila malo, asi 1,5litra, na jazyku ziadny povlak, suchoty nie az take velke.

Vecer klystyr.
Chut mam, dala by som si nieco, ale nechcem do seba zbytocne pchat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Sweetie »

Wanesa píše:1. den NAVRATOVKA

Od rana neskutocne opat (ako vcera) vela energie.
Vstala som okolo 6.30hod, prvu 1dcl (+ 1dclvoda) mrkvovu stavu som mala o 11.30hod, dala som si to ako obed, do misticky a s malou lyzickou pomalicky jedla (ani som to nedojedla), asi len tak polovicu. Neskutocna chut, sladucka mrkvicka :wink: mala som zachvaty ako blazon, az som sa rozosmiala, ked som to jedla. (:-) a cely cas srandovala, vzdychala ake je to fajne :lol: :P :delicacy:
Druhy pokrm som mala okolo 16hod, nechcela som uz jest, ale pocitovala som hlad, tak som si zase dala 1dcl mrkvovej stavy s 1dcl vody, zjedla som to cele (zase v misticke a jedla s malou lyzickou), vymyslela som si to preto tak, aby ma to nahodou nenutilo z pohara vypit naraz velke mnozstvo.
Vody som zas vypila malo, asi 1,5litra, na jazyku ziadny povlak, suchoty nie az take velke.

Vecer klystyr.
Chut mam, dala by som si nieco, ale nechcem do seba zbytocne pchat.
boze to je vule, kdepak se to trenuje. smekam.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Sweetie píše:
Wanesa píše:1. den NAVRATOVKA


boze to je vule, kdepak se to trenuje. smekam.
Ani ja to nechapem, kebyze ma poznas pred postom, hroza :( ale asi som mala dobre ponaucenie s 3ky, kde som navratovku uplne zvorala a dala si dokonca decku vina a syr. Bozeeee ako mne bolo zle. Hrozne, od vtedy som so sebou sekla. Ziadne syry!!!!OMG a tak som ich milovala :lol: a teraz v poho, vobec nemam chut.
No a dnes tiez, prisla navsteva doniesla nejake kolace, asi 5druhov, ovocne, cokoladove, bananove,nejake plnene rulicky, tvarohove a ja mam doma stale raw gulicky (:-) ono asi by som si ich nedala, ani kebyze nie som v navratovke, ale ...mlsali a mlsali predomnou a vychvalovali si ake su uzasne. (Ja som si len v duchu myslela, len si dajte muku a cukor, nech Vam riadne polepi creva) (:-) hmmm moje raw gulicky im teda moc nechutnali, ked som videla, ze zo par este zostalo (inokedy, ked som varila z jedov, vsetci sa oblizovali az za usami a nic nezostavalo)...dnes taktiez,radsej preferovali kremove, cokoladove plnky... :oops: hm nevedia co je dobre!Musim si zvykat. S tou istou navstevou sa mi pred pol rokom stalo nieco podobne(aspon sa zasmejes)...servirujem vynikajuci chrumkavy edovy salat s redkvickou..atd. a po zjedeni sa ma dotycny spytuje, ked som odnasala zo stola.... VYBORNY PREDKRM, CO BUDE AKO HLAVNE JEDLO?.... (:-) a ja na neho zvypulenymi ocami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no comment, hovori za vsetko (:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Jindra »

Wanesa píše:jeee diky za tolko info, popremyslam aky teda kupim, na sekanie orechov mam a odstavnovac tiez, zatial funguje bezproblemovo (:-) len tie datle sa v tom momlet vobec nedali, lepili, no hroza
namočila jsi (datle, fíky...) předem? Za sucha bych to uměl leda rukama. Před strojovým mixováním zásadně máčím (a datle navíc krájím napůl, protože občas tam je zapomenutá pecka).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Jindra píše:
Wanesa píše:jeee diky za tolko info, popremyslam aky teda kupim, na sekanie orechov mam a odstavnovac tiez, zatial funguje bezproblemovo (:-) len tie datle sa v tom momlet vobec nedali, lepili, no hroza
namočila jsi (datle, fíky...) předem? Za sucha bych to uměl leda rukama. Před strojovým mixováním zásadně máčím (a datle navíc krájím napůl, protože občas tam je zapomenutá pecka).
Jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis tak to som ich nenamocila haha, aha tak tu je to (:-)

Ten stroj budem zhanat, hned ako sa dostanem do predajni, budem hladat , snad najdem good.

