xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:Tak jsem v noci projížděl různé zahraniční low carb, většinou paleo diety a došel jsem k tomu, že ten dech časem zmizí, ale nikdo neví proč a trvá to i několik měsíců :)

The good news is that keto-breath usually doesn't last forever. Most people find it dies down after a few weeks, or at the most a few months. The reason is unclear, but it seems our bodies adapt in some way.
Ako ja si to osobne moc ani neuvedomujem. Napr citim to hlavne vtedy ked zjem napr arasidove maslo bez nejakej zeleniny. Potom mam taky arasidovy dych :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Tak jsem v noci projížděl různé zahraniční low carb, většinou paleo diety a došel jsem k tomu, že ten dech časem zmizí, ale nikdo neví proč a trvá to i několik měsíců :)

The good news is that keto-breath usually doesn't last forever. Most people find it dies down after a few weeks, or at the most a few months. The reason is unclear, but it seems our bodies adapt in some way.

ja si myslim ze to moze byt dosledok cistenia pecene - ak ma pecen moznost sa ocistit z dosledkov sacharidov, teda vlastneho ztukovatenia tak uvolnuje vela svinstva a zrejme v tom boli naviazane rozne ine toxiny


aceton sa nachadza vtele napriklad pri viacdennych sportovych pretekoch ako dosledok zataze opakovaneho anaerobneho procesu pocas dlhych minut den za dnom
pricom vieme ze anaerobny sportovy vykon uzko suvisi s cukrovym metabolizmom.

myslim si ze velmi lahky sport niekolko krat denne alebo aspon prechadzky na vzduchu s hlbokym dychanim urychlia vyparovanie a vydychanie toho acetonu von
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Po cca 5 dnovej pauze v renegade diete som sa k nej opat vratil.

Po 2 dnoch opat citim viac energie a zlepsujuce sa zdravie.

Moj jedalnicek sa trocha zmenil. V prvej polovici "bloku jedenia" jem iba surovu zeleninu a oriesky. V druhej polovici si robim nieco varene... Zvacsa zeleninove leco. Hrozne mi to chuti a da sa nakombinovat skutocne dobra chut. Taktiez som zistil, ze pad hmotnosti je vyssi ked pridam vo vecernych hodinach nejake sacharidove jedlo.

Posun k 100% veganstvu je na dobrej ceste. Zatial je to na 95%...sem tam si dam nejaky kusok syra ked ho je priatelka. K masu mam absolutny odpor.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Leco miluju, jen cibule, rajske, papriky a zdibec cabajky, aby melo chut, cerstvej chlebik, mnamka ! :D
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Leco miluju, jen cibule, rajske, papriky a zdibec cabajky, aby melo chut, cerstvej chlebik, mnamka ! :D
Ja si ho robim z rajcin, najlepsie takych, ktore su uplne prezrete, paprika, cervena cibula, cukina a gyros korenie. To je pre mna uplny idel.

Cabajka bleee sam karcinogen :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Njn, to je pravda, s jedy musis opatrne, proto pisu trosku na chut, myslim tak 3 cm tam davam a to jenom jednou za cas delam tkto leco.
Kdyz jsem mel obdobi vita-vege asi rok a pul po pustu 21 v r. 2005/6 jsem nahrazoval cabajku zampiony orestovanymi s korenim na cibulce a prdnul jsem to ve finale do leca misto masa, zkus :).

Ale dneska uz verim, ze i pri (umirnene, obcasne) konzumaci masa je duch porad nad hmotou (jidlem) a tak se udrzuju hlavne mimo stres a dari se mi lip jak na striktnim vita-vege jidle.
S plnou hlavou starosti co bude zitra, za tyden, za rok .. nebo nedej Boze co se mi stane kdyz snim 3cm cabajky moc se zdravim asi nezaboduju ..
Teda jestli mi rozumis co tim chci rict:). Neni to urcite propaganda, aby sis narval spajzku klobasami, to v zadnem pripade:).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Njn, to je pravda, s jedy musis opatrne, proto pisu trosku na chut, myslim tak 3 cm tam davam a to jenom jednou za cas delam tkto leco.
Kdyz jsem mel obdobi vita-vege asi rok a pul po pustu 21 v r. 2005/6 jsem nahrazoval cabajku zampiony orestovanymi s korenim na cibulce a prdnul jsem to ve finale do leca misto masa, zkus :).

