xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od jans »

Není to bullshit, fungují velice dobře, ušel/uběhl jsem v nich už tak cca 1500km. Dnes si ale můžeš sehnat i boty, které jsou širší ve špičce, tj. respektují přirozený tvar chodidla a nemačkají prsty k sobě. Jen s fivefingers a ostatními minimalistickými botami je lepší začínat opatrně, protože v nich nemáš žádnou oporu, je to prostě jako naboso, začneš používat svaly, které dlouho spaly. Pokud jsi ale zvyklý chodit naboso, tak nebudeš mít problém a získáš jenom samé výhody, hlavně stabilitu pohybu, měkčí došlap nebo doskok. Já třeba naboso cvičil to insanity, to člověk i ty výskoky pěkně utlumí a sousedi pode mnou o ničem nevěděli. (doufám) :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

jans píše:Není to bullshit, fungují velice dobře, ušel/uběhl jsem v nich už tak cca 1500km. Dnes si ale můžeš sehnat i boty, které jsou širší ve špičce, tj. respektují přirozený tvar chodidla a nemačkají prsty k sobě. Jen s fivefingers a ostatními minimalistickými botami je lepší začínat opatrně, protože v nich nemáš žádnou oporu, je to prostě jako naboso, začneš používat svaly, které dlouho spaly. Pokud jsi ale zvyklý chodit naboso, tak nebudeš mít problém a získáš jenom samé výhody, hlavně stabilitu pohybu, měkčí došlap nebo doskok. Já třeba naboso cvičil to insanity, to člověk i ty výskoky pěkně utlumí a sousedi pode mnou o ničem nevěděli. (doufám) :)
TAk ja to teda vyskusam :D mate na mna neblahy vplyv..
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

já jsem z nich nadšen, mám je za tisícku, z jemné kůže a na chození vynikající, ale já jsem zvyklej běhat bos(potvrzuji posilování jiných svalíků oproti botovýmu pásu),
v nich ale neběhám, šetřím si je do města na trh
pozn:nutno zdůraznit, že ozkoušení je vysoce důležité, každý (5) pár mně seděl jinak, jiné délky prstů atd
a měli asi 4 různý druhy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:já jsem z nich nadšen, mám je za tisícku, z jemné kůže a na chození vynikající, ale já jsem zvyklej běhat bos(potvrzuji posilování jiných svalíků oproti botovýmu pásu),
v nich ale neběhám, šetřím si je do města na trh
pozn:nutno zdůraznit, že ozkoušení je vysoce důležité, každý (5) pár mně seděl jinak, jiné délky prstů atd
a měli asi 4 různý druhy
Inak mam na teba jednu otazku. Ako spravne uskladnit a nechat dozriet avokado? vzdy ked ho necham zriet tak mi zacne cernat. a teraz je za dobru cenu tak by som kupil viac kusov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Panda »

Asi záleží dost na štěstí, při jaké zralosti jsou sklízená, pokaždé to je jinak. Když dřív zřernají tak si myslím že jsou sklízená předčasně a tak se dřív zkazí než dozrají. Teď např. měli v Kauflandu která byla na povrchu navoskovaná, byla jako šutr a ani po týdnu žádná změna ke zralosti. U těch snad pomůže jedině odrhnout vosk a nacpat je do pytle s banány.

Hezký avatar.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Panda píše:Asi záleží dost na štěstí, při jaké zralosti jsou sklízená, pokaždé to je jinak. Když dřív zřernají tak si myslím že jsou sklízená předčasně a tak se dřív zkazí než dozrají. Teď např. měli v Kauflandu která byla na povrchu navoskovaná, byla jako šutr a ani po týdnu žádná změna ke zralosti. U těch snad pomůže jedině odrhnout vosk a nacpat je do pytle s banány.

Hezký avatar.
Tak to je riadne na hovno. Lebo mam z toho dost nechut ked tam vidim to cierne. Zvacsa potom polku z toho avokada vyhodim.