Mimochodom, kupujes si brusinky, susene? Ja ich zhanam uz niekolko tyzdnov, ale vsetky maju v sebe pridany cukor :evil: :cry: neviem na co ich tak nicia....
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od 800914 »

prida to na vahe. zo 100g predaju 150.
a vacine ludi to tak navyse aj viac chuti. sladky biznis.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Panda »

Wanesa píše:...Mimochodom, kupujes si brusinky, susene? Ja ich zhanam uz niekolko tyzdnov, ale vsetky maju v sebe pridany cukor :evil: :cry: neviem na co ich tak nicia....
Možná by stačilo je opláchnout a na chvíli namočit?
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Panda píše:
Wanesa píše:...Mimochodom, kupujes si brusinky, susene? Ja ich zhanam uz niekolko tyzdnov, ale vsetky maju v sebe pridany cukor :evil: :cry: neviem na co ich tak nicia....
Možná by stačilo je opláchnout a na chvíli namočit?

Fakt jooo? dostanu z toho ten cukr vsetok von?...jasne, ze preferujem cerstve, ale uz teraz vymyslam recepty, kde by sa susene hodili :))) ty to tiez tak robis???
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

2. den NAVRATOVKA:

Tak rovno, hned na zaciatku Vam poviem, ze som to prehnala... planovala som dnes pit len mrkvovu stavu, tak 0,5litra za den + voda a dopadlo to takto:

11hod: stava z jabka + mrkev (asi 2dcl)

15hod: rozmixovane 1 male rajce + 3listky bazalky - s vodou (asi 1,5dcl) + nektarinka

18hod: kase: banan + jabko (skoro cela miska, cca 2,5-3dcl mohlo to byt)

To posledne jedlo som jedla i ked som nemala velky hlad :cry: :oops: ale chut, citim sa inak uplne OK, akoby plna, ale ziadna bolest nic, plna energie. Ta chut ovocia bola proste tak neodolatelna, ze som podlahla, vsetko ovocie mi pripadalo, tak strasne sladke, akoby bolo macane este aj v mede alebo co (:-)

Takze takto to so mnou dopadlo, nedodrzala som predsavzatie, ze budem pit len stavy dalsie 3dni

Voda ( asi 2litre)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Rozhodla som sa, ze navratovku spisem naraz, aby to bolo zrozumitelnejsie, takze, napisem ked dokoncim este par dni navratovky, dnes sa ale drzim, treti den a pijem len stavy, nie ako vcera :D
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od gabrielik »

Gratulujem k pôstu a držím palce s návratovkou. ja mám druhý deň návratovky, zatiaľ v sebe len 1,5 deci riedenej mrkvovej šťavy a musli tyčinky pre ostatných v sušičke. Proste keď mám chute, tak sa vybíjam na jedle pre ostatných. Ale je pravda, že som ráno musela utiecť z kuchyne keď tam začala rozvoniavať škorica a všetky tie dobroty zo sušičky. Dávala som tam aj zvyšok ďatlí. Namočených na chvíľu v troške vody. A tú vodu, keď necheš použiť do jedla tak ju nevylievaj ale vypi.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

