xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Panda píše:Protože tepelně neupravené věci se hůř uchovávají, mohou např. snadno podlehnout plísním. Takže je zřejmě potřeba použít kvalitnější buráky (nenapadené plísní, která by se tepelnou úpravou pobila) a možná i nějaké jiné úpravy, aby se to nekazilo (např. dusíková atmosféra). Proto jsou i slané levnější než neslané, protože sůl konzervuje a u neslaných se musí použít náročnější konzervace. ... proto je možné, že v tepelně neupravených věcech (včetně ovoce a zeleniny) dostáváme více nějakých chemií než v konzervovaných, protože jsou náročnější na uchování, nevím. Asi by někdo musel nastudovat výrobní procesy.
Pridu mi to ako velmi rozumne argumenty. Nepozeral som sa z tohto uhlu pohladu.
proto je možné, že v tepelně neupravených věcech (včetně ovoce a zeleniny) dostáváme více nějakých chemií než v konzervovaných, protože jsou náročnější na uchování, nevím.
Preto zacinam zvazovat ci ma opodstatnenie kupovat "cerstvu" zeleninu, ktora stoji v pultoch niekedy aj tyzden..mozno aj viac... najskor kym nedozrie a potom az kym nezhnije... alebo kupovat MRAZENU, ktora bola zbierana zrela a zmrazena v priebehu niekolkych hodin od zberu...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Mrazeni pry trha bunecne membrany a pretvari to tim padem na jakousi jinou hmotu, ktera je zase Buh vi cim:).
To si moc nevyberes:).
Preferuju radsi tu porad zivou (i kdyz dyl utrzenou hmotu) a maximalne prodluzuju zivotnost v lednici pri cca 4°C, ne v mrazaku pri - teplotach.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Mrazeni pry trha bunecne membrany a pretvari to tim padem na jakousi jinou hmotu, ktera je zase Buh vi cim:).
To si moc nevyberes:).
Preferuju radsi tu porad zivou (i kdyz dyl utrzenou hmotu) a maximalne prodluzuju zivotnost v lednici pri cca 4°C, ne v mrazaku pri - teplotach.
Zalezi natom ako casto sa to zamrazuje. Preto sa neodporuca uz zamrazene potraviny po rozmrazeni zamrazit... Ta degradacia buniek je tam preto vyssia.

Pre dnesok mix: lanove semienko, arasidove maslo, sezam, mak... vyborne to chuti:) ale zaklad musi byt arasidove maslo.

Zvysok dna leco... Ano jem stale leco lebo je sezona a bol by som hlupy keby som jedol nieco ine.:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

V dokumentu "Cestující potraviny" http://www.youtube.com/watch?v=Ju4I2f7Mjcg vysvetluji jak se mrazi (tusim ryby?), nevim, je to tam.
Snad nejakym tekutym dusikem, nebo v nejakem plynu, uz jsem zapomnel.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

Chlapi jedni mizerni, taku chut ste mi narobili na leco, ze som tiez urobila za kybel, len som sa potom nemohla zohnut, aby sa mi nevyclaplo.

Toto povedal Samirkin Omar, ked sme isli okolo Starych hor a Samira ho navravala, aby zastavil na halusky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

A tak preco nie. Ked je to v sezone tak preco to nejest. To je ako ked je sezona melonov a clovek by mal jest nejake rok stare jablka...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

culka píše:Chlapi jedni mizerni, taku chut ste mi narobili na leco, ze som tiez urobila za kybel, len som sa potom nemohla zohnut, aby sa mi nevyclaplo.
taky už ho chvilku nechci vidět, stejně jako burčák a karob. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera som si na veceru pochutil s priatelkou. Urobili sme si na pare zemiaky a brokolicu, dali nato olivovy olej, petrzlenovu vnat... to bola ina mnamka...

Inak ked pozeram nutricne hodnoty zemiakov tak su natom co sa tyka cukrov lepsie ako napr mrkva...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:Vcera som si na veceru pochutil s priatelkou. Urobili sme si na pare zemiaky a ...

Inak ked pozeram nutricne hodnoty zemiakov tak su natom co sa tyka cukrov lepsie ako napr mrkva...
a to je dobře nebo špatně? v tomto případě asi dobře
kdybych měl priatělku, tak bych dal klidně i brambory
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
xHardCorex píše:Vcera som si na veceru pochutil s priatelkou. Urobili sme si na pare zemiaky a ...

Inak ked pozeram nutricne hodnoty zemiakov tak su natom co sa tyka cukrov lepsie ako napr mrkva...
a to je dobře nebo špatně? v tomto případě asi dobře
kdybych měl priatělku, tak bych dal klidně i brambory
Je to dobre. Lebo som mal zemiaky za strasiak kvoli skrobu
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

přesně to samé udělala dneska mamka na oběd .. zajímavá náhoda :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:přesně to samé udělala dneska mamka na oběd .. zajímavá náhoda :)
Asi chodi do billy kde je akcia na brokolicu :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera snaha o nabeh na warrior dietu. Iba jedno jedlo... urobil som si kopec zeleniny a k tomu ryzove rezance. Je to lepsia volba lebo neobsahuju lepok.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Cez vikend som si kupil v Lidli Halvu. Zlozenie zaujimave... cca 51 % Tahini, zvysok dost sajrajt. kazdopadne mi to chutilo dost podobne ako ked som si to robieval kedysi davno. Cize do buducna to uz kupovat nemusim.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vyvoj za posledne tyzdne:

Strava veganska, z 70 percent raw.
Stale prevazuju tuky nad vsetkym. Hlavne zlozky: arasidy, lanove semienko, sezam, olivovy olej, mak,
Zvysne zlozky: Uhorky, brokolica (na pare), karfiol, papriky, rajciny, ladovy salat, domaci hlavkovy salat.

Kaloricky prijem: cca 2500 kcal denne.

Prve co si davam je jedna lyzica olivoveho oleja + kurkuma. Skusam aky to bude mat efekt.

Rezim jedenia: jest zacinam niekedy okolo 12. niekedy az o 17tej ked sa vraciam z prace.

Trening: Thajsky box: 1:15 minut treningu uplne anaerobne. Pocas treingu len 2* 30 sekundove prestavky na vodu. Trening zamerany na rozvoj dynamiky pohybu.
Dost hardcore kdezto som sa do toho pustil strmhlav. Cize prve dni boli neskutocne tazke. Telo sa pomaly zacina adaptovat.

Dnes rano: beh cca 20 minut. od zakladneho poklusu po sprint... Potom nacvik zakladnych uderov cca 10 minut.

Cez vikendy davam viac sacharidov, alebo lepsie povedane cez vikend doplnam sacharidy (hlavne komplexne - skroby) - zemiaky, tepelene spracovana zelenina. Tukov minimalne. tie si davam od pondelka do piatka.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

CKD? To ted presne zkousim, pres tyden low carb RD a o vikendu superkompenzace...
Jinak ja osobne bych tolik netlacil ty arasidy, nevim jeslti je to uplne dobry. Nebudou lepsi mandle???
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

belmondo píše: Jinak ja osobne bych tolik netlacil ty arasidy, nevim jeslti je to uplne dobry. Nebudou lepsi mandle???
kazde orechy maju uplne zlozenie tukov a nedaju sa vzajomne nahradit, vacsie mnozstvo mandli moze lahko rozvazit pomery jednotlivych tukov
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:CKD? To ted presne zkousim, pres tyden low carb RD a o vikendu superkompenzace...
Jinak ja osobne bych tolik netlacil ty arasidy, nevim jeslti je to uplne dobry. Nebudou lepsi mandle???
Arasidy mi nerobia vobec zlobu v tele. Napr citim sa nejako divne ked zjem napr 200 gramov kesu alebo para orechov. Mandle tie ladujem v podstate ako arasidy...

K tomu CKD. Rad by som v tom mal system. Nech dovolim telu pekny prechod na zmenu stravy. Aby sa zbytocne nemiesali v jeden den paliva, tak pocas tyzdna high fat, a cez vikend idem hlavne na komplexnych cukroch, kedy si doprajem.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

Hardy, pisal si, ze si davas lyzicu olivacu s turmericom/kurkumou. Primiesaj si k tomu aj mlete cierne korenie. Ma to vyssiu ucinnost takto ako prevencia rakoviny.
Tak som tu knizku vytiahla. Piperin zvysuje vstrebavanie turmericu o 2000%. Chces aj studiu?

Inac je to dobre aj zamiesat do kefiru ako Budwig mix, teda mne to celkom chuti.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

culka píše:Hardy, pisal si, ze si davas lyzicu olivacu s turmericom/kurkumou. Primiesaj si k tomu aj mlete cierne korenie. Ma to vyssiu ucinnost takto ako prevencia rakoviny.
Tak som tu knizku vytiahla. Piperin zvysuje vstrebavanie turmericu o 2000%. Chces aj studiu?

Inac je to dobre aj zamiesat do kefiru ako Budwig mix, teda mne to celkom chuti.
Inak vcera som si robil zazvorovy caj do ktoreho si vzdy pridavam kurkumu a vcera som do toho namlel trocha pepru cize dobre vediet.

Momentalne mam pocit ze na mna lezie nejaka choroba lebo mam od rana nejako zalahnute v usiach.

Kefir si uz nerobim... Snazim sa ist 100 vegansky. Ak by som to planoval zmenit tak to vyskusam. Ak sa Ti chce, mozes mi hodit aj tu studiu...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

3 den vyhradne na orechoch. Ako doplnok davam uhorky, zelene papriky, hlavkovy salat.
Ten hlavkovy salat si teda moc nevychutnam lebo mi nejako extra nechuti ale cez vikend som ho nakupil na trhu od pestovatela, tak to beriem ako lepsiu alternativu ako ladovy salat z pochybneho tesca.

K treningu:
Dnes dalsi trening Thai boxu... mam pocit ze tie treningy maju len rastucu tendenciu a coraz viac je to tazsie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Piperin zvysuje vstrebavanie turmericu o 2000%.
dobré vědět :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Halvu...
ona je pekelně sladká. Mě skoro rve chuťové pohárky...teda rvala, jednou, a dost. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Pavluska píše:
xHardCorex píše: Halvu...
ona je pekelně sladká. Mě skoro rve chuťové pohárky...teda rvala, jednou, a dost. :)
Dal som si to raz a stacilo :) viac ma teraz lakaju slane chute...

Dnes po treningu som si dal asi tak gram kuchynskej soli... hodne som aj vypotil tak som chcel ten deficit dobehnut
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vecer som si urobil taky ocistovaci caj... teda hlavne kvoli tomu ze som sa citil trocha chory. Nastruhal som zazvor, ktory som nechal varit asi 5 minut. To som vypol, pridal som asi 2 cajove lyzice kurkumy a trocha cierneho pepru. Vyzeralo to nechutne..take cierne. Pridal som to toho este citron a farba sa ihned zmenila na taku zltu. Chutovo to bol dost brutal. Vcelku to stipalo ale rano som sa zobudil a citil som sa uplne v pohode.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Majk Spirit - Hviezdy
http://www.youtube.com/watch?v=pLXmxKS-zp4

Tyzden za mnou a absolvovane 3 treningy thaj boxu. Tazko to opisat. kazdy trening je iny a zda sa mi to akoby to bolo stale tazsie.

Pocas tyzdna som mal nabeh na nejaku chorobu. Tu som zo seba dostal cajickovanim: zazvor, kurkuma, cierny peper, citron... Vyrobna a ucinna kombinacia.

Dnes som si bol rano zabehat. V podstate som siel to iste co ideme na treningu. Najskor rozklus, potom skipping medzi prekazkami, zopar sprintov, preskoky cez lavicku... Po behu tienovy box.

Po dlhsom zvazovani som zacal suplementovat aj Bkomplex. Necitil som zeby som to potreboval ale prevencia je lacnejsia ako liecba...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tyzden treningov za mnou. Kazdy tyzden 3 treningy thaj boxu. Velmi narocne...da sa povedat ze extremne narocne. Paci sa mi natom ta pestrost, vzdy do maximalneho maxima moznosti.

Po dost kratkej dobe citim ako sa mi formuje telo... dost som zhodil z noh a zadku... Rano sa budim uplne cerstvy, mam viac sily a moja psychika sa dost zlepsuje... Nemam pocit a potrebu si nieco dokazovat. Akosi ma to duchovne naplna (harmonizuje to korenovu cakru)...

Strava: Veganska, prevazne orechy, potom zelenina na pare.

Zacal som trocha viac suplementovat kvoli mnozstvu tekutin co vypotim. Trocha viac solim kvoli elektrolytom, zacal som suplementovat Bkomplex, zinok, selen, chrom, a pred spanim este miltivitamin so 42 zlozkami.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Rano beh so zatazami na nohach. Na kazdej nohe + 1,5 kg. Beh do kopca. Po prvom kole som myslel ze to ani nepredycham. Dal som si 5 kol... Kazde dalsie sa mi zdalo lahsie a nohy sa na to adaptovali. Zmizla aj svalovica.

Dalej som si rozlozil kamene asi tak 1,2 metra od seba a siel som medzi tym skipping. Asi tak 2 minuty vkuse... Pot sa zo mna uplne lial. Potom som zaradil 4 sprinty do kopca a potom uz len nacvik uderov.

Po treningu strecing. Teraz sa chystam urobit jedlo. Dnes sacharidovy den... zlozenie asi nasledovne: Jasminova ryza, brokolica, mungo klicky, hrasok, fazula(konzervovana) a nejake uhorky:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Strava na dnes: Cca 50 gramov para orechov, 200 gramov mandli, 1,3 kg uhoriek, olivovy olej... Dnes nemam trening, regenerujem telo. Po vcerajsku citim v svaloch ze mi chyba horcik, co dufam doplnim tymi mandlami. Ak nie vecer prisypem trocha epsomskej soli.

K treningom: Neviem si vynachvalit pristup trenera. vzdy ma to vie riadne vyhecovat a ist dalej... tie limity sa rapidne znizuje. Minule som urobil kotrmelce, ktore som robil naposledy na zakladnej skole:P

Co na sebe pozorujem je, ze zacinam byt hrozne pokojny. Vobec nie som taky nervozny a vsetko si beriem tak lahsie (co beriem ako harmonizaciu cakier). Dalsia vec je, ze sa mi krasne znizuje tep. Klesol z hodnoty 70 na 65 po 3 tyzdnoch trenovania.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
xHardCorex píše: Halvu...
ona je pekelně sladká. Mě skoro rve chuťové pohárky...teda rvala, jednou, a dost. :)
no mám to úplně stejně! halvu nemůžu je šíleně sladká!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

jitulinda píše:
Pavluska píše:
xHardCorex píše: Halvu...
ona je pekelně sladká. Mě skoro rve chuťové pohárky...teda rvala, jednou, a dost. :)
no mám to úplně stejně! halvu nemůžu je šíleně sladká!
Tak ja som si ju kupil raz :) uplne mi to stacilo...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera po navrate z prace som si urobil paradnu vecer,

na oleji som oprazil zeleninu, pridal ryzu, trocha korenia... Na posedenie som tak zjedol cca 1 kg jedla:D

Dnes ma caka trening. Do nejakej 17 hodiny jem iba orechy. Po treningu si davam zeleninovy salat a po navrate domov si pripravim nieco sacharidove s kopou zeleniny. Asi dorazim posledne kusky jasminovej ryze co mi ostala....
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

High fat dieta

Příspěvek od xHardCorex »

Viacero ludi si nevie predstavit ako dokazem fungovat vegansky na nizkosacharidovej strave tak sem hodim moj denny plan.
Verim ze to viacerych ludi inspiruje aby to aspon skusili. Avsak, kazdemu sedi nieco ine. V tomto smere sa citim najlepsie. Inak nie som 100 % vegan . Raz za tyzden, niekedy aj menej si dam vysokotucnu smotanu alebo nejaky kvalitny syr. Ale je to vazne vynimocne.

rano vstavam cca 5:30.
7:00: Prve co urobim je vypijem cca 6dcl vlaznej vody.
7:30: Pol hodinu potom si dam salku kvalitnej kavy.

Jest zacinam o 12-13tej. Dnes zacinam mixom kesu a para orechov (cca 100 gramov)+ zeleninovy salat 500 g: (uhorky, olivovy olej, sol, peper).

15:00 kava pred treningom
16:00 Trening
17:15 koniec treningu
17:30 Orechy: 150 gramov (mix kesu a para orechy) + cca 1 kg salat (uhorky, olivovy olej, sol, peper).

18:30 mrazena zelenina na olivovom oleji

20:00 konzerva cervenej fazule a hrasok.

Vychadza to nejakych 2300 kcal.

Toto je zatial plan. V priebehu dna sa moze nieco zmenit...

Suplementacia: B-komplex, multivitamin, chrom
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

Nevadí Ti že v těch konzervách máš moře sacharidů? Jednak jsou přislazované a jednak vařením se silně přemění na sacharidy. To samé zelenina na oleji. A i kešu je samý sacharid. (já jen že tenhle jídelníček bych teda nechtěl jíst Obrázek a nízkosacharidový mi vůbec nepřipadá, spíš naopak)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

No, mě se tam akorát nelíbí ty fazole z konzervy, jinak je to zajímavé :- )
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

no díky fazolím, hrášku a kešu se mi to zná spíše jako SLOW-carb diet (pomalé sacharidy) než LOW carb (nízko..) a taková diet někomu funguje velmi slušně na hubnutí body fat a zachování a budování svalové hmoty!
navíc dvě kávy denně chápu, kávu miluju, ale vlastně tou "drogou" suplementuješ nedostatek cukrů na energii před tréninkem! SLOW carb diet navíc dovoluje před tréninkem jednoduché cukry právě proto, aby člověk nemusel vybudit tělo k práci kofeinem, či jiným stimulantem...

vhodnější než kešu (pro vysoký obsah sacharidů) jsou právě mandle, nebo super jsou brazil nuts ale množství se čítá na kusy ne na hrstě!!!! všechn ořechy mají právě i dost sacharidů....
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

tak rozdíl mezi obsahem sachrů v kešu a ostatních oříšcích bych vůbec neřešil .. teda pokud člověk neřeší, jestli s ní místo 60g > 75g :- )
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:tak rozdíl mezi obsahem sachrů v kešu a ostatních oříšcích bych vůbec neřešil .. teda pokud člověk neřeší, jestli s ní místo 60g > 75g :- )
no tak obecně se kešu řadí přece zčásti spíš mezi luštěniny, než ořechy...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Ano zasa sa ozvala vlna kritiky. Ano je to pravda ze je to prisladene... V pomere jedla ktore zjem je to zanedbatelne. Kazdopadne podla knihy renegade diet sa ma vecer zaradit SARARIDOVE JEDLO!

Ja som zvolil toto ako alternativu ked sa mi nechce vecer nic pripravovat... Konzervu jednoducho otvorim vylejem ten balast a zjem to ostatne:)

Kedze sa si jedlo pripravujem sam tak som rad aj takejto alternative. a samozrejme je to pre mna lepsie akoby som si mal dat na veceru 2 kg bananov alebo jablk:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

xHardCorex píše:Ano zasa sa ozvala vlna kritiky. Ano je to pravda ze je to prisladene... V pomere jedla ktore zjem je to zanedbatelne. Kazdopadne podla knihy renegade diet sa ma vecer zaradit SARARIDOVE JEDLO!

Ja som zvolil toto ako alternativu ked sa mi nechce vecer nic pripravovat... Konzervu jednoducho otvorim vylejem ten balast a zjem to ostatne:)

Kedze sa si jedlo pripravujem sam tak som rad aj takejto alternative. a samozrejme je to pre mna lepsie akoby som si mal dat na veceru 2 kg bananov alebo jablk:D

promiń, však já to vůbec nemíním jako kritiku!!! Já sama hledám pro sebe správnou cestu, jsem daleka toho abych jinému kázala o životosprávě!!
obdivuju tvoje tréninky a jak jsi vytrvalý a na sebe přísný..

Já mám více poživatelský přístup k životu!Volím si (asi jako každý) pro sebe cestu nejmenšího odporu a v soužití se 100% vařáky a širší rodinou hledám nejschůdnější variantu :-)

Hlavně žij podle toho, co tvému já dělá nejlíp....taky se o to snažím :-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

jitulinda píše:
xHardCorex píše:Ano zasa sa ozvala vlna kritiky. Ano je to pravda ze je to prisladene... V pomere jedla ktore zjem je to zanedbatelne. Kazdopadne podla knihy renegade diet sa ma vecer zaradit SARARIDOVE JEDLO!

Ja som zvolil toto ako alternativu ked sa mi nechce vecer nic pripravovat... Konzervu jednoducho otvorim vylejem ten balast a zjem to ostatne:)

Kedze sa si jedlo pripravujem sam tak som rad aj takejto alternative. a samozrejme je to pre mna lepsie akoby som si mal dat na veceru 2 kg bananov alebo jablk:D

promiń, však já to vůbec nemíním jako kritiku!!! Já sama hledám pro sebe správnou cestu, jsem daleka toho abych jinému kázala o životosprávě!!
obdivuju tvoje tréninky a jak jsi vytrvalý a na sebe přísný..

Já mám více poživatelský přístup k životu!Volím si (asi jako každý) pro sebe cestu nejmenšího odporu a v soužití se 100% vařáky a širší rodinou hledám nejschůdnější variantu :-)

Hlavně žij podle toho, co tvému já dělá nejlíp....taky se o to snažím :-)
Tym som nemyslel len teba.

Ja som zacal ten dennik pisat tak ako to skutocne jem. Lebo je tu X ludi ktori pisu aki su vitariani a zeru varene len taky fukot.

Ono si zivot vyzaduje mat nejaky rezim. Mne to vyhovuje ked na sebe makam ako po psychickej stranke ale aj fyzickej... Preto som zvolil tu najtazsiu cestu a zacal som trenovat Thajsky box.

Ja som sa naucil zit s ludmi ktori jedia maso, varene atd... Lebo je ich vacsina. Ale som rad ze ma ludia pocuvaju ked im nieco poviem lebo sami vidia aky to ma na mna vplyv.

taktiez to pisem preto ze ludia maju z orechov strach:) neviem vobec preco... Vravim na tejto strave ktoru mam mi nic nechyba... dokonca cez vikendy jem minimalne tukov a doplnam pomale sacharidy...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Nevadí Ti že v těch konzervách máš moře sacharidů? Jednak jsou přislazované a jednak vařením se silně přemění na sacharidy. To samé zelenina na oleji. A i kešu je samý sacharid. (já jen že tenhle jídelníček bych teda nechtěl jíst Obrázek a nízkosacharidový mi vůbec nepřipadá, spíš naopak)
Pando a co jíš teďka Ty? Pokud jíš, samozřejmě... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

xHardCorex píše:
jitulinda píše:
xHardCorex píše:Ano zasa sa ozvala vlna kritiky. Ano je to pravda ze je to prisladene... V pomere jedla ktore zjem je to zanedbatelne. Kazdopadne podla knihy renegade diet sa ma vecer zaradit SARARIDOVE JEDLO!

Ja som zvolil toto ako alternativu ked sa mi nechce vecer nic pripravovat... Konzervu jednoducho otvorim vylejem ten balast a zjem to ostatne:)

Kedze sa si jedlo pripravujem sam tak som rad aj takejto alternative. a samozrejme je to pre mna lepsie akoby som si mal dat na veceru 2 kg bananov alebo jablk:D

promiń, však já to vůbec nemíním jako kritiku!!! Já sama hledám pro sebe správnou cestu, jsem daleka toho abych jinému kázala o životosprávě!!
obdivuju tvoje tréninky a jak jsi vytrvalý a na sebe přísný..

Já mám více poživatelský přístup k životu!Volím si (asi jako každý) pro sebe cestu nejmenšího odporu a v soužití se 100% vařáky a širší rodinou hledám nejschůdnější variantu :-)

Hlavně žij podle toho, co tvému já dělá nejlíp....taky se o to snažím :-)
Tym som nemyslel len teba.

Ja som zacal ten dennik pisat tak ako to skutocne jem. Lebo je tu X ludi ktori pisu aki su vitariani a zeru varene len taky fukot.

Ono si zivot vyzaduje mat nejaky rezim. Mne to vyhovuje ked na sebe makam ako po psychickej stranke ale aj fyzickej... Preto som zvolil tu najtazsiu cestu a zacal som trenovat Thajsky box.

Ja som sa naucil zit s ludmi ktori jedia maso, varene atd... Lebo je ich vacsina. Ale som rad ze ma ludia pocuvaju ked im nieco poviem lebo sami vidia aky to ma na mna vplyv.

taktiez to pisem preto ze ludia maju z orechov strach:) neviem vobec preco... Vravim na tejto strave ktoru mam mi nic nechyba... dokonca cez vikendy jem minimalne tukov a doplnam pomale sacharidy...
No ono to chce jak jinak než správné kombinace...a to ty zřejmě máš.
Já můžu jíst semínka, ale ořechy mi děsně zpomalí trávení a uberou mi tu lehkost a "prázdno" , které mi dělá tak dobře... cítím se děsně sytá a zacpaná, jakoby mi ta moje energie přestala proudit ajen se takprocpávala kolem těch ořechů :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

jitulinda píše:
No ono to chce jak jinak než správné kombinace...a to ty zřejmě máš.
Já můžu jíst semínka, ale ořechy mi děsně zpomalí trávení a uberou mi tu lehkost a "prázdno" , které mi dělá tak dobře... cítím se děsně sytá a zacpaná, jakoby mi ta moje energie přestala proudit ajen se takprocpávala kolem těch ořechů :mrgreen:
Ked si dam orechy a ktomu nejaky salat tak je to uplne v pohode. Teda nemam problem zjest na posedenie 150 gramov arasidoveho masla. Vobec ma to niejako nezatazi... Napr otrasne sa citim ked zjem cestoviny, alebo nejake pecivo. to som uplne odpaleny...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: cítím se děsně sytá a zacpaná, jakoby mi ta moje energie přestala proudit ajen se takprocpávala kolem těch ořechů :mrgreen:
a močíš je (vodou :) )? a kolik najednou? mne prochází spíš namočené a jen pár kusů (nejlépe max. hrst) - jinak zažívám to co Ty.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Napr otrasne sa citim ked zjem cestoviny, alebo nejake pecivo. to som uplne odpaleny...
já občas zkouším bezlepkové těstoviny a to je docela pohoda. Klasické těstoviny mne také docela umrtvily.
Ale všude je to i o porci - na kila jde snad jen meloun. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Teda nemam problem zjest na posedenie 150 gramov arasidoveho masla...
tak to je pro mne scifi. Jako určitě bych to dovedla, ale ty pocity potom. :?
Jednou (loni v zimě) jsem snědla půl skleničky (ale nevím jak velké) a hekala minimálně půl dne.
Hezké - jak jsme každý originál.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jitulinda »

nooo pravda je že je nemáčím, protože si říkám, že je jíst nebudu, tak abych je neměla připravené :-D

a to množství, které mi nedělá dobře začíná na nešizené 3/4hrsti.Když si dám 4 půlky vlašáků to je max co najednou zvládnu bez následků..

totiž ono je to tak: vlašáky mi chutnají děsně moc, ale jsou na mě prostě moc hutné, těžké nevím co...! Lískáče jsou lepší,ale často narazím na žluklé, tak je nekupuju! a semínka jsou v klidu :-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: High fat dieta

Příspěvek od ovekyska »

xHardCorex píše: 7:30: Pol hodinu potom si dam salku kvalitnej kavy....
ta kavicka tam nie je tak trosku narusitel?

inac, tiez pijem kavu rano nalacno :delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: High fat dieta

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:
xHardCorex píše: 7:30: Pol hodinu potom si dam salku kvalitnej kavy....
ta kavicka tam nie je tak trosku narusitel?

inac, tiez pijem kavu rano nalacno :delicacy:
ja tiez tomu nerozumiem, ale snad preto ze som v zivote vypil len 1 salku kavy, ked som sa raz este za mladi nechal kamaratkou oklamat ze preco ma pozyva do cukrosky

viem ze medzi sportovcami koluje taka povera ze po kave sa lepsie pali tuk pri sporte, ale co som cital ta povera sa nikdy nepotvrdila pri merackach

ja to vidim tak ze ak niekto rano potrebuje kavu == isiel vecer neskoro spat
5 2 8
Odpovědět