xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Zdeníno »

xHardCorex píše:Trenujem poctivo. Tento thajsky box je vec v ktorej som sa nasiel. Tesim sa na kazdy dalsi trening lebo sme tam super skupina ludi a mame vybornych trenerov.

So stravou je to horsie. Mam trocha problem sa neprejedat cez vikendy:P Kiez by uz bolo pocasie kedy by sa dalo behavat. Citim ako to moje telo potrebuje. Rozmyslam ze ked bude dobre pocasie budem behavat smerom k frajerke a aj od nej ( len to budem musiet asi vzdy sprchu navstivit)....
Ve starověkém Římě se ženy sháněly po potu gladiátorů, stal se z toho svého druhu obchodní artikl.
Prý to má i nějaké vědecké odůvodnění, nějaké hormony či co.
Tož ty ho frajerce poskytneš zdarma, takříkajíc z první ruky. ;) Nevylívej starořímské cennosti do kanálu. (A ev. překvapené frajerce vysvětli, že to říkal Zdeníno z internetu ;))
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:
A nebezkujem... Ani lyzovat neviem:P
ked nevies bezkovat o to vacsia je to makacka a najviac sa namakas ked ani nevies navoskovat.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zdeníno píše:
xHardCorex píše:Trenujem poctivo. Tento thajsky box je vec v ktorej som sa nasiel. Tesim sa na kazdy dalsi trening lebo sme tam super skupina ludi a mame vybornych trenerov.

So stravou je to horsie. Mam trocha problem sa neprejedat cez vikendy:P Kiez by uz bolo pocasie kedy by sa dalo behavat. Citim ako to moje telo potrebuje. Rozmyslam ze ked bude dobre pocasie budem behavat smerom k frajerke a aj od nej ( len to budem musiet asi vzdy sprchu navstivit)....
Ve starověkém Římě se ženy sháněly po potu gladiátorů, stal se z toho svého druhu obchodní artikl.
Prý to má i nějaké vědecké odůvodnění, nějaké hormony či co.
Tož ty ho frajerce poskytneš zdarma, takříkajíc z první ruky. ;) Nevylívej starořímské cennosti do kanálu. (A ev. překvapené frajerce vysvětli, že to říkal Zdeníno z internetu ;))
Je pravda ze frajerke sa zaprve paci ze to robim..ten sport... najskor bola dost proti lebo sa bala ze budem z toho sprostejsi ako som :D... A s tymi hormonmi je to pravda. vravi ze mam potom taku "svoju vonu" ktora sa jej paci :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
xHardCorex píše:
A nebezkujem... Ani lyzovat neviem:P
ked nevies bezkovat o to vacsia je to makacka a najviac sa namakas ked ani nevies navoskovat.
Tento rok zacnem behavat. Bezkovanie bez techniky a voskovania az buduci rok:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Takze nam krasne snezi a rano som tak rozmyslal nad tym behom v snehu ako to spominal Rudo.
Stale ma trapi otazka aku obuv na beh... Peniazov mam teraz "nazvys" tak rozmyslam ze nejake zakupim...

Inak co sa tyka stravy idem stravovaci blok od 12-19... snazim sa to skor posunut na 14-20. Len akosi ma to vzdy zlomi ked kolegovia zahlasia ze idu na obed:P vtedy vytiahnem zasoby a jem.

Co sa tyka treningov tak je to pohodka. Pekne regenerujem, na veceru komplexne sacharidy, vele strukovin, oleje... Z casu na cas si robim tu sirnu patlaninu z bryndze..je to dost dobre papanie s tymi lanovymi semienkami.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od bukaj »

xHardCorex píše:Takze nam krasne snezi a rano som tak rozmyslal nad tym behom v snehu ako to spominal Rudo.
Stale ma trapi otazka aku obuv na beh... Peniazov mam teraz "nazvys" tak rozmyslam ze nejake zakupim...

Inak co sa tyka stravy idem stravovaci blok od 12-19... snazim sa to skor posunut na 14-20. Len akosi ma to vzdy zlomi ked kolegovia zahlasia ze idu na obed:P vtedy vytiahnem zasoby a jem.

Co sa tyka treningov tak je to pohodka. Pekne regenerujem, na veceru komplexne sacharidy, vele strukovin, oleje... Z casu na cas si robim tu sirnu patlaninu z bryndze..je to dost dobre papanie s tymi lanovymi semienkami.
Někde tu už zmiňoval Rudo, že nejlepší a nejlevnější na zimní výběhy jsou kopačky s nižšími klínky - tzv. turfy. Tuto radu jsem si vzal k srdci a ve slevě jsem je za pár stovek koupil a spokojenost. Jsou flexibilní, lehké, minimalistické, mají dobrý záběr, ta syntetická kůže jen tak nepromokne a jsou hodně levné. Komerční minimalistické boty vhodné na zimu jsou nad 2000 Kč.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
xHardCorex píše:Takze nam krasne snezi a rano som tak rozmyslal nad tym behom v snehu ako to spominal Rudo.
Stale ma trapi otazka aku obuv na beh... Peniazov mam teraz "nazvys" tak rozmyslam ze nejake zakupim...

Inak co sa tyka stravy idem stravovaci blok od 12-19... snazim sa to skor posunut na 14-20. Len akosi ma to vzdy zlomi ked kolegovia zahlasia ze idu na obed:P vtedy vytiahnem zasoby a jem.

Co sa tyka treningov tak je to pohodka. Pekne regenerujem, na veceru komplexne sacharidy, vele strukovin, oleje... Z casu na cas si robim tu sirnu patlaninu z bryndze..je to dost dobre papanie s tymi lanovymi semienkami.
Někde tu už zmiňoval Rudo, že nejlepší a nejlevnější na zimní výběhy jsou kopačky s nižšími klínky - tzv. turfy. Tuto radu jsem si vzal k srdci a ve slevě jsem je za pár stovek koupil a spokojenost. Jsou flexibilní, lehké, minimalistické, mají dobrý záběr, ta syntetická kůže jen tak nepromokne a jsou hodně levné. Komerční minimalistické boty vhodné na zimu jsou nad 2000 Kč.
mne sa osvedci mat tie kopacky o 1-2 cisla vacsie a narvat tam 2 pary lyziarksych ponoziek ak mam zostat vonku dlhsie ak je sneh mokry, tak na vrchy par ponoziek natiahnem mikrotenak takze vonkajsia vlhkost sa nedostane dnu a noha sa pekne vypoti
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak na skusku som si kupil tieto:
http://www.sportsdirect.com/slazenger-v ... e=12004055

Ten napad s tymi sackami som uz raz vyuzil a osvedcilo sa to. Dost sa teraz na ten beh tesim aj ked bude zima. Este planujem kupit expander na lepsi rozvoj ramien a dynamiky uderov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od bukaj »

xHardCorex píše:Tak na skusku som si kupil tieto:
http://www.sportsdirect.com/slazenger-v ... e=12004055

Ten napad s tymi sackami som uz raz vyuzil a osvedcilo sa to. Dost sa teraz na ten beh tesim aj ked bude zima. Este planujem kupit expander na lepsi rozvoj ramien a dynamiky uderov.
K minimalismu to má daleko :) ale běhat lze ve všem, jen někdy boty moc nepomáhají správné technice a biofeedbacku.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

ja sa na minimalismus pozeram 2 sposobmi

1. - co najmenej technologie medzi cloveka a prirodu
teda co najmenej technologie medzi ludske telo a prirodu
a co najmenej technolegie medzi ludsku dusu a vesmirnu lasku

2. - cenovo, teda alebo je nieco zadramo alebo nieco stoji cenovo co najmenej a pritom splni svoju ulohy
ak tie boty stali pod 20 euro tak mi to splna ja tu sa snazim len boty pod 30 ci max 40 aud, ale to je vsetko najdrahsie na svete

napriklad take 5 prstaky zdanlivo splnaju bod 1 ale prepadaju v bode 2
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

bukaj píše:
xHardCorex píše:Tak na skusku som si kupil tieto:
http://www.sportsdirect.com/slazenger-v ... e=12004055

Ten napad s tymi sackami som uz raz vyuzil a osvedcilo sa to. Dost sa teraz na ten beh tesim aj ked bude zima. Este planujem kupit expander na lepsi rozvoj ramien a dynamiky uderov.
K minimalismu to má daleko :) ale běhat lze ve všem, jen někdy boty moc nepomáhají správné technice a biofeedbacku.
Za taku cenu nekupim ani len napodobeninu u cinana:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od bukaj »

xHardCorex píše:
bukaj píše:
xHardCorex píše:Tak na skusku som si kupil tieto:
http://www.sportsdirect.com/slazenger-v ... e=12004055

Ten napad s tymi sackami som uz raz vyuzil a osvedcilo sa to. Dost sa teraz na ten beh tesim aj ked bude zima. Este planujem kupit expander na lepsi rozvoj ramien a dynamiky uderov.
K minimalismu to má daleko :) ale běhat lze ve všem, jen někdy boty moc nepomáhají správné technice a biofeedbacku.
Za taku cenu nekupim ani len napodobeninu u cinana:)
Já jsem běžel půlmaraton v botách za 200 Kč od Vietnamců a nemůžu si je vynachválit :). Podrážka pár milimetrů - do terénu a na zimu nic moc ale na silnici dokonalé.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

bukaj píše:
Já jsem běžel půlmaraton v botách za 200 Kč od Vietnamců a nemůžu si je vynachválit :). Podrážka pár milimetrů - do terénu a na zimu nic moc ale na silnici dokonalé.
No Jabuke, do buducna mozno dam na tvoju radu:) Zatial vyskusam to co som kupil... teda najskor mi to musi prist.

kazdopadne som k tomu behu motivovany vnutorne.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Homeworkout:

5*3 minuty.

Boxersky beh s variaciami. Najskor bez zavaria... Dalej som pridal na ruky 1,5 kg vrecka piesku. Udieral som najskor direkty potom smerom hore, dalej haky a dvihaky.

Dalsie kola som daval variacie kopov: kolena a kryt. Takto som si uz dlho neodpalil stehna.

Zavazia som dal na nohy a siel som vysoke kolena. Pocas 45 sekundovej prestavky sa nedokazal zastavit pot...

Caka ma sprcha, 10 tabliet spiruliny a hrasok:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

18ty den v mesiaci je pre mna vzdy niecim vyznamny. teda hlavne tym ze mame s priatelkou vyrocie... Ale akosi vacsinu zmien ktore robim zacinam 18teho... aj ked neviem preco...

Dnesok som sa rozhodol rozbehnut high fat/green dietu. Jedlo na dnes: Zeleninovy salat: uhorka, ladovy salat, rimsky salat, olivovy olej, repkovy olej. Zdroj tukov: Arasidovo/lanove maslo: arasidy, lanove semienko, repkovy olej, lanovy olej.

Dnes trening thajskeho boxu. uvidime vysledky upravy stravy na konci tyzdna.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcerajsi rozbeh do ketozy vcelku uspesny. potrava v zlozeni cca : T/S/B = 60/20/20.

Trening sa mi zdal trocha tazsi, asi preto ze telo dobiehalo na cukroch a miesali sa paliva.

Na veceru som dojedol zeleninovy salat + 2 lyzice lanoveho oleja.

Mal som trocha horsi spanok a rano som sa zobudil s velkou pachutou v ustach a vcelku zniceny.

Jedalnicek na dnes:
Uhorkovy salat: 3 uhorky, olivovy olej, repkovy, lanovy, sol, cierne korenie.
Arasidove maslo: arasidy, olivovy olej, repkovy, lanovy, sol.

Dnes nemam trening cize telu doprajem regeneraciu.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak som k tomu pridal este jednu mozzarelu.

Dnesok bol v takej letargickej nalade. Neviem ci to je tym ze telo ide do ketozy ale cely den som sa citil velmi unaveny... Dokonca ma hodne boli aj rameno.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Spanok sa zacina upravovat. Uz po 2 dnoch citim ako to telu pomaha. Rano som uz vstal bez budika dost sviezi... Evidentne telo uz nakoplo ketozu.