gabrielik píše:Gratulujem k pôstu a držím palce s návratovkou. ja mám druhý deň návratovky, zatiaľ v sebe len 1,5 deci riedenej mrkvovej šťavy a musli tyčinky pre ostatných v sušičke. Proste keď mám chute, tak sa vybíjam na jedle pre ostatných. Ale je pravda, že som ráno musela utiecť z kuchyne keď tam začala rozvoniavať škorica a všetky tie dobroty zo sušičky. Dávala som tam aj zvyšok ďatlí. Namočených na chvíľu v troške vody. A tú vodu, keď necheš použiť do jedla tak ju nevylievaj ale vypi.
Ahojda, dakujem, v navratovke som uz uplne cela :( a 2x som zjedla i vacsiu porciu ako som chcela a potrebovala, jem uz normalne, salaty, naparenu zeleninu, dokonca som si vcera dala aj orechy, ktore by sa nemali, inak sa citim uplne v pohode, okrem tych stavov po prejedeni, ked mam zbytocne nafuknute brucho a citim aka som plna :roll: co uz so mnou, v tej navratovke sa musim este ucit a to poriadne. Ked sa na to pozriem do zadu, som sama zo seba prekvapena,ze som tych 7dni zvladla uplne na vode a teraz v navratovke mam tieto problemy. Musim si vycvicit pevnejsiu volu, ovladat chute, to je aspon pre mne to najhorsie, chute,chute chute...citim sa ako tehotna obcas (:-) Vaha mi stupla na 51 az 51,5kg :? takze dnes davam den na vode, citim sa fakt tak plna, fuj mi :cry: :roll: :D
O tej skorici mi ani nehovor, dnes rano rozvoniavala v mojej kuchyni tiez :mrgreen: :delicacy:
Chcem sa opytat aku mas susicku a kolko tak cca stoji? Rozmyslala som, ze tym vybavim svoju kuchynu tiez :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

Wanesa píše:
gabrielik píše:Gratulujem k pôstu a držím palce s návratovkou. ja mám druhý deň návratovky, zatiaľ v sebe len 1,5 deci riedenej mrkvovej šťavy a musli tyčinky pre ostatných v sušičke. Proste keď mám chute, tak sa vybíjam na jedle pre ostatných. Ale je pravda, že som ráno musela utiecť z kuchyne keď tam začala rozvoniavať škorica a všetky tie dobroty zo sušičky. Dávala som tam aj zvyšok ďatlí. Namočených na chvíľu v troške vody. A tú vodu, keď necheš použiť do jedla tak ju nevylievaj ale vypi.
Ahojda, dakujem, v navratovke som uz uplne cela :( a 2x som zjedla i vacsiu porciu ako som chcela a potrebovala, jem uz normalne, salaty, naparenu zeleninu, dokonca som si vcera dala aj orechy, ktore by sa nemali, inak sa citim uplne v pohode, okrem tych stavov po prejedeni, ked mam zbytocne nafuknute brucho a citim aka som plna :roll: co uz so mnou, v tej navratovke sa musim este ucit a to poriadne. Ked sa na to pozriem do zadu, som sama zo seba prekvapena,ze som tych 7dni zvladla uplne na vode a teraz v navratovke mam tieto problemy. Musim si vycvicit pevnejsiu volu, ovladat chute, to je aspon pre mne to najhorsie, chute,chute chute...citim sa ako tehotna obcas (:-) Vaha mi stupla na 51 az 51,5kg :? takze dnes davam den na vode, citim sa fakt tak plna, fuj mi :cry: :roll: :D
O tej skorici mi ani nehovor, dnes rano rozvoniavala v mojej kuchyni tiez :mrgreen: :delicacy:
Chcem sa opytat aku mas susicku a kolko tak cca stoji? Rozmyslala som, ze tym vybavim svoju kuchynu tiez :wink:
no jo návratovka je těžší než nejezení, mám to taky tak, ale nevěším se
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od rudo »

aktualizujem navrh na zriadenie navratovkoveho sanatoria :D

mozno az sa maxisterstvo chorobnosti zmeni na ministerstvo zdravia :twisted:
5 2 8
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

No opat zdravim :D

Tak po dlhsom case som tu znova. V navratovke som samozrejme zlyhala a nevydrzala ju celych sedem dni bez prehreskou.

Vaha mi celkovo stupla o niekolko kilogramov zpat, ale to i preto, ze viem, ze som to s jedlom prehanala. Proste asi psychicky kolabs :-) alebo co, ale nejak som to tragicky nebrala :delicacy: (:-)

Vaha sa mi zastavila tak o cca dva kilogramy nizsie ako na zaciatku , pred postom.

