Gabrielik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Nenosím náušnice viac ako dvadsať rokov. Raz za čas si dám nejaké do uší. Tak raz za rok. A tentoraz to nejde. :)
Neviem či sa smiať takémuto liečeniu môjho tela :) Ale prekvapko to je.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

zarastaju ti vsetky dierky ?
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

no no, presne toto som čakala (:-)
Ale nie, ešte dýcham a jem. To príde až po prechode na extra super bretharianstvo :P
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Vianočné sviatky sú za mnou. Predvianočný jednodenný sucháčik bol zo všetkých dní najlepší. Predvianočná žranica a kapustnica s kolegami, potom vianočné hodovanie, sice plné ale nenaplnilo. Dnes ráno šanka, reku že sa pripravím na pôstik, ale zase som sa rozjedla. Je mi ľúto toho jedla čo máme v chladničke, na stoloch v skrinkách a v misách. A ovocia čo som nakúpila, hlavne kaki kásne sladnú... Som závislá na jedle, či niečo zajedám, je to jedno. Ten pôst si ešte rozmyslím :)
Šanka ráno bola rovnako hnusná ako si ju pamätám, akurát som teraz pomiešala soli, ešte aj horčíkovú som tam prikydala, zlá kombinácia :( Prvýkrát som po šanke nejedla ryžu, ale sladku kaki a banánik a potom všeličo iné aj koláčik aj hubovú omáčku a všetko v norme, samozrejme tak ako to môže byť v norme po napchávaní. Takže potvrdila som si že varená ryža s maslom nieje potrebná, a prejedanie nieje vhodné ani po šanke ani inokedy. Akurát zase nemôžem spať. Mne by to ani nevadilo, ale môj milovaný to nemá rád, keď v noci buntoším, asi máme malý byt, nemám sa kam zašiť a robi si svoje, aby ho to nerušilo. Ale dostal na výber, buď budem na počítači alebo pôjdem umývať riad :)
Keď človeku nič nechýba, nechýba mu ani jedlo, ale keď mu niečo chýba, jedlom to nezaplní. Vnútro človeka je ako vesmír, nachádzajú sa v ňom celé galaxie, čierne aj biele diery, ak teda vezmeme za fakt že sú to len dva konce toho istého vesmírneho telesa. Preto môžeme dávať donekonečna bez pocitu vyprázdnenia, preto sa cítime prázdny aj keď všetko odostávame a všetého máme prebytok. Vieme čerpať z vnútra bez toho aby nám niečo chýbalo a vie nám niečo cýbať aj keď všetko máme. Málá chvíľka nostalgie, V podstate je to len uhol pohľadu. Je to stále ten istý vesmír, je to súčasť vesmíru, je to jedno, jedno to je.
Prečo na vianoce chodia filmy o umieraní o konci, keď majú byť o začiatku? Asi mi lezie na mozog to pozeranei televízora. Ešte dobre že to mám len cez sviatky. Televízne šialenstvo mi nerobí dobre, hlavne reklamy. Jedlo, veci, lieky, pôžičky(aby ste to mohli mať hneď) = to je to, čo k šťastnému životu potrebujete! Správam som sa našťastie vyhla, to už by bola iná depka :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Gabrielik

Příspěvek od Renáta »

gabrielik píše:Je mi ľúto toho jedla čo máme v chladničke, na stoloch v skrinkách a v misách. A ovocia čo som nakúpila, hlavne kaki kásne sladnú... Som závislá na jedle, či niečo zajedám, je to jedno. Ten pôst si ešte rozmyslím :)
Gabrielik, jedlo neľutuj, však ono ho už niekto doma poje. Pridaj sa, dnes som začala koncoročný pôstík - a hurmikaki tiež mäknú v mise :wink: Natlačím ich do detí, s radosťou ich sežerú. :D Ja som napiekla ako blázen - jedenásť druhov. Ale som rada, lebo kade som chodila, som rozdávala a ešte som aj deckám odložila na Silvestra. Domáce koláčiky predsa len chutia lepšie a všetci sa tešili. Neznamená, že ich musím schalovať sama, tak by sme sa nedostali ďaleko, súdruhovia :D Takže fčul pôstík, mám ho už tradične na konci roku, len kedysi so mnou držal pôst aj môj muž, no už sa na to vybodol :? Ale mne to neva, ja pôstujem rada aj sama.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
gabrielik píše:Je mi ľúto toho jedla čo máme v chladničke, na stoloch v skrinkách a v misách. A ovocia čo som nakúpila, hlavne kaki kásne sladnú... Som závislá na jedle, či niečo zajedám, je to jedno. Ten pôst si ešte rozmyslím :)
Gabrielik, jedlo neľutuj, však ono ho už niekto doma poje. Pridaj sa, dnes som začala koncoročný pôstík - a hurmikaki tiež mäknú v mise :wink: Natlačím ich do detí, s radosťou ich sežerú. :D Ja som napiekla ako blázen - jedenásť druhov. Ale som rada, lebo kade som chodila, som rozdávala a ešte som aj deckám odložila na Silvestra. Domáce koláčiky predsa len chutia lepšie a všetci sa tešili. Neznamená, že ich musím schalovať sama, tak by sme sa nedostali ďaleko, súdruhovia :D Takže fčul pôstík, mám ho už tradične na konci roku, len kedysi so mnou držal pôst aj môj muž, no už sa na to vybodol :? Ale mne to neva, ja pôstujem rada aj sama.
já sa tiež s radosťou vybodol, měl jsem být víc neukázněnější, pak mám výčitky a spíš lezu do nejezu
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Renátka, ďakujem za povzbudenie, ale zatiaľ sa nepridám :)
Mne to nikto nechce doma papkať, ani kaki ani cherimoje ani figy. Ešte ešte mandarink a banány :) Koláčikov máme aj my napečených domácich a bez výčitiek som si ich užila. Aj som v noci poprala aj popísala a aj sa nakoniec vyspala. Už mi je lepšie. RAdšej si dnes budem púšťať filmy na počítači a televízor nech ide zas aspoň na rok do čerta :)

