eri

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

eri

Příspěvek od eri »

Tak jsem se konečně odhodlala založit si tady svůj soukormý deníček >:-)
Pořád hledám a zkouším a zatím jsem nenašla...teda mluvím o stravě , která by mi vyhovovala...jsem blíženec a tak jestli někdo něco ví o astrologii tak jsem strašně zvídavý a roztěkaný tvor a od toho se také odvíjí to, že nemám absolutně žádné stravovací návyky a když s nějakými začnu moc dlouho to nevydržím...no a vzhledem k tomu že mi už není náct, nevím jak dlouho bych to takhle vydržela :( . Vím že inklinuji spíše k lehčí stravě a ovoce a zeleninka tu zbožňuji :delicacy: Zkoušela jsem makrobiotiku, ale připadá mi moc pracná, nevím, možná jsem se nechala zakrátko odradit, ale něktré věci mi tam opravdu nevyhovovaly. Cvičím jógu, tak lehčí stravu vyžaduje, a snažím se ji zatím jen tak pro sebe studovat, jednou bych se ale chtěla dostat k opravdovému studiu jógy, nejenom cvičení. Žel teď mi na to nezbývá moc času, mám dvě děti v pubertě, dodělávám Ing., práce, takže jsem ráda že aspoň zvládám ji cvičit.
Kdysi jsem si koupila knížku do Diamondových Fit pro život, je to už ale 17 let a tak když jsem dělala nedávno ordunk v mé knihovně padla mi do oka a řekla jsem si že to zkusím...držet se podle této knížky. Tedy není 100% syrová strava , ale já si na to hned netroufám....takže vzhledem k mé netroufalosti a k tomu, že hledá, doufám, že mi tento deníček bude hodně nápomocen v mém snažení. :D
Jinak zdravím všechny ...a mějte se mnou trpělivost :wink: do zítřka začínám...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: eri

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Eri :),
jakou děláš (cvičíš) jógu? Blíženci mají výhodu, že jsou velmi akční. Já to mám přesně obráceně, nastudoval jsem to co je mimo ásany, tu duchovní nástavbu, dělal jsem i duch. cvičení a k ásanam jsem se dostal až k jako poslednímu. :oops:
Se mi do toho nechtělo nebo jsem to pravidelně nevydržel.

Každopádně držim palce s novým stravováním a jakýkoliv zvýšený podíl ovozelu :wink: se počítá!!!
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Tak mám za sebou pěkně rušný víkend. Přijel známý z Austrálie, hned nás pozval k sobě na chatu a tak to jelo, grilovačka, vínečko, pivečko...no a v neděli jsem na oplátku zase zvala já...takže jsem se také pěkně kulinářsky vyřádila. Pozvat je všechny na moje zeleninové a ovocné šťávy jsem si netroufala. :lol: ..protože toto vše co tady zatím píši, je moje tajemství. Myslím si, že nejsem ještě připravená na všechny vybalit pro co jsem se rozhodla. Už slyším ty jejich názory a to jak mi to všechno vymlouvají, co jsem si to zase vymyslela, a že nejsem normální, protože se snad nikdy nebudu chovat jako ostatní a dělat to co dělají ostatní, proč pořád chci být jiná....jestli si chci zničit zdraví...no snad to asi všichni tady znáte. Já nechci být jiná, já jenom nechci být jako ta ovce ve stádě co sklopí hlavu a jde a jde za stádem, že když to dělají všichni tak já to také tak budu dělat a budu přehlížet to, že kolem mne jsou lidé, kteří si dobrovolně a v rámci celého stáda ničí život jídlem, které je nám předkládáno za normální jídlo. Zajímalo mne již v pubertě proč starší lidé, které jsem potkávala na mých toulkách po horách jsou i ve stáří tak čilí a proč jim ty jejich oči tak září a proč lidi, které potkávám ve městě, sotva chodí. Proč moje babička umřela na rakovinu v 70 letech a zmizela mi ze světa během 5 let a proč můj děda, který v 50 lelech musel odejít ze zdravotních důvodů do důchodu a teď když je mu o 35 let více je čipernější než když do toho důchodu šel. Prostě jsou lidé, jako např. moje maminka, mám ji strašně moc ráda, ale ať mi to odpustí, že tady takhle mluvím, ale prostě bude raději tvrdit jedla jsem to celý život proč to nebudu jíst i teď, to jsou nesmysly co ty říkáš, člověk musí jíst všechno je všežravec a maso potřebuješ, jinak ti bude něco chybět a nemůžeš být zdravá....no ale maminko odpusť co ta tvoje artritida a bušení srdce a nádor na vaječnících??.. :cry: ..moc mě mrzí, že si to nenechá vymluvit.
Ale to jsem se nějak rozepsala o tom co jsem nechtěla....takže v sobotu jsem opravdu s tím svým programem nezačala...nešlo to :P ...nechtěla jsem být jiná jak by to druzí nazvali, když přijela návštěva až z takové dálky....ale v neděli jsem se polepšila a jedla jsem celý den jenom ovoce :delicacy: bylo mi celý den lehce, jenom jsem ale pořád chodila čůrat a čůrat...byla jsem pro všechny za Žofku.
No a jak jsem tu už dříve psala, tak jsem se rozhodla, prozatím začít s tím že budu dodržovat jídelníček podle Diamondových.
Takže dnes dopoledne jenom ovoce a horká voda s citrónem, v poledne zeleninový salát a večer šťáva z mrkve a z červené řepy a květáková polévka.
Jejda :roll: na něco jsem zapomněla...nepřiznala jsem se...zbožňuju kávu, každé ráno ji musím mít a téhle závislosti nevím jestli se zbavím. Asi je to problém, ale na mne se musí opravdu pomalu.
Jinak hned ráno jsem si dala jógu, moje hodinová sestava, ...zrovna nedávno se mi dostala do rukou kniha Bikramjóga a zjistila jsem že všechny ty cviky co autor doporučuje vlastně cvičím až na to že moje sestava je obohacená ještě o plno dalších...Jestli někdo chce začít s jógou a zatím si netroufá někam zajít, ať si tuhle knížku koupí, vřele doporučuji. Ale později je opravdu nutné zajít si i na cvičení pod dozorem cvičitele.
Tak já jdu křupat můj salátech co jsem si doma nachystala a pak zase do práce.
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

[quote="2olfess"]Ahoj Eri :),
jakou děláš (cvičíš) jógu? Blíženci mají výhodu, že jsou velmi akční. Já to mám přesně obráceně, nastudoval jsem to co je mimo ásany, tu duchovní nástavbu, dělal jsem i duch. cvičení a k ásanam jsem se dostal až k jako poslednímu. :oops:

Ahojky, tak já cvičím hathajógu, mám svou sestavu na sebe navazujících ásán, myslím si že tímto začít je nejlepší, tělo se jaksi dostane do jiného stavu než když necvičíš a potom se snadněji přechází i na duchovní stránku jógy, jak jsem psala výše hodně pozic co dělám jsou v knize z Bikramjógy. No a samo je důležitá i strava, jóga to vlastně není jenom cvičení a meditace to je způsob života a já s ním teprve začínám a učím se. Jenom je mi líto, že jsem nenašla nějakého svého guru, aby mi byl na mé cestě nápomocen :( . Jóga má několik stupňů, ..byla pro začátek doporučena džňánajóga.
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Tak musím říct, že mi zatím dodržování jídelníčku nedělá problém, ikdyž jsem dříve holodovala občas sladkostem, až na to, že jsem včera dostala chuť na skvělou buchtu, kterou jsem v neděli pekla, jsem zatím úlet neměla. Místo toho jsem si ještě po večeři dala vařenou kukuřici. Ještě bych asi úplně bez vařené stravy nevydržela...
Další problém....dětičky se nehodlají vzdát vařeného obídku a tak jsem hned po ránu dnes kutila čínu....tak doufám že jim bude chutnat, protože jsem ji ani ždibek nevzala do úst, jestli je dobrá...tak uvidíme reakce v poledne.. :P

Dnes ráno, jako každý den, mé ne dlouho zavedené rituály:
-budíček v 5.45
-sklenice odstáté vody
-1lž olivového oleje
-Pozdrav slunci 10x
-ásány pro pěknou nohu, očista vnitřním ohněm, stoj na hlavě
-kartáčování celého těla, studená sprcha
-snídaně- dnes strouhané jablko s mrkví
Na papčo do práce jsem si vzala 2 jablka, kiwi, broskev,banán

V práci jsem nevydržela vůni kávy na chodbě z vedlejších kanceláří a musela jsem si jedno malé kafíčko uvařit. Mám trošičku špatné svědomí, že nedokážu odolat, ale myslím, že jsou ještě horší věci, tak se tím nechci nějak uhryzávat, nevím jestli bych si tím prospěla.