Jidelnicek som zmenila sposobom, ze uz nejem ziadne syry, z mliecnych vyrobkou mi zostali zakysane vyrobky, ktore si dam len raz za cas. Bielu muku som vyradila taktiez.
Snazim sa konzumovat vela ovocia a zeleniny. Obcas sa prejedam orechov, po nich som i zacala priberat, takze sa ich snazim obmedzit. Jedla som ich kazdy den, kludne aj celu jednu hrst, niekedy aj dve. Proste mi strasne chutili :delicacy: Banany mi chutili tiez, hrozno i melouny, ale snazim sa ich obmedzit, pretoze po konzumacii bannanov som priberala a velke mnozstvo hrozna mi nafuklo brucho :roll:

Po poste musim skonstatovat, ze ziadne problemy s vyprazdnovanim neboli, neuveritelne >:-) skutocne to funguje.

Teraz sa chystam na dalsiu sedmicku, len neviem ci to nieje preiskoro. Planujem to, asi tak cca za tyzden, predtym by som si dala dve jednicky.
Skutocne je pravda, ze ked to cloveka chyti a vyskusa svoj prvy post, uplne do toho spadne. Konecne som nasla i spriaznene duse a dokonca ma zacali nasledovat. Radit im velmi neradim,pretoze mam sama malo skusenosti, ale co viem, pomozem.

Jedine mi zacala vrtat posledne otazka v hlave, pretoze mi vela ludi zacalo hovorit, ze si znicim takto metabolizmus, spomalim si ho a za par rokov budem trpiet... Viem, ze mi tu asi odpisete, ze je to blbost atd., ale zacala som mat pochybnosti. Postov sa nevzdam,ale neviem ako s nimi zaobchadzat. Radsej kratke a casto, ci sa mozem riadit podla kalendaru? Co si myslite Vy, tu pritomni 8)

Diky za vsetky komentare :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Panda »

Po půstu si udělej pauzu (včetně návratovky) dvojnásobek délky hladovění, to je asi tak optimum (čili 7 dnů hladovění, 7 dnů návratovka a 7 dnů pauza). Při kratších pauzách se dost neregeneruje psychika, což se u opakovaných půstů projeví jako častější selhávání, oslabení vůle.

Metabolismus se půsty zpomalí, organismus se učí přecházet na úspornější režimy. Ale to by neměl být vážný problém, aktivitou se zas zrychlí.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

v půstech problém není, problém je v tom co se děje mezi nima
nejlepší rady jsou od mnohodlouho půstařů, proto mlčím
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dakujem za odpovede a info...

Nejak to nemozem dodrzat pravidelne, stale sa ucim. Uz som medzicasom dala 2ky, 3ky...ale neda sa mi to vsunut do pravidelneho rezimu. Snad to nejak prilis neskodi organizmu, ked ho tak stresujem necakanym odstavenim od stravy :)

Ako som pisala predtym, planovala som zaradit jeden den v tyzdni postny, popritom, ked sa ho snazim zaradit, do cca 15-16hod vydrzim a potom po niecom siahnem. Je pre mna a moju psychicku proste jednoduchsie si povedat, ze sa odstavim na 2 ci 3dni. Hm zaujimave :? :lol:
Inak minule pri poslednej trojke, ktora bola asi pred par dnami, som prezivala post uplne ale uplne normalne, akoby som ani nepostila. Nejak koncom oktobra, v novembri planujem 14dni, tak uvidim :) ci sa k tomu dopracujem >:-) Stale sa ucim navratovky, ktore mi nejdu :evil: :roll:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Dobry vecer,

takze som tu po dlhsej prestavke opat. Po dlhsom case od mojej poslednej 7cky, ktora bola v auguste, sa mi ju uz nepodarilo zopakovat. Skusala som to,ale po 1dni alebo 3-ke som zlyhavala zas a znova zas a zanova a to k tomu tak, ze som zjedla neprijatelne jedlo(ktore sa po poste nema jest vobec).Samozrejme, ze som si to i patricne odniesla a znova a znova sa popalila na mojich prehreskoch.

