Gabrielik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:už ma tlačia vo vani kosti, tak dlho nevydržím
Miešali ste si zmes sami alebo ju niekde zháňate?
žena včera vylézala z vany se stejnými nadávkami, jak už ji to tlačí
ne, žádná směs, himálajská koupelová sůl a jindy taky mám dojem epsomská sůl
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Rozhodla som sa ze 18 dní stačilo.
Vzhľadom k tomu, ež po skúsenostiach z minula viem, že najťažšie dni sú pre mňa prvé dni návratovky.
Rozbeh ma vždy strašne vyčerpá. Viac ako nič nejedenie.
Dnes ráno posledné pôstové váženie. Ak sa mi bude chcieť, ešte si ho zopakujem ako budem naberať nazad.
Takže polka naparenej paradajky. Po jedle mám vždy pocit slabosti, kameň v žalúdku, teplo v oblasti trávenia, odkrvenie a sem tam závrať, čo som nemala takmer po celý čas hladovky. No takže pekne pomaličky.
Veľmi nepríjemná mi je tá slaná chuť a pocit smädu po zelenine, pretože sa neviem ešte poriadne napiť.
Ďalšie skúsim radšej šalát a niečo rozmixované a riedené aspoň do podoby omáčky. Ale to až budem hladná.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Gabrielik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Rozhodla som sa ze 18 dní stačilo.
Vzhľadom k tomu, ež po skúsenostiach z minula viem, že najťažšie dni sú pre mňa prvé dni návratovky.
Rozbeh ma vždy strašne vyčerpá. Viac ako nič nejedenie.
Dnes ráno posledné pôstové váženie. Ak sa mi bude chcieť, ešte si ho zopakujem ako budem naberať nazad.
Takže polka naparenej paradajky. Po jedle mám vždy pocit slabosti, kameň v žalúdku, teplo v oblasti trávenia, odkrvenie a sem tam závrať, čo som nemala takmer po celý čas hladovky. No takže pekne pomaličky.
Veľmi nepríjemná mi je tá slaná chuť a pocit smädu po zelenine, pretože sa neviem ešte poriadne napiť.
Ďalšie skúsim radšej šalát a niečo rozmixované a riedené aspoň do podoby omáčky. Ale to až budem hladná.
Blahozelam k vysledku.
K tej navratovke mas pravdu. Je to daleko tazsie ako post. Ja si uz uzivam kopec kopec energie z jedla. Rano sa vzdy tesim na prechadzku na vlak, ktoru som pocas postu daval za 13 minut. Teraz tam skoro bezim za 6 minut :)

Tak pevne nervy a vela discipliny.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Tretí deň návratovky a ja som stále slabá ako lokša. Hlavne tie závrate a šumenie v hlave mi lezú na nervy. Som naozaj rada že som to neťahala nasilu do 21. Som smädná a v ústach mám slanolepkavý hnus z toho mála čo som do seba dostala. Dokopy to bola polka hnusnej paradajky, tri šery paradajky lepšej kvality (maximum čo sa dalo zohnať), kúsoček papriky a kúsok rapíkatého zeleru. Rozmixujem si to s troškou vody a zalejem na rezančeky pokrájaný zelený šalát. Ale o pribúdajúcej sile si môžem zatiaľ len nechať zdať.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Milí priatelia, vraciam sa k vám po velkonočných sviatkoch.
Moje pôstovacie obdobie skončilo po 18 dňoch pôstu a týždňa na pokraji.

Všetko sa pri návratovke zhoršilo. Nielen že nešlo naštartovať trávenie, ale každým dňom ubúdala fyzická ajživotná sila. Nechcelo sa mi ani žiť, ani vstať z postele, ani vliezť do vane. Najhoršie bolo s pitím. Destilka mi nešla ani prehltnúť, trochu riedenej šťavy sa dalo, ale chuť po jedle mi ostávala v ústach slaná. Moč tmavá ako keby mastná a strašne málo. stolica žiadna.
Trvalo týždeň, kým som sa z toho pozviechala a konečne začala naberať akú takú silu vôbec žiť.
No pre tento rok dlhé pôsty odkladám. Nezvládam to. Teším sa na šalátik zo záhradky.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Gabrielik

Příspěvek od PavelM »

To jsi dala hned na první pokus 18?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Gabrielik

Příspěvek od 2olfess »

Gabrieliku, trochu tomu nerozumím, ty jsi pila tu destilku i po půstu v návratovce? Sám mám doma destilátor, ale uznávám, že po půstu samotnou destilku nemůžu ani vidět, tak čtvrtý den si to ní kápnu malinko!!! citrónu, jenom pár kapek a můžu jí v této podobě pít zase normálně dál.

S tím pitím to je těžké, po 40 to bylo první 3 dny peklo, pil jsem jenom minerálky po douškách a ještě jsem v sobě udržel bylinkové čaje (černé jsem samozřejmě ani nezkoušel a ani slaboulinké ovocné z pytlíku nešly), ty bylinkové jsem samozřejmě nepovažoval za ideální, protože jsem měl doma byliny jako kopřivu, jitrocel a pod., ale lepší než nic :roll:. Pak už to od výše zmíněného čtvrtého dne šlo, tak jsem to neřešil.

Ještě mne napadá, že by možná šly po půstu pít ty bylinkové směsi, které se podávají při podvýživě a chudokrevnosti, zkusím zjistit skladbu a vyzkoušet, kdyby se udělaly slabé a pily se po douškách, tak by to snad nemuselo být špatné, no příště to zkusím. Jídlo po půstu už celkem zvládám, ale to pití se přiznám, ještě taky nemám ideálně vychytané.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Gabrielik

Příspěvek od Zdeníno »

Na padání vlasů prý účinkuje urinoterapie (vmasírovávání). Ženský si to na netu dost chválily. Nezkoušel jsem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

Zensky si chvalily na netu urinu i na suchou kuzi po koupeli, zkousel jsem a bomba ! Cize veril bych .. :) .
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Od minulého leta postupne predlžujem. 1. 3, 7, 14 - to som začala po vianociach a teraz to mala byť 21, ale už som sa necítila dosť dobre, tak som to skrátila na 18. A spravila som dobre, lebo tá návratovka mi akosi nerobí dobre. Ako som písala aj príznaky nízkeho tlaku ako závrate, šuemnie v hlave atd. ktoré sa už počas pôstu nevyskytujú tak pri návratovke boli ouvej.

Destilku som pila počas pôstu a pokračovala som aj po skončení, lebo normálna voda mi smrdela úplne hnusne.
Nakoniec som sa rozpila vodou s pridaním zeleninovej, neskôr ovocnej šťavy. Ale vštvrtý deň návratovky sa to už začalo zrovnávať.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

gabrielik píše:Ale vštvrtý deň návratovky sa to už začalo zrovnávať.
No tak vidis, u me asi taky az tak 2-3,4 den, ale to je uplne normalni, pust jakoby dobiha setrvacnosti:).
Casty omyl, ze prestane padat vaha a dostavi se sily hned jak po startu auta klickem a jedem do prace vesele .. :D .
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Asi to tak bude. Hlavne musím pokrčovať s pitím. Tie prvá dni som sa zrejme priotrávila z nedostatku tekutín. Nabudúce si mám na čo dávať pozor.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Příspěvek od gabrielik »

Túto sobtu som zažila zvláštne pocity.
Po poslednom pôste som mala prvý piatkový pôst, ktorý prebehol úplne v pohode a bezproblémov. Cesta do práce takto naľahko, bez starostí čo dnes pre seba "ne"navarím :)

A v sobotu hneď od rána som mala hlavu v jednej závrati. Taký pocit som sice už zažila, ale nebolo to v priebeho celého dňa. Boli ste už niekedy v horách? Stáli ste na skalách a dívali ste sa na krainu pod vami až sa vám z toho kyslíka a pohľadu krútila hlava?
Tak teraz si odmyslite všetko okrem tej závrate. Tak to som zažívala v priebehu celej soboty. Zvláštny pocit. :)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Tento týždeň sa mi ráno veľmi dobre vstáva. Odšťavujem si, Keď si večer nachystám a očistím, tak to viem pekne stíhať.
Väčšinou je to zmes koreňovej zeleniny a trávy alebo trávy a ovocia.

Posledné tri šťavy:
cvikla, mrkva, listy reďkovky, lucerka a iný bordel, zázvor
listy reďkovky, lucerka, pomaranče, mladé výhonky malinčia, zázvor (prílš veľa zázvoru :) )
listy reďkovky, lucerka, pomaranče, grepy, zmrazená zelená šťava,

Včera na vychádzke sme ochutnávali kvety trnky - trpké s kapkou sladkosti a kvety nejakej zabudnutej čerešne - sladké s chuťou nezrelých čerešní.
Všeko sa tými kvetmi belelo :)

(upravené - len som presunula zázvor do správnej šťavy. Všetko sú to raňajkové šťavičky namiešané tak, aby boli pitné)
Naposledy upravil(a) gabrielik dne pát dub 20, 2012 13:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Tento týždeň sa mi ráno veľmi dobre vstáva. Odšťavujem si, Keď si večer nachystám a očistím, tak to viem pekne stíhať.
Väčšinou je to zmes koreňovej zeleniny a trávy alebo trávy a ovocia.

