xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

Moja masina vyrobi kavu s centimetrovou penou. Tomu sa neda odolat. A este trosku smotanky do nej.... :delicacy:

Inac kavu pred treningom teraz obhajuje aj Mercola (ak si dobre pamatam). To je ten pan, co sam hovori, ze by nikdy nepredpokladal, ze zacne ludom radit, aby pol dna nejedli. Ono nazory sa menia podla toho, ake informacie prichadzaju.

Rudi, v lete si tu rozoberal "The future of health", ten webinar. Tiez mi od volakial dosla pozvanka, tak som si to pekne postahovala, pracne preladovala aj do I-podu a konecne pocuvala. V podstate komplet vsetko, co este nedavno bolo pokladane za pravdu uz nie je.
Odporucam pozriet knihu Why we get fat and what we can do about it (Gary Taubes). Napisal aj Good calories, bad calories, ale to sa vazne neda citat. Co veta, to podlozene volakym vyskumom. To bola prva a potom mu priatelia navrhli, nech napise nieco zrozumitelne aj pre plebs. Tak napisal hentu o tom, preco sme tlsti.

O slow-carb pise Tim Ferriss v jeho 4-hour body. Tiez dostal priestor v tom webinare. Bol s nim rozhovor aj u Dr. Oz-a. To je ten americky kardiolog tureckeho povodu, co ma denne hodinovu show v telke a VRAJ este stale operuje. No a on sa vyjadril, ze aj z medicinskeho hladiska ta slow carb nie je na hlavu padnuta teoria.

Tak si z toho mozeme vybrat kazdy, co chceme.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Fiona »

Amen. A v konecnom dosledku pocuvajme tych zdravych, vymakanych a mudrych. Lenze za pismenkami na fore sa schova hocico. Respektujem vsetkych co tu uprimne vyjadria hocijake pochybnosti. Ale mudrlanti co maju vo veci jasno by mali ist do plaviek! :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

kto co hovori moze byt zaujimave ale este sa nikde neukazalo ze by kava pomohla k lepsiemu vykonu

a napriklad bezci co vyhravaju kavu nepiju

pritom MOV mal kavu isty cas na zozname ako doping aj sa to kontrolovallo ale kedeze Coke a McD su hlavny sponzori tak prikazali kafein vymazat zo zoznamu samozrejme koli coke, neslo o kavu,

ale na zozname to bolo aj tak len preto aby sa tvarili ako su prisny s dopingom.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vstavanie: 5:30 bez budika

V praci som si hned dal 0,6 dcl vlaznej vody a teraz pijem KAVU!!!! ano zomriem :D... Nepijem ju kvoli tomu ze ma rano preberie ale mam rano taky zvlastny pocit a potrebujem citit v ustach nieco co ma nejau chut.... a jest rano nechcem... Ale evidentne to zmenim na nejaky caj.

Kavu pijem pred treningom lebo mam taky pocit ze mi to s nou ide lepsie ako bez nej... aj ked psychika moze zapracovat...Ktoho vie...

Dnes nemam trening tak strava bude trocha viac sacharidova ako posledne dni... Mam pripravenu zeleninu s ryzou (tej ryze tam nei je viac ako 50 gramov(surovej). Boli to posledne zbytky co mi ostali a chcel som sa toho zbavit.

Zaciatok jedenia naplanovany na cca 1200.

Este neviem co budem jest na veceru, ale evidetne naparenu zeleninu:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Fiona píše:Amen. A v konecnom dosledku pocuvajme tych zdravych, vymakanych a mudrych. Lenze za pismenkami na fore sa schova hocico. Respektujem vsetkych co tu uprimne vyjadria hocijake pochybnosti. Ale mudrlanti co maju vo veci jasno by mali ist do plaviek! :mrgreen:
Ja nemam rad hlavne pokritecke reci... radsej napisem kde robim aj chyby akoby som tu hral vitariana ktorym ani z 60 percent nie som:).

Chcem len ukazat ze sa da stravovat vegansky/vitariansky a pritom tazko makat.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od gabrielik »

Jitulinda, na lieskovce som objavila náhodou fintu ako nejesť tie hnusné. Keď som ich namočila a po jednom vyberala a jedla, tak som zistila, že tie zdravé pri stlačení medzi prstami sú tvrdé, držia svoj tvar a neoddelia sa polovice od seba. Tie zlé skazené sú zmäknuté, buď sa ľahko rozpolia a vo vnútri sú čierne, alebo sú až ako blato. Je to na 100% osvedčené a takto som nezjedla už ani jeden hnusný oriešok.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

gabrielik píše:Jitulinda, na lieskovce som objavila náhodou fintu ako nejesť tie hnusné. Keď som ich namočila a po jednom vyberala a jedla, tak som zistila, že tie zdravé pri stlačení medzi prstami sú tvrdé, držia svoj tvar a neoddelia sa polovice od seba. Tie zlé skazené sú zmäknuté, buď sa ľahko rozpolia a vo vnútri sú čierne, alebo sú až ako blato. Je to na 100% osvedčené a takto som nezjedla už ani jeden hnusný oriešok.
jé, díky, no super tip!!!
culka píše:

O slow-carb pise Tim Ferriss v jeho 4-hour body. Tiez dostal priestor v tom webinare. Bol s nim rozhovor aj u Dr. Oz-a. To je ten americky kardiolog tureckeho povodu, co ma denne hodinovu show v telke a VRAJ este stale operuje. No a on sa vyjadril, ze aj z medicinskeho hladiska ta slow carb nie je na hlavu padnuta teoria.

Tak si z toho mozeme vybrat kazdy, co chceme.
Vyzkoušela jsem ferrisovu diet před rokem 4 měsíce ... četla jsem knížku, je t super napsané, funguje i super fórum pro "ferrisáky", ale není to nic pro mě, bílkoviny mi lezly i z uší a děsný pocit nafouknutí a nepohody!! :-(
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

jitulinda píše:
Vyzkoušela jsem ferrisovu diet před rokem 4 měsíce ... četla jsem knížku, je t super napsané, funguje i super fórum pro "ferrisáky", ale není to nic pro mě, bílkoviny mi lezly i z uší a děsný pocit nafouknutí a nepohody!! :-(
Mne pri nej dcera zacala pekne stracat.
Raz darmo, kazdemu funguje nieco ine, tak naco to tlacit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Sacharidovy vikend - Orechovy tyzden

Příspěvek od xHardCorex »

Vikend:
Ako popis hovori, cez vikend sa zameriavam na doplnanie komplexnych sacharidov. Rychle cukry u mna nemaju moc uspech lebo mi vedia hrozne rozhodit inzulin a potom nedokazem nic robit len spat.

Jedalnicek: sobota a nedela bola v podstate rovnaka: Vela cerstvej zeleniny: Karfiol, brokolica, hrasok, zemiaky(ano to nie je zelenina)...Dalej sampiony, hliva... Suplementoval som Bkomplex.

V sobotu trening zapasenia... dalo mi to riadne zabrat. Hlavny bol pristup trenera. Boli sme len 2ja cize vsetko individualne.

Dnesok:
Rano 0,6 dcl vlaznej vody. Potom kava. Behom 10 minut som bol na WC :D

Strava: Uhorkovy salat s paprikovou + olivovy olej, panensky repkovy olej, kesu orechy, para orechy, sezam, lanove semienka.

caka ma trening tak sa uz dost tesim. Po treningu planujem dat hrst orechov a na vecer dojem co mi ostalo zo vcera (zemiaky a zelenina so sampionmi).

Suplementacia: Horcik (epsomska sol), multivitamin, Bkomlpex, Chrom, spirulina.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od gabrielik »

Niečo o káve pred športovaním som našla aj tu:

http://www.receptyprozdravi.cz/video/84 ... portovanim

Prečo potrebuješ kávu nahradiť niečim iným? Kôli jej účinkom? Aké účinky potrebuješ dosiahnuť?
Na mňa napríklad káva nemá povzbudzujúce účinky, teda asi má, ale nie také, ktoré by ma uspokojovli a ak som pila kávu, tak zo zvyku (ranná káva, poobedňajšia káva) alebo teraz skôr o spomienke na zvyk alebo hovorme tomu že keď mám chuť. Ale väčšinou prídem na to že mi vlastne káva nechutí.
Teraz som si spomenula na ovocný pohár, ktorý sa robil zo zaváranej hrušky, šťavy z toho kompótu, kávy, žĺtka a bielka. A to mi tá káva tam naozaj chutila. Lenže to nieje ani náhodou vita :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Niečo o káve pred športovaním som našla aj tu:

http://www.receptyprozdravi.cz/video/84 ... portovanim

Prečo potrebuješ kávu nahradiť niečim iným? Kôli jej účinkom? Aké účinky potrebuješ dosiahnuť?
Na mňa napríklad káva nemá povzbudzujúce účinky, teda asi má, ale nie také, ktoré by ma uspokojovli a ak som pila kávu, tak zo zvyku (ranná káva, poobedňajšia káva) alebo teraz skôr o spomienke na zvyk alebo hovorme tomu že keď mám chuť. Ale väčšinou prídem na to že mi vlastne káva nechutí.
Teraz som si spomenula na ovocný pohár, ktorý sa robil zo zaváranej hrušky, šťavy z toho kompótu, kávy, žĺtka a bielka. A to mi tá káva tam naozaj chutila. Lenže to nieje ani náhodou vita :)
Praveze ja pijem kavu lebo mi CHUTI!!!
Chcem to nahradit preto, ze to nie je dobre na zuby atd. Hodinu pred treningom si dam kavu a mam pocit ze to ide lepsie:)

Tak ja jem co mi chuti :) ked je to vita a chuti mi to o to lepsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Nezkoušel jsi tu ajurvedskou kávu ? Jsou to bylinky, takže to je v podstatě čaj.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:Nezkoušel jsi tu ajurvedskou kávu ? Jsou to bylinky, takže to je v podstatě čaj.
Mozes hodit link?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Základ je čekanka a potom se nejčastěji prodávají varianty s přídavkem Brahmi nebo Ašvagandy.

http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-asvagandha.html
http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-brahmi.html
Ta brahmi by měla být více uklidňující a ašvaganda povzbuzující, ale ještě jsem nezkoušel, pouze je mám v hledáčku. Zdá se mi, že Jitulinda jí píje :delicacy:
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:Základ je čekanka a potom se nejčastěji prodávají varianty s přídavkem Brahmi nebo Ašvagandy.

http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-asvagandha.html
http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-brahmi.html
Ta brahmi by měla být více uklidňující a ašvaganda povzbuzující, ale ještě jsem nezkoušel, pouze je mám v hledáčku. Zdá se mi, že Jitulinda jí píje :delicacy:
Z 50 g = 50 salok? to je take silne?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

Neboli "Cikorka se špetkou něčeho". Cikorky se dá dát tak 1/4 kávové lžičky na hrnek, jinak to je neúnosně hořké. Kupoval jsem ji kdysi běžně v Tescu a podle mne je to náhražka kávy No1.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Základ je čekanka a potom se nejčastěji prodávají varianty s přídavkem Brahmi nebo Ašvagandy.

http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-asvagandha.html
http://www.prozdravi.cz/ajurvedske-kafe-brahmi.html
Ta brahmi by měla být více uklidňující a ašvaganda povzbuzující, ale ještě jsem nezkoušel, pouze je mám v hledáčku. Zdá se mi, že Jitulinda jí píje :delicacy:
ano prosím, já to prožívám, je to mňamka! :delicacy: ..já teda snesu větší dávku, mám i větší hrnek,asi .. a cikorku taky piju :)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Potreningovy den.

Dnes nemam ziadny trening tak budem regenerovat a oddychovat.

Jedalnicek dnes:
Uhorkovy salat s paprikou, rajcinami, olivovy olej, repokovy olej.
Tuky: para orechy, lieskove orechy

Blok jedenia: 12-19 v tomto case mi to najviac vyhovuje aby som nesiel spat prejedeny.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Dneska jsem si koupil tu ajurvedskou kávu a je to dobré. Trošku to i kávu přípomíná, takže by ti to mohlo chutnat ; )
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Dneska jsem si koupil tu ajurvedskou kávu a je to dobré. Trošku to i kávu přípomíná, takže by ti to mohlo chutnat ; )
To mě těší, že jsi ji zkusil :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:Dneska jsem si koupil tu ajurvedskou kávu a je to dobré. Trošku to i kávu přípomíná, takže by ti to mohlo chutnat ; )
Po vyplate zajdem do nejakeho etno obchodu a vyskusam to.

Kazdopadne tento den za mnou. Stravou som to potiahol na 90% raw co ma vcelku tesi.
Zajtra trening tak sa neviem dockat:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

To bych si asi raději Ašvagandhu pěstoval doma a vždy přisypal špetku sušeného listí do cikorky, vyjde to za zlomek ceny. http://www.ethnobotanical.cz/product/as ... semen-341/
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnesne rano bezproblemove. Vstal som 10 minut pred budikom uplne sviezi. Ak nejem take 2-3 hodiny pred tym ako idem spat tak mam uplne super spanie a tiez mam kopec energie.

Po prichode do prace 0,6 dcl vlaznej vody, male presso.

O 12:00 zacinam jest. Pripravene oriesky: mandle, arasidy.

Dalej som si urobil zeleninovy mix: Na oleji opecene sampiony do toho pridana mrazena zelenina (deklaruju 10 druhov zeleniny) hmotnost = 1200 gramov. To budem jest po treningu.

Orieskov zjem cca 200 gramov + ta zelenina, Vecer dokupim asi nejake dalsie oriesky alebo kupim avokado ( maju ho v kauflande v akcii)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Citim sa ako vevericka. Pridem z obchodu do kancelarie a vylozim na stol rozne druhy orieskov a kolegovia len pozeraju co sa deje...
Kazdopadne sme v kancelarii vymenili cokoladu za orechy:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Po mesiaci treningov thajskeho boxu musim uznat ze je to super koncipovane. Tuk sa meni na svaly, mam vacsiu vydrz, znizil sa mi pulz. Celkovo sa citim lepsie aj vyrovnanejsi. Nerozmyslam nad zbytocnostami.

Pocas toho mesiaca som siel na kope zeleniny, ktora mi pomohla uregenerovat tazke treningy. Jedina zmena oproti minulosti je suplementovanie Bkomplexu. Zacal som prijmat viac soli, kvoli poteniu a vyplaveni soli a celkovo mineralov.

Posledne dni pre nedostatok casu bola strava dost jednotvarna. Idem to trocha pomenit nech je tam co najviac variacii v zlozeni.
Najblizsie si chcem urobit mandlovo kokosove mlieko. To by som rad zaradil po treningu ...alebo tesne pred spanim... Chcem vyuzit co najviac potencial toho kokosu. Na vianoce si planujem kupit kokosovy olej. Nechcem kupovat tie lacne patoky tak radsej nasetrim a kupim Tropicai.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

drzim palce v treninku aj strave

kokosak je super, tiez niekedy kupujem tropical firmu
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:drzim palce v treninku aj strave

kokosak je super, tiez niekedy kupujem tropical firmu
Je to hodne drahe. Neviem sa nikde dohladat lacnejsej a kvalitou totoznej alternative.
Nasiel som nejaky kokosovy tuk za 6 eur liter. ale to bude asi riadny shit...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

nemozem priamo porovnat ceny lebo tu je vsetko silene predrazene a tak bezne platim za 300-500g balenia 7-9 AUD
teraz mame nieco drahsie ma to napisane ze je to 414 ml objem a stalo to 16 AUD a je to :

DR BRONNERS MAGIC ALL-ONE fair trade organic....

ale chut je super a zena rozhadla ze takyto chce mat stale, tie ostatne odmieta jest

ale na druhej strane v sackoch nastruhane kokosova tvrda hmota je nase pomery dost lacna, lenze to su bielkoviny
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:nemozem priamo porovnat ceny lebo tu je vsetko silene predrazene a tak bezne platim za 300-500g balenia 7-9 AUD
teraz mame nieco drahsie ma to napisane ze je to 414 ml objem a stalo to 16 AUD a je to :

DR BRONNERS MAGIC ALL-ONE fair trade organic....

ale chut je super a zena rozhadla ze takyto chce mat stale, tie ostatne odmieta jest

ale na druhej strane v sackoch nastruhane kokosova tvrda hmota je nase pomery dost lacna, lenze to su bielkoviny
Su to riadne vysoke ceny.
Kazdopadne ked uz kupim ten tropicai tak skusim k nemu aj nejaku lacnejsiu alternativu aby som videl ten rozdiel... Ono nie vzdy vsetko drahe je aj kvalitnejsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vikend sa blizi ku koncu. Potiahnute na sacharidoch. Urobil som si gulas, ktory dojedam stale.
Zlozenie: Paprika, paradajky, baklazan, zemiaky, sampiony. Bolo toho ohromne kvantum cize to este dojem na veceru. Kaloricky to nebude asi to co na orechoch ale do sytosti to uplne staci.

Myslim ze zajtrajsi trening potiahnem na sacharidoch z vikendu...

Idem si pripravit na zajtra uhorkovy salat:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnesny trening zamerany na nohy. PRe mna velmi tazky. Konecne sme zacali techniky kopov.

Strava: v prvej polovici dna: lanove semienko, arasidy, mandle...taky mix... Po treningu uhorkovy salat. Po navrate domov som si dal este ladovy salat... ako jablko som ho zjedol, k tomu 2 poliekove lyzice olivoveho oleja.

Suplementacia: Multivitamin, Bkomplex.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Urobil som si taky kratky test... Trval 2 dni. viac ani nebolo treba. Skusil som zaradit do jedalnicka TOFU!!!.

Za prve mi to ani nechutilo, vyskusal som viacero alternativ: klasik, udeny a lahodkovy...vsetko to bol riadny humus aj ked ten klasik bol asi najlepsi...

Mal som z toho velmi divne pocity. Bol som slabsi a vcelku unaveny. Neviem si predstavit co by to pre moje telo znamenalo, keby som to mal jest kazdy den ako nahrada "masa"... Ak by som bol v obchode a zvazoval kupu tohto hnusu tak si radsej kupim nejaky kvalitny syr aj na ukor toho ze nebudem 100% vegan...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Tak něco se těm vegetariánům prodávat musí, je to taky slušně početná cílová skupina :- ) .. proč nerozemlít hnusné sojové boby, dát tomu nálepku "super zdroj bílkovin, neobsahuje cholesterol", přidat koření a slabomyslní jsou uspokojeni, protože jedí ŘÍZEK
btw:Mě říkala jedna kamarádka, která se celkem vyzná ve výživě, že pojídání sojových bobů přispělo k její cukrovce před pár lety :roll:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

hoci su studie a odnerne nazory na soju protichodne, ja verim tomu ze soja miesa hormony vytvara akysi pseudestrogen ci co je to za sajrajt

vraj sposobi zenam totalny rozhod hormonov a moze zodpovedat za vselico od rakoviny prsnikov atd

a pre musov to potlaci testosteron a dlhobe jedenie ci piotie soje vyrobi z chlapa babu s gulami, strata svalovej sily, a narast chlapskych ceckov

vraj deti odchovane na sojovej formule.... napriklad malym dievcatkam rastu prsia a chlapci akosi ako chlapci nedospievaju

mne sa nechce ist nasptat do biochemie ohladom soje prestal som to citat uz davno tak si pmatam len zakladne zhrnutie, da sa to ponachadzat asi dost lahko
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

O tom estrogene som pocul viac krat. Len som minule sledoval stranku vegan fighter a hlavny predstavitel tam dost propagoval tofu... Tak som si povedal ze skusim to... Stacili 2 dni a moje telo vravelo ze nie!

Evidentne zaradim do jedalnicka nejake syry...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:hoci su studie a odnerne nazory na soju protichodne, ja verim tomu ze soja miesa hormony vytvara akysi pseudestrogen ci co je to za sajrajt
vraj sposobi zenam totalny rozhod hormonov a moze zodpovedat za vselico od rakoviny prsnikov atd...
jedna známá cpala sóju všem svým dětem/holkám a ty rakovinu opravdu měly... Nic se nemá přehánět na každodenní bázi, protože se neví, na co se přijde příště.
No a běžné antikoncepční hormony jsou prý vyráběné také z určitých rostlin. Teď si nevzpomenu na název, ale měli jsme o tom přednášku asi před 4 lety.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Za prve mi to ani nechutilo, vyskusal som viacero alternativ: klasik, udeny a lahodkovy...vsetko to bol riadny humus aj ked ten klasik bol asi najlepsi...
já se přiznám, že česneková a uzená verze mi kdysi hodně chutnala. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
xHardCorex píše: Za prve mi to ani nechutilo, vyskusal som viacero alternativ: klasik, udeny a lahodkovy...vsetko to bol riadny humus aj ked ten klasik bol asi najlepsi...
já se přiznám, že česneková a uzená verze mi kdysi hodně chutnala. :)
možná budu znít nechutně, ale pokud jíš vita a zařadíš tofu - na záchodě to pak pěkně ucítíš!!!A to je všeříkající. Když jdu obchodem a kouknu na tofu, vybaví se mi ten odér a jdu pryč :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

uz som to asi niekde pisal

chodim kupovat do azijskcyh obchodov najme bylinky caje oriesky a rozne ine specialitky a poznam predavacky v niektorych obchodoch

vzdy ma zarazi preco niektore su stihle superzdravo vyzerajuce baby a preco niektore su rozkysnute a tazko sa pohybujuce a tak som zacal nenapadne sa ich pytat pri plateni ci jedia sojove a piju sojove mlieko

zatial ta statstika bola takmer 100% jasna tie zdrave stihle so super energiou sa sojovych ani nedotknu a tie tucne chorlave ma presviedcaju aka je soja dobra a zdrava, najradsej piju akesi zelene zafarbene ocukrovane sojove mlieko.

dalsi problem je ten ze recepty tofu su vysmazanie na prepalovanom oleji
Naposledy upravil(a) rudo dne stř lis 07, 2012 0:00, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:uz som to asi niekde pisal

chodim kupovat do azijskcyh obchodov najme bylinky caje oriesky a rozne ine specialitky a poznam predavacky v niketorych obchodoch

vzdy ma zarazi preco niektore su stihle superzdravo vyzerajuce baby a preco niektore su rozkysnute a tazko sa pohybujuce a tak som zacal nenapadne sa ich pytat pri plateni ci jedia sojove a piju sojove mlieko

zatail ta statstika bola takmer 100% jasna tie zdrave stihle so super energiou sa sojovych ani nedotknu a tie tucne chorlave ma presviedcaju aka je soja dobra a zdrava
, najradsej pisju akesi zelene zafarbene ocukrovane sojove mlieko.

dalsi problem je ten ze recepty tofu su vyzmaznie na prepalovanom oleji
vůbec nejsem překvapená!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

V mojom jedalnicku sa v podstate nic zaujimave neudialo. Len som zaradil do jedalnicka mensie mnozstvo syrov. Cca odben si davam nejaky. Mne osobne najviac chutia tie malo solene ala mozzarela.

Treningy:

Uz som to sem daval ale dam to sem este raz
Bratislavska Boxerna

http://www.youtube.com/watch?v=h54E-bGlepo

Po zhliadnuti toho videa si myslim, ze vacsina ludi, ktora ma predsudky alebo zabrany ist trenovat padnu.

Od vcerajska sme zacali sparovat. Ziadne silne udery, doraz sa kladie na spravnu techniku a spravny krit. Neviem ako to lepsie opisat ako PRIST si zacvicit.

Vikend som stravil tiez sportovo:
Sobota beh:
2*3 minuty so zavaziami (1,5kg na kazdej nohe)
2*3 minuty so zavaziami na rukach
2*3 minuty bez zavazi
+ 8 sprintov, ktore som striedal chodou medzi vyznacenymi stanovistami... nasiel som si miesto kde su velke stlpy, ktore su cca rovnako vzdialene od seba cize ukontrolovat kedy mam behat a kedy sa vydychavat bolo jednoduche.

V nedelu som s kamaratom absolvoval trening v posilnovni. Zameral som sa na zakladne cviky s velkou cinkou.
Mrtvy tah
Bech press - dynamicky
Drepy - dynamicky
Ramena
Brucho!!!
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnes trening. Dost sa nanho tesim, kdezto trenujeme s hlavnym trenerom, ktoreho pristup sa mi lubi viac.

Strava:
Cca 200 gramov DOMACICH vlasskych orechov
100 gramov Para orechy
Uhorkovy salat + 1 cervena paprika.
Vecer tvaroh + lanove semienka (taka lahsia verzia sirnej patlanice.)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcerajsi trening: thaiboxerska posilka. Dostalo zabrat cele telo.

Trening trval cca 1:30 hodiny. Intenzita sialena... Rano som si myslel ze ani nevstanem z postele. Neskutocna svalovica na nohach.

Jedalnik vcera: Orechy (mandle, arasidy, para), zeleninovy salat: jeden mixovany (uhorka, cibula, rajciny, salat), dalsi (kapusta, paprika, malo mrkvi). Po treningu spirulina + 100 gramov arasidov a po navrate domov cca 400 gramov salatu (ladovy salat, uhorky, rajciny, paprika, redkovka)
Suplementacia: B-komplex, Multivitamin, Selen
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Sama suplementuju kdeco, ale mulťáky teda neberu. Nechápu, co si tělo vezme z koktejlu "od A po Ž", když se vzájemně blokuje například vstřebávání železa a vápníku. Když železo ničí céčko. Když se leckteré minerály vstřebají pořádně jen nalačno (Zn, Cu) a jiné nesnesou některé potraviny (jód vs. křížokvěté), když se některé vitamíny rozpustí jen ve vodě, jiné jen v tuku, když céčko chcípne do dvou hodin, nepozřu-li spolu s ním flavonoid. Když tyhle přípravky obsahují vždy nějaká aditiva, minimálně sladidla a stearát...

Jasně, přirozené potraviny také obsahují směs minerálů, ale tak s tím se tělo asi nějak poprat musí a chce. Platit za kombinovanou tabletu s nejistým efektem nebudu.

B-komplex jím taky, ale neobsahuje všechna béčka! Nejméně dvě tři chybí. Takže kombinuji s listovkou, pangaminem, živočišnými produkty nebo B12-tbl.
Selenu je prý až moc v paraořechách, kdybych jich snědla sáček měsíčně, k čemu tablety?
Ostatní věci doplňuji jen nárazově a cíleně, pokud možno s ohledem na své chabé znalosti, co se s čím snese a co blokuje.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Strava za posledne dni skor vegetarianska ako veganska. Zaradil som nejake tie syry ale nerobi mi to moc dobre tak sa toho opat zbavujem. Jedine co si doprajem je plnotucna bryndza a kvalitna smotana.

Najviac tukov dostavam z orechov, aj ked ich mnozstvo sa znizuje v prospech olejov (Olivovy, lanovy, repokovy).

Treningy coraz tvrdsie, na kondicku vsak lahsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak uz su to cca 3 mesiace co som zacal s thajboxom a moj posun je znatelny. Telo sa formuje ako nikdy predtym, som rychlejsi, mam kondicku ktoru mi moze zavidiet vacsina populacie.

Na treningoch uz aj sprangy kde zistujem co znamena "vediet sa branit"... Co ma tento sport naucil je to, ze nezatvaram oci ani vtedy kde by som ich inak zatvoril. Taktiez je to vyborna skola dychania. Ako nam vravi trener "vo vode toho vela nezaboxujes"...

Co sa tyka stravy tak prevazne tuky: arasidy, vlasske orechy, mandle, slnecnicove semienka, konopne semienko, lanovy olej, olivovy, repkovy. Dalej plnotucna bryndza a smotana.(cca kazdy 2 den)

Zelena zelenina: pekingska kapusta, uhorky, ladovy, rimsky, hlavkovy salat... Kdezto uz nie je sezona rajcin tak ich vobec nejem lebo aj tie drahsie, ktore dostat v obchode nemaju ziadnu chut.

Dusevne sa citim daleko lepsie ako kedykolvek predtym. Mam k sebe akusi vacsiu sebauctu. Nedokaze ma nic len tak rozhodit, a aj pri rieseni problemov sa nedokazem tak nasrat ako kedysi...

ako praje v novom albume Suvereno - Nech sa dari
http://www.youtube.com/watch?v=1iBeJWI1HpE
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Po vcerajsich sparingoch mam dost znicene holene. Tazko sa mi chodi aj ked viem ze to nie je zlomene.
Na sparingoch som zistil ze chalani ktori zacali trenovat len teraz idu do toho sparingu neskutocnou silou. Ti co maju za sebou rok a viac vedia to tempo prispobit a pre toho kto nevie to ma taky pedagogicky charakter. Pre mna osobne to malo velky prinos lebo sa natom viac naucim ako ked musim vraciat silne rany.

Strava: tu sa skoro nic nemeni. Akurat ked vidim ako sa tie ceny zeleniny zvysuku pocas zimnych mesiacov tak hladam dobre mrazene zmesy. Najlepsie ake som nasiel maju v lidli v pomere cena kvalita. Su uz samo o sebe nachutene korenim, cize ich staci trocha osmahnut na olivovom oleji a je to k jedlu:)

Trocha sa snazim bojovat s tymi syrmi. V podstate mi aj chutia ale mam z toho hroznu plynatost... je mi to az neprijemne.
Vcera som vyskusal nejaku lacnejsiu alternativu bryndze z Tatranskej mliekarne (ich vyrobky su velmi dobre) a bol som nemilo prekvapeny aky kvalitativny skok dokaze mat vyrobok ktory je o 10 centov lacnejsi.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Lascalo »

Tak tedy Tvé zjištění ohledně soji mě vyšokovalo! :shock:
Já jsem soji snědla hooodně a taky dle toho vypadám! Hlavně jak se všude uvání, že je zdravá a tak...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Líbí se mi, že takhle dokážeš makat. Taky uvažuju nad nějakým hodně náročným sportem, ale nevim, jestli chci, aby mě někdo mlátil :) ... á mám ještě ze základní školy pamatováka na jednu učitelku, která nám v přírodopisu říkala, že každou fackou nebo otřesem hlavy, člověku umírají buňky v mozku :|
Odpovědět