Alibali

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Alibali

Příspěvek od Alibali »

Ahoj, tak jsem hledala nějakou měsíční očistnou kůru, a našla jsem tohle >:-) Takže jdu do toho od zítra na měsíc a uvidí se, třeba u toho zůstanu :)

Na podzim jsem dělala kůru podle Lysebetha (včetně klystýrů atd.), jako rituál, který mě nastartuje a pomůže přestat kouřit a bylo to super. Jenže nedávno nějaký problémy, rozchod atd. a už jsem v tom zase jela:-/

Naši byli, co si pamatuji, vegetariáni a ve svých bouřlivých letech vitariáni, chvíli dokonce i fruktariáni. Jak já nesnášela klíčené mungo nebo odšťavňovač...povinný panák šťávy ze zelený papriky byla moje noční můra. Dost dlouho jsem měla k těmhle věcem díky tomu odpor, moc se jim to nepovedlo :wink: Mungo poslední rok už můžu, v malém množství, ale zeleninový šťávy (kromě rajčatový) ne. Ale jak jsem to tady tak pročítala, tak si svoje taky najdu. O zdravou stravu se poslední dobou zajímám a vegetarián až na občasné návštěvy u babičky jsem už dlouho, vlastně téměř celý život. Takže tak.

Trochu tápu co se týče té vody, četla jsem tu nějakou diskuzi. Jsem zvyklá pít skoro jenom vodu z vodovodu a trochu zelené a ovocné čaje. Takže předpokládám, že čaje můžu vyhodit. A co mám teda pít? Převařit a zmrazit nejlíp? Dík!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Panda »

Možná ani nebudeš mít potřebu pít, v syrovém je docela dost vody. Ale ani nemusíš ty čaje tak vyhrocovat a vzdávat se jich. Jen bys mohla raději zauvažovat spíš o bylinkových čajích.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Alibali

Příspěvek od cony »

Já taky skoro vůbec nepiju, když jsem jen na ovoci, tak vůbec. Čaj - ovocný piju většinou jen v kavárně, je opravdu problém si v restauraci něco dát - balenou vodu nepiju. A v zimě jsem si dělala bylinkové, nebo z čerstvého zázvoru na zahřátí. Jinak tím, že mám jazýček zvyklý na raw, tak musím opravdu jen opatrně - mám ho hodně choulostivý a hned si ho spálím :lol:
Zeleninové šťávy piju jen málo, a když už, tak mrkev s jablkem, nebo mrkev s červenou řepou...a divokýma bylinkama, nehrotím to, Mám mnohem raději ovocné šťávy nebo smoothie.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alibali

Příspěvek od s.arik »

Ať už budeš jíst cokoliv a u raw zůstaneš nebo ne, proč nepít vodu ještě čistší. Naše rodina si nemůže vynachválit reverzní osmózu.
http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... osmoza.php
investice ani ne dva tisíce, roční údržba (výměna filtrů) pár set, vzhledem k tomu, že jenom já vypiju denně přes tři litry vody (nebo bylinných čajů z tého vody), není to drahé...
RO 75 GPD http://www.filtracevody.cz/store/
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

ok, díky za rady. Ten filtr vody možná koupím, musím si to nechat ještě uležet v hlavě, jen nevím, kam bych ho umístila, kohoutek do kuchyně asi instalovat nebudu :?
Někdo nepije vůbec a někdo pije tři litry :D Já asi začátkem docela pít budu, předpokládám
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alibali

Příspěvek od s.arik »

Podle mne je pití vhodné vždycky - a co více, především, když přecházíš na syrovou stravu z něčeho "horšího" a tělo se začne detoxikovat...je třeba podpořit odchod nepotřebných látek ledvinami i kůží a nejen to. Voda je základní médium pro veškeré procesy v těle.

Jestli je někdo skoro-frutarián, chápu, že nemá žízeň. Ale už jen pár oříšků nebo semínek ve stravě může žízeň spustit, co teprve intenzivní sport, letní vedra atp. No podle mne je voda dost důležitá, něco o ní i tady http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_01.php

(Projdi si tam klidně i ty ostatní možnosti čištění vody, reverzní osm. není jediná...)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

Tak jsem udělala první pokus, který skončil vylitím do záchodu. Měla jsem v ledničce vlastně jen brokolici, cibuli, česnek, tak jsem zde našla nějaký recept, že se to umixuje do "polívky", ale teda fuj, samotná brokolice a samotná cibule v celku je lepší. Takže sedám na kolo a jedu na nákup...
m:-)
Jinak jsem doma měla i len, tak budu sušit ty sušenky;-)
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

ořechy, salat, rajčata a avokadova pasta je super, tak se mi ulevilo. Ta umixovanaá brokolice s vodou mi moc připomínala zeleninové šťávy z dětství...

Lněné placičky už se suší na sluníčku, ja to asi dlouho trvá?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Alibali

Příspěvek od Sweetie »

asi bych to tak neprehanela, pij vodu z kohoutku, caje omezuj, ono se to vytribi casem. za sebe, nejim orisky, semena, tucny ovoce, a nepiju vodu vubec,ale caj ano.
mas asi super studnici vedomosti ve svych rodicich. jsou stale vegetariani?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Alibali

Příspěvek od Samira »

Vitaj ;)
V avatare si Ty?
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

Přehánět to rozhodně nebudu, ale ta převařená a zmražená voda je fakt dobrá, nejvíc mi to připomíná vodu co teče z kohoutku v Krkonoších...ta z té osmozy chutná taky tak skvěle?

Udělala jsem si nejlepší salát na světě se seznamem a avokádem;-) Začíná mě to bavit:-) A ty lněný sušenky taky bezva.

Rodiče jsou vegetariáni, ale taky si už výjimečně vlastně maso dají, čím jsou starší, tím jí "normálněji", to jejich nejtvrdší období jsem opravdu "odnesla" já když jsem byla malá 8) Jak se zdá, tak se jim nepovedlo mě totálně odradit, přeci jen se k tomu vracím:-D

Avatar je moje fotka, ano ;-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Alibali

Příspěvek od Samira »

Alibali píše:Avatar je moje fotka, ano ;-)
Volakedy strasne davno som robila brusny tanec... v stredu by som chcela podarovat moj predposledny kostym a zostane mi uz len jediny ako spomienka na moju tanecnu "karieru" ;)
Dokonca som mala aj taky top, aky mas na foto, len v modrom.
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

já teď "jedu" hlavně v indických, případně afghánských a uzbeckých tancích ;-)

Co se týče jídla, jsem nadšená, dík vitakuchařce si dělam samý dobroty, zatím to ale docela zabere čas. Než jsem umlela slunečnicová semínka třeba trvalo fakt dlouho, ale stálo to za to:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alibali

Příspěvek od s.arik »

Placky bych nesušila na slunci, ono to pak nějak oxiduje ještě více ne? Tuším, že přímé slunce neprospívá vůbec žádnému hotovému jídlu, vyjma celých plodů (jablko...), ty na něm ještě dozrají že.

Voda z RO mi chutná.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alibali

Příspěvek od s.arik »

Alibali píše:Než jsem umlela slunečnicová semínka třeba trvalo fakt dlouho, ale stálo to za to:-)
Dlouho jsme se dřeli s klikovým mlýnkem, teď máme elektrický kafemlýnek za cenu nějak pod 500 a naprostá spokojenost, za chviličku je bez námahy pomleto i přes půl kila semen. Je dobré, když je nádobka alespoň na 70 g semínek, lépe větší, jinak pak jede mlýnek na několikrát příliš dlouho a nevím, jakou by měl životnost. U těch kafemlýnků je lepší vybírat z těch, kde je uvedeno, že zvládnou i jiná semínka a ořechy. My máme Bosh. Zvládá raw kakaové boby, len, slunečnici, mák, hrubou himalájskou sůl, lecjaké koření... S ořechy je to horší, tak 50 % objemu to namele, a v tom zůstávají obroušené kuličky, které už nejdou, jen se tam hodní dokola. No dají se vybrat a sníst, nebo prostě necháš v dané raw-sladkosti ořechy jak namleté, tak větší kuličky, jako v nějaké bonboniéře :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Alibali

Příspěvek od Samira »

Alibali píše:já teď "jedu" hlavně v indických, případně afghánských a uzbeckých tancích ;-)
nadhera ;)
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

takže mlýnek zní hodně dobře, určitě pořídím, díky za tip!

Dnes jsem měla k snídani melounové mléko (rozmix. žlutý meloun s vodou)
:delicacy:

Jo, naklíčila jsem hrách a nechutná mi. Připomíná mi klíčený mungo z dětství, který máma jednu dobu dávala ve velkém množství do každýho jídla :roll:
Takže co s tím? Umixovat a nějak použít asi. Našla jsem zatím recepty na placky.
Naposledy upravil(a) Alibali dne pát dub 15, 2011 15:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

Tak vše jde dobře, začínají se mi měnit chutě a tak:-)

Jenže dneska jsem si dala k snídani nakrájený ananas a jablko s namočeným ovsem, ale nevim co mě tak podráždilo v puse patro, jazyk a taky koutky mám jakoby "naleptaný" :-/

Přitom jsem to měla den předtím taky jen se žlutým melounem místo jablka a bylo to ok. Říkám si, že ten oves byl namočený už druhý den a to bylo asi moc, asi byl trochu kvašený, ale že by mi to takhle rozdrásalo ústa? Teď mám hlad, ale nemůžu nic jíst jak to bolí:-( stalo se vám někdy něco takového?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alibali

Příspěvek od s.arik »

Běžně, za to může nezralý ananas.
Na oves se vykvákni, obiloviny jsou k ničemu, a nedivím se, že mechanicky dráždil ústa, už naleptaná ananasovou "chemií" :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

ahoj, tak už jsem vitarián asi deset dnů a že bych se cítila nějak svěží, to se teda říct nedá...
Ale vím, to je asi ten detox, asi je opravdu lepší postupně, četla jsem ty texty o tom, ale já to chtěla právě natvrdo jako kůru na začátek, spíš jako psychickou berličku na odvykání kouření. Byla bych fakt blázen kdybych jedla takhle zdravě a pak si večer zapálila, že jo :-D To zatím jde dobře, protože jsem vlastně byla nekuřák už předtím, jen jsem poslední dobou občas klopýtla.

No, ale cítím se poslední dny unavená, bolívá mě hlava, žaludek mám furt jako na vodě, a téměř všechno, co jsem jedla trochu ve těším množství se mi přejídá, že mám pocit že už to nechci ani vidět, jestli to takhle půjde dál, tak nebudu mít co jíst :shock: Takže jsem z toho vyvodila, že do toho natvrdo skočit asi nebyla nejlepší volba, co myslíte? Asi postupnej přechod bude lepší? Nebo co dělám špatně? Jím podle rad a receptů na vitariánu, ovoce, zeleninu, semínka, ořechy
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Alibali

Příspěvek od jans »

Ten přechod je dost individuální záležitost, pro někoho je lepší skočit na to rovnou, protože postupně by to nezvládl. Někdo zas raději postupně odbourává různý vařeniny a zvyšuje raw podíl ve stravě, protože by to nezvládl naráz.
Ananas mi dělá úplně tu samou věc, postupně rozedře jazyk, teď už ananasy jenom šťavím a piju.

Co tu nebylo zmíněno a mohlo by Ti pomoci je, že je nutné všecko pečlivě rozkousat. Každé sousto aspoň 100x přežvýkat. Zprvu je dobré to počítat, než se to stane zvykem.
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

jé, někdo mi odpověděl, dík za podporu! 8)

hlásím, že je mi už zase lépe!
Ale odpoledne sním vždycky tak dva-tři knäckerbroty pokapaný olejem, našla jsem je ve špajzu, myslela jsem si, že jsem se všeho starýho jídla zbavila, ale tohle mi uniklo. Takže zatím takhle, vypadá to ok.

