lumoska

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

na inspiraciu

http://beh.zoznam.sk/clanok/30/tlacova- ... y-beh-zien

robia treninky pre baby na Zeleznej studnicke

ten link vnutry toho clanku ale nefunguje.zatial.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

rudo píše:na inspiraciu

http://beh.zoznam.sk/clanok/30/tlacova- ... y-beh-zien

robia treninky pre baby na Zeleznej studnicke

ten link vnutry toho clanku ale nefunguje.zatial.

Dakujem :D...vyzera to super. Bohuzial stredy vacsinou robievam :( Ale ked budem mat niaku nahodou volnu urcite zajdem pozriet.

Termin sa zavratne blizi a ja moc netrenujem. Psychika ma trochu zlozila teraz, ale musim sa silno namotivovat a pomahas mi. Za to som ti vdacna:)...Hlavne ten tvoj ultramaraton :mrgreen: To si dam ako ciel do styridsiatky :D :D :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pavluska píše: eh... pěkné scifi. :)

Co mamča? podle mne má celiakii daleko víc lidí aniž by to věděli. "(

Moje bývalá kolegyně to taky má a ví o tom od dětství, ale jak se osamostatnila od rodičů, tak nemá peníze na speciální dietu a jí vše. Každý den trpí do různé míry, ale k dietě se nevrací. :cry: Tohle nepochopím, i když speciální dieta se zachováním podoby jídla jako před zjištěním nemoci, drahá opravdu je. :(
Tak ja som mala scifi vzdy rada :) Bolo to zaujimave kazdopadne..
Mne povedal, ze ziadnu dietu drzat nemusim, ze celiakiu sposobuje tiez daka bakteria (nemam pamat na nazvy) a tu vyzeneme. Mam zakazany cukor a mliecne vyrobky...co nie je problem v mojom pripade :D
Diagnostikoval mi vsak kopec zavaznejsich chorob a dochadza mi to niako tak postupne...najskor euforia, ze to nic, to vyliecime a potom zas hroza, ze a co ked nie.

Ako mi moj ucitel povedal...prisiel cas venovat konecne trochu casu sama sebe.

Mamka inak fajn (na jej pomery)...na najblizsiu navstevu ju beriem so sebou. Kedze povedal, ze ju tiez vylieci....dokonca, ze v jej pripade mu moze zaplatit az ked ju vylieci :lol: Fajn typek inak...tak som zvedava, ako sa budu veci dalej vyvijat. Dufam, ze sa tu mate vsetci dobre a hlavne vita :)
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: Mne povedal, ze ziadnu dietu drzat nemusim, ze celiakiu sposobuje tiez daka bakteria (nemam pamat na nazvy) a tu vyzeneme. Mam zakazany cukor a mliecne vyrobky...co nie je problem v mojom pripade :D
ok, dej dál vědět. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: dokonca, ze v jej pripade mu moze zaplatit az ked ju vylieci
férové. Máte na něho dost referencí? ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Mame...cela kamosova rodina k nemu chodi a hlasia zlepsenia :)
Samozrejme som si co to precitala aj na nete a same dobre, tak uvidime...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

Držím palce jak Tobě, tak i mamce,
vidím, že je to celkově na dobré cestě... fajn :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dakujem :)

Rudo ako si dopadol??? ....namotivuj ma :P
Nedela sa blizi zavratnou rychlostou...niake rady na zaver? trosku som prechladla zas, tieto vykyvy teplot mi nerobia dobrotu, ale iba trosku:)
1:40 to vsak urcite nebude :D :D :D Budem rada ked to dam pod 2 h., je dobre sa drzat dakeho vodica?

Co sa tyka prerusenia bezlepkovej diety, zatial pohoda...tmave pecivo ziadny problem (skusala som k salatu, cisto zo zvedavosti :D)...iba ovsaky ma trochu prehnali.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:Dakujem :)

Rudo ako si dopadol??? ....namotivuj ma :P
Nedela sa blizi zavratnou rychlostou...niake rady na zaver? trosku som prechladla zas, tieto vykyvy teplot mi nerobia dobrotu, ale iba trosku:)
1:40 to vsak urcite nebude :D :D :D Budem rada ked to dam pod 2 h., je dobre sa drzat dakeho vodica?

Co sa tyka prerusenia bezlepkovej diety, zatial pohoda...tmave pecivo ziadny problem (skusala som k salatu, cisto zo zvedavosti :D)...iba ovsaky ma trochu prehnali.
na 6H som bol prilis ambiciozny a napriek scasti pretrenovanym noham som siel do toho naplno s cielom o slusny osobak, po prvej hodine som kracal na hranici krcov a tesne okolo 4H som musel zastat a mal som krce dalsiu hodinu, aj preto lebo som chybne nepil vodu,
ale tempo prve 3H ma uspokojilo.

dalksi tyzden som dal velmi lsuny cas na 5km chodze na drahe nbajlepsi za posledne 2 roky a o 10 minut zase 5km zavod a uspokojive tempo.
posledny tyzden slusnu=y cas na 3km chodze a osobak za poslednych sand 30 rokov na 100m sprint.

robim vela turistickej chodze v strmych lopcoch aj na schodoch niekedy s palicami - nordic walk a niekedy so zatazami.

narast fyzickej kondicie pokracuje sustavne ale nezameriavam sa na 1 sport mam to pomiesane mnohymi aktivitami...
21.4. bezim zavod na 17km vacsinou po rovine tak budem mat nejaku spatnu informaciu.

drzim velmi palce na beh cez Petrzku.

snaz sa co najviac doplnit minerali a nejedz nepi nic sladke rano pred startom, drz sa pomaly vzadu prvych 5km a najma prev 2 km a potom nechaj nohy nech idu zrelaxovane tempom ake in vyhovuje, drz telo vystrete polecia dole a vzadu hlava hore pozeraj do dialky nie pod seba.
poloha pliec je asi taka ako keby si chcela dostat prsia co najdelej od seba vzajiomne, tym sa rozopne hrudnik a rebra a dobre sa dycha a je spravne drzanie tela.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Jo, diky:) Takze nic sladke hej? A to som si chcela dat posledne 3 dni iba na ovoci:D...ale ok, vyskusam tvoju metodu.

no s tym drzanim tela mas pravdu a spravne si odhadol, ze s tym ma moja kriva chrbtica problem :D...vynasnazim sa na to upriamit pozornost.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:Jo, diky:) Takze nic sladke hej? A to som si chcela dat posledne 3 dni iba na ovoci:D...ale ok, vyskusam tvoju metodu.

no s tym drzanim tela mas pravdu a spravne si odhadol, ze s tym ma moja kriva chrbtica problem :D...vynasnazim sa na to upriamit pozornost.
sladke som myslel odkedy rano vstanes az do startu behu, ide len o tie hodiny, o hladinu inzulinu, dni predtym to je nieco ine, ak ti ovocie vyhovuje, tak kludne.

pred startom - v ten den rano ani nic sladke nepit

po asi 40-60 minut behu je uz mozne zacat pit aj jest sladke, metabolizmus uz je stabilizovany a pocas intenzivbeho behu uz inzulin by nemal reagovat a nemal zrazit krvny cukor dolu.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

A mam to za sebou :) :) :) Snezilo, fukalo, narazene koleno ma bolelo...ale dobehla som:D Cele poobedie som bola ako naspidovana vevericka z toho adrenalinu a vecer sa ozvala bolest. Celu noc som nespala...najviac ma bolia bedrove klby - holt telo nie je zvyknute. V ciely ma tesne obehol moj priatel, ale ja mu to doprajem, predsa on nebezal prvy krat :D
Vzhladom na chybajuci trening a nedavnu chorobu som s vykonom celkom spokojna. Cisty cas: 1:58:58

Rudko o rok sme si dali za ciel 1:40-45....ked uz viem, co ma caka a ze telo vydrzi aj rychlejsie tempo:) Samozrejme s dostatocnym treningom..

