lumoska

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tak ja som tu silu vcera aj opat nasla....ale ono ma to asi skusa alebo co.
Dnes nam oznamili, ze nam skracuju semester este o jeden tyzden :shock:
Skusam si hovorit, ze vsetko bude v pohode a budem mat o tyzden skorej klud, ale tazko sa mi pri tom ostava. Sa zblaznili? To len tak?! Nemam rada, ked sa musim takto prisposobovat a veci budu zas nedotiahnute. Rychlo rychlo nieco uhnobane a sup vystavovat :evil: V takych pripadoch mam pocit, zeby som to radsej nikomu neukazovala, ked s tym sama nie som spokojna a nepovazujem to za poriadne spravenu robotu. Najradsej by som odisla teraz az do hodnotenia niekam na zahradu, ale to mi bude prd platne lebo cez vikend a urcite aj pocas tyzdna sa tam nanominuje babka, alebo krstny a to kludom nezavana. A v tomto nasom byte ma ide tiez niekedy rozhodit, ked treba kazdy den upratovat, starat sa o zver a vsetko mozne, coby bolo treba este vylepsit. Plus samozrejme treningy a drahy.....najhorsie je, ze to vsetko mi je prednejsie ako skola a zaroven to vsetko davam stranou a davam prednost skole. Zacarovany kruh, ktoreho zacinam mat plne zuby, ale stale sa neviem odhodlat spravit ten krok a poviem si, ze tento semester to este vydrzim....

Musim sa niak ukludnit, kym pojdem na trening. Nechcem vsetkych nakazit negativnou energiou...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Fajne... som vedela, ze trening mi pomoze :) Uz zas vidim iskierku nadeje, spravim si casovy plan...makat do 2 v noci, vstat o 7. 5 hodin spanku by mohlo stacit na to, aby ked uz bude prituhovat som par noci nemusela spat vobec. Nepojdem na seminar a na Velku noc budem sama doma. Ale nevadi, sak Velkych noci este bude, vsakze.
Aspon papkam pekne 100 pro vita.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Kedy sa ja naucim robit si mensie porcie vecerneho salatu, fajne som sa napraskala...teda este pred 3 hod. a stale som plna.

Podarilo sa mi dnes dokoncit jednu grafiku, zajtra je na plane cely den kresba...
Spravila som si radost kupou tricka a letnych siat, este som chcela aj riflove kratase, ale co uz ked penazenka nepusti. :cry: Vsetko minam na jedlo. :mrgreen:
Drahy zas kupil, na moj podnet v Lidli nas prvy kvazy mixer :D Za 11 eciek. Tvrdsiu zeleninu to len rozseka na jemnucko, ale z bananu, jablka a kiwi mi to spravilo fajnu kasicku 8) Malo by to zvladnut nasekat aj orechy, tak aspon nieco :D Zajtra si skusim na obed v tom mixnut brokolicu s troskou vody. Namova polievocka bude, aspon dufam :)

A este som zabudla, ze sme (tentoraz na podnet draheho) odlozili z cestneho miesta na linke pekarnicku chleba. Kedze som ju uz asi mesiac nepouzila, mily usudil, ze zaberat miesto nemusi :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

mozna te uklidni, nekdo dela 40 hodin tejdne plus dojizdeni denne 50 mil dohromady tam a zpet plus chozeni do skoly tejdne na 6-8 hodin. zbytek se ucit psat disertacku a pripravovat na zkousky. no, neni nalada ani na tricet drepu kolikrat. misto toho radsi rychle vyzehlit nebo jist. nebo se rychle dospat na dalsi uceni.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

neboj Sweetie ja uz som v pohodicke skludnena :) Chvilku som sa nechala rozhodit, ale teraz uz zas robim radsej vsetko s kludom a zakazujem si stresovat sa kvoli skole. Nemam rada, ked sa musim prisposobovat tempu ostatnych (co sa kreslenia tyka), mam vysoke naroky a bohuzial v dnesnej dobe ich mozem aplikovat iba na seba a profaci tiez.Ale tak to je tiez moja vec, ze sa s tym musim tak serkat. Holt, nezijeme v Renesancii ako si na do mnou moj profak na kresbe vzdy povzdychne. Robit abstrakciu, tak mam casu a casu.
Vela strateneho casu ma stal aj zapal pluc, ktory som sice statocne ignorovala, ale pracovat v normalnom tempe som aj tak nedokazala...

S ucenim som nikdy moc problem nemala, ani s pisanim prac. Ja by som napr. velmi rada pracovala popri skole, len to v mojom pripade nejde. Externe studium nasa skola nema, ani nic podobne. Nevadi, bola to moja volba. A moja volba aj bude, ked sa rozhodnem, ze nie je pre moj zivot potrebna, k comu sa priklanam stale viac a viac (aj napriek tym prachom, co ma tie 2 roky tam uz staly....teda mojich rodicov). Kazdopadne tento semester este niak dotiahnem a buduci si planujem ist oddychnut k inemu profakovi :D Ak vobec nastupim...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Chvilka oddychu - este som na tom dobre :mrgreen:
Zacinam mat pocit, ze to mozno aj vsetko stihnem. Stihnem, nic ine mi neostava, tralala

Stopro vita sa mi nedari kazdy den, este stale minam zasoby muky :D Ale nic si z toho nerobim. Narazovy prechod si ja neviem predstavit, ale verim, ze pre niekoho je lepsi. Aspon sa mi dari si uz asi sprvane rozdelit jedlo pocas dna. Zacala som jest viac mensich porcii, namiesto 3 velkych ako som mala vo zvyku a uz ma nenafukuje. Dnes som si kupila tie kratase....o cislo mensie, akoby som brala pred mesiacom. Vaha sa vsak vobec nepohla. Nie zeby som to potrebovala :D Aj tak od rodiny furt pocuvam, ze som chuda...ale to cely zivot, cize pohoda :) Posledne 2 roky som praveze "najtucnejsia" za cely moj zivot, cize ked pojde niake to kilecko dolu v ramci lepsieho vyrysovania nebudem proti. Oproti babam, co bezne vidim na ulici som uplny normal, to vsak doma clovek nevysvetli. Niekedy sa smejem, ze som mimozemstan. Lebo vsetci v mojej blizkej aj dost sirsej rodine maju nadvahu (az obezitu) a ja jedina mam cely zivot podvahu. Uz aj moj 12 rocny brat vazi viac ako ja.
Mozno za to moze aj fakt, ze uz ako mala som mala hrozu z toho ako jedia. Taky uplne maniacky zavislacky pohlad zastrety, dost ma to strasilo vzdy pri stole >:-)
Ani neviem, co ma to tak napadlo...takato uvaha. Asi snaha prist na ine myslienky, nie furt len povinnosti :D No nic, idem na prednasku.

Dodatok: po obhajobach si dam postik, aspon sedmicku.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Haha, dneska bola sranda na treningu...decka su niekedy fakt trieda. Uz viem ako sa zabavit, staci dat cvicit chalanov s babami :D Su uzastny.

Inak som sa dnes nepozerala na KJ, ale na kalorie a to je teda dost rozdiel :D Kalorii necela tisicka, tak som este teraz do seba nadzgala dva banany, jablko a hrst hrozna. Pri mojich fyzickych aktivitach by to chcelo 2-3 000 Kc denne....uz aspon viem preco mi je cely zivot zima :D Tolko som nezjedla urcite ani na varenej strave. Stale som neprisla na to, cim si vynahradit moje oblubene slane mastnoty :delicacy: ...orieskom sa to nedari. Niezeby som pred tym ladovala same chipsy, ci pecene kurata...ale tak aspon raz za tyzden som si nieco take dopriala. To asi ten kaloricky deficit.
Plus som dost prekvapena z toho ako vela teraz riesim jedlo...kedze mi rychlejsie vytravy som schopna jest aj kazde dve hodky...uplny nezvyk, ale ked mam nieco v bruchu aspon nemam ine chute.
Musim si nastudovat, co mam jest, aby sa kalorie zdvihli....lebo to mam dneska este maximalne prejedaci den, som zjedla uz 6 bananov, 3 jablka, 2 kiwi a salat (3 listy salatu, 1 paradajka, stvrtka uhorky, stvrtka cervenej papriky, 3 redkvicky, par oliv a lyzicka oliv. oleja)....zatial asi najvacsi jedacky vykon, co sa mi podaril:D....a nehovorte mi, ze avokado...zatial mi chutilo len pomackane s bananom, na slano vobec :(

Uz sa tesim na ten post :mrgreen:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

na chut slaneho mne pomaha celer. Ci uz bulva, alebo stopkaty.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: lumoska

Příspěvek od Panda »

lumoska píše:...kedze mi rychlejsie vytravy som schopna jest aj kazde dve hodky...
Ovoce profičí žaludkem rychle, během půl až jedné hodinky se dá zas pokračovat.
lumoska píše:...a nehovorte mi, ze avokado...
Když se avokádo nechá dostatečně uzrát (týden), aby bylo máslově měkké, tak je požitek samotné bez ničeho. Bez dostatečného uzrátí je nic moc.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Panda píše:
lumoska píše:...kedze mi rychlejsie vytravy som schopna jest aj kazde dve hodky...
Ovoce profičí žaludkem rychle, během půl až jedné hodinky se dá zas pokračovat.
lumoska píše:...a nehovorte mi, ze avokado...
Když se avokádo nechá dostatečně uzrát (týden), aby bylo máslově měkké, tak je požitek samotné bez ničeho. Bez dostatečného uzrátí je nic moc.

Nj, ja viem, ze prefrci....ale zatial si to v hlavicke mojej krasnej este neviem ujasnit, ze holt budem musiet jest castejsie ako 2-3 x za den....

Joj avokada som mala mekucke ako masielko a nepomohlo im to. Mozno ked sa mi zas raz budu menit chute sa im to podari.

Skusim ten celer, uvidime.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

jdes na to dobre a ze sportujes to bych ti doporucila grahama www.foodnsport.com; tam najdes spoustu rad, a interview. procti si frutariansky koutek, je plnej odkazu. jdi na you tube, tam toho je, e.g. thefruitarian; atd.
kdysi pred temer tremi roky jsem mela problem se zbavit soleni. asi pul roku trvalo odhodlani a ted nevim co tomu pomohlo. proste musela jsem mit v salatu aspon olivy nebo rasy. pak to teda kvuli prirozenosti (to se doctes na foodnsport) odpadlo po precteni si o tom jak to skodi a asi jsem pouzivala himalaj sul ale taky nic moc zmena, az pak asi jsem to vyradila jeden dva dny a uz se k tomu nevratila. dulezity je zacit. je to vehementni rozdil byt bez soli, teda ty anorganicky.vsechno je zlozvyk, muj pritel je vegetarian a treba taky vubec nesoli. misto toho cili, nebo cesnek, bylinky, kery ja nemusim, ale kdyz uz. a vypada mladsi o pet let.
tak si do salatu dej vic rajcat a toho celeru rapiku a treba palivy cili, to by mohlo utlouct chut. paprika je taky pikantni. ja mam rada sladkolyselopalivou kombinaci, nevaham smichat okurky rajcata broskev cili nebo misto ni hrusku, nebo sladky jabko, prelit pomerancem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, asi mas pravdu s tou soli. Ale moc si nedokazu predstavit jak by nekdo mohl prestat solit raz naraz. Mozna to vidim zbytecne subjektivne protoze sama kdyz uz se zvrhnu, tak na necem slanem. A o tom to je. Clovek leta zvykly na standard nebo vegetarianskou stravu je zvykly na slane dobroty. Uz to je pro telo i pro jazyk tezky sok, ze misto napr. pizzy (at si kazdy doplni sve vlastni slabiny) by melo nadozivoti chroupat listi a ovoce. Budiz, syrove je dobre. Ovsem ten prechod je dost drasticky i bez vynechani soli, s detoxem a se vsim. Osobne jsem zastance spis neprilis nasilneho prechodu, pokud to neni vylozene ze zdravotnich duvodu, kde se musi jednat rychle. Aniz bych tu chtela vyzdvihovat slane olivy ci kozi syr, ve chvili pokuseni na neco mnohem horsiho jsou k nezaplaceni (v salate). Mockrat me zachranily, a obcas taky ne :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

