Gabrielik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dobrý deň. Prechádzam a čítam si tieto stránky už nejakú dobu. Prešla som stránky o odkyslení, Jardovu Zajíčkovu poradnu, fórum u pramene, pust cz, proste mám take hľadajúce obdobie.
Priviedli ma k nemu moje neustávajúce zdravotné fyzické ale už aj emočné problémy. Zdárne som sa pustila do boja s kandidou a odrazu sa mi uľavilo. Ale len sčasti. Schudla som pri zmene stravy a očistách od apríla (dubna) pri 172 centimetroch z 74kg na 61kg a pri pokusoch o pustovy kalendar z 61 kíl na dnes ráno odvážených 56kg.
Pri každom aj krátkom pôste schudnem toľko kíl, ktoré neviem do ďalšieho ani spolovice dobehnúť. Dnes som na destilke.
Chcela som si čo najskôr urobiť riadnu očisťnú ozdravovaciu 21, ale bojím sa do toho vhupnúť hneď a bojím sa takto postupne strácať kilá, lebo pri 21 už nebudem mať čo strácať.
Od začiatku roka mám v bruchu hmatateľnú guľu cca 13 cm veľkú, ktorá narástla za dobu kratšiu ako rok. a lekári ma chcú liečiť pitvaním a skúmaním. Inak vraj ani nevedia zistiť čo to je. Zatiaľ je diagnóza nádor na vaječníku, ale bez pitvy je to len strieľanie odboka. Lenže ja sa nepotrebujem nechať pitvať zaživa, aby vedeli že mám nádor. Takže aj preto som sa rozhodla pre hladovku. Lenže teraz neviem ako ďalej? rýchlo a hneď alebo pomaly a postupne?
Neviem koľko mám času, ale mám pocit že ma súri.
Pri lekárskej "opatere" by som schudla tiež, ale ako veľmi ešte môžem schudnúť?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj G.,
tohle je teda případ, co píšeš, mám pár dotazů:

1) Vyloučili lékaři, že se jedná o cystu? Vědí určitě, že se o ní nejedná, že to není cysta?
2) Psala si, že si najela na půstující kalendář, kolik dní si nejvíce udělala?
3) S tou váhou, je trochu divné, že nepřibereš - hlavně tedy u váhy cca kolem 60 kg... že to jde pořád dolů...
Ale spíš je důležité tohle:
Zhubla si během 4 měsíců skoro 25% své váhy, to je hodně, jak je to dlouho, co máš váhu 61 a méně? 2 měsíce?

4) Když ten novotvar můžeš nahmatat, jak píšeš a jseš pod lékařským dohledem, zaznamenali lékaři nebo ty, že se po půstech a očistách změnšil nebo je to stále stejné?

..ať se trochu hneme z místa
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Ahoj 2olfess
Ďakujem za záujem, takže sa pokúsim odpovedať.
Lekári nič nevylúčili ani nepotvrdili. Túto gulu mám pri močovom mechúri od februára (únor) ale riešiť a skúmať to lekári začali len pred dvoma mesiacmi.

Prvé vyšetrenie - ultrazvuk predpoklad výduť mechúra, keďže sa to pohybuje s mechúrom hore a dole

Druhé vyšetrenie urológ + ultrazvuk, výduť sa neptvrdila, pravdepodobne to k mechúru nepatrí, odporučenie - gynekológ

Tretie vyšetrenie gynekológ, veľmi udivený, pretože pred rokom na ultrazvuku všetko čisté, MOŽNO to patrí ku vaječníku, na moju otázku prečo sa to pohybuje s mechúrom neodpovedal, a ako správny mäsiar vyrezať a vyrezať. Po mojej otázke či sa to nedá pozorovať či sa to nezmenšuje a či to nezmizne, ma osočil vraj z ktorej planéty som, či som videla že by takéto veci samé od seba zmizli?!
Ani môj nesúhlas s operáciou nepripustil keďže som mu podstrčené papiere s tým že som informovaná podpísala.
Mám za sebou ešte vyšetrenie na gastroskopii minulý rok, keďže som mala veľké problémy s trávením, vyhodnotený ako zápal žalúdka spôsobený kyselinou. Krkací test od Jardu Zajíčka tvrdí opak. Dostala som sa z toho pomocou ovocných štiav ktoré sa mi vtedy jediné zdali strávitelné.

Štvrté vyšetrenie kolonoskopia - nič zvláštne neobjavila, ale vďaka mojim pokrúteným črevám sa celkom do konca nedostali.
Teraz som po dovolenke a zvažujem na koho sa obrátiť. Asi vymením gynekológa, lebo s týmto to absolútne nejde. Vraj čo tam potom chcem, keď sa nechcem dať liečiť (kuchať)
Už teraz je to dlhé, uf.

Tak k tvojim otázkam:
1.Jeden lekár a ultrazvuk tvrdil že je to naplnené tekutinou, druhý zas že je to tuhé.
2.Najviac tri a pol dňa po kolonoskopii. Vlastne som začala minulý mesiac hneď trojkou.
3.Váha mi klesá ďalej pod 62kg od tých pôstov. Cez jednodňový mi klesne 2 kilá a za týždeň sa nazad nevyšplhá.
Schudla som po nabehnutí skoro-vitastravy, očistách šankra, žlčníkové, melóny, šťavy atď 9 kíl za prvý mesiac. Na takýto režim nabehol so mnou aj priateľ a aj jemu rapídne zbehla váha dolu. A to papáme tvaroch, oleje, orechy, ale aj varenú stravu.
Podľa pohmatu mám pocit že sa to nezmenšuje. Ale je pravda, že odkedy niečo zo sebou robím ani sa nezväčšuje, a aj to považujem za úspech, keďže narástol tak rýchlo do takých rozmerov. Ale neviem to posúdiť, lebo teraz keď som taká chudá sa to dá nahmatať oveľa lepšie. V podstate keď ráno ležím a mám plný mechúr, tak mi trochu napravo hore do neho trčí niečo polguľové z brucha. takže sa to nielen dá nahmatať ale je to aj vidno. Keď mám mechúr prázdny, tak je to padnuté nižšie a nieje to také viditeľné.
No dúfam že sa to bude dať prečítať na jedno posedenie :)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Hm, tak hlavně s tou odpovědí na č.1 si mě nepotěšila. Oni neví, no...

Takže co:
- změnit doktora asi bude nutné - souhlas
- předpokládám, že tě to přímo nebolí, ale jenom tlačí, takže nejde o hodiny nebo dny, i když !!! Je to dutina břišní, takže žádná sranda. :idea:

- když by ten novotvar byl uvnitř tuhý, tak je půst o vodě jednoznačná volba a já osobně bych se pokusil o delší půstování a i vzhledem k situaci bych se "týdnem, návratovka, 15 dnů návratovka" ... nezdržoval, ale zase zároveň dodávám, že bych to bez pravidelných průplachů střeva v žádném případě nedělal. (Ale jsou lidé, kteří mají na to jiný názor).