Včera jsem dostala nějaké odkazy na literaturu...a před chvílí jsem si vytiskla Malachova Dokonalá očista těla. Takže mám co po večerech číst :) Četla jsem Walkera, musím říct že u některých vět jsem se až zhrozila, ale z části mě to vlastně přivedlo sem.

Dnes podle knížky až do večera ovoce a večer zeleninový salátek.
Včera až na tu vařenou kukuřici a dopoledne kafíčko, jsem se řídila zcela dle seznamu.
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Včerejšek byl vcelku vydařeným dnem...jídelníček jsem dodržela, ale k zeleninovému salátku jsem si dopřála trošku vařené rýže, přeci jenom mám pocit, že na té vitastravě mi to nějak nepálí a připravuju se na navazující studium a tak potřebuji asi víc energie pro mozek. Neporadí mi někdo co se doporučuje v rámci vitastravy pro to aby mi to lépe pálilo???

A vydařený byl hlavně v tom, že mi volalali z policie kde jsem podala trestní na bývalce pro neplacení alimentů, ...konečně ho našli!!!!!.. >:-) a kontaktovali, no po roce a když je v Anglii asi v celku dobrá práce...teď jenom jak z něj dostat ty prachy, máme prý vydařené zákony v téhle oblasti :(

Dnes ráno zavedené rituály a do práce jsem si vzala kupu angreštu z naší zahrádky, okurku, pár ředkviček a mrkev. Zkoušela jsem dělat i šťávy, ale nějak mi to nechutná, no to je asi špatné slovo nechutná, spíš se mi zdají moc koncentrované....raději tu zeleninku schroustám takhle.
Jo a ráno jsem si všimla na levé tváři nějaké vyrážky, mají bílou hlavičku a když jsem je zkusila vytlačit, byly tak divně cítit. Myslím, že byly podobné těm co se mi vyhodily když jsem přestala brát antikoncepci, nevím z čeho by to mohlo být, ...no snad to rychle zmizí.

Jinak se cítím plná energie, včera jsem skolila kupu prádla na žehlení, ještě potom co jsem z práce jela na zahradu, potom doma uvařila na dnešek , povytírala celý byt....no na jógu čas nezbyl, ale už dlouho jsem necítila tolik energie. Právě naopak, ještě minulý týden , když jsem přišla z práce, po jídle jsem si musela lehnout a spát, jako bych dělala někde v havírně a ne v kanclu.
Večer jsem pak ještě louskala Malachova.

No a zase pokušení...zrovna teď mi kolegyně donesla k ochutnání nějaký nový výrobek...dělám v pekárnách ...a je to moc voňavá sladká pletýnka.... :P ...to jsou zkoušky tedy na mne jaj...a ještě mi k tomu cpe kafe..... :roll: ...no co včil???... :D ...donesu to synovi, ten je buchtovej....ale to kafíčko asi vyzundám.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: eri

Příspěvek od Panda »

Pro mozek je nejsnadnějším a nejrychlejším zdrojem energie ovoce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: eri

Příspěvek od buc11 »

pupínky PMN znamenají přebytek odpadních produktů nezvládnutých klasičtějšími vylučovacími metodami, u mne se objevují z přebytků, hlavně ovoce
bikram je dle náhledu akási náročná, já si žiju se svou rišikéšskou sestavou
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Hmm tak teď nevím...jíst více ovoce pro větší energii mozku a nebo méně abych zjistila, jestli se mi ty pupínky nedělají z ovoce.. :D

No nakonec jsem to vyřešila tím, na co jsem se už delší dobu chystala a to že si zapůstuju....dětem jsem už dnes ráno nahlásila, že jestli maminu maj rádi tak po ní nebudou vyžadovat až do neděle žádné vaření a dcerunka ve svých 17 letech se od zrcadla přemístí aspoň na hoďku denně ke sporáku a zkusí něco uklohnit aby si naplnily ty svoje bříška, jsou to moje zlatíčka, souhlasily.

Rozhodla jsem se ze dne na den a dneska jsem si kvůli tomu vysmlouvala u šéfa na zítra volno. Takže zkusím půstovat 3 dny a vybrala jsem si tu drastičtější metodu a to pouze pití horké vody s citrónem anebo pouze vody.
Sama nevím jak na to budu reagovat, na doporučení prý mám také aplikovat klistýr, prý mne čekají bolesti hlavy, kvůli tomu mému kafíčkování.
Dnes pouze nevařená strava, ovoce, zelenina co doma najdu. Kafíčko bylo taky hned po ránu.....no uvidíme, každopádně budu psát pocity a to jak jsem na tom...no a jak se na to dívám, i ušetřím, před výplatou se to šikne... :P

Ještě k tomu kafíčkování, ...moc se za to nemám v lásce, že jsem tak trochu závislák...expříteli jsem vyčítala závislost na tabáku a pivečku, nemohla jsem pochopit jak může snést to, že bez toho nemůže existovat, že sebou nechá manipulovat, protože ať to zdraží na jakoukoli cenu, přesto jde a koupí to, přirovnávala jsem to až k tomu, že co je schopný za ty návyky obětovat, že bych nesnesla ten pocit, že mne takto něco nebo někdo ovládá...no a jak se tak na to dívám, já mám problém s kávou...nejde o to jestli je to větší nebo menší zlo, jde prostě jenom o tu závislost.
No....tak uvidíme zítra a po tři dny...jak jsem na tom já >:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: eri

Příspěvek od Panda »

Na vita a půstech by měla chuť na kafe brzy vymizet sama.
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

buc11 píše:bikram je dle náhledu akási náročná, já si žiju se svou rišikéšskou sestavou
nepřipadá mi náročná, cítím se po ní vždy jako nová.....spíš mi připadá náročné, když chci zkopírovat určitou část něčí odpovědi a aby u ní bylo i jméno pisatele..a v barevném čtverečku..snad na to někdy přijdu pokud někdo neporadí :mrgreen: ...teď vypadám asi jako úplný pako, ale vážně nevím jak to děláte... :?:

Co obsahuje rišikéšská sestava jestli se mohu buci zeptat.
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

eri píše:spíš mi připadá náročné, když chci zkopírovat určitou část něčí odpovědi a aby u ní bylo i jméno pisatele..a v barevném čtverečku..snad na to někdy přijdu pokud někdo neporadí ...teď vypadám asi jako úplný pako, ale vážně nevím jak to děláte...

jéééuž jsem na to přišla.....se musím pochválit....no vážně nemám k počítačům nějak vřelý vztah :|
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Panda píše:Na vita a půstech by měla chuť na kafe brzy vymizet sama.
Děkuji za útěchu, ale piji kávu bez přestávky už od svých 15 let a nic mne zatím nedonutilo toho nechat, ta chuť je prostě silnější než já.... :cry: ..a už jako dítěti mi voněla a nemohla jsem se dočkat doby, kdy mi mamka řekne že si mohu dát kávu s ní...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: eri

Příspěvek od buc11 »

eri píše:
buc11 píše:bikram je dle náhledu akási náročná, já si žiju se svou rišikéšskou sestavou
nepřipadá mi náročná, cítím se po ní vždy jako nová.....spíš mi připadá náročné, když chci zkopírovat určitou část něčí odpovědi a aby u ní bylo i jméno pisatele..a v barevném čtverečku..snad na to někdy přijdu pokud někdo neporadí :mrgreen: ...teď vypadám asi jako úplný pako, ale vážně nevím jak to děláte... :?:

Co obsahuje rišikéšská sestava jestli se mohu buci zeptat.
já jsem na to přišel až po letech
to je klasika střídání předklonových a záklonových
jako svíčka, ryba, halasana kobra, matsjendrásány, krava, ťava na hlavě , jé už musím valit
a ještě káva je kyslá takže jako přispěvatel k pupínkování bych nevyloučil
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

buc11 píše:to je klasika střídání předklonových a záklonových
jako svíčka, ryba, halasana kobra, matsjendrásány, krava, ťava na hlavě , jé už musím valit
a ještě káva je kyslá takže jako přispěvatel k pupínkování bych nevyloučil
Tak to je vlastně něco podoného bikram také dbá aby polohy na sebe vzájemně navazovaly tak aby se vlastně vyrovnávaly....

:?: Teď nevím jestli jsem správně pochopila....ale ty mi odsouhlašuješ mou závislost na kafíčku??? :shock: ...ale já ji musím sladit, tedy sladím medem a někdy přidám trochu sojového mléka

Tak jestli jsem pochopila správně tak tě za to platonicky miluju....já mám celou dobu už asi od svých 20 že bych tu kávu pít neměla a přispěvatel k pupínkování jsem, občas mne to trápí, někdy nemám problém, si někdy připadám jak puboška... :)
eri
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 04, 2011 14:24
Bydliště: Karviná

Re: eri

Příspěvek od eri »

Ráno vyspinkaná do růžova, nedrnčel mi za hlavou žádný budík....ale v sedm už jsm byla na nohou...horká voda s citronem, kartáčování a sprška...dnes jsem ani necvičila a davaj do Kaufu na nákup a potom do drogerky pro barvu a primalex. To vše po svých , takže to mám místo ranní rozcvičky.
Včera jsem se rozhodla, že v rámci očisty těla taky udělám očistu kuchyně, a ještě ji vymaluju, a natřu topení....no je toho víc. Vrátila jsem se ale z nákupu později než bylo v plánu, protože jsem potkala známýho a tak jsme si trochu pobrebentily a zašly na nějaký to pitivo. Bývalej spolužák z vyšky.
No a jinak se cítím dobře, plná elánu, bolesti hlavy zatím žádný....možná to s tou mou závislostí není až tak špatný...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: eri

Příspěvek od buc11 »

eri píše:
buc11 píše:to je klasika střídání předklonových a záklonových
jako svíčka, ryba, halasana kobra, matsjendrásány, krava, ťava na hlavě , jé už musím valit
a ještě káva je kyslá takže jako přispěvatel k pupínkování bych nevyloučil
Tak to je vlastně něco podoného bikram také dbá aby polohy na sebe vzájemně navazovaly tak aby se vlastně vyrovnávaly....

:?: Teď nevím jestli jsem správně pochopila....ale ty mi odsouhlašuješ mou závislost na kafíčku??? :shock: ...ale já ji musím sladit, tedy sladím medem a někdy přidám trochu sojového mléka

Tak jestli jsem pochopila správně tak tě za to platonicky miluju....já mám celou dobu už asi od svých 20 že bych tu kávu pít neměla a přispěvatel k pupínkování jsem, občas mne to trápí, někdy nemám problém, si někdy připadám jak puboška... :)
no tak bohužel myslel jsem to jako že špatný, ale teď jsem našel doma pár let starý kafe a na obměnu si ho začal mixovat místo kakava s banánem a taky mně to zachutnalo a navíc du spat ještě později (co je s banánem sladit nemusím, na rozdíl od všeho ostatního)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: eri

Příspěvek od Pavluska »

a krade vápník.
Kafe je lepší nepít, je-li toho člověk schopen...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: eri

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:ale teď jsem našel doma pár let starý kafe a na obměnu si ho začal mixovat místo kakava s banánem a taky mně to zachutnalo a navíc du spat ještě později
zajímavej nápad :wink: sice kafař nejsem ale možná prubnu, jen prostě zkusit jak to chutná
ale vlastně asi ne páč nikde neseženu špetku kafča
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: eri

Příspěvek od Pavluska »

Neblbni, Jindro! :mrgreen:
(taky jsem míchala kafe do mnoha věcí)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: eri

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:zajímavej nápad :wink: sice kafař nejsem ale možná prubnu, jen prostě zkusit jak to chutná
ale vlastně asi ne páč nikde neseženu špetku kafča
Tak to také zvažuju zda takhle nezkusit cikorku (=pražený kořen čekanky) které se mi už několik let válí pár balíčků, sice zdravější náhrada za kafe, ale i tak .. no asi ne...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: eri

Příspěvek od rudo »

pocas ocisty - detoxu - postu

chces pracovat s chemikaliami a dychat vypary z farieb ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: eri

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:ale teď jsem našel doma pár let starý kafe a na obměnu si ho začal mixovat místo kakava s banánem a taky mně to zachutnalo a navíc du spat ještě později
zajímavej nápad :wink: sice kafař nejsem ale možná prubnu, jen prostě zkusit jak to chutná
ale vlastně asi ne páč nikde neseženu špetku kafča
rači nezkoušet, závislost číhá
Odpovědět