Posledné tri šťavy:
cvikla, mrkva, listy reďkovky, lucerka a iný bordel
listy reďkovky, lucerka, pomaranče, mladé výhonky malinčia, zázvor
listy reďkovky, lucerka, pomaranče, grepy, zmrazená zelená šťava,zázvor (prílš veľa zázvoru :) )

Včera na vychádzke sme ochutnávali kvety trnky - trpké s kapkou sladkosti a kvety nejakej zabudnutej čerešne - sladké s chuťou nezrelých čerešní.
Všeko sa tými kvetmi belelo :)
já si dávám zázvor a škoricu docela pravidelně do banánových mixov s dalším ovocím
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Gabrielik

Příspěvek od zaklinac.dan »

no tak zkuste polévku nebo vývar. je to tekutina, má to chuť, můžete to přisolit, okořenit (zlepší trávení) a vůbec. včera jsem si dal k večeři polévku, spíš takovej můj eintopf, tedy všehochuť a zase to začnu praktikovat, fakt slušná napravovačka. i když mi nic nebylo, hned to bylo lepší :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ďakujem nabudúce budem múdrejšia a poučím sa z krízového vývoja.
Dúfam že tvoj príspevok nebol pokus o vykanie :) To by se mám nelíbilo.

Ja som bola tiež polievková. Deň bez polievky nebol deň. Ale na čerstvej zelenine a ovocí sa mi skoro nežiada, V zime to bolo skôr pocit dať si niečo teplé. Ale čaj som prestala piť skoro úplne.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Tak odvčera už mňamkám kráľovské datle. Ale nedá sa zjesť ich naraz viac ako dve :)

Z planých byliniek okrem lucerky, žihľavy, púpavy koštujem aj listy a kvety stromov. Chutné boli čerešňové kvety, ale nie veľa, breza nič moc, ale zato lipové mladučké vypuknuté listy sú lahoda :) Už sa teším na agátový kvet.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Lipa má u mňa prím, ale musím si ju šetriť :)
Dnešná šťava - lucerna a iný bordel, zbytky a stonky rukoly zo záhradky (výborná pikantná), zbytok ananásu, rozmixované s jabĺčkom a trochou mrazených malín. Banány došli a budú až bude zľava :)

Preklíčili mi mungo fazulky a chcela som ich vyskúšať ako rezance s mákem. Ani to neskúšajte. No zjedla som to, ale nebolo to ono. Zato včera rezance s mákem z bielej okrúhlej reďkovky - vodnice + namletý ľan boli fajnové a šťavnaté. :delicacy:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Tak odvčera už mňamkám kráľovské datle. Ale nedá sa zjesť ich naraz viac ako dve :)

Z planých byliniek okrem lucerky, žihľavy, púpavy koštujem aj listy a kvety stromov. Chutné boli čerešňové kvety, ale nie veľa, breza nič moc, ale zato lipové mladučké vypuknuté listy sú lahoda :) Už sa teším na agátový kvet.
šel jsem vyzkoušet brezu samostatně a docela dobrý, no možná to bylo i tím ptačím exkrementem, kterýho sem si nevšim, dosud jsem jen mixoval ve směsici
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

buc11
Brezové listy sú jedlé, ale nie chutné.
Vyskúšaj lipové, tie sú ako krehký šalátik.
Dnes pôstik, takže prezreté banány som musela ešte rýchlo spracovať na palacinky. Takže pôstik začínal vylizovaním zbytkov z výroby palacinky :)
Tentoraz aj kôli času som stavila na jednoduchosť. Takže rozmixovať datle (mňamkové čerstvé)+banány+podľa potreby voda, dosypať pomletými orechami. Tentoraz išli vlašské a lieskovce, lebo kešu mi minule nechutilo.
natrieť na sušičkovú podložku a šup s tým sušiť. Zajtra budú skvelé raňajky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:buc11
Brezové listy sú jedlé, ale nie chutné.
prezreté banány som musela ešte rýchlo spracovať na palacinky
s těma březovýma listama to bude subjektivní, včera jsem měl, krásný mlaďoučký a byly fakt dobrý, ščavnatý
palačinky máme taky nadělaný,ale je to až přehnaně sladký - a to jsou to enem samotný banánce bez přislazování třeba datlema. Já teda sladký rád, ale tohle sladký je fakt hodně :)
takže už máš taky datle od Oldy? Ty jsou, viď :delicacy:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Datle máme a sú sladké strašmidelne :lol:

Palacinky sa vydarili nad moje očakávania. Papala a pochválila celá rodina aj mamka. Naozaj tie datle tam ani nebolo treba. Dokonca aj náš domáci najvôčší sladkožrútik skonštatoval že sú príliš sladké a to som ich plnila strúhanými jablkami s citrónovou šťavou a škoricou.

