lumoska

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Pravdu mate obidvaja...skusenost, je skusenost...mozno to bude zniet na moj vek divne, ale stalo sa mi uz vselico...a nic by som nemenila. Vsetko, kazdy okamih stal za to...mal svoj ucel. Tiez v mojom okoli poznam kopu fungujucich parov a nie len z generacie prarodicov. Vsetko sa deje, tak ako sa ma a presne vtedy, kedy sa ma.

A dakujem :wink:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

Samira píše: Pary, ktore sa okolo mna rozvadzaju vacsinou potvrdzuju, ze ak dvojica nevedela "spolupracovat" este pred svadbou, tak obruckami sa na tom nic nezmenilo.
Tak a Lumoska s přítelem spolupracuje skvěle podle zatím napsaného. :) Takže jen tak dál. Druhého podobného nebo lepšího už by člověk ani nemusel najít. :wink: Hodně štěstí.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: lumoska

Příspěvek od 2olfess »

lumoska píše:
awa píše: Tady jsem se spíš smála já, jako starý kozák. :lol: Přeci jen to můžu napsat. Všech úskalí si opravdu nemůže být nikdo vědom. Leccos se dá předvídat, ale něco si člověk ani omylem nepředstaví a čas jen prokáže naše omyly. Spíš to beru jako Lumino emocionální vyjádření. Mládí bývá nepokorné. :D Nemá cenu dávat rady zamilovaným, stejně mají oči pro jiné věci.
skus si precitat, co som napisala v prispevku hned pod tym...
ale kludne sa smejte....smiech lieci :) :) :)
ach jo :roll:, tak já myslim, že kdo se chtěl zasmát, se zasmál, ale že ...aby mohl ve smíchu pokračovat, tak by asi potřeboval trochu intelektuálnější stimuly než zbytečnou ironii :wink:. No naštěstí to není můj problém a můj "boj", no vlatně asi ani ničí.. zbytek už je unuděn neexistujícím sporem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

vidim to tak ze analyzovat kvantitu manzelkych vztahov alebo kvalitu urciteho manzelskeho vztahu je nezmysel
analyza je umela konstrukcia mozgu, teda specificky prejav konkretneho ega.

ak je vztah 2 ludi zalozeny na rozmyslani cez srdce u oboch,
tak vonkajsioa analyza nema sancu nic pochopit

ak je vzath zalozeny na vzajomnej kooperacii - konfrontacii dvoich mozgov, tak analyza je ako pozeranie z dialky na sachovu partiu alebo sledovat futbal z hora z tribuny
stejne nevieme preco sa robia jednotlive tahy

ak je vztah zalozeny na akejsi kombinacii rozmyslania cez majetky, bankove konta, produkcie semennikov alebo vajecnikov, alebo ako reakcia na sirsie okolie atd

tak stejne analyza nema sancu kedze skutocne vstupne parametre sa nikdy nedozvie tretia osoba

nemisat sa neradit

bol taky vtip : manzelske postele v CCCP sa vyrabali pre 3 osoby - Lenin vzdy a vsade s nami

alebo majte decko pre vladu, da vam porodny prispevok, dotaciu, pridavky na deti,

zoberte sa ebo vlada novomanzelsku pozicku, poradovnik na byt atd

k comu take dovody viedli ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: lumoska

Příspěvek od Samira »

Lumi, urinu na tvar stale aplikujes? Nechas zaschnut, alebo oplachnes po chvili vodou? Pozorujes stale zlepsovanie, alebo islo len o prechodne zmiernenie priznakov?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lumoska

Příspěvek od Renáta »

Sami, ja by som urino nerobila, nebyť úplne na raw. Len taký vnútorný brrr pocit. Netvrdím, že opodstatnený a ok.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Samira píše:Lumi, urinu na tvar stale aplikujes? Nechas zaschnut, alebo oplachnes po chvili vodou? Pozorujes stale zlepsovanie, alebo islo len o prechodne zmiernenie priznakov?
Ahoj Sami :) ...aplikujem stále. Ale iba keď je úplne čistá, číra. Vždy večer pred spaním a nechám zaschnúť...čistá nemá žiadny pach, ani chuť skoro takže mi to nijak neprekáža nechať to tam. Funguje zatiaľ 100% :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Štvrtok:

Doobeda 2 hod. plávanie, poobede 2 tréningy, tj. 4 hod. karate :)

Piatok:

