dgm

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

Pavly, su zeny a su zeny a su muzi a su muzi,

netreba hodnotovy system jedenej casti nanucovat v posudzovani na tu inu skupinu,

kazdy ma svoje kriteria a nech si za nimi ide.

a co sa tyka AUS tak teraz vytriezvie asi kazdy dost rychlo, zacala rapidna zmena roznych zakonov, napriklad zmena dochodkoveho systemu, prichadza to sem sice ako do poslednej krajiny - 50 rokov za opicami, ale ako to prichadza tak to prichadza s plnou silou.

bude ako nebolo. :mrgreen:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:Pavly, su zeny a su zeny a su muzi a su muzi,

netreba hodnotovy system jedenej casti nanucovat v posudzovani na tu inu skupinu,

kazdy ma svoje kriteria a nech si za nimi ide.

a co sa tyka AUS tak teraz vytriezvie asi kazdy dost rychlo, zacala rapidna zmena roznych zakonov, napriklad zmena dochodkoveho systemu, prichadza to sem sice ako do poslednej krajiny - 50 rokov za opicami, ale ako to prichadza tak to prichadza s plnou silou.

bude ako nebolo. :mrgreen:
Rudo, v pořádku. :) Já to psala schválně tak, abych Ti trošku nastavila zrcadlo. Že nejsou jen ti, kdo lační po penězích a ti, kteří už si uvědomili cenu slovanství a utíkají domů... co človek, to originál, bez škatulky. ") Stejně tak muži a ženy, máš pravdu. Však já taky zakotvila u slovana. Takže je jako celek nepovažuju za ty co nutí doma ženu příliš makat (i když o tom mají občas řeči)... my si to všechno pěkně rozdělíme. :)
A co tam u vás plánují s důchody? že se asi ptám, co?! "( ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:Pavly, su zeny a su zeny a su muzi a su muzi,

netreba hodnotovy system jedenej casti nanucovat v posudzovani na tu inu skupinu,

kazdy ma svoje kriteria a nech si za nimi ide.

a co sa tyka AUS tak teraz vytriezvie asi kazdy dost rychlo, zacala rapidna zmena roznych zakonov, napriklad zmena dochodkoveho systemu, prichadza to sem sice ako do poslednej krajiny - 50 rokov za opicami, ale ako to prichadza tak to prichadza s plnou silou.

bude ako nebolo. :mrgreen:
Rudo, v pořádku. :) Já to psala schválně tak, abych Ti trošku nastavila zrcadlo. Že nejsou jen ti, kdo lační po penězích a ti, kteří už si uvědomili cenu slovanství a utíkají domů... co človek, to originál, bez škatulky. ") Stejně tak muži a ženy, máš pravdu. Však já taky zakotvila u slovana. Takže je jako celek nepovažuju za ty co nutí doma ženu příliš makat (i když o tom mají občas řeči)... my si to všechno pěkně rozdělíme. :)
A co tam u vás plánují s důchody? že se asi ptám, co?! "( ")
vek posunut na 70, ale sposob ako to bolo podane vyzeral ze posuvat sa bude stale takze sa toho uz malkto dozije

kto valstni hpcaky dom, nebude mat narok na zoadnu penziu - vraj nech preda dom a zije z predanych penazi,
zavedu sa kriteria dalsie tak aby mohli vacsine radikalne dochodok znizit , pripadne uple zrusit, a do buducna sa zmeni inflacna indexacia tak aby v podstate nemuseli prihadzovat s inflaciou

pritom kto chce tak vie ze fondy tych povinnych super fondov su v podstate vykradnute vladou a nic tam nie, takze ani to co si ludia smai davali proadne dostavali namiesto vyplaty priamo tam, uz neexistuje, takze tak ako sa to tusilo to povinne dochodkove bola len dalsia dan a clovek to uz nikdy neuvidi.

k tej predoslej teme - naozaj je velka skupina ludi co vymenila svoju podstatu za peniaze, ja som netvrdili ze je takych 100% muzov a 100% zien, ale to % je velmi vysoke.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: dgm