Teraz šťavím každé ráno lucekru s malou prímesou iných tráv - púpavy napr. a cviklu. Je to zvláštny driják hnedej farby :mrgreen:
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Najkrehkejší a najjemnejší šalátik z planých bylín je žabinec :) Je ho mnoho druhov, rastie skoro všade, dokonca nám vznikol na balkóne v prázdnom črepníku. Dokonca nám rastie aj v sklenníku a ten je ešte krehkejší. Nenáročný na pôdu, má rád hojnú zálievku ako každý šťavnatý šalátik :)
Je ho viacej druhov, asi všetky stellárie. My sme ho volali kurinec :) Je jednoduché ho poznať, má drobučké biele... kvietky, často sa rozkonáruje a je neuveriteľne krehký a šťavnatý.

V článku píšu že pozor na vedľajšie účinky!: "Pri užívaní rastliny alebo prípravkov sa môžu vysytnúť aj vedľajšie nežiaduce účinky, najmä pri nevhodnom kombinovaní, ako napr. závrate, zoslabnutie, únava, bolesti hlavy, nemala by sa užívať v gravidite a pri dojčení, pri užívaní nitrátov a pod."

Naše kury ho jedli vždy keď ho našli, a nikdy im nič nebolo. No možno ho nekombinovali nevhodne s nitrátmi alebo neboli gravídne :)

http://www.liecive.herba.sk/index.php/r ... redna.html

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2007022007
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Gabrielik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Najkrehkejší a najjemnejší šalátik z planých bylín je žabinec :) Je ho mnoho druhov, rastie skoro všade, dokonca nám vznikol na balkóne v prázdnom črepníku. Dokonca nám rastie aj v sklenníku a ten je ešte krehkejší. Nenáročný na pôdu, má rád hojnú zálievku ako každý šťavnatý šalátik :)
Je ho viacej druhov, asi všetky stellárie. My sme ho volali kurinec :) Je jednoduché ho poznať, má drobučké biele... kvietky, často sa rozkonáruje a je neuveriteľne krehký a šťavnatý.

V článku píšu že pozor na vedľajšie účinky!: "Pri užívaní rastliny alebo prípravkov sa môžu vysytnúť aj vedľajšie nežiaduce účinky, najmä pri nevhodnom kombinovaní, ako napr. závrate, zoslabnutie, únava, bolesti hlavy, nemala by sa užívať v gravidite a pri dojčení, pri užívaní nitrátov a pod."

Naše kury ho jedli vždy keď ho našli, a nikdy im nič nebolo. No možno ho nekombinovali nevhodne s nitrátmi alebo neboli gravídne :)

<a href="http://www.liecive.herba.sk/index.php/r ... redna.html" ujs_linkifier="1">http://www.liecive.herba.sk/index.php/r ... na.html</a>

<a href="http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2007022007" ujs_linkifier="1">http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 7022007</a>
toto vyskusam :)

Vcera sme na ture s priatelkou jedli zihlavove listy a medvedi cesnak. Obom nam zachutilo zelene tak zaciname jest co jedia zvieratka :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

My sme mali na večeru hranolky z vodnice posypané riasou, zakapnuté extra kvalitným olejom a poprášené domácim čili. Olej tú pikantnosť trochu zjemnil, tak to bolo super.

Budem sa musieť dokopať k tomu aby som spravila nejaké suši. A robila som včera pumpkin tortu, teda tortičku z pečiarky - vyprázdňujem mrazák. Nabudúce do plnky nedám orechy, na leto je lepšia taká menej ťažká. Pečiarka sama o sebe je osviežujúci koláčik.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ráno odšťavený lopúšik, blééé nechutnosť sama.

Šťava z planých bylín (kostihoj, hluchavka, žihľava, lucerna), mrkva, jablko, rapíkatý zeler.

Dnes sa mi to nejako nevydarilo, ale má to jednu výhodu, dá sa to piť len veľmi pomaly.

Mám tu žltý melón a jeden banánik.
Na obed bude šalátik, cuketa, reďkovky, paradajky, kúsok avokáda.

Boli sme v pondelok v Metre, mali veľké zväzky reďkoviek za 7 centov, ľutujem že som nekúpila viac :)
Včera v tescu akurát dve tvrdé avokáda, a dve kilá cuketiek.
Večer budem variť minestrone, tak asi budem mňamkať aj ja. :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Gabrielik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Ráno odšťavený lopúšik, blééé nechutnosť sama.