Hlavne treba vydrzat zimu na starte, aby cloveku potom nezabralo 2 min. vyzliekanie a nahananie odfuknuteho startovneho cisla na piatom kilometry :lol:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:A mam to za sebou :) :) :) Snezilo, fukalo, narazene koleno ma bolelo...ale dobehla som:D Cele poobedie som bola ako naspidovana vevericka z toho adrenalinu a vecer sa ozvala bolest. Celu noc som nespala...najviac ma bolia bedrove klby - holt telo nie je zvyknute. V ciely ma tesne obehol moj priatel, ale ja mu to doprajem, predsa on nebezal prvy krat :D
Vzhladom na chybajuci trening a nedavnu chorobu som s vykonom celkom spokojna. Cisty cas: 1:58:58

Rudko o rok sme si dali za ciel 1:40-45....ked uz viem, co ma caka a ze telo vydrzi aj rychlejsie tempo:) Samozrejme s dostatocnym treningom..

Hlavne treba vydrzat zimu na starte, aby cloveku potom nezabralo 2 min. vyzliekanie a nahananie odfuknuteho startovneho cisla na piatom kilometry :lol:
gratulujem a drzim palce do systematickejsieho treninku.

co sa tyka zimi a dazda na starte - taky zvyk zo svetovych maratonov :
zeberie sa plastikove zvycajne cierne vreco co sa predava ako vreco na odpadky do velkych kyblov, na tej strane kde by bolo dno sa vystrihne otvor na hlavu a na bokoch sa vystrihnu dieri na ruky a sa to na seba natiahne ako plastenka-a veterna zabrana. cislo je samozrejme pod tym na tricku.

po rozbehnuti, ked uz mas pocit tepla, to jednoducho vyzlecies alebo roztrhas a zahodis, usporiadatelia to zbieraju po pretekoch, je to v ich organozacnej naplni.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

....po dlhom case updatujem :)

Kde zacat? Presla som si teraz velmi krusnym obdobim...vymenila som partnera, celiakia sa stale nevratila,ani ine neduhy, mama uz nieje onkologicky pacient a som v druhom tyzdni tehotenstva :mrgreen: Takze si asi budem v robote znova citat Sarkine prispevky :wink:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše:....po dlhom case updatujem :)

Kde zacat? Presla som si teraz velmi krusnym obdobim...vymenila som partnera, celiakia sa stale nevratila,ani ine neduhy, mama uz nieje onkologicky pacient a som v druhom tyzdni tehotenstva :mrgreen: Takze si asi budem v robote znova citat Sarkine prispevky :wink:
mazec!!!
Nechce se Ti k té celiakii víc rozepsat? Jestli ne tu, tak až bude nálada v sz... Opravdu jíš lepek a nepociťuješ negativa? To bude nějaké vítězství ducha nad hmotou. ")
S partnerem jste vypadali tak nerozlučně - ale to je život. Hlavně ať Ti dělá radost ten nový a pak ten malinký/á. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Gratuluji :)
V druhém týdnu, nemyslela si měsíc? Jinak těhotenství se počítá ne od oplodnění, ale od prvního dne poslední menstruace, takže pokud už o tom víš, jsi pravděpodobně v 5tt (čerstvě vynechané krvácení) nebo více.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

s.arik píše:Gratuluji :)
V druhém týdnu, nemyslela si měsíc? Jinak těhotenství se počítá ne od oplodnění, ale od prvního dne poslední menstruace, takže pokud už o tom víš, jsi pravděpodobně v 5tt (čerstvě vynechané krvácení) nebo více.
:) Viem odkedy sa pocita a myslela som 2. tyzden. Na testy je este skoro, ale ja to viem. Proste som to citila, ked sa to stalo. Potvrdila som si to zatial kyvadlom (co mi este minuly tyzden kyvalo, ze nie, ako aj x rokov vzdy a tento uz ze hej). Volala som este s liecitelom potom, ci mozem brat kvapky, co mame od neho normalne, keby nahodou a tiez mi povedal, ze si mysli, ze hej. A povedal mi to aj ucitel na bojovych umeniach na poslednom treningu...
Priatel to tiez tak citi....dokonca mi vravel, ze mu furt chodi, ze to bude chlapec...a ja mam tiez taky pocit. Tak uvidime. Mam uz aj niektore priznaky, ako motanie hlavy, citlivejsi nos...4 dni ma pobolievalo podbrusie a pod.
Test si chcem spravit buduci tyzden, alebo az po vynechani ms.

Ale nic sa nema zakryknut sak ano...stat sa moze este vselico, je to skoro. Nikomu som to nehovorila este, tak aspon tu si ulavim :D
Naposledy upravil(a) lumoska dne sob čer 30, 2012 13:23, celkem upraveno 1 x.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pavluska píše: mazec!!!
Nechce se Ti k té celiakii víc rozepsat? Jestli ne tu, tak až bude nálada v sz... Opravdu jíš lepek a nepociťuješ negativa? To bude nějaké vítězství ducha nad hmotou. ")
S partnerem jste vypadali tak nerozlučně - ale to je život. Hlavně ať Ti dělá radost ten nový a pak ten malinký/á. :)

Ahoj....naozaj jem lepok a nic. Ziadne naduvanie, ziadna zacpa, ziadne krce...nic. Travim ako nikdy v zivote :D Na mamke je tiez evidentne zlepsenie, ma omnoho viac energie, este nieco pochudla...lieta po byte ako fretka. Ukecana je, vobec sa nezadychava....cele noci prespi v klude. Markantny rozdiel...
No clovek si nahovara vela veci. Myslim, ze ako sa mi cistilo telo a odchadzali choroby, tak som aj prisla na vela veci a uz to s byvalym, tak ruzovo nevyzeralo. Ale to uvolnenie, ked si to clovek prizna, je na nezaplatenie...
S tymto sa uz pozname niaky ten rok, tiez chodi na karate...vela casu sme spolu travili, hlavne posledneho pol roka:D...od zaciatku nas to k sebe tahalo, ale ja som sa zubami nechtami drzala toho, ze som zadana a bla bla. Tak ako pises, to je holt zivot....mam svoj rok draka, tak ho prezivam intenzivne :D
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: Ahoj....naozaj jem lepok a nic. Ziadne naduvanie, ziadna zacpa, ziadne krce...nic. Travim ako nikdy v zivote :D Na mamke je tiez evidentne zlepsenie, ma omnoho viac energie, este nieco pochudla...lieta po byte ako fretka. Ukecana je, vobec sa nezadychava....cele noci prespi v klude. Markantny rozdiel...
No clovek si nahovara vela veci. Myslim, ze ako sa mi cistilo telo a odchadzali choroby, tak som aj prisla na vela veci a uz to s byvalym, tak ruzovo nevyzeralo. Ale to uvolnenie, ked si to clovek prizna, je na nezaplatenie...
S tymto sa uz pozname niaky ten rok, tiez chodi na karate...vela casu sme spolu travili, hlavne posledneho pol roka:D...od zaciatku nas to k sebe tahalo, ale ja som sa zubami nechtami drzala toho, ze som zadana a bla bla. Tak ako pises, to je holt zivot....mam svoj rok draka, tak ho prezivam intenzivne :D
Úžasné. A to je díky tomu léčiteli? Já si u sebe říkala, zda to všechno není jen psychické, ale sním třeba v klidu v blahé nevědomosti něco, co si myslím, že je relativně neškodné, pak je mi zle a až dodatečně zjistím, že tam byl lepek apod. - tak nevím. ")
Ale super, že i tvojí mamče je líp. To je paráda!
A máš pravdu, že si člověk namlouvá hodně věcí, i ve vztazích (jakýchkoli, nejen partnerských). Máš podobný příběh jako Fio, také po tom svém novém dlouho pokukovala.
Jinak jak jsi psala o těhotenství, tak mě hned napadl taky kluk, ale nevsadila bych se, protože jsem takhle tipovala (jen pocitově - pak se ukázalo že oba rodiče si holčičku moc přejí) známé holčičku a ultrazvuk pak ukázal kluka. A kyvadlo dovede říct taky hodně - když není ve hře silné přání toho kdo kývá. Kdysi jsem se kyvadla ptala (a v tu dobu mi to bylo nějak jedno), kde a s kým nakonec skončím a když si na to teď vzpomenu, je to přesně tak (země a národnost, aniž jsem po jednom nebo druhém tenkrát toužila). Ale nevím samozřejmě jestli se to ještě nezmění.
Přeju hodně štěstí se vším. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: mam svoj rok draka, tak ho prezivam intenzivne :D
to je dobře :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

parádička,
ale ten lepek stejně nejez, aj proto, že jsi v jiném stavu
měj se křásně :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

pokial si telo dlhodobo oddychne a vysicsti sa od niecoho, tak
IS na to zabudne a pri znovuzavedeni do jedalnicka na to urcitu dobu nereaguje
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: lumoska

Příspěvek od culka »

Dracik, tesim sa s tebou. Skoda, ze v tom nasom dracom roku aj neporodis. Mohla si tiez mat doma maleho poziarnika.

Ozaj a doktorovci sa na mamu ako tvaria? Ci im je to tak volako jedno?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

culka píše:Dracik, tesim sa s tebou. Skoda, ze v tom nasom dracom roku aj neporodis. Mohla si tiez mat doma maleho poziarnika.

Ozaj a doktorovci sa na mamu ako tvaria? Ci im je to tak volako jedno?

Dakujem :) No mna to tiez napadlo, ale tak bude hadatko...to tje tiez celkom gut z pohladu cinskeho horoskopu.

Doktorovci na mamu zatial tak nijako...pochvalia ju, ze schudla, ze dobre vyzera...ale stale ju presviedcaju aby sla do Prahy na daku operaciu a ozarovanie :roll: :roll: A to, ze nechapu, ze zije jej hovoria uz par rokov :D
Liecitel jej tiez povedal, ze chce aby chodila este na kontroly ...ze chce vediet ake zaujmu stanovisko :lol:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Rudo...hm mozno mas pravdu, neviem. Uvidime casom...faktom vsak je, ze som to mala cele roky tak, ako to opisuje pavluska. Ze som nahodou nieco zjedla a lepok dal o sebe vediet a bolo jedno, ako dlho predtym som ho nejedla. Kazdopadne sa mi vylepsili aj ine veci a choroby. Tak uvidim za rok, za dva...

Stale som vegan, plus nejeme cukor a sol....ale varene hej no. Aj preto, ze mi to travi jak besne.Teraz vsak rozhodne planujem zaradit prevahu ovozelu, nech je dostatok vsetkeho...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Priatelova mamka pozna zo zeleniny asi iba paradajku a papriku. Nevadi, zatial stiham doplnat mimo pribytku. V najblizsom case vsak budem musiet spravit ovozelovu osvetu.
Treningy zacinaju byt zaujimave....vcera som prvy krat odbehla na wecko, potom ako som uz tu vonnu tycinku nemohla rozdychat :D Asi k tomu prispelo aj to teplo. Cakaju ma vsak 4 dni cerstveho podpolianskeho vzduchu....tesim sa jak blecha 8)
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše:Priatelova mamka pozna zo zeleniny asi iba paradajku a papriku.
ale tak paradajka a paprika jsou fajn (hlavně domácí). :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:Priatelova mamka pozna zo zeleniny asi iba paradajku a papriku.
tak to nie je americanka, tak by poznala ako zeleninu len chipsy a ketchup
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: tak to nie je americanka, tak by poznala ako zeleninu len chipsy a ketchup
ale Rudo... :) To už platí snad jen pro největší chudinu. In je ovozel.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dni ubiehaju pomaly, nalady sa menia...raz som si ista a raz nie :D Kazdopadne ms mi meska uz 4 dni, brucho pobolieva, prsia bolia uz 2 tyzdne, nafukuje, natahuje a tak :mrgreen:
Testy su vsak stale negativne, co prinieslo vlnu pochybnosti a nedoveru vo vlastnu citlivost. S meskanim navstevy zas vsak prichadza vlna dobreho pocitu. Poznam aj zeny, ktorym pozitivny test vysiel az v 2-3 mesiaci. Chcem pockat este tento vikend a ked nic, pojdem cez tyzden pozriet doktora :/

Trosku som aj pochudla, kedze jem male porcie, lebo mi to jedlo teda 2x nechuti. V robote to byva zaujimave, najradsej by som pekne oddychovala doma a nie poskakovala vo fitku :D (to nehovorim o tom, ako vsetky tie nasprejovane zenusky, zrazu strasne smrdia) , ale miernim sa a samu ma cvicit ani nenapadne...

Aspon priatel sa tvari ako rozziarene slniecko a vobec nepochybuje :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Neklesej na mysli, čtvrtý den je málo. Negativní test nic neznamená, naopak falešná pozitivita je dost vzácná. Já s testem čekám vždy týden nebo dva, a přestože píšou "výsledek kdykoliv během dne", testuj jen první ranní moč, kde je hCG nejvíce. A slabá čárka je taky čárka :) Držím palce.
K doktorovi bych asi tak ani tak nespěchala (pokud nemáš nějaké jiné zdravotní komplikace), menstruace se běžně může opozdit o týden či déle, i když nejsi těhotná a nepotrácíš, naopak na ultrazvuku tak brzy vůbec zdravé embryo nemusí jít vidět! Jediný přínos tak časné návštěvy lékaře je ten, že ti určí hladinu hCG z krve, což je přesnější než z moči.
Výhoda diagnostiky případného mimoděložního těhotenství nastupuje až trošku později...ten týden kolem očekávané ms je fakt brzo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

A ultrazvuk má možná na dítě negativní vliv. Je to kontroverzní téma, ale já bych neriskovala.
Takhle brzy lékaři neumí NIC vyléčit, s ničím pomoci, jen diagnostikovat. Je-li tam dítě, zdravé, postižené nebo umírající, tak tam je, věci se dějí, jak se mají dít, i když to někdy bolí.
Dítěti těhotenská vyšetření mohou nějakým způsobem pomoci až tak v druhé půlce těhotenství, a matce (už v první půlce) jen ve dvou případech: diagnostika VV, je-li ochotna podstoupit potrat, a pak zjištění a řešení mimoděložního. Samozřejmě jsou pak užitečné informace z utz pro porod - připravit se na případnou vcestnou placentu plánovaným císařem, nebo výběr vybavenější porodnice, pokud to vypadá na srdeční vadu...ale tohle stačí zjistit ve 20-35 tt.
Z čehož pro mne osobně vyplývá, že nenastanou-li komplikace (krvácení, bolest), nechodím k lékaři v prvním trimestru, embryjko se vyvíjí a potřebuje klid a ne zahřívání ultrazvukem.

Ale samozřejmě chápu, že jiné ženy chodí, pokud chtějí vyloučit mimoděložní nebo chtějí podstoupit genetické testy, neměly by čekat a tak týden dva po vynechání ms šup pod sondu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dakujem Sarka :wink:
Mne sa este nestalo zeby meskala, ale sak uvidime. Bude ako bude...to si aj ja hovorim. Doktor ma laka len kvoli krvi, ze keby tie testy stale nic...ultrazvuky a podobne veci ma vobec netrapia.Chcem to mat len potvrdene:D Ale vyskusam este test najskor rano, hned po zobudeni, ale az tak o 2-3 dni ked stale nepride navsteva. Alebo sak, piatok pojdeme asi liecitelovi...ten mi to moze tiez potvrdit a navstevu Mudr. tak mozem odlozit. Len ta trpezlivost, moja slaba stranka :roll:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Mudr. som sa nevyhla....maly sa rozhodol inak :(
Prisiel nas pozriet a zhodnotil, ze sa vrati asi neskor. :) Tak ho aj nadalej lubime a tesime sa, ked sa rozhodne, ze je prenho uz vhodna doba.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

:( Tak mnoho sil a brzký happy end!
Jsi dobrá, ty i léčitel, že jste o malém tak brzy věděli. Takhle časně končí až třetina těhotenství a většinou o něm ženy ani neví, jen si myslí, že se jim menstruace o chvilku zpozdila. Někdy si až říkám, jestli na tom nebyly psychicky lépe ženy před érou těhotenských testů a ultrazvuku, když si byly těhotenstvím jisté až později, kdy jsou potraty vzácnější. Na druhou stranu, pravda prý posiluje, pokud nezabije.
Držím palce.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Podla mna zas, vtedy zeny prirodzene vedeli aj skor, ze su tehotne a boli si tym iste...a mozno aj nie. Kazdopadne sa mi zase raz potvrdilo, ze sama viem najlepsie co sa so mnou deje a nemusim sa nechavat zneistit svetskymi vecami :)

Teraz si trochu oddychnem a potom mozme skusat dalej :mrgreen:

Ribezle, cernice a maliny...traste sa :delicacy:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: Testy su vsak stale negativne, co prinieslo vlnu pochybnosti a nedoveru vo vlastnu citlivost. S meskanim navstevy zas vsak prichadza vlna dobreho pocitu. Poznam aj zeny, ktorym pozitivny test vysiel az v 2-3 mesiaci.
aha, mne dvakrát v životě intuice bila na poplach, i příznaky... a test nic. Někdy možná opravdu lepší nevědět.

Lumi, užívej si léta a to malé přijde až bude jeho čas.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

Vidim Lumoska, ze aj u Teba sa zivot riadne zamotava (alebo odmotava?)...
Drz sa, nech sa Ti dari. Babo bude, neboj.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

lumoska píše:Ribezle, cernice a maliny...traste sa
jooo,...............moje řeč,...............taky je teď denně dávám

tož si pochutnávej ;-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Po trase vencenia nasho psa su same ovocne stromy. Je to zabava si rano odtrhnut slivku, ci jablko :wink: Kusok v lesiku zase cernice...vsetko akurat dozrieva, mnam mnam:)
Clovek si hned rano zdvihne naladu a potom aj praca nie je taka hrozna :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Samira píše:Vidim Lumoska, ze aj u Teba sa zivot riadne zamotava (alebo odmotava?)...
Drz sa, nech sa Ti dari. Babo bude, neboj.
Bude bude....to sa nebojim:) A dakujem...tebe tiez vela stasticka a lasky:)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pekne dlho som tu nebola.:) Niekedy si spravim citaci den, ze co nove tu vsetci maju. Ja som obmedzovala internet iba na maily a podobne zalezitosti.:) Niako bolo toho vela riesit aj bez pocitaca. Hlavne, ked to teraz pipa aj v mobiloch, vsak.
Dufam, ze tu celemu vita osadenstvu zdravie praje. Ja som sa za tych par mesiacov stihla vydat, prestahovat sa k rodicom, kvoli stresujucej svokre a co este? No som uz 5 mesiacov tehu. Presla som si asi vsetkym co opisuje Sarka.:D:D:D...Takze ziadne vita nehrozilo, lebo vsetko, co len na zdravu stravu sa podobajuce, islo hned von. Nastastie nam je uz asi mesiac dobre a konecne mozem zjest s chutou dake to ovocie, ci salat. :delicacy:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

Jee. :) Stresařům se vyhnout velkým obloukem.

A stále při tom (jiném stavu) cvičíš?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: lumoska

Příspěvek od s.arik »

Uááá, ty taky? To je mi moc líto, blitíčko je fuj, ale na druhou stranu mě i těší, že tady nejsem jediný "simulant" :shock: je to divné, jak ty plůdky nesnášejí kyselinu listovou a všechno to, co by pro ně prý mělo být nejlepší... :mrgreen:

Fajn, že je ti lépe, ať jste nadále zdraví a vztahy v rodině co nejlepší.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: lumoska

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:.. je to divné, jak ty plůdky nesnášejí kyselinu listovou a všechno to, co by pro ně prý mělo být nejlepší... :mrgreen:
Sari, to neni vubec divne, to je prirozeny beh veci, ze nase pludky vi lip nez nase EGO co je pro ne ted zrovna nejlepsi :-).
Az vyrostou, budou se z nerovnovahy do nerovnovahy (kuprikladu z vita do nevita) kymacet uz samy podobne jako my :D.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

nj, ja som si povedala tiez tak, ze ono vie najlepsie co potrebuje a nebudem nic do seba tlacit, len preto, ze to chce hlava. :wink:
Moj osobny pocit je, ze mi chybal cholesterol a tuk, lebo sa vo mne udrzali iba mastne veci.... :D Teraz mi je uz vsak uplne dobre. :wink:

Pavluska....tak ti poviem. Kvoli nevolnostiam som od osmeho tyzdna doma na pn. Teraz ked ich uz nemam, tak mam zas velke brucho na vykonavanie mojej prace....a teda pokracujem v pn. Aby som mala aspon nieco zaplatene. Ale odkedy nemusim ist kazdu hodinu pozdravit zachodovu misu, tak sa hybem velmi rada. :) Samozrejme s rezervou a opatrne. Napr. minuly tyzden sme sa vratili zo zimneho seminaru...nebola som na vsetkych treningoch, denne tak 1 a pol hodky max + prechadzka. Ale bola som s priatelmi, s manzelom, v krasnom prostredi a na vzduchu a spravilo mi to velmi dobre. Este sa dobre citim pri plavani a rozmyslam nad gravid jogou - su vsak dost drahe tie kurzy. Doma mam fitloptu a raz za tyzden sa chcem dotrepat na trening aspon...pomalicky so spravnym dychanim, to robi naozaj len dobre cloveku. :)
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Lumi, vystrachala jsem na netu neco v tom smyslu, ze na tehotenske nevolnosti zabira zazvor...
No budiz, uz je asi na toto pozde, ale kdyby nahodou...;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Fi, dakujem :) . Takisto som si nasla vselico, aj ten zazvor som skusala....vtedy nepomahalo nic. Ale v pondelok ked sme boli na kontrole u liecitela, tak ma pobavil, ked vyhlasil, ze maly ma dobre precistil a teraz mam lepsie hodnoty ako pred tehotenstvom. :mrgreen: Vsetko slape ako hodinky.... No nelub to svoje dietko, este ani na svete neni a uz mi len dobre chce. :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: lumoska

Příspěvek od Jindra »

.
bezva, že je všechno v pořádku, to je pak jen a jen radost a krásné těšení. což je skvělé, protože už teď v prenatálním věku dítě hodně vnímá pocity mamky
buď šťastná :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

lumoska píše: Ale v pondelok ked sme boli na kontrole u liecitela, tak ma pobavil, ked vyhlasil, ze maly ma dobre precistil a teraz mam lepsie hodnoty ako pred tehotenstvom. :mrgreen: Vsetko slape ako hodinky.... No nelub to svoje dietko, este ani na svete neni a uz mi len dobre chce. :wink:
to věřím.... mne Jonášovci říkali, že dítě matku vždycky očistí a co jsem měla v těle špatně já, tak to bylo to co měla původně v těle mamka. :)
Ale to je přirozené. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět