marie

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

marie

Příspěvek od Marie »

Konečně jsem po delší době dostala odvahu se připojit s mým deníčkem. Vita začátečník jsem a zkušenosti na těle sbírám svém. Moje strava splantána jest, snažím se tělo v pohodě a rovnováze udržet. To znamená, že tělo zkoumati nenechávám, zato v čínské medicíně souvislosti hledám a podle toho se snažím jídlo pro sebe připravovati a svou intuici poslouchati. Někdy s lepším a někdy s horším výsledkem. Půsty mám za sebou jen pár jedniček, zatím (i jedničková návratovka se dá pokazit :mrgreen: ) Nejíst mi problém nedělá i když ráda jím, ale návrat to je věc – množství jídla udržet – stačí, vidět nejbližší své jak páchají dobro (neb věří, že dr jim jen dobré předepisují) na těle svém a mysl již pracuje……. Jasně každý žije sám svůj život a jak říkala moje babička – KAŽDÝ SVÉHO ŠTĚSTÍ STRŮJCEM -, je to jasné, ale zatím mi to nejde. Půst nejlíp na poustevně bez lidí.
Těším se na jaro a léto, kdy v sadu vše zraje a pro vita jen hraje. Je mi 56, zhruba 30 let jsem nejedla žádnou chemii, i když mi byl při preventivní prohlídce několikrát naměřen cholesterol a homocystein v kritických mezích. Ale jsem toho názoru, že člověk je bytost celistvá a mysl a emoce nás ovlivňují více než si dokážeme připustit. V dětsví jsem přišla o slepé střevo a krční mandle - ani jako hospodyni by mě nezaměstnali - to jsem se dočetla. Čínská dietika je o vaření, ale živá strava je pro mě lepší. Dva tři dny někdy 14 dní na živé stravě a tělíčko si chrochtá, no a pak se ozvou chutě na kyselé např. zelí, čokoláda aj. a podlehnu, ale ráda. Moc Vás všechny obdivuji a tajně doufám, že se propracuji k tomu o co se snažím ve všem konání a to k harmonii aby si tělíčko samo řeklo co chce. Několik let se věnuji cvičení či kung a tai ti. Cesta pro celý život, nedá se říci, už to umím. Úžasné je cítit energii, ale je k tomu třeba čas a denní praxe. Tak tolik o mě, budu moc ráda, pokud se budu moci zde dovídat další informace. Díky všem.
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: marie

Příspěvek od epony »

vitam ta a nech ti je tu dobre, verim ze najdes vela uzitocnych rad co sa tu za tie roky nazbierali..
ja tiez inklinujem k martial arts, na jar chcem zacat s wing chun.. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: marie

Příspěvek od buc11 »

vida stejný věk,
až po velice krátké chvíli jsem pochopil, že jsi jiná marie
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Díky za přivítání. :D nevím jestli dokážu být tak otevřená ve svém projevu, jak si tu čtu, ale zkusím. Žijeme s manželem již sami a tak mám prostor se věnovat sobě, každý si připravujeme jídlo pro sebe, předloni, po tom, co mu rozšířili srdeční tepnu tzv sten a po třech měsících tromboza k srdci(je velmi zajímavé, že když mu dávali do tepny tu pružinku, ten dr řekl nahlas, jejda, tady je něco, jako náhradní tepna) jsem zkoušela ho zlákat na vita, ale byl z toho tak rozhozený, že se vrátil k vaření (rýže, mražená zelenina, točený kabanos, vajíčka atd.) - už dvacet no možná více jí prášky na snížení tlaku a snížení cholesterolu, má již obě hodnoty tak nízké, že mu posledně říkal dr, jsou další nové americké prášky na zvýšení toho dobrého chol. tak to bylo poprvé, kdy ho s tím poslal do háje, ale ty dosavadní jí dále. Stačí velmi málo, jak vystrašit člověka, který je úžasný a udělat z něj poslušného spotřebitele.
Jen jsem chtěla popsat co se občas honí v mé hlavě. Asi dělám někde chybu, ale celé dopoledne jsem o vodě a to mi vyhovuje - hlava funguje(jsem zaměstnanec na 8 - 9 hodin denně, vím, že pro styl života, který si chci pro tělo naordinovat, je to hodně, zatím to nejde měnit). Kolem poledne si dávám mix z namočených semen (střídám sezam, slunečnici, dýni aj.) s pár datlemi a jablky s jedním vymačkaným citronem a trochou skořice, no a posléze si se mnou začne povídat žaludek či střeva. Je to docela nepříjemné. Tak nevím, jestli není ta porce příliš veliká je to asi 300 až 400 g a taky je možné, že mé jezení při práci není zrovna to pravé ořechové, ale nejsme u Baťů, kdy TB o poledni vyhnal všechny zaměstnance mimo pracoviště a dvě hodiny se ctila polední přestávka- ale to bychom byli v práci celý den :cry: . Od zítřka bude měsíc ubývat, zkusím jeden den bez jídla.Aspoň ten měsíc hraje pro mě.
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: marie

Příspěvek od Panda »

Ten mix je dost zvláštní kombinace, myslím že to by prohánělo každého. Jablka jsou sama o sobě trochu projímavá, k tomu tuky ze semen, suché přeslazené datle, kyselý citron ... brr, nechtěl bych tohle jíst, tam se bije všechno se vším. :-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: marie

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Marie :)
Panda mel zrejme na mysli to, ze sladke ovoce s tucnymi seminky je pro telo dost narocna kombinace. Ovoce chce projit travicim traktem rychle, seminka zase pomalu, coz je celkem konflikt zajmu.