2 hod. plávanie, doma trochu fyzička...kliky, brušáky a pod.
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Lumi, tak taky trosku prispeju svoji troskou do mlyna :)
Ac sama platim spis za mirne odstrasujici pripad, posledni dobou dochazim k nazoru ze laska je dar z nebe. Stastny to clovek co potkal svou lasku uz v mladem veku, kdy je jeste schopny a ochotny tomu dat vsecko a bojovat za ni. Kdo si toho daru dokaze vazit, nebere ho jako samozrejmost a pecuje o nej jako o drahy poklad, ma sanci zazit v zivote v tomto smeru to nejlepsi mozne.
Neni pravda ze moudrost prichazi s vekem. Moudrost zacina v mladi a pak muze zrat. Pokud neni, tak neni a clovek starne zbytecne. V tehle kulture je ted popularni "cekat" do pozdejsiho veku, ale zaprve na co, a za druhe, kdo opravdu ceka? Spis vidim lidi jak si uzivaji, zkouseji to i ono, pricemz se snazi byt co nejdyl z obliga. Pak dojdou do veku kdy najednou chteji rodinu, a s prekvapenim zjistuji minimalne dve veci. Zaprve, ze v onom "prihodnem" veku uz jsou ti nejlepsi partneri davno rozebrani. A zadruhe, ze uz clovek sam pod tihou nabytych zkusenosti neumi tak milovat jako kdysi, kdyz byl podstatne nevinnejsi, chybi tomu ten naboj i urcita davka tzv "naivity", ktera dava vecem krasu a kouzlo. A zatreti, zjistuje ze laska neprichazi podle toho jak by se to hodilo do kramu. Dar z nebe nefunguje na objednavku, stastny ten kdo rozpoznal zazrak kdyz jim byl navstiven. Ono taky ne nahodou to ma priroda zarizeno tak, ze je clovek nejplodnejsi a zaroven nejromantictejsi v tom spravnem veku ;)

Takze abych to zkratila, vsechno nejlepsi a at vam to vyjde :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lumoska

Příspěvek od Renáta »

Lumi, ja som až teraz dočítala tvoj denníček, a tak oneskorene, ale predsa sa pripájam ku gratulantom. Zdá sa mi to ako včera, keď sme mali my s manželom zásnuby a na nich našich blízkych, moju mamulku. Čas strašne letí. Prešlo mnoho rokov a mne je v manželstve s mojím mužom stále veľmi dobre. Lumi, páči sa mi, čo o manželstve píše Chalíl Džibrán:

"Narodili ste sa spolu a spolu zostanete naveky. Budete spolu i keď krídla smrti zatienia dni vášho života. Áno, budete spolu ešte i v tichej pamäti Boha. Ale nech je aj voľnosť vo vašom spoločenstve, aby vietor nebeský mohol previevať pomedzi vás.
Milujte sa navzájom, ale neurobte si z lásky putá: nech je radšej rozvlneným morom medzi brehmi vašich duší. Napĺňajte jeden druhému čašu, ale nepíjajte z jednej čaše. Dávajte jeden druhému zo svojho chleba, ale nejedávajte z toho istého pecňa. Spievajte a tancujte spolu a buďte veselí, ale doprajte jeden druhému, aby bol sám, tak ako struny lutny sú každá osve, hoci sa všetky chvejú tou istou melódiou.
Dávajte svoje srdce, ale nie do rúk jeden druhému, lebo vaše srdce môže spočinúť len v ruke Života. A stojte pri sebe, ale nie príliš tesne jeden pri druhom, lebo stĺpy chrámu stoja každý zvlášť, a dub a cyprus nerastú jeden v tieni druhého."
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: lumoska

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: A zadruhe, ze uz clovek sam pod tihou nabytych zkusenosti neumi tak milovat jako kdysi, kdyz byl podstatne nevinnejsi, chybi tomu ten naboj i urcita davka tzv "naivity", ktera dava vecem krasu a kouzlo. A zatreti, zjistuje ze laska neprichazi podle toho jak by se to hodilo do kramu. Dar z nebe nefunguje na objednavku, stastny ten kdo rozpoznal zazrak kdyz jim byl navstiven.
V tom je kus pravdy. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:
A zadruhe, ze uz clovek sam pod tihou nabytych zkusenosti neumi tak milovat jako kdysi, kdyz byl podstatne nevinnejsi, :)
to mi nerob :evil:

nadej na krajsi zajtrajsok si nedam vziat :delicacy:
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: lumoska

Příspěvek od Fiona »

Neboj Rudo, existuji i vyvoleni ;) Co sice delaji stejne chyby jako ostatni, ale min se to na nich podepisuje, protoze jsou porad jako deti, i ve veku kdy by uz meli mit jako rozum :) Ja treba mela ty svoje kluky rada vsecky, a porad mam :mrgreen: Takze jsem vlastne de facto zadnou lasku neztratila 8) Ale je lepsi nedelat voloviny a vazit si daru kdyz jsou. V tomhle mel Jezis naprostou pravdu, kdyz rikal ze kralovstvi nebeske patri detem. Staci nedospet a hned jsou zitrky hezci :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Dakujem Fionka, Reni....hned ste mi zdvihli naladu takto z rana. :wink: V kazdom jednom prispevku je kus pravdy, zivotnej skusenosti...tesim sa :)
Az teraz ranajkujem...vo fitku natresk, hned od otvorenia...zrejme sa uz skoncila doba, ked zenusky doma poctivo od rana pripravovali nedelny obed :D
Mmmm ďatle dovezené s Talianska - delikatesa, uz sa mi minaju :?

Vcera po praci zaujimavy rozhovor s ucitelom, aj o vita...velmi podnetne a motivujuce :)

Dnes asi iba cvicenie s klientkami...ked je ta nedela :D

predsa som sa hecla a dala tu s kočkami 3 kola + šľachovosvalový qi gong. Celkom ma to nakoplo, išla by som aj zabehnúť dakde m:-) Domov však prídem,a si až okolo 10, takže nič z toho :( ...nevadí, zajtra je na pláne fitko, plaváreň, tréning a lezenie :mrgreen:
Naposledy upravil(a) lumoska dne ned zář 11, 2011 17:41, celkem upraveno 1 x.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: lumoska

Příspěvek od awa »

Někdy je těžké o některých věcech diskutovat v souvislostech.
Správné volby nejsou o štěstí či vyvolenosti, ale o uplatněné skutečné intuici (moje letité osobní zkušenosti). Proto se nedá říct, zda je něčí rozhodnutí správné či ne, kdy a v jakém věku. Co je dobré a potřebné pro mě, nemusí pro jiného. Přeji každému dobro a porozumění.
Pokud se někomu zdá, že všichni vhodní partneři jsou již rozebraní, nebo již nemiluje s takovou čistotou atd., tak musí hledat změnu ve svém myšlenkovém postoji, tedy v sobě. Mrzí mě, že si to myslí, protože ho to ve skutečnosti brzdí mnohem víc než tuší. Nejsem si jistá, zda prakticky ví, které způsoby malého dítěte má uplatnit a co z toho plyne. :D
Co je to moudrost? Nechci mluvit o koze a o voze. :mrgreen:

Jej. Čerstvé datle...dala bych si. :delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

awa píše: Co je to moudrost?
:delicacy:
snad ovplyvneny filozofiou ZERO LIMITS

si niekdy myslim ze mudrost je schopnost nic nevediet o nicom

vecer zaspat a vygumovat vsetko z hlavy a rano sa zobudit bez nazorov a bez skusenosti..na kazdu vec sa kazdy den pozriet uplne novymi ocami neovplyvneny skusenostami predoslych dni a rokov

s kazdym clovekom sa akoby stretnut po prvykrat a nic o nom znovu nevediet\
nemat predsudky z vlastnych skusenosti alebo nanutene nazory cudzich ludi

kazde rano sa zacina odznova a kazdy ma rovnaku sancu absolutne na vsetko.

Limity neexistuju, pre nikoho a v nicom


ak potrebuejm info, spytam sa anjelov, nenechat sa popliest ludmi, ucebnicami, wikipediou, mocnostou, autoritou, mediami, rodicmi, kamaratmi ...
5 2 8
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: lumoska

Příspěvek od awa »

Právě proto jsem tu otázku položila. Každý si pod tím představuje něco jiného, mnohdy zaměňuje s jiným. Aby se dalo kloudně diskutovat, je třeba vědět v jakých termínech se pohybujeme, tj. aby to nebylo já o koze, druhý o voze.
Napíšu, co je moudrost pro mě:[b] uplatněné [/b]poznání
Dvě slova s obrovskou hloubkou, pokud se o nich přemýšlí.
Co je to zero limits?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

awa píše: Co je to zero limits?
Joe Vitale + Ihaleakala Hew Len :

Zero Limits - the secret hawaiian system for wealth health peace and more ( Hooponopono )
5 2 8
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: lumoska

Příspěvek od awa »

Díky, počtu si. Mám nedostatky... :mrgreen:
Promiň, Lumi, je to tvůj deníček, už se klidim bádat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: lumoska

Příspěvek od buc11 »

většina lidí na dotaz co je v životě nejhorší odpovídá setkání s blbcem, ale ještě nikdo nepřipustil, že tak může být pro jiný on sám
já mám určitě plno dobrých vlastností, ale moudrost to nebude a možná bych ani nechtěl
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

Tak pondelňajšie lezenie ma dobre rozbilo :) Dali sme s kamoškou 3 hodiny (ňeuveriteľne rýchlo tam beží čas :D), išli sme rovno s tréningu. Plávať som nebola.

Včera sme boli tiež ešte cvičiť 2 hodinky pred tréningom, potom môj tréning (keď trénujem, tak toho moc nenacvičím, ale niekedy mám pocit, že je to náročnejšie, ako keď cvičím a trénuje niekto iný :D ) a po ňom sme išli ešte na ďaľší tréning (dokopy, 6 hod. karate)

Občas si teraz dám zeleninové rizoto...neviem variť pre jedného :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

včera: cvičenie s klientkami a sama som dala 4 kola, 30 min. bicykel, šľachovosvalový qi gong
Ráno stále občas cvičím jogu...keď sa mi podarí vstať v rozumnom čase :) Teraz som si dala predsavzatia, že to budem striedať...jeden deň ráno beh, druhý jóga.
Keďže mám pracovnú sobotu, night runu som sa úspešne vyhla:D...ale priateľ ide, aj niaky kamoši, tak ich možno stihnem v ciely aspoň..