Ale dneska uz verim, ze i pri (umirnene, obcasne) konzumaci masa je duch porad nad hmotou (jidlem) a tak se udrzuju hlavne mimo stres a dari se mi lip jak na striktnim vita-vege jidle.
S plnou hlavou starosti co bude zitra, za tyden, za rok .. nebo nedej Boze co se mi stane kdyz snim 3cm cabajky moc se zdravim asi nezaboduju ..
Teda jestli mi rozumis co tim chci rict:). Neni to urcite propaganda, aby sis narval spajzku klobasami, to v zadnem pripade:).
Rozumiem tomu. ale som ohladuplny k zvieratam a jest ich nebudem :)
Vobec nerozmyslam nad tym co zjem... Pridem do obchodu a hned viem co budem jest...

Inak tie huby su dobra nahrazka za maso. Ono je to stale aj tak o tom ako to clovek okoreni. Ked dam viac gyros korenia a trocha kurkumy a zemiaky tak to chuti a aj vyzera ako gulas
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Jasne to chapu, to je na kazdem to s temi zviraty, respect:).
Jinak Hardy bacha na nektere gyrosy, je v nich zase glutamat sodny enhancer.
Ale mozna to znas a kupujes "prirodni" smesi se soli :).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Jasne to chapu, to je na kazdem to s temi zviraty, respect:).
Jinak Hardy bacha na nektere gyrosy, je v nich zase glutamat sodny enhancer.
Ale mozna to znas a kupujes "prirodni" smesi se soli :).
Na toto si davam pozor. neznasam glutaman... nie kvoli tomu ze je to trendy neznasat glutaman...ale preto ze mi z neho hrozne smrdi pot... voniam ako podravka:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Nejde o trendy, aspartam je taky trendy nesnaset, ale tam jde zase o cele Monsanto dobraku s GMO a jinyma pochoutkama.
Povazuju to za podobnou srajdu, nikdo presne nedohlidne nasledky po letech uzivani techto dobrot.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

xHardCorex píše:... Taktiez som zistil, ze pad hmotnosti je vyssi ked pridam vo vecernych hodinach nejake sacharidove jedlo..
to by me zajimalo, jak je to mozny :) ze by se telo nejak nakoplo, zrychlilo a pak i vic spalovalo? nebo ztratis vic vody?
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:
xHardCorex píše:... Taktiez som zistil, ze pad hmotnosti je vyssi ked pridam vo vecernych hodinach nejake sacharidove jedlo..
to by me zajimalo, jak je to mozny :) ze by se telo nejak nakoplo, zrychlilo a pak i vic spalovalo? nebo ztratis vic vody?
Neviem si to vysvetlit inak, len ze cukry v tele "spaluju" rychlejsie...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Nejde o trendy, aspartam je taky trendy nesnaset, ale tam jde zase o cele Monsanto dobraku s GMO a jinyma pochoutkama.
Povazuju to za podobnou srajdu, nikdo presne nedohlidne nasledky po letech uzivani techto dobrot.
Je to tak. Nerozumieme ako funguje telo a hrame sa nato, ze vieme ako funguje priroda...

A este k tomu masu... ked som dopozeral dokument Potraviny a.s. tak ked je to aj na slovensku chovane GMO kukuricou tak to vazne nema zmysel ani jest...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

No ten jsem nevidel, nebo je to uz dlouho co jsem videl, ted nevim, nevybavuju si, ale videl jsem Earthlings (Pozemstane).
To me taky zacalo maso drhnout v krku a omezil jsem ho na minimum.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:No ten jsem nevidel, nebo je to uz dlouho co jsem videl, ted nevim, nevybavuju si, ale videl jsem Earthlings (Pozemstane).
To me taky zacalo maso drhnout v krku a omezil jsem ho na minimum.
Earthlings je velmi silny dokument. Cloveka to na cas zhnusi a potom chvilku neje maso...

Potraviny a.s. hovori o korporaciach, vykoristovani ludi a aj zvierat. Nie je to vobec take explicitne ako Earthlings ale ma to hlavu a patu.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Jasne, nekdy to zkouknu, dik za tip na uzitecne info.
Mej se a fandim dal:).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Jasne, nekdy to zkouknu, dik za tip na uzitecne info.
Mej se a fandim dal:).
POTRAVINY a.s.
http://www.youtube.com/watch?v=s01ubofkG8s
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera taky maly test.

