Johanka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše: Nemyslím si stejně jako ty, že za to může vita, ale spíš to, jak ty nečistoty tlačí do střeva a pod., no nějak ven to musí, že.

- teď už jsem na tenkém ledě, asi bych měl tento bod směřovat do offvlákna, ale bohužel to tak je, tak mne nekamenuj za tu opovážlivost, ale nevitariánské koloidní stříbro tu infekci likviduje do 2 dnů a to dokonce i u případů chronických, kde nepomáhají ani časté ATB a dochází k recidivám
jj, já mívala např. po kopřivách a pampelišce pupínky, jak se cpaly nečistoty ven. Někdo má zas náchylnější jinou část těla a nepříjemnosti mohou nastat tam.

Kolo stříbro mi kdysi skvěle pomohlo při nachlazení (velmi rychlé uzdravení), není důvod zatracovat - při občasném užití je to fajn pomocník. ")
---
upraveno písmenko.
Naposledy upravil(a) Pavluska dne čtv dub 05, 2012 15:07, celkem upraveno 1 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše: kopřivy
jak je jíš? mixované/ jen tak? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Pavluska píše:
johanka píše: kopřivy
jak je jíš? mixované/ jen tak? :)
Jen tak, dávám si je do salátu. Občas si trošku popálím jazyk, ale nevadí mi to :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnešní menu

Snídaně: hruška, jablko, banán, mandle, skořice, rozinky

Oběd: vitanátky - mrkev, celer, kudrnka, cibule, pohanka, sezam, slunečnice, datle, žampion, dulse vločky, černá sůl, citrónová šťáva, koření masala.... + obloha - rajče, paprika, physalis, řapíkatý celer, mungo, čínské zelí, ledový salát, rukola..

Večeře: ajvar - 1 avokádo, 1,5 papriky, malý stroužek česneku, sůl, pepř, olivový olej, hrstka namočených sušených rajčat, kousek cibule.. + obloha - cuketa, ledový salát, rukola..
Přílohy
dnesnimenu.jpg
dnesnimenu.jpg (131.01 KiB) Zobrazeno 17012 x
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

krásné fotky. :)

Ale syrové kopřivy bych asi nedala. Nám tu kolem domu rostou v ohromném množství, tak ještě zvážím co s nimi. Snad aspoň špenát... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Pavluska píše: Ale syrové kopřivy bych asi nedala. Nám tu kolem domu rostou v ohromném množství, tak ještě zvážím co s nimi. Snad aspoň špenát... ")
Někde jsem tu na fóru četla, že se moc nedají odšťavnit, tak je někdo s vodou umixuje, přecedí přes cedník nebo plátýnko a potom vypije. Zkoušela jsem to a dobrý :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Johanka

Příspěvek od rudo »

surovu zihlavu som bezne jedol, rastla vsade okolo chaty kde sme chodili s rodicmi, varil sa z nej caj neustale vzdy ked sme tam boli
a raz doslo na to ci sa to da jest surove, rodicia chytili hysak ze mi napuchne hrdlo a sa zadusim
tak som si to pekne nozikom nasekal a dobre pozul a vobec to neprhlilo, potom som to jedaval miesto salatu kazdy vikend,
ale nikoho nenahovaram, kazdy sam za seba
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše:
Pavluska píše: Ale syrové kopřivy bych asi nedala. Nám tu kolem domu rostou v ohromném množství, tak ještě zvážím co s nimi. Snad aspoň špenát... ")
Někde jsem tu na fóru četla, že se moc nedají odšťavnit, tak je někdo s vodou umixuje, přecedí přes cedník nebo plátýnko a potom vypije. Zkoušela jsem to a dobrý :D
aha aha, já je rozmixované zkoušela jíst celé a eee. Zkusím tedy příště vypít jen vodu. Mixér tu mám. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: tak som si to pekne nozikom nasekal a dobre pozul a vobec to neprhlilo
tím si asi porušil ty žahavé chloupky ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

Pavli jednou jsem jako decko pri sankovani vjel hubou rovnou do kopriv, dodneska si to pamatuju jak to stipalo a jak jsem opuchl.
Asi jinde rostou vetsi borci co to sezuvaji zilavu a nic jim to nedela:).
Sry, ale to se uz proste nedalo vydrzet, co zitra se dovime ? Zapijel je kyselinou z baterky ? (:-) .
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

Jak jsi mohl sáňkovat ve vegetačním období kopřiv? ")
A nech už Rudu - představ si treba že i v něm je Bůh. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

A mas pravdu, I v nem je, na to zapominam:).
------------
Zkratka to byl mocny zazitek a byly tam koprivy, mozna suche zbytky ale jeste mrchy fungovaly, zel detaily si nepamatuju, jen ze jsem s revem pribehl domu a rval jeste dlouho jak prokoplej kdyz mi to mama cimsi natirala:).
Pockej ! - mozna uz v te dobe jsem mel svoji buginu (predelany podvozek z meho prvniho zivotniho vozidla-kocarku:)) a mohlo to byt jak rikas, to je fuk, ale ten mocny zazitek tam zkratka je dodnes. I ty serpentiny jsou tu dodnes, jen meze asi uz vycistili od kopriv.
Zkratka jsem vyletel ze zatacky (nebyly klopenne a nejsou :D) a bylo ..
Znas ten efekt, ze mozek nejvetsi brutality vytesnuje casem, cize detaily vyprchaly, ale efekt zustal to je cele :D)..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Znas ten efekt, ze mozek nejvetsi brutality vytesnuje casem, cize detaily vyprchaly, ale efekt zustal to je cele :D)..
ano, vytěsňuje. Mám to stejně. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Johanka

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:jako decko pri sankovani vjel hubou rovnou do kopriv,
Diakritika - a já už myslel "při šankování" :D
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Panda píše:
cepheus píše:jako decko pri sankovani vjel hubou rovnou do kopriv,
Diakritika - a já už myslel "při šankování" :D
Poprvé jsem se dneska pořádně rozesmála. Co pandův příspěvek, to vtipná perla :lol:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

Pando !! :D)) jako odrostlejsi junior a sanka, k cemu ??
By mysleli lidi, ze se mi rodice pomatli, ale dneska kdyby me k tomu vedli od male bych vedomostma nepohrdnul:).
("podivejte pani, nalejvaji jej vodou az se z tho chudak malej pos" .. pardon :D)
-----------
Jj, Pandik/perlic se mu rika .. :D))).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Johanka

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...az se z tho chudak malej pos" .. pardon :D)...
No jo vlastně, to by tam muselo být ne "hubou", ale "zadkem".
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

A tak kluk prisel o dva horni zuby na BMX-ovem kole, jde ve slepejish genialniho otce :mrgreen: (:-) .
Tak treba az s tou jeho skorochoti upatlaji nejake ty vnuky tak to nektery napravi tim zadkem, uvidime, no .. :D .
(dyt to rikam o tech perlach porad):))).
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Pavluska píše:
Ale syrové kopřivy bych asi nedala. Nám tu kolem domu rostou v ohromném množství, tak ještě zvážím co s nimi. Snad aspoň špenát... ")
Dnes jsem špenát zkoušela. Rozmixovala jsem avokádo, kopřivy, trošku rukoly (potřebovala jsem jí spotřebovat), pár vlašských oříšků, kapku olivového oleje, kapku citrónové šťávy, černou sůl, pepř, stroužek česneku a kousek cibulky. A trochu vody. Špenát jsem nabírala cuketou a salátem a bylo to moc dobrý. Nedokážu odhadnout kolik kopřiv jsem tam dala, ale příště jich dám každopádně ještě jednou tolik, protože chuťově stále převažovalo avokádo i když kopřiv bylo hodně, ale i tak supr :delicacy:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

Sakra sakra .. nedelejte mi chute, v tom mixeru me to taky uz laka zkusit, tech kousavych potvor je vsude dost:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Johanka

Příspěvek od rudo »

zabudol som napisat detail - tu zihlavu som vo vode dobre umyl na par minut namocil a nechal odlepit piesok a prach, takze mozno aj tym
tie prhlive fuziky uz nefungovali
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Johanka

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:surovu zihlavu som bezne jedol, rastla vsade okolo chaty kde sme chodili s rodicmi, varil sa z nej caj neustale vzdy ked sme tam boli
a raz doslo na to ci sa to da jest surove, rodicia chytili hysak ze mi napuchne hrdlo a sa zadusim
tak som si to pekne nozikom nasekal a dobre pozul a vobec to neprhlilo, potom som to jedaval miesto salatu kazdy vikend,
ale nikoho nenahovaram, kazdy sam za seba
Kopřivu (starou, i dva metry velikou) jsem jako dítě léta krouhala pro kachňata v zoologickém kroužku a taky ochutnávala, nakrouhaná opravdu nepálí. Tlak prostě ty žahavé chloupky zlomí a kyselina mravenčí(?) se vylije...dál nevím, jestli ji na sebe naváže ta rostlina, nebo se zneutralizuje smísením se šťávou listů a stonků, každopádně nepálí i bez opláchnutí vodou. Dneska už jím jen mladé malé lístky na jaře, bříškem prstů je před utrhnutím pohladím, promnu, utrhnu a jím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Johanka

Příspěvek od s.arik »

Hehe, tady radí smíchat s medem a pepřem :)
http://druidova.mysteria.cz/STRANKY_BYL ... OPRIVA.htm
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:zabudol som napisat detail - tu zihlavu som vo vode dobre umyl na par minut namocil a nechal odlepit piesok a prach, takze mozno aj tym
tie prhlive fuziky uz nefungovali
To uz zni lip:) Kopriva se namaci kvuli vyluhovani, je to mozne ze zmeni vlastnosti.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

Sarko mravenci ne, drive se myslelo, ale zjistilo se, ze se myslelo blbe (jako ostatne vzdy, kdyz se "mysli" a nezkouma :mrgreen: )
Je to pry smes latek se mysli dnes :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kop%C5%99iva_dvoudom%C3%A1
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše:Dnes jsem špenát zkoušela. Rozmixovala jsem avokádo, kopřivy, trošku rukoly (potřebovala jsem jí spotřebovat), pár vlašských oříšků, kapku olivového oleje, kapku citrónové šťávy, černou sůl, pepř, stroužek česneku a kousek cibulky. A trochu vody. Špenát jsem nabírala cuketou a salátem a bylo to moc dobrý. Nedokážu odhadnout kolik kopřiv jsem tam dala, ale příště jich dám každopádně ještě jednou tolik, protože chuťově stále převažovalo avokádo i když kopřiv bylo hodně, ale i tak supr :delicacy:
mňaam! To stojí za pokus, až budu mít volný den. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Dneska už jím jen mladé malé lístky na jaře, bříškem prstů je před utrhnutím pohladím, promnu, utrhnu a jím.
udělejte si výlet na Kozinec; tam jich bývalo. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Začíná mě bavit obědový (nebo večeřový) scénář, který se u nás doma během posledních dnů opakuje hodně často.
Čistě syrovou stravu se snažím jíst jen já, manžel jí ovoce, ale až poté co sní hodně vařené stravy a děti mají na výběr.
Já si většinou k hlavnímu jídlu dám na talíř hromadu různé zeleniny a klíčků a k tomu si umelu nebo umixuju nějakou hmotu, třeba z namočených semínek a pohanky, mrkve, cibulky, atd. dle chuti nebo z avokáda, paprik, sušených rajčat... nebo ten špenátek z kopřiv, avokáda a para oříšků a podobně. Ostatní mají nějaký uvařený oběd. A takhle to vypadá. Naservírujeme si jídlo, příjdeme ke stolu a mladší syn (3 roky) rovnou zařve že svoje jídlo nechce a pustí se do mého talíře zeleniny (sice jí převážně papriky, rajčata, okurky, jablka a banány a jinak toho sní málo, ale mám radost). Starší syn (6 let) většinou sní tak půlku vařeného oběda a pak se pustí také do mého talíře zeleniny a manžel sní celý svůj oběd a pak ještě také s chutí baští ode mě (jím dlouho, minimálně půl hodiny, takže si ode mě stihnou dát všichni :mrgreen: ). A také jsem zaregistrovala, že si manžel začal ráno k bílé kávě dávat místo pečiva banány :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

johanka píše:..
. A také jsem zaregistrovala, že si manžel začal ráno k bílé kávě dávat místo pečiva banány :D
když nemám roupy co dělat, sypu si kafe, tedy spíš to tmavší, do mixu s banány, je to též excelent jak s kakaem
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše: (jím dlouho, minimálně půl hodiny, takže si ode mě stihnou dát všichni :mrgreen: )
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
johanka píše:..
. A také jsem zaregistrovala, že si manžel začal ráno k bílé kávě dávat místo pečiva banány :D
když nemám roupy co dělat, sypu si kafe, tedy spíš to tmavší, do mixu s banány, je to též excelent jak s kakaem
ale budu toho muset zanechat, včera sem dal obojí a hercna mlátila, že sem nemoh spat a tak byl odsouzen k meditaci
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

buc11 píše:
buc11 píše: když nemám roupy co dělat, sypu si kafe, tedy spíš to tmavší, do mixu s banány, je to též excelent jak s kakaem
ale budu toho muset zanechat, včera sem dal obojí a hercna mlátila, že sem nemoh spat a tak byl odsouzen k meditaci

:lol:
Tak to já zase budu muset vyzkoušet. Pokaždé když chci meditovat, okamžitě usnu :?
(fakt je ale ten, že se většinou snažím meditovat v leže, ve dvě v noci před spaním, takže není divu...)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

johanka píše:
buc11 píše:
buc11 píše: když nemám roupy co dělat, sypu si kafe, tedy spíš to tmavší, do mixu s banány, je to též excelent jak s kakaem
ale budu toho muset zanechat, včera sem dal obojí a hercna mlátila, že sem nemoh spat a tak byl odsouzen k meditaci

:lol:
Tak to já zase budu muset vyzkoušet. Pokaždé když chci meditovat, okamžitě usnu :?
(fakt je ale ten, že se většinou snažím meditovat v leže, ve dvě v noci před spaním, takže není divu...)
ve 2 v noci? to jsem byl vzhůru jen omylem a to ještě v thajsku tím posunem
chodím spat v 10 nejhůř v 11, dnes jsem se právě ve 2:05 vzbudil právě tím buchotem, dobře se na to koncentrovalo až do 5:00, to jsem usnul a v 5:11 frr na kolo
podobný buchy pamatuji ještě ze školských brigád ve Frutě, kde jsme se napájeli koncentráty na výrobu cocacoly
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Můj mladší synek (3 roky) právě přišel ze zahrady a poprosil mě o banán, snědl ho, poprosil mě ještě o jeden, pak o další a u čtvrtého mu říkám "to je ale dobrej obídek, viď ?" a on na mě "jo a zdravej!". Sama sem zalapala po dechu, kde se to v něm vzalo :lol: Zatím jsem s ním otázku zdravých a nezdravých potravin moc neřešila, ale asi to nějak pochytil :)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

johanka píše:".. a on na mě "jo a zdravej!". ..l :)
no moc lidí tady si to sice nemyslí, ale já ho rád přivítám určitě již onědlho zatím jen na 30bananasaday.com
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Ahoj lidičky :D
Opět se po dlouhé době vracím a s nastupujícím jarem chci zase po hlavě skočit do vitariánství. Za tu věčnost co jsem tu nebyla jsem jedla jako většina lidí (původně jsem chtěla napsat jako prase, ale prase se stravuje rozhodně mnohem zdravěji než jsem jedla já..). Buď jsem jedla moc a hodně tučného a sladkého nebo jsem zkoušela různé diety, jako třeba i Dukanovu, takže jsem jedla pořád jen maso, mléčné výrobky a vajíčka, do toho jsem dost kouřila, moc jsem se nehýbala a hodně se stresovala a výsledek je takový, že mám už několik měsíců soustavně rýmu a kašel, pěkných pár kilo navíc a celkově se cítím hodně mizerně, unaveně, vyčerpaně a bez chuti do života... Nechápu, proč mám vždy takové zatmění. Opakuje se to stále dokola už spousty a spousty let. Za ta léta je vitariánství to jediné, čemu stoprocentně věřím a po čem doopravdy toužím. Vždy mi to nějakou dobu nádherně jde a pak najednou příjde nějaká životní změna, která mě kopne zpátky a pak trvá zase mnoho měsíců, než znovu procitnu a s čistou hlavou si uvědomím to co už dávno vím, ŽE PŘECE VITARIÁNSTVÍ JE TA JEDINÁ SPRÁVNÁ CESTA KTEROU CHCI JÍT. Kéž by mi to už konečně vyšlo a vydrželo napořád...
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnesni jidelnicek : Dopoledne odstavnene divoke byliny ( kopriva, pampeliska, fialky, jitrocel, pazitka,zabinec a trava), paprika a kapusta s rozmixovanymi jablky.Pozdeji dalsi smoothie z bananu, jablek, list. salatu, spenatu, kousku citronu a zazvoru a kapusty. Potom banan, jablko, mrkve, spenat a salat z kapusty, zeli, mrkve a zalivky z mixovanych slunecnicovych semen, panenskeho olivoveho oleje, citronove stavy, trosky soli a kari koreni a trosku sezamovych a lnenych seminek. K piti jen malo vody, zeleny caj, ledvinovy caj(svizel, zlatobyl,hluchavka) a caj z cerstvych kopriv. A paty den nekourim 8)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Johanka

Příspěvek od cepheus »

To je dobre, nekourim uz devatym rokem a da se to, tak se drz dal ! :D)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

:D To je paráda, já už se určitě víc než devět let snažím přestat...
Včera jsem jedla mix banánu, jablek a rybízu z mrazáku, potom mix jablek a divokých bylin (kopřivy, pampelišky, žabinec, kuklík, tráva..). Můj milý si ze mě dělal legraci, že to vypadá jako zředěné kraví lejno. Moc mi to nechutnalo a trošku mě potom i pobolíval žaludek, možná té zelené vlákniny bylo moc.. Potom banán, jablka, špenát a salát z cukety, pórku, mrkve a červené řepy s dresinkem ze semen slunečnice, sezamu a lnu, olivového oleje, citrónu, zázvoru a trošky soli a kari.
Dnes : pomeranče, jablka, sklenice šťávy z divokých bylin ( žabinec, kopřivy, pampelišky, svízel, kuklík, tráva..) zředěná stejným množstvím vody. Chuťově to bylo dobré a oproti "kravímu lejnu" v bříšku jako v pokojíčku :delicacy:. A mísa salátu z mrkve, červené řepy, brokolice, ledového salátu, papriky, okurky a pórku se stejným dresinkem jako včera.
Piju bylinkový čaj na ledviny, kopřivový čaj a denně půl litru zeleného čaje. Vodu do sebe nějak nemůžu dostat, takže jen pár doušků.
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Po včerejším salátku jsem měla hodně nafouknuté břicho a celou noc jako bych trávila hromadu kamení. Ráno jsem měla pocit zkaženého žaludku. Dávala jsem si tu kořenovou a brukvovitou zeleninu se solí, semínkama a olejem, jako náhradu hutného vařeného jídla. schválně abych se cítila delší dobu zaplácnutá, ale bylo to snad ještě horší než po vařeném. Zkusím jídelníček zjednodušit a odlehčit.
Dnes:
dopoledne - voda s citronem
12.00 - 200 ml tmavězelené šťávy z divokých bylin s 200 ml vody, půl salátové okurky, 1 řapík řapíkatého celeru a 1 hlávkový salát.
14.00 - 4 banány
16.00 - 3 jablka
18.00 - 3 pomeranče
19.30 - 2 jablka
Jinak asi začal probíhat nějaký detox, protože mám od rána odpornou pachuť v puse, jako při půstech.
Teď navečer mě docela honí mlsná, dala bych si něco nezdravého vařeného, ale už jsem snědla tolik ovoce, že kdybych k tomu nějakou prasečinku přidala, moc dobře vím, jak by mi v noci bylo. Bez tak mě po celý den to břicho sem tam pobolívá..
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Odpovědět