Olosan

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Olosan

Příspěvek od olosan »

ahojte ani neviem preco zakladam dennik, prave dnes resp. od zajtra sa chystam na opätovny restart....tak snad ste ma este vsetci neodpisali...a pomozete ak bude treba...no este dnes a v poslednych dnoch co sa tyka mojej stravy ...ach dvihal by sa vam zaludok...vlastne aj mne sa ale...takze moja vychodiskova pozicia je takato vaha stupla na 49, som dokonale obalena tukom a pohyb moc teraz neriesim kedze vsetok volny cas venujem vypisovaniu pracovnych ziadosti a cestovaniu na pohovory...dnes som teda zlikvidovala posledne zasoby tuniakov a peciva a od zajtra by som rada opat zacala no chcela som sa poradit ci nie je lepsie na uvod si dat nejaky post alebo tak...dnes rano ked som sa videla aka som napuchnuta po pecive...a v obchode kde som bola nakupi zasoby salatu a jablk sa ma pytali ze co ma ustiplo v tvari....takze som sa dost zväcsila....no to by mi nevadilo ale chcem sa opat vratit na vita len to uz nechcem pokafrat tak prosim nejake odborne rady zasvinena som poriadne ( pre priklad vcera som v strese do seba nahadzala pecivko dzemik a syrovu pomazanku akoze kombinacia ...ala anglicke ranajky ) no a cez vikend by som rada opat zacala behat aspon trosku tak dufam ze moje plany vyjdu,
co sa tyka psychiky je to vselijake najmä rano ked cumite do zrkadla a mate pocit ze tam je niekto cudzi uz ziadna prepadnuta tvar ziadne kosti pri sedeni vas nic neboli lebo mate zadok :) aach som sa vyliala zase no tak mi zajtra drzte palceky lebo toho bieleho cukru bolo dost a je fakt navykovy...:(
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Olosan

Příspěvek od 2olfess »

...vůbec nevím, co ti mám na to napsat, olosan. :o Takže teď máš jako dobrou váhu a jdeš hubnout, ano? Nicméně, ti gratuluju k váze 49 kg, když si začínala na 32-33kg někdy v září, to je super. Ale na ten zbytek opravdu nejsem schopen odpovědět a nevím, jaký střelec by ti doporučil v tvé situaci půst :roll:.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

hallo, ani necakam nieco take vlastne si myslim ze i tak budem este dlho papat aj mnohé veci ktoré vy nie, len by som rada s vami zdielala aspon to pojedanie mnozstva ovocia a zeleniny :) a vela sksusenosti co sa tyka duchovna a pod. viem ze mnohi z vas to nemaj lahke tak mi napadlo ze mozno niektori napisu i ked ja sama viem najlepsie co je pre mna naj je inspirujuce citat a dozvedat sa o ludoch....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

neviem sa prinutit sportovat, teda hybat, som sklamana zo svojich priatelov a z rodiny ze napriek tomu, ze som urobila mnohé zmeny a snazim sa vsemozne s nimi vychadzat a nemysliet na seba z ich strany akoby sa nic nebolo udialo, akoze oni vedeli ze raz "pridem k rozumu a zacnem normalne jest" a priberiem....ja uz neriesim vahu vyzor ale pocity a mnohokrat si dam s nimi obed i ked viem ako bude tazko po nom len aby sme boli spolu, ale akonahle ma vidia cisto so zeleninovym salatom alebo ak spomeniem ze chcem ist cvicit uz je zle a nik sa so mnou uz vobec nebavi....necitim sa dobre ale necudujem sa po tej strave...kazdy den si vravim aby som sla aspon na prechadzku...nepremozem sa...vonku je uz sero, snezi a ja mam akusi depresivnu naladu a vnímam svoje telo....s radostou si stale doprajem vsetko co som si zakazovala ale i ked ma caka este dlha cesta zrejme na nej budem sama rodina a zrejme ani priatel to nepochopia....dnes som obedovala varenu ryzu to vam poviem ze sa mi chce z nej spat :) asi sa pre pokoj v rodine vratim k syrom radsej..
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