aha, je zajimavy jak u kazdyho funguje psychika jinak, ja to treba mam radikalni, bud se vyvaruju, nebo snim cely koleno:) teda kdyz uz v tom jedu se vsim vsudy. a to uz musi bejt tak jednou za dva roky. jinak cim min nebo zero, tim lip, lehcejc se to ustane. ted k tomu jeste pripocist ty dalekosahly konsekvence, otoky, prujmy, nez se telo da zas dohromady. proste u me je jist vareny cista zavislost na tuku, soli, adiktivech, cukru, to uz je jedno jestli ve stejku, polivce, nebo buchtickach se sodo. a ty zavislosti je lepsi predejit. a kdyz uz tak v minimalnim mnozstvi ktery se da jeste ustat. s prestanim solit jsem musela opravdu ze dne na den, kdy jsem si neposolila salat. to byla jedina sul dne, a jakou jsem na ni mela zavislost. a to ji byla jen spicka lzicky.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Nechci se zastavat soli, i kdyz jako tvor moremilny se ji neminim vzdat na 100%. Spis mensi uvaha na tema zavislosti. Jakozto byvaly kurak nedam dopustit na nicotinove zvykacky ci naplasti. Sveho casu mi pomohly relativne bezbolestne prejit ze stavu zavislosti do stavu kdy mam na vyber. Bez abstaku apod., diky cemuz dnes nekourim.

U jidla to tak nikdy nebylo, jako dlouhodobe nejefektivnejsi se ukazalo byt postupne odvykani, jedna vec za druhou. Dokud to bylo dusledne a postupne, fungovalo to. Jakmile jsem se to snazila perfekcionisticky popohnat askezi, vyustilo to v (cesky nevim) craving, chvili krecovite sebeovladani s naslednym obzerstvim nejhorsiho druhu. Proste se to musi postupne. Pri vsi ucte k lidem co dokazali prejit z fastfoodu na bezchybne vita, vetsinou k tomu meli vazne duvody. Taky jsem se ja zavislak dokazala postit 42 dni kdyz mi slo o kejhak, to o nicem nevypovida. Clovek co je zdravotne v pohode by mel v prvni rade usetrit telo soku, a teprv potom to ladit vys a vys. Ona uz si to Lumoska nejak prebere, predpokladam ze kriticke mysleni zde snad nechybi :)

Jinak, Sweetie, tez jsem z tech kdo jsou schopni nejist skoro nic nebo sezrat cele (koleno ne jezto mi nejede, ovsem pizzy i 2 velke naraz :lol: )
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: lumoska

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...jako dlouhodobe nejefektivnejsi se ukazalo byt postupne odvykani,...
Bude to hodně individuální. U mne zas naopak fungují líp ty skokové změny. Pomalé postupné se mi nedaří udržet. Když dělám skokové změny, tak sice dochází k úletům (fáze obžerství), ale jsou časem stále méně časté a stále slabší, takže výsledně dochází k tomu odvykání také. U mne rychleji než postupným odvykáním. Hlavně asi proto, že mě negativní projevy při úletu přesvědčují o správnosti cesty. Čili je to asi otázka toho jakým způsobem komu funguje psychika, obě varianty mohou fungovat.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Ono to zas neni take, zeby som mala neviem ake abstaky. To vobec nie, len si tak na to spomeniem, zeby som si dala nieco mastnejsie. Salaty si inak nijak nesolim... su v nich iba tie olivy. Mne je len vtipne, ako na to casto teraz myslim...bola som zvyknuta jedlo vobec neriesit, jednoducho som ho brala iba ako nutnost na prezitie. Ako mala som bola prirodzeny vitarian, nastupom skolskej dochadzky som sa vsak nechala zvrhnut s davom. V skolke som sa este drzala :D odvtedy som vzdy vravela, ze raz sa k tomu vratim a ten cas prisiel teraz....mienim to dodrzat, pamatam si ako mi bolo dobre :D