Kedze sa mi nechcelo pripravovat jedlo, tak som si kupil banany a hrozno. Na ovoci som zboznoval tu jednoduchost ze sa to da jest "za jazdy"...

Dal som si cca 5 bananov a bolo mi dost divne. Bolelo ma brucho.. po nejakych 30 minutach ma to preslo. Potom som si dal dalsie banany... Opat rovnaka reakcia tela. Bolo mi divne, a zacala ma boliet hlava. Kedze som bol dost hladny tak som to dojedol.

O nejakej 15tej som si dal cca kg hrozna...to na mna neposobilo az tak agresivne. Po zjedeni som mal trocha bolesti zubov tak som usudil ze to nebola najlepsia volba. Ale dojedol som to... po hodine som mal neskutocny zapach z ust...

Celkovo som ten den este zakoncil trochou hrozna. Rano som sa zobudil s bolestou hlavy...co som vazne nemal ani nepamatam... neviem ci slo o nejaku detoxikaciu pretoze vyprazdnovanie som mal po tomto ovoci ozaj velmi dobre...

Dnes idem opat na orieskoch a zeleninke:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnesok v znameni ovocia... kupil som si 3 kg hrozna...

Nebola to asi najlepsia volba. Sice je krasne a chutne... ale je to ako s nezdravym varenym... Je to chutne iba v momente ked to jem. Uz o malu chvilu po zjedeni sa necitim vobec dobre.

Dal som si teraz jeden vacsi strapec a citim taku neprijemnu bolest v bruchu... Zacinam byt aj trocha unaveny ked som to zjedol.. neviem ci je to tym inzulinom...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Ahoj Hardy :).
Za to asi nemuze ovoce, ja snist 1-3kg hrozna, nebo 5 bananu na posezeni tak jsem tutovka vyrizenej taky. A to tak ze po zbytek dne :D.
Pravda je ze ma "spotreba" na 100km asi bude jina, ale stejne je to podle me na jeden zaludek naraz hodne.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Ahoj Hardy :).
Za to asi nemuze ovoce, ja snist 1-3kg hrozna, nebo 5 bananu na posezeni tak jsem tutovka vyrizenej taky. A to tak ze po zbytek dne :D.
Pravda je ze ma "spotreba" na 100km asi bude jina, ale stejne je to podle me na jeden zaludek naraz hodne.
Praveze som si ho dal cca take kg. Co nie je vela. napr ked jem zeleninu tak dam na posedenie aj 1,5 kg a uplne v pohode...

A tak dojest som ho dojedol ale asi to bolo posledne hrozno co som tento rok mal.

Cez vikend som bol na trhoch a musim uznat ze je to najlepsi sposob, ako kupit relativne kvalitne potraviny. Na vyber bolo neskutocne mnozstvo druhov rajcin, papriky, cukety (zelena, oranzova = 50 centov za kg.). Kupil som rajciny za euro. Boli to take ohnivo cervene rajciny, ktore sa podobali na cherry ale ich chut bola daleko intenzivnejsia a krasne vonali. Paprika ta bola masita, s vyraznou chutou a vonou... Cuketa bola chutou ako bio cuketa co som kupil v rakusku.

V bednickach ponukali aj zeleninu na leco, kde boli prezrete rajciny a papriky za 30 centov za Kg. Vyzeralo to trocha nevabne ale uvarene by to nemuselo byt vobec zle.

Cize tento opat zajdem na trh vybrat nejake zbozi. Rozmyslam ze si kupim nejaku mensiu chladnicku len pre moje vyuzitie kde budem kupovat takuto zeleninu na cely tyzden.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Jedno co sa musi uznat ovociu je ten cistiaci efekt. Tak kvalitne som sa nev.sral uz hodne dlho. Bola to skoro hnacka a slo zo mna dost pachnuce .ovno :D