Plan dnesneho dna:
Jedlo: Salat z ladoveho salatu, uhorky, olivovy olej, repkovy olej.
Tuky: arasidove maslo, vecer asi sirnu patlaninu.

Trening thajskeho boxu.

Zatial nesuplementujem nic. Aj ked na vecer hodim asi chrom, selen, + cca gram epsomky.

Taktiez mi prisli veci na beh. Cize cez vikend idem nato :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Spanok trocha slabsi. Ako citim sa vyspaty aj napriek tomu, ze som spal cca 6 hodin. Nejako som nevedel zaspat.

Co sa tyka stravy tak to bolo vsetko v ramci high fat. Uz ma aj prechadzaju chute na sladke a nemusim sa prezierat.

Trening intenzivny. Predlzil sa nam cas treningu z hodiny na hodinu a pol..pre mna prijemna zmena pretoze som pred vianocami trenoval v skupine pokrocilych a kvoil praci som sa hodil spat k zaciatocnikom. Aj ked teraz sa tie rozdiely medzi lepsimi a zaciatocnikmi pomaly znizuju.

Na dnes strava v podstate ako vcera. akurat na veceru planujem kupit nejaky vysokotucny syr.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

5 den.

Vcerajsi den bol nejaky zvlastny. Cely den som sa citil taky unaveny a mal som pocit ze na mna lezie choroba.
Trening som absolvoval ale boli tam znacne medzery oproti inym dnom.

Stravu som dorazil vecernym salatom a vysokotucnym zrejucim syrom ... :delicacy: .

Spanok som mal velmi dobry, hlavne co ma nakoplo bola zmena teploty v izbe. Doteraz som mal radiator pusteny naplno, pred spankom som na 15 minut otvoril dokoran okno. Potom som zaspal ako male dieta.

Rano by som si este pospal ale teraz sa uz citim v pohode a plny sily. Dnes si davam jeden trening a cez vikend budem asi lenosit.

Strava na dnes: Mix zeleniny (rajciny, ladovy salat, uhorka, paprika) + bryndza, arasidove maslo.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
veg-1
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 15, 2009 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od veg-1 »

to arašídové máslo kupuješ nebo si sám robíš? jsem dostal na arašídy strašnou chuť, jak jsem to tu pročítal. :delicacy:
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

veg-1 píše:to arašídové máslo kupuješ nebo si sám robíš? jsem dostal na arašídy strašnou chuť, jak jsem to tu pročítal. :delicacy:
Robim si ho sam. Recept je maximalne jednoduchy:

Arasidy, trocha olivoveho oleja, davam aj lanovy a repkovy a vsetko to rozmixujem...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Fiona »

A priority???
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Fiona píše:A priority???
Ake priority?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

priority do arasidoveho masla nejdu, to je z ineho receptu
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Fiona »

Priority toho o co ti jde v prvni rade :)
Sila? Zdravi? Rychlost? Sexy telo? Alternativni zazrak? Titul ironmana?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Priority toho o co ti jde v prvni rade :)
Sila? Zdravi? Rychlost? Sexy telo? Alternativni zazrak? Titul ironmana?
all of the above and than some :mrgreen:
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Fiona píše:Priority toho o co ti jde v prvni rade :)
Sila? Zdravi? Rychlost? Sexy telo? Alternativni zazrak? Titul ironmana?
Sila, zdravie, sexy telo, zazrak, a staci mi titul majstra slovenska v thajskom boxe:DDDDDD

A teraz vazne:

Mojim cielom bolo zit trocha aktivne, kedysi som cvicil v posilke s celkom dobrymi vysledkami ale potom ma zradilo zdravie. Po chorobe som sa nevedel donutit chodit cvicit, preto som si povedal, ze zacnem robit nejaky sport pod dohladom trenera. Vzdy ma lakal thajsky box a tak som to vyskusal. Od vtedy je to pre mna droga. Za ten cas co trenujem sa mi aj zlepsila postava aj ked tuk ide dole pomalsie ako som cakal preto som opat hodil high fat dietu a vysledky su videtelne uz po tyzdni.

Nechapem co si mala na mysli pod pojmom alternativny zazrak :P...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vikend: Doplnanie komplexnych sacharidov: Zemiaky, brokolica, karfiol.

Od dneska som zasa na renegade high fat.

Jedalnicek na dnes: Uhorkovy salat s ladovym salatom + arasidove maslo, na veceru sirna platlanina.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

jsem chtěl dát like ,, a pak mi došlo, že tu nejsem na FB :-D
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:jsem chtěl dát like ,, a pak mi došlo, že tu nejsem na FB :-D
like zaco? Mne ten fb lezie dost na nervy. sice to mam ale je to priserna strata casu...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

že se mi ten tvůj příspěvěk líbí :- )
já proti FB nic nemám .. je to nejlepší způsob, jak být s přáteli v kontaktu .. hlavně s těma, kteří nebydlí poblíž
jsme ho používali i ve škole, kde nám třídní učitel vždycky připomínal písemky .. dobrá věc
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:že se mi ten tvůj příspěvěk líbí :- )
já proti FB nic nemám .. je to nejlepší způsob, jak být s přáteli v kontaktu .. hlavně s těma, kteří nebydlí poblíž
jsme ho používali i ve škole, kde nám třídní učitel vždycky připomínal písemky .. dobrá věc
No ja mam skor pocit ze s ludmi ktorymi sa bavim a vidim co stale pisu na fb uz nemam chut komunikovat:D... je pravda ze je tam kopec potrebnych info (napr ohladom treningov atd)...ale co sa taky ludskych vztahov je to dost zle...

napr. cely den som u frajerky je pohodka klidek a pridem vecer domov a 10 minut si s nou pisem a uz sa hned hadame:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

smajliss píše:jsem chtěl dát like ,, a pak mi došlo, že tu nejsem na FB :-D
Nebo přemluvit Huga, aby to na Vitarián doplnil. ;-) Dělal jsem to na breatharian.eu a nebylo to až tak moc náročné.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Inspiracia na domaci workout:
http://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Robim si ho sam. Recept je maximalne jednoduchy:
Arasidy, trocha olivoveho oleja, davam aj lanovy a repkovy a vsetko to rozmixujem...
simtě jak to mixuješ? dyk se to při první otáčce mixéru nalepí na jeho stěny a dál už to běží naprázdno...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:
xHardCorex píše:Robim si ho sam. Recept je maximalne jednoduchy:
Arasidy, trocha olivoveho oleja, davam aj lanovy a repkovy a vsetko to rozmixujem...
simtě jak to mixuješ? dyk se to při první otáčce mixéru nalepí na jeho stěny a dál už to běží naprázdno...
Vobec, mne to ide uplne v pohode:) mam taky tycovy mixer co ma taku nadobku s takym sekacom.. tam to dam a ide to pekne do hladka.
http://www.youtube.com/watch?v=aDNxGBFt0mU
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

xHardCorex píše:Inspiracia na domaci workout:
http://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw
To co si sem zase dal???? :shock: Zas to budem skusat a zas sa nebudem vediet ani na hlave poskrabat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

culka píše:
xHardCorex píše:Inspiracia na domaci workout:
http://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw
To co si sem zase dal???? :shock: Zas to budem skusat a zas sa nebudem vediet ani na hlave poskrabat.
No neboj sa, tiez su tam neiktore veci po ktorych padnem na papulu :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Po vikende na komplexnych sacharidoch som sa zasa hodil na high fat dietu. Co sa tyka stravy a chuti som to zvladol uplne v pohode, nebol som slaby, trening som absolsolvoval bez nejakych komplikacii.

Spanok som mal hlboky ale zdal sa mi kratky a rano som mal problem sa vobec zobudit:) ale prekonal som sa a uz som v praci.

Jedalnicek na dnes:

Uhorkovy salat, arasidove maslo s lanovym semienkom. Na veceru planujem asi vajicka (mam na ne hroznu chut, tak mi tym telo asi chce nieco naznacit...)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcerajsok denne oddychu. Cele poobedie som nerobil nic len lenosil. Aj ked cesty vyzeraju zeby sa na nich dalo aj bezat.
Na veceru som si urobil vcelku slusnu davku sirnej patlanice a bol som z toho "prejedeny" a citil som to v sebe este rano..

Dnes ma caka trening, asi najsvetlejsi bod celeho dna.
Strava: arasidove maslo, zeleninovy mix ( ladovy salat, uhorky, rajciny, paprika, redkovky).
Vecer asi znova sirna patlanina.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Spanok kvalitny, bol som hore v podstate 30 minut pred budikom.

Vcera som jedenie ukoncil davkou zeleninoveho salatu s arasidovym maslom.

Treningy sa nesu v duchu sparingov. Chalanom na treningu to ide dobre a fyzicky som sa citil riadne vyceprpane. Mali sme 12-2minutovych kol. Pricom nam trener povedal ze ked absolvoval sustredenie thajskeho boxu v prahe ze mali prvy den 40-3 minutovych kol a dalsi den 50 kol. neviem si to vobec predstavit.

Dnesok by som potiahol high fat/green ale budem na sluzobke tak neviem ako to poriesim... Snad bude v kantine aj nejaky vyber salatov.

Poobede ma caka trening na ktory sa velmi tesim uz aj kvoli vztahom s ludmi tam.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnesok 24 hodinovy post.

Vcera vcelku zaujimavy trening. Nasi treneri sli niekam na lyzovacku tak nas mal jeden nas zapasnik. Bol to taky novy vietor. Trening vazne premysleny a velkym dorazom na detail pohybu. Dost sa mi to pacilo.

Strava bola trocha sabotovana tym ze som bol na sluzobke a bol som na obede v kantine.... Vecer som vsak dobehol na tukoch a listovej zelenine.

Dalej som dohodnuty na terapiu metodou RUŠ ktora tu bola hodena. Hodne ma to zaujalo a poslednu dobu som v sebe pocitil ze musim menit vela veci hlavne v sebe. Preto chcem odstranit viacero problemov, ktore mi komplikovali zivot v podstate cely zivot. Chcem najst povodnu pricinu viacerych problemov. Verim, ze mi to pomoze a nebudem zbytocne sklamany.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Dalej som dohodnuty na terapiu metodou RUŠ ktora tu bola hodena
skvělááá metoda, doufám budeš nadšený
mně nesmírně pomohla
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Zdeníno »

Koukám RUŠ guru kasíruje 9950 Kč za 4 hodky, hmm to je docela dobrý 8)... tedy pro něj.

Je dobré si neplést psychohygienu s duchovní cestou, ta stojí v každém kulturním prostředí mnoho let úsilí.
Koneckonců, určitá míra existenciální nespokojenosti/frustrace (buddhisticky: dukkha) slouží jako nezbytné palivo na cestě k osvícení. Na někoho (např. na mě) nutno drsnější přístup, ušlechtilý kůň běží však jen pod stínem biče.
Praví se, že cesta lidí k osvícení je nejúčinnější, nebeské bytosti mají příliš mnoho blaženého a bytosti pekelné už příliš mnoho trápení.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zdeníno píše:Koukám RUŠ guru kasíruje 9950 Kč za 4 hodky, hmm to je docela dobrý 8)... tedy pro něj.

Je dobré si neplést psychohygienu s duchovní cestou, ta stojí v každém kulturním prostředí mnoho let úsilí.
Koneckonců, určitá míra existenciální nespokojenosti/frustrace (buddhisticky: dukkha) slouží jako nezbytné palivo na cestě k osvícení. Na někoho (např. na mě) nutno drsnější přístup, ušlechtilý kůň běží však jen pod stínem biče.
Praví se, že cesta lidí k osvícení je nejúčinnější, nebeské bytosti mají příliš mnoho blaženého a bytosti pekelné už příliš mnoho trápení.
Ta cena sa mi v tomto pripade nezda az taka prehnana. Cena kazdeho cloveka nieco stoji. A ak je niekto ochotny dat mesacne 3000 kc za cigarety tak preco nie 9000 kc za pomoc.

Ja mam zajednanu terapeutku v BA za 75 eur na 4 hodiny. Cize to pre mna nie je polozka ktora by ma polozila. A ak mi to pomoze len z polovice tak ako to tam prezentuju tak to budu pre mna spravne investovane peniaze.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Zdeníno »

Ale jo, souhlasím, byla by to supr investice.

Ono asi záleží, jaké člověka tíží problémy (se vzhledem, frajerkou, společ. uznáním, duší, smyslem života...) a podle toho jsou pak jeho očekávání uspokojena.

Strávil jsem pár měsíců v barmském buddh. klášteře a bylo to pro mne nejnáročnější období mého života (i fyzicky – a to jsem byl zvyklý i na náročné dvoufázové tréninky atpod.). Ale pomohlo to (jistě ne zcela, na to jsem tam byl příliš krátkou dobu, avšak podstatně). Kdybych to mohl sfouknout s RUŠ školitelem za 4 hodky... to by bylo k nezaplacení :).

Ale možná jsem jen škarohlíd, třeba Nejedlý dostane Nobelovku za spirituální léčbu (tisíce děkovných dopisů z budd. klášterů).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zdeníno píše:Ale jo, souhlasím, byla by to supr investice.

Ono asi záleží, jaké člověka tíží problémy (se vzhledem, frajerkou, společ. uznáním, duší, smyslem života...) a podle toho jsou pak jeho očekávání uspokojena.

Strávil jsem pár měsíců v barmském buddh. klášteře a bylo to pro mne nejnáročnější období mého života (i fyzicky – a to jsem byl zvyklý i na náročné dvoufázové tréninky atpod.). Ale pomohlo to (jistě ne zcela, na to jsem tam byl příliš krátkou dobu, avšak podstatně). Kdybych to mohl sfouknout s RUŠ školitelem za 4 hodky... to by bylo k nezaplacení :).

Ale možná jsem jen škarohlíd, třeba Nejedlý dostane Nobelovku za spirituální léčbu (tisíce děkovných dopisů z budd. klášterů).
V com spociva taky zivot v buhdistickom chrame? Vcelku ma to zaujalo.
Minule som pozeral nejaky film kde zena odisla "hladat pokoj" skrz meditacie niekam do indie. Spoznala sa tam s dalsim americanom ktory mal problemy a rieisl ich podobne...
Pacila sa mi cast kedy jej ten chlap vravel ze siel za nejakym mnichom, ktoreho sa pytal ako dlho musi meditovat kazdy den aby sa zbavil vnutornej bolesti a ten mu povedal "ak budes meditovat kazdy den 5 hodin tak to bude trvat 5 rokov...a on sa ho opytal, kolko by to trvalo keby meditoval 10 hodin ... a on ze 10 rokov...

Cize mozno ani taky budhisticky klastor nie je navod na vyriesenie vsetkeho v ludskej dusi...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od galvanometr »

Kolik let meditoval Ježíš v klášteře?
Pravdu nebudeme skrývat.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Zdeníno »

xHardCorex píše:V com spociva taky zivot v buhdistickom chrame?
To se může velice lišit dle tradice, v Barmě se praktikuje vipassana (něco jako třeba tady na videu, ale v klášterech je větší soustředění a uniformita), je obvykle předepsáno 14 hodin meditace denně (což jsem nikdy nezvládl, můj rekord bylo 13). Co do usilovnosti je to podobné v zenových klášterech (ovšem používají se techniky rinzai a soto).

5 a 10 let... to vskutku může být pravda a nemusí, záleží na mnoha okolnostech, způsobu provádění, prostředí, karmě. Tady je video, kde starý mnich se rozpláče, protože Dalajláma si vzpomněl, že nějaké božstvo se nebude uctívat... co na to říci... snad, že IMHO svoji praxi dělal převážně zbytečně.

Ježíš dokázal křísit mrtvé, měnit vodu na víno atpod. Trochu jiná liga. Jiná kultura. Jiný kontext slova klášter. Mimochodem, ani Buddha klášter ke svému osvícení nepotřeboval.
Odpovědět