Rozhodla som sa pre istú samovraždu...a to predsa len nastúpiť do školy >:-) ...aj ostať pracovať. V práci budem cez víkendy, cez týždeň škola a tréningy. Takto to dopadne, keď si človek nevie vybrať prioritu..
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: lumoska

Příspěvek od culka »

lumoska píše: Rozhodla som sa pre istú samovraždu...a to predsa len nastúpiť do školy >:-) ...aj ostať pracovať. V práci budem cez víkendy, cez týždeň škola a tréningy. Takto to dopadne, keď si človek nevie vybrať prioritu..
No uz len aby si do toho ostala tehotna a mas vymalovane. Poslem ti spagat dracik? Nech sa mas na co zavesit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

culka píše: No uz len aby si do toho ostala tehotna a mas vymalovane. Poslem ti spagat dracik? Nech sa mas na co zavesit.
Mozes :D ...budem cvicit splhanie.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

život plynie...moja návšťevnosť klesá...ale nejde len o vitariána, skôr celkovo internetu. Zapínam ho iba v práci....ale mám pocit, že aj tu sa radšej budem venovať cvičeniu. Ešte mám toho veľa na práci.

ovocíčko, šalátiky...ako zvyčajne, samé ňamky :delicacy:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

V BA mame akurat esoteriku a biostyl v Inchebe....bola som tam pokukat s kamaratkou, maju tam stanok aj lifefoodaci - velmi potesena :)
Dali sme Savcenkovu prednasku....ten chlapik je fakt perfektny :lol:
Dala som si zmerat aj body na ruke...ze v akej kondicii mam vnutorne organy.. jedine zle bolo tenke crevo a hrube crevo :? ...podla zenskej mam vraj parazity, podla mna zas pre celiatika nic nezvycajne...ked som jej vravela, ze uz sa vsetko zlepsuje, ze uz ma nenafukuje, ani zacpy nemam. Moc na to nereagovala...rozmyslam este nad colonhydroterapiou...nech mam pokoj, keby tam nahodou nieco fakt bolo. Sanky asi nestacia.



plus ma zacali boliet kolena :twisted: ....zvalujem to na cvicenie na strojoch. Predtym ma kolena nikdy neboleli, az teraz...takze to nemoze byt z nicoho ineho, takze asi stroje v robote obmedzim iba na ruky a nohy budem posilovat klasicky (kopy, postoje a pod.)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

Lumi
nechcem ti do tohpo kecat ale po vcerajsom studiu problematiky okolo fruktozy - vlakno v odbornej casti

som zistil ze diagnoza celiakie - reakcia na lepok sa casto prekryva alebo miesa s reakciami na fruktozu a ze tieto dve situacie su v podstate sposjene
spolu zavisle, a ze je valeka sanca ze clovek s celiakiou ma problemu aj s fruktozou

a ze vsetky obilne vyrobky obsahuju latky tzv fruktanty s rovnakou reakciou tela ako na ovocnuu fruktozu a ze preto casto diagnoza celiakia - na lepok je vlastne maskovana reakcia na fruktanty atd

a vitarian ktory ide na ovoci si sice polespi vylucenim obilia ale nemoze dostat uplne vsetko do perfektneho stavu prave koli fruktoze ktora velmi oslabuje prave tenke crevo - takze by som tu bodovu diagnostiku bral vazne

najpodozrivejsie su melony jablka hrusky a zrele hrozno, cize prave sezona a vsetky vina aj pivo, ovocne dzusy a umele sladidla a sirupove sladidla.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

rudo ....dakujem:) velmi zaujimave, to su niake nove teorie?...som to necitala nikde zatial, skusim to niak prestudovat. Hlavne musim zajst konecne na kontrolu mojej gastroentrologicke a zistit ci nastalo niake zlepsenie, pripadne sa objednat na ten colon - to na skodu byt nemoze v kazdom pripade. Mozno aj skusim byt prevazne na zelenine :roll: Neviem vsak ci potom vydrzim cvicit niekolko hodin denne...aj ked joga, ci meditacia by tomu mohli vyrazne pomoct.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

http://en.wikipedia.org/wiki/Fructose_malabsorption

pre mna je to nove, chystam sa to prelozit do slovenciny ako sluzbu pre angl necitajucich.

Na mna to plati ako nasite, ked spominam do minulosti ked som mal vazne krizy ked som skolaboval atd vzdy za tym bolo nieco fruktozove najme susene ovo, dlhodobe zapaly klbov, achiloviek...

drzim place, daj vediet ako sa to na tebe prejavi.

zda sa ze na rychlu energiu pocas dlheho sportu atd je mozne pouzit glukozu v povodnej forme alebo glukozu vo forme dextrozy

to sa aj davno puziva v zdravotnictve pri kolisani krvneho cukru.
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

ja som ziadne taketo priznaky sice nemala, ani nemam...po hocijakom ovoci sa citim dobre a plna energie. :) Ale teoria je to zaujimava a za skusku clovek nikdy nic neda. Ako som nedavno skusala par dni bez bananov....ziadne vysledky pre ani proti, takisto mozem vyskusat par dni bez fruktozy:)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: lumoska

Příspěvek od macik »

přečetla jsem si ten článek a vnímám-li to pouze intuicí, tak můj pocit z toho je, že ty problémy vznikají prostě tím, že se potraviny obsahující fruktózu běžně kombinují s něčím dalším...já třeba mám při požití sladkého hrozna, medu či hrušek pálení žáhy, nicméně přikládám to spíš tomu, že jednak moje tělo není ani náhodou čisté, druhak málokdy vydržím dodržet pravidlo jezení ovoce pouze na prázdný žaludek a i po snězení dát delší puzu, aby vše bylo doopravdy stráveno...prostě mi to přijde podobné jako třeba medicínský popis cukrovky...taky by si člověk mohl říct, že ovoce je pro diabetika zabiják a přitom jsou popsané stohy stran o vyléčení diabetu živou stravou, tedy i ovocem...čili nepopírám, že ten problém existuje, jen si nejsem jistá tím, že by čisté ovoce snězené člověkem, který prošel důkladnou detoxikací a respektuje, jak se má ovoce správě jíst, mělo způsobovat nějaké problémy....třeba se pletu, ale rozhodně bych se spíš držela svých pocitů než odborných článků, které jsou psány z pohledu moderní medicíny..
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

tiez zaujimavy pohlad na vec:))....ja ovocie jem vzdy iba na lacno...palenie zahy som tusim este nemala nikdy. Ale moj priatel to mava obcas. Nerobi mi ani problem pockat po ovoci pol hod. - hodinu kym si dam nieco druhe :)
Stale sa neviem rozhodnut ci je lepsie ist na colon, alebo niak castejsie praktikovat sanku....zatial som ju robila vlastne iba 2x myslim.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

macik píše:přečetla jsem si ten článek a vnímám-li to pouze intuicí, tak můj pocit z toho je, že ty problémy vznikají prostě tím, že se potraviny obsahující fruktózu běžně kombinují s něčím dalším...já třeba mám při požití sladkého hrozna, medu či hrušek pálení žáhy, nicméně přikládám to spíš tomu, že jednak moje tělo není ani náhodou čisté, druhak málokdy vydržím dodržet pravidlo jezení ovoce pouze na prázdný žaludek a i po snězení dát delší puzu, aby vše bylo doopravdy stráveno...prostě mi to přijde podobné jako třeba medicínský popis cukrovky...taky by si člověk mohl říct, že ovoce je pro diabetika zabiják a přitom jsou popsané stohy stran o vyléčení diabetu živou stravou, tedy i ovocem...čili nepopírám, že ten problém existuje, jen si nejsem jistá tím, že by čisté ovoce snězené člověkem, který prošel důkladnou detoxikací a respektuje, jak se má ovoce správě jíst, mělo způsobovat nějaké problémy....třeba se pletu, ale rozhodně bych se spíš držela svých pocitů než odborných článků, které jsou psány z pohledu moderní medicíny..
Macik, co ja viem o lieceni cukrovky, tak tie 30 dnove liecebne sanatoria su zalozene prave na tom ze sa neje ovocie, je to striktne raw, ale je to o salatoch, zelene.
proste surova zelenina a ucia ich ako to pripravovat aby to vyzeralo aj chutilo. Videl som niekokrat film na DVD 30days freefrom diabetes, ci tak nejak sa to vola a pozorne som sledoval co sa jedlo, ovocie tam nebolo, ked som to debatil so zastancami 811, tak zurili a tvrdili ze vsak aj ich guru - Dr Graham vie veliecit z cukrovky a robi to zakazanim vsetkych tukov...

navyse v debatach zastanci 811 tvrdili ze vraj fruktoza nie je detekovana systemom a nevyprovokuje inzulin takze vraj po fruktoze nmenastane ziadne zvysenie alebo potreba inzulinu a preto ovocie sa cukrovky netyka. Ked som sa spytal ze teda co sa stane ak zjedia kopu ovocia a fruktoza sa im vstrebe a je jej plno v krvi, a inzulin sa nezvysi a nepostara sa o zrazenie hladiny krvneho cukru ze ci zostanu hodiny v takom stave a nechaju fruktozu napadat nervy cievy a rozmnozovat vsetky mikroorganizmy, povedali ze nei ved predsa ju spalia napriklad na bicykli ked jazdia celky den stovky km alebo bezia maraton ci horske ultra.
Na otazku co ma robit clovek zavrety v robore v kancli alebo sediaci v skolskej lavici odmietli odpovedat.
Neviem ci naozaj fruktoza sa prepasuje do tela akoby zadnymi dverami nedetekovana a inzulin sa nezobudi ale ak je to tak, tak mam z toho hrozu, tie dlhodobe dosledky...
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

hm tak z toho co pises teraz...som potom uplne v pohode, celiakia bude len o lepku....pri mojom zivote urcite tu fruktozu co zjem aj spalim:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:hm tak z toho co pises teraz...som potom uplne v pohode, celiakia bude len o lepku....pri mojom zivote urcite tu fruktozu co zjem aj spalim:D
spalis je hned ?

osobne by som nechcel aby mi kolovala v krvi dlhe hodiny.
vcera som nemal problemy s kolenom pri chodeckom treniku a poslednu noc bez krcov v nohach.
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: lumoska

Příspěvek od jans »

Podle tohoto článku by to v krvi kolovat nemělo, pokud to tam tuk neblokuje, takže problémové bude hlavně kombinování ovoce s tuky, člověk si prostě musí vybrat.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: lumoska