Na dnes pripravene zeleninove leco z rajcin, papriky, kapije a cibule. Vyzera to uzasne farebne. Na doplnenie tukov Para orechy.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Te to radne vymetlo, to jo, ovoce ma silne cistici efekt :D.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:V bednickach ponukali aj zeleninu na leco, kde boli prezrete rajciny a papriky za 30 centov za Kg. Vyzeralo to trocha nevabne ale uvarene by to nemuselo byt vobec zle.
taková škoda, vařit rajčata

a rázem budeš mít - namísto v syrovém stavu alkalizujících - rajčata tepelně znehodnocená, silně okyselující. osobně dávám přednost jiným cílům.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Jindro, ono je to trochu jinak, po lecu jses totiz v tak neskutecne suprove dusevni pohode z toho pochutnanicka, ze te to ozasadi jedna radost (stran psychicke pohody) a tim se kyselina v tele automaticky anuluje :D.
A to stoji za to uvarit si jednou za cas par rajskych s paprikama ne ?:)
Moje Slovenska babicka umrela v pozehnanem veku a okyselovala se lecem prvidelne, bramboraky se skvarkama co plavaly (!!) v sadle pri peceni v troube ani radsi nekomentuju.
Ale co byla ziva, na kazdyho se usmivala co si pamatuju:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Jindro, ono je to trochu jinak, po lecu jses totiz v tak neskutecne suprove dusevni pohode z toho pochutnanicka, ze te to ozasadi jedna radost (stran psychicke pohody) a tim se kyselina v tele automaticky anuluje :D.
:)

O rajčatech tvrdil Cayce že nevadí ani vařená, takže co člověk to názor. A občasná konzumace člověka podle mne nepoloží stylem jako mléko, mouka, cukr...

Cephe máš pravdu s tou psychickou pohodou - kladné emoce jsou zásadité. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Cuketa bola chutou ako bio cuketa co som kupil v rakusku.
teď mám také období cukety :) Malé i velké - narážím na chutné jedince (taková vyvážená chuť; nepříliš sladké, nepříliš hořké apod).

---
podobné zážitky s přemírou ovoce. Konkrétně také hrozny. Banány jsem neměla už možná měsíc. Vedou ostružiny v lese. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

paradajky ale plati to aj pre rajcata, nie su tak jedno-jednoznacne zasadite v surovom stave

asi zalezi od pody a od vyMicurinovaneho druhu, ale casto chutia maximalne kyslo a aj take reakciu v tele zanechaju.

dokonca tie co si sam vypestujem na dvore su este kyslejsie ako tie supermarketove.

je aj odroda ciernych, co ma byt najmenej kysla a niekedy sa mi lepsie jedia ako tie cervene.

Cayce nebol jediny co odporucal paradajky ale aj rajcata varit prave koli strate kyslosti.

osobne si nemyslym ze zelenina je automaticky vzdy zasadita v surovom stave a po uvareni skoci do kyseliny

paradjky aj rajcata varim casto a niekdy vyrabam pseudoleco len preto aby som mohol tie paradajko nejako pouzit a zjest.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, to máš pravdu s těmi rajčaty - některé odrůdy jsou zasyrova spíš hnusně kyselé i když jsou zralé - ty mívám taky už teď radši jak říkáš v pseudoleču (tam se nacpe i cuketa když vaří přítel), nebo stačí když se některé ty malé kyselé "sviňky" položí na chvíli na horkou rýži apod - pak jde kyselost pryč... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: ty malé kyselé "sviňky" :)
(:-)

zelena farba by mala byt znak alkalizujucej rastliny. podla mna alklalizacia je sposobena chlorophylom
preto najrychlejsi efekt je z tekuteho chlorophylu alebo z tabletiek spiriliny Chlorelly, MJ a podobne pripadne zeleneho dzusiku, pocas pretekov mi najrychlejsie alkalizuje vycuciavanie uhoriek a repikateho celeru

cervene plody ako su rajcany nemaju nejaky dovod byt alkalizujuce, okrem toho ze ich tak zaraduju vitaguruovia, ale nie vsetky rajcata citaju na nete vitafora a tak zostavaju v kyseline
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Raz som niekde cital o zazracnom ucinku lykopenu v rajcinach. Bolo tam podotknute, ze cim dlhsia tepela uprava tym viac toho lykopenu dokaze telo asimilovat... a necitim sa nejako zasvineny ked zjem tie rajciny...

Napr. som opozoroval ze ked si dam par stiplavych paprik do leca tak sa mi zvysuje vylucovanie jedov z tela. Mam hlieny v nose, ktore samovolne vytekaju, dobre sa vypotim a aj vyprazdnenie je lepsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

xHardCorex píše:Napr. som opozoroval ze ked si dam par stiplavych paprik do leca tak sa mi zvysuje vylucovanie jedov z tela. Mam hlieny v nose, ktore samovolne vytekaju, dobre sa vypotim a aj vyprazdnenie je lepsie.
Jednoznacne potvrzuju !:) Od me babky kdyz jsi snedl talir leca tak se Ti opotil nos i celo:).
Davala zelene papriky, ale mirne palive, v nich nejvic palily ty jadrince-seminka, ty tam schvalne nechavala:).
No proste jak na jihu Slovenska/severu Madarska (kde se papriky pestuji hojne) leco delaji - hlavne ostry, at "vypali bacily" rikavala a mela pravdu.
Pak si myslim, ze to melo i ten ucinek co popisujes, vcetne tvorby HCL (tu taky nikdy nijak neresila) :).
---------------
Pavlusko ano, duch (psychika) je vzdy nad telem (hmotou) :-).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

ucinok stiplavych paprik vyuziva lemonadavoa ocista, kde sa do pitia sype ceyen peper
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak po nejakom case som si povedal, ze sa tu trocha rozpisem s tym kde som a co planujem.

Momentalne som mal po dovolenke dost upadok v strave. Stale sa vsak drzim na veganskej strave(90%, zvysnych 10 percent syry)...

Ciel: Celkove zdravie, kondicia, vitalita...
Sposob ako to dosiahnut: Sprinty, high fat/green dieta, renegade dieta

Jedalnicek pre dnesok:
Rano: Cca pol litra vlaznej vody, salka kavy

Mam pripravene arasidove maslo: arasidy a olivovy olej
Salat: uhorky cca 2 kg a 0,5 kg rajcin.

Pitny rezim: cista filtrovana voda.

Planovany blok jedenia: 12:00-18:00
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak po vcerajsom uspesnom dni pokracujem dalej.

Ono pre mna nieje ani problem ostat na raw strave. Skor by som uvital keby mi niekto to jedlo pripravil:p

Pre dnesok: tuky: arasidove maslo, pasta tahini (vsetko si robim sam)
salat: uhorky, ladovy salat, domace rajciny, olivovy olej

Zaciatok jedenia planovane na 12:00 koniec ako vcera 18:00...

Pitny rezim zabezpeceny v praci: filtrovana voda.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

xHardCorex píše:Pre dnesok: tuky: arasidove maslo, pasta tahini (vsetko si robim sam)
jak?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

ty arasidy sou raw, nebo prazeny?
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:
xHardCorex píše:Pre dnesok: tuky: arasidove maslo, pasta tahini (vsetko si robim sam)
jak?
belmondo píše:ty arasidy sou raw, nebo prazeny?
Dam si do mixera arasidy(prazene) - raw som zatial nezohnal, pridam olivovy olej podla pozadovanej konzistencie a rozmixujem

Tahini si robim raw, zo surovych semienok sezamu... staci pridat olivovy olej a rozmixovat..Tu toho oleja ide daleko viac..

K arasidovemu maslu si pridavam casto aj slnenicove semienko (v lidli ho predavaju raw)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

xHardCorex píše:Dam si do mixera arasidy(prazene) - raw som zatial nezohnal,...
Myslím že raw nejsou jedlé. Ale mohl bys použít kešu, ty jsou syrové dobré.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Panda píše:
xHardCorex píše:Dam si do mixera arasidy(prazene) - raw som zatial nezohnal,...
Myslím že raw nejsou jedlé. Ale mohl bys použít kešu, ty jsou syrové dobré.
To by sa to maslo vcelku predrazilo :) ale uz som to robil aj z vlasskych orechov a je to mnamka
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Raw buráky Míra běžně jí...objednává někde na netu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:Raw buráky Míra běžně jí...objednává někde na netu.
Skus ho opytat link:) budem ti vdacny ja a aj ostatni...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

jj, raw burka se daj sehnat. naposledy sem je kupoval v praze v dejvicich v bio obchode. Hele, kolik toho masla, resp,. tahini davas denne? neni to moc tezky?
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:jj, raw burka se daj sehnat. naposledy sem je kupoval v praze v dejvicich v bio obchode. Hele, kolik toho masla, resp,. tahini davas denne? neni to moc tezky?
cca 250 gramov. Vychadza to pomaly 2000 kcal. A tazke to nie je. Urcite sa po tom necitim ako ked si dam chlieb :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Prehupnutie do noveho dna. Vcerajsok skoncil dojedenim salatu, na vecer trocha zeleniveho leca.

Pre dnesok:
Tuky: Tahini s lanovym semienkom: cca pomer 50/50 sezam/lanove semienko + olivovy olej... Chutovo to asi nebude nic moc ale v ramci zlozenia omega3 to bude vcelku bomba.

Ako zeleninove jedlo: Leco z domacej zeleniny: Rajciny, paprika roznej farby, cukina.

Blok jedenia ako posledne dni: 12:00-18:00
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Akurat som zjedol obed. Skusil som aj to "tahini" s lanovym semienkom a musim uznat ze je to pre mna vcelku jedle. Cakal som ze to bude vacsi humus.

Kazdopadne leco z domacej zeleniny mnamka:) viem ze to nie je vita ale je to super jedlo..
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od mira »

Objednávám zde :arrow: http://www.bioobchod.cz/arasidy-nepraze ... o/d-74609/
Na obalu upozorňují na to, že se jedná o luštěninu a proto se doporučuje tepelně znehodnotit, ale zvládl jsem jich v bezuzdných okamžicích spořádat bez této "úpravy" i celý sáček a na rozdíl od jiných olejnatých mi to nezpůsobilo žádné trávící obtíže. Vzhledem k tomu, že jsou zbaveny své červené slupky, mám podezření, že je saunují, ale to mne od nich dostatečně neodrazuje. Vietnamci mívají syrové i se slupkou, ale asi méně kontrolované ohledně aflatoxinu, i když už jsem je také koupil a vypadaly čistě, tak bych jim nerad křivdil, avšak plíseň aspergillus je údajně pouhým okem nepostřehnutelná. Ta slupka mi při konzumaci nijak zásadně nevadila, ale stravitelnost patrně částečně zhoršuje.
Všeho s mírou.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

mira píše:Objednávám zde :arrow: http://www.bioobchod.cz/arasidy-nepraze ... o/d-74609/
Na obalu upozorňují na to, že se jedná o luštěninu a proto se doporučuje tepelně znehodnotit, ale zvládl jsem jich v bezuzdných okamžicích spořádat bez této "úpravy" i celý sáček a na rozdíl od jiných olejnatých mi to nezpůsobilo žádné trávící obtíže. Vzhledem k tomu, že jsou zbaveny své červené slupky, mám podezření, že je saunují, ale to mne od nich dostatečně neodrazuje. Vietnamci mívají syrové i se slupkou, ale asi méně kontrolované ohledně aflatoxinu, i když už jsem je také koupil a vypadaly čistě, tak bych jim nerad křivdil, avšak plíseň aspergillus je údajně pouhým okem nepostřehnutelná. Ta slupka mi při konzumaci nijak zásadně nevadila, ale stravitelnost patrně částečně zhoršuje.
Pride mi to ako vcelku podvod ked si clovek uvedomi, ze na zaciatku aj prazene arasidy boli raw... Pritom prazene arasidy stoja pol kg cca 1,40€ a tieto "bio" neprazene cca rovnaku cenu za menej ako polovicu obsahu...

Pritom ta tepelna uprava nieco stoji + olej ktory do toho pridavaju + sol... nechapem tejto logike ze raw je drahsie ako tepelne spracovane..
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

Protože tepelně neupravené věci se hůř uchovávají, mohou např. snadno podlehnout plísním. Takže je zřejmě potřeba použít kvalitnější buráky (nenapadené plísní, která by se tepelnou úpravou pobila) a možná i nějaké jiné úpravy, aby se to nekazilo (např. dusíková atmosféra). Proto jsou i slané levnější než neslané, protože sůl konzervuje a u neslaných se musí použít náročnější konzervace. ... proto je možné, že v tepelně neupravených věcech (včetně ovoce a zeleniny) dostáváme více nějakých chemií než v konzervovaných, protože jsou náročnější na uchování, nevím. Asi by někdo musel nastudovat výrobní procesy.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

z hladiska cenovej politiky ide o to co obchodnik riskuje, nemoze objednat vela surovych a ak nepreda hned musi ich vyhodit, kdezto upravene moze kupovat vo velkom za lacnejsie a moze ich lahko skladovat bez plytvania energiou na chladiace boxy atd a predavat ich aj buduci rok.
5 2 8
Odpovědět