Ja sportujem cely zivot...od 5 do 10 balet (to boli ine hardcor treningy, kazdy den)...potom som mala asi polrocny ulet na sportovom karate....potom mi kvoli chrbtu zakazali telesnu a vela sportovych aktivit. No jediny kto vzdy isiel reprezentovat skolu z bab (hlavne v behu) som bola ja :D Bola som na piatich skolach, vsade som bola uvolnena z telocviku a vsade som vyhravala zavody. Cvicit mi holt nikto nezakaze :mrgreen: a teraz od 16 praktikujem bojove umenie (tiez nesie nazov karate, ale od sportovych ma dost daleko), vdako tomu som objavila qi gongy, zen a rozne ine techniky. Uz dva roky teraz vediem jednu z nasich dojo v BA...kondicne cvicenia tam vsak samozrejme mame a doplnam si ich hlavne aj doma. Pred 3 rokmi mi ortopedicka uznala, ze mozem robit co chcem...lebo mi to evidentne drzi chrbat po kope, odvtedy som tam uz nepachla (a to mi hrozili operaciou) a pred pol rokom som u jednej maserky zistila, ze za moje vychylene stavce moze posunuty bedrovy klb...co mi vraj pri porode vyklbili nohu. Ortopedicka nam sice oznamila, ze mam jednu nohu o 1 cm dlhsiu, ale nezmienila pricinu, ani ze sa to da lahko napravit spat. Takze klb mam uz na mieste a pracujem na uplnom uzdraveni chrbta.

Chcela by som vsak v blizkej buducnosti navysit svoje vykony (ako bez tazkosti zabehnut maraton a pod.), preto si teraz na prechode na vita chcem ustriehnut, aby telo malo dostatok paliva.

Inak na vita som sa rozhodla "vratit" hlavne, aby som si dala konecne do kopy psychiku a vratila sa mi v plnej miere vnimavost. A este som chcela prestat jest maso a varena vege strava sa mi nejavila ako dostatocna alternativa...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Beriem to vsak aj tak, ze vita mi zvertikalizuje cakry...cchi bude lepsie prudit telom a nebudem potrebovat ako palivo tolko kalorii, ako sa uvadza.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

joj....dnes sme mali zatial najlepsie ranajky :!: Nasla som odpoved, aka potravina dostatocne cloveka zasyti na dlhsiu dobu :D KOKOS

Mixla som cely kokos aj s vodou a dva banany do toho....najedla som sa ja, priatel a aj Jerry (civavak) :delicacy: Vsetci traja sme svorne odfukovali a dalsie jedlo si dali az teraz. Je to vazne syte, na buduce si musim dat menej. Ranajky pre troch v hodnote do 1 eura, tak sa mi to paci :D

Na obed som bola s mamou v restike, kde som odolala nieco si objednat, nebola som hladna vobec...ale doma si ma to naslo. Preco musim tak dobre varit? potom sa tomu neda odolat :P Fajne rizotko.
Vyrobila som orieskove gulicky, zajtra vezmem na chatu...este im napecem jablkovy kolac a slany posuch (oni nech do seba tlacia cesto, ja budem mat gulicky:D) Tym by som uz snad mohla minut vsetku zvysujucu muku.
Este som velmi zvedava ako zvladnem velku noc :? Kedze asi pojdem s priatelom k jeho rodicom, aj napriek skolskym nestihackam. Ale on ide o dva dni skor a slubil mi, ze doma zariadi, aby to vsetci akceptovali a nedrazdili ma. No som zvedava....

Zajtra bude trener tiez urco robit jeho vege gulas, z ktoreho si budem musiet nieco dat v ramci skupiny. Este mi aj mamka hlasila, ze tatko sa mi chysta varit specialny obed, kedze ich konecne pridem zajtra kuk....nevadi z kazdeho si troska uzdibnem, aby sa nikto neurazil a zvysok si dojem po svojom...

V pondelok hodnotenie kresby, tak idem kreslit :roll:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Chatu aj navstevu rodicov som prezila celkom dobre:) Samozrejme sa prevalilo aj moje vita rozhodnutie...trenerov to dost prekvapilo, ale neboli proti. Iba sa pytali, co ma k tomu vedie a ci mam niekoho kto ma s tym dlhorocne skusenosti, hm. A jasne potom varovania, ze si mam davat pozor a neni to sranda. Treba vediet spravne kombinovat a hlavne, ze sa mi budu urcite otvarat aj rozne psychicke bloky....tak som ich upokojila, ze s tym vsetkym ratam a som si toho vedoma. Urcite ma caka par mesiacov podrobneho pozorovania (v dobrom:) )
Tak dufam, ze sa mi podari uspesne sa so vsetkym vysporiadat a budem uz moct rozdavat iba pozitivne skusenosti a svetlo:)
Trener inak vravel, ze on sa casom k tomu chce prepracovat tiez, ale on na to ide postupne. Najskor vegeterianstvo....kym sa telo zvykne na stravu bez masa a vyriesa sa s tym spojene veci a takto postupne skoncit na vita. A este ze kym si sam nepestuje, tak v tom moc velky vyznam nevidi...
Este som sa dozvedela aj zaujimave info, ze vela krat spominany obranny mechanizmus tela voci varenemu (tvorba bielych krviniek) sa tyka iba varenia na elektrine, indukcnych doskach a pod., ze vraj ked je strava varena na normalnom ohni k tymto reakciam neprichadza. To vsak nic nemeni na fakte, ze stale to jedlo varenim straca aj tu trochu zivin, co v dnesnej dobe ma. Aspon podla mna.
Chcela by som skusit ist asi podla Grahama zo zaciatku, kym budem schopna rozoznavat, co mi robi dobre a co nie. Asi si to budem musiet zapisovat, ze na co ako reaugujem.

No nic, zajtra hodnotenie kresby...v ramci pauzicky som sem nakukla a idem pokracovat v makani. Do rana este casu dost:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

mne uz 80/10/10 nestaci, jedu 90/05/05 :) a je to jeste lepci.vareny je spatny, kdyz mi po nem je spatne jeste tri dny. a pripravili ti syrovou stravu nebo jsi hladovela? :)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

mala som nabalenu zeleninku aj ovocie. A mamka mala doma este uplne perfektne paradajky...na trhu kupila, no ta chut bola uzastna. proste zo zahradky :delicacy:

Fuha, ta fakt obdivujem, co sa stravy tyka :) Ja som Grahama este ani necitala, lebo anglicky tak dobre neviem....ale vsade je o 80 10 10 dost popisane a vysvetlovane, tak aspon z toho no. Potrebujem naozaj niaky dobry zaklad, nieco coho sa zo zaciatku drzat, aby som nenarobila viac skody ako osohu a casom snad odpozorujem, co je pre mna naj.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Kresba uspesne za mnou :) Tesim sa.
Plus dnes uplne prirodzene postik. Cely den vobec neprisiel hlad. Mozno to je tym, ze som vobec nespala. Inak mi zvykne aspon skvrkat v bruchu:D
Spravila som super nakup, takze na ranajky sa tesim aj ked hladna stale nie som :D

Cize dvakrat uspesny den a mozem ist spat m:-)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

zaklad je ovozel co tak muzu poradit z trilety zkusenosti. vse navic je zatez,ale kdo je perfektni kazdej den, moje slabost je vino, ten alkohol. kyselej blevajs :) a caj v praci kterej se mi vlastne uplne hnusi.
neprecetla jsem jedinou knihu, zdroj myho 'nasmerovani' je internet, a to z casovych duvodu. verim lidem, fotkam, videum. precetla jsem par blogu, interviews, projela par online knih, clanku, a wolkera. mym hlavnim mediem je vitarian. bez neho bych tento smer nepoznala nebo mozna za dyl.
takze jeden muze nacist teorii,ale ostatek je na cloveku, jeho vnimani a zkusenostem. je potreba praktikovat a pozorovat. pri tom odlehcovani :)
at se kresba dari. ja jsem vcera taky studovala a dneska pokracovani pokud neusnu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

Switulo a Tobe alkac neprobudi chute na sytejsi jidlo? Me porad k alkoholu pasuje nejaky tuk, aspon teda orisek...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

sweetie...uplne suhlasim:) Tesim sa az budem vediet sama rozlisit, co je pre mna vhodne. A dakujem kresba je uz ohodnotena, este zmaknem atelierovu pracu a mam pokoj. (teoreticke skusky su uz len bonus:D)
Tebe nech sa tiez podari vsetko dokoncit vcas a s co najvacsim kludom :wink:

Tento tyzden zatial nic nevita, citim sa fajn...velmi mi pomohol aj pondelnajsi post. Myslim, ze po tej planovanej sedmicke uz nebudem mat ziadne chute. Ovocie a zelenina mi chuti ovela viac, ako varene. Dost sa v tom vyzivam :D
Nestavim, ani neklickujem...tak dufam, ze to nie je az taky problem. Investovat majetok do odstavovaca sa mi nechce...a klickom som zatial na chut neprisla, aj ked v salate by sa stratili.
Dokonca zacinam objavovat sol v jedle, ten zeler je uzastny!...a vcera mi prisli fakt slane sharry paradajky :shock:

Vyrabam mame jablecny dort vitarian ...dufam, ze bude chutit. Ja sa nanho dost tesim dneska :delicacy:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tak posielam ukazku dnesnej uz spominanej jablckovej torty...aj ked bola viac bananova ako jablkova:D
Aj napriek nevhodnej kombinacii s orechami bola super :delicacy: Raz za cas to snad cloveku neublizi :wink:

Mamka mi ju vychvalila do neba....sa jej pacilo hlavne, ze tam neni ziadny cukor, kedze ma okrem ineho aj tu cukrovku. Sme si fajne pokecali aj pri torticke. Vravela, ze ju hneva, ze na vela veci prichadza az teraz hlavne cezo mna. A tak ja vravim, ze vsetko pride vzdy v ten spravny cas :)
Nesmierne ma vsak tesi, ze som z najblizsej rodiny podporovana. Som sa dozvedela, ze ako malej mi skladovali vsetko, co som lubila z luky a z lesa papat, aby som aj doma mala :D :D :D Aj ked tatko v sobotu pokusal s klobaskou a neviem cim, ale on iba tak skusa, ze ci naozaj nechcem :)
Som jej kupila este encyklopediu homeopatie (mama uz roky homeopaticky fanusik) a vyzera to fakt na super knizku, asi si ju nafotim aspon 8)
Přílohy
20042011288.jpg
(191.47 KiB) Staženo 1 x
20042011275.JPG
20042011275.JPG (103.71 KiB) Zobrazeno 10637 x
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

lumoska píše:...Vravela, ze ju hneva, ze na vela veci prichadza az teraz hlavne cezo mna...
Uzasne, ked si rozumny rodic uvedomi, ze nie on sustavne uci dieta, ale rovnako aj dieta jeho. ;)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Presne :wink: No nam to mamka stale opakuje, co vsetko sme jej dali do zivota a ona nam zas nikdy nepovedala, ze sa nieco neda, neexistuje to, alebo co ja viem co...
Ked sa tak zamyslim, nemohla som si vybrat lepsie prostredie pre detstvo. Jasne clovek by mohol najst mnoho negativ. Ale pre to, co uz teraz viem, ze chcem v zivote dosiahnut, si nemozem ani zelat lepsie podmienky.

Minule sa ma trener pytal ci som stastna...odpovedala som, ze v samej podstate vnutri som. A to je dolezite....ostatne povrchne talafatky to nijak neovplyvnuju. Mozno tak v hlave. Tesim sa, ze som si to konecne na plno uvedomila 8)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Cely tyzden zatial stopro vita. Tesim sa z toho. Citim sa dobre :wink:
Prichadza vsak skusky cas, idem za chvilu na vlak smer daleky vychod. Na sviatky ku "svokrovcom" . Nebojim sa ani tak chuti na varene, ako neprajnych poznamok. Samotna najblizsia draheho rodina bude zrejme v pohode, ale budu tam aj jeho sesternice a tie vedia byt dost ustipacne. Nevadi...verim, ze sa ovladnem. Trenovana by som mala byt uz dost. Prietel tiez uz jedava v podstate iba varene obedy a sem tam niaky chleba. Prenho obrovska zmena. No som zvedava, prinajhorsom poviem, ze sa mi zhorsil stav celiakie a varene mi netravi :D :D :D
A mozno bude vsetko v pohodicke a mam zbytocne predsudky...

Tesim sa na krasnu prirodu a ticho....sadnem si vonku do travicky a budem si kreslit. 8)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

Samira píše:
lumoska píše:...Vravela, ze ju hneva, ze na vela veci prichadza az teraz hlavne cezo mna...
Uzasne, ked si rozumny rodic uvedomi, ze nie on sustavne uci dieta, ale rovnako aj dieta jeho. ;)
to mi primnelo myho tatu, jak vzdycky pri nasich kradmych pohledech s brachou glosoval 'Nase deti nikdy nepochopi, jak tak genialni deti jako jsou oni dva muzou mit tak debilni rodice' :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

tak at se s pritelem navzajem podporite. torta moc pekna, to chce zverejnit ve vitakucharce.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Vdaka Sweetie :) Podporovali sme sa.

Tak som doma, sviatky su uspesne za namy. Prebehlo to celkom fajn, nikto do mna nerypal ani nic....spokojnost. So sebou som tiez spokojna, nedala som si ani majonezovy salat....nic. Dnes som si dala trosku udeneho uz cestou domov, potrebovala som sa niak uzemnit....mala som sice zbaleny salat, ale nezaberal :D V nedelu sme boli aj v kostole kosik posvatit...celkom srandovna tradicia. Ja som im zas rozhadzala sladkosti po zahrade, co stratil velkonocny zajacik cestou a pozbierali ich celkom radi :D Musim uznat, ze draheho rodicia a rodina to zobrala v pohodke. Jeho mamka len hovorila, ze kedysi si nemohli dovolit jest tolko ovocia, ale ze dnes mozu a tak nevidi dovod nevyuzit moznost...
Jedine co mi nepreslo bol planovany dnesny post....na obed som to vzdala a poslusne som si dala misku ovocia. Nevadi :)
Do stvrtka sa nechystam ist spat, kedze vazne nestiham...spravila som menje ako som cakala :( Mam z toho nervy, ked vsetkym staci mat hotovo v nedelu a my musime uz vo stvrtok...ale v piatok mozem potom uz cely prespat....tak mam pred ocami tuto vidinu a snad to pojde lepsie. Uz to musim dako vydrzat. Chcela som si pospat cestou, ale kedze sme isli autom s prietelovym bratom, tak sa oddych nekonal. Skor 8 hodinove tuc tac na plno a fajcenie v aute...preto som si aj v ramci vyrovnavania sil dala aj kusok toho udeneho ku salatu a par syrovyvh korbacikov. A pokusila som sa cas vyuzit aspon citanim tunajsieho vlakna o poste :mrgreen: Inak som rada, ze nas odviezol a ked sa clovek naladi na spravnu vlnovu dlzku ostatnich uz mu nic neprekaza :wink:

Este dodam, ze si zacinam vsimat ako sa mi zlepsuje vnimavost...aj tyzden bez masa robi svoje :P Samozrejme podobne vnimam okolie aj za pomoci inych sposobov, ale takto v podstate bez roboty sa mi to paci viacej. Proste ako za mlada. Cez vikend po dospati deficitu sa pustim konecne do toho Malachova..

Tak sa este trosku vzkriesim z tej cesty a ide sa makat :?
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tesim sa na piatok :!:
Tesim sa na spanok :!:
Tesim sa na to ako si upracem byt :!:
Tesim sa ako si kludne sadnem s milasikom a bude mi ukradnuty cely svet :!:
Tesim sa na knihy :!:

TESIM SA NA CVICENIE :!: :!: :!:

uz len dva dni sa nevyspim a je to tu.... :mrgreen:

najblizsie sa tesim, ze sa zajtra uz naozaj nebudem prejedat. Nikdy som nervicky nezajedala...neviem preco je tomu teraz tak :roll:
A jasne...Tesim sa na Pôst :!: ...aj ked ta sedmicka to asi nebude, lebo dalsi vikend mam seminar pre decka, ale zas ked to pojde ok a nebudem unavena, alebo nieco mozno to potiahnem...deckam bude asi jedno ci papam, alebo nie. Uvidime, ako sa budem citit. :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

jak ja ti rozumim, jenze s rozdilem ze uz nic nevnimam, a budu v tomto stavu do konce kvetna a pak o stupen lepe do zacatku srpna.
preju hodne vule, hlavne spi jestli muzes, jez co chces zrovna jist ale at telo netrpi to se pak neda delat. potom treba potopa:)
taky se tesim az si vyzehlim, dojdu k holici, a taky treba presadim kytku, donutim nekoho mi navrtat police a asi uklidim dum, pac zrovna tu mam stavitele, od toho vyplaveni o vanocich se od sousedu porad chyta vlhko a plisen, tak zas omitaj zed a budou delat novou podlahu v koupelne, je vsude sajrajt ach jo.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pekne. Mna drzi len ta vidina skoreho konca a je mi uplne fuk jak to dopadne.
Mas toho teda este dost pred sebou...priatel tiez konci skolu tento rok. Diplomovka, statnice, praca....doma sedime kazdy vo svojom kute a neverbalne sa podporujeme :D
Ja zas teraz kreslim aj v noci...priatel si da masku na oci a ja si mozem v klude svietit. Uz celkom dost citim chrbat, jak len sedim na zadku cely den a noc...oci uplne v prdeli, lebo sa pozeram cely cas aj na monitor, kde mam predlohu. Ale asi to tuto noc nedam uplne bez spanku. Je to celkom aj psychicka zataz....chcelo by to dobre prefackat :mrgreen:

Sweetie hlavne sa tes, ako budes mat doma pekne potom. Fu a upravu vlasov mi ani nespominaj....to mi tiez treba celkom urgentne
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Uz som sa vyspinkala...uz som stastna :D Este dorabam niake detaily, kedze instalujeme az v pondelok, ale uz spiiiim :P
Vyziadalo si to aj mensie ulety na varenom, ale nic zle si z toho nevyvodzujem. Nervom to pomohlo :D

Dnes je dnik velmi pekny....zacalo hokejove sialenstvo, prebehla kralovska svadba. Dobry datum zrejme ten dnesok....musim si to pozriet z numerologickeho hladiska niekedy.
Hlavne som papkala tak akurat a neprejedala sa uz konecne. Na tie kalorie uz kaslem, ked sa ich snazim vyhnat nad 1000 tak to ide na silu a prejedny zaludok sa neciti dobre.

Vsimla som si, ze uz vobec nemavam zlty moc...uplne priezracna voda so mna vychadza iba. Inak trpi iba tvar stale...vyrazky som v puberte nemala a teraz...dufam, ze sa spina vyplavi rychlo, uz sa mi ten vyhadzany ksicht moc nepaci.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

A este sa musim pochvalit, ze som si dnes kupila bio susene banany.....moja zatial najlepsia alternativa chipsov:D Nikdy som to sirenie z bezneho stanku zo susenim ovocim necitila, ale minule teda ano :shock: Som si dala asi 3 a myslela som, ze mi to zozerie jazyk, fuj...neviem ci boli len viac posirene, alebo to zacinam viac citit, ale uz nikdy viac. Bio srandy su dost drahe, aspon to budem jest iba prilezitostne. :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Ham a mňam:
4 banany, 2 jablka, maly strapec hrozna, 3 kiwi, mak...este bude salat na veceru, k hokeju:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dnes som sama vstala asi o siedmej:D..som nadavala, ze ked konecne mozem spat, tak sa mi nechce:)
Bola som niaka nabudena, tak som si isla zabehat...5 km - plus minus 25 min.
Mrte tempo po tyzdni nehybania sa, ale aj ked mi islo srdce z hrude vyskocit donutila som sa nespomalit:D Fajna rozcvicka pred ranajkami.
Obed u draheho familie...chcela som si spravit kokos, ale bol skysnuty :cry: , tak bolo avokado s bananom a pomaranc. Oni do seba tlacili holubky a zapecene maso so syrom, plus ryza...nijak zvlast ma to nelakalo. Aspon nema nikto namietky...co z mojej strany, ked na to pride babka, alebo krstni rodicia tak si urcite nieco vypocujem. Nevadi prinajhorsom im poviem, nech sa pozru ako vyzeraju oni a ako ja a kto ma asi vacsie pravo tomu druhemu hovorit do vyzivy :D :D

Pri mesacnej navsteve ma vsak brucho stale boli :? ...to ked sa mi podari eliminovat budem uplne happy:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

dnes len na ovoci, ako odlahcujuci dnik pred postom. Tak som sa rozhodla a zajtra idem do toho...davam si ciel minimalne 3 dni, potom uvidim podla situacie....
Bude to zaujimave tak ci tak...zajtra instalacia, v utorok obhajoby hm. Ale myslim ze tie tri dniky zvladnem. Je pravda, ze od poslednej mojej sedmicky preslo asi 5 rokov a to sa ani nerata, bola som chora a mohla som cely cas lezat v posteli:D Uz som zvladla aj na plno odcvicit 8 hodin a nejest cely den....uplne volno nebudem mat v dohladnom case nikdy, takze je uplne jedno kedy si post naplanujem. Vzdy tam bude cez vikend zasahovat niaky seminar a cez tyzden treningy a tento mesiac musim vazne zamakat, aby som dohnala vynechane vlastne treningy kvoli skole (na treningy som chodila iba ako trenerka, treningy kde by som ja cvicila a trenoval niekto iny pri skole stiham velmi zriedkavo)
Pracu stale nemam :(
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

To je zvlastne, vcera som Ti sem pisala nejaky prudko vtipny komentar a zmizol, asi som ho neodoslala, alebo neviem :(
Tak znova:
lumoska píše:...ale aj ked mi islo srdce z hrude vyskocit donutila som sa nespomalit:D
Kamos maratonec hovori, ze zacne rychlo a ked uz nevladze, tak prida :)
lumoska píše:...davam si ciel minimalne 3 dni, potom uvidim podla situacie....
Drzim palce, mna teraz prisampet nikto neprinuti na post!
Chlipem tu mixnute banany so zelenou burinou zo zahrady a chrochtam blahom.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: lumoska

Příspěvek od culka »

Samira píše: mna teraz prisampet nikto neprinuti na post!
Pod toto sa mozem aj podpisat. Mali by ste vidiet jej vykruteny ksicht na vsetky svetove strany, len ked som sa o trojecke zmienila.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

culka píše:
Samira píše: mna teraz prisampet nikto neprinuti na post!
Pod toto sa mozem aj podpisat. Mali by ste vidiet jej vykruteny ksicht na vsetky svetove strany, len ked som sa o trojecke zmienila.
Pandicek, kde si? Vidis, uz zacinaju aj reci jedna na druhu :D Ale dievca neklame a ani neprehana ;)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Uz papam :D ....dala som 36, no skratka som sa vcera poobede uz najedla...hladna som nebola a bolo by to cele celkom fajn, keby som nemala tolko stresu a behaciek. V pondelok som bola na sucho...ale vcera sa mi motala dost hlava pri prudsich pohyboch a na treningu si odpadnut dovolit nemozem :D Inak mi bolo prijemne teplo, rano som citila brnenie v koncatinach a potom prisla velka ulava a teplucko do nich. Myslim, ze pri dlhsom poste by sa mi uplne spriechodnilo prudenie ci uz energie, alebo krvi....dokonca si myslim, zeby odisla aj cysta na pravom vajecniku...druhy den som ju zacala citit. No nic, ked budem mat niekedy moznost si spravit tyzden len pre seba, kde sa sice hybat budem, ale len tolko co mi spravi dobre, tak do toho urcite pojdem na dlhsie. V moje bezne dni sa to moc neda, jednicky - 36 kazdy tyzden...aj to bude na uzitok podla mna.
Obhajoby mam za sebou, este teoreticke skusky...teraz si musim najst uz pracu konecne, aby som mohla prispievat do domacnosti aj ja, kedze mi bolo povedane, ze som si bez opyatania zmenila stravu a naklady na jedlo stiupli a nikto ich nedoplna:?
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: lumoska

Příspěvek od buc11 »

lumoska píše:Uz papam :D ....dala som 36, no skratka som sa vcera poobede uz najedla...hladna som nebola a bolo by to cele celkom fajn, keby som nemala tolko stresu a behaciek. V pondelok som bola na sucho...ale vcera sa mi motala dost hlava pri prudsich pohyboch a na treningu si odpadnut dovolit nemozem :D Inak mi bolo prijemne teplo, rano som citila brnenie v koncatinach a potom prisla velka ulava a teplucko do nich. Myslim, ze pri dlhsom poste by sa mi uplne spriechodnilo prudenie ci uz energie, alebo krvi....dokonca si myslim, zeby odisla aj cysta na pravom vajecniku...druhy den som ju zacala citit. No nic, ked budem mat niekedy moznost si spravit tyzden len pre seba, kde sa sice hybat budem, ale len tolko co mi spravi dobre, tak do toho urcite pojdem na dlhsie. V moje bezne dni sa to moc neda, jednicky - 36 kazdy tyzden...aj to bude na uzitok podla mna.
Obhajoby mam za sebou, este teoreticke skusky...teraz si musim najst uz pracu konecne, aby som mohla prispievat do domacnosti aj ja, kedze mi bolo povedane, ze som si bez opyatania zmenila stravu a naklady na jedlo stiupli a nikto ich nedoplna:?
36ky skvělé, hlavně jakmile skončí, i když suproové až 24 h po, včerejší běh byl dost útrpný
čudné, už jen odhalení stresového rozpoložení, by mělo vést k jeho retransformaci
cystování a vyrazkování jsou již docela dostatečné stimuly k pokračování očišťování a upřednostnil bych to před se zaměstnáváním, toho si člověk užije ještě dost
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

buc11 píše:36ky skvělé, hlavně jakmile skončí, i když suproové až 24 h po, včerejší běh byl dost útrpný
čudné, už jen odhalení stresového rozpoložení, by mělo vést k jeho retransformaci
cystování a vyrazkování jsou již docela dostatečné stimuly k pokračování očišťování a upřednostnil bych to před se zaměstnáváním, toho si člověk užije ještě dost
Ja by som to uprednostnila tiez, ale nezijem sama...zivia ma rodicia a priatel a ked chcem aby aj on bol raz stopro vita, tak potrebujeme druhy prijem, aj z inych dovodov samozrejme.Tesim sa z moznosti a podpory, co mam...niekto nema ani to. Odhalovanie kadecoho prebieha nonstop uz par rokov:D...chcelo by to po dlhsom case niake konstalacie.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

dnes: 5 bananov, 2 jablka, strapec hrozna, stvrtka ananasu, dve mrkvy, hrst mandli, salat: hlavkac, paradajka, paprika, jarna cibulka

vcera: 3 banany, asi pol kila jahod, strapec hrozna, salat: kapusta, 2 paradajky, jarna cibulka, redkvicka, olivy
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

vcera: 3 banany, 2 jablka, 5 kiwi, strapec hrozna, salat 1: hlavkac, paradajka, redkvicka, olivy...salat 2: cinska kapusta, rukola, paradajka, paprika, redkvicky, stopkaty zeler, olivy
- 4 bryndzove pirohy
- 1 kusok kolaca s cucoriedkami
....ochutnavala som, co som to vlastne navarila:D


Na smeinar sa nejde (prihlasili sa iba asi 3 deti, to sa neoplati). Takze sa mi zrazu celkom prijemne uvolnil vikend....mozem si konecne doupratovat byt, pretriedit veci a pod. :mrgreen:
Dnes je v plane kadernicka a vecer zburanie Bratislavy v podobe zapasu Cesko : Slovensko ...mohli by ste nam dopriat aspon remizu, vy uz mate bodov dost :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

3 banany, 3 kiwi, hrozno, jablko, salat: cinska kapusta, rukola, hlavkac, paradajka, paprika, redkvicky
hrst vlasskych orechov

Po pol roku u kadernicky mensi zdrb, ale uz zas vyzeram ako clovek. :)
Tak a ideme ku kamosom pozret si tu sialenost :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: lumoska

Příspěvek od Sweetie »

tak at to dame :D
Odpovědět