xHardCorex Snad dennik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Moje mamka se přežírá i po 18té a je jako twiggy furt, někdo to má zadarmo (a někdo i proti své vůli :)).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Tak to musi byt dost kaloricke ked si to taketo robis. Zaprve vela sacharidov + vela tukov :) Cize kazdy den to asi nie je vhodne konzumovat.
rozhodně není vhodné to jíst každý den, jenže ta dobrota! Když si to dám jako zákusek poo, do večera už nepocítím hlad.
Za poslední měsíc jsem na tomhle skvělým žvanci přibral dvě kila, ch jo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

S.arik Tvoje mamka je vyjimka 1 z 1000 bab (vlastne nasich vrstevniku), nemuzes rict hodne zjednodusene ze nekdo ma a jiny nema, to je preci blbost:).
Je to stejne jako s kourenim a se vsim, musis si umet porucit ze to nechces. Ne rict "nekdo kouril a umrel a nekdo nekouril a umrel taky", stejna kravovina ze jo ? :D
---------------
Ale predispozice se projevovat muzou, jsme rikavali, chces vedet jak bude Tva milovana po 20 letech vypadat ? Tak si dobre prohlidni jeji matku:).
Ty mas zjevne tu "tasemnici" po ni s tim jidlem, to je jasna vec, ale takovych Vas je zoufale malo, jak rikam, jedna z tisice:) ..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

A rýžové chlebíčky (i ta jablka) do sebe valí denně dcerunka, asi je to menší hrůza než pečivo, ale z pohledu vita je to mrtvola na třetí - extrudát :| . Jenže já na to nemám psychicky, jí všechno nevita zakázat. No život není jen o jídle.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Vtip je totiz v tom - vis proc se rika "jez do polosyta pij do polopita"
já vím, já vím, na tohle už jsem taky myslel a občas se mi podaří v půlce přestat, jó to je pak pohodička, jenže u tejhle makovej sladkůstky přestat... kde na to já slaboch mám vzít vůli :oops:
cepheus píše:Hehe, umim se taky prezrat, to umi kazdej trouba
no, tohle je trefný, to holt musím uznat, žes mne odhalil :wink:
ale beru to jako inspiraci k zaúkolování se odnaučit tomu přežírání, to bych teda potřeboval. já se teda přežírám fakt jen málo, ale i tak je to špatně
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše: No život není jen o jídle.
S.arik asi tak .. :)
Jindro, absolutne jsem se do Tebe nenavazel to byla jen obecna veta na konci:) taky mam jidla, kde jedu dokud nefunim a je co na taliri, ale pokud to neni kazdodenni riutual jde o h.... asi tak :D ..
Extremy skodi za vsech okolnosti, cely Vesmir je o vyvazenosti a mire, proto jakykoliv vykyv nekam do krajnosti je spatne taky u cloveka:).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnesny trening ma uplne znicil. Siel som v sialenom tempe. Supersety ako som uz pisal. Pomaly zvysujem vahy.

Za cca 25 minut som mal odcvicene cele telo co je uplne super lebo nemam moc casu na posilku ale pravidelny pohyb potrebujem.

Svalovicu uz mam teraz. Aj ked svalovica nie je dobry ukazovatel kvalitneho treningu :)

Cca hodinu po treningu som dojedol co mi ostalo z obeda a teraz jem ladovy salat s slnecnicovymi semienkami. Chuti to velmi dobre ked si tie semiacka zamotavam do toho listu.

V tescu mali akciu na avokado tak som kupil 4. Ale su este dost tvrde tak pockam kym zmaknu v teple.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak uz som zasa v praci. Chytil ma hlad tak som si dal prve jedlo. listy zo ladoveho salatu, slnecnicove semienka, a uhorku.

Na obed ma pripravenu naparenu brokolicu + zemiaky + olivovy olej + petrzlenova vnat.

Zaujimave, ze po vcerajsom treningu uz nie som taky zniceny. Skor som sa citil rano ked som vstal taky cerstvy:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindro, absolutne jsem se do Tebe nenavazel to byla jen obecna veta na konci:) taky mam jidla, kde jedu dokud nefunim a je co na taliri, ale pokud to neni kazdodenni riutual jde o h....
okej, o žádným navážení nevím, naopak jsem Ti za onu poznámku vděčen, problém přejídání začínám brát zcela seriózně, takhle to nejde, dobrota nedobrota
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Dlhy post a dobra navratovka nauci ludi pozerat na stravu uplne inak. Ja som bol jedlom doslova posadnuty ... skusam jest presne tak ako po navratovke. Vzdy iba ked pride ukrutny hlad
né že bych byl jídlem vyloženě posedlej, ale zbytečně často na něj myslím a těším se, co dobroučkého si dám. úplně stačí mixnutý banány. cherry rajčátka. sladký pomeranče. správně zralý jabka. sladkej melón. mák s medem (né, na mákomed nesmím myslet, to už je fakt droga). strašně rád bych se naučil brát jídlo spíš jako nutnost a obtíž, aby se člověk udržel naživu, podobně jak jsem to kdysivá četl myslím tady u Gedren, nemýlím-li se
Respektive nemám problém jíst až na ukrutnej hlad, ale mám problém když už jíst začnu, tak taky skončit. Budiž mi inspirací, co už kdysi k restartu psal Panda - připravit si k jídlu dostatečnou porci a pak už si nepřidávat. Jo a taky že přes den nezobat tuhle a támhle. S tím naprosto souhlasím.
Jo představa jak to dělat by byla, teď ještě tu vůli.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Vidis Jindro, koncept mas a dobry:)).
Ja tomu rikam pracovne, ze musis vedome vy....t sam se sebou:).
Kdyz jsem prestaval kourit (na poctvrte, jsem houzevnata mrcha) tak jsem si pripravil podminky - neschoval si uz ani jednu cigaretu pro "akutni pripad", zavrel se mimo lidi k sobe do kanclu, nachystal zamestnani pro nervozni kurakovy ruce (tridil sroubky a soucastky, prace na pc atd.) a za tri dny uz jsem byl za vodou .. chce to vuli a system jak vyzrat sam na sebe, znat se dobre a vedome to potlacit, jina moznost neni :D .
(Pavel kdysi pred pusty doporucoval lidem vyhazet obsah lednice do popelnice - to je imlich ten samy princip).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:musis vedome vy....t sam se sebou. Kdyz jsem prestaval kourit tak jsem si pripravil podminky - neschoval si uz ani jednu cigaretu pro "akutni pripad"
s tím vedome vy....t sam se sebou dávám souhlas a jdu do toho
já "akutní případ" řešil tím, že sotva jsem dojed tu moju drogu makorýžomed, udělal jsem do zavařovačky hned další třičtvrtělitrovou dávku, aby v lednici pěkně chladla, právě pro ten "akutní případ", no a to je právě ta chyba.
včera jsem dávku dojed a další už nedělal, páč je to furt dokola a takhle teda ne
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Nebude ryža, bude ořech, se znám :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Nebude ryža, bude ořech, se znám
koukám mne už tady každej prokouk :)
ale i tohle už mám vymyšlený. v tom pytlíku kešu ořechů "pro akutní případ" už je jen cca 200 g a jak je dorazím, nebudu kupovat další
kudla eště tam vlastně mám čtvrt kila nenačnutejch nepraženejch raw arašídů... aha, no tak je nebudu načínat a je to
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od cepheus »

Vidim zbytecny Ti cokoli rikat, vzdyt to vis nejlip sam, kazdy se zna nejlip sam a vi co na nej plati :D.
To je hezky s tim ctvrtkilem do foroty, jsem se zasmal .. prvni pokus o odnauceni navyku byla u me schovana krabice cela cigaret, no prca az na pudu .. srandu by ze me meli na detoxu nekde, hihi .. :mrgreen:
Ono i vuli se musis naucit, do doby nez jsem omarodil a skocil do pustu (jj, leti to, uz je to 7 let) jsem byl total "bezvuolovy" (jak rika Bucik) jedinec, fakticky nekecam:) ..
-------------
Treba tady o tom pekne (a pravdive) pisou, Tobe to nemusim ale rikat, mas to ted uz doma nazivo v primym prenosu, hehe:) ..
"15 denní pust - Výcvik vůle" http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani (jeden ze zpusobu jak se k vuli dostat)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

cepheus píše:Vidim zbytecny Ti cokoli rikat, vzdyt to vis nejlip sam, kazdy se zna nejlip sam a vi co na nej plati .
Neexistuje žiadna väčšia motivačná sila, než istota, že konáme správne.

Mna v tom vsetkom motivuje to, ze verim ze je to pre mna dobre. Vidim vysledky atd. Psychika zohra 80 percent uspechu.
Hlavne si nestaviat ziadne bariery pred seba.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Samira »

Tento dennicek som citala naposledy snad na strane 5-6, vcera vecer som si ho teda po dllllhej dobe docitala...
Velmi pekne.
Blahozelam k postu, navratovke a dakujem za uprimne vyjadrenia, ktore v denniku odzneli.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Samira píše:Tento dennicek som citala naposledy snad na strane 5-6, vcera vecer som si ho teda po dllllhej dobe docitala...
Velmi pekne.
Blahozelam k postu, navratovke a dakujem za uprimne vyjadrenia, ktore v denniku odzneli.
Dakujem, dakujem dakujem:)

Snad to pomoze viacerym ludom
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zelena sezona:

Ranajky az v praci. Dal som si listy ladoveho salatu + cottage + jedna celozrna zemla.

Na obed mam prirpaveny baby spenat + ladovy salat + salatova uhorka + slnecnicove semienka(objemovo nie viac ako jedna hrst).

V tejto strave vidim viacero vyhod aj pre sport, ktory robim : posilka.

Mam dostatok aminokyselin, sacharidov aj ked pomaly ich znizujem a nahradzujem vacsim mnozstvom tuku (slnecnicove semienka + olivovy olej + avokado).

Zatial moje treningy nie su nic cim by sa dalo schvalit vykonom. Ale stacia mi 4 jedla denne ked cvicim a v pohode zvladam ten vydaj.

S dalsom obdobi zacnem zaznamenavat aj vahy a progress v cviceni s touto stravou.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

V sobotu som absolvoval svadbu. Bola to riadna prezieracka. Este teraz sa z toho spamatavam ale zivot ide dalej.

Dnes:
Ranajky: Uhorka, rajciny, ladovy salat, slnecnicove semienka

Obed: naparena mrkva, brokolica, pastrnak + olivovy olej. (trocha ryze)

Dnes mam opat namierene do posilky. Kedze mi uz dozreli avodaka tak sa do nich pustim po posilke.:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera som trening v posilke neabsolvoval tak som si dal doma 2 krat Tabatu.

Vecera: Olomoucke syrecky + nejake oriesky.


Ranajky: Cherry rajciny, ladovy salat, slnecnicove semienka

Obed: Naparene zemiaky, mrkva, olivovy olej + bryndza.

Musim poznamenat ze aj pri zvysenom prisune bielkovin nesmrdim. Pot nema vobec intezivnu vonu.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

ranajky:

2 avokado, ladovy salat, 0,5 cherry rajcin. Na obed pripravena len ryza. Nechcelo sa mi nic kupovat tak som dojedal co mi este ostalo.

Inak to avokado mi nejako moc nechuti. Ale zlozenie to ma super tak to nejako prezijem. Aj ked vsetko je o zvyku. Napr aj jablcny ocot som najskor nemusel a teraz to beriem ako taku malinovku.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Uf takze vikend za mnou. Otec mal oslavu cize sa to nieslo v duchu neskutocneho obzerstva a dosial nepoznanych kombinacii jedal.

V konecnom dosledku som rad ze svadba z minuleho tyzdna a teraz aj tato oslava zakoncila moje "super prezieracie obdobie" a zasa sa budem sustredit na cibreni svojho "pseudo vita smeru"...

Dnes planujem nakupit vela zelenej zeleniny a urobit si nejaky salat. Stale zvazujem nad tym ze budem znizovat sacharidy na minimum a doplnat to tukmi.

Otazka do plena. Co do toho pridat? Avokado mi moc nechuti ale jest sa to naucim s tym nevidim taky problem. Olej olivovy alebo zastudena lisovany repkovy (maju ho v lidli a ma peknu orieskovu chut aj vonu)
Dalej pouzivam slnecnicove semiacka a v tomto momente uz asi moj rozsah tukov konci.

Ake dalsie oriesky alebo semienka zvolit? Najlepsie neico neExoticke.
s.arik píše:
psionic píše:to se mi nějak nezdá, ty sníš 1200g okurek za den a k tomu 300g ořechů se semínkama? Přibližně to vychází že zkonzumuješ +- 2.6kg potravy za den(!)
Všechny kořeny mají přibližně víc sacharidů viz ten česnek, mrkve, petržele a ostatní..
Počítáš dobře, sním denně nejméně tři hadovky (mívají kolem 400 g, však je to samá voda), jeden celý ledák (kolem 300 g), a pár kousků od ostatní zeleniny. Ořechovin fakt tolik :oops: :wink: zkusím to přibližně vypsat - máku 50 g, konopí 30 g, lněných placek (len, mák, sezam, dýňové) 20 g, mandlí 100 g, slunečnice 50 g. Tohle všechno prakticky denně, zbývajících 50 g dá dokupy drobné ujídání kokosového tuku, ranní lžíce oliváče, dva tři kešu nebo ždíbek placky navíc...

Neříkám, že je to optimum na celý život, ale momentálně mám jednak veliký výdej, druhak jsem v odvykačce (přes dvacet let denní konzumace několika sladkostí denně). Takže se omezuji ve smyslu nula bílého cukru a minimum ovoce, ale neomezuji se v kaloriích, objemu ani frekvenci nesacharidových vesměs raw potravin, jen to mi umožňuje přechod zvládnout. Časem předpokládám umenšení tučných porcí a ještě větší navýšení zeleného.

A děkuji za postřeh s kořeny, nojo, to dává smysl.
:mrgreen:
uz som nasiel odpoved.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

tak já valím svůj unikátně chutný hlávkáč, jeden denně, když ulomím list teče z něj bílé mléko, to kupovanej nerobí a navíc je mastnej, že zamastí i vysvědčení, fšak píšou že jde o nejtučnější zeleninu.
Ještě jím každý den mísu močenejch vlašáků a dnes k tomu přidal i mletej len s medem a teď si predstav co mne doma čeká k zežrání, abych to dotahl na tech 811
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:tak já valím svůj unikátně chutný hlávkáč, jeden denně, když ulomím list teče z něj bílé mléko, to kupovanej nerobí a navíc je mastnej, že zamastí i vysvědčení, fšak píšou že jde o nejtučnější zeleninu.
Ještě jím každý den mísu močenejch vlašáků a dnes k tomu přidal i mletej len s medem a teď si predstav co mne doma čeká k zežrání, abych to dotahl na tech 811
:D
Aby si vykupil bednu bananov.

Tak ten hlavkovy som netusil ze je "tucny". Teraz pozeram na nete http://www.garten.cz/a/cz/5662-valerian ... -polnicek/

Skusim to niekde natrhat.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Buci :) co to je mísa vlašáků, jak velká mísa, víš to na gramy? :mrgreen: A lnu?

Já pořád sním kolem 300 g semínek denně, ale začínám si všímat, že spojuju porce (místo 10x denně umírněných 30 g jím méně často, ale zato klidně stovku) a když je 120 g ořechů nemáčených, tělo nezvládá strávit tolik bílkovin a větry v pozadí nevoní :| Tož všechno budu máčet a co je suché, tam se držet do 50 g v porci...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: a větry v pozadí nevoní :|
(:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Teraz pozeram na nete http://www.garten.cz/a/cz/5662-valerian ... -polnicek/

Skusim to niekde natrhat.
zkus třeba i Tesco... Polníček je super v tom, že není příliš hořký apod.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Pavluska píše:
xHardCorex píše: Teraz pozeram na nete <a href="http://www.garten.cz/a/cz/5662-valerian ... -polnicek/" ujs_linkifier="1">http://www.garten.cz/a/cz/5662-valerian ... lnicek/</a>

Skusim to niekde natrhat.
zkus třeba i Tesco... Polníček je super v tom, že není příliš hořký apod.
Popravde som rukolu napr este nejedol lebo som sa bal ze bude hrozne horka. Preto moc neexperimentujem lebo niekedy su tie salaty dost drahe.

Preto by som rad nasiel zelene rastliny, ktore mozem jest miesto zbytocne drahych tesco zmesi :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Pavluska »

xHardCorex píše: Popravde som rukolu napr este nejedol lebo som sa bal ze bude hrozne horka. Preto moc neexperimentujem lebo niekedy su tie salaty dost drahe.

Preto by som rad nasiel zelene rastliny, ktore mozem jest miesto zbytocne drahych tesco zmesi :)
jo, rukola je hořká, ale mne to až tak nevadí- někdy si to vyloženě vychutnám.
Tady jsou ty směsky v Tescu cca za libru a to mi nepřide moc. Venku by se měla dát jíst ještě třeba bršlice kozí noha, ale nevím v jakém množství se může jíst. A jak by Ti chutnala. Zkusil jsi někdy čerstvé světlezelené výhonky smrku? Chutnají kysele jak citrón, ale jako změna zajímavé. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Buci :) co to je mísa vlašáků, jak velká mísa, víš to na gramy? :mrgreen: A lnu?

Já pořád sním kolem 300 g semínek denně, ale začínám si všímat, že spojuju porce (místo 10x denně umírněných 30 g jím méně často, ale zato klidně stovku) a když je 120 g ořechů nemáčených, tělo nezvládá strávit tolik bílkovin a větry v pozadí nevoní :| Tož všechno budu máčet a co je suché, tam se držet do 50 g v porci...
já bych se to bál zvážit, možná bych pak dopadl jak ty a začal to sledovat, nicméně jím to vlastně jen proto,že se zabavím tady v práci už od 6:00, když jsem doma, tak cvičím a jím až po 9:00 a to už bych vzhledem k celkovému plánovanému objemu a nutnou 2hodinovou přestávkou před během nezvládl a to by mě na úkor ovoce bylo zatra líto
polníček mi nechutná, rukola možná ale kvůli pukové čekance urobím všetko, kupuju v makru a dám si jen 2 lístečky denně
luční byliny jsou vesměs hořké, v tom je ta jejich mendělejovská síla, třeba celery je až otřesně přesolenej jak nejsem na sůl zvyklý, ale mám ho též rád, ale je tuhý, tak jen vycucávám
Dnes těch 8 naženu správně banány, pak tam mám vynikající 6kg meloun za 14,9 z tesca, 3 kg oranges nic moc po 15, 3 kg hroznů z trhu bargain 16 kč/ kg vcelku jedlé a hlavně sladké, nějaký ty jabka.
Když by mi nechutnali avoše, přestal by mne život o 20% míň bavit.
Měl by sis uvědomit, že chuť není v ústach, ale v hlavě a nad ní si naštěstí vládnu já, na druhou stranu kvůli tomu nad ní nesnesu autoritu ani gurua.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:Měl by sis uvědomit, že chuť není v ústach, ale v hlavě a nad ní si naštěstí vládnu já, na druhou stranu kvůli tomu nad ní nesnesu autoritu ani gurua.
Napr zihlava mi chuti. S nou problem nemam. Ale napr uz ked jem pupavu tak to je dost zle. Ako dam si to kvoli horciku ale zeby som si to vychutnal ako napr ladovy salat to nie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
buc11 píše:Měl by sis uvědomit, že chuť není v ústach, ale v hlavě a nad ní si naštěstí vládnu já, na druhou stranu kvůli tomu nad ní nesnesu autoritu ani gurua.
Napr zihlava mi chuti. S nou problem nemam. Ale napr uz ked jem pupavu tak to je dost zle. Ako dam si to kvoli horciku ale zeby som si to vychutnal ako napr ladovy salat to nie.
zkus si to někdy odstavit, je to lepsi nez pivní special 25°, pupavu chce vybirat ty jemny mlady listky, ty drevnaty uz sou o nicom
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
xHardCorex píše:
buc11 píše:Měl by sis uvědomit, že chuť není v ústach, ale v hlavě a nad ní si naštěstí vládnu já, na druhou stranu kvůli tomu nad ní nesnesu autoritu ani gurua.
Napr zihlava mi chuti. S nou problem nemam. Ale napr uz ked jem pupavu tak to je dost zle. Ako dam si to kvoli horciku ale zeby som si to vychutnal ako napr ladovy salat to nie.
zkus si to někdy odstavit, je to lepsi nez pivní special 25°, pupavu chce vybirat ty jemny mlady listky, ty drevnaty uz sou o nicom
Tak ono by to hlavne chcelo nejaky poriadny odstavovac. Rozmysalm ze si buduci rok doprajem Huroma.

Ja som si bol trhat pupavu v lese... tu uplne mladu co cerstvo vyrastala. a aj ta bola dost horka. Ale ked som si robil ten zeleny napoj (mixovana datelina a pupava) tak to sa dalo vypit. Len to uz bolo skor take "stiplave"

Dnes planujem kupit kapustu a urobit si taky ten salat co vsade davaju sikaci k jedlam:D ten mi dost chuti
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Dnes som to vzal zostra.

Rano: 2 avokado, slnecnicove semienka cca 50 gramov + rimsky salat + ladovy salat.

Na obed som si pripravil naparenu brokolicu + olivovy olej + tekvicove semienka.

Budem sa tento tyzden stravovat cisto takto. (Zelene + tuky)

EDIT:

Kedze som dnes mal obmedzene takmer nulove cukry tak uz na mna prichadza taka mala (teda skoro zaspavam v praci ) unava... Ale uz sa tesim na obed. Dam si kopec brokolice a snad sa to zlepsi:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Tak vcera na veceru salat a k tomu plnotucnu bryndzu.

Dnes rano som si urobil pekne velku davku zeleneho salatu: Cuketa, ladovy salat, rimsky salat, salat lollo + olivovy olej + sol.

K tomu kupeny cottage syr. Jeden s chilly prichutou a jeden natural. Zo vcera dojedam este tekvicove semiacka a k tomu pridavam klasicky slnecnicove semiacka.

Po vcerajsej fat/green vyprave som dal na vahe o jedno kg dole.

Tiez som navstil lekaren, kde som si kupil ryby tuk a chrom.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Zeleny tukovy osial pokracuje.

Dnes som uz rano citil energiu. Nebol som nijako extra unaveny po vstavani. Spanok bol velmi kvalitny.

Na dnes som si pripravil salat: Ladovy salat, uhorky, hlavkovy salat, olivovy olej.
K tomu Camembert 24gramov tukov / 100 gramov vyrobku, 2 gramy sach. Dalej mam pripraveny cottage syr ktory ma menej tuku ale to doplnim slenenicovymi semienkami.

Inak mi to jedlo dost chuti. Jedine co mi "vadi" je dlzka jedenia. Jednu misku jem aj 20 minut:) ... Zasa na jedej strane je to potom uz taky relax pre cloveka. Len si sadne a nikam sa nemusi sa nahlit aby nieco rychlo zjedol lebo to sa prosto neda rozzuvat.

Zacal som aj suplementovat. Davam si rano 100mikrogramov selenu, 200 mikrogramov Chromu + 2 kapsule rybieho oleja.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Jestli ti chutnají paraořechy, co si denně dát 2-4 ks, mají selenu až až (ty brazilské). Jo, příliš mnoho omegy 6, ale to je problém většiny ořechů a v tom malém množství jsem si jistá, že je para lepší než tabletka plná aditiv, kor když bereš rybí tuk.
Navíc paraořechy nerostou na plantážích, jedině v původním pralese, čili jejich odběrem je člověk nepřímo chrání (na rozdíl od banánů, kvůli kterým se pralesy decimují ve velkém).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:Jestli ti chutnají paraořechy, co si denně dát 2-4 ks, mají selenu až až (ty brazilské). Jo, příliš mnoho omegy 6, ale to je problém většiny ořechů a v tom malém množství jsem si jistá, že je para lepší než tabletka plná aditiv, kor když bereš rybí tuk.
Navíc paraořechy nerostou na plantážích, jedině v původním pralese, čili jejich odběrem je člověk nepřímo chrání (na rozdíl od banánů, kvůli kterým se pralesy decimují ve velkém).
Para orechy mam rad. Bude musiet zakupit:)
S tymi aditivami mas pravdu. Aj ked podla zlozenia by to mala byt nejaka kvasnica ktora je "dokrmovana" selenom.

Inak s tym chromom to bude asi fakt ze clovek straca chut na sladke. Zvacsa sa mi pri myslienke na nieco sladke evokuje aj pocit potreby si to kupit a zjest. a teraz vobec...
Mozno to mam len vsugerovane.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od s.arik »

Nepomáhá chrom i proti přežírání se všeobecně? Bych si koupila trojté balení :)

Dříve jsem brala hodně druhů suplementů, teď jsem to osekala na méně druhů a pokud možno čistší formy (ne tbl se sladidly, pojivy, plnidly, potahovými látkami).
Beru naprosto čisté céčko a MgCl2, pak rybí tuk a ještě pangamin jodamin, nic více.

Zbývá mi pár tablet kyseliny listové, to doberu, ale další nekupuju, je v tom jakési sladidlo, a co jsem přešla na zeleninu, mám listovky snad dost i kdybych otěhotněla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:Nepomáhá chrom i proti přežírání se všeobecně? Bych si koupila trojté balení :)

Dříve jsem brala hodně druhů suplementů, teď jsem to osekala na méně druhů a pokud možno čistší formy (ne tbl se sladidly, pojivy, plnidly, potahovými látkami).
Beru naprosto čisté céčko a MgCl2, pak rybí tuk a ještě pangamin jodamin, nic více.

Zbývá mi pár tablet kyseliny listové, to doberu, ale další nekupuju, je v tom jakési sladidlo, a co jsem přešla na zeleninu, mám listovky snad dost i kdybych otěhotněla.
Inak napadol ma este jeden argument k Fat/green stave. kedze vacsina tukov je rozpustna v tukoch, tak aj ta asimilacia a prijem vitaminov bude vyssia ako pri beznej strave (ovo)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od Samira »

pred davnymi rokmi som chrom brala. je pravda, ze chut na sladke ustupila, ale nenormalne mi narastla chut na majonezy, tatarske omacky a podobne hnusoby, co som nikdy predtym (ani potom) nejedla.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Samira píše:pred davnymi rokmi som chrom brala. je pravda, ze chut na sladke ustupila, ale nenormalne mi narastla chut na majonezy, tatarske omacky a podobne hnusoby, co som nikdy predtym (ani potom) nejedla.
Podobne stavy som mal pri jedeni ovocia:D... po jednom dni som si kupoval 3 dni kadejake majonezove salaty ktore som nikdy nejedol :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

chrom sa uvadza ako jeden z dovodov diabetes - teda chronicky nedostatok chromu a manganu,
ked som kupoval chrom bol uz v tabletkach zmiesany s manganom v patricnom pomere
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

Vcera som sa ani neviem akym pricinenim ocitol na kulturistickom fore. Jeden chalan tam prezentoval dietu pod nazvom
Renegade diet

Principom je kazdodenne cielene hladovanie po dobu cca 16 hodin. Urcite sa da aj pridavat. Pocas 8mich hodin dna sa je. Stanovi sa nejaka pociatocna hodnota ...dajme tomu 10 hodin je cas na prve jedlo. posledne jedlo max o 18.

Chalan co to opisoval si k tomuto smeru stravovania pridal 3 krat do tyzdna 10 * 30sekund sprint.

Pride mi to ako vcelku zaujimavy koncept pretoze sa niekedy az nutim jest. Cize od pondelka editujem moj green/fat diet na Renegade green fat diet a zacnem davat aj tie sprinty.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:Vcera som sa ani neviem akym pricinenim ocitol na kulturistickom fore. Jeden chalan tam prezentoval dietu pod nazvom
Renegade diet

Principom je kazdodenne cielene hladovanie po dobu cca 16 hodin. Urcite sa da aj pridavat. Pocas 8mich hodin dna sa je. Stanovi sa nejaka pociatocna hodnota ...dajme tomu 10 hodin je cas na prve jedlo. posledne jedlo max o 18.

Chalan co to opisoval si k tomuto smeru stravovania pridal 3 krat do tyzdna 10 * 30sekund sprint.

Pride mi to ako vcelku zaujimavy koncept pretoze sa niekedy az nutim jest. Cize od pondelka editujem moj green/fat diet na Renegade green fat diet a zacnem davat aj tie sprinty.

toto poznam a dlho som to robil je to perfekt, popisuje to Tonya Zavasta a spomina viacero kultur a nabozenstive kde sa to prevdazkuje - bez tych sprintov, jej system je skor zamerany na skoncenie jedla po obede tak o 14:00

mne skor vyhovovalo nezact jest az do 12-13 hodiny

ma to dobru odozvu na rastove hormony, pozuivaju kulturisti medely, a nasiel taku nepriamu zmienku aj v najnovsich treninkoch elitnych KEN vytrvalcoch
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
xHardCorex píše:Vcera som sa ani neviem akym pricinenim ocitol na kulturistickom fore. Jeden chalan tam prezentoval dietu pod nazvom
Renegade diet

Principom je kazdodenne cielene hladovanie po dobu cca 16 hodin. Urcite sa da aj pridavat. Pocas 8mich hodin dna sa je. Stanovi sa nejaka pociatocna hodnota ...dajme tomu 10 hodin je cas na prve jedlo. posledne jedlo max o 18.

Chalan co to opisoval si k tomuto smeru stravovania pridal 3 krat do tyzdna 10 * 30sekund sprint.

Pride mi to ako vcelku zaujimavy koncept pretoze sa niekedy az nutim jest. Cize od pondelka editujem moj green/fat diet na Renegade green fat diet a zacnem davat aj tie sprinty.

toto poznam a dlho som to robil je to perfekt, popisuje to Tonya Zavasta a spomina viacero kultur a nabozenstive kde sa to prevdazkuje - bez tych sprintov, jej system je skor zamerany na skoncenie jedla po obede tak o 14:00

mne skor vyhovovalo nezact jest az do 12-13 hodiny

ma to dobru odozvu na rastove hormony, pozuivaju kulturisti medely, a nasiel taku nepriamu zmienku aj v najnovsich treninkoch elitnych KEN vytrvalcoch
Ja som mal skor obavy z toho ze ked zacnem jest cca o 12 tak skoncim o 20 a to by som priberal.

Inak zjest rovnaky pocet kalorii v 8 hodinach bude asi na zaciatok vcelku tazky sok pre telo.


Kazdopadne som si stiahol knihu a idem to citat:)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:
rudo píše:
xHardCorex píše:Vcera som sa ani neviem akym pricinenim ocitol na kulturistickom fore. Jeden chalan tam prezentoval dietu pod nazvom
Renegade diet

Principom je kazdodenne cielene hladovanie po dobu cca 16 hodin. Urcite sa da aj pridavat. Pocas 8mich hodin dna sa je. Stanovi sa nejaka pociatocna hodnota ...dajme tomu 10 hodin je cas na prve jedlo. posledne jedlo max o 18.

Chalan co to opisoval si k tomuto smeru stravovania pridal 3 krat do tyzdna 10 * 30sekund sprint.

Pride mi to ako vcelku zaujimavy koncept pretoze sa niekedy az nutim jest. Cize od pondelka editujem moj green/fat diet na Renegade green fat diet a zacnem davat aj tie sprinty.

toto poznam a dlho som to robil je to perfekt, popisuje to Tonya Zavasta a spomina viacero kultur a nabozenstive kde sa to prevdazkuje - bez tych sprintov, jej system je skor zamerany na skoncenie jedla po obede tak o 14:00

mne skor vyhovovalo nezact jest az do 12-13 hodiny

ma to dobru odozvu na rastove hormony, pozuivaju kulturisti medely, a nasiel taku nepriamu zmienku aj v najnovsich treninkoch elitnych KEN vytrvalcoch
Ja som mal skor obavy z toho ze ked zacnem jest cca o 12 tak skoncim o 20 a to by som priberal.

Inak zjest rovnaky pocet kalorii v 8 hodinach bude asi na zaciatok vcelku tazky sok pre telo.


Kazdopadne som si stiahol knihu a idem to citat:)
ja som sa snazil o nejedenie 18 hodin, teda skratit jedaciu dobu na 6 alebo pod 6, tak asi 13-19

neboj nepriberal, hromony by boli nastavene len na rast a regeneraciu svalov a palenie telesnych tukov.

mne to vcelku fungovalo bez nejakeho extra treninku, svaly sa zacali ukazovat
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
ja som sa snazil o nejedenie 18 hodin, teda skratit jedaciu dobu na 6 alebo pod 6, tak asi 13-19

neboj nepriberal, hromony by boli nastavene len na rast a regeneraciu svalov a palenie telesnych tukov.

mne to vcelku fungovalo bez nejakeho extra treninku, svaly sa zacali ukazovat

No som pevne rozhodnuty to vyskusat.

Ako si si delil jedlo? Teda v tej dobe 6 hodin. Kolko si mal jedal a cca zlozenie
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: xHardCorex Snad dennik

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:
rudo píše:
ja som sa snazil o nejedenie 18 hodin, teda skratit jedaciu dobu na 6 alebo pod 6, tak asi 13-19

neboj nepriberal, hromony by boli nastavene len na rast a regeneraciu svalov a palenie telesnych tukov.

mne to vcelku fungovalo bez nejakeho extra treninku, svaly sa zacali ukazovat

No som pevne rozhodnuty to vyskusat.

Ako si si delil jedlo? Teda v tej dobe 6 hodin. Kolko si mal jedal a cca zlozenie
no obycajne to delenie nevychadzalo a jedol som viacmenej v kuse - hehe

bolo v tom dost vareneho podla vzoru KEN bezcov - fazula alebo ine strukoviny, hneda ryza zemiaky a rozna zelenina korenova aj listova

na surovo hlavne chia seeds so skoricou kakavkom a maca

a salaty z listov a uhoriek paradajok a paprik, rybi olej a dake semiacka

v podstae ked som zacal robit zeleny supoer detox maglajz a malo sa to robir rano ako detox tak som to zacal posuvat na skorsie hodiny a casovy system sa mi rozpadol, to je posledne 4 tyzdne, teraz uz som bez ryze a zemiakov a idem sa vratit na casovy system nazad so zelenym maglajzom a kopu spiruliny
zatial davam vajcia. po Sarkinom priklade idem prejst na surove.

Nejak je toho naraz vela - casovy rezim, bezcukrovy rezim, zeleny rezim tukovy rezim, tak sa musim nazad do vsetkych rezimov pekne zrovnat
5 2 8
Odpovědět