hmm vsetko sa mi rozpada stale viac a viac, uz jem v podstate len varene plus syry a mliecne vyrobky a ovocie a vela orieskov, pohyb ziadny, moj vyzor uz ani nekomentujem.. to by mi uz naozaj nevadilo ale ja chcem zase tu rovnovahu...takto neviem zit co mam z toho ze vidim ako sa cela rodina tesi ked ma vidi zut syr s chlebikom a necvici ked ja sa citim uplne ale uplne mizerne...:((((( tak taketo stavy som nezazila alni fakt ked som vazila tych 33 kg....je mi totalne mizerne...aj zo seba jem aby som niekomu urobila radost, aby sa so mnou niekto rozpraval, aby som "normalne " vyzerala, lebo sa nudim, lebo som podlahla myslienke ze kym nbudem vyzerat "normalne" nenajdem si pracu...a ? vysledoK? apatia, smutok, hnev na seba...kazdy den si poviem tak od zajtra...a ? zase poddlahnem tuzbe zapacit sa niekomu...neverim ze moje telo potrebuje chlieb a syry a jogurty...aspon nie v takom mnozstve a teraz ked lezim cele dni a mam depresie ...skutocne priznavam je zvlastne zit s tymto novym telom ale toto uz sa zvrhava na neskutocne prejedanie z nudy...a i tak vzdy zistim ze mi to vlastne nechuti a na druhy den to urobim znova...myslim ze mne uz nepomoze nic...a zima tma chlad ..som nestastna...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Olosan

Příspěvek od 2olfess »

Ale no taak, Olosan... není všem dnům konec. Jinak pokud nebudeš mít normální váhu, tak tě fakt nikam nevezmou do práce, protože se budou bát, tak to dneska je.
To chce nějaku zálibu, životní cíl, životní motivaci, co chceš dělat se životem? Pořád řešíš co jíš a váhu, teď už z jinýho pohledu, ale řešíš. Jseš v tom pořád. Psala si, že tě zajímá duchovno a esoterika, co přesně? A zkus trochu pozitivna nebo na tu psychiatrii půjdeš stejně, ale tentokrát s depresema. :wink:
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

Uplne si uvedomujem kde robim chyby a predsa ich stale robim...ach clovek je clovek....
1, nehybem sa...nie som si ale ista ci ide o lenivost, neprijemne pocity z natriasajuceho sa tela, alebo VÝčITKY VOčI MATKE, KTORá SI MYSLí STáLE žE POHYB MI šKODí
2, JEM A JEM A JEM ....JE ZáZRAK AK DOKAžEM PREžIť DEŇ NA VITA AJ TO S POMOCOU TOLKýCH ORECHOV...STALE JEDEN DEN VITA JEDEN TOTALNE VSETKO CO NAJDEM DOMA...
3, TýM žE JEM TIETO VECI ASI CHCEM UPUTAT POZORNOSť MATKY AJ NA SEBA, žE "AHA...AJ JA SOM TU A ROBíM TO čO CHCETE, PRIBERáM A S ROZTEKOM V USTACH..", ALE!!!!!priateľ mi už dávno povedal, že od nej sa lásky nedočkám kym nebudem ako presná kopia jej samej...no a vcera??? plakala som a jedla pizzu a dalsie bordeliky a prosila ju ze nech sa niekedy i mna (tak ako ostatných surodencov ) opýta ako sa mam...tak ze ked nieco chcem mam prist za nou....a moje pocity potom...:((( raz som bola behat ale videla ma Dr. a dnes mi uz nezabudla povedat ze mam anorekticky kludovy rezim ...ved to je chore...aach ani na prechadzku sa nviem dokopat..skutocne cim viac clovek je tym menej sa mu chce hybat vazne zvazujem ten post, ale u mna to znamena tak max. 1 den aj to neviem ci by som vydrzala:))) no a najnovsie i tie pohlady a reci okolia...teenegery v buse sú neuprosní...ked pocujem narazky ako som sa pekne vypasla a ze " tak jej treba..." :((( snazim sa mysliet poztivne olfesi , velmi ma tesia malickosti v poslednej dobe, ved co ne mi ostava, do prace ktoru mam sa neviem pustit...je to tiez len za PC sedenie..vies ale akosi tento dom ja citim ze akonahle don vkrocim mam tie fazy prejedania akoby som sa chcela zavdacit mame a otcovi stale , ale pritom to neriesi moju celkovu situaciu...ako sa mozes tesit ked prve co rano pocujes je zase len krik aka si neschopna nevies sa normalne najest a nezarabas a si len pritazou...a do toho este tie moje telesne pocity...PS: ja vlastne citavala som vela to co som studovala teda psycho a filozofiu...i like it :)
PS1: keby ze tu nie ste ...mozno by som bola stastna chodiaca kostra ale mozno nie a chcem sa vam podakovat i ked neviem nie som si ista ci som urobila dobre ze som pribrala, hlevne ten pohyb si neviem naordinovat stale..:( snad je toto cele na nieco dobre...
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

ja sa s tym hnusnym zivotom nejako uz "poperem" snad ...:(
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

waw ked si uvedomim ze som kazdy den 1 hod. behala a lebo 1 hod skakala cez svihadlo plus aspon polhodku in line alebo nieco plus prechadzky v prirode, plus hodina jogy...alebo pilatesu plus pisanie diplomky alebo ucenie sa na statnice a veela vybavovania plus upratovanie doma ale to len malo, obcas plávanie a to som jedla len zeleninu plus 1/2 ks ovocia a takmer bez tukov a
pohyb : nic ak neratam 5 min. odhadzovanie snehu
jedlo: :( ranajky dva grepy a 80 g lieskovcov
obed varena brokolica meega velka rajcina a potom som sa uz nezastavila ....:( 400 g teda dve balenia susených fig / myslim ze mam na ne uchylku/ 100 g mix slnečnicovych a tekvicovych semiacok a dva pomarance :((( je mi mierne povedane tazko ...uuuf
"mila vec pre radosť" : stopla som auto s milou tetou, co je v nasej dedine zázrak, väčšinou nik nezastavi a potom stopujuceho este ohovarajú ze ci nema ani tolko drobnych na BUS....ale negativa dnes akosi prevazuju...po vcerajsku kedy som zjedla okrem pizze a asi troch rozkoch s maslom amedom a zemiakmi .../zvlastne chute/ sa vyhybam vahe...a dufam ze nejak uz si to najde cestu zo mna von...
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Olosan

Příspěvek od Bafule »

gratuluju k přibrání a veř, že ikdyž si teď dělají srandu že jsi při těle (což proboha nemůže být ani pravda!) dělali by si ji, ikdybys byla kostra. Lidi si pořád z někoho dělaj legraci, ne kvůli tomu, jak ten člověk vypadá, ale aby vypadali "hrdinsky" před svým společníkem, takže radím - neposlouchat! Držím ti palce a upřímně se diví, že ještě žiješ, moc jsem tomu nevěřila.. :oops:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Olosan

Příspěvek od buc11 »

olosan píše:waw ked si uvedomim ze som kazdy den 1 hod. behala a lebo 1 hod skakala cez svihadlo plus aspon polhodku in line alebo nieco plus prechadzky v prirode, plus hodina jogy...alebo pilatesu plus pisanie diplomky alebo ucenie sa na statnice a veela vybavovania plus upratovanie doma ale to len malo, obcas plávanie a to som jedla len zeleninu plus 1/2 ks ovocia a takmer bez tukov a
pohyb : nic ak neratam 5 min. odhadzovanie snehu
jedlo: :( ranajky dva grepy a 80 g lieskovcov
obed varena brokolica meega velka rajcina a potom som sa uz nezastavila ....:( 400 g teda dve balenia susených fig / myslim ze mam na ne uchylku/ 100 g mix slnečnicovych a tekvicovych semiacok a dva pomarance :((( je mi mierne povedane tazko ...uuuf
"mila vec pre radosť" : stopla som auto s milou tetou, co je v nasej dedine zázrak, väčšinou nik nezastavi a potom stopujuceho este ohovarajú ze ci nema ani tolko drobnych na BUS....ale negativa dnes akosi prevazuju...po vcerajsku kedy som zjedla okrem pizze a asi troch rozkoch s maslom amedom a zemiakmi .../zvlastne chute/ sa vyhybam vahe...a dufam ze nejak uz si to najde cestu zo mna von...
na tento si troufnu reagovat, je pěkný, jinak já jsem se dal na vita, že se na něm můžu přežírat a nic se neděje, takže tak v klidu pokračuj
Jinak je třeba najít smyslík a zábavu v žití ve vlastní hlavě, spokojenci další přitahují
jinak byl jsem vedenej jako ppp v bohunicích před lety u mudr babákovej a měl nastoupit léčivý pobyt ještě s dalšími holčicemi, měl sem tam i spat v kamrlíku, abych je nějak neinfikoval, a jako terapku jsem zvolil kreslení, těšil sem se, bohužel žena měla větší chorobu a tak dostala přednost
Příspěvek má vyznít povzbudivě
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

dakujem za prispevok, teda fakt zaujimave stym ppp....asi nie som sama...mozes napisat viac ?no dnes som skoro odpadla mama mi kupila nejaky mix mrkvy a ananasu ze v bio kvalite "from poland" tak som to skusila, aby som ju neurazila,ale...ee no beriem to ako velke plus tak ja este asi pobezim do obchodu na nieco dobre mam chut..:( no mam chut na ananas :)

kedy moje telo konecne prestane chciet vsetko co nemalo???

dnes som opäť odhrnala sneh, uz asi 10 min. no aspon nieco vonku snezi a snezi za 10 min vobec nevidno ze som nieco urobila

malovanie? i ja som kedysi malovala...hmm mam co robit len sa mi nechce lebo som stale tu bavim sa niektorých denníckoch a prezeram ponuky s pracou...myslim ze bavim sa ale v tom dobrom slova zmysle

inak neznasam vianoce lebo vtedy su vsade take tie "zle veci" ako susene figy za akciove ceny...cerstve sa u nas nedajú zohnat...

uf...a zacinam byt asi opat zamilovana:) zelam vam pekny vecer vsetkym
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Olosan

Příspěvek od Bafule »

celkem mě teď zachutnalo Smoothie co prodává Tesco. Super složení, jediná nevýhoda, že je cena 22Kč za 250ml.. takže můžu doporučit toto.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

no najblizssie tesco je cca 60 km vzdialene ale 11 km mam do billy :)))) byvam fakt na konci sveta , no ja by som aj tu billu zrusila...aach neznasam nakupovanie, vzdy si nakupim dopredu viac aby som nemusela ist viac krat a nakonic to i tak zjem naraz...n musim zajtra nejaku zeleninku...a to smootie teda som este nemala tak hadam sa postasti a inak ako ste na tom teraz s jedenim ? ja neviem ta zima je nejaka blba len anparujem vsetko mozne dnes na veceru som mala ruzickovy kel na pare a potom este cviklu :)) a este mam take chute ale radsej spat ako "ž..t" :)) zajtra ma caka kopec snehu no aspon ruky budem mat bez tuku ... :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Olosan

Příspěvek od buc11 »

no, já bych to už víc nerozmazával, ale teď deš na to dobře, a v jídle bych se neomezoval, v tom nízkozanášejícím, naparovanie je také dobré
já mám lidi i obchodňáky rád
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Olosan

Příspěvek od Pavluska »

olosan píše: aspon ruky budem mat bez tuku ... :wink:
Nechtěla jsem radši přispívat (nemajíc moc co předat - leda ponúkám trošku tuku ze svých křivek), ale to si děláš srandu, viď?! :roll: :?
Já myslím, že ty ruce bez tuku už máš. Jinak samozřejmě fyzická aktivita je moc fajn. Pro endorfiny, ne pro sledování, kolik tuku ubylo. Alespoň ne u Tebe. Soustřed se na něco jiného, prosím. Vždyť je to na pytel.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

samozrejme som si robila "srandu", aach asi naozaj nemam zmysel pre humor co uz , kto nezazil nepochopi...želám pekný večer
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Olosan

Příspěvek od Pavluska »

Přiznávám, že občas mám tady problém rozlišit, co humor je a co není...
Ať se všechno v dobré obrátí a znovuzamilování je super. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Olosan

Příspěvek od olosan »

ahojte,
po dlhej dobe pisem....vlastne bolo by toho veeeela, boli dobre aj zle dni, no chcela by som pocut vas nazor na jednu vec ktora sa mi dnes stala: bola som na prac. pohovore na miesto o ktore som prisla , kvoli svojmu vyzoru a stravovaniu teraz uz s niekolkymi kilami navyse a usmevom na lickach...a zobrali ma na dobu urcitu, ale hned ma aj otestovali teda absolvovala som ochutnavku vianocnych kolacov, a obed (pizzu a bagetu a zmrzlinovy pohar) s buducimi kolegynami, ale mne sa to aj tak zda blbe ze mi zamestnavatel kontroluje ako sa stravujem....co myslite da pokoj ked uvidi ze zvladam pracu a mechudnem aj na vita? a to som dnes prisla domov a mamina mi na uzmierenie kupila koooopec ovocia :( citim sa strasne aj kvoli jedlu mam pocit ze to nevytravim ani do vianoc ale aj tak mam pocit ze budem stale medzi kolegynami za exota ktrý nema rad kolace ako kazdy "normalny"....prosim napiste niekto nieco....hocico lebo citim sa fakt biedne(teraz neriesim to priberanie...to uz ani nema cenu...som ako prava deva odchovana na mlieku a syre ...) ale nechcem takto zit nerobi mi to dobre je uplne ine ked jem ovozel mam energiu a po tomto sa citim na spanie a akosi apaticky....dakujem ak vobec niekto zareaguje....PS: mozno to suvisi s tym ze je tazke vedome do seba pchat take svinstvo len aby ste si zarobili tych par peniazkov...:(
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Olosan

Příspěvek od 2olfess »

Čas zahojí všechno... v momentě, kdy budeš zvládat práci a vypadat zdravě, přestaneš mít problémy s dotazy ohledně jídla. Hlavně během té doby bude mít v okolí někdo jiný průšvih a už to nebude s tebou zajímavé, tak to chodí vždy.

Na otázky z ovozelu na talíři bych se připravil...:
např. bych odpověděl, že mám doporučeno sníst až 5 porcí ovozelu každý den z důvodu, remineralizace organismu, především poškozených tkání, po prodělané anorexii. (doporučuje se to všem lidem, tak co) A že je to tedy v zájmu mé perfektní rekonvalescence, abych tyto pokyny 100% dodržoval. Samozřejmě to ovšem počítá s tím, že budeš normálně jíst a myslim, že ti bylo dostatečně naznačeno i zde, že 100% vita pro tebe zatím vhodné není.. :!:

Šlo by to takhle? :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Olosan

Příspěvek od buc11 »

vždy a fšude lze nalézt pozitivní okamžiky, ty jest třeba bezpodmínečně odhalovat a nepustit se jich
uklidňující může být, že skoro všici, včetně mě (bezdůvodně), se nachází často ve s.ač.ách, nezbývá, než se s nesmyslností žití nějak popasovat
odpověď:
jestli přežiješ zkušební dobu, tak ti dá pokoj, proto bych předstíral jak to půjde a ovozel si, máš-li potřebu, jez třeba tajně a ocenil bych i mamu
takže tolik k povzbuzení
Odpovědět