Takto sa to opakovalo a ja som sa snazila celu tu dobu priucat a ucit. Citat a studovat. Ale cim dlhsie a silnejsie som myslela na to,ze je predomnou nejaky post(konkretne druha 7čka), mala som tendenciu prejedania sa, akoby si telo ziadalo, nadpriemerny prijem stravy, pretoze vie, ze sa post blizi... (je to o hlave samozrejme, kde som ja zlyhavala, viem to a uvedomujem si to).

Citim,ze moje telo je zanesene rovnako ako "na zaciatku",ked som objavila tuto a par podobnych stranok.
Je cas to zmenit a prave preto,som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim a zdelim to do svojho denicku...(snad mi to pomoze a ja konecne zvladnem 7ku do konca a nezlyham hned na zaciatku), nebudem rozpisovat priebeh tak podrobne ako minule(ale zhrniem to potom do celeho clanku).
Minule som s Vami, moju prvu 7 zvladla vyborne a nebyt casoveho tlaku,potiahla by som ju o par dni...

Jedine dodam, ze od zajtra to je 12.12.-do 19.12.11 sa ma konat moja 7dn.ocista opat.
S tym,ze moja vaha, je o 3kg vyssia ako pred prvou 7ckou :( Snad tym padom,ze mam v sebe plno jedov, pojde to dole rychlejsie a verim,ze po poste,ma opat bude drzat sila v zdravu stravu a nenecham sa uz viac stiahnut na cestu, ktora nastala po case po mojej prvej 7cke, pretoze "cistenie tela a mysle" pak nema vyznam(ked si ho zas a znova zanesiem)...
Taktiez som si slubila,ze ako nahle budem citit,ze odbieham prec od zivej stravy,nasadim kratky post,aby som sa vratila do normalu(postari urcite vedia o com teraz pisem).

A ani nechcite vediet a nikdy sa tak citit ako sa citim ja teraz. Nikdy predtym som nepocitovala tie stavy "zanesenia mojho tela", nadbytocne kilogramy(ktore mimochodom nikdy predtym neboli na tak vysokej hranici ako su teraz)ma zatazuju a citim sa tazka, v porovnani ked moje telo bolo po poste krasne ciste a lahke, mysel triezva a nadnesena.

Po sviatkoch, v january sa chystam na 14 a v marci na 21, ale to uz odbieham... Zatial je otazne, ci dokazem to, co som uz sice dokazala,ale...

Viem,ze clovek si ma verit,ked sa rozhodne ist do postu,ale po tolkych zlyhaniach...verim uz len v posledne, co ma napadlo(co by ma mohlo drzat)je to,ze sa s tym podelim s verejnostou a to,ze som doma tentokrat od zajtra sama. Ladnicku som dnes uplne vyprazdnila(pre istotu)...mesiac nam odbuda...kupila som si filter na filtrovanie vody, destilku a dokonca i novy irigator idem zajtra kupovat...vse som urobila preto,aby som bola "inspirovana"a i karty hraju na moju stranu...Takze tentokrat by to mohlo vynst!

Jedine to, co som urobila opat chybne, bola pripravna faza!
Myslite, ze som sa pripravila? Jedla lahku stravu pred postom? NIE :(

Tymto sa chcem konkretne opytat postarov, ktory maju bohate skusenosti, ci skutocne pri poctivej priprave, v ktorej jedia len skutocne lahucku stravu v malych davkach,pocituju nejake velke zmeny pri samotnom poste, v porovnani, ked pripravnu fazu vynechaju....Je skutocne lahsie prekonavat post, ked sa na neho pripravite s predstihom, alebo je to len opakujuca sa "basnicka" a tak velky rozdiel nepocitujete?

/Bohuzial ja som tento pocit este nestacila odpozorovat,kedze som pripravne fazy nerobila,alebo ak som aj urobila,bola to len 1dnova priprava,kde som zmeny pri 24 /48 hodin.poste nepocitovala/.

Dakujem a prajem dobru noc

Wanesa ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Panda »

Je velký rozdíl jíst pár dnů před půstem jen ovoce nebo jíst vařeniny a pizzy. Po vařeninách jsou první dny půstu mnohem těžší - vylučují se produkty trávení a tak např. se může první dny půstu objevit neuhasitelná žizeň (po ovoci nepotřebuji první dny pít skoro vůbec), slabost a točení hlavy, plynatost. Dokonce když se končí týdenní půst tak může dojít k zazátkování střev "šutrem" a může být problém se vyprázdnit (to už bych nechtěl znovu zažít).
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

ahoj Panda, dlho som ta nevidela a som rada tvojej reakcii :) ako sa mas a co nove? >:-)

Urcite nasledujuci post prevediem spravne,uz mam dost toho,ako som vse vratila skoro do starych kolaji. K tym suchotam by som sa vratila este,ale z ineho smeru: Ako som zacala robit posty,spozorovala som na sebe,ze mi sol robi skutocne zle.Nieze by som predtym solila prilis(uz 3roky som ju obmedzovala kde som mohla),ale teraz ju citim uplne vsade a to tak,ze ked sa najem(vareneho jedla)neskutocne ma suší(je to az "chore".)Akoby mi telo davalo signal,tak uz -DOST-.
Samozrejme suší ma az abnormalne,ked zjem vacse mnozstvo jedla(klasika-prejem sa)...suchoty ako nikdy predtym....
Je zaujimave kolko veci som na sebe spozorovala(bud sa diali aj predtym,ale nevnimala som ich alebo to vse sposobila -sice nepravidelna-ale predsa -zmena sposobu zivota,posty...atd.)

Od augusta mi pride akoby som ale stale zacinala...Ked citam ine prispevky ako ste "lahko"presli na zivu stravu (zavidim)... :roll: :delicacy:

Ked ukoncim tento post,budem sa snazit viac...potrebujem vycsie sebazaprenie,volu a silu! :cry: :(

Dnes zacinam druhy den postu.Prvy den=prekonala som v pohode!Az na obcasne pocity hladu!Ale zaprela som sa a povedala si: Teraz alebo nikdy (uz nechcem prezivat to co predtym a zacinat furt dookola....teraz to potiahnem skutocne zase 7dni) 8) drzte palce :P m:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od buc11 »

Wanesa píše:ahoj Panda, dlho som ta nevidela a som rada tvojej reakcii :) ako sa mas a co nove? >:-)

Urcite nasledujuci post prevediem spravne,uz mam dost toho,ako som vse vratila skoro do starych kolaji. K tym suchotam by som sa vratila este,ale z ineho smeru: Ako som zacala robit posty,spozorovala som na sebe,ze mi sol robi skutocne zle.Nieze by som predtym solila prilis(uz 3roky som ju obmedzovala kde som mohla),ale teraz ju citim uplne vsade a to tak,ze ked sa najem(vareneho jedla)neskutocne ma suší(je to az "chore".)Akoby mi telo davalo signal,tak uz -DOST-.
Samozrejme suší ma az abnormalne,ked zjem vacse mnozstvo jedla(klasika-prejem sa)...suchoty ako nikdy predtym....
Je zaujimave kolko veci som na sebe spozorovala(bud sa diali aj predtym,ale nevnimala som ich alebo to vse sposobila -sice nepravidelna-ale predsa -zmena sposobu zivota,posty...atd.)

Od augusta mi pride akoby som ale stale zacinala...Ked citam ine prispevky ako ste "lahko"presli na zivu stravu (zavidim)... :roll: :delicacy:

Ked ukoncim tento post,budem sa snazit viac...potrebujem vycsie sebazaprenie,volu a silu! :cry: :(

