Gabrielik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Jindro, no jo no. Máte to s nami ťažké... Zaslúžite si metál.

Môj milovaný sa rozhodol ťahať to teraz chvíľku so mnou. Trúfol si na tri dni. Tak hádam sa nezožerieme :)
Asi si dám nejaké pôstovanie aj od kritizovania.
Najlepšie vôbec nerozpávať, a keď ma niečo alebo niekto naštve, tak sa budem usmievať. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

gabrielik píše: Asi si dám nejaké pôstovanie aj od kritizovania.
Najlepšie vôbec nerozpávať, a keď ma niečo alebo niekto naštve, tak sa budem usmievať. :)
prva zena prechadza do 5. Dimenzie

:twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
gabrielik píše: Asi si dám nejaké pôstovanie aj od kritizovania.
Najlepšie vôbec nerozpávať, a keď ma niečo alebo niekto naštve, tak sa budem usmievať. :)
prva zena prechadza do 5. Dimenzie

:twisted:
nopjo provokatér .............:-D

my jsme teď s manžou meli pár "emotionally deep moments" ...fakt bezva,zjistit ,že po 20 letech je to lepší než na začátku, i přes nějaké škobrty a větší propady..

loni před vánoci realtionsp-wise fakt nic moc, lehká kíza (ale zase lepší než předloni - to bylo asi jako buď vydržíme, nebo to položíme)....ale letos, i feel love with my every cell :-D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

ked odide Ego
zostane naozajstna laska

pri partnerskych hadkach a sporoch sa hadaju 2 Ega a 2 ludske dusicky sa krcia v srdiecku a placu
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:ked odide Ego
zostane naozajstna laska

pri partnerskych hadkach a sporoch sa hadaju 2 Ega a 2 ludske dusicky sa krcia v srdiecku a placu

i like that...well více než hádky to byly asi moje pochybnosti...dnes vím že každý můž je v pravém nitru hoooooooooodně podobný stejně jako každý žena ...


btw oprava ja a muj muž jsme spole 10 let ne, 20 - překlep ....
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: i like that...well více než hádky to byly asi moje pochybnosti...dnes vím že každý můž je v pravém nitru hoooooooooodně podobný stejně jako každý žena ...
tak to je (bylo) u nás asi stejné. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

.
Gabrielo ahoj,
jak se daří... jde to? v pohodě? už máš cca devátý den, nepletu se?

Jé - když jsme u těch půstů - teď jsem si vzpomněl na jednoho kamaráda, vařan a dlouholetej těžkej masař, cca v mým věku (kolem padesátky) a začaly zdravotní problémy, tak úspěšně dal třicítku. Mluvil jsem s ním cca ve třetím týdnu a byl v pohodě. Mně to teda přijde jako supr výkon... na vařana a na poprvé. Za manželku má zkušenou vitariánku, takže měl dobrý dohled, i potom v důležitý návratovce. No, to už je skoro dva měsíce zpátky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Jindro, som to zapichla po týždni. Takže tak ako Buc toho roku žiadne pôstové rekordy nelámem :)

Som sa rozhodla že už žiadne dlhšie spoločné pôstovanei doma. Namiesto toho aby ma to podporovalo, tak ma to vyčerpalo. To kňúranie môjho milovaného ako sa tie tri dni trápil hladom a bolesťami. a potom som sa starala o jeho návratovku... Proste všetko to robím akosi zle, keď sa starám viac o druhých ako o seba.
A nahlodala ma aj spoločná kapustnica v robote.
Takže podľa kalendára, sa ďalší dlhší pôst odsúva na predveľkonočné obdobie. Na pôst potrebujem kľud, a keďže som hneď chudá a hlavne v tvári, tak hneď vyzerám veľmi zle. Proste nemám na to teraz silu.

Začínajú trhy a medovina ktorú pijem len vtedy. Našla som si tú pravú orechovú, teda bylinkovú horkú a už som vyzunkla jednu flašku. Mala by som sa nad sebou zamyslieť s takou spotrebou.

Štvú ma vzťahy z okolitým svetom. Nejako by som ten koniec sveta privítala. No čo, predvianočná depka, to sa nepočíta :)
A podľa Pandovej predpovede sneží. Aj keď nie husto, ale trochu áno. žeby bol december?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

.
v pohodě, nejsme na závodech "kdo dá víc"

i týden je pěkný výkon! jsi dobrá!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Jasné, aj ja to tak beriem že nelámem rekordy.
Trošku ma to škrie, lebo konštalácia bola dobrá. Proste to šlo ľahko. Keby neboli tie neblahé podnety z vonka a mala by som kľud, tak by to išlo v pohode ďalej bez problémov. No ale všetko má svoj čas :)
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od jitulinda »

gabrielik píše:Jasné, aj ja to tak beriem že nelámem rekordy.
Trošku ma to škrie, lebo konštalácia bola dobrá. Proste to šlo ľahko. Keby neboli tie neblahé podnety z vonka a mala by som kľud, tak by to išlo v pohode ďalej bez problémov. No ale všetko má svoj čas :)

všechno je přesně tak, jak to právě teď má být :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Gabrielik

Příspěvek od culka »

Juuuj, medovina :delicacy:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

medovina! :delicacy: :) Tu jsem dlouho neměla.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

podnety zvonka nas len ucia ako byt sami sebou aj keby traktory padali

ako prejst do 5D aj keby cela dedina naokolo sa rozhodla zostat v 3D a tahala nas za nohy dole, ist kam chceme a nevsimat si ich.

pretoze inak spolocnost sa riadi principom matematickym : the common lowest denominator

alebo najvacsi grazel v skupine urcuje uroven celej skupiny
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:podnety zvonka nas len ucia ako byt sami sebou aj keby traktory padali

ako prejst do 5D aj keby cela dedina naokolo sa rozhodla zostat v 3D a tahala nas za nohy dole, ist kam chceme a nevsimat si ich.

pretoze inak spolocnost sa riadi principom matematickym : the common lowest denominator

alebo najvacsi grazel v skupine urcuje uroven celej skupiny
často to tak ve skupině funguje přirozeně, je tam pocit strachu-sebezáchova, jít s davem.... soudě podle skupin děcek ve škole

stačí ale ukázat že jít svým směrem nebolí a může přitáhnout další, zvýší sebedůvěru atd..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Rudo, zatiaľ to tak funguje.
Slušne sa to vraví že reťaz je len tak silná ako jej najslabšie ohnivko. Preto je to tak ťažké. Lebo je to o tom, že nie tým je človek silnejší čím má toho viac, ale naopak. Keby mu už nič neostalo, tak vtedy je najsilnejší. Nemá žiadne slabé miesto.

No a napríklad tá medovina je super a hlavne horúca, ale som rada že je len na vianoce, lebo je príliš dobrá a ja som tak slabá :lol: :delicacy:

Potom to ráno doháňam šťavou z rapíkatého zeleru. Táááký obrovský kus sa mi podarilo zohnať v lidli, že som vzala hneď dva. aspoň dvakrát väčší bol ako tie strihané na mieru čo predávajú v tescu. Ozaj, ja zužitkujem všetko, nielen tú stopku, ale mám rada keď sú na tom aj listy. Prečo sa to predáva zrezané?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

o listoch z celeru sa vravia take nepekne reci vraj to ma nejaku pre cloveku nevhodnu chemikaliu
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Hovorí sa to o všetkých listoch zeleru, alebo len o tomto? Ozaj, vňať petržlenu je na tom podobne. Vo veľkom je to nebezpečné a zároveň treba ho jesť veľa...

Dávam si tu zaujímavú stránku ak si budem chceiť rátať hodnoty v potravinách.
http://www.czfcdb.cz/

A ďalšiu: Vít Surový a jeho zaujímavá knižôčka o éčkach.
http://www.youtube.com/watch?v=9rnA4vkD ... r_embedded
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Hovorí sa to o všetkých listoch zeleru, alebo len o tomto? Ozaj, vňať petržlenu je na tom podobne. Vo veľkom je to nebezpečné a zároveň treba ho jesť veľa...

Dávam si tu zaujímavú stránku ak si budem chceiť rátať hodnoty v potravinách.
http://www.czfcdb.cz/

A ďalšiu: Vít Surový a jeho zaujímavá knižôčka o éčkach.
http://www.youtube.com/watch?v=9rnA4vkD ... r_embedded
všechny rostliny mají vhodné a nevhodné chemikalie, v tom je to kouzlo jest je celistvé, tělo si vybere ze všech jen to co potřebuje, např. z MgCl2 si moc nevybere, schválně jsem z výzkumných důvodů zvyšoval "jedovatý" vlaštovičník a nic anomálního jsem na sobe nepozoroval, ščávu jen z listovýho celeru piju denně, na rozdíl od špenátové mi nič něrobí, s petržlenovou jsem opatrný a ani ji nepěstuju
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od jitulinda »

Gabi, pěkné vánoční dny a chvíle přeji!!! :)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Mily môj dennicek, aj ked som forum sledovala a sem tam prispela, nemala som potrebu nieco si sem pisat. ale teaz sa trosku posuniem. Od vianoc sa vlastne nic svetoborneho nezmenilo. Lavirujem medzi raw a chuťou na "niečo dobre" viac menej mi nevarenie vyhovuje. Takže svoje sem tam prehrešky neriešim a netyram sa za ne. Od jari sa vytešujem na mojem novej dzunglozahrade. Teším sa ako male decko z kazdeho mraveniska, mame jedno s velkymi lesnymi mravcami pod orechom Tam mi nevadi, takze ahoj susedia :) V zime sme zle zabezpecili studnu, tak nam do nej vliezli hady. Ked sme chceli spojaznit hadicu, tak sme tam vyrusili uzovky. Dve stromove pri "tom najlepsom" :) a jedho klasicku s mesiacikmi co sa prisla prizerat ako im to ide. Spadli do vody, tak som vykonavala zachrannu akciu s nazvom vylov si svoju hdicu. Nastastie sa im nechcelo dlho plavat, tak ponuknuty konar prijali. V starej unimobunke sa nam na jesen ubytovali lienky, a na jar chceli von, ale dlhy zimny spanok im asi zatemnil hlavicky a nevedeli kadial prisli. Bola to sranda, lebo tolko lienok som pokope nevidela. Cely strop, a okna posiate bodkami. Nastastie väčšina spoznala otvorene dvere a vyleteli. Takto to bolo niekolko dni, kym vsetky dostali chut vratit sa do prirody. Takze klcujem, pokusam sa sadit, a tešim sa. My máme vlastne čerešneee :) Ani netušim čo všetko mi tam rastie, nahodou som pri hrabani travy vykopla topinambury. Su krasne velke a sladkasto chutne. No dochadza mi baterka, tak tu druhu cast nabuduce. A vsetkych vas zdravim samozrejme. Aj ked vas bdelym ockom sledujem a tesim sa ked nieco super napisete.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

co to jsou lienky? :)

"Chuť na niečo dobre" .... :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:co to jsou lienky? :)
ladybugs

http://en.wikipedia.org/wiki/Ladybugs
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Si ma dostala :) V rýchlosti ani neviem ako sa to po cesky povie. Aháá, beruška. To ja stale vaham nad slovom smetanka ale rýchlo si to najdem tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&biw=1 ... X6PM3agMgE
Ked ja to poznam ako pampeliška :)

Predvčerom som klčovala náš prales a dalej oslobodzovala ovocne stromy. Vyrezávala a vyťahovala divé ruže, ktoré sa ťahali po jabloni az k jej vrcholcu, no nádhera, len v robote si budú mysliet ze som týraná zena. Našla som čerešne a dokonca aj jednu staru polozoschnutú marhulu. Sa mi zdala nejaká povedomá ked kvitla. A ake nadherne veľke kvety na dula... Chybaju mi tam ovocne kriky. Od mamy som vyžobrala jednu bielu rybezlu, zda sa ze to prezije. Malina sadena na jesen mi ostala len jedna, ja chcem malinyyy. No pocka to do jesene zase. :) V trave som nasla nejake jahodove listy, tak som si ich presadila :)

No a tie menej zábavne veci. Myom mi podrástol a to tak ze viditelne. Odhadujem ze cca ma teraz tak á cm. Ale na gyndu sa mi nechce aby ma zase strasili a rezali. Ani na vysetreni prsnikov som nebola minuly rok a nemam rada tie reci vyhrazne, ze preco nechodim ku nim. A naco, ked ma nic neboli?
Takze som sa pustila do pôstovania zase. Zacalo to tak spontanne. V piatok som sa opila ako uz davno nie a bolo mi na druhy den fest zle. Takze som nic nejedla len klistirovala, lebo ani voda mi nesla do mojho rozhojdaneho zaludka. A v nedelu som si povedala, ze ked som uz tak pekne vycistena, tak preco to nevyuzit na nejaky postik? Ale vzdy len jeden den, len jeden den. Takze iba dnes, a rano sa rozhodnem ci budem pokracovat.

Este nieco zabavne na zaver. Vcera sa na moju dzunglu bola pozriet mama a sestra. Maju iny nazor na pestovanie bandurok pod slamov a cesnaku pod stromami a na hady v trave ale inak super. Vytesovala som sa, kolko mám ceresni. A ona na to, netes sa, pridu skorce a mi ich vsetky zjedia. Nuz pre mna, nech sa najedia, Tak jej vravim, nezjedia, lebo ich nenájdu.... v zihlave :lol: :lol:
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ďakujem ti vyššia božia moc za všetko čo pre mňa robíš :) V práci, do ktorej sa mi veľmi ťažilo ísť sa to vyvrbuje dobrým smerom. Neznášam, keď niečo neviem. Ale čo už, beriem to ako skúšku viery.
Dens ďalší jeden deň pôstu. Keď píšete o tých kliešťoch, tak doeraz žiaden, až po návšteve mojej negatívnej mamičky na záhrade, ktorá má problém s hadmi, háveďou, suchom, mokrom, v podstate normálnou prírodou, tak mi hučala o tom ako ma niečo uštipne, ako sa mi nič neurodí, ako ma kliešte zožerú, tak sa začíman ľakať, a aj jedného malého kliešťa som schytala. Bol menší ako pol špendlíkovej hlavičky. Našťastie mám na vyberanie psiu pomôcku.
http://www.mojmilacik.sk/o-tom---haciky ... e-kliestov Bezkonkurenčný. ale fliačik mi ostal, zatiaľ. Že im tá moja jedovatá pôstová krv chutí...?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Ďakujem ti vyššia božia moc za všetko čo pre mňa robíš :) V práci, do ktorej sa mi veľmi ťažilo ísť sa to vyvrbuje dobrým smerom. Neznášam, keď niečo neviem. Ale čo už, beriem to ako skúšku viery.
Dens ďalší jeden deň pôstu. Keď píšete o tých kliešťoch, tak doeraz žiaden, až po návšteve mojej negatívnej mamičky na záhrade, ktorá má problém s hadmi, háveďou, suchom, mokrom, v podstate normálnou prírodou, tak mi hučala o tom ako ma niečo uštipne, ako sa mi nič neurodí, ako ma kliešte zožerú, tak sa začíman ľakať, a aj jedného malého kliešťa som schytala. Bol menší ako pol špendlíkovej hlavičky. Našťastie mám na vyberanie psiu pomôcku.
http://www.mojmilacik.sk/o-tom---haciky ... e-kliestov Bezkonkurenčný. ale fliačik mi ostal, zatiaľ. Že im tá moja jedovatá pôstová krv chutí...?
klíšč funguje v několika stadiích, jako nymfa je mrňavej, že ho není ani vidět, borelys mohou být ovšem ve všech, je dobré se infikovaných klíšťů vůbec nedotýkat, LB údajně prelezů i cez tkáň
ribiz se da mnozit jednoduse odkopčením, jak se ti ten tvůj ujme a maliny se časem rozlezou samy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

ribíz bude, aj čierny aj červený. Len nie toho roku na mojej záhrade. Kúpila som si tie tvoje maliny, čo rodia až do jesene a na jeseň sa skosia, také mamka nemá, len teraz neviem ktoré mi vyschli. Nevadí, dokúpim na jeseň. Neviem kde mám sadiť priesady, paradajky, tekvice, melony, zeler... Na jeseň som nestihla porylovať, a teraz v tom koberci koreňov akurát tak zlomím rýl. Mám sa trápiť s bolerkou, toľko kliešťov čo si už pošmáklo... Zatiaľ sa netrápim, ale sledujem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše:Si ma dostala :) V rýchlosti ani neviem ako sa to po cesky povie. Aháá, beruška. To ja stale vaham nad slovom smetanka ale rýchlo si to najdem tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&biw=1 ... X6PM3agMgE
Ked ja to poznam ako pampeliška
aha, díky ")
pampeliška říkáme taky. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: No a tie menej zábavne veci. Myom mi podrástol a to tak ze viditelne. Odhadujem ze cca ma teraz tak á cm. Ale na gyndu sa mi nechce aby ma zase strasili a rezali. Ani na vysetreni prsnikov som nebola minuly rok a nemam rada tie reci vyhrazne, ze preco nechodim ku nim. A naco, ked ma nic neboli?
já mám teď úžasnou doktorku na gynekologii. Vlastně jsem měla i předtím, ale nehodilo se mi místo, kde sídlila. Oboje tedy v ČR, tak věřím, že i u vás se dají najít rozumné... Ty moje mne na nic nenaháněly a samy se vyjádřily i k HA podobně jako já... Současná dokonce věří na vliv psychiky (zázrak).
Pokud je rozumná doktorka, provede pravidelné vyšetření, ale do léčby nenutí.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Pavluška, tak to je super. Ja som asi sralbotka, proste sa mi tam nechce.
Vikend pominul, ledva som stihla a vládala zasadiť všetko do zeme. Paradajky, zeler, papriky, nejake melony, ale neviem čo z toho bude. Sadim pod seno a do hromádok sena. Je to také útulnučké ako si tam sedia v tých hniezdočkách. Je tam strašne veľa trávy, ktorá rastie ako blázon, milovaný pokazil kosačku a ja som sa ešte nenaučila klepať kosu. Takže to ide ztuha. Kúpila som si lesnícku kosu a mám aj požičanú od mamky, ale zatiaľ je to trépenie. Včera poobede sa nám
čo sa týka pôstu, źačínam nevládať. Ale na záhradke som si odočinula, kedy sa mi chcelo. V robote, osem hodína na zadku je to ťažšie. Stále si vravím, že tento deň vydržím a ráno sa rozhodnem či budem pokračovať. Takže tento deň ešte vydržím... S kilami som na tom ešte vo svojej určenej norme aj s rezervou. Ale už začínam veľa vyrábať v kuchyni, to nieje dobré. ZAto ostatní si nesťažujú. banánové palacinky, miso kalerábová polievočka a iné mňamky, každý deň, dokonca aj deťom varím. :)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Milí moji, po jedenástich dňoch som to zapichla a začínam návratovku. Mňamózny zrelý banán na raňajky, a teraz paradajka bez šupky a špargľa. Teším sa domov. Kúpila som karfiol a budem robiť pre rodinku pukance. Dnes má byť nejaká prednáška o zdravej výžive. Kamarátka ma volala, len neviem či sa tam nebudem nudiť, alebo nebudem mať blbé pripomienky :)

V noci som nemohla spať, tak som robila pre milovaného ingrediencie na suši. Mrkvičku, kalerábik, topinambury, petržlen, stopkatý zeler, zázvor, všetko pekne nakrájané, nastrúhané, zabalené v krabičke. K tomu vyfasoval sojovku a riasy a môže si robiť čerstvý obed. Som zvedavá či to všetko pojedol.
Chýba mi záhradka, teším sa na víkend. Klčovanie ma fakt strašne baví, musím si šetriť, aby som všetko nevyklčovala naraz. Vravím tomu zásobáreň palíc na paradajky. A som zvedavá ako podrástli čerešne, kedže nemám ani tušenia či sú skoré alebo čo. hurááá, čerešne.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Gabrielik

Příspěvek od bukaj »

gabrielik píše:Milí moji, po jedenástich dňoch som to zapichla a začínam návratovku. Mňamózny zrelý banán na raňajky, a teraz paradajka bez šupky a špargľa. Teším sa domov. Kúpila som karfiol a budem robiť pre rodinku pukance. Dnes má byť nejaká prednáška o zdravej výžive. Kamarátka ma volala, len neviem či sa tam nebudem nudiť, alebo nebudem mať blbé pripomienky :)

V noci som nemohla spať, tak som robila pre milovaného ingrediencie na suši. Mrkvičku, kalerábik, topinambury, petržlen, stopkatý zeler, zázvor, všetko pekne nakrájané, nastrúhané, zabalené v krabičke. K tomu vyfasoval sojovku a riasy a môže si robiť čerstvý obed. Som zvedavá či to všetko pojedol.
Chýba mi záhradka, teším sa na víkend. Klčovanie ma fakt strašne baví, musím si šetriť, aby som všetko nevyklčovala naraz. Vravím tomu zásobáreň palíc na paradajky. A som zvedavá ako podrástli čerešne, kedže nemám ani tušenia či sú skoré alebo čo. hurááá, čerešne.
Gratuluji a přeji, ať se vyvede návratovka :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: Dnes má byť nejaká prednáška o zdravej výžive. Kamarátka ma volala, len neviem či sa tam nebudem nudiť, alebo nebudem mať blbé pripomienky :)
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
gabrielik píše: Dnes má byť nejaká prednáška o zdravej výžive. Kamarátka ma volala, len neviem či sa tam nebudem nudiť, alebo nebudem mať blbé pripomienky :)
:mrgreen:
zalezi ako daleko si intimne s tou kamaratkou, bud k nej trpezilva a nauc ju, aj s tebou bola urcite zpociatku nuda
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Kamarátka našťastie rozumie čo ja myslím. Po piatich minútach som vedela že to nieje prednáška pre nás vhodná. Bolo to o tom, ako byť šťastný, krásny zdravý a bohatý a o biznise v "mlm" http://www.energy.sk/sk/default.asp MlM je multilevelmarketing, chvíľu mi trvalo kým som si to preložila :)

Určite sa tam nájde aj niečo zaujímavé, ale keď celkom milý pán začal hneď o kvapkách, ktoré mi zbystria pozornosť a nahradia rannú kávu, ktorú aj tak nepijem a pol kila ginka, na pamäť a koncentráciu..
Tak som sa pekne opýtala či to bude o produktoch a že teda sme tam asi omylom. sa že ďakujeme a radšej pôjdeme :)

Potom sme sa s chichotaním pobrali do mesta na nákupy a ťažko sme sa lúčili s pánovou výhražnou vetou, ktorú preniesol medzi dverami : "Tak vy nechcete byť zdraví a bohatí ?!" Zajedla som to broskyňami - prvými toho roku, trochu kyslými ale dalo sa.

Na webe som sa stretla s informáciou, že alfalafa by sa nemala jesť. http://vyzivujicitradice.cz/tag/seminka ... #&panel1-5 Zaujímavé. viem že nieje vhodné veľmi dlho klíčiť pohánku, ale vojtešku?

Ostávam pri zdravom sedliackom: všetkého s mierou :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: Potom sme sa s chichotaním pobrali do mesta na nákupy a ťažko sme sa lúčili s pánovou výhražnou vetou, ktorú preniesol medzi dverami : "Tak vy nechcete byť zdraví a bohatí ?!" Zajedla som to broskyňami - prvými toho roku, trochu kyslými ale dalo sa.
(:-)

Ovšem tohle hodně nesnáším. Omylem jsem se dvakrát dostala na přednášku Amway, přičemž jsem se podruhé dotyčné paní ptala, zda to není náhodou Amway a ona že neeee..... :|
Musela jsem se držet, protože jak mne někdo začne do něčeho tlačit, tak pánbů s ním... hlavně když zjistím, že na té přednášce sedím podruhé... Paní, která mne tam pozvala, byla docela normální, ale pak jí přišla na pomoc nějaká agilnější paní a její argumenty svědčily o hodně vymytém mozku. :|
Dneska už radši na žádné přednášky podobného typu nechodím. Půjdu tak max na cestovatelskou přednášku a tak... :)

Já si dnes dala výborné nektarinky. :delicacy:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Cez víkend sme na záhradke neurobili nič moc. V sobotu torchu premokli. Milovaný kúpil nový krovinorez, super mašinka ale nešťastný Mountfield. Odborné poskladanie a predvedenie pozostávalo zo šialenej montáže dvoch brigádnikov, z toho jeden bol tak zručný, že mu stále nejaká skrutka ostávala v ruke navyše. Hneď bola jedna časť poškrábaná, tú si dal vymeniť z posledného vystaveného kusa. Som ušla do elektrowordu, lebo nezvládam takéto vyhrotené časti nakupovania. Ešte tesne pred vypršanou zárukou sme vyreklamovali môjho kenwooda za úplne nový kus.http://www.youtube.com/watch?v=87xkbBbi_o4
Nakoniec aj s kosačkou to vyšlo dobre. Krásnu nemeckú SOLO 142 http://www.solo.sk/index.php?page=profe ... rovinorezy, v Mountfielde ako novinku a akciu za 419 eur.
Kosil len chvíľu, lebo počasie sa nejako nie an ie umúdriť a väčšinu času pršalo.

Moja čerešnička, čo som vyklčovala z krovia a žihľavy mi už začala odovzdávať úrodu. Prvé nezrelé malé, sem tam pichnuté ale sladučké čerešne. škoda že pršalo, vytiahla y som rebrík a okmásala z nej všetko čo bolo trochu červené, lebo najbložšie tam budeme zase až cez víkend.
Fazulky čo vyšli mi ozobali slimáky, Reďkovka nasadená permakultúrne zo šalátom mi vyšla v počte čo sa dá spočítať na jednej ruke, ale jedli sme ju už, mňamková veľká bola.
Ďalšia várka do riadku je príliš nahusto. A zo sena mi vykukli prvé zemiakové listy. Bolo by treba pridať sena. lebo sa mi to stratí.
Na záhrade je ľahko byť raw, tam je dobre byť aj na práne :) Prespali sme cez noc. V noci sme museli vybehnúť von z budky a vonku bol mesačný snový svet, všetko zaliate žiarou. Na to, že večer pršalo a ráno zase pršalo, sa podozrievam ž to bola spoločná mesačná halucinácia :)
V nedeľu ráno sme sa uzimení zbalili a vypadli domov. Doma som sa prejedla domácej pizze a bolo mi zle. Chcem byť vonkúúúú.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Znova sa vraciam ku káve, sledujem že všetky moje neresti pramenia z pocitu smútku, nudy a chuti na sebadeštrukciu. Ešte že vvčera som zvládla jedlo celkom dobre. teda na trojku. Trochu silnejšie ochutené cuketošpagety a večer sezamovo - ľanové guličky s medom ale ani som sa veľmi neprežrala na rozdiel od iných dní. Pritom ráno sa mi objavili vačky pod očami. Mám zase čo naprávať :)
Vonku nič z toho negatívneho nepozorujem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše:Znova sa vraciam ku káve, sledujem že všetky moje neresti pramenia z pocitu smútku, nudy a chuti na sebadeštrukciu. Ešte že vvčera som zvládla jedlo celkom dobre. teda na trojku. Trochu silnejšie ochutené cuketošpagety a večer sezamovo - ľanové guličky s medom ale ani som sa veľmi neprežrala na rozdiel od iných dní. Pritom ráno sa mi objavili vačky pod očami. Mám zase čo naprávať :)
Vonku nič z toho negatívneho nepozorujem.
myslíš venku jako v přírodě? jestli ano, tak rozumím. Když jsem měla na vš zkouškové, tak jsem v uzavřené místnosti trpěla a šla se učit třeba do lesíka na skálu s výhledem, aspoň. Jinak by mne hráblo. :)

Jinak na pocity smutku by zabral veselý pejsek... a ten by Tě i vytáhl ven x krát denně.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Pavluška presne správne tomu rozumieš. Pocity smútku a ľahké depky sú čisto subjektívna záležitosť a pomáha tomu hocičo z vonku len slabo. Mne stačí proste vypadnúť von a trochu slniečka atrochu fyzickej práce. Aj keď je niekedy problém ten prvý krok - vyjsť von.

Preto niekedy nahrádzame to čo nám chýba vnútri nehmotné, niečim, čo je hmotné a čo môžeme vlastniť.
Takže som vymenila svoj starý stroj strašne hlučný od samotného počiatku
Obrázek
za tento: http://img.akcneletaky.sk/lidl/letak2702/strana18.jpg z Lidlu

Kúpila som aj pre maminku, ale zase poľavuje zo zelených smoothie, asi je jej lepšie :)

Maminka mala zatiaľ tento a už na ňom má odlomený ten pakeťák, takže sa zapína a vypína strčením do elektriny: http://www.teletym.g6.cz/bila_technika/ ... ta1012.jpg

Ako sa dávajú malé obrázky?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše:Pavluška presne správne tomu rozumieš. Pocity smútku a ľahké depky sú čisto subjektívna záležitosť a pomáha tomu hocičo z vonku len slabo. Mne stačí proste vypadnúť von a trochu slniečka atrochu fyzickej práce. Aj keď je niekedy problém ten prvý krok - vyjsť von.

Preto niekedy nahrádzame to čo nám chýba vnútri nehmotné, niečim, čo je hmotné a čo môžeme vlastniť.
Takže som vymenila svoj starý stroj strašne hlučný od samotného počiatku
máš pravdu :)

Někdy je i hmota to co nás potěší...
Já mám někdy stavy, kdy si říkám, že už nemám potřebu kupovat si nové oblečení atd a cítím se při tom tak uvědoměle :) ... a pak třeba za měsíc narazím na netu na krásný zlevněný kousek, objednám ho a podle toho jak to pak vypadá v reálu si ho nechám nebo dám někomu většímu/menšímu... a radost mají všichni. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ten mixer z lidla je absolutne tupý Ale našťastie mixuje a pri čistení ho netreba rozoberať.
Konopne mlieko mi nechutí.
Pavluška, si strašne milá osoba. :)

Upravujem a pridávam:
Pozerám si do denníčka a každý píše heslovite :)
Po víkendovom zbere čerešní sú už zjedené. Stihli sme ich nabrať tak cca 4 kilá aj zo stopkami. Čakám na ďalší vikend a návštevu záhrady. Sú krásne sladké aj tie svetlé.
Prvé jahody sú mňamkové.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: Pavluška, si strašne milá osoba. :)

...
Pozerám si do denníčka a každý píše heslovite :)
ale ne každý den je posvícení. Třeba když mám PMS, tak příjemná nejsem. 8)

Gábi, myslím, že heslovitě někteří lidé píší, protože už tak je to docela obnažování a v minulosti když si tu někdo příliš vyléval city a svěřoval, našli se tací, kteří vše analyzovali, rýpali a to i do docela citlivých míst... někdo mávne rukou, ať si poslouží a někdo ne... Kompromisem může být raději heslovité vyjadřování. Alespoň já se o to snažím v novém deníčku (starý byl pojatý tak zeširoka a byly tam všelijaké půstovací "hlody"...). ")
Na druhou stranu jen heslovité shrnutí toho kolik gramů čeho kdo pozřel by mohlo být trochu nudné a i zavádějící, pokud někdo nedodá jak se po tom cítí, zda sportuje (být přilepen dlouhodobě u klávesnice např. s kilem hroznů asi nic neřeší) atd....
Mne se líbí když se někdo rozepíše. Jen já sama se už tomu snažím trochu vyhnout (neříkám že úspěšně). ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: Po víkendovom zbere čerešní sú už zjedené. Stihli sme ich nabrať tak cca 4 kilá aj zo stopkami. Čakám na ďalší vikend a návštevu záhrady. Sú krásne sladké aj tie svetlé.
mňam :delicacy:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Pavluška, s tým PMS máš úplne pravdu :) Práve to prežívam a je to ako na horskej dráhe. Neviem sa spratať do kože a hlavne s jedlom. Vtedy si prídem ako utrhnutá z reťaze. Chudáci naši blízky (partneri hlavne) nemajú to s nami ľahké. :) S tým heslovitým písaním som myslela tak, že sa mi v ten deň nechcelo vôbec rozpisovať a pozrela som a prišlo mi že asi nikomu. :)
Pavluška, ty si mimo republiky som niekde postrehla?
Keď sme pri tom PMS, sprievodné javy, ktoré mávam sú, že sa strašne strašne strašne potím, ale len v noci. Pámätám si, že aj mamka mala také problémy. Prepotím celú posteľ tri pyžamá, perinu, vlasy, všetko je strašne mokré ako zo mňa tečie. Prirovnať sa to dá len pobytu v saune. Keď som odkrytá je mi chladno, žiada sa mi by zakrytá. A navyše čím horšie v tom období jem, tým viac sa potím v noci. Pomáha len pôst, ale donútiť sa je nemožné :) čo s tým a prečo?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

aha aha :)
No já jsem už nějaký čas v Anglii...
Při PMS mi je někdy taky tepleji, že se i trochu zpotím (při práci), ale spíš přes den a když je teplo i v noci (v létě nebo přetopeno), tak se odkopu a otevřu okno. Také není rozumné v tom období pít kafe apod.
No jo, tak bodejť by půst nepomohl, když je při něm většinou kosa. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Po úmornej dvojtýždňovej práci môjho Lidla-mixeru sa ten nakoniec odporúčal. Najprv odišla rýchlosť 1,2 a 4. To som ho používala ďalej, teraz odišla aj vrtuľa, takže mixer vrčí ale nekrúti. Hurááá, je na reklamácii a ja si pôjdem od mamky zobrať - požičať - vypoužívať Lidlamixer č. 2 :)
Nech žije mixovanie a lacné mixéry.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Po úmornej dvojtýždňovej práci môjho Lidla-mixeru sa ten nakoniec odporúčal. Najprv odišla rýchlosť 1,2 a 4. To som ho používala ďalej, teraz odišla aj vrtuľa, takže mixer vrčí ale nekrúti. Hurááá, je na reklamácii a ja si pôjdem od mamky zobrať - požičať - vypoužívať Lidlamixer č. 2 :)
Nech žije mixovanie a lacné mixéry.
já jsem s 600W ETAma spokojen, vydrží každodenní provoz 2 až 6 let
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dnes mám melónový deň a teším sa na víkend na záhradku. Predpokladám že budú ďalšie čerešne. Končia jahody a začínajú maliny. Prišla som an to, že maliny radšej zo zelenou šťavou. Samotné sú na mňa kyslé.
Požičli sme od mamky druhý lidlamixer, tak už to zase frčí. :)
Krásny víkend želám všetkým.
Odpovědět