Nejlepsi je jist ovoce zvlast, zeleninu zvlast a seminka taky zvlast, bez cukru. Pak si k tomu vetsina z nas vymysli ruzne kompromisy, podle toho co kdo je jeste schopen dobre stravit :mrgreen:
Mne napriklad sem tam nevadi namocena lnena seminka nebo cokoliv nakliceneho v zeleninovem salatu. S rozinkami by byly chutnejsi... jenze to uz si rovnou muzu dat nejaky jiny brutus, treba rohlik, z toho aspon nebude plynatost a da se jit mezi lidi :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Děkuji za reakce, nejlíp by mi ta zima vyhovovala v našich podmínkách po vzoru medvědů v zimním spánku a bez jídla. Stejně mám pocit, že jarní únava a různé bolesti není nic jiného, než nedostatek spánku v zimě. :P Snažím se jíst vždy až se ozve hlad, no jestli to není chuť (když to tak pěkně :mrgreen: splácám ráno v mixeru). Hodně jsem si v únoru pochutnávala na řeckých pomerančích a tureckých grepech - pokud nelhali o původu, ale už nejsou dobré, banány jsou na mě moc tučné a na jiné jižní ovoce nějak nejsem zvyklá a přijde mi, že ho prodávají nezralé.
Mohu se zeptat jak tedy konzumovat semínka - lněné placky dovedu vyrobit, ale jak a s čím je jíst? A jak konzumovat sezam? - přístroje na na výrobu mléka aj. nemám - používám jen mixer a také mlýnek na mák. Pochopila jsem, že každý druh nejlépe samostatně, můj problém je, že když už začnu jíst, tak po kouscích jím každou chvíli :mrgreen: , jako by ten žaludek, nebo má slabá vůle reagoval a chtěl se zásobit. Na netu je spousta receptů a tak zkouším. Díky za každou reakci.
Vím, že nic nevím.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

epony píše:vitam ta a nech ti je tu dobre, verim ze najdes vela uzitocnych rad co sa tu za tie roky nazbierali..
ja tiez inklinujem k martial arts, na jar chcem zacat s wing chun.. :)
Epony, stylů BU je velká spousta, já se k tomu dostala cca před 15 lety a to ke stylu starého yangu 88 technik - to je styl, který vznikl z původních sestav stylu chen v kolébce thai ti v Chen tiakou poblíž kláštera Shaolin. Jelikož mě přitahuje filosofie jin jang ta neustálá proměna, účastnila jsem se semináře a s pár nadšenci jsme se začali scházet a cvičit si a studovat tento styl. Doplňovali jsme to různými chi gunkovými cvičeními - co kdo kde pochytil (Osm kusů brokátu, Hra pěti zvířat atd). Potom člověk ke kterému jsme jezdili na semináře začal zdražovat a celý seminář byl v makrobio stylu(to mě vyhovovalo), ale pro lektora se nosil gulášek. Vždy začínal před cvičením přednášku o makrobiotice!!!!! Pátrali jsme dál - a teď jezdíme na letní soustředění sestavy chen. Vedou ho žáci 19 generace pokračovatele rodu Chen. Je to výhodné, protože techniky nejsou zkreslené různými výklady. Loni jsem byla na semináři o čínské dietice (samé vaření (:-) ) ale asi jsem to potřebovala slyšet. Lektorka žila několik let ve Francii a tam se naučila 88yang tak jsme se dohodli, že si zacvičíme - to byla havárie, francouzský lektor to učil jinak :shock: . Nedá se říci, že špatně, ale bylo to jiné. Pokud chceš, aby to bylo pro Tebe přínosem - zjisti co nejvíce o učiteli. Všechno se dá na světě zaplatit a známe lektory, kteří jsou pasováni za účast v X kurzech za XXXXXX peněz.
Vím, že nic nevím.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Víkendy se trávili točením, krmením atd. Byla do toho zapřažena celá rodina. Radost z toho byla jen když se prodal med, pokud se nekoupila zásoba cukru, medomet aj. Zahrada je moc prima, ale když začne všechno zrát, najednou není chvíle volna.... Tak jsem si říkala, že děti nebudu obtěžovat tím, co mě v dětství štvalo, ale stejně jsem konala jiné koniny... Promiň mi ten výlev, měla bych se vylévat ve svém chlívku

Nebuď nespravedlivá >:-) pracovní nasazení se vždy hodí. Otce jsem měla moc ráda, dělal nám v domě elektriku (sice použil to co uměl z 1. republiky, to mám na talíři, při každém výpadku pojistného systému), ale při práci si zpíval :D , chtěl být nezávislý na systému už v 70 a 80 letech, kromě včel to byli prasata, králíci, slepice, ovce a docela velká zahrada. Je zvláštní, jak zůstanou v podvědomí slova a aniž by člověk tušil jedná podle vzorce z minulosti. Mám ráda lidi, co dělají rádi svoji práci a jsou odborníci (to se prý dnes nenosí) - láska z vytvořeného přejde dál.. Taky jsem zjistila, že věci člověka hledajícího a na cestě neuspokojí. Většinou to člověk zjistí když tělo nefunguje jak si představuje.A začne se měnit - strava, posléze se ukáže že nejvíce strach je brzda - zjištění prach si a v prach se obrátíš, osvobozuje. Jsem na živé stravě, je to fajn, ale zima se v těchto končinách moc přežít jen čerstvém ovoci nedá, a tak suším třešně, chystám se na černý (právě dozrávající - sladký a červený rybíz a potom jak bude zrát ovoce postupně.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: marie

Příspěvek od Pavluska »

Marie píše: Otce jsem měla moc ráda, dělal nám v domě elektriku (sice použil to co uměl z 1. republiky, to mám na talíři, při každém výpadku pojistného systému), ale při práci si zpíval :D
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Není to tak často a celkem na ty spotřebiče co používáme to dostačuje, stává se to jednou možná! dvakrát za rok ..... byl tehdy po infarktu a čerstvě v důchodu, na tu práci se těšil - rád tvořil něco rukama. Docela se z toho dostal, ale potom(asi za 15 let) se zaplantal do sebelítosti a šlo to rychle, ale žádný další infarkt se nekonal odešel na mozkovou příhodu. Hodně poslouchal dr, byly to hory prášků, na tlak na cukrovku, která se objevila po léčbě toho infarktu.. , rozdíl od mamky, která jí jen lecitin a myslím, že už ani ten ne - když si jde pokecat s vrstevníky tak hovory o tom kdo co bere zapíjí pivem, aby nemusela nic říkat(jednou za měsíc). Ale každé ráno po valašsku 1 malou baňku na spálení červa, ať jí to dlouho vydrží. Včera jsem s ní byla na slavnosti v kostele a než jsme šly měla pro mě nachystám pekáč zapečené zeleniny s brambory + mísu salátu - vše vypěstovala na zahrádce, no nejíst by byl hřích - s láskou pěstované a navařené. :P
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: marie

Příspěvek od Pavluska »

Marie píše: ale potom(asi za 15 let) se zaplantal do sebelítosti a šlo to rychle, ale žádný další infarkt se nekonal odešel na mozkovou příhodu. Hodně poslouchal dr, byly to hory prášků, na tlak na cukrovku, která se objevila po léčbě toho infarktu..
v rodine jsme meli neco podobneho... leky na jednu vec spusti neco jineho, ale bilym plastum se veri dal. :(
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: marie

Příspěvek od kveta »

bílý pláště :mrgreen: jsou hlavně díleři s drogama a masový mučitelé a vrazi. přesto k nim chová většina lidí úctu a slepou oddanost. hlavně taky je tam problém v tom, že oni si radši daj knedlozelovepřo a pilulky, než přidat ruku k dílu a postarat se o vlastní zdraví zdravou životosprávou.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: marie

Příspěvek od lumoska »

prišli by o kšeft:))
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: marie

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 22:57, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: marie

Příspěvek od kveta »

ano, souhlasím, že občas i doktor může pomoct, ale je důležité znát ten rozdíl, kde se pomáhá a kde se ubližuje. jinak ano, jsou tam i tací, kteří se snaží a dělají i dobrý skutky. já ještě když jsem byla nevědomá a nezkušená jsem požádala doktora aby mi předepsal vitamíny, věřila jsem, že jsou pro mě prospěšný, a věřila jsem že se dají jíst i v podobě prášků. na to mi doktor řekl, že se vitamíny nepředepisují ale musím si je koupit. ok já na to, a on když jsem se zvedla k odchodu zvedl z podlahy mojí větší naditou tašku, a překvapen její větší váhou než očekával se mě zeptal co v tý tašce mám a já že banány a on no vidíš tady máš ty svoje vitamíny a navíc přidal velký milý úsměv. to mě hodně poučilo a byl to jeden z malých střípků konečného obrazu mojí ovocné životosprávy. chirurg mi zase zachránil život, když jsem měla páteř i míchu na maděru. sweetie taky zachránili když se v hořícím domě skoro udusila kouřem atd atd.. takže ano, zabudla jsem dodat, že jsou takoví i makoví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: marie

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 22:56, celkem upraveno 1 x.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Souhlasím, vše se děje podle vyších plánů - bez operace slepáku a mandlí - bych dr věřila víc, své bolístky si vždy nějak zdůvodním a snažím se jdr nevyhledávat, používat alternativy. no zaměstnavatel chce vždy po třech letech lékařské doporučení, paní dr je pokaždé překvapena z fungování mých kloubů, váhy atd. méně je spokojena s krvními testy- cholesterol - mám vyzkoušeno - všechno souvisí s momentálním duchovním stavem - vše se odvíjí od duševní pohody - není od věci pozdrav světlo v duši. Nicméně mám před lékaři respekt, myslím, že jsou situace v životě lidském, že zásah lékaře zachrání život.To že jsou lidé netrpěliví a chtějí být fit hned a nic pro to nedělat - přeci jsou zdravotně zajištěni je věc druhá a přímo související s fungováním zdravotnictví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: marie

Příspěvek od Sweetie »

hezky napsano.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: marie

Příspěvek od kveta »

já osobně už dosti přes dvacet let doktory potřebuju jen na vyplnování příslušných formulářů. s alternativním samoléčením jsme začala už v čr a to bylinkama, od tý doby co jsem na raw ovoci ani ty nepotřebuju, jen velice vyjímečně použiji aloe veru. ale např. chirurgickou práci při komplikovaných zlomeninách bych nezvládla, tak doufám, že už se mi žádný kosti blbě ani hezky nezlomí, i když doléčovat po operaci bych zvládla v pohodě.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: marie

Příspěvek od Samira »

Vcera si dal moj kamos status na FB, ze sa neboji toho, ze je chory, ale tych, co sa ho snazia vyliecit :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: marie

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 22:56, celkem upraveno 1 x.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

dnes moc pěkný zážitek byla jsem na J. Duškovi na 4dohodách. asi po dvouletech kultura(mám pocit, že žiju vlastní film a cizí i když umělecké scénáře již mi hlava nebere) krása - rozplakal nejen mě cituji: lekar nás lekne a pak nás pošle do lekarny - kde nás ještě lekne lekarník, jak je ta čeština výstižná... rozhodovat srdcem - snažím se. když tě někdo napadá a nadává ti-vlastně mluví o sobě... hraje to několik let a má pořád vyprodáno, jeho improvizace jsou lidem k smíchu, ale mě většinou rozpláčí a ten smích mě ruší...
nádhera
uprostřed léta plná aula UTB - i na schodech lidé seděli - nikde žádná reklama, jen malé info v městském zpravodaji - vstupenky vyprodali během týdne. s jídlem to mám podobně jak Luca - jím co momentálně zraje a jinak různě - když navštěvuji mamku, košem ji nedám.... výčitky taky nemám, jednak mám hodně práce a pak jsem ráda na světě.
Opatrujte a mějte rádi hlavně každý sebe lidičky....
co je dobré nepotřebuje obhajoby,
co potřebuje obhajoby není dobré...
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

včera sklizena průsvitná letní - ale ještě některé neotrhány páč po omaku ještě chtějí strom. tak jablky přejezeni oba dva. děti nemají zájem do prahy je to daleko a syn je blíže ale mají zahradu a ta naše by prý zhnila - tak suším, suším. chystám sklenice na úrodu hrušek(pozdně letní velký krásný strom nevydrží dlouho) - poté co se nacpeme k prasknutí budeme vařit povidla a to v kotle. chystáme- půda jílovitá, kamenitá, prohnojené záhony koňským uleželým na jahody - domluvena na valašsku vypěstovaná odrůda lesana - pěstuje někdo jahody? od mamky dostali okurky a tak kvasím a potom vaxuji, no a rybíz červený, který jsem nechala dozrál téměř do sladkosti.celý červenec v práci, ale srpen si snad udělám volnější....
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

pěkný letní den - pondělí pěkně podařené ovocné. úterý - středa také. no dnes výlet mamka a teta - Hostýn moc pěkný, oni mše svatá a já meloun v krabičce a lavička. sluníčko, po dvanácté teplo. ale my tě zveme na oběd v poutním domě - smažený květák - bylo jediné přijatelné. je těžké vysvětlovat cokoliv a už ani nechci, mamka bez masa a své štamprle nemůže být a něco jí vymlouvat - zbytečné, užívala jsem si jejich přítomnost. teta ukázala svou tašku plnou léků je zařazena do amerického programu léčby srdce - i ptala jsem se zdali to pomáhá - odpověď byla nevím - ale je to výzkum(cestu do nemocnice tetě nemocnice proplácí stravenkama!!!!) - chce se mi křičet tak neeeee, nekřičím pokojně poslouchám co paní doktorka říkala. mami pojďme se podívat na zahradu když už tu seš - ale to nestihnem - mám seznam co vše zlevnili v kaufláči... moje milá zlatá maminka. aspoň jsem ji vnutila meloun. už potřebovala být doma posbírat hrušky a jabka do bečky... moc tento výlev není o jídle, omlouvám se a snad se polepším.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: marie

Příspěvek od Sweetie »

hezky podano. jen bud s mamkou co nejcastejc, a poslouchej co rika aspon ona. zas je asi venku porad? na tu stamprli bych se az tak nemracila. no, bud to natlouct do hlavy nebo vzdat, starsi strom uz neohnes.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Majka, jáj, keby si vedela, ako dobre ti rozumiem - moja teta práve leží v nemocnici a rozhoduje sa o tom, čo s jej nepriechodným pažerákom... Mamu som stratila v roku 2003. Napriek všetkému, z tvojho príspevku cítim najmä, ako je fajn, že si bola s mamkou a tetou. Úprimne ti závidím a prajem ti to.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

to víš užila jsem si to, když někdo věří doktorům nebo štamprly je to jeho věc a neberu jim to - další výlet bude na velehrad tam byly prý naposledy s dědou (odešel roku 61) na žebřiňáku s koněm. ještě k tomu včerejšku, chtěly na mši, kázal polák špatně česky nerozuměly ani slovo, ale hezky žehnal, já tyto výlety mám moc ráda. moje mamka každé ráno cvičí asi hodinu, má své cviky a včera vstávala o hodinu dřívejc aby zacvičila, celý podzim se rozhodovala jestli půjde na operaci kolene(artroza 3 stupeň) vyšlo ne, jeden starý doktor jí řekl, že ho kyčle taky bolí jako p....e, a operovat se nedá. tak žije s tím, že bolest už horší nebude. cviky má svoje už nějakých třicet let a něco jsem jí dodala s chi kungu a neteř rehabka také nějaké další, ale to už se brání, že víc ne, protože by musela vstávat ještě dřív.
reni - požerák je žaludek? to je smutné
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Majka, pažerák je myslím jícen. No, práve tetu operujú, zobrali ju ako prvú. Priala by som jej, aby zaspala...
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

to sem té slovenčině dala na zadek - požerák je v zednické hantilce bludný spodní proud vody. pažerák jícen - držím pěsti ať to dopadne dobře pro tetu - nevíme co je dobře, zdali se zobudí či nezobudí.... moje mamka měla tři sourozence a už jsou s tetou sami dvě - nějak se to během pěti let dost postrácelo...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem, ešte furt operujú. Idem už z kože vyskočiť :?
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

mám předsevzetí, že už žádnou knihu nekoupím (byl jeden mnich a ten měl spoustu knih.......), ale jedová doba je naše doba, paní strunecká objasnila závislost na čokoládě a mé přežírání, jestli jsem to dobře pochopila, v každé čokoládě je nějaký ten sojový lecitin - a tak milé čokolády snad s vámi končím!!! v sadu vše zraje a nestačíme sbírat trhat a konzumovat. je to nejlepší období z roku. spory se vedou o sladkosti, moje sladké je vždy o čtrnáct dní pozdějc než mužovo.snad to ovoce vydrží do příštího týdne mám objednánu vařírnu a bude se vařit, někdo třikrát přepaluje a pak i vitarián konzumuje my budeme vařit jednou a také konzumovat. včera poučení, jak sbírá švestky jedna nejmenovaná vizo likérka - do kvasu jde vše žádné vyhazování nezralých zhnilých, plesnivých - ne vše se dá kvasit a tak pak si dáme na zdraví >:-)
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Renat - strach - obavy nejhorší mozková činnost - na pos..ní vždycky času dost - nezvedat kalhoty brod je mooooc daleko. lehko se mi to kecá. myšlenky jsou mocná energie. moc se šetřit nenechám a s mamkou sníme o tom, že jednou člověk večer uklidí vše po sobě, umyje se, usne a už se neprobudí. chápu babičku, když říkala o někom - ten pěkně usnul. stále žiju a mooooc ráda. promiň tyto kecy. Včera cvičení - venku - hodina a půl nádhera sluníčko modrá obloha. sklízíme hrušky, švestky, no a přiznávám, zde na vita, že vaříme povidla. je to úžasně sladké a moooc dobré. jsou kolem děti, které to mají rády a tak je pro nás, no pro mě(muž by přepaloval vše >:-) ) důležité, že se to ovoce nepřepálí a jsem vděčna za to že to chutná a nekupují se ty cukrované aspartové sr..ky.
Buc - jsem ráda za vysvětlení proč mi nejde přes žaludek burčák - je totiž vždy oslazen cukrem, no a to mi nedělá dobře. kdysi jsme párkrát byli na burčákovém pochodu mutěnice - ale nikdy mě to neoslovilo, asi všichni cukrují???
ještě k těm kvašákům zjistila jsem že jsou dobré i rozpadlé, je to paráda. rozpadají si mi proto, že je nechávám na okně na slunci ve čtyřlitrovce (to aby byli co nejdříve :mrgreen: ), mamka je má v kameňáku a dole a ty jsou krásně křupavé.
vypadá, že bude i dnes pěkně - sluníčko už vychází a johny volker odchází :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Marie, nie, prečo? To nie sú kecy. Ja nemám strach, len by som jej dopriala, aby sa už netrápila. Tá teta a vôbec pomyslenie na ňu je pre mňa nočná mora - stále žije s úžasnou bolesťou. Samozrejme, toto sa po operácii nezlepšilo. No, jej by som veru priala, aby zaspala aj bez upratania.
Tiež burčiak neznesiem, asi kvôli tomu cukru.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: marie

Příspěvek od Samira »

Marie píše:... vaříme povidla
Zrovna vcera som si povzdychla, ze povidla (svoje domace) uz nemam, kupovat nebudem. Cize oblubene dobroty s povidlami robit nebudem, lebo z inych dzemov/marmelad to neni ono.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

jak už jsem psala od čtvrtka jsem babička, máme vnučku Klárku je to úžasné malé stvoření, čistá dušička, máme velkou radost.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Majka, písala som ti už k sebe - vďaka a ešte raz veľká gratulácia. Posielam ti pre dcérku múdre slová Chalíla Džibrána, ktorý takto v knihe Prorok hovoril o deťoch:

Vaše děti nejsou vašimi dětmi.
Jsou syny a dcerami Života, toužícího po sobě samém. Přicházejí skrze vás, ale ne od vás.
A třebaže jsou s vámi, přece vám nepatří.
Můžete jim dát svou lásku, ne však své myšlenky, neboť ony mají své vlastní myšlenky.
Můžete dát domov jejich tělům, ne však jejich duším, neboť jejich duše přebývají v domově zítřka, který vy nemůžete navštívit ani ve svých snech.
Můžete se snažit být jako ony, nepokoušejte se však učinit je podobné sobě.

Neboť život nekráčí zpět a nezastavuje se u včerejška.
Jste luky, z nichž jsou vaše děti vystřelovány jako živé šípy.
Lučištník vidí na stezce nekonečna terč a napíná vás svou silou, aby jeho šípy letěly rychle a daleko.
Ať napínání rukou Lučištníka je pro vás radostí. Neboť jak miluje šíp, který letí, tak miluje také luk, který je pevný.
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: marie

Příspěvek od warchar »

Marie píše:dnes moc pěkný zážitek byla jsem na J. Duškovi na 4dohodách. asi po dvouletech kultura(mám pocit, že žiju vlastní film a cizí i když umělecké scénáře již mi hlava nebere) krása - rozplakal nejen mě cituji: lekar nás lekne a pak nás pošle do lekarny - kde nás ještě lekne lekarník, jak je ta čeština výstižná... rozhodovat srdcem - snažím se. když tě někdo napadá a nadává ti-vlastně mluví o sobě... hraje to několik let a má pořád vyprodáno, jeho improvizace jsou lidem k smíchu, ale mě většinou rozpláčí a ten smích mě ruší...
nádhera
uprostřed léta plná aula UTB - i na schodech lidé seděli - nikde žádná reklama, jen malé info v městském zpravodaji - vstupenky vyprodali během týdne. s jídlem to mám podobně jak Luca - jím co momentálně zraje a jinak různě - když navštěvuji mamku, košem ji nedám.... výčitky taky nemám, jednak mám hodně práce a pak jsem ráda na světě.
Opatrujte a mějte rádi hlavně každý sebe lidičky....
co je dobré nepotřebuje obhajoby,
co potřebuje obhajoby není dobré...
Tak mne rozesměje máloco, ale na Duškových dohodách jsem se zasmál hodně. Až mi tam vadili ti lidé, jinak bych se asi smál víc. 4 dohody znám, ale Dušek má obrovský dar příměrů, takže ty principy krásně vysvětluje. U nás v Trutnově o den dříve měla vystupovat Lucie Bílá. Avšak zatímco na Duška (když otevřela pokladna) bylo posledních osm lístků, na Bílou jich bylo přehršel. Je to vynikající představení a moc potřebné pro lidi, kteří duchovním pohledem ještě nejsou zasaženi.
Smích a pláč k sobě má velmi blízko.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

mě dojalo jak mluvil o dětech - které nám vstupují do života a dostanou nálepku dys... dys... atd. nestačí ve škole a jsou to dušičky, kterým nerozumíme, ale které nás mohou hodně naučit, jen jim naslouchat.mám synovce nevyučil se - prostě na to nestačil - dovede číst, trochu počítat a podepsat se. těžko by stačil v práci (ani nesežene práci), ale je to skvělý parťák naší mamky. každý den je u ní a ona má pro koho a s kým vařit. máme ho moc rádi. je velmi jednoduché odsoudit člověka. muž má téměř stále zaplou tv a sleduje sporty, když přijdu tak někdy přepne na dvojku a tak jsem zahlédla nějakou tv akademii - docela zajímavé ale ten konec citovali paní divačku, která jim napsala, že nejhorší lidé jsou hlupáci :shock: kdo je vlastně hlupák - třeba je to člověk který nejede v nějakém mlm třeba se prodávají prášky amvay či tak něco, nebo je to ten kdo nečte noviny, nebo je to ten co má jinou víru??? no český hloupý honza málem králem byl.
Uživatelský avatar
warchar
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 01, 2010 10:06
Bydliště: Trutnov

Re: marie

Příspěvek od warchar »

Marie píše:mě dojalo jak mluvil o dětech - které nám vstupují do života a dostanou nálepku dys... dys... atd. nestačí ve škole a jsou to dušičky, kterým nerozumíme, ale které nás mohou hodně naučit, jen jim naslouchat.mám synovce nevyučil se - prostě na to nestačil - dovede číst, trochu počítat a podepsat se. těžko by stačil v práci (ani nesežene práci), ale je to skvělý parťák naší mamky. každý den je u ní a ona má pro koho a s kým vařit. máme ho moc rádi. je velmi jednoduché odsoudit člověka. muž má téměř stále zaplou tv a sleduje sporty, když přijdu tak někdy přepne na dvojku a tak jsem zahlédla nějakou tv akademii - docela zajímavé ale ten konec citovali paní divačku, která jim napsala, že nejhorší lidé jsou hlupáci :shock: kdo je vlastně hlupák - třeba je to člověk který nejede v nějakém mlm třeba se prodávají prášky amvay či tak něco, nebo je to ten kdo nečte noviny, nebo je to ten co má jinou víru??? no český hloupý honza málem králem byl.
Myslím si, že hlupák je podle většinové společnosti člověk, který se neřídí zásadami, která tato společnost považuje za přínosné. To je něco jako když mi někdo říká: "A to se ti vyplatí?" Je to ten odvěkký boj mezi hemisférama, kdy ta rozumová si velmi dlouho uzurpovala to hlavní slovo. Zisk byl spojován s něčím hmotným, to znamená ušetřenou korunou, úplatkem, časem, nebo čímkoliv jiným.
Ale právě Dušek se jak asi víš hodně stýká s těmi, o kterých říkáme "mentálně postižení" a bere to jako velké obohacení. Je hlupák? Nikdo z nich mu nedá ani korunu, nanejvýš mu namalují obrázek. Dávají mu něco co rozumová část mozku nevidí. Doporučuju kouknout na dokument o Duškovi Když kámen promluví. Teď někdy by to mělo jít v televizi, tady je docela dlouhá ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=x88UpPMHz5Q
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

pořady s j duškem znám, ráda se podívám znovu. pěkně si to napsal o těch hlupácích - většinová společnost - vše hned a rychle - vyzkoušeno co je snadno a rychle nestojí za moc. hodnotu má jen to co stojí úsilí, ale ne cizí jen a jen tvé.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Warchar, dík, už som to videla, ale padlo mi to fajn, kuknúť ešte raz - najmä tá druhá dohoda. Dobrá škola, teda naozaj! Dík. :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: marie

Příspěvek od Jindra »

Babičko Marie, gratuluji! Dobře víš, co by mělo mimčo papkat, aby bylo zdravé, tak snad se mladejm zadaří krmit prcka rozumně, aby ho neměli věčně zahleněného, jak je dnes, žel, běžné.

Jóóój, Duškova představení, njn paráda. Teda naživo jsem ještě bohužel nebyl, ale co se dá stahuju si z ULOZTO a třeba ty jeho 4dohody v empetrojce (jak představení, tak četba knížky), to si pouštím už po několikáté. Vzácný člověk.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

jindro velký dík za gratulace. klárka to je zázrak - všechny narozené děti - jen jsou 300 km daleko a tak jsem si ji užívala včera a dnes dopoledne podruhé a vedly jsme spolu rozhovor jak je tam odkud přišla - neřekla nic, jen se tajemně usmívala. vím co by měla kojící matka jíst ale dcera je dospělá (28) a něco radit, když druhá strana rodina manžela ráda vaří a s láskou to bych zasahovala a to nechci.dost na tom, že porod musel jít císařem a celý první týden byly holky na antibiotikách. jsem moc ráda, že si dcera po nich vyžádala homeopatika a vděčně přijala bedýnku jablek, jen to z povzdálí sleduji. prstíčkem jsem škrabkala pomůžu ti nebudu překážet, co řekneš udělám - nebylo přijato - mami seš moc přírodní a mě by to stresovalo, ale mám tě moc ráda, díky za nabídku. tak je to. nachávám plynout, respektuji.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Majka, ja by som tiež chcela byť tolerantná raz a nezasahovať deťom do života. Píš o tom, je to dôležité, aj o tom, ako to ty prežívaš. Obdivujem ťa za ten postoj. Však ty vnučku pekne nakŕmiš, keď ju budeš mať na dlhšie, keď bude väčšia. :wink:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: marie

Příspěvek od macik »

Marie píše:jindro velký dík za gratulace. klárka to je zázrak - všechny narozené děti - jen jsou 300 km daleko a tak jsem si ji užívala včera a dnes dopoledne podruhé a vedly jsme spolu rozhovor jak je tam odkud přišla - neřekla nic, jen se tajemně usmívala. vím co by měla kojící matka jíst ale dcera je dospělá (28) a něco radit, když druhá strana rodina manžela ráda vaří a s láskou to bych zasahovala a to nechci.dost na tom, že porod musel jít císařem a celý první týden byly holky na antibiotikách. jsem moc ráda, že si dcera po nich vyžádala homeopatika a vděčně přijala bedýnku jablek, jen to z povzdálí sleduji. prstíčkem jsem škrabkala pomůžu ti nebudu překážet, co řekneš udělám - nebylo přijato - mami seš moc přírodní a mě by to stresovalo, ale mám tě moc ráda, díky za nabídku. tak je to. nachávám plynout, respektuji.
a já zas znám tolik lidí, co by přírodní mamku brali, ale maj mainstreamovou, která pro batole hlavně rohlíček a páreček..... jak je ten svět někdy našišato...ale hlavně, že k sobě umíte přistupovat s respektem a vzájemnou láskou :wink:
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

Reni, škádlím je že z klárky bude babka kořenářka. jak povyroste půjde na celé prázdniny na moravu - nic neuteče, vezli jsme povidla sušené jabka švestky hrušky(syn to nazývá takové to dobré domácí žvýkání) a namletý mák a celý mák, bedýnku jablek nejlepší kvality, moravskou cibuli a česnek-koukali na tu krásu. dobře poznají rozdíly v tom co je pravé a to co je rychlené. nějak cítím, že k pravému ořechovému rychlá cesta nevede a jdou po ní, ale po svém. ji také prošlapávám dost klikatě :P
reni já bych zase ráda půst a nedávám ani jeden den - ale vše přijde. teď to nejde...
macík - došla jsem časem k závěru, že jídlo je důležité, ale láska je důležitější. zlobit se na rohlíčky a zmrzlinky - buď ráda že je. děti ji určitě milují. trápila jsem ty své dva makrobiotikou - synek se zamiloval do první, kde dostal klobásu a sekanou(líčil, jak se ta sekaná jí z plechu a jaká je to dobrota), ale jak šel čas vzpomněl si a když bylo ouvej ptal se jak se připravuje to a ono. nechat plynout.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: marie

Příspěvek od macik »

Marie píše:Reni, škádlím je že z klárky bude babka kořenářka. jak povyroste půjde na celé prázdniny na moravu - nic neuteče, vezli jsme povidla sušené jabka švestky hrušky(syn to nazývá takové to dobré domácí žvýkání) a namletý mák a celý mák, bedýnku jablek nejlepší kvality, moravskou cibuli a česnek-koukali na tu krásu. dobře poznají rozdíly v tom co je pravé a to co je rychlené. nějak cítím, že k pravému ořechovému rychlá cesta nevede a jdou po ní, ale po svém. ji také prošlapávám dost klikatě :P
reni já bych zase ráda půst a nedávám ani jeden den - ale vše přijde. teď to nejde...
macík - došla jsem časem k závěru, že jídlo je důležité, ale láska je důležitější. zlobit se na rohlíčky a zmrzlinky - buď ráda že je. děti ji určitě milují. trápila jsem ty své dva makrobiotikou - synek se zamiloval do první, kde dostal klobásu a sekanou(líčil, jak se ta sekaná jí z plechu a jaká je to dobrota), ale jak šel čas vzpomněl si a když bylo ouvej ptal se jak se připravuje to a ono. nechat plynout.
marie já nemluvím o své mamince...tu už nemám a my jsme takové problémy neměly...my si odbyly to špatné už dřív a poslední léta byla jen o vzájemné lásce a podpoře...ani děti nemám a jsem si jistá, že kdybych měla, moji maminku by milovaly....ji měl skoro každej rád :D ...jen jsem narážela na to, kolik kolem sebe mám lidí, co se s rodičema naprosto míjejí a nedokážou to ukočírovat..hlavně ti rodiče..jsou agresivní a urazí se, když si dospělé dítě žije po svém....to je škoda a přišlo mi fajn, že u vás to i přes odlišnost názorů jde tak pěkně...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: marie

Příspěvek od Renáta »

Majka, veľmi dobre ti rozumiem - aj s tou makrobiotikou, bože, ako som ich drezúrovala v žuvaní, až mi povedali, že keď je to už len šťavička, už im to nechutí...
S pôstom sa netráp, je to tak, ako má byť. A vnučka bude mať u teba skvelé prázdniny. :wink:
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: marie

Příspěvek od Marie »

marie já nemluvím o své mamince...tu už nemám a my jsme takové problémy neměly...my si odbyly to špatné už dřív a poslední léta byla jen o vzájemné lásce a podpoře...ani děti nemám a jsem si jistá, že kdybych měla, moji maminku by milovaly....ji měl skoro každej rád :D ...jen jsem narážela na to, kolik kolem sebe mám lidí, co se s rodičema naprosto míjejí a nedokážou to ukočírovat..hlavně ti rodiče..jsou agresivní a urazí se, když si dospělé dítě žije po svém....to je škoda a přišlo mi fajn, že u vás to i přes odlišnost názorů jde tak pěkně...[/quote]

musím sebekriticky přiznat, že k respektu a k neurážení je dlouhá cesta stále jsem jen na začátku - rezervy jsou a velké, když moje nejmilejší mamka se mě dotkne připomínkou co bych měla doporučit a učinit pro své děti(no nebo něčím podobným) vidím rudě a pokládám telefon. ale většinou za chvíli vychladnu a volám zpět a jelikož hovory probíhají večer tak jdeme obě spát usmířené. ještě větší oheň občas mi před očami vyvolá muž - to by bylo na román - říkám, že nepotřebuji žádné filmy - stačí žít s mužem tady a teď.... mám pocit, že kdyby šlo vše hladce a rovně jak chceme-něco bychom vůbec nepochopili jen život a překážky nás jako lidi formují.
Odpovědět