Budu hlásit dál:-)

Ananas tu mám ještě jeden, ale odšťavňovač žádný, pomůže ho namixovat? Snad jo...

Už jsem zhubla 2kg, ale víc jak další 2-3 už zhubnout nechci, doufám, že se to tam zastaví! musím mít s čím tančit :P
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Alibali

Příspěvek od lumoska »

Nedaj sa odradit :wink: ....to si aj ja stale hovorim. Tento tyzden je pre mna vynimocny, lebo konecne nemam chute na varene :D Velmi si to uzivam...drzim ti palce, lebo je to uzastny pocit. Inak tiez som sa prvy mesiac zbavovala zasob. Este stale mam niaku tu muku. Peciem kolace a rozdavam ich kamosom :mrgreen:

Ja som este podla vahy neschudla trvalo ani kilo :shock: Dost som sa toho bala, lebo tiez mi to takto pri cviceni celkom vyhovuje - aspon trosku hmoty.
Mozno to v ramci detoxu nepotrebujem, alebo to este len pride. Neriesim.
Myslim si vsak, ako vsetci pisali...ze clovek schudne kolko treba v ramci detoxikacie a potom to moze v pohode nabrat naspat.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Panda »

Alibali píše:...doufám, že se to tam zastaví! musím mít s čím tančit :P
Chrastění kostí by mohlo přehlušit hudbu.
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

Dlouho jsem nenapsala, ale jde to fajn. Kolem čarodejnic nějaké návštěvy, tak jsem to porušila (to asi zatím budu dělat stále, příbuzný nechci ještě moc dráždit), ale bylo mi potom hnusně těžko...

Jím stále hodně ořechů, avocáda a oliv, protože jsem byla dřív hodně zvyklá na tuky, i když jsem nejedla maso, tak jsem jedla hodně tučně, skoro vše jsem smažila atd.

Na sladký jsem nebyla nikdy. Ale už od dětství jsem závislá na brambůrkách. Našla jsem stránky, kde jsou vita recepty alá brambůrky. Tak už jsem zkusila ze sušenýho salátu a super.

Zhubla jsem už 4kg a zdá se, že se to tu zastavilo. Doufám, takhle se cítím super.

Fajn je ta skupina na facebooku, jsem tam tichý pozorovatel a inspiruje mě to.
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

Panda píše:
Alibali píše:...doufám, že se to tam zastaví! musím mít s čím tančit :P
Chrastění kostí by mohlo přehlušit hudbu.
to je hrozná představa :P
Uživatelský avatar
Alibali
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 09, 2011 14:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alibali

Příspěvek od Alibali »

lumoska píše:Nedaj sa odradit :wink: ....to si aj ja stale hovorim. Tento tyzden je pre mna vynimocny, lebo konecne nemam chute na varene :D Velmi si to uzivam...drzim ti palce, lebo je to uzastny pocit. Inak tiez som sa prvy mesiac zbavovala zasob. Este stale mam niaku tu muku. Peciem kolace a rozdavam ich kamosom :mrgreen:

Ja som este podla vahy neschudla trvalo ani kilo :shock: Dost som sa toho bala, lebo tiez mi to takto pri cviceni celkom vyhovuje - aspon trosku hmoty.
Mozno to v ramci detoxu nepotrebujem, alebo to este len pride. Neriesim.
Myslim si vsak, ako vsetci pisali...ze clovek schudne kolko treba v ramci detoxikacie a potom to moze v pohode nabrat naspat.
já už ani taky nemám chutě, nikdy jsem moc syrovou ovoce a zeleninu nemusela a tak objevuji nové chutě a kromě nějakých brambůrků a podobných "hovadin" na normální jídlo chuť nemám...
Odpovědět