Dnes zacinam druhy den postu.Prvy den=prekonala som v pohode!Az na obcasne pocity hladu!Ale zaprela som sa a povedala si: Teraz alebo nikdy (uz nechcem prezivat to co predtym a zacinat furt dookola....teraz to potiahnem skutocne zase 7dni) 8) drzte palce :P m:-)
1.široko daleko nevidím lahkého prechodníka
2.zdá se mi to také křečovité to sustredenie na ten post, je to určitě vynikajúce ho vydržet, ale samotný půst ukázněnost nepřinese,
hlavní život proudí mimo posty, já si se řadím též mezi neukázněnce(koukám, že to je mé oblíbené slovo), ale užívám si to naprosto bez výčitek, já věřím, že co má přijít tak přijde, zvlášť sám-li tomu napomůžu
ber to jako podporu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Panda »

Wanesa píše:ahoj Panda, dlho som ta nevidela a som rada tvojej reakcii :) ako sa mas a co nove? >:-)
Dobře :-)

Nemyslím si, že by se ostatním povedl přechod na živou stravu snadno. Jen není důvod psát o těžkostech a neúspěších, mohlo by to odradit ty co se do toho teprve chystají. Vždy je potřeba překonávat zažité zvyky a chutě a dělat pokusy a přešlapy. Často se zdá že se nic nezlepšuje a přechod se nedaří - ale všechny pokusy jsou úspěch a dlouhodobě mají úspěch. I když se člověk vrací a zkouší to trpělivě dál, tak se to přece jen projevuje v posunu vpřed.

Jestli by sis chtěla půsty trochu usnadnit - mrkni se trošku na nástin kolem breathariánství nebo Jasmuheen. Snažím se o breathariánství tím, že dělám série krátkých půstů (také mám teď druhý den) a při nich se snažím přeorientovat psychiku na příjem prány. Bez ohledu na to zda a jak to funguje - každopádně tenhle způsob mi půsty velmi usnadňuje, mají mnohem mírnější průběh. To znamená - při půstu si vizualizovat, že nejde o půst, ale že je tělo živeno pránou. Jestli to není pránou tak minimálně je pak psychika na tom mnohem líp a půst je snazší. A jestli to je pránou, tak zřejmě se tělo přiživuje a půst má pomalejší průběh. A kdyby se Ti pak po pár dnech jako vedlejší účinek náhodou povedl přechod na pránu (=zmizela by potřeba jídla a i váha by se ustálila) tak proč toho nevyužít, pak se tělo nejlíp pročistí.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

wow hltám kazde slovo............................. :mrgreen: :delicacy: :wink: krasa!!!!! dakujem...neviem co viac povedat...kazdy novy krok,nove poznanie obohacuje moju dusu o neuveritelnu energiu....idem citat dalej a kukat videa...neviem sa odtrhnut... 8)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Sweetie »

ja uz to beru jako samozrejmost nebo nejlehci zvladnuti povinnosti, pres den jen dva salky cernyho caje a pak vecer stava, ovoce, nebo salat nebo mix. kdyz jim pres den, nedela mi to dobre, citim unavu. nejlehci je mikrofud.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: Wanesa-moje zaciatky...a dalej

Příspěvek od Wanesa »

Sweetie píše:ja uz to beru jako samozrejmost nebo nejlehci zvladnuti povinnosti, pres den jen dva salky cernyho caje a pak vecer stava, ovoce, nebo salat nebo mix. kdyz jim pres den, nedela mi to dobre, citim unavu. nejlehci je mikrofud.
Uplne s teb suhlasim... vyskusala som si to na vlastnej kozi...a musim ti dat za velku pravdu... Uplne mi stacilo,ked som si dala vecer (cca okolo 17-18hod)prvni jidlo a k tomu som nemala vobec hlad, vydrzalo mi to az do vecera a citila som sa uplne skvele. Do 18hod som pila len vodu, pripadne ak som mala velky hlad , zobrala som si jabko...Jedno jedlo cez den uplne staci!

Po tomto poste to planujem tak aj dodrziavat a "neutekat" k vacsiemu mnozstvu jedla, len preto, ze "ostatni"tiez jedia...a distavia sa len chute! Chcem si to nechat "zauzit" do svojho zivota ako uplnu samozrejmost. Ten pocit lahkosti a cistej mysle sa neda porovnat s dnami, ked je clovek "plny jedla".
Odpovědět