Šťava z planých bylín (kostihoj, hluchavka, žihľava, lucerna), mrkva, jablko, rapíkatý zeler.

Dnes sa mi to nejako nevydarilo, ale má to jednu výhodu, dá sa to piť len veľmi pomaly.

Mám tu žltý melón a jeden banánik.
Na obed bude šalátik, cuketa, reďkovky, paradajky, kúsok avokáda.

Boli sme v pondelok v Metre, mali veľké zväzky reďkoviek za 7 centov, ľutujem že som nekúpila viac :)
Včera v tescu akurát dve tvrdé avokáda, a dve kilá cuketiek.
Večer budem variť minestrone, tak asi budem mňamkať aj ja. :)
Inak v tescu maju teraz dobre zlavy. Vcera som nakupil ladovy salat za 59centov, avokado za 49 centov, uhorky 25 centov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ano ano, na tie zlavy sme boli. Akurát sa mi zdali tie uhorky mäkké pod tým igelitom. Boli dobré? Ja som radšej vzala viac cuketky. A šalátik máme už domáci, tak kupovaný nemá šancu. ale bola som rada cez zimu, že bol.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Gabrielik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Ano ano, na tie zlavy sme boli. Akurát sa mi zdali tie uhorky mäkké pod tým igelitom. Boli dobré? Ja som radšej vzala viac cuketky. A šalátik máme už domáci, tak kupovaný nemá šancu. ale bola som rada cez zimu, že bol.
Praveze boli velmi dobre. Teraz ani neviem co mam jest. Myslel som ze dam zajtra post ale pri takych cenach by to bol hriech heh...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Presne ako píšeš, aj ja mám tú istú dilemu. Tak bude bez pôstu, no. Olovrant som sa nechala inšpirovať. Mak, sezam, kokos, z každého tak za lyžicu, voda. Pôvodne bolo v pláne to aj namočiť, ael nestihlo sa :oops: 8) .

S tou minestrone musim doma vymyslieť nejakú aj pre mňa, možno si len niečo rozmixujem.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Po včerajšku som zo sebou spokojna. Minestrone dopadla ako všehochuť (:-)
Len neviem ako dlho to budu doma jesť. Moja varianta bola všetko to iste, akurat časť mixnuta s horucou vodou a časť nasekana na kusky.
Takže čo to bolo: mrkva, paštrnak, rapikaty zeler, cibulka zelena, cesnak som do svojej zabudla dať, paprička sušená, a bola fest čili, cuketka,
zelené: kyslé listy alias šťavel, špenat, mladé lístky listového kelu, veľa listov z rapikateho zeleru, veľa petržlenovej vňate.
Ešte mrazený hrášok a mrazené fazuľové lusky, trochu namrvených sušených dubákov, trochu šťavy z paradajkovej konzervy, soľ, a na prilepšenie pár uvarených fazúľ.

Doma v tom mali ešte pár mladých maličkých zemiakov. Všetko len krátko podusené na oliváku a povarené do chrumkava.

Zvýšila sa mi aj na dnešný obed, ráno domixovaná bez fazule. Teším sa.
Ráno som mixla dačo zelené s banánom a préškom mladého jačmeňa. Ten jačmeň mi nechutí, pripadá mi pražený, aj vonia ako melta.
V práci bez šťavy, ale s polkou malého melóna, hroznom a banánom.

Včera som mala v Kauflande šťastie, šampióny za cca 1,60 a hrozno približne tiež tak a banány pod 0,9. Manga 0,45 ale modlím sa nech dozrejú.
Boli aj cukety pod 0,9 ale už mám nakúpené, tak inokedy. Kafland je taký zábavný obchod. Idem tam nakupovať podvečer a hádam čo zlacnie kým prídem do pokladne. A niekedy otočím ešte druhé kolo keď medzitým niečo zíde dole. Našťastie ceny idú len smerom dole, inak by to bolo asi viac adrenalínové :) A aby som nezabudla, krabička rukoly za 0,25 no nekup to, tak išli hneď tri ku nám domov.

Jááj a ešte som zabudla, jeden veľký melónik sme si doniesli do zásoby.
Keď sme tak vliekli tie krabice domov, vravím: Nosíme to do toho malého bytu, nosíme, ale kam sa to všetko vyparí? Hmm, prišli sme na to, predsa v tej malej miestnosti zo splachovaním to odchádza.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Po včerajšom vyšetrení, je myom o cca trištvrte cm menší. Podľa lekárky za to môže nepresnosť merania, ale ja viem svoje 8)

Škoda že ma nenapadlo jej povedať že ak by bol o toľko väčší, tak by to podľa nej bol dôkaz že rastie? :)

Takže hurá, nech žije živý život.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Gabrielik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Po včerajšom vyšetrení, je myom o cca trištvrte cm menší. Podľa lekárky za to môže nepresnosť merania, ale ja viem svoje 8)

Škoda že ma nenapadlo jej povedať že ak by bol o toľko väčší, tak by to podľa nej bol dôkaz že rastie? :)

Takže hurá, nech žije živý život.
Len tak dalej:) cloveka vedia velmi povzbudit taketo spravy. Mna vzdy potesi ked si zmeriam tlak a vidim ze uz je ok
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

perfekt, drzim palce.
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Fakt ďakujem za milé slová.
Teším sa. Posledné dni sa cítim dobre. Nenáhaňa ma mlsná. dokonca niesom ani hladná. Včera som prestala obedovať v polovičke, lebo som cítila že už mám dosť.
Čítam si o: sihttp://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/265227/7-podminek-pro-zdravi-stihlou-postavu-a-spokojeny-zivot-1218.html

Niečo na tom bude :) Hlavne to fuguje.

Dnes som neplánovane hupsla do očisty pečene. Chcel si ju robiť priateľ. ale odhovorila som ho od toho, má nejaké akútne problémy s črevami, tak nech si to zbytočne nedráždi. Takže on je na vode a mrkvovej šťave a ja od rána pijem jabĺčkovú šťavu.
Behám na záchod a budem si musieť švihnúť aby som to vôbec stihla dopiť do druhej. Teším sa. Aj keď sme vyhodili sitko na lov kamienkov, takže úlovky neviem či budú nafotené. Možno sem dám tie predchádzajúce. No uvidím :)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Pečeňvá očista prebehla nad očakávania. Toľko bordelu čo sa zo mňa vysypalo som nemala ani raz. Od veľkosti 2,5 cm fotky pridám. Ale išlo aj veľa bordelu do krvi, lebo včera sa mi vyhádzali po tvári vyrážky.
Asi budem musieť pritlačiť a tento rok vyčistiť lepšie.

Alebo sa mi toho vysypalo toľko preto, lebo sú žlčové cesty pekne po tých jarných divokých šťavách pekne uvoľnené a kamene zmäknuté.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Takto vyzerá bordel čo sa mi podarilo vyplaviť v sobotu z pečene a žlčníka:
Přílohy
DSC_0243.JPG
(950.41 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ráno si užívam smoothie. Hlavne zelené šalát a špenát je základ, krásne krémový, trochu osladené ovocím ,napríklad jahodami, jablkom... Už som tam prskla aj ten nešťastný koriander. Je to pre nás odchovaných na petržlenovej vňati príliš iná chuť. :) Výborná je na osladenie stévia. Hodí sa tam aj farbou:)

Toľko šalátu a špenátu ako teraz som si ešte neužila. Špenát sme už vytrhali, hnalo ho do semena. Dal by sa ešte zasadiť na jeseň? Polníček mi nevyšiel žiadny, škoda. Cez výkend sme sa už napásli jahôd, mňam.

Zatiaľ sa mi darí jesť poslednýkrát do 19:00 a je naozaj cítiť ráno ten rozdiel.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Ráno si užívam smoothie. Hlavne zelené šalát a špenát je základ, krásne krémový, trochu osladené ovocím ,napríklad jahodami, jablkom... Už som tam prskla aj ten nešťastný koriander. Je to pre nás odchovaných na petržlenovej vňati príliš iná chuť. :) Výborná je na osladenie stévia. Hodí sa tam aj farbou:)

Toľko šalátu a špenátu ako teraz som si ešte neužila. Špenát sme už vytrhali, hnalo ho do semena. Dal by sa ešte zasadiť na jeseň? Polníček mi nevyšiel žiadny, škoda. Cez výkend sme sa už napásli jahôd, mňam.

Zatiaľ sa mi darí jesť poslednýkrát do 19:00 a je naozaj cítiť ráno ten rozdiel.
naprosto stejně, též mi špenát už vybehol, teď by šel sadit ještě novozelandský, mám ho už zasadený a docela velký.
Salátů mám letos mraky, tak 50 a dalších 100 sazenic za voknem. Pak tuny kopru a tak mne ostatní už nezajímá.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Včera sa mi podarilo kúpiť v balle melón za 0,49 eur. Čierne semienka a pri rezaní len tak pukal. Šupky som nechala doma na neskoršie odšťavenie, len sa zabavím orezávaním tej vrchnej zelenej. Na to som ráno nemala čas.
Pol kila datlových paradajok na stopke za polovičnú cenu - nič im nebolo, len po rozbalení samé odpadávajú z kríčka :) .

Dnes som prvý krát šťavila kôpor. Pridala som cesnakové puky a ešte nejakú vňať. Celkom pitné, aj keď mi to nejako dlho tečie zo žalúdka. S čim je to chutné pomiešať, hlavne aby toho bolo viac. Mama mi to dáva na mrazenie, ale mrazený sme nezjedli ešte ani z minulého roka.
Piatok si dám ďalšiu pečeňovú očistu, len nemám ešte jablká. Nieje niekde dobrá cena na jablká? Celú zimu sme si vystačili zo svojimi, teraz mi prídu drahé.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Včera som tlačila do seba meón, až som dostala záchvat cukrovej veselosti :)
Taký istý melón z Tesca za cenu 0,44 dnes ráno otvorený, ale s tým predchádzajúcim sa nedá porovnať. Škoda.

S jedlom sa dosť držím, hlavne večerné prežieranie sa mi darí eliminovať. Fakt, keď som bola vonku zo psami v daždi, pohoda, krásne sfarbné mraky na západe... doma zase chuť a tak, ale nakoniec som ledva zmlsala jeden banán. Bol ale extra veľký a extra zrelý.

Dnes sa snažím pripraviť sa na ďalšiu očistu. Ale nemám dosť jabĺk, takže idem na melóne, šťave zo šupky a mám asi liter jablčnej šťavy.

Inak na moje prekvapenie, vyhadzujeme strašne veľa melónu. Šesťkilový mal dva litre šťavy zo šupy, zelenú šupu možno aj kilo, a teda vychádza len 3 kilá na dužinu, ktorú si užívame.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:S jedlom sa dosť držím, hlavne večerné prežieranie sa mi darí eliminovať
Inak na moje prekvapenie, vyhadzujeme strašne veľa melónu. Šesťkilový mal dva litre šťavy zo šupy, zelenú šupu možno aj kilo, a teda vychádza len 3 kilá na dužinu, ktorú si užívame.
k večernímu nejezení gratuluju, to bych taky rád uměl

meloun často jím tak, že si dám trochu té sladké dužiny, ale jinak ho po omytí kompletně celej odščavím a to pak nevyhodíš skoro nic, odpadu je drobet a ščávy hrnec
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ďakujem za gratuláciu, keby to bolo pravidlom. Večer je proste slabé miesto dňa, takže sa - seba musím pochváliť keď sa mi zadarí to prežiť bez prežierania.
Stále mám úniky jesť rôzne gebuziny, potom sa chvíľu držím a tak stále dookola.

Melón tiež šťavím, ale tú celkom zelenú vrchnú tvrdú šupu predsa len orežem. Len som sa podivila že aj tak z tej bielej dužiny boli dva litre melónovo - uhorkovej šťavy :)

Poslednú dobu ma bolia kĺby. V kolenách mi puká, ale aj lakte pobolievajú pri záťaži a kĺby na prstoch rúk mám ráno stuhnuté. Príde mi to ako zápal. Trochu sa to ukludnilo keď som si balila kolená do lopúchov, ale nezmizlo to. Neviem posúdiť čo to zhoršuje, lebo niekedy je to slabšie, niekedy mám problém vstať ráno z postele. O chôdzi po schodoch alebo klikoch nehovorím. Prestala som chodiť do posilky, tých 20 minút na bicykli neviem či by mi pomohlo alebo naopak. Ale proste sa mi tam takto nechce.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:Poslednú dobu ma bolia kĺby. V kolenách mi puká, ale aj lakte pobolievajú pri záťaži a kĺby na prstoch rúk mám ráno stuhnuté
hlásím totéž, poslední dobou se mi trochu začínaly klouby ozývat, což mi bylo divné, s přechodem na raw už na tyhle problémy vařáka jenom vzpomínám. A tak jsem uvažoval, co jsem změnil... a mám dojem, že klouby jsou bolestivější, když to přeháním se sladkostma. Měl jsem období, kdy jsem dal denně půllitrovou sklenici máku s medem (myslím, že si se mnou pohrávala přebujelá kandida, nevim), no je to dobrota, to jo, ale jakmile jsem si řekl, že takhle ne (sladkostí jsem ubral), pobolívání kloubů zas skončilo, tož tolik moje zkušenost... že by se toxiny z dobře živených breberek usazovaly v kloubech...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
gabrielik píše:Poslednú dobu ma bolia kĺby. V kolenách mi puká, ale aj lakte pobolievajú pri záťaži a kĺby na prstoch rúk mám ráno stuhnuté
hlásím totéž, poslední dobou se mi trochu začínaly klouby ozývat, což mi bylo divné, s přechodem na raw už na tyhle problémy vařáka jenom vzpomínám. A tak jsem uvažoval, co jsem změnil... a mám dojem, že klouby jsou bolestivější, když to přeháním se sladkostma. Měl jsem období, kdy jsem dal denně půllitrovou sklenici máku s medem (myslím, že si se mnou pohrávala přebujelá kandida, nevim), no je to dobrota, to jo, ale jakmile jsem si řekl, že takhle ne (sladkostí jsem ubral), pobolívání kloubů zas skončilo, tož tolik moje zkušenost... že by se toxiny z dobře živených breberek usazovaly v kloubech...
je to možné a nejen kandidou samotnou...

Nějaké info o cukru (údajně mají podobný účinek i cukry přírodní):
"•Zvyšuje rychle hladinu cukru v krvi - při časté konzumaci bílého cukru se vyčerpává slinivka břišní, která vyrábí inzulín - ten se musí vždy vyplavit do krve, aby reguloval množství cukru v krvi. Proto pak mohou vznikat poruchy regulace krevního cukru. V souvislosti s rozkolísanou hladinou krevního cukru, může docházet k podráždění, kolísání nálad, přecitlivělosti a k vnitřnímu neklidu.
Narušuje rovnováhu minerálních látek, zejména způsobuje ztráty vitamínu B, vápníku a hořčíku - také proto oslabuje zuby i kosti.
•Konzumací cukru je ovlivněn i imunitní systém - na americké universitě v Loma Lindě bylo zjištěno, že schopnost bílých krvinek ničit mikroorganismy může být téměř paralyzována po požití cukru. Pro představu: jste-li nemocní, tak jedna vaše bílá krvinka dokáže zničit 14 choroboplodných zárodků za hodinu. Pokud je ale tato bílá krvinka vystavena množství 100 g snědeného cukru, pak její schopnost ničit choroboplodné zárodky se 10x sníží.
•Okyseluje organizmus.
•Je zdrojem živin pro bakterie a pro plísně.
•Přispívá k obezitě a vyššímu krevnímu tlaku.
•Vysoký přísun cukru také zvyšuje adrenalin v krvi, což může vést k úzkosti, podrážděnosti i hyperaktivitě.
•Cukr má vliv i na IQ - výzkum ukázal, že děti živené potravinami s vysokým obsahem rafinovaných cukrů mají nižší IQ než děti živené potravinami s nižším glykemickým indexem.
•Hojná konzumace cukru je dávána i do souvislosti s vyšším výskytem vrásek a zánětů kůže.
•Makrobiotika a podobně i čínská dietetika se na rafinovaný bílý cukr dívá jako na drogu, která nám bere energii a živiny z těla, svým kyselinotvorným působením ničí prostředí příznivé pro zdravou střevní mikroflóru a výsledkem je čím dál slabší imunita a optimální prostředí pro růst bakterií, virů a plísní a pro záněty. Upozorňuje i na nebezpečí spojené s tím, že po cukru dochází k prudkému vzestupu a následnému propadu krevního cukru a tyto výkyvy spojují s roztěkaností mysli, s nesoustředěností, s neklidem a únavou. Oproti tomu vyrovnaná hladina krevního cukru je základem pro vnitřní pohodu, dobrou náladu, ale i vytrvalost, soustředěnost a trpělivost."

Zdroj: http://www.azrodina.cz/3024-cukr-nebo-jina-sladidla (četla jsem o tom i jinde, ale tady je to v Čj)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Gabrielik

Příspěvek od s.arik »

Hmmm, tak díky, zrovna jsem si pokusně udělala domácí čokoládu a je samozřejmě proklatě dobrá. Achjo.

(Lžička kokosáku, lžička agávového sirupu, pět lžiček kakaa, prohníst.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

:) Zalkalizuj to zeleným listím, pohybem a optimismem :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Gabrielik

Příspěvek od s.arik »

To mi celkem jde, pohybu není moc, ale že by žádný, to se taky nedá říct. Zelené mám 4x denně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

ja som na cukroch a to najma tych ovocncyh maval take klbove problemy a chronicke zapaly klbov a sliach, ze roky a roky som nemohol robit ziadny sport a mal som problem vobec pocas dna sa hybat a chodit,

ani sa necudujem ze pocas melonovania sa klby ozvu naplno, je len malo ludi co to dokaze zvladnut bez okamzitych nasledkov
5 2 8
Odpovědět