Karambola - snůška blábolů

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Někdy jsem změnou psychiky tak zaskočená, že nevím, jestli se mi to líbí. Jak kdybych byla chvílemi jiný člověk. :)
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od phisto »

14 dní, to je paráda! Nechce se mi psát obnošené "gratuluji", tak napíšu, že Ti to moc a moc přeji. Doufám, že už zase pozvolna přicházíš k energii.

Nemůže být to bolení v krku prostě nějaká viróza? Shodou okolností mě před týdnem přestalo po skoro třech týdnech bolet tamtéž, vůbec nevím, co to bylo, v životě se mi nestalo, že by mě v krku bolelo tak dlouho. Ještě teď si přijdu zahleněná a když odkašlávám, tak to pěkně bolí.

Dneska jsem si přes poledne šla nakoupit, a v ovocnářském koutku, kam normálně moc nechodím, protože se láduju spíš zeleninou, můj pohled přitáhla jakási žlutozelená krásná věc. A ona to karambola :-)
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj Phisto,
Energie ještě moc nemám. Každý den mám dvě lžíce rozmixované okurky bez šlupky, tak se tomu ani moc nedivím. Nemám hlad a chuť by byla maximálně na tresčí játra ve vlastním oleji... (:-) A to jíst neplánuji.
Krk je stejný. Už mě to vážně "neba" - jak by řekla dcera. :)
Jeee karambola! :) Mně se líbí po rozkrojení. Je optimistická a plná energie - aspoň z mého pohledu.
Dnes jsem se vážila a mít ještě o kilo méně, už mám podváhu. Snad už ta váha nepoleze moc dolů, ať ten jojo efekt není tak šílený.

Mějte se krásně a já si dneska nechám zdát o těch tresčích játrech a oleji... :lol:
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj všem.
Stále jím málo. Včera opět jen dvě lžíce mixnuté okurky. Dnes zatím nic. Orientačně jsem si plánovala první týden jen na okurce. Druhý týden po troškách přidávat i méně sladké ovoce a toho se držet nejlépe do završení měsíční návratovky. Sice se říká, že návratovka má trvat jen stejně dlouhou dobu jako půst, ale mně se to nějak nezdá. :) Tak chci mít dvojnásobek. A až po měsíci pomalu začínat s tuky a umeoctem - (myšleno solí).

Před třemi dny jsem začala špinit. Dnes už to asi končí. Přitom MS jsem měla před 2 týdny, zvláštní. Asi čištění...

Chystám pro rodinku překvápko! 8) Dnes jsem objednala super samonafukovací karimatky o tlouščce 10 cm. A dceři spacák. Protožeeeeeeee.... :) Pojedeme na vodu! Já se tak těším! :) Sjedeme Vltavu, protože Krumlov je má srdcovka z dětství. Tenkrát jsme jezdili každoročně na laminátkách, stanovali v pusté přírodě, večer zpívali u kytary... Ách, je něco lepšího? Ale aby se hory neurazily, tak ty já taky miluji. :)

Jdu poklidit a pak s holkama ven, aby tu měl muž klid na hokej. :D

Mějte se nááádherně! :br
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krásný večer.
Dnes jsem nejedla vůbec. Chtěla jsem okolo čtvrté, protože jsem pocítila hlad, ale pak přešel.
Mám nový plán. S ovocem příští týden nezačnu, má hodně cukrů a místo něj si budu mixovat řepu s mrkví . V okurce ale také pojedu, jen ne ve stejném jídle.

A už dlouho chci napsat, že nechápu nespáče na půstech. Spala a spím okolo 7 hodin a většinou i chvilku přes den.

Už nemám chutě na tresčí játra, ale na pickles. :D Do neděle se uzavírají objednávky na bio ovoce a zeleniny z nedaleké farmy, tak si objednám mrkve, řepy, tuřínky a nedělám si ho do mého úžasného 40l zeláku. :) Pak si ho budu přidávat do listové zeleniny, mňam! :P Akorát mě štve ta sůl. Mám himalájskou, ale i tak... Když už si něco dochucuji, tak mám radši ume ocet, ale nevím, jestli by s ním šel dělat pickles. Nechtěla bych vyházet tolik kilo dobroučké bio zeleninky, tak to otestuji jindy a jen na zavařovačce.

Už jdu zalehnout, dobrou. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Zkrátka breathariánka, nepotřebuje jíst.

Sůl na kvašení není potřeba. Když jsem si dělával kvašené zelí, tak nastrouhané jen prohníst v rukách (bez přísad) a za pár dnů bylo skvělé kvašené (neslané) zelí. ... nevím zda je sůl potřeba kvůli dlouhodobé trvanlivosti, ale stejně je vždy lepší dělat všechno čerstvě a ne velké zásoby.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Asi jsem to zakřikla a nemůžu usnout. :)
Zdravím Pando. Možnost breatharianství mě nenapadla. Ale já mám za jiných okolností jídlo tak strašně ráda. Vím vím, jídlo není smysl života a radost by se měla hledat hlavně jinde a jinak, ale jídlo bylo vždy můj velký požitek. Teď si třeba řeknu - dala bych si to či ono, ale není to myšleno úplně. Chuť se mi otupila a hlad na sobě možná ani nepoznávám. Je to zvláštní stav, těžko se popisuje.

Kdyby to šlo i bez soli, tak bych byla moc ráda! To bych pak ani nemusela čekat na dokončení měsíční návratovky. Zítra si hned zkusím naložit skleničku zelí a mrkve a příští týden poreferuji. Moc děkuji za radu. :)
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od phisto »

Ahoj Karambolko (omlouvám se za tu zdrobnělinu, ale nějak mi svou energií připomínáš mě, když jsem byla tak o dvojnásobek věku mojí dcerky mladší, a krom toho mi přijde, že jsi dobrý adept na to, aby Tě někdo pořádně objal a řekl Ti, že Tě má rád.... nejvíc asi Ty sama...),

Znovu jsem si pročetla Tvůj deníček a napadlo mě pár postřehů, tak Ti třeba budou k užitku. Jestli ne, tak po mě vrhni virtuální kamínek. Já si ho dám pěkně k počítači, abych věděla, že nemám co psát svoje "moudra" do cizího, když nemám ani svůj vlastní deník (a že by byl potřeba) :wink:

To občasné přejídání může být buď emocionálního původu, jak tu někdo zmínil, nebo Ti opravdu chybí nějaká složka potravy, ať už se jedná o různé minerály, nedostatek bílkovin, nebo prostě jen kalorií. Zdá se mi, že máš dobrou schopnost sebepozorování, tak myslím, že časem určitě přijdeš na to, v čem je zakopaný pes. V tomhle Ti totiž opravdu nikdo neporadí, každý člověk má jiné trávení, jiný typ metabolismu. Mě třeba ovoce taky nedokáže zasytit, už po dvou jablíčkách jsem přeslazená, a přitom mám ani ne za hodinu hrozný hlad, a podvědomě tíhnu k něčemu hutnějšímu. Momentálně se to snažím řešit tím, že si k snídani dám naklíčenou pohanku s troškou nějakých semínek, sušeného ovoce a lžičkou kokosového oleje. Je to docela vydatné, nelítá mi po tom tolik krevní cukr, takže až do oběda nemám hlad.

Nízkosacharidovka určitě může pomoci tím, že zmírní chutě na sladké, po nějaké době taky docela vymizí hlad, ale z vlastní zkušenosti (která mě málem stála zdraví) musím říct, že je třeba pustit se do ní s notnou dávkou studia celé problematiky, a rozhodně se alespoň na začátku nesnažit o snížení váhy, tj. jíst poměrně dost tuků. U žen není moc vhodná dlouhodobě, protože se zpomalí metabolismus a štítná žláza, můžou vzniknout hormonální problémy, které se docela špatně řeší. Najdou se i výjimky, někomu NS vyloženě prospívá, ale jak už jsem zmínila, ne všichni máme metabolismus, který je na to stavěný.

Protikvasinková dieta se dá tuším držet i vysokosacharidově, tzn. jíš hodně ovoce v takovém množství, aby nic nezbylo na candidu, ale vůbec žádné tuky. Na zdravi a-z je o tom tuším celé vlákno. Co se candidy týče, u ní všechny moje problémy začaly, protože jsem byla po internetu diagnostikována jako jednoznačný adept. Až po letech mi došlo, že to nebyla candida, ale prostě podvýživa - nejen nízká váha, ale zejména nedostatek základních živin, a taky sacharidů. Dneska už si tedy od podobných diagnóz a rad držím odstup a snažím se vycházet zejména z reakcí svého těla, většina lidí Ti totiž logicky poradí ze své zkušenosti, protože jinou nemá, a znovu opakuji - každý jsme originál, a každý reagujeme na jídlo a vnější podmínky zcela jiným způsobem.

Tak a teď čekám na ten šutr :)

Ať se daří.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj Phisto.
Jsem moc ráda, že mi to píšeš. Šutr po tobě nehodim ani v myšlenkách, i když jich teď mám dost...
Byla jsem totiž v nemocnici. Měla jsem půl dne trvající průjem a pobolívalo mě břicho na levé straně nahoře. Pak se to přeměnilo na svírající bolest na hrudi, kdy jsem nemohla pořádně dýchat a několikrát mě napadl infarkt. :mrgreen: Před tím mi do smíchu nebylo... Takhle blbě mi snad nebylo ani při porodu, takže mi muž volal záchranku. Na sonu mi našli plný žlučník kamenů a písku, který ho ucpal a nemohla odtékat žluč, která způsobila zánět. Chtěli mě hned poslat na sál, ale po kapačkách mi bylo o trochu líp, tak jsem říkala, že už mi bude líp a líp (i když jsem tomu ani moc nevěřila). Každopádně to prý na operaci stejně jednou bude. Zítra se budeme bavit o dalším postupu.
Takže Phisto - kamenů mám dost ale žádný házet nebudu. :) Jsem ráda za to, co jsi mi napsala. Zkusím k tomu co nejdřív napsat víc, ale ještě nejsem úplně fit, tak se to snažím zaspat.

Mějte se hezky a mějte kameny radši pod nohama než v sobě. :D
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od phisto »

Ahoj Karambolko,

doufám, že už je celkově lépe. Semtam nakukuji, jestli se tu něco neobjevilo, ale nerada bych v Tobě vyvolala pocit, že musíš něco psát za každou cenu, tak se ozývám až po tak dlouhé době, každopádně mě moc zajímá, jak se Ti daří. Ale na odpověď si počkám klidně měsíc - až Ti bude opravdu "na psaní".

Taky bych ráda věděla, jestli Tvůj nedávný žlučníkový stav mohl urychlit ten půst, i když předpokládám, že to spíš dlouhodobá záležitost a tohle mohla být jen souhra okolností. O dlouhodobých půstech toho až tolik nevím, pro mě jsou kvůli slabším nadledvinkám teď naprosté tabu, ale nevylučuji, že se jednou dostanu do takového stavu, že si nějaký kratší (s ohromnou opatrností) zase dám.

Tak ať je zase dobře a můžeš si užívat krás přírody!
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krásné vánoční svátky a rok 2018! :)
Odpovědět