Příspěvek od macik »

lumoska píše:tiez zaujimavy pohlad na vec:))....ja ovocie jem vzdy iba na lacno...palenie zahy som tusim este nemala nikdy. Ale moj priatel to mava obcas. Nerobi mi ani problem pockat po ovoci pol hod. - hodinu kym si dam nieco druhe :)
Stale sa neviem rozhodnut ci je lepsie ist na colon, alebo niak castejsie praktikovat sanku....zatial som ju robila vlastne iba 2x myslim.
to je asi subjektivní, já radši šanku...byla jsem i párkrát na hydrocolonu a bylo to takové prostě víc invazivní, přišlo mi to násilné a efekt nebyl kdoví co....čekala jsem, že toho bude tak nějak víc >:-) ...pro šanku mluví i to, že se očistí celý trávící trakt, nejen tlusté střevo jako u hydrocolonu...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: lumoska

Příspěvek od macik »

rudo, chápu, že jestli jsi spíš typ, co potřebuje rozumové argumenty, tak tě to může zneklidňovat, ale s jídlem mi to přijde jako s vírou -copak někdo doopravdy ví, jak to funguje? já se u obojího snažím spíš vnímat svojí intuicí...když jsem poprvé četla o syrové stravě, byla jsem prostě doma...naprosto to zapadalo do mého vnímání světa, stejně jako třeba odjakživa vnímám karmu jako princip fungování mého světa (záměrně nepíšu tohoto, protože do toho prostě nevidím :-) )...já hluboce věřím, že všeho moc škodí, ale nedovedu si představit, že by ovoce bylo od základu špatná potravina pro člověka, to si fakt neumím představit..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

macik píše:rudo, chápu, že jestli jsi spíš typ, co potřebuje rozumové argumenty, tak tě to může zneklidňovat, ale s jídlem mi to přijde jako s vírou -copak někdo doopravdy ví, jak to funguje? já se u obojího snažím spíš vnímat svojí intuicí...když jsem poprvé četla o syrové stravě, byla jsem prostě doma...naprosto to zapadalo do mého vnímání světa, stejně jako třeba odjakživa vnímám karmu jako princip fungování mého světa (záměrně nepíšu tohoto, protože do toho prostě nevidím :-) )...já hluboce věřím, že všeho moc škodí, ale nedovedu si představit, že by ovoce bylo od základu špatná potravina pro člověka, to si fakt neumím představit..
rozumovy typ - hm to bola minulost


ja sa snazim citit co to so mnou robi a som sklamany dlhe destarocia ze cokolvek robim so stravou, ide to dolu vodou a nikdy ma nenapdlo ovocie podozrievat, teraz to zacina davat zmysel.
teraz budem sledovat co to bude robit ako sa telo bude zotavovat ci zmiznu zapaly klbov a ci budem znasat stupnovany trening a tiez ake budu vykony. Mam vyhodu ze mam zmerane vykony z vela pokusov v poslednych 5 rokoch na roznych vzdialenostiach od 1km az po 24H v chodzi, na drahe, takze vsetko je presne porovnatelne a nemozem sa klamat ze sa citim tak alebo onak ze som dokazal ist rychlo alebo dlho, take tie neurcite vyhlasenia.

alebo si preokonam osobne rekordy z poslednych 5 rokov alebo nie

a ak vsetko pojde dobre budem moct zacat seriozne aj behat a prekonat osobaky z mladosti , zpred 20-30-40 rokov, o to som sa snazil a ztial ma v tom strava velmi sklamala nech som skusal hocico

zatail to vyzera dobre, dnes som dokonca spravil experiment, kupil som ciste glukozove tabletky a cisty glukozovy sirup a skusil sirup do caju - vyzera to ako priesvitny med a nemal som ziadnu reakciu aka byvala po ovoci alebo dzusoch a mam dost vela energie subjektivne.

nemienim glukozu jedavat len testujem rozdiel rekcie a pripadne skusam ci mozem mat glukozu ako nahradny plan ak pocas 24H mi bude dochadzat energia a nebudem mat poruke nejake rozumne jedlo, doteraz ked som skusil dzus alebo hoci len jablka, tak som zvadol.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: lumoska

Příspěvek od rudo »

jans píše:Podle tohoto článku by to v krvi kolovat nemělo, pokud to tam tuk neblokuje, takže problémové bude hlavně kombinování ovoce s tuky, člověk si prostě musí vybrat.

taky clanok som vzdy cital v anglictine od 811 ako protiargument

absolutne tam nehovori nic o rozdielnosti travenia glukozy a fruktozy operuje vyrazom cukor je vsetko jedno aky cukor.
nevysteluje rozdiel medzi vysokofruktozovym ovocim ako su jablka hrusky melonu a zrele hrozno a ine menej fruktozove ovocie

moje osobne reakcie su presne podla tohoto delenia

clanok ma mohutny emocialny naboj , ale nulovu informacnu hodnotu, podla mna

az zabehne frutarian pod 2:10, tak si pozriem detailne jeho jedalnicek
5 2 8
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: lumoska