Příspěvek od lumoska »

???? Co prosim?! A zit maju z toho predaja kde? Pod stanom, ci sa im starobince zdaju malo plne? Jdu blejt, velebnosti!
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:???? Co prosim?! A zit maju z toho predaja kde? Pod stanom, ci sa im starobince zdaju malo plne? Jdu blejt, velebnosti!
neboj, podobne zakony pre buducnost planuju vsetky demon-kraticke staty, najaktivnejsi su v tom v UK,

nezabudaj ze AUS je stale vo vsetkom britska kolonia, tu si podstatne veci sami od seba nevymylsia

AUS je casto pouzivana ako testovcai priestor na reakcu verejnosti a tstovaci priestor na manipulovanie obyvatelstva mediami, predtym ako sa taktika pouzije v EU a USA.

EU teraz riesi zlozitejsie veci a nechcu zahlcvat obcanov niecim takym ked nalada voci Bruselu na bode mrazu,

ale dochodkove fondy kazdeho statu su v skutocnosti rozkradnute, naprikald tie americke uz velmi velmi davno, oni si len dotlacaju peniaze kazdy mesiac aby pokryly zatial tych dochodcov co maju tu drzost a este dychaju.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

Jestli je to, Rudo, pravda, tak je to hnus. Pak už se snad ani nelze divit lidem, kteří jsou "na peníze" a snaží se na důchod zabezpečit sami...
Já se teda na důchod taky moc nespoléhám.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Jestli je to, Rudo, pravda, tak je to hnus. Pak už se snad ani nelze divit lidem, kteří jsou "na peníze" a snaží se na důchod zabezpečit sami...
Já se teda na důchod taky moc nespoléhám.
Pravda je to v zmysle, ze to bol povodny plan a ze sa ho stale snazia uskutocnit

Ale je velka nadej ze sa im to vsetko prekazi a bankari pridu o vsetky nakradnute majetky za poslednych 300 rokov

zmeni sa system od zakladu, a ked sa to cele pomeni tak otazka ako napriklad dochodk uplne strati zmysel

ale zatiaal stale plati koncept pre jednotlivca, mat vyplateny domeck, velku zahradu, sklennik, vlastne sliepky, vlastnu studnu

nebyt napojeny ano na vodovod ani na kanaliziaciu ani na eletkricku siet

proste nedostavat ziadne ucty

asi tak ako kedysi ludia zili, ale s rozdielom ze sa nebude odovzdavat uroda ani fararovi ani uhorskemu zemepanovi
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: dgm

Příspěvek od cepheus »

Cize opet "pravda" v rudovom zmysle (podani), hahaha :D .. rudine, v CZ (netusim jak v rodnym SVK) platis dan i ze studny, odkud si spadnul ?
Se odpoj od uctu "dodavatelu" a zdaneji Ti i ty chodecky trenyrky wole, v Africe netopi, topi Slunko, nesviti, vari na ohni kravencema a koupaji se nekde v rece spolu s aligatorama, mas moznost jit hned do blahobytu bez energii :lol: :wink: .
----------------------------------------------------------

Faktem zustava Pavli, ze je v CZ i jinde je uz vse sezrano a rozkradeno jako U snedeneho kramu:).
Polozme si otazku jak vlastne vznikl prvni, originalni "duchod" (postupne system) ?
Pomyslny (nebo rekneme modelovy) fabrikant, vykoristovatel prisel za delnikem a rekl mu : "Heled, strhnu ti mesicne pravidelnou castku z platu, abych mohl platit doma Tvyho dedka ?" Silne o tom pochybuju :D.

Nas oblbujou, ze na duchod vydelavaji az vnukove, hovno leda(!) prozrali to nekde s devkama a ted mlzi proc na duchody nemaji, podle me si prvotni duchodci nekde v manufakturach si snad platili duchod sami sobe, nebo ne ? Takto to totiz i dava smysl:).
No lumparna je tam nejaka kazdopadne, proto soupaji sema tam (spis uz jen tam) s narokovyma letama, za to jim lidi hlavy jeste nerozbijou, jen budou brblat, to dobre vedi.
Vycislit ale lidem o kolik prijdou to by byl jiny rachot, ver tomu ze ano:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

... no nechci se tím stresovat, tak nám jen všem přeju co nejhezčí důchod. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: dgm

Příspěvek od cepheus »

Ale jo, ja zase nam vsem preju umirnenou spotrebu, konzumovat netreba podle souseda(u), konzumovat muzu svobodne kolik chci (tedy i malo, jen veci nezbytne, nezbytne neni mit kazdy rok novou karu dle posledni mody, idealne v 4 clenne familii 8 autaku - po 1 do prace a po 1 svatecni popelnici):).

Mas Pavlinko recht, proc se stresovat necim co nevim jestli vubec zaziju ? Ani nevime kdo z nas se zitra probudi, je tak ?:)
Tolle - pritomny okamzik je treba mit porad na pameti, stvat na nejaky pitomy duchody, kdo z nas vi co presne bude za tyden ?

Znas ten for ? Vis cim nejvic rozesmejes Pana Boha ? Kdyz si delas "plany do budoucna" .. hihihihi :D ..
Lukáš 12 : „Jednomu bohatému člověku se na polích hojně urodilo. 17 Uvažoval o tom a říkal si: ‚Co budu dělat, když nemám kam složit svou úrodu?‘ 18 Pak si řekl: ‚Tohle udělám: Zbořím stodoly, postavím větší a tam shromáždím všechno své obilí i ostatní zásoby 19 a řeknu si: Teď máš velké zásoby na mnoho let; klidně si žij, jez, pij, buď veselé mysli.‘ 20 Ale Bůh mu řekl: ‚Blázne! Ještě této noci si vyžádají tvou duši, a čí bude to, co jsi nashromáždil?‘ 21 Tak je to s tím, kdo si hromadí poklady a není bohatý před Bohem.“
:wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

jasně, nejposlednější telefon nebo auto... taky neřeším :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

dgm

Příspěvek od Janek »

A vam prijde v poradku, aby kdo vlastni nemovitosti byl na davkach?

Myslim ze to plati uz i v CR, ze nemovitosti za X mega=stop davkam a divne mi to neprijde, naopak.

spise mam divny pocit z toho, kdyz clovek na davkach ma spotrebu 4x vyssi nez ja co zadne davky neberu a jen platim a jeste breci, jak je na tom mizerne a ze chce pridat ... Tady i logika dostava na zadek.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: dgm

Příspěvek od cepheus »

Takze davky az pujdu pod most ? Na nemovitost jsem se nadrel, zatimco Ty ses flakal a utracel nekde na dovolenych s holkama a mas brat davky a ja mam prodat barak, znovu zdanit nekolikrat vydreny prachy, aby bylo na Tvy davky a jit se zbytkem penez pod most ?
Ses nejakej divnej (zakuklenej) komous kluku, jako ostatne celej zbytek Tvyho do nebe vychvalovanyho asocialniho pseudo-zlodejskyho systemu:).
Logika tu v Absurdistanu na prdel dostava, at se na to podivas z ktere strany chces, pravda :| .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

dgm

Příspěvek od Janek »

Vsimni si rozdilu, ty hajis sve zajmy a ja ackoliv to mnohdy zduraznim, ze je to proti mym osobnim ekonomickym zajmum s tim nespuhlasit, tak presto nesouhlasim, protoze to povazuji za nespravne.

A je imho nespravne, aby clovek vlastnici velikou nemovitost v hodnote nekolika mnoha milionu, bral dlouhodobe davky Na bydleni ci jine davky :-) lidi jako ty zrejme k ekonomii moc nepricuchli a vubec nevedi, ze ty penize na davky je treba vybrat, vydelat a az pak rozdavat, viz koktani takovych vselijakych aktivistu treba v Mate slovo, na ktere obcas mrknu... Na dotaz: kde chcete penize vzit casto odpovidaji: to uz neni nas problem :-)

Nejsem nepritel solidarity, ale probuh kdyz nema tak nemovitost prodam dokud muzu, a jdu do mensiho... V pripade, kdyz jsem si nevychoval poromstvo, co mi pomuze... Stat z natazenou rukou ku statu? Ach jo...

Stale tu volas po minulosti, ze drive byly poctivy potraviny atp.? A jak bylo drive postarano o seniory? Anebo proc chces byt v opozici u kazde bekoviny? Protoze te to pali a bylo by to pro tebe osobne vyhodne, anebo z jineho duvodu?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: dgm

Příspěvek od culka »

Moj otec hovoril, ze tomu, co najviac place, treba zobrat.
Vlastit barak je sice pekne, ale vobec nepocitam, ze v nom zostanem na veky. Ked uz nebudeme vladat, tak to predame a pojdeme do mensieho.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

dgm

Příspěvek od Janek »

Neco na tom bude, když breci vetsinou slabi/neschopni/lini. V prirode to je potrava a v demogracii volič :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Vlastit barak je sice pekne, ale vobec nepocitam, ze v nom zostanem na veky. Ked uz nebudeme vladat, tak to predame a pojdeme do mensieho.
jj, dokud člověk na barák fyzicky stačí, tak je to krása (a určitě nesouhlasím, že by takový člověk neměl brát důchod! Proč by ne, proboha :) ). Ale když člověk zestárne tak, že už na svůj dům fyzicky vůbec nestačí, tak si myslím, že je jedině rozumné se přemístit do menšího, s pečovatelskou službou třeba... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

dgm, četla jsi knížku Andělé v mých vlasech od Lorny Byrne? Nedávno mi byla doporučena, tak mě napadlo, že Ty jsi ji už možná četla. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: dgm

Příspěvek od Janek »

Proc by nemel brat duchod? No proc by ne. Duchod s majetkem nijak nesouvisi...

Ja psal o davkach - zejmena ale nejen prispevku na bydleni a kdesi cosi dorovnavani...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Pavluska píše:dgm, četla jsi knížku Andělé v mých vlasech od Lorny Byrne? Nedávno mi byla doporučena, tak mě napadlo, že Ty jsi ji už možná četla. :)
Pavlusko, tak to jsem necetla, ale o Lornu Byrne jsem se dost zajimala v obdobi, kdy byla v lonskem roce touto dobou v Praze. Tak me to dost zajimalo, videa s jeji navstevou (v dobe, kdy jsem byla dost priznivkyni Igora Chauna) a vsemozne rozhovory s ni... Ale ke knize jsem se nedostala. Je to paradni, ty jeji zazitky... jeste paradnejsi vsak je, ze to same muzeme zazivat vsichni. Mam z ni dobry pocit, neni duvod si jeji knihy neprecist, jenom na to mit dost casu .
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:Proc by nemel brat duchod? No proc by ne. Duchod s majetkem nijak nesouvisi...

Ja psal o davkach - zejmena ale nejen prispevku na bydleni a kdesi cosi dorovnavani...
:) já reagovala i na to, jak Ruda psal, co chystají v Austrálii s důchody...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

dgm píše: ... Mam z ni dobry pocit, neni duvod si jeji knihy neprecist, jenom na to mit dost casu .
tak si ji koupím :)
Bylo docela zajímavý, že jsem se s tím pánem, kt. mi tu knížku doporučil, shodla na dost věcech - takže jestli něco čerpal z té knížky, tak s tím budu taky souznět. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

tak už skoro finišuju s tou knížkou. ")
Je dost zajímavý, jak po více než jedné kapitole (když si dovolím přečíst najednou třeba dvě), se mi chce strašně spát. Myslela jsem si, že jsem poslední dny prostě nějak unavená, ale to je ta knížka. Jakmile ji nečtu, tak unavená nejsem. Přijde mi, jako bych neměla přečíst víc kapitol najednou, abych dobře strávila tu jednu. :)
No jsem zvědavá, co se tam ještě dočtu. Zatím mi to nedalo odpovědi na dost otázek (ne že bych doufala, že jedna knížka toho bude schopná, ale...).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Hm, to je zajimave, Pavlusko.
No rozhodne by ses nemela nutit, melo by to jit zlehka. Nejaky duvod tam asi bude, ze se to taklhle vlece. Nekdy, kdyz me knizka opravdu popadne, tak jsem schopna precist ji naraz, spanek nespanek.
Muzes to nejak zpetne probrat s tim clovekem, ktery ji uz cetl a ktery ti ji doporucil?

A dekuju, ze me informujes.
....

Ted to po sobe ctu a pisu vlastne o nicem. Skoda ze nemam vlastni zkusenost, rada bych ti napsala jak to citim.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

No zajímavé právě je, že mě knížka baví, hezky se čte (i když se občas pousměju nad irskou Aj), ale když mi pak padají víčka, tak už to nejde. To pak vždycky ležím vedle knížky a říkám si "ještě chvilku nechám oči odpočinout a otevřu je", ale většinou na chvilku úplně usnu a pak při probrání zaklapnu knížku, převlíknu se do pyžama a jdu spát. :)
Ale zase se pak pěkně spí a to u mě není pravidlem. I mám zas spoustu snů.
S tím pánem nevím, jestli se zase uvidím. Jsme vágně domluvený na grilování/posezení, ale je to známý známé.... uvidíme.

Dám vědět, až knížku celou dočtu. :)

dgm, určitě nepíšeš o ničem. Necenzuruj se tak. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:tak už skoro finišuju s tou knížkou. ")
Je dost zajímavý, jak po více než jedné kapitole (když si dovolím přečíst najednou třeba dvě), se mi chce strašně spát. Myslela jsem si, že jsem poslední dny prostě nějak unavená, ale to je ta knížka. Jakmile ji nečtu, tak unavená nejsem. Přijde mi, jako bych neměla přečíst víc kapitol najednou, abych dobře strávila tu jednu. :)
No jsem zvědavá, co se tam ještě dočtu. Zatím mi to nedalo odpovědi na dost otázek (ne že bych doufala, že jedna knížka toho bude schopná, ale...).
toto je dost znami jav, ja som to poznal este z vysky, ked som sa ucil MAT-FYZ ze po precitani niecoho doleziteho, aby som to pochopil naozaj do hlbky a nielen na skusku


tak vrchne nadvedomie zavelilo spracovat, v zmysle dostat to aj do podvomia a poprepajat rozmyslaie okruhu v mozgu atd a to sa da len vtedy ked povchny mozog vypne. cize najlepsie spat alebo upadnut do takej meditacie akoby v bezvedomi


zarozven samozrejme to nedovoli citat viac ako jeden novy koncept pretoze tym za nedvoli spracovanie predosleho.

na dolezite sksuky, veci ktore som chcel naozaj pochopit a necaht si v sebe som sa ucil pomaly, cely semester a pripaden aj prazdiny.

kazdy koncept som si musel aj odspat, stacilo pospat tak 2H aj cez den a mohlo sa ist dalej

pri sutudiu veci spiritualnych sa musi poprepajat aj emocionalna siet nielen rozuma, cize aj okruhy v srdci a to tiez potrebuje spanok aby nemoli emocne rusive podnety z bdeleho stavu.

aj v sporte si treba trenink odspart lebo az po tom po zatazi sa buduju silnejsie svaly alebo nervovosvalove kruhy sa poprepajaju na zvladnautie novehoi cviky napriklad trojete salto so 6a pol otacky
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

jj, já to právě pochopila podobně. I když to může být samozřejmě náhoda atd. Ale většinou, když mě knížka baví, tak jedu dost rychle. Tentokrát to bylo jiné.
Jinak hlásím, že dočteno. Závěrečný pocit dost pozitivní (a už jsem dnes ani neusnula - zbýval už totiž jen kousíček knížky). Ale slova nestačí. Kdo chce, ať si knížku přečte. :)

ps: ale tak přece jen - trošku mě zarazil jakoby rozpor - v knize se uvádí, že např. duše dítěte zabitého matkou, svou matku stále miluje... a já žila v tom, že nějaké naše vztahové potíže v současném životě mohou být právě třeba zabitím jiné duše, se kterou si ani v současném životě nemůžeme přijít na jméno či to prostě neklape...
No, třeba se to nevylučuje. Nevím.
pps: že je člověk stále (či v některých případech občas) v obležení anděla/andělů/duší zemřelých příbuzných mě spíš zezačátku trochu děsilo (přece jen třeba v ložnici o ně moc nestojím). Něco podobného jsem cítila, když jsem kdysi jako dítě chodila na náboženství a pan farář nám řekl, že Bůh je s námi všude. Pak jsem se bála svléknout na wc... ")

Promiň, dgm, nějak jsem se rozepsala. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

(:-) (:-) (:-)

haha klasicke reakcie na novy koncept

ale k tej milujucej zabitej dusi - to si neodporuje

miluje a ked pride v dalsej inkarnacii do tela tak sa ma naucit prekonat tu reakciu ludskeho EGA a zacat znovu milovat

inak karma sa vysvetluje aj ymyslene chybne, ako donekonecna opakovane posty

skus takto

kazda ludska dusa potrebuje pre vyvoj zazit vvstko, aj zabitie

a teda ked dusa dostane tu skusenost zze je zabita, tak je vdacna ze tu skusenost dostala od ruhej duse

je tazko najst tu hranicu, kde su zabitia taketo a zabitia len reto ze ludia bez duse sa proste v zabijani vyzivaju

ale uz je cas ked vsetky duse uz maju svoje zabitia a aaj ine zlociny naa nich odzite maaju vslatne skusenosti a tak sa musime pohnut ddalej, tam kde to uz nepotrebujeme

preto sa 2 Zeme oddeluju, ta stara zostava pre tych co si este neeodzili dost utrpenia a zostanu im tak ludia bez duse co im to s radostou budu poskytovat

a nova oddelujuca sa Zem , kde uz duse negatovne skusenosti viac nepotrebuju a idu di tazsej ulohy

ako rozoznat dobro ked nema zlo na porovnanie

ako si vazit dobro, ked ho bude vsade a nemzoem vidiet zlo na porovnaie

ako chapaas cistu lasku, ked nebudme moct vidiet podvody a zakernost

a ako v takom ideale nezleniviet ved co sa moze stt ked zlo nie je ?
cize uloha v skutocnossti ovela tazsia

a zda sa ze sa tam vela dusiam zatial nechce

som zvedavy kolko prespis po tomto :mrgreen: :br
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Pavluska píše:
Promiň, dgm, nějak jsem se rozepsala. :)
No vidis :D :D
A ja se ti zrovna chystam napsat, ze se to krasne cte a jsem rada, zes to sem zacala psat...
Rudo, diky za doplnovani :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

dgm píše: Rudo, diky za doplnovani :)
:br
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: dgm

Příspěvek od cepheus »

Rudi z toho si nic nedelej, nejsi sam komu vrta v hlave jak poznas vsecko to dobro co Te zachvati, kdyz vsecko zly pomine s dualnim usporadanim Sveta:).
Kde budes hledat a hlavne jak svy novy iluminati ?? To bude fakt pro Tebe dost tezkej narez :D (:-) ..
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: dgm

Příspěvek od ajla »

Dobře se to dá pochopit z příběhu Neale Donald Walsche: Malá duše a slunce a zapamatovat si poslední větu: ( dvě věty pro pochopení souvislosti) citace: "A kdykoliv se Malá duše v novém životě setkala s nějakou novou duší, ať už jí toto setkání přineslo potěšení nebo smutek - a zejména když přinášela smutek - vzpomněla si Malá duše na to, co řekl Bůh.
"Nikdy nezapomeňte," usmál se Bůh, "poslal jsem vám jen samé anděly.""

Tady je celý příběh: http://duhovaposelstvi.blog.cz/1001/mal ... m-pro-deti
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: dgm

Příspěvek od cepheus »

Vim ajli, ruda jen (vedomky/nevedomky?) "opisuje" ze zjeveni Janovo :-).
„Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, 4 a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.“ 5 Ten, který seděl na trůnu, řekl: „Hle, všecko tvořím nové.“ A řekl: „Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá.“ 6 A dodal: „Již se vyplnila. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Tomu, kdo žízní, dám napít zadarmo z pramene vody živé. 7 Kdo zvítězí, dostane toto vše; já mu budu Bohem a on mi bude synem. 8 Avšak zbabělci, nevěrní, nečistí, vrahové, cizoložníci, zaklínači, modláři a všichni lháři najdou svůj úděl v jezeře, kde hoří oheň a síra“
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: som zvedavy kolko prespis po tomto :mrgreen: :br
v pohodě, docela s tím souzním, chápu... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

dgm píše: A ja se ti zrovna chystam napsat, ze se to krasne cte a jsem rada, zes to sem zacala psat...
nemám už deníček (rušila jsem si ho v době, kdy jsem na fórum stejně neměla moc času; teď je to trošku lepší) a říkala jsem si, že tady to snad nebude vadit... :oops: :mrgreen:
(kdykoli stačí ale upozornit, klidně sz, že už stačí :) )
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: dgm

Příspěvek od Fiona »

Pavli, skoda ze nemas. Mam pocit ze tehdy jsi ho zrusila proto ze si v nem resili svoje boje chlapci co meli tu potrebu, coz se asi nelibilo nikomu krome nich samotnych. Dasa i Ajla toto nejspis rozdychaji, nicmene jsem za to aby si chlapci zalozili svoje vlastni a tam si provozovali svuj fight club. Nas na to skoda ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dgm

Příspěvek od rudo »

tiez si myslim ze je lepsie sa pozerat na chick fight ako na suboj kohutov
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Pavli, skoda ze nemas. Mam pocit ze tehdy jsi ho zrusila proto ze si v nem resili svoje boje chlapci co meli tu potrebu, coz se asi nelibilo nikomu krome nich samotnych.
mě teda nechybí. Většinu věcí, které se v mém životě dějí, sdílím s nejbližšími (když už jsem u toho, komu jsem ještě neodpověděla na maila, nechť promine, nechci furt sedět u pc...). Vitarián už nejsem a ani to v dohledné době neplánuji, i když se snažím jíst poměrně dost syrového. Nervu už teda nic na sílu ani zbožná přání, či fantazie, utopie... že jedině na 100% raw jídelníčku budu zdravá (když to všechno stejně není jen o jídle) a šťastná. :)
Bojůvky jsou někdy úsměvné, někdy otravné, ale momentálně je spíš nevnímám.... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: dgm

Příspěvek od Fiona »

Toz to ja si po sobe ty x let stare plky obcas rada prectu :) A pokud bude vitarian jeste za 30 let, bude to jeste zajimavejsi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Fiona píše:Pavli, skoda ze nemas. Mam pocit ze tehdy jsi ho zrusila proto ze si v nem resili svoje boje chlapci co meli tu potrebu, coz se asi nelibilo nikomu krome nich samotnych. Dasa i Ajla toto nejspis rozdychaji, nicmene jsem za to aby si chlapci zalozili svoje vlastni a tam si provozovali svuj fight club. Nas na to skoda ;)
Rozdycham urcite :D
Dycham rada :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Fiona píše:Toz to ja si po sobe ty x let stare plky obcas rada prectu :) A pokud bude vitarian jeste za 30 let, bude to jeste zajimavejsi.
Taky tak, zrovna nedavno jsem neco hledala ( a nenasla, tak nevim...) a co jsem to nekdy vyplodila za perly... :shock: :oops: To jsem asi opravdu uz usla kus cesty...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

dgm píše: ...a co jsem to nekdy vyplodila za perly...
na nic hrozného si u Tebe nepamatuju. ;) U sebe ano... člověk se fakt pořád posunuje. Aspoň se má na co těšit se stárnutím. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: dgm

Příspěvek od ajla »

Pavli, ke mě můžeš taky klidně psát.

Taky nemusím rozdýchávat.
Máme štěstí na naše zlatíčko Huga, že nás tady nechá, povídat si o čemkoli, jakkoli. Vita z latiny znamená život - tak to tady svým způsobem žije :lol:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Ahoj :)
zdravim vsechny stare zname i nezname :)

Jak se mate vsichni?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj :)

Jak si uzivas leto?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: dgm

Příspěvek od dgm »

Jee, Pavlusko :) zrovna Tebe jsem si prala zde znovu potkat.
Leto travim zde v CR, ale nestezuji si, je to nadhera u nas :)
A jak se mas ty? Denicek nemas, skoda, tak napis, co se delo cele ty temer dva roky, co jsem zde nebyla, co je u Tebe noveho.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

to neni realne to vypsat. :) Posledni 2 roky byly hekticke a plne zvratu. :) Cim dal vic poznavam sama sebe, kam az muzu zajit a take to, ze clovek muze zmenit nazor velice rychle... ve zkratce muzu napsat, ze ja rozhodne patrim do prirody, mimo velka mesta. Na tom se nic nemeni. Vse ostatni se meni. Vice by slo maximalne do zpravy. Odhalovani detailu pratelum a sympatickym lidem mi nevadi, ale tady verejne se davam vsanc kdejakym broukum pytlikum, kteri nemaji vyreseny svuj zivot, ale vehementne soudi a radi druhym. Na to (na vysvetlovani, obhajovani) plytvat energii nemuzu, setrim.... :) Take bych zabehla do politicke nekorektnosti (v souvislosti meho uniku pred spinou a kriminalitou) a mela na hrbu dalsi vysvetlovani a obhajovani. Opravdu nechci. :)

Tak snad ke strave. Neni vita, ani to neplanuji, ale miluju vselijake salaty, ovoce.... ted v lete fakt hodne.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: dgm

Příspěvek od culka »

Ahojte kukulienky.
Pavluš, tiež to tak nejako vidím. Občas sa človeku až rozum zastaví, nad potrebou ľudí stále do volakoho sa navážať. A to teraz nemyslím vitošov, tu je už dlho ticho.

Zostali sme sami, "mladi", bezdetní manželia. Náš najväčší problém je, aby psiská vydržali do rána a aby už skončili prázdniny a my sme sa mohli vrátiť do ymca do bazéna.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: dgm

Příspěvek od Fiona »

Zdravim jmenem brouku Pytliku co vzdy vse vedi nejlip, mam pocit ze treba Pavluska si koleduje o radu do zivota :) Prazdniny taky nemusim, od chvile co nemusim povinne do skoly a naopak musim pracovat i v lete.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: dgm

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Zdravim jmenem brouku Pytliku co vzdy vse vedi nejlip, mam pocit ze treba Pavluska si koleduje o radu do zivota :)
nedavno jsem zjistila, ze nejvetsi prusery ("vem tu praci, jsou tam skvele penize a treba si to zamilujes, vybrali Te z tolika lidi; dej tomu prednost"; "s nim Ti to uz neklapne, kdyz to ted skripe..." apod :D ) vznikly prave diky neci rade apod., takze vyslechnu - nekdy radsi hned odpalkuju, prefiltruju a... :) Nejdulezitejsi jsou moje pocity a zkusenosti. I kdyz se samozrejme ucim kazdy den.
Radit se da, kdyz radici da dost prostoru a neprojektuje do toho svuj zivot (coz je urcite tezke), protoze kazdy jsme jiny. Vyzivove (tomu fakt verim, i kdyz by se nekomu libil jeden styl nebo par tabulek) i jinak.
Ale zase aby nedoslo k mylce. Strasne rada posloucham osudy starsich (nekdy i mladsich, ale to vyjimecne) lidi a beru si z toho co mne oslovi, co se mnou rezonuje...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět