DEX - absolutní začátek

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Zdravím všechny přítomné :) ,
po zhlédnutí několika dokumentů, pročítání diskuzí, zkušeností, článků jsem se rozhodl radikálně změnit svůj dosavadní stravovací režim:)
Věřím, že tento log mi bude pomocníkem.
Moji dosavadní stravu tvořilo asi jako u většiny populace samé hnusy, tučné, sladké, slané bomby. :oops:
Chtěl jsem původně začít až od pondělí, ale nějak si nemůžu pomoct a začnu už zítra a to dnem půstu doplněného ovocným džusem, zeleným čajem a hodně vody.
Nechci přejit na raw food skokově. Maso vyřadím úplně, popřípadě jen třeba tuňáka, lososa nebo tresku vyjímečně.
Pečivo alespoň prozatím chci nahradit rýžovýma racio chlebíkama s různýma pomazánkama (avokádová apod) doplněných kopcem zeleniny a ovoce.
Dál klasické těstoviny a rýži bych nahradil zatím celozrnými a uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Důvody jsou následující: únava, obezita, hypertenze, zkrátka celková nespokojenost s dosavadním životním stylem.
Budu rád za přínosné tipy a rady, co dělám špatně a jak to dělat lépe apod.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj. Vítej! :)
dex píše: zkrátka celková nespokojenost s dosavadním životním stylem
... takže krom jídla by byl fajn asi i čerstvý vzduch, pohyb, psychická hygiena... Tvoje tělo si řekne např. skrze pocity při sportu, ale i jindy a co se týče únavy, u mě má na ní strava zásadní vliv (syrovo :arrow: méně únavy).

Uvidíš sám...
Good luck :D

----
sama jsem na syrovém momentálně cca z 80%; na povolanější rady tu jsou jiní. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Samira »

Vitaj dex,

ja som percentami vita na tom asi este horsie ako Pavluska :)
Som rada, ze dalsi clovek na planete si priznal nespravne stravovanie a ide s tym nieco robit.
Postupny prechod na vita Ti schvalujem, aj pomaly odsun nedobrych potravin.
Menej sa mi pozdavaju tie racio chlebicky, akosi si u mna neziskali doveru, zdaju sa mi prilis spracovane, su take neprirodzene. Ale ak Tebe budu vyhovovat, potom su moje nesympatie k nim irelevantne.

Takze nech sa Ti dari, nestresuj sa kvoli preslapom, bud v klude a vesely. Pohyb (akykolvek) je tiez fajn, Pavluska to dobre pripomenula. A keby si mal v okoli niekoho, kto v tom pojde s Tebou, to by bolo idealne.

Napis, ako sa Ti podaril odlahcujuci den na tekutinach. (Mimochodom - aj moj muz uznal, ze den na stavach je pre neho ovela tazsi, ako den len na cistej vode. Stava mu neustale budila zaludok a on mal hlad :) )
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Ahoj Dex, vitám tě mezi námi :)
Já jsem na vita skoro 100 %. Někdy si salát ochucuji sýrem, většinou kozím, ale klidně si k němu dám třeba tvarůžky, nebo balkán. Ale zpočátku mi asi dva měsíce trvalo, než jsem se od všeho oprostila. Jen moukoviny jsem zrušila ze dne na den, tím automaticky zrušila rafinovaný cukr, protože téměř všechno z mouky cukr obsahuje, postupně odbourávala mléčné výrobky, maso, a spousta dalšího jídla se mi sama zošklivila, jak se mi začaly měnit chutě. Teď po téměř roce jsem po většinu pracovního týdne na ovoci - je to pro mě pohodlnější - a tak 2-3 saláty týdně. Kamarád přešel na raw ze den na den, po nějakém týdnu přešel téměř jen na ovoce a je maximálně spokojený. Je třeba hodně studovat, mít motivaci, pročítat zdejší fórum, zkušenosti. Mi nejvíc dala kniha Roberta Morseho - Zázračná detoxikace, je to moje vita-bible. Vitariánství je v každém případě pozitivum, ať už začínáš z jakéhokoliv důvodu. Já si už nedovedu představit, že bych se vrátila zpátky, vyrovnala jsem se i s reakcí okolí a údivem, jak jenom můžu být živa jen z ovoce :) Už nad jídlem nepřemýšlím, stalo se mi to naprostou přirozeností.

Přeji ti hodně štěstí do začátků a držím palce m:-)
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Dobré ráno,
díky všem za povzbuzení:)
Včerejší půst šel až překvapivě dobře, velkou krizy jsem měl kolem druhé odpoledne a další velká krize byla při nákupu na dnešek:)
Za celý den jsem vypil cca 3litry vody, 1litr zelenýho čaje a cca 0,5litru jablečný šťávy a fakt to šlo.
Dnešek jsem začal kaší z ovesných vloček s ovocem a po zbytek dne mě čeká jen ovoce, zelenina, semínka a zmíněné racio chlebíky. Dost jsem si na ně přivykl když jsem se ještě věnoval kulturistice a chutnají mi a vnímám je jako pořád menší zlo než pečivo jako takové (možná se pletu?)
Jinak pohyb je a určitě bude součástí, v pondělí mi konečně sundali sádru z nohy, kterou jsem si zlomil na tréninku thaiboxu a po měsíci rehabilitací se začnu postupně vracet, stejně tak do posilovny, kam se fakt těšim:)
Rád bych zařadil i ranní běhy, ale to prozatím nepůjde, jsem rád, že vůbec můžu chodit:)
Ještě jednou díky za podporu a přeju hezký den :)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Podělím se s tebou o príma recept k snídani :D Nakrájej na talíř banány... já dneska 4... bohatě je posypej mletým mákem/kupuju ho :oops: a pro začátek pokapej medem. Mi už med na nich přijde dost sladký, takže ho nepoužívám. Vím, že semínka a ovoce nelze, ale moje bříško proti tomu neprotestuje. Je to opravdová pochoutka a na dlouho zasytí.
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Ke snídani 4 banány? :P To bych do sebe jistojistě nenacpal :lol:
Dělal jsem si dřív občas jen ovocný talíře (kiwi, jahody, banán) a byla to luxusní snídaně. Na ty ovesný vločky jsem se taky naučil skrz kulturistiku a myslel jsem si, že v kombinaci s ovocem je to skoro ideál:) A hlavně mě vločky na dlouho zasytí 8)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

dex píše:Ke snídani 4 banány? :P To bych do sebe jistojistě nenacpal :lol:
No.... já sním za den tak asi 3 kila ovoce :oops: takže mi to moc nepřijde. Ona je to fakt lahoda, takže já to mlsám.
Dneska ráno tudle snídani, teď průběžně asi kilo jablek, k obědu a odpoledne něco přes kilo hroznů... mám své domácí ze zahrádky, mňam :) a na večeři mísu melounu. A večer u počítače sáček kešu.
Jím vlastně skoro pořád, někdy i na žízeň, protože už vůbec nepiju, stačí mi živá voda z ovoce.
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

No evidentně si to užíváš a to je hlavní:)
Ja jím tak cca každý 3hodiny, teď jsem měl zrovna svačinku (1jablko,1banán) a stačí v pohodě:)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Panda »

cony píše:...posypej mletým mákem/kupuju ho :oops: ...
Ty kupuješ už namletý mák? S cukrem? Bez cukru jsem nikde neviděl prodávat. Ale i tak, namletý rychle žlukne, to bych si netroufal uchovávat, leda tak v mrazáku.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Panda píše:
cony píše:...posypej mletým mákem/kupuju ho :oops: ...
Ty kupuješ už namletý mák? S cukrem? Bez cukru jsem nikde neviděl prodávat. Ale i tak, namletý rychle žlukne, to bych si netroufal uchovávat, leda tak v mrazáku.
Dá se koupit neochucený, namletý, dvacetidekový sáček asi za dvacku. A já na tom teď ujíždím, jak na tu chuť teď myslím, tak se mi sbíhají sliny :lol: Takže ho mám v ledničce a do týdne je pryč. Jasně, že bych si ho mohla vždy čerstvý namlít, je mnohem chutnější... ale to víš... začínám být na jakékoliv takové přípravy moc líná :oops: ztráta času :lol: Stačí mletí lněných semínek, kokosu, nebo výroba placiček :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:
cony píše:...posypej mletým mákem/kupuju ho :oops: ...
Ty kupuješ už namletý mák? S cukrem? Bez cukru jsem nikde neviděl prodávat. Ale i tak, namletý rychle žlukne, to bych si netroufal uchovávat, leda tak v mrazáku.
To teda souhlas s Pandou, ne e, mletej mák (nebo jsem viděl prodávat třeba mletej len) neberu. I když to dáš do lednice, už je pozdě, už je to dávno žluklý z předchozího skladování, ne ne, nebrat. Vždyť je mák pomletej hned... aj ho už teď často mixuju (mixér 14000 ot/min), je to snazší pro nás lenochy líné :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

dex píše:Ke snídani 4 banány? To bych do sebe jistojistě nenacpal
Taky jsem si do vždycky myslel a takyže jsem třeba 4 "kusové" banány snad nikdy nesněd. Ale když jsem je začal mixovat, joj to je dobrotka a není problém sníst na posezení 4, 5, 6 mixnutých banánů (v práci k obědu si je "mixuju" vidličkou, je z toho kašička tak za dvě tři minutky). Takhle si mixnu 4 banány, pak přisypu dvě lžičky Terčina kakaa a vzniká úžasnej kakaovej pudink!
dex píše:mě vločky na dlouho zasytí
Vločky? To lepidlo do střev? :(
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Jindra píše:
dex píše:Ke snídani 4 banány? To bych do sebe jistojistě nenacpal
Taky jsem si do vždycky myslel a takyže jsem třeba 4 "kusové" banány snad nikdy nesněd. Ale když jsem je začal mixovat, joj to je dobrotka a není problém sníst na posezení 4, 5, 6 mixnutých banánů (v práci k obědu si je "mixuju" vidličkou, je z toho kašička tak za dvě tři minutky). Takhle si mixnu 4 banány, pak přisypu dvě lžičky Terčina kakaa a vzniká úžasnej kakaovej pudink!
dex píše:mě vločky na dlouho zasytí
Vločky? To lepidlo do střev? :(
Tak to jsem asi mimo..co je špatnýho na ovesných vločkách?
Považoval jsem je za výbornej zdroj pomalých sacharidů :roll:
Taky jsem teď v rychlosti našel třeba toto:
Mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, vitamínů B1, B6 a E, železa a vápníku. Obsahují též fosfor a lecitin. Obsahují průměrně 66,5% sacharidů, 14,4% bílkovin a 6,8% tuku
Edit: Ještě třeba toto:
Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol a glukózu v krvi. Často proto též tvoří základ výživy atletů, zejména vzpěračů. Ovesné vločky pomáhají snižovat krevní tlak. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Pro mě je to pořád jen moukovina, která zanáší a ucpává střeva jako každá obilovina, zahleňuje a vůbec zaneřáďuje tělo. Mouka, mléko, cukr, sůl.... čtyři bílé jedy... neznáš? Tohle bylo první, co jsem zrušila... no a nějak mi to opravdu nechybí.
Všechno co náš organismus potřebuje je v ovoci a zelenině.
Naposledy upravil(a) cony dne pát říj 01, 2010 11:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

To jsi Dex četl reklamní slogany na obalech těchto výrobků :(
Já raději čtu Walkera, Wandmakera, Zajíčka, Cingroše, prostě "raw" literaturu. Hele já Ti ty vločky neberu, jen mi přijde divný jíst vločky a pak si čistit střeva klystýrem (což doufám děláš)
Cony máš pravdu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Jindra píše:To jsi Dex četl reklamní slogany na obalech těchto výrobků :(
Já raději čtu Walkera, Wandmakera, Zajíčka, Cingroše, prostě "raw" literaturu. Hele já Ti ty vločky neberu, jen mi přijde divný jíst vločky a pak si čistit střeva klystýrem (což doufám děláš)
Cony máš pravdu
Log se nejmenuje "absolutni zacatek" jen tak pro nic za nic:)
Jsem tu abych se neco priucil a poucil. Jinak te zklamu, zadny cisteni strev jako treba klystyr nedelam:)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Já se k vitariánství dostala přes kamaráda, který v té době už rawil tři roky, ale musela jsem si přečíst knihy - nejdřív dvě knihy Wandmakera, pak jsem si stáhla z netu všech pět knížek Walkra a pak Roberta Morseho Zázračná detoxikace. Pročítala jsem si zdejší deníčky, ale založila jsem si svůj až asi po půl roce. Měla jsem štěstí, že se ke mně asi po třech měsících- to už na mě rawení bylo znát, přidaly dvě kamarádky a asi o další dva měsíce kamarád. Jsme z celé republiky... takže jen virtuálně ... jsme si pomáhali navzájem. Vždycky, když jsem se divila... proč se na to ptáš, to přece píše Morse...mě bavila odpověď... Ty jsi můj Morse!
Takže se nečerti :lol: všichni jsme se museli učit :lol: a čti, čti, čti :!: a ptej se :D :!:
Naposledy upravil(a) cony dne pát říj 01, 2010 12:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

dex píše: Jinak te zklamu, zadny cisteni strev jako treba klystyr nedelam:)
Já taky ne, ani mi to nehrozí. Ale asi po měsíci jsem si zašla na hydrocolon, a ocenila jsem to jako vynikající věc a po půl roce jsem si zašla ještě jednou. A šanku jsem si už dvakrát vyzkoušela a super.
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

cony píše:Já se k vitariánství dostala přes kamaráda, který v té době už rawil tři roky, ten radil, ale musela jsem si přečíst knihy - nejdřív dvě knihy Wandmakera, pak jsem si stáhla z netu všech pět knížek Walkra a pak Roberta Morseho Zázračná detoxikace. Kamarád odpovídal na dotazy, co mi nebylo jasné. Pročítala jsem si zdejší deníčky, ale založila jsem si svůj až asi po půl roce. Měla jsem štěstí, že se ke mně asi po třech měsících- to už na mě rawení bylo znát, přidaly dvě kamarádky a asi o další dva měsíce kamarád. Jsme z celé republiky... takže jen virtuálně ... jsme si pomáhali navzájem. Vždycky, když jsem se divila... proč se na to ptáš, to přece píše Morse...mě bavila odpověď... Ty jsi můj Morse!
Takže se nečerti :lol: všichni jsme se museli učit :lol: a čti, čti, čti :!: a ptej se :D :!:
Neboj, určitě se nečertim. Já jsem zatím nepřečetl knížku ani jednu ohledně raw food, ale chtěl jsem začít co nejdříve a určitě tato změna i když zdaleka ne ideální je lepší než dosavadní způsob stravování.
Informací a znalostí mám zatím opravdu málo, ale to chce čas. Pro mě je zatím vůbec úspěch, že jsem včera nesnědl ani sousto čehokoliv a dnes teda kromě těch vloček co se vám nezdají jen jablka,banán,řepu,zelí,rajče,hrášek a list.salát. Ani ty rácia zatím neproběhli a nejspíš ani neproběhnou.
Kdyby jsi viděla co jsem jedl ještě ve středu tak mě tu rovnou upálíte :lol:

EDIT: Hydrocolon nevylučuju a spíš ho plánuju, ale klystýry prozatím v plánu nemám. Třeba někdy ano, ale zatím ne:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od buc11 »

neboj, tady to není výlučné, jak sem navrhoval, (bych se musel často vyškrtávat), dobrý je ten zámysl a je-li člověk vyvolený samovolně ho to vede k optimu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

dex píše:klystýry prozatím v plánu nemám. Třeba někdy ano, ale zatím ne
Dex, Cony, nic ve zlým, ale vy jste oba ještě příliš zvyklí na bílé pláště, proto preferujete ten hydrocolon. Ostatně já to měl v začátcích naprosto stejný, byl jsem prvně na colonu snad třikrát.. To nic :) , časem přejdete na snadnější a rychlejší domácí klystýrky gratis.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

Kvůli plášti určitě ne, k dokrorům všeobecně jsem dost nedůvěřivej:)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od cony »

Přijde mi, že při svém způsobu stravování už tu potřebu nemám, mám bříško v pohodě a zažívání jak švýcarské hodinky :D
Ale v počátku jsem měla pocit, že se potřebuju zbavit usazených mrtvolek. :lol:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od mira »

Vyflákni se na vločky, také jsem je s banánem kdysi snídal, nebo šrot a i když mi to
chutnalo velice, míval jsem z toho neurózu kufru.
Ráno když už vůbec něco krom vody, tak ovoce, nebo čerstvou šťávu z něj.
Ze zrní jen pohanku, přebrat a propláchnout, nechat třeba i naklíčit do druhého
dne a ochutit nori vločkami. Je to vynikavé. :)
Ale furt lepší vločkoves, než iracionální polystyren.
Všeho s mírou.
dex
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 29, 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od dex »

mira píše:Vyflákni se na vločky, také jsem je s banánem kdysi snídal, nebo šrot a i když mi to
chutnalo velice, míval jsem z toho neurózu kufru.
Ráno když už vůbec něco krom vody, tak ovoce, nebo čerstvou šťávu z něj.
Ze zrní jen pohanku, přebrat a propláchnout, nechat třeba i naklíčit do druhého
dne a ochutit nori vločkami. Je to vynikavé. :)
Ale furt lepší vločkoves, než iracionální polystyren.
Dobře dobře, mě bude ovoce ke snídani stačit v pohodě, jen jsem si nějak myslel, že ty vločky se tam prostě hodí:)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

Miro dávám bodík, hezky s to napsal :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
PetrMolavec
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 06, 2015 0:40
Kontaktovat uživatele:

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od PetrMolavec »

Tak to u mne vločky problémy nedělají. No, je fakt, že to s nimi také až tak nepřeháním, prostě občas, jídelníček na nich nestavím :)
Otázka, zda je venku absolutní nula, byla položena.
borazon
Příspěvky: 24
Registrován: ned zář 27, 2015 14:25

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od borazon »

Přes zimu jsou máčený vločky s otrubama docela fajn - třeba s křížalama...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Jindra »

otázka, esli sou raw (ty vločky - kůli živinám), tedy doma dělaný,
no a hlavně bacha na sacharidy, těch tam bejvá dost, tak s nějakou "brzdou" cukrů, aby se uvolňovaly pozvolna kůli glykemický křivce - na její skákání nemáme tělo uzpůsobený, hodně škodí, to známe,
ale jinak asi jo, v zimě tady v tomhle pásmu nemáme šanci jíst úúúplně správně a normálně
ale vlastně existujou taky půsty - a jsme zpátky u toho "správnýho" :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: DEX - absolutní začátek

Příspěvek od Ozeki »

A to mraky lidi (v poradu to zazni, ze vyvazeji do usa) dlabou tyhle vlocky slazene 20% cukru

https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10008750-musli
Odpovědět