Příspěvek od macik »

no, to je zas jiné vnímání věci...já výkony neposuzuju vůbec neb žádné nemám :mrgreen: , ale obecně mám spíš pocit, že lidské tělo není moc na výkony stavěné a když se to šroubuje uměle skrz jídlo, tak je to dost nepřirozené...nevím...pro mě každopádně pohyb jo, bez něj to prostě nebude lepší, ale výkony nezájem, to je pro mě naprosto nepodstatné...

já se úplně nejlíp cítím po vařené zelenině a taky ji nemám v úmyslu vyřazovat, ale u mě je těžké dělat z pocitů nějaké smysluplné závěry, protože prostě furt tu jsou stoleté nánosy ze šit stravy a ke správnému fungování má mé tělo sakra daleko...no každopádně ovoce mám moc ráda a vyřazovat ho taktéž nehodlám (:-) ...
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

nemam ziadne z priznakov ktore popisujes, nehodlam preto ani ovocie vyradit...chuti mi, citim sa po nom fajn a nemam problem s vykonmi ani s cvicenim. Skor cisto na zelenine by som sa musela ovela viac zamerat na bratie energie z inakadial...ale zas banany su gut podla teba:D...heh, ale hrozno je mnam mnam, aj jablcko ci hrusticka :P Cim netvrdim, ze niekomu to naozaj vyhovovat nemusi.....
A hej myslim, ze to spalim ako tu fruktozu...ci hned to neviem, ked makas 5-6 hodin denne...pomedzi to iba chodis,alebo cestujes, ci doma upratujes a 5 x do dna rychlo nieco zjes...iba vecerny salat jem asi hodinu :lol:, tak si osobne myslim, ze tak to clovek ma sancu spalit....a ked nie, tak co uz...niekomu robo dobre to, inemu zas ono :)
Ale stale si myslim, ze je to zaujimavy pohlad na vec....sama neviem, kde ma moja cesta este privedie...mozno to raz vyskusam a mozno nie :) Vsetko si podla mna vyzaduje vlastnu skusenost, ked to chce clovek hodnotit..
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: lumoska

Příspěvek od buc11 »

lumoska píše:nemam ziadne z priznakov ktore popisujes, nehodlam preto ani ovocie vyradit...chuti mi, citim sa po nom fajn a nemam problem s vykonmi ani s cvicenim. Skor cisto na zelenine by som sa musela ovela viac zamerat na bratie energie z inakadial...ale zas banany su gut podla teba:D...heh, ale hrozno je mnam mnam, aj jablcko ci hrusticka :P Cim netvrdim, ze niekomu to naozaj vyhovovat nemusi.....
A hej myslim, ze to spalim ako tu fruktozu...ci hned to neviem, ked makas 5-6 hodin denne...pomedzi to iba chodis,alebo cestujes, ci doma upratujes a 5 x do dna rychlo nieco zjes...iba vecerny salat jem asi hodinu :lol:, tak si osobne myslim, ze tak to clovek ma sancu spalit....a ked nie, tak co uz...niekomu robo dobre to, inemu zas ono :)
Ale stale si myslim, ze je to zaujimavy pohlad na vec....sama neviem, kde ma moja cesta este privedie...mozno to raz vyskusam a mozno nie :) Vsetko si podla mna vyzaduje vlastnu skusenost, ked to chce clovek hodnotit..
-ty jsi typicky fruktosově vyvolená
- to že se neaktivuje inzulín, PMN znamená, že to "ich" tělo zvládne dostat (strávit) z krvi bez něho, tedy jednoduše a jelikož je trávení pro tělo nejtěžší činnost, tak každá úleva tohoto typu, je "jim" silně znatelná a ukázněným vede až k NLB
- banán a plno zelenin má fruktozu
- je třeba i sdělit, že fruktoza jakožto jednoduchý cukr nechodí sama ale v směsicích,
-u cukrovky třeba rozlišovat typy, nicméně v takém případě jde již o vadné fungování organismu a běžné pravdy neplatí, tobož její léčení ovocem by bylo vzhledem k výše sdělenému asi pro nějaké superženy, pokud vím, ani Neova žena(tedy jestli ještě je jeho žena) to tím neléčí,(není ovšem přehnaně ukázněná), ale ani se nevyhýbá a jak jsem s ní hovořil nejvíc jí pomáhá aktivní pohyb (ovšem časy jsou nad 2:10)
- to s tím kostkovým cukrem jsem si to (vy)domyslel, asi proto, že větší šílenosti jako neutralizace indiánky ...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lumoska

Příspěvek od Renáta »

macik píše: výkony nezájem, to je pro mě naprosto nepodstatné...
...
Marci, ale zasa nejaký ten výkon by tí chlapi podať mohli, ehmm... Kúŕňa, ak by nie, tak sa s ním párať nebudem - nedostal by lepok, ani fruktózu!!! Bez milosti! :wink:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: lumoska

Příspěvek od macik »

Renáta píše:
macik píše: výkony nezájem, to je pro mě naprosto nepodstatné...
...
Marci, ale zasa nejaký ten výkon by tí chlapi podať mohli, ehmm... Kúŕňa, ak by nie, tak sa s ním párať nebudem - nedostal by lepok, ani fruktózu!!! Bez milosti! :wink:

jasně, však jo...já to nemyslela, že má být každej fyzickej chcípák jako já, fyzická zdatnost je super...ale zaběhnout maratón a podle času dělat závěry o svém trávení či zdraví, já nevím...sport se má podle mě dělat pro radost z pohybu, ne pro poměřování podle tabulek (at už oficiálních či nějakých vlastních, vnitřních)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: lumoska

Příspěvek od lumoska »

ja ked si sledujem niake vykony a pod., tak jedine, co som si vsimla, zatial je, ze najlepsie fakcim, ked som skoro uplne na lačno. Zeleninu davam (ci uz surovu, alebo varenu) iba ked viem, ze najblizsie 2 hodiny ma ziadne cvicenie necaka - dlhsie to stoji v zaludku, ako ovo. Inak sa to odvodzuje skor od psychiky u mna...ked sa uvolnim, skoncentrujem a spravne dycham...upriamym pozornost iba na tu konkretnu cinnost, ktoru vykonavam - vtedy to ma ucinok, vykon stupa a je jedno, co som jedla. Ked myslim na blbosti a som cela rozhadzana, tak je to cele o ... A zas je jedno, co som predtym jedla:D
Celý život žiadne hranice.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: lumoska

Příspěvek od kveta »

co se týče ovoce, zatím z mojich zkušeností v reálu, ovocní jedlíci vypadaj a i jsou zdraví i výkon podaj chtějí li. kdyby lidi jen nediskutovali ale taky si to zkusili na vlastní kůži, měla by diskuse hned jiný spád. :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lumoska

Příspěvek od Renáta »

Marci, teda myslela som trošku iný pánsky výkon ako športový. Pokus o joke, no... dnes sa mi darí... :oops:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: lumoska

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
lumoska píše:nemam ziadne z priznakov ktore popisujes, nehodlam preto ani ovocie vyradit...chuti mi, citim sa po nom fajn a nemam problem s vykonmi ani s cvicenim. Skor cisto na zelenine by som sa musela ovela viac zamerat na bratie energie z inakadial...ale zas banany su gut podla teba:D...heh, ale hrozno je mnam mnam, aj jablcko ci hrusticka :P Cim netvrdim, ze niekomu to naozaj vyhovovat nemusi.....
A hej myslim, ze to spalim ako tu fruktozu...ci hned to neviem, ked makas 5-6 hodin denne...pomedzi to iba chodis,alebo cestujes, ci doma upratujes a 5 x do dna rychlo nieco zjes...iba vecerny salat jem asi hodinu :lol:, tak si osobne myslim, ze tak to clovek ma sancu spalit....a ked nie, tak co uz...niekomu robo dobre to, inemu zas ono :)
Ale stale si myslim, ze je to zaujimavy pohlad na vec....sama neviem, kde ma moja cesta este privedie...mozno to raz vyskusam a mozno nie :) Vsetko si podla mna vyzaduje vlastnu skusenost, ked to chce clovek hodnotit..
-ty jsi typicky fruktosově vyvolená
- to že se neaktivuje inzulín, PMN znamená, že to "ich" tělo zvládne dostat (strávit) z krvi bez něho, tedy jednoduše a jelikož je trávení pro tělo nejtěžší činnost, tak každá úleva tohoto typu, je "jim" silně znatelná a ukázněným vede až k NLB
- banán a plno zelenin má fruktozu
- je třeba i sdělit, že fruktoza jakožto jednoduchý cukr nechodí sama ale v směsicích,
-u cukrovky třeba rozlišovat typy, nicméně v takém případě jde již o vadné fungování organismu a běžné pravdy neplatí, tobož její léčení ovocem by bylo vzhledem k výše sdělenému asi pro nějaké superženy, pokud vím, ani Neova žena(tedy jestli ještě je jeho žena) to tím neléčí,(není ovšem přehnaně ukázněná), ale ani se nevyhýbá a jak jsem s ní hovořil nejvíc jí pomáhá aktivní pohyb (ovšem časy jsou nad 2:10)
- to s tím kostkovým cukrem jsem si to (vy)domyslel, asi proto, že větší šílenosti jako neutralizace indiánky ...
neova žena, není nejlepším příkladem, nebot má problém být syrová natož ovocná. to vím hlavně od ní, navíc to na ní i VIDIM
nevyznám se moc v cukrovkách, ale jednu kámošku na curkrovce jsem měla, nebylo to lehký doktor ji zblbl že ovoce neeee, ale nakonec poslechla mě a ne nebyla celá ovocná, ale hodně ovoce přidala a curk jí klesal a energie přibývala i zhubla. ano, je duležitý pochopit příčinu nemocí, u curkrovky je to přežírání se nehodnotnejme zdenaturovanejma potravinama otravinama. léčení ovocem funguje pro každýho to samý půst..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: lumoska

Příspěvek od Renáta »

kveta píše: u curkrovky je to přežírání se nehodnotnejme zdenaturovanejma potravinama otravinama. léčení ovocem funguje pro každýho to samý půst..
Nutno spomenúť prípady, ktoré do toho spadli napr. po očkovaní.
Chudnutie pri cukrovke môže byť signál zlej kompenzácie.
Odpovědět