- a teď, když by uvnitř byla tekutina..., tak existuje názor (myslim, že Partyková), že pro tyto novotvary prý nemusí mít vždy půst léčebný efekt. No je v tom hodně ojedinělá, pouze je to jeden z názorů a já bych to stejně vyzkoušel 8), protože jsem ji načapal už na jiných věcech, které v souvislosti s půstem co tvrdí a nemá úplně pravdu.

A když zatím neví nic konkrétního ultrazvuk, tak se zkusím zeptat trochu jinak :wink: :
1) nejseš náhodou docela značný jedlík mléčných výrobků a produktů mléka v pokrmech? Jogurtíky, sýry, pomazánky, těstoviny se sýrem (sýrovýma omáčkama)...
... samozřejmě tím myslím před tou nedávnou změnou stravování :)
2) a další věc, neprodělala si náhodou v posledních letech nějaké peripetie s játry? Případně, máš jaterní testy v pořádku?

(Samozřejmě se nabízejí ještě např. hormonální změny a další, ale to je na posouzení odborníkovi)

Takže mléko a játra, jak ?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PŮST

Příspěvek od awa »

Ať tu kdokoliv napíše cokoliv, ber to pouze jako inspiraci. Nikdo tu nemůže tebe znát lépe než ty sama. Nakonec bude odpovědnost jak se rozhodnout jen a jen na tobě. Tělo k tobě promlouvá, a tvým úkolem je porozumět a rozluštit. Úspěšná léčba probíhá na několika rovinách: fyzické, duševní, mentální, duchovní. Rozpohybování jedné, rozproudí i postupně další.

Když jsem pročetla, co jsi napsala, tak se mi automaticky vybavil příběh B.Bays, kde píše o rozrůstající bouli v jejím břiše, o Cestě, kterou se vydala a jak se uzdravila. Někde jsem tu zahlédla elektronickou verzi, ale nevím u koho. Jistě se ti v případě zájmu ozve. Samozřejmě se dá koupit normálně v knihkupectví kniha (B.Bays-Cesta). O půstu si nevzpomínám, že by tam psala. Není bezpodmínečnou podmínkou vyléčení.

Co se týká půstu o vodě, je to na zvážení. Mám na něj podobný názor jako např. Walker (Omládněte str. 195 a násl.) či Morse (Zázračná detoxikace- str.185): Půst delší 6-7 dnů není příliš vhodný pro osoby s chronickými, degenerativními či duševními chorobami, rozhodně nez bez zkušeného osobního dohledu. Konkrétně o tom, co to dělá s duševně nemocnými i pod dohledem, můžu ze své praxe bohatě vyprávět, ale to je na jiné vyprávění a sem to nepatří. Ber to jako jeden z možných názorů k půstu.

O dalších zdravotních problémech jsi psala dost obecně- neustávajúce zdravotné fyzické ale už aj emočné problémy (např. nepíšeš nic o menstruaci), a z toho se dá velmi těžko usuzovat, co si pod tím představit. Chápu, že to může být osobní, nebo si chráníš soukromí, je to v pořádku. Díky tomu ovšem mohou být některé naše návrhy mimo mísu.

Mám však prosbu, založ si zde deník a překopíruj, co jsi zatím napsala do půstovacího vlákna. V půstu každého nenapadne tě hledat a také ne každý do tohoto vlákna chodí. Se jménem a konkrétním příběhem se všem zafixuješ a jistě bude reagovat víc lidí a ty budeš moc vybírat a hodnotit různé podněty.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Takže G. už nestačila odpovědět, ale má Awuš. :wink:
Já ti přeji brzké uzdravení, pokud by to bylo "plné", tak se přiznám, že bych půstík delší dal, asi s pomocí někoho to nebude špatný nápad, pokud se tak rozhodněš. Většinou takhle dříve fungoval pro nemocné Mácha, teď nevim, jak to s nim je.

Ale, aby to nebyla cysta :wink: a člověk neplašil kvůli horšímu lékaři zbytečně, takže bych se stejně optal ještě někde jinde..
Měj se.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

awa píše:..(B.Bays-Cesta). O půstu si nevzpomínám, že by tam psala. Není bezpodmínečnou podmínkou vyléčení. ...
O půstu tam nepadla nejmenší zmínka, jakoby ho autorka ani neznala, což mě velmi překvapilo. Ale jak nakonec z knihy vyplynulo - fyzická řešení nakonec nejsou ani tak důležitá, když se vyřeší psychiké důvody tak tělo si už najde správnou nápravu na fyzické úrovni. Půst je jen zrychlená náprava, ale když se neodstraní příičiny (např. špatná strava) tak se problém zas rychle vrátí. Poto, pokud netlačí čas, může stačit hledat a napravovat nejpůvodnější příčiny (nejhlouběji za vším je nějaký psychický důvod).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Opravdu to dokonale připomíná Cestu od B. Bays, tj. řešit psychiku (souhlas s Pandou). Pokud půst, pak rozhodně s klystýrama (souhlas s 2olfess), protože odpady jdou do střeva a ty nutno proplachovat.
K tomu úbytku váhy... dvě kila během jedničky... to je fakt rychlé a podle mne to je jen voda - co jiného by mohlo tak rychle ven (u mne to tak zpočátku taky bylo). Podle mne tedy voda a to znamená, že tělo zadržuje hodně vody, protože potřebuje neutralizovat překyselení, to jest, možná máš překyselený organismus. To by byl problém, kterým je nezbytné se zabývat, protože překyselený organismus nevyléčíš. To je vlastně Jardova důležitá zásada - alkalizovat, to asi znáš z jeho fóra, které pročítáš, jak jsi uvedla. S Jardou vřele souhlasím = alkalizovat!
Ale zákon č.1, jak píše Awa: Ať tu kdokoliv napíše cokoliv, ber to pouze jako inspiraci.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

gabrielik

skoda ze si okrem vahy nesledovala aj obvody brucha, stehna a hrudniku, ruk a tiez nemerala stipcometrom hrubku koze-tuku

porovnavanim hrubky tuky, obvodov a vahy sa da presne urcit ze co sa v tele straca ci to bol tuk podkozny tuk vnutrotelovy alebo voda


nikto nikdy nestratil 2kg tuku za den, ani ked zabehol vyse 200km za 24H


rapidna strata vody musi suvisiet s mineralmi solami, vzajoimnym pomerom sodika Na a draslika K.

pri ocistach a hladovkach casto ludia co mali nadmerne mnozstvo soli zacnu stracat rapidne vahu tym ako sa sol vyplavuje, to je zname z joginskych hladoviek zaciatocnikov


1kg NaCl viaze v tele 7kg vody

cize pri strate 2kg to moze znamenat vyplavenie 250g NaCl a 1750 g vody


dalej nedostatok draslika sposobuje zadrziavanie vody a pri zmene stravy na dostatok draslika sa zacne voda uvolnovat, draslik je prakticky v kazdej varenej a surovej zelenine a ovoci a najme v ovozelo stavach.

Takze to by mi davalo logiku.

na druhej strane problemy s ladvinami vytvaraju problem s prijmom drasliku a cela situacia je hodne zlozita a kazdy by si to mal podrobne nastudovat staci aj wiki, draslik a ludske telo.

Otazka je tiez kolko mas svalov a ake mas kosti


ak ako zena ktora velmi nesportovala mas kosti +svaly +organy = 45kg

tak pri 62kg stale nosis zbytocne vela tuku a viazanej vody na sol alebo ine chemikalie

Ja by som urgentne odporucal podrobnu analyzu mineralov, najma elektrickych soli - Na K Mg Ca ...
a tiez nejake meranie na stanovenie % tuku, % svalov % vody, robi sa to na sportovych klinikach.


Zaraza ma jedna vec - snazis sa vyliecit stravou a pritom jes tvaroh

liecenie stravou by v prvom pripade malo znamenat okamzity koniec mliecnych vyrobkov aj tych skrytych a tvaroh je snad najkoncentrovanejsia mliecan bilekovina

znamy to vyrobok z amaterskej kulturistiky

v druhom rade vyl;ucit vyrobky z muky

v tretom rade vsetky chemicky a tepelne zmanipulovane tuky


a zoxidovane tuky == velky pozor na cerstvost olejov a orechov == moze to byt velmi zakerne


a az potom by som riesil otazku masa alebo vegetarianstva


no a psychicky pristup, NLP TLT hypnoza

tiez existuju energeticke operacie (spirit surgery, vyssie reiki...)
ale to uz je hodne asi zakazana tema :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Ďakujem za inšpirácie. Ten nápad s denníkom je veľmi dobrý. Chcela by som sa opýtať či sa dajú presunúť aj vaše odpovede do nového vlákna? Knihu už mám, ďakujem :)
A ešte ku pôstu, pokračujem, budem sa riadiť sebou a tým čo mi telo povie.
Moje telo povedalo, že po dni pôstu 0,2 kila dole a dokonca teraz nasáva vodu a po prechádzke v lese a po napití sa mám 56.2
Bolo mi od rána slabo, a v lese ma pochytila nevolnosť, ale to mi nastekali hlieny do žalúdku a keď som to vyhodila von, tak sa to ukľudňuje.
Tak veľa štiav som ešte nikdy predtým pri výplachu nemala. Pri pôste je všetko inak :)
Je tu administrátor, ktorý by mi všetko aj s vašimi odpoveďami pomohol celé presunúť?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dobrý deň. Prechádzam a čítam si tieto stránky už nejakú dobu. Prešla som stránky o odkyslení, Jardovu Zajíčkovu poradnu, fórum u pramene, pust cz, proste mám take hľadajúce obdobie.
Priviedli ma k nemu moje neustávajúce zdravotné fyzické ale už aj emočné problémy. Zdárne som sa pustila do boja s kandidou a odrazu sa mi uľavilo. Ale len sčasti. Schudla som pri zmene stravy a očistách od apríla (dubna) pri 172 centimetroch z 74kg na 61kg a pri pokusoch o pustovy kalendar z 61 kíl na dnes ráno odvážených 56kg.
Pri každom aj krátkom pôste schudnem toľko kíl, ktoré neviem do ďalšieho ani spolovice dobehnúť. Dnes som na destilke.
Chcela som si čo najskôr urobiť riadnu očisťnú ozdravovaciu 21, ale bojím sa do toho vhupnúť hneď a bojím sa takto postupne strácať kilá, lebo pri 21 už nebudem mať čo strácať.
Od začiatku roka mám v bruchu hmatateľnú guľu cca 13 cm veľkú, ktorá narástla za dobu kratšiu ako rok. a lekári ma chcú liečiť pitvaním a skúmaním. Inak vraj ani nevedia zistiť čo to je. Zatiaľ je diagnóza nádor na vaječníku, ale bez pitvy je to len strieľanie odboka. Lenže ja sa nepotrebujem nechať pitvať zaživa, aby vedeli že mám nádor. Takže aj preto som sa rozhodla pre hladovku. Lenže teraz neviem ako ďalej? rýchlo a hneď alebo pomaly a postupne?
Neviem koľko mám času, ale mám pocit že ma súri.
Pri lekárskej "opatere" by som schudla tiež, ale ako veľmi ešte môžem schudnúť?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Gabrielik. Ťažko radiť druhému. Môžem napísať len skúsenosť mojej mamy, z ktorej som si zobrala pre seba do budúcnosti poučenie. Po zistení, že má nádor (v bruchu veľkosť 20 x 30 cm), ju operovali - museli spraviť vývod z hrubého čreva, lebo nádor prerástol stenu v oblasti sigmy -posledná zákruta pred konečníkom (dočasný), po histológii sa zistilo, že ide o rakovinu vaječníkov, zhubnú. Nasledovali chemoterapie, operácie (celkom 5). Keď už bola úplne vyčerpaná, rozhodla sa pre Breussovu kúru. Už jej to nepomohlo. Pre mňa som si vyvodila poučenie, že najprv by som absolvovala pôsty + všemožné alternatívne postupy - čas na chemo je vždy... Nemám ešte pre seba doriešené, čo s prípadnou operáciou - lebo je to záhul pre telo, keď si má poradiť s takou gučou v bruchu... To neviem. Možno preč s ňou a následne pôsty a spol. Ale neber to ako smerodajné, je to len môj pohľad. (Nerobili ti onkomarkery? V prípade vaječníka Ca125 - ak by to bolo malígne, isto by boli vysoké a mala by si jasnejšie.)
No, koľko ľudí, toľko názorov. Myslím, že najlepšie ti tu poradí napríklad Culka. Veľmi držím palce, aby si sa dobre rozhodla a všetko zvládla. Ak sa rohodneš pre pôst, myslím,že napr. 21 dní sa nemusíš báť. Dá sa to zvládnuť. A po čase môžeš pridať ďalší. Na pust cz si pôstami pri liečbe rakoviny prsníka pomohla napríklad Ewa, no a tu Cepheus má tiež len pozitívnu skúsenosť.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ahoj Renatka, čítala som si na fore "pôst" prave o tvojej mamke a o tom ako si s ňou držala dietu na šťavách a o tom ako ti chceli odstrániť polyp. Len ešte neviem ako to dopadlo..
Viac som písala práve tam, len o skoro 100 strán ďalej, dúfam že mi to pomôže admin presunúť sem.
Mne minulý rok výškrab urobili, a nahučal mi to ten mäsiar čo chce rezať aj teraz. Vtedy to bolo kôli silnému krvácaniu, a kôli zisteniu problému. A ja som sa tomu nedokázala ubrániť ani pred operačnou sálou, aj keď sa mi krvácanie spomalilo a strašne strašne som to nechcela podstúpiť. Práve ma napadlo, pri čítaní tvojho príspevku, že mi tam kľudne tým rýpaním mohli niečo zaniesť.
Ten lekár - mäsiar mi diagnostikoval práve že to patrí ku vaječníku. Ale do správy zároveň napísal myom na maternici a veru veľmi nevyzeral že by si bol istý čo to je, ale vyslovene bol sprostý a snažil sa ma zastrašovať.
Som ale na seba nesmierne hrdá, že som tentoraz dokázala svoje vnútro udržať a nepodvoliť sa, nenechať sa zmanipulovať a voviesť do niečoho čo nechcem. Viem že sa nechcem nechať rezať a liečiť, tak ako liečili môjho ocka, ktorý zomrel na rakovinu pred rokom.
No zatial toľko a uvidím či sa podarí moje príspevky a odpovede presunúť sem, aby som to tu mala pekne usporiadané.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Gabrielik, no zrovna že ja ti radím zvážiť to odfiknutie... :roll: Môj polyp? Žijem si s ním pekne ďalej odvtedy už cca 7 - 8 rokov a predtým roky rokúce (myslím, že mi musel vzniknúť nedlho po pôrode druhého syna, aspoň to cítim tak nejako.) Stále mám pocit, že by som bola nerada, keby mi doň rýpali - stav sa nemení, keby rástol, neviem, ako by som hovorila. Nezmizol ani po 21 pôste. Takže som teda prípad... Ťažko radiť, čo je lepšie. Keď tak spätne uvažujem nad maminou, tak veru boj s tou veľkou masou by bol ťažký bez vyoperovania. Poznám ľudí, čo sa rozhodli pre zákrok, ale ďalšiu liečbu už neabsolvovali a dali sa na alternatívu a sú ok. Mám aj kamarátku, ktorú nemohli operovať a podstupuje aj chemo v kombinácii s alternatívou (aj injekcie B17...).
U teba vôbec nemusí ísť o malígnu záležitosť. Tak je zrejme najlepšie počúvať vnútornú reč a vrhnúť sa na detox a pôsty. Veľmi ti držím palce. Odkiaľ si?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Gabrielik

Příspěvek od culka »

Vitaj Gabik!

A cim ta ten doktor tak najedoval, ze mu rovno do masiarov nadavas? :D

Ak si nevies dat pokoj s tvarohom, tak si ho aspon s lanovym olejom vylepsi, denne zeleny caj a do jedla (aspon, kde sa to hodi alebo aj nemusi hodit) si prisyp kurkumu, cierne korenie a teply olivovy olej.
Ak vies anglicky, aj volaku studiu o tom ti mozem prihodit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Gabrielik

Příspěvek od lumoska »

Ahoj :wink:
Chvilu som rozmyslala, ze co ti este nikto neporadil, ale netrvalo mi to dlho :D
POHYB...ako si na tom s pohybom?...mne sa podarilo pribrat az nabranim svalovej hmoty. A teraz na vita nejde vaha vobec dolu, ani ked dodrzujem jednicky....samozrejme necvic pocas postu.
Tiez si myslim, ze ked schudnes za den 2 kila jedna sa o vodu...cerstvy vzduch, slniecko a dostatcny pohyb maju na telo tiez ohromne ucinky :wink:

Ja mam inak 177 cm a vaha sa mi pohybuje od 58 do 62 kg uz niekolko rokov...a necitim sa dako vychudnuto :D

Drzim palce aj ohladne čuda v bruchu...mne pred rokom pri ultrazvuku tiez nasli daku cystu na vajecniku...odporucili ma na gyndu na presnejsiu analyzu, ale tam som nesla :D na zistenie, ci to tam este je alebo nie nepotrebujem doktora. Na 90% uz nie...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ďakujem za presunutie príspevkov, pokúsim sa na všetko odpovedať ale neskôr.
Teraz tu len pripíšem môj pôst.

výška 172
1. deň 56 kg
2. deň 55,8 čo ma veľmi milo prekvapilo
3. deň 55 kg
4. deň 54 kg (musím viacej nasakovať vody :) )
Naposledy upravil(a) gabrielik dne pon srp 08, 2011 10:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Příspěvek od gabrielik »

TO: 2olfess
1) nejseš náhodou docela značný jedlík mléčných výrobků a produktů mléka v pokrmech? Jogurtíky, sýry, pomazánky, těstoviny se sýrem (sýrovýma omáčkama)...
... samozřejmě tím myslím před tou nedávnou změnou stravování

Slovenske jogurty neznášam, naposledy so chutný jogurt jedla v Nemecku na služobke pred pár rokmi, pomazánky ani nie, syry ano, hlavne kvalitne, ale tiež len občas lebo su aj drahé, ešte plesňové občas (mňam, hermelín, ten mi chýba :) ) cestoviny zo syrom (nastrúhaným navrchu) aj áno, ale tiež nie často. Dokonca aj mlieko len nárazovo keď sa mi žiadalo pred menzesom.
samozrejme pred zmenou stravovania

2) a další věc, neprodělala si náhodou v posledních letech nějaké peripetie s játry? Případně, máš jaterní testy v pořádku?

V posledných rokoch nie, ale v detstve žltačku a pri játrovej očiste mi vychádzali pekné kúsky :) a to opakovane.
Zato som prekonala v poslednom období peripetie psychické - emočné.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Příspěvek od gabrielik »

TO: awa
Úspěšná léčba probíhá na několika rovinách: fyzické, duševní, mentální, duchovní. Rozpohybování jedné, rozproudí i postupně další.

V to dúfam

Když jsem pročetla, co jsi napsala, tak se mi automaticky vybavil příběh B.Bays, kde píše o rozrůstající bouli v jejím břiše, o Cestě, kterou se vydala a jak se uzdravila.

Knižku už mám a ďakujem za ňu :)

O dalších zdravotních problémech jsi psala dost obecně- neustávajúce zdravotné fyzické ale už aj emočné problémy (např. nepíšeš nic o menstruaci),

Ja som bola vždy chorľavé decko, ale zo všetkého som sa vylízala. Angíny, prechladnutia atď. Znížená bunková imunita.
Začiatkom roka som tri mesiace v kuse pociťovala zápal behajúci po tele, od hlavy po močové cesty.
Moja menštruácia je príbeh. Mám pravidelný cyklus, ale stále silné krvácanie bývalo aj dlhé, ale Bowenkami sa mi podarilo upraviť cyklus na znesiteľný. Pri kyrete mi minulý rok zistili hyperpláziu endometria to je vysoká výstelka maternice, a liečili ma tak, že som mala brať hormóny celý mesac.Lekári mi predpísali liečbu, ktorá nepomohla, práve naopak, rozhádzala mi cyklus a krvácala som skoro celý mesiac, tak som sa na to vykašlala.

Teraz pri zmene stravy sa mi cyklus skracuje tak na 3 3,5 týždňa, ale predpokladám že je to následkom očisty.

Tie emčné problémy spočívajú v tom, že ťažko znášam niektoré veci, neviem sa s nimi vyrovnať a ničia ma vyslovene fyzicky. Hlavne v rodine, úmrtie, úmrtie, problémy s deťmi. Sem tam slabé depky, nerozhodnosť zábudlivosť, dokonca vrážanie do nábytku, atď.
To zhoršovanie spočívalo v tom, že som sa nedokázala doma udržať a často som vrieskala na deti až do bolesti hlavy. Tieto príznaky ale boli popisované aj pri zamorení kvasinkou a skutočne sa mi pri zmene stravy uľavilo.

Tak zatiaľ toľko a ďalšie odpovede neskôr.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

rudo píše:gabrielik
Otazka je tiez kolko mas svalov a ake mas kosti

Ja by som urgentne odporucal podrobnu analyzu mineralov, najma elektrickych soli - Na K Mg Ca ...

Zaraza ma jedna vec - snazis sa vyliecit stravou a pritom jes tvaroh

liecenie stravou by v prvom pripade malo znamenat okamzity koniec mliecnych vyrobkov aj tych skrytych a tvaroh je snad najkoncentrovanejsia mliecan bilekovina

v druhom rade vyl;ucit vyrobky z muky

v tretom rade vsetky chemicky a tepelne zmanipulovane tuky

a zoxidovane tuky == velky pozor na cerstvost olejov a orechov == moze to byt velmi zakerne

a az potom by som riesil otazku masa alebo vegetarianstva

no a psychicky pristup, NLP TLT hypnoza

tiez existuju energeticke operacie (spirit surgery, vyssie reiki...)
ale to uz je hodne asi zakazana tema :mrgreen:
Svalov asi nemám veľa :(
Pokúšam sa urobiť si podrobnú analýzu z vlasov, len sa mi nejako nedarí. Budem tam musiet zavolať kde to viazne.
Tvaroh som začala jesť kôli ľanovému oleju a semienkam. Som sa ais zle vyjadrila. Takže ho jem len čerstvý z domáceho mlieka s olejom a semienkami.
Všetky výrobky z múky, všetky mliečne výrobky, všetok rafinovaný cukor, všetky rafinované a stužované tuky som zo stravy vylúčila. Solím prevažne soľou obchodná zmäs chlorid sodný+chlorid draselný alebo hymalájska soľ.
Maso už len sporadicky, možno to vyjde na 2x do mesiaca kúsok.
Psychický prístup tiež nezavrhujem, len sa to ku mne zatiaľ nedostalo. Možno až dočítam "Cestu"... :)
No ale snažím sa aspoň tie prechádzka predlžovať, robí mi to dobre.
Naposledy upravil(a) gabrielik dne úte srp 09, 2011 9:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Aby som nezabudla
5. deň a 1. deň návratovky 53,5 kg ráno jedna zrelá naparená paradajka bez šupky
2. deň návratovky 52,9 kg
Naposledy upravil(a) gabrielik dne stř srp 10, 2011 9:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

culka píše:Vitaj Gabik!

A cim ta ten doktor tak najedoval, ze mu rovno do masiarov nadavas? :D

Ak si nevies dat pokoj s tvarohom, tak si ho aspon s lanovym olejom vylepsi, denne zeleny caj a do jedla (aspon, kde sa to hodi alebo aj nemusi hodit) si prisyp kurkumu, cierne korenie a teply olivovy olej.
Ak vies anglicky, aj volaku studiu o tom ti mozem prihodit.
Nanútil ma pri mojej slabej vôli na kyret minulý rok, pritom mi nepomohol a vzorka sa v dnešných časoch dá urobiť aj menej invazívnym spôsobom.
A tearz ma posiela na operáciu a mám z neho pocit že ani on si nieje istý čo to vlastne je. Správal sa arogantne a povýšenecky a ako bývalý chirurg nepripúšťal iný spôsob ako operáciu a ani žiadnu debatu. Pre neho to bolo už iba mrhanie času, keď sa mi nepozdávala operácia.
Tvaroh jem naozaj len s ľanovým olejom a semienkami. Snažím sa dodávať do jedla kurkumu, škoricu, čili papričky, zázvor, chren, ... .
Mám rôzne za studena lisované oleje, práve včera mi došiel výborný kokosový už sa na neho teším len čo dokončím návratovku.
S anglištinou je to horšie, ale napríklad odčervovaciu kúru som vyňúrala tuto:
http://www.drclark.net/
dobrá stránočka.
Takže ak máš aj ty niečo zaujímavé, tak budem rada za to vďačná.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

lumoska píše:Ahoj :wink:
Chvilu som rozmyslala, ze co ti este nikto neporadil, ale netrvalo mi to dlho :D
POHYB...ako si na tom s pohybom?...mne sa podarilo pribrat az nabranim svalovej hmoty. A teraz na vita nejde vaha vobec dolu, ani ked dodrzujem jednicky....samozrejme necvic pocas postu.

Ja mam inak 177 cm a vaha sa mi pohybuje od 58 do 62 kg uz niekolko rokov...a necitim sa dako vychudnuto :D
Ďakujem za povzbudivé slová, s cvičením to nieje bohvie ako, hlavne posledé roky to ide s mojou kondičkou dolu vodou. Sedavé zamestnanie, doma nejaká práca v domácnosti a padám únavou.
Jediné čo mám, je behanie zo psami, to milujem ale aj na to mám čas tak cez víkendy a trochu pomáhania v záhradke za cvičenie ani nepovažujem.
Som vychudnutá hlavne od pása hore, vychudnutá prepadnutá tvár, rebrá ako z koncentráku takže to je na mne vidieť.
A od pása dole zase naopak, široké boky, silné lytka. Ale teraz mi už aj zadok zmizol :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Gabrielik, vies ze svaly narastu z cvicenia a nie z jedla ?
pritom cviky by optimalne mali byt 3-5 rep v serii a dobry oddych medzi seriami

nejak stale nevieme preco jes tvaroh, to ze ako a s cim ho jes nie je az tak dolezite


Inak ta kombinacia taroh + rozne tuky musi byt dobra bomba na zlcnik aj pecen,

rozmysli si ze preco to vlastne jes


spominas kokosovy olej - ja som ho kedysi mal velmi rad

ale nedaval by dobre vysledky prestal som s tym a nedavno som skusil znovu ale telo ho razne odmietlo a dali pocit chute ze jem voskove sviecky

co keby si skusila ist niekolko tyzdnov tak nalahko

len ako experiment napriklad 3 tyzdne ?
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Rudko, tento tvaroh sa tu dosť často opisuje - ako sírna patlanina, podľa pani Budwigovej. Hodne ho používajú ľudia v liečbe onkoochorení, i keď stále nechápem, prečo vlastne. Veď tvaroh je najkoncentrovanejšia mliečna bielkovina, a kopa tuku... Z tej Budwigovej patlaniny som stále nejako zmätená a nezdá sa mi to.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Reni ved prave, najlkoncentrovanejsia zivocisna bielkovina
som z toho jelen
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

Tam nejde o bílkoviny, ale o síru která je v tvarohu (mělo by fungovat i něco jiného co má dost síry) a která reaguje s omega-3 mastnou kyselinou z lněného oleje. Asi by mohla existovat i vitariánská varianta (např. cibule + lněný olej).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Tam nejde o bílkoviny, ale o síru která je v tvarohu (mělo by fungovat i něco jiného co má dost síry) a která reaguje s omega-3 mastnou kyselinou z lněného oleje. Asi by mohla existovat i vitariánská varianta (např. cibule + lněný olej).
aha dik,

hm tu sa predavaju susene marhule posypane sirou

inak koli sire som zacal sypat MSM, mal som stastie ze prave ked som robil nakup vyrobcovia znizli cenu takze obchod daval 2 baliky za cenu jedneho
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

ktosi tvrdil, asi jindra, že je rozdíl mezi S a různými SO, např siřičitany v meruních, jako že horší
PMN a zkušenosti má na mne sušený ovoce mnohem horší účinek než např doma robený nesolený tvaroh
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Kokosový som zháńala kôli kandide. Najprv som mala asi rafinovyný - bez kokosovej chuti. Potom sme odšťavovali kokosový orech a to bola mňamka.
Až mi nebude chutiť, tak to jesť nebudem.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Gabrielik

Příspěvek od awa »

buc11 píše:ktosi tvrdil, asi jindra, že je rozdíl mezi S a různými SO, např siřičitany v meruních, jako že horší
PMN a zkušenosti má na mne sušený ovoce mnohem horší účinek než např doma robený nesolený tvaroh
Má zkušenost je stejná, ale nejen sloučeniny síry, ale i stav potraviny. Suché (třeba meruňka, suchý oříšek) vždy horší než s vodou, která je součástí ( např. čerstvý syrový tvaroh). Někdy stojí za to si znova přečíst knihy "klasiků" jako Walkera. I když si myslím, že už hodně vím a znám. Pokaždé se tam najde něco, co mě překvapí. Naposledy třeba obvyklý Walkerům jídelníček. Dneska by ho někteří kamenovali a neuznávali. Ale to je celkem fukajs, důležité je jeho svědectví a výsledky v proudu času celého jeho života.
rudo píše:Reni ved prave, najlkoncentrovanejsia zivocisna bielkovinasom z toho jelen
Možná nastal čas se na některá fakta kriticky podívat. Proto je třeba se s těmi fakty seznámit, jinak je to plkání o dojmech. Objev Budwigové je náhoda při výzkumu energetické dipolarity tuků a proteinů a fyzikálních anomálií zdravého a nemocného svalu atd. Za ní ovšem mluví nezpochybnitelné, dokumentovatelné úspěchy rozličných rakovin a nemocí, takže je finále jedno, co si kdo myslí, to je jeho okno přesvědčení. Také jsem měla pochybnosti...dá se to tu někde vyhledat, ale po přečtení její přednášky (knihy) nemohu jinak než si této dámy vážit proto, kolika lidem pomohla a myslím, že ještě pomůže.

Mletý len není totéž co celek, to pozná každý na svém těle a stolici, když vyzkouší. Co se týká kombinace např. cibule-len, myslím, že Terka měla na tento styl lněnky. Byla to drsná kombinace, a to nemluvím o dechu konzumenta. Ne, vážně si neumím představit pravidelnou konzumaci této dvojky a taky je trochu off, není to mleté a není tam ta rozpouštějící vazba, řeknu-li to trochu zjednodušeně. V sirné patlanině jde o víc, ale to je lepší si přečíst knížku, přece to tu nebudu rozepisovat.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Myslím, že v denníčkoch sa plkať môže. Či? Sama by som pri svojej liečbe asi tvarohovú patlaninu nepoužila - lebo nemám zdroj na ekokravu a produkty z tých chúďat chovaných vo veľkochovoch mi nepripadajú, že by mi pomohli uzdraviť sa, aj keby som do nich pridala manu nebeskú. A tá živočíšna bielkovina, aj keby bola ekobio, je len živočíšna bielkovina... Ale to je len moje plkanie, nič, čo by bolo doložené výskumom.
Inak ono o tom, čo sa popíše... poznám jedného pána, ktorý tiež veľmi rozumne písal a mal kooooopec zdokumentovaných "vyliečených" prípadov, mala som s ním česť osobne pri liečbe mojej mamy (dr. Jurkovič, šarlatán najhrubšieho zrna, ktorý si spravil z liečby rakoviny výnosný biznis) + z makrobio napr. JP (tiež opísala v jednej knihe svojho syna ako vyliečeného z cukrovky...) Papier toho znesie... Som v tomto už skeptická. Treba byť opatrný. Čím sa nechcem dotknúť pani Budwigovej.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Gabrielik

Příspěvek od culka »

Reni, mozno som ti to uz spominala. Tuto kombinaciu som raz odporucila jednej relief babe, co ma dosla vystriedat, pre jej kamaratku/rodinu, uz si nepamatam. Prave vtedy som citala tu Anticancer knihu. Po pol roku sme sa stretli znovu a nadsena mi hovorila, ze ta dotycna uz ziaden cancer nema. To je pre mna dolezitejsie ako nejake reci v knihe.

Tiez sa tym zivim uz zopar rokov a pouzivam hento nahnisane mlieko z obchodu. Robim z neho kefir (ano z toho pasterizovaneho) a ako sa vravi, co oci nevidia, srdce neboli.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Gabrielik

Příspěvek od awa »

Co se týká lněného oleje, nevím jak je to na Slovensku, ale v ČR je problém sehnat nežluklý. Bohužel i u Terky v Lifefoodu je hořký (nějaká italská značka). Jediný, který bývá ČR v pořádku (max. slaboučký nahořklý ocásek) je od firmy Rapunzel. Mají spešl technologii, takový celkem primitivní fígly, jak ho udržet co nejdéle čerstvý. Bohužel cena je oproti Německu toho samého výrobku víc jak dvojnásobná. V Německu ho kupuju něco kolem 3€ a u nás, když není zbytí kolem 180,-Kč. :( I kvalita je o trošku horší, ale jen trochu (ten ocásek). Kvalita zboží v Německu a u nás je jiná kapitola. Jinak je tu extra vlákno o této tématice a zdroj i na jiné výrobce. Stačí vyhledat Sirná patlanina, či nějak tak podobně.
Co se týká černého koření (pepř), tak už dlouho sem chci hodit jeden link. Zjistila jsem u sebe na vita úchylku - ráda čichám pytlík s pepřem nebo koriandrem a občas si je dám do jídla (jinak nemám koření moc v oblibě, sušené byliny v jídle úplně nesnáším, syrové miluju). Zatím z toho nějaké závěry nedělám.
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti ... renie.aspx
Každý musí popřemýšlet za sebe, je to jeho odpovědnost. Snažím se poskytnout jiné úhly pohledů a možností řešení s ohledem na konkrétního člověka (podle toho, do jakého deníku píšu), nic víc.
S diskusemi jsem tu od jisté doby skončila a píšu většinou offline v čase striktně vymezeném.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

culka píše: a pouzivam hento nahnisane mlieko z obchodu. .
Culka, ten tvoj humor :D
Hej, už si mi to vravela, no hlava mi to neberie :roll:
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Gabrielik

Příspěvek od Longerr »

O sirnej patlanici z fora Zdravi-AZ

Jarda:
Využití Omega 3 mastných kyselin v lidském organismu, má úplně zásadní význam na stav krevního řečiště a tím pádem i na naše zdraví. Tyto kyseliny jsou naprosto nejlépe zastoupeny v oleji z lněného semínka, kde se vyskytují zhruba v objemu 54 % celkového objemu lněného oleje. Samotný ten olej nemá příliš veliký význam, ani konopný, ani lněný. Využitelnost Omega 3 mastných kyselin, pokud se používá samotný olej, je celkem problematická, protože můžou vyvolat vysoké naředění krevního řečiště a tím pádem i značné zdravotní problémy. Z tohoto pohledu je daleko nejlepší použít je smíchané s nějakou látkou, která má vysoký obsah síry, na níž se chemicky navážou a v zásadě se tím prospěšnost celé směsi razantním způsobem zvýší, přičemž se dá užívat i v relativně velkých dávkách, bez vážných zdravotních rizik. Navázání do potraviny se sírou, v dokonalé mixáži, umožní docílit stavu, který umožňuje vstup látek ze lněného oleje do nejdrobnějších kapilár a tak vlastně zlepšuje krevní řečiště.Tvaroh používejte kozí, ten je bez problémů.
Já sám používám po delším zkoušení směs, která je z 25 dkg tvarohu 7-10 dkg lněného oleje a 3-5 polévkových lžic lněného semínka. Toto semínko nasypu suché do mixéru, perfektně rozmixuji, na to přidám olej a tvaroh. Přidám menší množství osmotické vody a delší dobu promixuji. To je vše, pak hotovou směs přendám do misky a uskladním v chladničce. Není nezbytně nutné žádným zvláštním způsobem tuto směs ošetřovat a tato dávka vydrží na 2 až 3 dny pro jednu osobu. Dochutit se dá libovolným způsobem, někdo může použít česnek, někdo pálivou papriku, na sladko lze použít med, případně pro fajnšmekry šampaňské víno a další ingredience.
Celý postup jsem zde již několikrát popisoval a pro jistotu jej zopakuji. Důležitá je perfektní emulgace lněného oleje do potravin obsahujících ve větším objemu síru, která s olejem chemicky reaguje, výrazně snižuje jeho negativní vlastnosti, zvyšuje ty pozitivní a umožňuje jeho dokonalé využití v drobných cévách. Můžete si vyrobit jednu z následujících směsí s tím, že kozí tvaroh, nebo brynzu lze použít do té první směsi místo běžného tvarohu, ale jinak je postup potřeba dodržet.

1) Dle následujícího receptu, jak jej postavila Dr. Johanna Budwig, si udělejte směs, várka je na jeden, až tři dny, dle snášenlivosti, mimo to jezte syrové jídlo a zaměřte se na ovoce. Do mixéru, nebo šlehače dejte 250 ml čerstvého lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu, optimálně v bio kvalitě. Vhodné je přidat i čerstvě, jemně rozemleté, lněné semínko, množství dle potřeby. Mixujte a přidávejte jen tolik vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec, až ji budete vyplachovat. Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se sirnatými proteiny tvarohu. Na dochucení můžete použít 4 polévkové lžíce cca 60 ml medu, nebo česnek, ostrou papriku, případně trochu šampaňského vína.

2) Pro alergiky na mléko, je možné dát místo běžného tvarohu, dobrý tvaroh z kozího mléka, který dle mého názoru žádnou alergickou reakci nevyvolá, ale pokud se toho bojíte, tak vyzkoušejte místo tvarohu, udělat pastu z paraořechů, lískových ořechů, vlašských ořechů a cibulové zeleniny, nejlépe pórku. Do toho zamíchat ten lněný olej a jemně rozemleté lněné semínko. Je to plné proteinů i síry, které obsahují tyto ořechy opravdu hodně a pórek také. Je otázka, jak moc to bude projímavé, ale to budete muset vyzkoušet.

3) Pro toho, kdo nemůžete mléko, ani ořechy, je varianta ze semen a luštěnin. Semena síru nemají v adekvátním množství, ale mají proteiny a tuk, luštěniny mají proteiny a síru, ale zase chybí tuk. tak jsem nad tím popřemýšlel a můžete vyzkoušet následující postup. Udělejte pastu z naklíčené čočky, nebo hrášku a slunečnicového semínka, přidejte cibulovou zeleninu, česnek, červenou cibuli, pórek a vše důkladně promixujte, do tohoto základu přidejte olej a rozemleté lněné semínko, jako u receptu s tvarohem, v tomto případě bez medu, znovu promixujte na pudinkovitou konzistenci.

Tak isto sa jedna pyta:
Dobry den,
ale pisete prece, ze uz 26 let nejite NIC z mleka atd.. a ted tu ctu, ze se do Sirne patlaniny dava TVAROH.
To teda nechapu...

Jarda:
Pročtěte to ještě jednou a zjistíte, že zde již o mléčný produkt rozhodně nejde. Sirné proteiny tvarohu chemicky reagují s látkami z lněného oleje a výsledný produkt má zcela unikátní vlastnosti, které nijak mléčný produkt nepřipomínají. Velice také záleží na tom z jakého mléka byl použitý mléčný produkt vyroben. Snadno zjistíte, že zde haním běžně komerčně dodávané produkty z kravského mléka nadupané lahodnou chemií, ale třeba kozí mléko a výrobky z něho považuji za použitelné i když ani zde bych to nepřeháněl

Cele vlakno tu:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... +patlanice
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

awa píše:Co se týká lněného oleje, nevím jak je to na Slovensku, ale v ČR je problém sehnat nežluklý. Bohužel i u Terky v Lifefoodu je hořký (nějaká italská značka). Jediný, který bývá ČR v pořádku (max. slaboučký nahořklý ocásek) je od firmy Rapunzel. Mají spešl technologii, takový celkem primitivní fígly, jak ho udržet co nejdéle čerstvý. Bohužel cena je oproti Německu toho samého výrobku víc jak dvojnásobná. V Německu ho kupuju něco kolem 3€ a u nás, když není zbytí kolem 180,-Kč. :( I kvalita je o trošku horší, ale jen trochu (ten ocásek). Kvalita zboží v Německu a u nás je jiná kapitola. Jinak je tu extra vlákno o této tématice a zdroj i na jiné výrobce. Stačí vyhledat Sirná patlanina, či nějak tak podobně.
.
mam podobne skusenosti v australii, kazdy lanovy olej je horky aj z tych najdrajsich obchodov z ladnicky, davno som to vzdal aj preto radsej idem rybaci = nevego.

zaujimave ze namleta zmes v zatavenom sacku nie je horka ci samotna alebo v zmesy s mandlami a slnecnicou ?

jem chia seeds ktore tiez obsahuju omega a tie maju vyhodu ze semiacka ani po 5 rokoch nezhorknu a tuky v nich nezoxiduju, treba ich rozmocit vo vode az na rosol
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Longer

vdaka za info,
zacinam si rozumiet - moja zavislost na porku a ze preco som si zacal sypat MSM do rozmocenych chiaseeds

idem vyrabat fazulovu gebuzinu - ako vravel Emil Zatopek - take gebuzinky mam najradsej staci len dobre vyvetrat :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

a já jdu do ledničky přilít fermež do jogurtů, budou mít doma radost že budou zdraví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Panda píše: budou mít doma radost že budou zdraví.
úplne ich vidím, ako jasajú celý bez seba :D
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Nooo čerstvý ľanový olej, hmm...
Prvé dva pokusy nevyšli, tak fermež letela do koša. Potom sme kúpili od Subotiča v Blave tri fľašky. Dosť rýchlo sa to minulo a nejako sa s ním nedalo dohodnúť na väčšom balení za prijatelnejšiu cenu.
Tak mám teraz v mrazáku časť z 5 litrovej bandasky z Agroelu. Mám podozrenie že to v Rakúsku vyrábajú pre kone m:-) Hlavne, že nieje horký, lebo to by ani kôň nežral.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Gabrielik

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj, ještě jsem to tu nedočetla, ale krásný avatar. :)
Hezký víkend.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Cez víkend sa mi vydarila výborná a jednoduchá kaša namiesto tekutého smoothie.

2 zrelé šťavnaté hrušky (aj zo šupkou)
2 zrelé banány (ošúpať)
1 očistený pokrájaný citrón bez kôstok (alebo len šťava)

Dáme do sekača na zeleninu, ktorý býva ako prídavok ku ponornému mixéru, tá nádoba s nožmi.
http://domacnost.sme.sk/c/3708085/pomoc ... mixer.html

Sekáme len primerane krátko, aby z toho bola kaša s malými kúskami. Nasypeme - nalejeme do mištičiek, ozdobíme podľa fantázie. Kolieska banánu, granátové jablko, drť z mandlovo - kokosového mlieka, škorica atď.

Narozdiel od smoothie, ktoré je tekuté, toto pripomínalo kašu a nie presnidávku.

175
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

A včera nafotené cuketkove špagety so šupkou:

176

Robila som aj bez šupky, tie sa viac podobali na ozajstné špagety. :)
A aby to bolo teplé jedlo, misku so špagetami som postavila na hrniec s horúcou vodou. Prilepšila som si to osmahnutými kolieskami baklažánu a tvarohom s ľanovým olejom a cesnakom.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dnes sa mi sníval sen, že som bola svedkom a trochu si to pokladám za vinu, ako malý chlapec prepadol cez zábradlie v škole zo štvrtého poschodia, padol na hlavu ale ešte žil. Snažila som sa zohnať mu pomoc ale nevedela som nikoho zohnať, ak som niekoho zohnala, bol chladný a netečný, radili mi ísť za lekárom, nikto nezavolal záchranku, bežala som von, tam policajti riešili či majú psy známku a zaplatené dane, nakoniec išla so mnou nejaká pani - asi zdravotníčka, prišli sme na miesto, už tam neležal, ale našli sme ho na lavičke sedieť, na čele mal veľkú opuchlinu a modrinu, zaberala celé čelo. Dala mu nejaký diagnostický prístroj, začala študovať aké lieky mu má podať, mňa ukludňovala, že to nič nieje, že to sú nízke poschodia. Medzitým ten prístroj začal pískať, pani sa na chlapca pozrela a povedala nezaujatým hlasom že je mŕtvy a ja som sa zobudila.
Cítim sa takto:
177

Ale aj niečo pozitívne:
Včera mi zavolala kamatrátka, ponúkla mi pomoc u svojej liečiteľky - homeopatičky, dala mi na ňu kontakt.
Kamarátke som nevravela nič o svojich problémoch, aj sa málo vídame. Našla ma niekde na fóre. Takže idem zavolať.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Beruška »

Kdysi jsem četla příběh o paní, která se smíchem vyléčila z těžké nemoci (myslím,že to byla rakovina). Dost času strávila sledováním komedií a jiných humorných pořadů a z plna hrdla se smála.

...Napadlo vás někdy, že nejlepším a nejlevnějším léčitelem může být právě smích?...vědci předpokládají, že zároveň se při smíchu tvoří protilátky, které likvidují rakovino tvorné buňky...( http://www.extrakrasa.cz/zdravi/smichem-ku-zdravi )
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

Áno Beruška, verím. Ak nemáš smiech ako profesiu - viď herečka Ružičková. Ak je od srdca, tak je to dobrý lekár.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dnes je fajn. Došiel nám dehydrator. Takže včera som vyrábala svoje prvé placičky a cuketové čipoš čipsy. Tak hádam dnes už budú chrumkavé.

Aký je rozdiel medzi zlatým a hnedým ľanom okrem farby? Neoxidujú semienka v tých sušených chlebíkoch?

A ešte včera som narazila na:
http://www.myspace.com/therishi/pages/TibExer.html

moc hezké :)
Naposledy upravil(a) gabrielik dne čtv srp 18, 2011 15:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

Zlatý je na chuť jemnější, není tak výrazný jak hnědý. O rozdílu složení se zdroje na netu rozcházejí, asi tam tedy nebude výraznější rozdíl. Po namletí se musí dost rychle buď spotřebovat nebo zpracovat do placek, uvnitř v plackách by už mělo být zabráněno oxidaci, alespoň na čas.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Zlatý je na chuť jemnější, není tak výrazný jak hnědý. O rozdílu složení se zdroje na netu rozcházejí, asi tam tedy nebude výraznější rozdíl. Po namletí se musí dost rychle buď spotřebovat nebo zpracovat do placek, uvnitř v plackách by už mělo být zabráněno oxidaci, alespoň na čas.
normálně jsem si ho vždy kupoval v osevě, ale byl trochu prašný, ale včera zakoupiv bio hnědý i zlatý tak testnu
ovšem nic sušenýho nebrat ať to zoxidne či nikoliv, teda je-li to možné a zvlášč, dyž už se to koupilo, bo zbavit se sušenýho mi bylo těžší než přejít na bucvita
Odpovědět