lumoska

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

lumoska

Příspěvek od Janek »

Tve sebevedomi bych chtel mit, nejsi nahodou blizenec nebo ryba?

Ad puvodni video - tak jsem to dokoukal a v komentarich jsou tam zajimave hlody, v kontrastu proti prvnimu jiny (Merlin) uvadi, ze Reiki a Joga zamezi bycerpani organismu...

Priklad o vylezeni z jeskyne, jaky uvadi pan Sevcik jako existenci "boha", je asi jako pouzit namesicnost jako existenci boha...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Ani jedno.:-)
Neni astrologia mimo tvoje chapanie sveta?
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Ty ses rychla... Astrologie neni mimo me chapani sveta.

Nestacil jsem ani doplnit, ze pan na videu tvrdi, ze u korene homeopatik stal clovek zabyvajici se spiritismem a okultismem... Dale je video useknute, konci na 2:40:52 :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Tak nevim, kam to mam dat, dam to sem:

Vychova deti a prace (z pohledu chlapu)...

http://data.petrmara.com/snidane/Snidane_Deti.m4v
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Čauky mňauky. :br

Novinky od nás: dieťa chodí už skoro dva mesiace, nestíham za ním. Druhé, respektíve tretie dieťa je ešte stále vo hviezdach. Stravujeme sa prevažne vege. V zime asi zase nabehneme na bedničkový systém. Muž má novú robotu a opäť sa sťahujeme.
Jo a mala som sa možnosť cez leto spoznať s jednými známimi vitariánmi, ktorí nie sú až takí vitariáni.:D Asi ako všetci.:) Menovať nebudem, ale bola sranda.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

Mnauky, tak domek jste vzdali definitivne kvuli praci ? Nebo bude nejaky jiny, jinde ? :)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

práca, financie, nehostinné prostredie....asi všetko dokopy. :wink:
a možno časom bude aj inde, neviem. Drahý bude mať prácu štýlom, že kde je projekt je aj on....čiže ho môžu kludne aj na 3-4 roky poslať do zahraničia, potom zase inde a my budem s ním pekne.
Každopádne na dôchodok snívame o dreveničke niekde pri lese... m:-)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

Tak at vam to klapne, mlada rodina potrebuje korunky, to se neda svitit, taky jsem lital do prace na 3 smeny kdyz byly decka uplne maly se zenou doma:).
Se drzte:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Cepheusi, to jen od ceska na vychod lide sedi pul zivota na prdeli, jinde se zkratka stehujintreba kazdy rok...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Držím palce!
Jak jinak zdravotně už všechno dobré?

Já se stěhuju ráda (z bytu do bytu pár set metrů), ale jak má člověk (rád) zahradu, už je to horší, o nějaké ty kilometry jinam, stromy si s sebou neodvezu, vylepšenou půdu na terra pretu taky ne :lol: Takže můj ideál je určitě pečovat o kus země kontinuálně celoživotně, no ale práce a peníze jsou holt potřeba taky :(
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dakujem.:) Zdravotne je to uz lepsie....akurat ma chrbat bolieva, lebo synator ma okolo 13 kg a uz je to celkom dost na mna. A dieru v bruchu mam furt.....kamaratka si ten pupocny pruh isla dat operovat teraz. Ja som to chcela riesit az po druhom porode, ale asi si najskor o tom nieco nastudujem. Dako sa mi moc pod noz nechce.
A Sarko, prajem aj vam prijemne stahovanie. Uz sa asi tesite do vascieho, ze?:) Mas pravdu s tou zahradkou, to bude asi jedine, co mi bude chybat. :|
no aj sa celkom tesim, ze ked to tu predame, tak budeme bez hypoteky a uveru. Byt zdravy a bez dlhov....no, co viac moze clovek chciet. :D
Nasi sa hesli a idu svoje majetkove nezrovnalosti vyriesit tym, ze na mna prepisu byt a na brata dom. Cize ideme k mamke, trochu to tam upravime a aspon mi bude mat kto pomoct s detmi. Keby to spravili pred rokom a pol....ako som navrhovala, usetrili by nam kopec penazi, ale uz som si zvykla, ze ludom to chvilu trva a casom sa vzdy dockam. :D
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Nevim, kde ziji Vasi, no neco odcituji: "my stale myslime na ty deti, v ostatni Evrope to neni bezne... deti at se snazi sami, doufam ze to posloucha dcera, doufam ze to poslouchaji vsechny deti", konec citace :-D

zdroj: v utery, vysilani pro zeny, cas 5:00
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... vichnarova

A co na to rikate, deckaa? :-D

Ze by u nas rodice meli spatne svedomi ze zanedbane vychovy anebo proc ve zbytku Evropy, nemluve o USA, je situace jina?

A nezkousejte to okecat "tezkou situaci lidu u nas", ve zbytku videa je:

- nezamestnanost je u nas VELMI NIZKA
- ceny jsou u nas VELMI LEVNE, jsme 6-8 nejlevnejsi z cele EU
- na bydleni jde u nas 1/4 prijmu
- za kolik si koupime bydleni: jsme na tom lepe nez prumer EU
- jak umime hospodarit s penezi: neumime, bez prijmu Cesi vydrzi 4 mesice a 6 dni

Ooops, tohle asi patrilo do nizkorozpoctoveho ziti :-) Na uvedeny zensky porad jsem se dostal vlastne omylem, statistiky me nezajimaji, no tohle me, v kontrastu ke spilani nasich lidi, docela zaujalo...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tu ide na byvanie aj viac ako polovica prijmu vacsinou v priemere.:) nam osobne po zaplateni uctov ani na jedlo neostava. Bratislava je uplne mimo realitu. A co ti ja viem. Ja co poznam zahranicne rodiny tak maju deti zabezpecene este v predskolskom veku. Najviac poznam nemcov a rakusanov. A ano cesi su na tom lepsie, co viem. Praha je lacnejsia ako BA. V pomere plat a cena byvania je to nase hlavne mesto tusim 2-3 najdrahsie v EU. No je to uplne sumafuk.:)
a napr. stari indiani vraj planovali rozdelenie pozemkov az 5 generacii vopred. A ano zijeme v dobe kedy svet doslova ignoruje deti. Nastastie sa to uz zacina menit.:) Dobru noc a majte sa tu pekne. Na cas budem mat zas iny program.
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

lumoska

Příspěvek od Janek »

No hlavni mesto Blava noo... Zijes v Bratislave, ne v zahranici? Tak to jsem prehledl, promin :-)
Ani jsem nevedel ze existuje Vysoka skola vytvarnych umeni, jake uplatneni se Ti nabizi?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:No hlavni mesto Blava noo... Zijes v Bratislave, ne v zahranici? Tak to jsem prehledl, promin :-)
než reaguju, zkouknu i minulé stránky daného deníčku...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Vsak jsem se dival na uplny zacatek, viz dotaz o skole, ale 1800 prispevku nedam, sorry.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pri Bratislave hej a par rokov aj priamo v meste.:)
a skola? No s mojimi skolami mozem robit socharstvo a grafiku, malbu, ilustrovanie a pod. Co je aj tak jedno, lebo tu sa tym clovek neuzivi. Teda ak nechce vyrabat 10 obrazov tyzdenne, kreslit portrety z fotiek a podobne gycoviny. Ja som to studovala hlavne kvoli nauceniu sa grafickej techniky, co sa inde moc nenaucis...plus by ma len pisat seminarky moc nebavilo. Stalo ma to kopec prebdenich a prekreslenich noci...z coho mam miernu nespavost teraz. Nervov, lebo ozrati profaci casom na nervy idu. Ale dajak som to tam prezila zahadne. Aj tak nepoznam nikoho, okrem mojho muza, co pracuje v obore, ktory studoval. Este by ma mozno bavila a bola by aj lahsia ftvs, ale tam ma nezoberu kvoli chrbtici.
Teraz som si napr. chcela soravit este pedagogicke minimum dialkovo a nezobrali ma....vraj zle vyslovujem sykavky. No vzapati mi ponukli moznost spravit si ho sukromne za peniaze. Tam to uz asi nevadi. Podakovala som a odisla. So sykavkami ozaj problem nemam teda. Moznosti uplatnenia ma vsak zatial vobec netrapia. Nechcem dat deti do skolky a muz by bol najradsej keby sa mohli aj ucit doma.
Mam profi kurzy feng shui, som fitness trenerka a ked financie dovolia, tak si chcem spravit tetovaci a masersky kurz este. Do ''normalnej'' prace ma to vobec netaha.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

A ty co robis Janku? Okrem toho, ze nas tu spovedas? :) mozno si uz niekde pisal...ale nestiham citat druhe denniky moc.
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Tvuj muz na to jde od lesa, tohle znam z rodiny, tedy neznam tveho muze, treba je to jinak :-)

Ja prave myslel, ze socharem se clovek rodi a ne uci :-) no nekde muzes delat kulturni referentku ve statni sprave a pri tom si v pohodlne dodelas dalkove co potrebujes a za statni penize :-) jakoze kdyz mas horsi vyslovnost, tak se nejde vyucit na kantora? Zajimave. Tak to zkusis zase za rok, ne?

Hele mimo vytezovani objektu (/joke) mam v planu jeste prostudovat moudre knihy a podrobit ruzne svetonazory kritickemu mysleni... Bohuzel se mi to ne moc dari... Jsem zjistil, ze zasvecenci nejak moc ochotni diskutovat rozdilne nazory nechteji, anebo viz prvni muj odkaz v podpisu.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Uvidim, co bude o rok. Mali naval a potrebovali ludi prehodit aj na tu sukromku. To je vsetko...vyslovujem dobre. Bola som za logopedom.:)
Ano, ale ja som chcela studovat nieco, co ma zaujima a su techniky, ktore sa naucit musis. Strednu mam socharinu a vsvu mam grafiku. Kedysi studovali u majstrov v dielnach...dnes si vyberes profaka a zastresuje to skola.

A tak vies...neni zasvatenec ako zasvatenec. Mozno si narazil len na tich so zasvatenym egom.:) alebo sa im proste nechce.
A skolu mas aku?
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: lumoska

Příspěvek od Janek »

Sisi neverila zes byla za logopedom? Ono vetsinou staci si svuj hlas nebo telefonni hovor nahrat a pak si to poslechnout, nestacis se divit... Drive na VS chodil vyber a dnes ma skoro kazdy VS a uz se dela statistika bezdomovcu s VS, pry je jich zatim jen kolem tisice (v CR:-), obavam se, ze za chvili nebude kdo by delal skutecnou praci aneb devalvace vzdelani a dovednosti? Kdyz si vlastne postavis vedle sebe ty zbytne cinnosti (kultura, filosofie, sluzby povetsinou zbytne), tak co ti zbyde, co lidi a svet potrebuji z toho, co umime? Tento test si muze udelat kazdy...

Ono jde i o to, ze casto zasvecenci nevedi a nechteji se shodit, pouceny laik casto vi dnes vice, nez zasvecenci :-) ostatne knikni si na treti odkaz v mem profilu, procpak jim to nefunguje? Tento slepy test jsem chtel udelat pred lety a zasvecenec utekl :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Taky jsem šla kdysi na logo a foniatrii, doporučující zpráva lékaře je povinná příloha k přihlášce na pedagogiku.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

lumoska

Příspěvek od Janek »

Sak rikam, sem nevedel, ze az tak, ostatne kolik pedagogu a pedagozek jde na tu skolu jen pro jeji jednoduchost a nasledne ucit nejde? 80%? No dnes se jim ani nejde divit, kvalita materialu mozna luboce klesla :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Ahojte.:) Ako sa mate? Mne sa nechce vela pisat. tak pripojim len jednu aktualnu foto.:)
A vsetkim prajem pekne dusicky...
Přílohy
10647118_10204950818711952_3565850313545752675_n.jpg
(45.56 KiB) Staženo 24 x
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

dik moja dusicka je pekna

aj dusicky mojich frajerok su pekne

ako si oslavovala medzinarodny den carodejnic ?

mas novu metlu s prehadzovackou?

ja som si na moju namontoval dva cingaciky, kazdu na jednu ruku a kazdy je inak naladeny
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

hehe.:))

jasne, novym lakom som rucku natrela, vylestila.....zisla by sa nova, ale setrime. :D
Synator ma na odrazadle taku trubku, tak si obcas poziciavam.:)

a oslava? iba keksik s mojim bosorakom. :P
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

:mrgreen:

:br
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Lumi, tetovani je zlaty dul, ted navic v mode. Segra je taterka a tezce za vodou. Ma to ale hacek. Bez ohledu na to jak kvalitni dila je schopna vyplodit, vetsina lidi si na sebe chce nechat naplacat lebky, certiky a jine kyce...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

To verim. Teraz v decembri idem na svoje prve ku kamoske. A popytam sa jej, co vsetko k tomu treba. :) to si este viem fakt predstavit robit.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dost depresivne obdobie za mnou. Siahla som aj po homeo antidepresivach aby som furt pri malom nerevala. Hadam je to uz za mnou a bude lepsie. Synator musi mat zdravu a stastnu maminku. Ale stale by som najradsej zdrhla ba druhy koniec sveta. Skoda, ze taketo scenare nic neriesia.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

lumoska píše:Dost depresivne obdobie za mnou. Siahla som aj po homeo antidepresivach aby som furt pri malom nerevala. Hadam je to uz za mnou a bude lepsie. Synator musi mat zdravu a stastnu maminku. Ale stale by som najradsej zdrhla ba druhy koniec sveta. Skoda, ze taketo scenare nic neriesia.
ehh, to mne mrzí,
jestli jde o partnerské vztahy (a co jiného je v životě důležité?), taky jsem si to teď nedávno "užíval" a dnes vím, že nás to oba naopak velice posílilo a posunulo. Náš vztah je nyní kvalitativně zcela jiný a oba to velice vítáme.
Jestli řešíš partnerské vztahy, dovol prosím nějakou inspiraci, která mně pomohla...

inspirace tady
inspirace tady
inspirace tady
inspirace tady
inspirace tady
inspirace tady
ale i třeba tohle hraje roli
nebo i pět jazyků lásky je dobře znát

no ale neztrácej u toho příliš času. život je potřeba žít a neboj, Vesmír Ti přinese, co Tě má potkat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Hehe....to vyznelo asi blbo. Partnerske vztahy vobec. Muzik je uzasny. Moja najvacsia opora....skor taka kriza doma na materskej.:) toto my nastastie vobec neriesime. Dufam, ze ani tak skoro nebudeme. Uz som si toho uzila dost. Chcem mat klud v tychto veciach. :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Ale som rada, ze sa to u vas zlepsilo Jindro.:) pozriet sa milovanej osobe do oci a vidiet tam lasku, zamilovanost, obdiv, porozumenie....to je asi najvacsi balzam pre dusu. Aspon u mna urcite.:)
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Lumi, vim presne o cem mluvis, prestoze nemam osobne zkusenost presne s materskou. Ale znam ten pocit ztracenosti, kdy nevis kudy kam. A taky je mi jasne ze v nejdulezitejsich vecech mas jasno, trosku ti to i zavidim. Z pozice cloveka pro ktereho je relativne lehke zvednout kotvy, protoze ho defacto nic nedrzi, ti uprimne zavidim a preju prave to co te drzi.

Jen jednu vec mam na srdci kdyz ctu tvoje prispevky, a sice - netlac to. Ano, idealni pro decko by bylo kdyby byla mamina uprimne stastna a zarici. Jenze kdo zije v takove utopii. Nikdo se nerodime do idealniho sveta. V realnem svete je zazrak pokud je ta mama aspon uprimna a autenticka. Uz jen tim ze sama prizna ze se zamotala do nevim jakych emoci, dava decku pravo a prostor priznat si ty svoje, a byt uprimne samo k sobe. Deti maji uzasny detektor lzi, a pokud na silu budes tlacit ze jako vsecko v pohode a jsme stastni... tudy cesta nevede, je to jenom lez. Nauci to deti akorat tak lhat sami sobe. Vim ze je strasne tezke najit rovnovahu mezi uprimnosti a zatezovanim decka vlastnimi emocemi co neni schopno unest. Chce to hodne uprimnosti a pokory, aby clovek dokazal nelhat a zaroven byt oporou... Preju silu, drz se.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dakujem. To si krasne napisala. Uplne si to vystihla....suhlasim so vsetkym.:) ano, riesim samu seba a svoje chmury, ktore tu boli aj pred detmi. Teraz sa mi len dako zretelnejsie pripominaju. Respektive je ich tazsie si nevsimat. Ale uz je lepsie. Muz ma velmi podrzal, stale ma podporuje. Esteze on ma sily za nas vsetkich a len tak ho nieco na kolena nepolozi. Mam pocit, ze sa vyrovnavaju energie a ja som na to precitlivena strasne.

Okrem toho moja senzibilita je asi vyspikovana do krajnosti po porode. Citim kazdu zmenu pocasia, kym mi dojde z coho sa mi aktualne toci, ci boli hlava tak mi to chvilku trva niekedy. A maly je citlivka po mne. Vnima vsetko co sa so mnou deje....dokonca sa mi uz snazi pomahat ked mi je zle. Par krat mi sam od seba doniesol tachyonove krystaly, ked som lezala s bolestami (vratil sa mi bolestivy menzes). A snazil sa mi ich prikladat. Lebo to tak videl muza robit.:D no na to, ze este nema ani rok a pol je to dost empaticke podla mna. Moj tlak si tiez robi co chce v zavislosti od pocasia. Musim zacat pravidelne cvicit. Ked som denne cvicila, tak mi to paradne vyrovnavalo nizky tlak.
A k teme vitariana: momentalne u nas najviac fici cviklova stava s jablkom. Odstavujem denne a chlapi by to pili na litre asi.:)
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

lumoska

Příspěvek od Janek »

Ahoj. Mne muj pes zase nosi boty, protoze vidi, ze si je nazouvam:-) Jezis snad nemame senzi.psa? Dela bikejoring skijoring canicross :-)

Sice to s tim nesouvisi, nechci byt skeptik, ale co rikas na tohle: http://youtu.be/Qey5HE6CqkE - musi byt hrozne, kdyz rodice tyraji deti zdanlivou senzibilitou, ze pry treti oko, ktere ovsem nefunguje po prelepeni samolepkou? Omfg rodice.
Fiona píše: znam ten pocit ztracenosti, kdy nevis kudy kam. A taky je mi jasne ze v nejdulezitejsich vecech mas jasno, trosku ti to i zavidim. Z pozice cloveka pro ktereho je relativne lehke zvednout kotvy, protoze ho defacto nic nedrzi, ti uprimne zavidim .
tak to mi cpou snad uz od puberty jak mi zavidi... A ted zacne vyjmenovavat vsechny svy malicherny starosti :-) Kazdy chce co nema, kdyz mu reknu vsechny aspekty, abych mu vysvetlil, ze zavidet nemusi, tak ... Zavidet = snazit se najit svuj system, jinak je takova zavist nekonstruktivne destruktivni? viewtopic.php?p=199845#p199845
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pre kazdeho je dolezite nieco ine.:) Takisto to, co je dolezite pre mna dnes uz zajtra byt nemusi a naopak.
Citlivych ludi je obrovska kopa....nijak to nezvelicujem, ci nevyzdvihujem. Len sama pre seba konstatujem zmeny.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Depka znacne ustupila. Velmi sa z toho tesim a dakujem jej. Po kazdom pade prichadza vzostup. Tak to ma byt, len treba vydrzat a mat trochu trpezlivosti.
Opat vidim tie nadherne momenty predtym vsedneho dna a aj nieco navyse.:)
A znova mi naozaj chuti vecerny salat, ci olovrantova cviklova stava.
Aj zeleninova polievka na obed....Rudko.:-P

Zrazu mam dost energie aj na to, aby som tu skoro rano strasila.

Jo a na tetovanie som zatial nesla.
Celý život žiadne hranice.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

lumoska

Příspěvek od Janek »

Tetovani mivaji snizeny pud sebetachovy casteji, nez netetovani, nevim uz, kdo to vyzkoumal (nekdo vehlasny), ale treba na tom neco je... Jestli tetovani pro nekoho je dulezite (pro agenta, aby splynul, pro nekoho, aby zvysil sebevedomi?), tak pro me to je takove podivne... Asi jsem moc konvencni... Omalene zabery toho masochismu nedavam, jeste by to nekoho odradilo, nechci kazit umelcum xefty ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Je to celkom logické. Ja som chcela len niečo maličké, žiadna kobra cez celý chrbát ako má jedna kamoška. :roll: Ale teda stále nad tým uvažujem, hlavne ako nad možnosťou živenia sa tým.
Raz asi budem musieť ešte aj pracovať. :oops:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Tetovani mivaji snizeny pud sebetachovy casteji, nez netetovani, nevim uz, kdo to vyzkoumal (nekdo vehlasny)..
Jendo, vykoumal jsi vubec neco nekdy Ty sam v zivote ?
Porad se schovavas za "vehlasy" jako maly rozmazleny decko, kolik Ti je ? dovime se konecne ?? (zenu nemas, ani neplanujes, potomstvo jakbysmet, jakekoli teto zkusenosti se bojis, jen mlzis cos uz vsecko zazil a umel, kapni konecne Bozskou at Ti verime) :D ..
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tak si zatial napisem len sem, kedze tu ma nikto osobne nepozna.
Manzel mal zase raz dobre tusenie a dalsi potomok je na ceste. 8)
Cele dni sa mi chce len spat a spat...a nechuti mi ani obycajna voda. To zas bude sranda par mesiacov. :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

lumoska píše:Je to celkom logické. Ja som chcela len niečo maličké, žiadna kobra cez celý chrbát ako má jedna kamoška. :roll: Ale teda stále nad tým uvažujem, hlavne ako nad možnosťou živenia sa tým.
Raz asi budem musieť ešte aj pracovať. :oops:
Ty umis tyhle maluvky ? A co takhle motorkarum delat na nadrze plameny, lebky a ruzny jiny obrazky : https://www.google.cz/search?q=n%C3%A1d ... CAYQ_AUoAQ
Co vim tak za jen obycejnou JEDNOBAREVNOU metalizu si berou balik ani netusim co za malby.
Pricemmz je to podobny, prestriknes plnicem, prebrousis, odmastis, nalakujes podkladem, nakrslis malbu (vse je dosud matne) a pak pralakujes lesklym akryaltem.
Staci miniaturni strikaci box (s nadsazkou Ti staci predelavka ze spajzu s filtraci vzduchu:D) rozumne ceny a jses v baliku, nezastavis se:).

Vsecko najdes na YouTube, lepsi nez milion kecu na skolenich:).
(zena ma vytvarne nadani, ja jsem uz neco malo v zivote lakoval (autiko a neajake motorky) uvazujeme o tom, jako jedna z variant cim si privydelat do budoucna.
Moznosti je milion, chce to jen pohnout mozkem:) .. jo a nehrozi ze nekomu zpusobis infekci a zavrou Te :lol: :D))))
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tiez nie zly napad.:) Mam cas este zo dva roky zase rozmyslat.
Ale ano, vedela by som. Strednu mam kamenosocharstvo, vysoku VSVU grafiku. V skratke - kreslim cely zivot. :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

Tohohle typka znas, ne ? https://www.google.cz/search?q=boris+va ... CAYQ_AUoAQ
To kdyby jsi malovala na motorky, tak se motorkari zblazni :D .. aspon me se libi Vallejo, kluk jeden usata sikovna:).
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

No uz to zacina. Vcera ma naplo zo synovho obeda, dnes zo zubnej pasty.:) Akurat som daka nervozna stale....esteze mam program a vacsinu dna sa nenudim.
Dufam, ze tentokrat priberiem o nieco menej.:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Gratulace, at jde vsechno hladce m:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

s.arik píše:Gratulace, at jde vsechno hladce m:-)
Dakujem. Bohuzial neslo.:-(((
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

To byla rychlost, doufam, ze se s tim co nejlepe srovnas, bojim se psat nejake omlete fraze... :|
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět