Andacek

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Andacek
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2011 15:17
Bydliště: Oslo, Norsko

Andacek

Příspěvek od Andacek »

Ahoj,

jiz delsi dobu jsem si pohravala s myslenkou udelat nejake zasadni zmeny v me zivotosprave a stylu zivota a v pondeli 14.3.2011 jsem se rozhodla definitivne :) O vasich strankach jsem se dozvedela od meho kamarada, ktery presel na syrovou stravu od ledna 2011 a je moc spokojeny, celkove si tento zivotni styl hodne chvali a neda na nej dopustit...

Vzhledem k tomu, ze v "tom" budu uplne sama (ziji momentalne v Norsku :) ), rada bych se tu seznamila s dalsimi lidmi, kteri mi budou psychickou oporou....A nepochybne budu mit spoustu otazek a nejasnosti na ktere bych se vas rada zeptala.

Jinak o mne: Jsem puvodem z Brna, ale nyni ziji v Oslu, kde pracuji a dalkove studuji. Je mi 26 let. Rada sportuji, ale bohuzel na to mam strasne malo casu :( V zime jezdim na snowboardu, v lete na koleckovych bruslich. Krome toho me bavi tanec a tak jsem zacala chodit do fitka na zumbu, ktere jsem naprosto propadla :)
Andacek
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2011 15:17
Bydliště: Oslo, Norsko

Re: Andacek

Příspěvek od Andacek »

Pokracuji ve svem snazeni, rekla bych, ze se stravuji z 90% raw food. Tech zbyvajicich 10% - cerstve krevety do salatu, sem tam jedno vejce varene. Jak je to vlastne s vejci? Kolik jich mohu snist?
Celkove se citim dobre, prvni 3 dny jsem byla ale pomerne unavena, hlavne odpoledne.... Vcera jsem objevila obchod se zdravou vyzivou a k memu prekvapeni tam meli i nejake ty raw vyrobky! Mela jsem velkou radost, ze i v Norsku neco sezenu, horsi to bude s cenou :) Maji tu hlavne ruzne sladkosti, proteinove tycinky, susene ovoce a prirodni dzusy...Neni toho mnoho, ale aspon neco extra, kdyz cloveka honi mlsna!
Nekde jsem tu v prispevcich cetla, ze ma clovek jit do fitka, aby poznal, ze nesidi v jidle....Nejak jsem nepochopila souvislost? Kdyz je clovek na raw food a pujde cvicit....tak? V cem bude rozdil? Muzete mi to prosim nekdo vysvetlit? Dekuju :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Andacek

Příspěvek od xHardCorex »

Andacek píše:Pokracuji ve svem snazeni, rekla bych, ze se stravuji z 90% raw food. Tech zbyvajicich 10% - cerstve krevety do salatu, sem tam jedno vejce varene. Jak je to vlastne s vejci? Kolik jich mohu snist?
Celkove se citim dobre, prvni 3 dny jsem byla ale pomerne unavena, hlavne odpoledne.... Vcera jsem objevila obchod se zdravou vyzivou a k memu prekvapeni tam meli i nejake ty raw vyrobky! Mela jsem velkou radost, ze i v Norsku neco sezenu, horsi to bude s cenou :) Maji tu hlavne ruzne sladkosti, proteinove tycinky, susene ovoce a prirodni dzusy...Neni toho mnoho, ale aspon neco extra, kdyz cloveka honi mlsna!
Nekde jsem tu v prispevcich cetla, ze ma clovek jit do fitka, aby poznal, ze nesidi v jidle....Nejak jsem nepochopila souvislost? Kdyz je clovek na raw food a pujde cvicit....tak? V cem bude rozdil? Muzete mi to prosim nekdo vysvetlit? Dekuju :)
S tymi vajciami je to na tebe. Niekto ich je aj surove. Neviem ci si ich varis alebo ako ich pripravujes. Ale urcite raz za cas nezaskodia.

Ja osobne ked som zacinal s RAW tak som bol hrozne malatny prve dni. Ale bolo to evidentne tym nizkym kalorickym prijmom. Casom sa to upravi.

Inak tie prirodne stavy budu evidentne pasterizovane tak je v nich skoro vsetko znicene co by tam malo byt. Cize su to zbytocne vyhodene peniaze.

V posilke to slo v celku fajn s RAW stravou. Vykonovo to bolo skoro rovnake ako na varenej strave. Aj ked postupne sila ubudala ale nie o vela.
A urcite ma viac bavilo behat ako dvihat zavazia na surovej stave
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Andacek
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2011 15:17
Bydliště: Oslo, Norsko

Re: Andacek

Příspěvek od Andacek »

Moc dekuju za odpoved! :)

Jeste k tem stavam - prezentuji je v tom obchode jako soucast raw food, mely by to byt jen ciste vytazky z ovoce. Ale chteji za to nekrestanske prachy :shock:

Jinak se priznam, ze ujizdim na morskych plodech, nejim temer vubec cervene maso, kureci velmi velmi malo, ale nedokazu nejist morske plody a ryby...Kdyz si dam jednou za tyden nejake ty krevety anebo slavky, je to ok? Urcite lepsi nez cervene maso, ze?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Andacek

Příspěvek od Sweetie »

urcite lepsi ale maso i rybi vynechat. ted jsem asi mesic ujizdela na dvakrat tejdne syrovy rybe, a zacaly mi varacky problemy, vic padat vlasy ( na ovoci temer bez ztrat), najdu je ve sprse, na hrebenu, a taky jakejsi premenstr. problem, boleni zad a nafouknuti. uz vic neriskuju. proto se tesim na prichazejici jaro, zasoba plodu. ty stavy nemusi bejt pasterizovany, v tescu mi kolega nasel cerstve vylisovanej pomerancovej dzus, ale byl drazsi.
Andacek
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 15, 2011 15:17
Bydliště: Oslo, Norsko

Re: Andacek

Příspěvek od Andacek »

Sweetie píše:urcite lepsi ale maso i rybi vynechat. ted jsem asi mesic ujizdela na dvakrat tejdne syrovy rybe, a zacaly mi varacky problemy, vic padat vlasy ( na ovoci temer bez ztrat), najdu je ve sprse, na hrebenu, a taky jakejsi premenstr. problem, boleni zad a nafouknuti. uz vic neriskuju. proto se tesim na prichazejici jaro, zasoba plodu. ty stavy nemusi bejt pasterizovany, v tescu mi kolega nasel cerstve vylisovanej pomerancovej dzus, ale byl drazsi.

Mmmm, skoda :( Zrovna ty morske plody mam tak rada.... A jeste se mi obcas zasteskne po ryzi... Tu bych asi taky vubec nemela, ze? :(
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Andacek

Příspěvek od xHardCorex »

Andacek píše:

Mmmm, skoda :( Zrovna ty morske plody mam tak rada.... A jeste se mi obcas zasteskne po ryzi... Tu bych asi taky vubec nemela, ze? :(
Najhorsie je ked to beries ako dogmu ze nieco nemozes. To ta bude stale prenasledovat varene jedlo a veci, ktore mas rada. Ja osobne si tiez obcas robim ryzu. Nastruham si na nu karotku a je to pecka.

Najhorsie je odolavat vlastnym chutiam. Kedysi som to tak robil a boli z toho ine patologicke stavy mysle. Prosto ak mam chut tak si dam ale ozaj s mierou + doplnim vo velkej davke surovou stravou.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Andacek

Příspěvek od Yeff »

Andacek píše: Jinak se priznam, ze ujizdim na morskych plodech, nejim temer vubec cervene maso, kureci velmi velmi malo, ale nedokazu nejist morske plody a ryby...
po nejake dobe na raw se zacne ta chut na tyto potraviny ztracet, samotne syrove ryby a plody more bez koreni, dochucovadel a prisad nechutnaji. pak casem zjistis ze ti nikdy nemuze chybet to nac nejprve nepomyslis.
Dneska lidi totiz uz ani skutecnou chut ovoce a zeleniny nepoznaji, nedokazi si predstavit ze by nejaky cas nesolili nebo neprebijeli prirozenou chut jidla nejakym korenim.
Kdyz na to pak clovek prijde tak se dokaze rozplyvat nad obycejnym jablkem nebo melounem, a zjisti ze si odpiral neco tak lahodnyho kvuli nejake "uvarene mrsine"
Odpovědět