Ten avatar mi hned padol do oka:D musel som sa s nim podelit so zvyskom sveta
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
buc11 píše:já jsem z nich nadšen, mám je za tisícku, z jemné kůže a na chození vynikající, ale já jsem zvyklej běhat bos(potvrzuji posilování jiných svalíků oproti botovýmu pásu),
v nich ale neběhám, šetřím si je do města na trh
pozn:nutno zdůraznit, že ozkoušení je vysoce důležité, každý (5) pár mně seděl jinak, jiné délky prstů atd
a měli asi 4 různý druhy
Inak mam na teba jednu otazku. Ako spravne uskladnit a nechat dozriet avokado? vzdy ked ho necham zriet tak mi zacne cernat. a teraz je za dobru cenu tak by som kupil viac kusov.
1. co nejmíň na ně sahat nebo dokonce mačkat
2. nejlepší je brat co nejzelenější, nevadí že budou nejtvrdší, jak už mají černé náznaky, tak zplesnivěj skuor
3. dělám je postupně, že je dávám víc a víc do tepla a nebo pak i do igeliťáku, či dokonce s jablkem a to vše ještě do foliáku, tak to je nejrychlejší
teď jich mám doma 18 a dělám vždy pečlivý výběr, který přijde na řadu
když nestíhám, odkrajuji jen plesnivou špičku
Předevčírem jsem měl jedno, které bylo již lehce ztmavlé, ale neplesnivé a maglajs byl z něj výtečný
Jinak panda má pravdu, že někdy nedojdou, ale to budou ty hodně podtržený
Doplnění:Panda nemá pravdu, já mám z kauflandu na 2x asi 60 a všechny úžasně došly
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od gabrielik »

Kde si kúpil za dobrú cenu? Mne dochádzajú. Treba doplniť zásoby.
Mám skúsenosť, že sú lepšie, a lepšie dozrievajú tie viac podlhovasté z kauflandu ako tie z tesca. A sú aj väčšie. Najlepšie sú ale zrelé avokáda, také s čiernou hrubou šupkou a malou kôstkou, ale tie sa dosť ťažko zisťujú ako sú mäkké.
Tvrdé vždy balím do igelitu s jablkom. Dôjdu aj super extra hnusné kivi. Teraz keď už nemáme jablká, tak dávam banán.

Podobe ako píše buc, vyberám s čo najkrajšou šupkou, rovnako ako banány. Nevadí že sú tvrdé, nesmú byť ale otlačené.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

gabrielik píše:Kde si kúpil za dobrú cenu? Mne dochádzajú. Treba doplniť zásoby.
Mám skúsenosť, že sú lepšie, a lepšie dozrievajú tie viac podlhovasté z kauflandu ako tie z tesca. A sú aj väčšie. Najlepšie sú ale zrelé avokáda, také s čiernou hrubou šupkou a malou kôstkou, ale tie sa dosť ťažko zisťujú ako sú mäkké.
Tvrdé vždy balím do igelitu s jablkom. Dôjdu aj super extra hnusné kivi. Teraz keď už nemáme jablká, tak dávam banán.
V Bille su v akcii za 0,39 centov za kus.
Zvacsa vsetko z tesca je podvratnej kvality.

Zato v bille su produkty trocha drahsie ale zato lepsie. Napr tie ovalne rajciny vonaju v celej izbe. Taku vonu poznam iba z rajcin zo zahrady.

Inak mi naposledy kamos vravel ze zelenina a ovocie v Slovenskej bille ma kvalitu triedy AB a v Rakusku trieda AA... tak rozmyslam ze budem chodievat do billy do rakuska.. cesta tam aj spat ma vyjde na 1,60€
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Prisiel mi mail :

Opýtali sa deti, čo znamená slovo kurva...



Estera, 8. r.:Kurva je tá, ktorá nevie zaparkovať. Aspoň podľa ocka...

Miško, 6 r.: Kurva je Sparta, lebo otec vždy hovorí: "Kurva Sparta, kurva Sparta", hoci neviem, čo je to Sparta, ale asi tiež nejaké neslušné slovo...

Žofka, 6 r.: Kurva? To je neslušné slovo, čo vyslovuje otecko, ak mu nejde počítač.

Peťo, 7 r.: Kurva je taká teta, ktorá spáva s takými ujami, ktorí nedokážu spať sami, lebo sa boja tmy.

Zorka, 6 r.: Kurva je tá, ktorá je veľmi vymaľovaná a nemá peniaze na šaty, preto stojí pri ceste a od ujov šoférov si pýta na šaty peniaze.

Petra, 6 r.: Kurva je taká teta, ktorá pracuje iba večer, lebo vtedy chodia oteckovia z práce unavení, a ona s nimi debatuje... Aj ja by som chcela byť niekedy kurva...

Milan, 4 r.: Kurva je pes u susedov, lebo šteká nadránom, oco je nazlostený a vravieva, že zavraždí toho kurva psa. Podľa mňa kurva je nejaký pes, ako napríklad fúzač, len je hlučnejší...

Brigitka, 7 r.: Kurva je taká teta, ktorá sexuje za peniaze. Viem to, lebo som sa opýtala otecka. Ale neviem, čo to je a ako treba sexovať, lebo ocko mi to už nepovedal...

Vierka, 5 r.: Kurva je naša teta, lebo mamička vravieva, že už zase príde tá kurva si požičať peniaze, a vtedy vždy príde naša teta...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od gabrielik »

Búúú, dnes akcia končí, to z toho už nič nebude.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:teď jich mám doma 18 a dělám vždy pečlivý výběr, který přijde na řadu
to mne překvapuje, že bych měl víc avokád než Buc, mám 19 ve třech zrajících skupinách, je moc fajn, že se to dozrávání dá krásně regulovat, jak popisuje Buc, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od culka »

To je vsetko??? Clovek by ocakaval nejake to vyrevovanie Happy birthday to you a oni tu rozoberaju moje nove boty.

Bola som dnes s klientkou u ortodontistu. Obzrel jej nohy, odhalil problem. Vraj ma spustene rameno, asi posunutu panvu, tym padom jednu nohu kratsiu a preto kompenzuje druhou. Business treba udrziavat, tak predpisal vlozky za iba 425 dolarov. Zlahka som sa spytala, ci by chiropraktor nepomohol, ze by to napravil. Vraj moze, ale tie vlozky a speci boty to budu istit.
Potom som zvrtla rec na 5fingersky, len mavol rukou a vraj niekto si to chvali. Tym ma upokojil, ze sme dobre kupili. Ja by som toho Batu.... odnaucil nas chodit naboso.

Sami, aj moje su znackove, rovno z Ciny, len za inu cenu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

culka píše:To je vsetko??? Clovek by ocakaval nejake to vyrevovanie Happy birthday to you a oni tu rozoberaju moje nove boty.

Bola som dnes s klientkou u ortodontistu. Obzrel jej nohy, odhalil problem. Vraj ma spustene rameno, asi posunutu panvu, tym padom jednu nohu kratsiu a preto kompenzuje druhou. Business treba udrziavat, tak predpisal vlozky za iba 425 dolarov. Zlahka som sa spytala, ci by chiropraktor nepomohol, ze by to napravil. Vraj moze, ale tie vlozky a speci boty to budu istit.
Potom som zvrtla rec na 5fingersky, len mavol rukou a vraj niekto si to chvali. Tym ma upokojil, ze sme dobre kupili. Ja by som toho Batu.... odnaucil nas chodit naboso.

Sami, aj moje su znackove, rovno z Ciny, len za inu cenu.
tak to si nechám nohu kratší, dával jsem za vložku stofku a zdálo se mi moc
HpBrthd
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Renegade dieta 17 den

Příspěvek od xHardCorex »

Dnes ukonceny 1 denny post. Hmotnost klesla o 0,7 kg co je pomaly menej ako mam ubytok ked jem.

Rano cerstvy, plny sily...

Dnes dam aj trening. Vcera mi to vobec nevychadzalo, kdezto som priatelke pomahal robit pracu vo photoshope:D

Strava:
Na dnes zatial vcelku bieda... Uhorkovy salat, potom urobeny taky privarok z kelu, mrkvi a zemiakov.
K tomu cottage syr.

Ale rozmyslam ze este nieco musim kupit lebo kaloricky mi to vychadza na cca 900 kcal co je dost malo. K tomu mam pribalene aj kapsule rybieho oleja....

Zasa je tu dilema co si dat, aby to bolo dostatocne kaloricke, relativne zdrave a hlavne sa to da jest za pochodu...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Renegade dieta 17 den

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše: kaloricky mi to vychadza na cca 900 kcal co je dost malo..
ides zohrievat vodu v kotli ? :twisted:
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Renegade dieta 17 den

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
xHardCorex píše: kaloricky mi to vychadza na cca 900 kcal co je dost malo..
ides zohrievat vodu v kotli ? :twisted:
Skor rozpustit cokoladu na pare:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Renegade dieta 17 den

Příspěvek od Samira »

xHardCorex píše:
rudo píše:
xHardCorex píše: kaloricky mi to vychadza na cca 900 kcal co je dost malo..
ides zohrievat vodu v kotli ? :twisted:
Skor rozpustit cokoladu na pare:D
coko? tu som! :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

aka si ? horka a ci mliecna ?
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Jejda. som sem dlho nic nenapisal.

Dnes 19 den renegade diety. Dnes zaciatok jedenia o 11:30 ... prave teraz...

Dnes trocha lahsi den... iba zeleninovy salat:
Ladovy salat, uhorky, rajciny, paprika, olivy, oliovy olej + mandle cca 100 gramov...

Kaloricky mi to vychadza cca 1200 kcal. Mozno vecer nieco zbodnem.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dlhsie som neprispel nic do mojho dennika. Skusim to napravit.

Stale fungujem na Renegade diete. Uz som za mesiac dal dole cca 5 kg.

Jedalnicek: High fat / green / red

Zaklad su pre mna orieskove masla z ktorych cerpam prevaznu cast energie. Podielovo je to viac ako 50 % vsetkych kalorii. zvysok uhorky, rajciny, salaty, redkovky...

Pocit na nezaplatenie. Myslim, ze v takej fyzickej a psychickej pohode aku dosahujem pri riadenom hladovani a tejto strave som nikdy nemal. Nemam potrebu sa prejedat po nociach, nebolia ma zuby, zlepsila sa mi rapidne plet, vyzeram mladsie.

Zacal som sprintovat. Rano vezmem bicykel, zveziem sa do lesa a davam si sprinty do kopca. Za 10 minut som vybaveny.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

to znie velmi dobre, gratulujem,

kde si vlastne Poprad alebo Blava ?
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:to znie velmi dobre, gratulujem,

kde si vlastne Poprad alebo Blava ?
Dakujem!

Zatial Ba. ale buduci tyzden idem na 2 tyzdne do hor.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Pri behani sa mi stala zaujimava vec. Zacul som ako nieco rychlo uteka. Bol to maly polny zajac, mieril priamo ku mne. Tak som zastal a myslel som ze chce do mna narazit. Pri mne odskocil na druhu stranu a utekal do vinohradov. Ked som sa pozrel na kopec tak cca 20 metrov odomna bola liska tak som ju odohnal... po zvysok behania mi robili spolocnost srnky.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

ja mam lisky asi 500m od baraku v takej malej mokrej rezervacii, ale vidim ich len velmi skoro rano ak tam idem a cez den len ak je ticho ak tam ludia nie su co sa stava len vo velmi zlom pocasi, inak si tam vsetci zo sirokeho okolia chodia so psami, tak su lisky zalezene.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Pokracujem v renegade diete. Uz som takmer len na surovej strave. Vysadil som vsetky mliecne vyrobky. Cca 2 mesiac som uplne bez masa, cca mesiac cisto vegansky.

PRoblemy ako akne, bolenie oci, unava uz takmer nepoznam....

Kazdy den sa snazim robit nejaku fyzicku aktivitu. Osobne mam najradsej jazdu na bicykli a kratke cca 10 sekundove sprinty.
Dnes rano cca hodina na biku vo vinohradoch + 5 sprintov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

cus, sem ti jen chtel podekovat za inspiraci. diky tvemu deniku sem se dozvedel o renegade diet a uz v tom jedu cca mesic. Zda se to zatim jako rozumny styl...
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Bernardeta »

ahoj, mohl bys prosim napsat ukazku tveho denniho jidelnicku? docela by me zajimala kombinace renegae diety a veganske stravy. diky moc. B
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:cus, sem ti jen chtel podekovat za inspiraci. diky tvemu deniku sem se dozvedel o renegade diet a uz v tom jedu cca mesic. Zda se to zatim jako rozumny styl...
Ahoj. Som rad ze som inspiroval. Renegade dieta je ozaj super. Coraz viac ma to taha k warrior diete kde sa je iba jeden krat denne:) ale zatial ostavam verny RD.
Bernardeta píše:ahoj, mohl bys prosim napsat ukazku tveho denniho jidelnicku? docela by me zajimala kombinace renegae diety a veganske stravy. diky moc. B
Idem high fat/green/red. Cize vacsinu mojho kalorickeho prijmu tvoria tuky: Arasidove maslo, olivovy olej, tahini, atd. Zvysok uhorky, salat, rajciny, redkovky.

Napr dnesok mam naplanovy takto:

Prve jedlo cca o 12:00: cca 600 gramov redkoviek(s par listami) a cca 100 gramov arasidoveho masla,

Dalsie jedlo o 15:00 salat z uhoriek: salat + 120 gramov arasidoveho masla,

Potom jem o 17:_30-18:00 dojedam salat a k tomu nieco sacharidove ... zvacsa si dam trocha cokolady.

Posledne jedlo jem nieco cca pred 20:00 a to je hlavne sacharidove jedlo. tuky uz moc nie k veceru. Vtedy si dam napr zeleninove leco (ked to je rozvarene tak to ma daleko viac sacharidov v krasich retazcoch ako ked to je surove).

Kedze mam viac tuku tak Jason odporuca aby sa v tej faze "vysekania" obmedzil prijem rychlych cukrov na minimum a jedli sa iba komplexne.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Pokracujem v renegade diete. Uz som takmer len na surovej strave
Problemy ako akne, bolenie oci, unava uz takmer nepoznam
no paráda ;-)

na oči aj únavu mi asi nejvíc pomáhá dostatek spánku. Spánek pořád dost šidím a nejvíc se to projevuje právě na únavě, zejména únavě očí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

hele, vis ze to cejtim podobne - jist jen jednou bude idealni. po workoutu se proste nacpat. me prijde ze v ty RD je undereating faze jen kvuli tomu, ze vetsina kulturistu by to proste nevydrzela. kazdopadne ted se snazim tu fazi smrsknout a drzet se jen na zeleninovejch stavach a listech, ale zatim to moc nejde...
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:hele, vis ze to cejtim podobne - jist jen jednou bude idealni. po workoutu se proste nacpat. me prijde ze v ty RD je undereating faze jen kvuli tomu, ze vetsina kulturistu by to proste nevydrzela. kazdopadne ted se snazim tu fazi smrsknout a drzet se jen na zeleninovejch stavach a listech, ale zatim to moc nejde...
Ja som si to trocha pretransformoval. Skusam ist nato trocha ako praveky clovek. Cvicim pred prvym jedlom. Oni sa tiez najskor nenajedli a az potom cvicili. Cize rano vstanem zamakam (sprinty) ---- cize akoby lovim a potom si az doprajem jedlo.

Mne hlavne pomahaju tie orieskove masla. Je v tom neskutocne vela energie, cize mozem jest daleko mensie porcie s tym, ze kaloricky prijem je cca 2000 kcal a viac.

Zeleninu menim hlavne kvoli pestrosti stravy.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:
xHardCorex píše:Pokracujem v renegade diete. Uz som takmer len na surovej strave
Problemy ako akne, bolenie oci, unava uz takmer nepoznam
no paráda ;-)

na oči aj únavu mi asi nejvíc pomáhá dostatek spánku. Spánek pořád dost šidím a nejvíc se to projevuje právě na únavě, zejména únavě očí
Je to pravda. Spanok je neskutocne dolezita cast dna. Ono sa casom ten cas potreby spanku znizuje. Napr ked idem poctivo RD tak mi staci spat cca 5-6 hodin s tym ze necitim deficit spanku.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

ja som sa vcasovani jedla vratil k mojmu povodnemu systemu
jem hlavne v casovom okne 4H medzi 11-15 a potom uz alebo nic alebo len nieco velmi lahke

viac mi to vyhovuje, som rano na druhy den rychlejsie pripraveny na trenink atd.
5 2 8
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od belmondo »

ono s tema kaloriema je to taky vseliajaky. ja to moc neresim. nejsem si nejak jistej jeslti jidlo ktery ma treba 500 kcal doda telu opravdu presne tudle energii. myslim, ze je tam hraje roli tolik faktoru (denni doba, kombinace jidel, individualita, pocasi, aktualni stav trav. systemu, kvalita konkretniho jidla...), ze neni mozny se na spolehnout a nema to cenu pocitat...
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:ja som sa vcasovani jedla vratil k mojmu povodnemu systemu
jem hlavne v casovom okne 4H medzi 11-15 a potom uz alebo nic alebo len nieco velmi lahke

viac mi to vyhovuje, som rano na druhy den rychlejsie pripraveny na trenink atd.
Ja sa tiez citim daleko lepsie ked prestanem jest cca o 17tej. rano som vazne sviezi. Tie vecerne jedla ma niekedy rano riadne otupia.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:ono s tema kaloriema je to taky vseliajaky. ja to moc neresim. nejsem si nejak jistej jeslti jidlo ktery ma treba 500 kcal doda telu opravdu presne tudle energii. myslim, ze je tam hraje roli tolik faktoru (denni doba, kombinace jidel, individualita, pocasi, aktualni stav trav. systemu, kvalita konkretniho jidla...), ze neni mozny se na spolehnout a nema to cenu pocitat...
Ja si to skor pocitam pre info co som zjedol a odkial je najviac enegie. Napr citim sa v podstate rovnako ked zjem 1000 kcal ako ked zjem 2500 kcal. Ono to zavisi od mnoho faktorov ako pises.

Zaklad je ze sa takto citim dobre, zdravo a vybusne. Dokazem reagovat rychlejsie nie len po fyzickej ale aj psychickej stranke.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

ja kalorie nejem :mrgreen:

jem stravu :delicacy:
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnes skoro 2 hodinove okno workoutu.

Bicyklom som si zasiel do vinohradov kde som si zabehol 6 sprintov do kopca. Najlepsi je natom pocit dotyku s prirodou. Nie je to ziadna posilovna, vsade naokolo len spev vtakov a cisty vzduch.

Dalej som sa vybral na trasu skrz vinohrady do kopca... riadna makacka... Dalej som siel do obchodu, kde som si kupil cca 5 kg zeleniny, ktore dnes planujem zjest. Krasne cervene a zelene SLOVENSKE papriky a rajciny = bude z toho vyborne leco a salatove uhorky.

Skusal som tie polne uhorky a zvacsa ma zaskocia tou horkou chutou ...preto ich uz vobec nevyhladavam.

Po prichode domov som si dal este Tabatu. Mam 10 kg vrece s ktorym som robil mrtvy tah. Da sa to pekne uchopit jednou rukou, cize som posilnoval aj bocne brusne svalstvo.

Po treningu som zaujal meditacnu polohu a 10 minut uplne relaxoval.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Mily dennicek. Cim viac surovej stravy jem tym mensiu potrebu mam do teba pisat.

Pokracujem high fat green dietu. Snazim sa dosiahnut stav, kedy prijem cukrov bude pod hranicou, ktora by ma dokazala vyhodit z ketozy.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

A kolik těch cukrů zhruba přijmeš ? Já totiž taky balancuju na hraně kolem 40-70g, ale nemyslím si, že jsem v úplné ketóze. Ta nastává ještě trochu níže. A to už je potom těžko dosáhnout na vita stravě.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:A kolik těch cukrů zhruba přijmeš ? Já totiž taky balancuju na hraně kolem 40-70g, ale nemyslím si, že jsem v úplné ketóze. Ta nastává ještě trochu níže. A to už je potom těžko dosáhnout na vita stravě.
Som natom uplne rovnako. Je to od 40-100 gramov. Teda ak jem len uhorky a zelene listy je to tych 40-60. Ak pridam rajciny tak je to viac.

Aj ked telo pri fyzickej aktivite najskor pali cukor. Tak myslim ze tieto uz samo o sebe komplexne cukry spali a potom uz ide len na energiu z tukov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

jasna cesta jasny ciel == jasny vysledok

drzim nam vsetkym palce
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:jasna cesta jasny ciel == jasny vysledok

drzim nam vsetkym palce
Presne tak.

Zistil som ze ak nie je moj ciel byt vitarianom tak nim som bez problemov...

Dnesok: 1 dnovy post
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

A nemáš při té ketoze špatný dech ? Mě teda zrovna včera mamka říkala, že ze mě jde cítit aceton, takže jsem trochu šel s cukrama nahoru (hodně rajčat). Dostal jsem z toho trochu strach, dokud si to nenastuduju pořádně, kolik těch cukrů přijmout a jestli je opravdu ta ketoza dobrá a měla by být nějakým cílem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Dobra - nedobra, v pustu je bezna.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

joo, ale přece nemůžu žít s acetonovým dechem soustavně :P
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

A co vis :P :D .
Ale jo, nic se nema prehanet, kazdy pad na nejaky mantinel podle me nevesti nic dobreho a zmena je zivot:).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:A nemáš při té ketoze špatný dech ? Mě teda zrovna včera mamka říkala, že ze mě jde cítit aceton, takže jsem trochu šel s cukrama nahoru (hodně rajčat). Dostal jsem z toho trochu strach, dokud si to nenastuduju pořádně, kolik těch cukrů přijmout a jestli je opravdu ta ketoza dobrá a měla by být nějakým cílem.
Dost sa nato stazuje frajerka ze mi dost pachne z ust heh... Ale tak zazila pri mne 21tku a prezila to nejako...

Teraz som trocha zvolnil z high fat diety. Cez vikend idem urobit melonovu sezonu :) strasne sa tesim na tu chut.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od smajliss »

Tak jsem v noci projížděl různé zahraniční low carb, většinou paleo diety a došel jsem k tomu, že ten dech časem zmizí, ale nikdo neví proč a trvá to i několik měsíců :)

The good news is that keto-breath usually doesn't last forever. Most people find it dies down after a few weeks, or at the most a few months. The reason is unclear, but it seems our bodies adapt in some way.
Odpovědět