Buc, na čo si sa vybodol? Na pôst? Veď ty si už tohoročný limit splnil :)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Sice s opozdením, ale začala som. Včera som si pochutila na sladkých kaki, a od dnešného rána som bez jedla. Trošku mi stekajú hlieny, ale je to dobré. Posledné noci som sa potila ako somár, niekoľkokrát za noc som sa musela prezliekať, mokrá ako myš.
V knižke od Malachova ma zaujala časť:
"Rýchly úbytok na váhe sa z väčšej časti objasňuje tým, že sú z ľudského vedomia a energetických štruktúr odstraňované negatívne myšlienky spoločne zo všetkým, čo parazituje na jeho vedomí. V tej dobe sa v snoch prejavuje, čo sa deje v ľudskej podstate a čoho sa zbavuje."
Vyskúšam tieto nové informácie a informácie okolo brethariánstva a výživy z prány a uvidím ako sa mi bude dariť.
Plán je zase sa posunúť ďalej ako naposledy, ale rátať budem len v duchu :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:měl jsem být víc neukázněnější, pak mám výčitky a spíš lezu do nejezu
to je skoro básnický obrat, navíc - jako návod tohle funguje docela dobře. nicméně doufám, že většině se tu ten nejez daří aj bez toho neukáznění (za sebe však přiznávám sympatie k Tvému neukáznění, jež rovněž občas praktikuji)

Gabrielik, držím pěsti, ať to jde :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gabrielik

Příspěvek od buc11 »

ano vybodol ako jej muž, ale teraz toho lutujem, ale v pondělí ho tam zas fláknu, já se nikdy nepotím, snad na pásu a to až po 2,5minutě
při půstování používám jakýkoliv pomocné skopičinky, ať jsou jakkoliv bláznivé, bohužel rabota s pránou byla nejdestrujícnější, to šlo tělu nejvíc na nervy, když jsme ho přesvědčovali, že jde o jídlo
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Hurá, nech žije neukáznenosť :) Hlavne mi lezie na nervy keď niekto hovorí o jedle ako o hrešení a aj tak to robí. Keď už byť neukáznený, tak si to aspoň užívať, no nie?

Jindro, ako je na tom tvoja paní s padaním vlasov, keď tak často pôstuje? Prestalo to?

Ja sa s pránou trápiť teda nemienim. Pre mňa je jedlo radosť a keby mi prána nechutila, tak radšej nechcem nič. Presvedčila som sa ako dlho je bežná várovo koláčová strava v črevách, na rozdiel od vitariánskej. Na pôst som nabehla rovno zo žranice :) Preto som bola prvý deň na veľej dvakrát a dnes ráno normálne znova riadny náklad ako keby som nemala za sebou jednodňový sucháčik. Potom malý nestresujúci klistírik a sprcha a konečne sa cítim skvele. Dnes si popíjam destilku a užívam pohodu. Aby sa mi neminulo veľa energie :)
Je to pravda, oveľa ľahšie sa neje nič ako je slušne zdravo a s mierou.
Potím sa zvyčajne pred menzesom, niekedy počas neho, zásadne len v noci, alebo keď som chorá. Toto bolo ale už príliš. Konečne prvá noc, čo som sa nemusela prezliekať.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

Ne, už jí vlasy nepadají, ale hlavně prej asi pomohlo to, že se ostříhala, protože ty dlouhý vlasy měla šíleně zacuckaný (hlavně po jejich mytí) a při česání se jí jich moc vytrhávalo. No, žena už je spokojená.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Želám všetkým na tomto fóre šťastný nový rok.
Užívam si silvestrovskonovoročný pôst. Je to zvláštne, neprestáva ma to udivovať, že človek, čo človek, ale JA fungujem bez jedla, každý deň je pre mňa novoobjaveným zázrakom.
Takže 4 dni nič neobvyklého, ráno sa mi snívalo o kolegoch a o práci. Buď že idem zajtra do práce alebo že tam niesom tak spokojná ako by som chcela. Hneď po prebudení som si uvedomila, že moj rodičia nemali problém ani tak zo stravy, ale z psychiky. Preto tie zdravotné problémy.
V rodine začínajú akceptovať moje "výstrednosti" :) Stačí byť na 100% presvedčený a všetko funguje tak ako má. Prežila som bez ich pripomienok rodinnú oslavu. Prvý deň návratovky po 10 boli radi za to, že som sa ponúkla trochou naparenej zeleniny a dnes u svokry na obede tolerovala, že nebudem jesť nič. Asi ma majú za čudnú. ale nepresviedčalú ma a nenúkajú keď poviem Ďakujem, neprosím.
Takže zajtra začína práca. Dúfam že sa mi pôstik vydarí podľa predstáv. Prána zatiaľ nezaberá a kilá idú dole, ale beriem to s pohodou a vážim sa oblečená len tak pre info, nech ma to nestresuje. Kosti ma zatiaľ netlačia. Len mi je zima, kým sa v posteli zohrejem, to trvá. Vytiahla som si spacáčik, super nápad.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Pokračujem v pôstiku v plnej poľnej. Dnes je to deviaty deň. Všetky dni sú tak podobné ako vajce vajcu. Rána sú také rozdýchavacie, cez deň sem tam malá krízka - skôr psychická ako fyzická, Celý deň pociťujem niečo ako hlieny v krku, ktoré sú kdesi prilepené či stekajú, neviem. A v ústach mám hnusne sladko. Večer OK, akurát keď si ľahnem, neviem zohriat nožičky. A Keď treba zaspávať, začnú mi nohy šialene pracovať, musím s nimi mykať a kopať až kým zaspím. V noci som smädná. pijem a chodím čúrať, je to otravné. Čistím si jazyk a zuby odkyslovacou zmesou namiešanou podľa Teperweinovej knihy. Ale aj sóda stačí na odstránenie toho hnusného pachu a povlaku. Ale pomáha to, keď nemám v puse acetónovú polepšovňu.
Včera som varila lasagne pre rodinku a asi som si prebudila hlad, lebo dnes by som jedláááá, núti ma to pozerať si reštaurácie a jedlá a chcem jééésť.
Je to stále skôr o psychike ako o žalúdku, ten je zlatúšik, spinká od prvého dňa, hneď ako mu nahlásim že nebude jesť. Zaujímavé, že aj po klistíroch na začiatku si sem tam nejaký ten plyn vypustím. Tak dám asi ďalší klistírik. To je zatiaľ všetko.
Ba! ešte dačo. Aj dnes som sa zapojila do debaty, (tak mi treba) a kolegyňa na mňa že som predtým vyzerala hrozne, narozdiel od toho, ako teraz vyzerám celkom normálne.
Je zaujímavé, ako si ľudia dokážu zvyknúť na všetko, len prudké prechody ich vydesia.
Je zaujímavé, že ľudia sa boja čokoľvek urobiť bez dozoru lekára aj keď za to musia zaplatiť ťažké prachy. Takže deti, chudnite len pod lekárskym dohľadom za ťažké prachy a s naprogramovaným jedálničkom, aby ste si ktoviečo nepošahali. (Tabletky a nápoje všetkého druhu na chudnutie sú povolené aj bez dozoru!) Priberať sa dá aj bez dozoru a že si tým niečo šaháme, sa neráta.
Uf, čo to len ten pôst vyplavuje??? Takže moje reči prosím berte s rezervou, rýchlo sa rozohním, ide to zo mňa v šplechoch, ale našťastie neostáva vo mne dlho ten zlý pocit výčitiek a sebaľútosti. Budem to volať psychické hlieny :). (škoda že tu nieje grcajúci smajlik)
Očista sa darí. Pokračujem.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

Ještě jak ses ptala manželky na vypadávání vlasů... včera k tomu poznamenala, že si vlastně v létě na slunku dost spálila kůži na hlavě a taky si nechala vlasy narůst do velké délky a měla je svázané v culíku, tak tohle dvojí že prý taky mohlo sehrát roli (spíš asi ta spálená kůže)
gabrielik píše:V noci som smädná. pijem a chodím čúrať, je to otravné
aj po klistíroch na začiatku si sem tam nejaký ten plyn vypustím. Tak dám asi ďalší klistírik
Je zaujímavé, že ľudia sa boja čokoľvek urobiť bez dozoru lekára aj keď za to musia zaplatiť ťažké prachy
to si na noc si brávám k posteli flašu s velkým hrdlem a do ní čurám, když se probudím, taky se mi nechce chodit až na záchod. kolikrát to aj hned vypiju (tj. dělám stoprocentní reverzi uriny) v případech, kdy je urina "dobrá" (čistá a bez zápachu)
klystýrky dávej, tím se nic nepokazí, já osobně klystýrování určitě doporučuju i sám dělám, ať je střevo čistý - obzvlášť při půstu
a prosím Tě o doktorech ani nepiš, to je jinej svět :wink:
dobře půstuješ! paráda, držím palce

Manželka včera pronesla, že ode dnes či zítra dá taky půst, jen malej (sedmičku nebo desítku), protože takhle v zimě je jí u půstu samozřejmě chladno. no jak ji znám, natáhne to na dva týdny
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

Prý "půst, jen malej (sedmičku nebo desítku)", ta má teda kritéria, když je tohle pro jiné s vypětím všech sil, jestli vůbec. :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

Jo Pando, souhlasím, žena má poněkud jiný kritéria, když se jí to půstuje tak v pohodě. Fakt to na ní není nijak poznat (krom hubnutí, samozřejmě), je při tom v pohodě, úplně normálně funguje, sportuje, vaří pere uklízí. Docela jí to závidím. Taky bych rád dal něco delšího než týden, abych zažil, jaké to je, ale když já ty půsty "miluju" asi tak jako Buc, no...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Tiež ma to rozosmialo, že taký krátky... U Jindrovcov žijú samí srandisti. Takže, ako Jindro, už sa ku mne pani manželka pridala? Som rada ak áno. Myslím že s tými vlasami to nieje len zo spálenej kože. Na jeseň padli vlasy asi každému viac. Ale keď s to zastavilo, tak to bola prirodzená výmena za zimnú pokrývku :)
Mám na teba, teda na ňu asi ďalšie otázky.
Čo robí s tou polepšovňou v puse? Možno to ani nezažíva, keďže pôstuje tak často, tak by telo mohlo byť čistejšie ako u mňa.
Ako u nej prebieha návratovka po takom krátkom, mierne predĺženom dvojtýždňovom pôstiku a ako dlho trvá kým sa vráti k normálnej strave. Mne príde rovnaký počet dní ako pôst strašne veľa.
Závidim jej (v dobrom) že nemá tie blbé symptómy pri pôste. Ale je pravda, že aj ja niektoré veci zvládam lepšie. Napríklad ten problém s dýchaním sa mi dostaví len pri strese.
Dáva si klistíry počas pôstu?
Inak ten deviaty deň to naozaj bol cítiť, že ho potrebujem. Normálne som prdela a mala som pocit že mi treba na vľkú. Klistírik som si dala ďalší deň ráno a normlne normálny šúlok a potom hromada až čierneho bordelu. Tak som to dnes zopakovala. Je to oveľa lepšie. Vetry prestali. Včera som si nedal poveda a zase som skackala v kuchyni a robila jedlo. Tentoraz kukuričné lupienky. A keď som otvárala fľaštičku s paprikou (domáca výroba sušená štiplavá ako blázon) tak mi ten jemný prach vliezol všade a bolo to hnusné ako blázon. Rýchlo výplachy nosa a hrdla. No cítila som to ešte dlho. Ale na niečo to bolo dobé. To čo som cítila v krku ako ustavičné stekanie hlienov zo mňa vyskočilo a bol to tmavozelenohnedý skoro tuhý chuchvalec, no hnus. Ale je vonku. Dnes ráno som mala pocit že ma bolí hrdlo, tak pekne prepláchnuť hrdlo urinkou (fúúúúú, také kyslé niečo som ešte nechutnala) cez nos to išlo ľahšie a zase asi hodinu vykašliavania a vypľúvania tuhých tentoraz bielych chuchvalcov. No viem, nechutné, ale teším sa že zo mňa zase kus bordelu vyšlo von. Len tak ďalej děvenko :) Končí mi jedenááástka.

Jááj, a aby som nezabudla, ďakujem Pandičko za psaníčko.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Gabrielik

Příspěvek od Sweetie »

NO, je potreba toto slyset i videt denne. rikam to porad, cistit a cistit. vzdyt to delaj divoky zvirata porad. jsme zanesenci zaneseny. pruplachy vodou (aha uz vim pro zvirata pijou i vodu), sanky, klystyry (uz jsem i pro ne), pusty.
gabrielik, obdiv.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

taky se skláním, já dokončuju trojku a už se nemůžu dočkat, až si zejtra dám šťávu
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

ďakujem dievčence za povzbudenie. No macik, ako vraví príslovie: lačnému sa o jedle sníva.
Ja to mám tíež tak. Čo myslíš, prečo sa toľko zvŕtam v kuchyni aj keď nemusím? Rozum mi behá stále po jedle. Chjo, je to ťažké, ale ktovie kedy sa zase dopracujem k takému dlhému pôstu? Tak musím vydržať. A robím to pre seba. Hyperplázie endometria som sa sice zbavila, ale tých myómov či nádorov či čo to mám na maternici ešte nie.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

Mně to s návratovkami a prodlevami mezi půsty vycházelo obvykle tak, že návrat k normální vařácké stravě potřebuje asi tak stejnou dobu jako délka hladovění, návrat k vita stravě stačí mnohem kratší doba, ale - pokud se s dalším půstem začne dřív než asi tak dvojnásobek doby hladovění, tak pak není ještě dostatečně obnovena životní energie a člověk další půst nezvládne dostatečně, např. skončí dřív než ten minulý. A naopak - když dělá další půst po době delší než možná asi tak čtyř násobek, tak pak už začínají účinky minulého půstu odeznívat a nejde to už tak moc dobře. Podle mne, když bys dělala mezi půsty prodlevu asi tak 2 až 4 násobek doby hladovění, tak by se Ti měly dařit stále delší a snadnější půsty.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

gabrielik píše:ďakujem dievčence za povzbudenie. No macik, ako vraví príslovie: lačnému sa o jedle sníva.
Ja to mám tíež tak. Čo myslíš, prečo sa toľko zvŕtam v kuchyni aj keď nemusím? Rozum mi behá stále po jedle. Chjo, je to ťažké, ale ktovie kedy sa zase dopracujem k takému dlhému pôstu? Tak musím vydržať. A robím to pre seba. Hyperplázie endometria som sa sice zbavila, ale tých myómov či nádorov či čo to mám na maternici ešte nie.
taky mám myom, ale doktorka ho zatím moc neřešila a teď už jsem zas téměř dva roky nebyla na kontrole, tak nevím....nicméně jak jsem teď držela tu trojku, tak to bylo od prvního dne ms a druhej den jsem měla tak obrovské bolesti, že jsem musela přerušit výuku a jet domů...doma jsem ještě půl hodiny trpěla a pak najednou klídek..já teda zbytek dne ležela v posteli a i včerejšek jsem strávila poleháváním..dělám teď večer vizualizace, že tělo se zbavuje toho, co nepotřebuje, cca tak dvacet minut před spaním a doufám, že to třeba odešlo...na kontrolu se ale v nejlbižší době ještě nechystám :-) chci pokračovat v očistách, ae vnímám to tak, že ms a půst je doela silná dvojitá očista...tak držím palce, aby nám oběma odešlo co třeba :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gabrielik

Příspěvek od Panda »

macik píše:...tak držím palce, aby nám oběma odešlo co třeba :wink:
Manžel. Častá příčina. :mrgreen:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

Panda píše:
macik píše:...tak držím palce, aby nám oběma odešlo co třeba :wink:
Manžel. Častá příčina. :mrgreen:
já mám hodnýho, ten by moh zůstat :D
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ja som zlá žena, tak by som mala odísť asi ja.
Pandi, asi to robím s tými prestávkami dobre. Snažím sa to mať naplánované tak torchu podľa Pavlovho kalendára, ale hlavne začínam s ďalším pôstom až sa utíši žravosť a začnem sa cítiť, že už som pripravená a odhodlaná sa zas do toho pustiť. Podľa toho čo píšeš, každý ďalší sa mi darí trochu dlhší a trochu ľahšie.
Teraz sa snažím pripravť a nastaviť tak, že až skončím pôst, tak sa nepustím zase do obžerstva a už vôbec nie do varených a smažených blbostí a kvanta medu. Normálne mi narástlo sádlo na bruchu. :) To mi bol milší môj celoživotný veľký zadok, kotrý som vďaka vitastrave a začiatku pôstov nenávratne stratila. No darmo prerastaná slaninka rastie pomalšie ako čistý tuk (:-) Ešte teraz 12 deň mám zásobu tuku na bruchu pár cm, no super :roll:
Macik, keď to bolí tak sa to lieči predsa, tak si to užívaj. Verím že aspoň pri takých krátkych ostaneš. Pridáš sa ku mne aby som si udržala pravidelné piatky?
Inak dnes som sa cítila slabá, zaplavovali pa vlny ešte to v pohode zvládnem a už to nevydržím ani chvíľku. Už ani výbuchy hnevu mi nešli :) Zašína na mňa doliehať pôst. Ale držím sa slov Renátky, pôst sa má ukončiť až na konci dňa. Takže dnes to ešte vydržím a zajtra uvidím ako sa budem cítiť.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

Můj pocit je - moc o tom půstu píšeš, moc na něj myslíš. Mně osobně se půst tak nedaří (anebo není tak snadnej), když ho beru tak moc na vědomí. Nemysli na něj. Jsou přece příjemnější věci na přemejšlení.
Jo a v tej kuchyni by mně osobně taky nebylo dobře. Už jen vůně jídla může startovat produkci žaludečních šťáv a půst pak není půstem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:Čo robí s tou polepšovňou v puse? Možno to ani nezažíva
Ako u nej prebieha návratovka po takom krátkom, mierne predĺženom dvojtýždňovom pôstiku a ako dlho trvá kým sa vráti k normálnej strave. Mne príde rovnaký počet dní ako pôst strašne veľa.
Dáva si klistíry počas pôstu?
- s polepšovnou nic speciálního nedělá, jen běžné čištění zubů obvyklou pastou (tu pastu jí neúspěšně rozmlouvám)
- návratovku dělá dle Partykové (v knize Hladověním pro zdraví tato autorka nabízí víc variant, takže si člověk vybere dle sebe) a mívá ji poměrně krátkou, nejvejš tak půlku délky půstu, čili to lehce urychluje (ale Buc je myslím ještě rychlější :) ). Jen upřesním, že návrat k normální stravě u mé ženy znamená návrat k cca 90 % raw režimu (sem tam dá ždibet pečiva či nějaké vařeniny). Žena se za vitariána nepovažuje, taky proto sem na fórum "nechodí", neškatulkuje se, ale podle mne je zatraceně dobrej vitarián
- ano, klystýry dává
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

Jindra píše:Můj pocit je - moc o tom půstu píšeš, moc na něj myslíš. Mně osobně se půst tak nedaří (anebo není tak snadnej), když ho beru tak moc na vědomí. Nemysli na něj. Jsou přece příjemnější věci na přemejšlení.
Jo a v tej kuchyni by mně osobně taky nebylo dobře. Už jen vůně jídla může startovat produkci žaludečních šťáv a půst pak není půstem.
každý jsme jiný, mně pomáhá se z některých věcí vypsat, pak je snadněji zvládnu...těžko na půst nemyslet, když je člověk v ňom, já bych taky myslela..

teď už offtopic.....dneska jsem si zase uvědomila, že ty nejtěžší věci jsem vždycky snáze a rychleji dokázala, když byl okolo někdo, kdo přihlížel, nehodnotil, nesoudil, pohladil slovem, disciplína na mě neplatí, já potřebuju něhu :-)...ještěže takové lidi kolem sebe mám, pomáhá to....
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

gabrielik píše:Macik, keď to bolí tak sa to lieči predsa, tak si to užívaj. Verím že aspoň pri takých krátkych ostaneš. Pridáš sa ku mne aby som si udržala pravidelné piatky?
no, možná bych raději dala příští týden další trojku, ještě uvidím, jestli tento pátek "chytnu slinu" :-)..obecně se mi ale půst líp daří ve čtvrtky, to jsem celej den pracovně vytížená

s tou bolestí si nejsem jistá, hodně to bolí také např. po konzumaci šitů...dneska jsem se snažila rozpmupovat lymfu trampolínkou, blbý je že u toho musím mít podprdu, jinak by mi upadly...jenže pak to proudění lymfyzas neprobíhá až tak dobře, no...ale snad lepší než nic, zítra repeté, našla jsem pěknou sérii cviků na youtubu
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

maciku, nemáš takú tú podprdu na cvičenie? Ja také nosím aj normálne. Neznášam keď ma tlačí kostica alebo pracky. Podprsenky a silonky sú určite vylepšené mučiace nástroje :)

Jindro, ja to tak neberiem. Vykecávam sa. lebo sa aj tak trochu chválim. Sama som vo vytržení, ako to, že to zvládam? :) Neboj, stále ďalší a ďalší bude už ako bežná vec a tak nebude o čom hovoriť.

No a niečo pre škodoradostných, na záchode som sa ráno celá poliala močou :mrgreen:
Takže umývať celý záchod, všetko oblečenie do pračky, ja do sprchy. No malá nehoda. (:-)
S tým pobytom v kuchyni máš pravdu, ale ja nedokážem odolať :( Poprvé sa nudím a veľa myslím na jedlo. Tak ho urobím aspoň pre ostatných (ach jo, my ženy :roll: ), podruhé musela by som asi odísť na chatu bez jedla a tam meditovať.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

gabrielik píše:No a niečo pre škodoradostných, na záchode som sa ráno celá poliala močou :mrgreen:
Takže umývať celý záchod, všetko oblečenie do pračky, ja do sprchy. No malá nehoda. (:-)
Jakapak nehoda ? Neznam lepsi hydratacni prostredek na vysusenou kuzi po koupani v prechlorovane vode:).
Takze presne opacne - napred sprcha, potom urina:).
Mimochodem urea byva hlavni slozkou hydratacnich kremu (za tezke prachy) co se s nimi zenske patlaji:).
- Přísada v některých vlasových kondicionérech, koupelových olejích a pleťových vodách.
- Složka mnoha bělících zubních past.
- V medicíně pro podporu rehydratace kůže v dermatologických produktech
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

No s touto pôstovnickou močou sa nedá ani kloktať, tak to radšej nie :) A navyše keď je človek komplet oblečený a skoro obutý a odrazu má v záchode a na sebe potopu množstva plného mechúra, tak to poteší aj keby to bola obyčajná voda. :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

Pres obleceni urcite ne:).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Tentoraz sa mi podaril 14 dňový pôst. Od 28.12.11 do 10.1.12 Ukončený bol zase kôli práci. Keby človek ostal doma a mohol si odpočinúť podľa potreby dá sa to ťahať aj ďalej, ale načo siliť, veď budem pokračovať neskôr. Schudla som asi 10 kíl. Pri návratovke sa mi zase objavili horšie prejavy ako počas pôstu. Závrate, slabosť, nafukovanie. Stolica zatial nieje. Pričom po klistíre nemám nejaké zapchaté črevo. Len ako keby sa to posúvalo veľmi pomaly, alebo jem veľmi malé dávky.
Zatiaľ šiesty deň návratovky všetko približne OK. Žiadne prežratie, žiadne zlé kombinácie. Včera sa mi už jedlo lepšie. Váha mi prestala klesať a teraz je taká ako pri ukončení pôstu.

Zhrnutie:
-najviac ma trápili nervy a vetry počas celého pôstu. Husté hlieny nalepené vzadu v hrdle. Sem tam nejaké vyrážky.
-neobjavilo sa zdurenie uzlín ako predchádzajúce pôsty a závrate úplne minimálne.

Pri návratovke do piateho dňa:
-nadúvanie, bez spontánnej stolice, pomalý nábeh trávenia, zaľahnuté ucho, závrate, slabosť.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

wau, seš fakt dobrá, ráda bych to dala taky, ale když jsem s klienty v kontaktu na vzdálenost malého stolku, tak si netroufám...ale další troječku asi brzo dám...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

macik píše:wau, seš fakt dobrá, ráda bych to dala taky, ale když jsem s klienty v kontaktu na vzdálenost malého stolku, tak si netroufám...ale další troječku asi brzo dám...
manželka má na ouřadě taky klientelu, dneska má nějakej 11. den, odhaduju (to je úžasný, jak je v poho, vůbec to na ní není poznat). No, řeší to žvejkačkama, rozhodla se takto.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Od pôstu až do včra som išla pekne a čisto vita a bez prežratia.
Včera som varila pre decká, inšpirovaná talianskom minestrone. Po našom hustá zeleninová polievka. Takže som si dala a do toho ešte surové žĺtko a syr.
A neodolala som aj svojej a-la sviečkovej omáčke. No a potom ešte koláč aby mi nebolo ľúto, tak som ho dorazila aby ma už nerozčulovalo sa na neho pozerať. Takže varené, aj živočíšne, solené, sladké, dokonca vermut. No proste som to včera roztočila.
Ale všetko bolo mňam a dnes môžem pokračovať ďalej vo vita. Našťastie som sa neprežrala, takže sa chválim aspoň za to. :)
Musím sa tu aj nabonzovať, aby ak sem niekto zavíta, nemal pocit že tu sú nadľudia. :)

http://www.youtube.com/watch?v=hNSTwFIS ... re=related
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

Jindra píše:
macik píše:wau, seš fakt dobrá, ráda bych to dala taky, ale když jsem s klienty v kontaktu na vzdálenost malého stolku, tak si netroufám...ale další troječku asi brzo dám...
manželka má na ouřadě taky klientelu, dneska má nějakej 11. den, odhaduju (to je úžasný, jak je v poho, vůbec to na ní není poznat). No, řeší to žvejkačkama, rozhodla se takto.
no, chápu, že když je pro ni půstování snadný, tak to neřeší, ale mě by na žvejkách vadilo, že při tak obrovské (pro mě) námaze si narušuju spuštění endogenní výživy šťávama ze žvýkačky, to už dám radši nějakej pseudo půst typu šťávy či ta známá limonáda z javorovýho sirupu, kajenského pepře a citronu.....já delší půst rozhodně chci dát, ale asi o prázdninách...i když teda z letošního léta vím, že je to těžký, když zrajou meruňky a třešně a tady u nás toho jsou fakt kvanta, ale během školního roku na to prostě asi nemám...i když nekladu si žádné bariéry, třeba to půjde :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

macik píše:..ale mě by na žvejkách vadilo, že při tak obrovské (pro mě) námaze si narušuju spuštění endogenní výživy šťávama ze žvýkačky, to už dám radši nějakej pseudo půst..
Jj, se zvejkama bych to taky videl na pseudo pust.
Ale co my vime, treba ma pod stoleckem schovane plivatko, u Jindrichu jsou dost vynalezavi:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Gabrielik

Příspěvek od Jindra »

S těma žvejkačkama souhlasím s váma, nedělal bych to, žaludek už se tím startuje, jen se pak ale divím, že ženu nepřepadne hlad.
Aby to ale nevypadalo, že "žvejkačkuje" pořád; ne ne, měla ji jen jednou jedenkrát, což se možná ani "nepočítá".
Už zas nejí dva tejdny a je v pohodě, kdoví kdy s půstem skončí. Já bejt jak ona, tak jednoznačně útočím na post breathariána.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Gabrielik

Příspěvek od cepheus »

Zkus ji to vymluvit, je to skoda:).
Zvejky maji v sobe kdovi co, minimalne cukr, nebo aspartam (tim hur).
O moc lepsi varianta je vyplachnout ustni vodou + vodou behem pustu, vyzkouseno u 40.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Dnes poctivo piatkový pôstik. Už teda bolo načase, ako som sa po poslednom pôste spustila s jedlom.
e to fak ako s inou závislosťou. Spokojne si šlapete svouj cestičku a stačí niečo maličké varené a ste v tom až po uši. No čo už, nebudem sa v tom rípať, radšej si to užijem :)

Jááj, ani nechcite vedieť čo vám ostane v žalúdku do rána po večernom varenom jedle :mrgreen: bléééé.
Som rada že som to ráno vypláchla a vyhodila zo žalúdka von.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Gabrielik

Příspěvek od macik »

já s tebou držela basu, tak půstík...zejtra jdu na oslavu, kde částečně i kvůli mě dělají ryby, tak si asi dám, ale pak nasadím jen zeleninovou stravu (částečně pařenou) s trochou citrusů (krom grepu) jináč nic...uvidíme, jak dlouho to vydržím (:-)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Piatokvý pôstik úspešne za sebou. Trošku som rozožratá a to je počas pôstu cítiť. Večer mi bola zima ako keby som pôstovala aspoň týždeň. Aj som bola unavená a išla som skoro spať. Ale dnes ráno som vstala vyspatá a kľudne by som pôstovala ďalej. Ale to musí počkať až sa pripravím na ten môj ďalší dlhší pôstik.Zaujímavé, že okamžite začnem pociťovať stekanie hlienov. Aspoň to nebolí ako uzliny, čo mi nabiehali minulý rok... Teraz uzliny nabiehajú až v návratovke...

Tento týždeň som vybrala starý mixér a snažim sa ráno robiť smoothie. Nemixujem veľa vecí naraz, takže sa to celkom dá. CHýba mi viac zeleného a aj to, že to nieje rozmixované na jemno. Ale aj tak je to fajn.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Znova sa blíži piatok. Tanto týždeň to šlo celkom pekne. Každé ráno šťava z uhorky+pórik alebo kúsoček cibulky, Do práce šťava z koreňovej zeleniny najviac mix mrkva, zeler, petržlen, cvikla.
Smoothie zelené listy, moja namrazená šťava z lucerky a trávy + nejaké ovocie (šťava z pomaranča, jablko, banán, raz pridané jahody, raz pridané kivi), zázvor ak som si spomenula.
To je jedlo na dopoludnie, potom zvyšky z vytlačených pomarančov, resp. ovocie. Na obed čerstvý šalát veľký listový mix čistý + malý mix reďkovka, papriky, pór, čakanka, paradajky, olej, citrón, raz huby, klíčky mungo, čo dom dal :)
Raz vlastné ratatouille - to bolo rýchlo dusené, sem tam niečo varené skôr ochutnávka, v nedeľu domáca pizza (tenučké cesto a rôzna zelenina. Zaujímavé že pri takejto strave trochu chudnem :) Asi mám z čoho.

Včera som bola v posilke na Vibrafite. Inšpirujú ma usiovní a vytrvalí na fóre. Ďakujem. Trampolínu nemáme :(
A dnes som pozvaná na večeru, takže to bude varené. Ale si to zajtra vynahradím pôstikom :)

No a kto sa pridá? Budem zase leb jednodenný.

Včera sme kúpili dve malé bedničky banánov asi 6 kíl toho bolo. Červené pomaranče a dokonca rímsky šalát som si dopriala, aj keď je drahý.

Doma sme sa stavili ako dlho vydržíme neísť do obchodu. Stále nakupujeme nové jedlo a treba dojesť staré zásoby, jar sa blíži.

Vyhlasujem tipovanie ako dlho vydržíme. Lebo už mi to pripadá ako závislosť. Takže dnes som bola s kolegyňou, ale nič som nekupovala.
Ja som zahlásila že vydržíme 2 týždne, ale stiahla som to na jeden. Môj milovaný len tri dni. No čo budú jesť decká, to som zvedavá :) (:-)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Od včera večera suchý pôstik. Okrem toho že je to pravidelný piatkový pôstik, tak zisťujem či mi to pomôže odstrašiť nádchu. môj milovaný leží chorý od nedele. To ja chcem byť zdravá rýchlejšie ako za týždeň. Zatiaľ trochu soplinkám a trošku cítim hlavu, ale nezhoršuje sa to. Po práci idem cvičiť a celkom sa teším.
Nech žije vibrafit. 10 minút a padla.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Gabrielik

Příspěvek od Fiona »

Ten vibrafit je neco jako powerplate? :) Jo, taky miluju, i kdyz na to lezu spis si uzivat nez si namlouvat ze cvicim :mrgreen: Cimz samozrejme nesnizuju mozny zdravotni prinos. Urcite to aspon protrese lymfu, i kdyz si moc nedokazu predstavit jak by to nahradilo silovy trenink, rychlostni nebo strecing...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gabrielik

Příspěvek od gabrielik »

Ano ano, je to niečo také. Pre a po sa rozohrejem na steperi, a potom tých desať minút sa zo mňa leje pot :)
Asi ti nebudem rozprávať do techniky cvičenia, ale ja si na tom užívam práve tie silové. rovnako ako chi-kong keď sa robí správne tak to musí kurevsky bolet, ako nám so smiechom hovoril náš učiteľ.
A tak ako vravíš, lymfa fičí.
Nejaká moja inšpirácia:
http://www.youtube.com/watch?v=K1-N9mG7 ... re=related
A bavím sa pomalými pohybmi a menením pozícií. Proste si každú minútočku vychutnám.

Jeee a tu je to pekné, to nedám :)
http://www.youtube.com/watch?v=j971v7Jz ... re=related
Pozri ako maká na 5:55 minute. Pri 6:00 už odpadol :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gabrielik

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Ten vibrafit je neco jako powerplate? :) Jo, taky miluju, i kdyz na to lezu spis si uzivat nez si namlouvat ze cvicim :mrgreen: Cimz samozrejme nesnizuju mozny zdravotni prinos. Urcite to aspon protrese lymfu, i kdyz si moc nedokazu predstavit jak by to nahradilo silovy trenink, rychlostni nebo strecing...
Fi nerozumiem , mas spravnu masinu a robis to spravne, ?

Tu sa na vibramasiny dostanu len baby , je to len v studiach kde maju chlapy vstup zakazany
5 2 8
Odpovědět