Sinuhet asketa

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Zdravím,
po dlouhé době návštěvnosti tohoto fóra zakládám deníček. Ale není to žádná velká sláva. Nejedná se o vegetariána, ani vitariána a kupodivu ani breatheriána :D. Jsem obyčejný alkoholik :D ...Ne ale má priorita, důvod k tomuto vláknu a deníku je prostě si zakládat na zdravém způsobu života, léčit, asketit, vegetovat, radovat se a hlavně probrat se z letargie. Je mi 27, mám za sebou bohatou zkušenost s alkoholem, která se doufám nebude moc rozvíjet ale rozvíjí se ještě bohužel, ukončenou závislost na prášků na spaní (hurá, klep klep), hodně a těžké stravy - fuj, a celkový psychický obraz je bych řekl rovnou sbírka fobií a komplexů. Hladovek mám za sebou celkem dost a pokračujeto více méně úspěšně, dokonalého žvýkání mám taky zkušenost a snažím se to dělat furt. Ale to nic nezamená vždy jen pár dní takže tady budu zaznamenávat jak žvýkám, (případně co) no a klasicky hladovky pro mě zatím 1-3 dny.... Vitáriánství v nedohlednu..takže tak ovšemže píšu popitý a nědělám si iluze
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Pavluska »

Proc chces byt asketa (zavani mi to mym stylem ode zdi ke zdi...)? V cem vsem? A neni to v tvem veku skoda? Jezis rikal, ze mame byt jako deti...
ale je fakt, ze nektera decka jsou prilis neukaznena.
At se dari! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od buc11 »

já chci být taky askéta
a asketa-opilec je můj soused, jen chlastá a už 20 let umírá na raka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:já chci být taky askéta
a asketa-opilec je můj soused, jen chlastá a už 20 let umírá na raka
Zrejme to je tiež forma pôstu. No nie suchého :wink:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Uf, tak opravdu jsem založil deník, nezdálo se mi to. Tak teď asi budu muset pokračovat :arrow:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Pavluska píše:Proc chces byt asketa (zavani mi to mym stylem ode zdi ke zdi...)? V cem vsem? A neni to v tvem veku skoda? Jezis rikal, ze mame byt jako deti...
ale je fakt, ze nektera decka jsou prilis neukaznena.
At se dari! :)
No škoda to rozhodně není, askezí jsem myslel teda jídelní askezi. Tj. malé porce, pořádně žvýkat, jíst jen při hladu. A hladovky...momentálně každotýdenní jedničky, žvýkání ..no snažím se ale víte jak to je kdo to zkoušel tak ví. Bohužel můj geniální zubař mi tak pohnojil zuby že jím převážně na jedné straně a to jsem necítil žádnou bolest předtím, nic, samozřejmě se v tom vrtal tak že je to teď mnohem horší. Pak ještě dechové a pohybové cvičení, a taky relaxace..no prostě stršně moc toho je ale já dělám jen ty hladovky, cvičení, žvýkání tak průměrně na 50 procent.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od buc11 »

Sinuhet píše:
Pavluska píše:Proc chces byt asketa (zavani mi to mym stylem ode zdi ke zdi...)? V cem vsem? A neni to v tvem veku skoda? Jezis rikal, ze mame byt jako deti...
ale je fakt, ze nektera decka jsou prilis neukaznena.
At se dari! :)
No škoda to rozhodně není, askezí jsem myslel teda jídelní askezi. Tj. malé porce, pořádně žvýkat, jíst jen při hladu. A hladovky...momentálně každotýdenní jedničky, žvýkání ..no snažím se ale víte jak to je kdo to zkoušel tak ví. Bohužel můj geniální zubař mi tak pohnojil zuby že jím převážně na jedné straně a to jsem necítil žádnou bolest předtím, nic, samozřejmě se v tom vrtal tak že je to teď mnohem horší. Pak ještě dechové a pohybové cvičení, a taky relaxace..no prostě stršně moc toho je ale já dělám jen ty hladovky, cvičení, žvýkání tak průměrně na 50 procent.
to sou nemlich moje bývalá odhodlání
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Pavluska »

Sinuhet píše:No škoda to rozhodně není, askezí jsem myslel teda jídelní askezi. Tj. malé porce, pořádně žvýkat, jíst jen při hladu.... .
tak to jo. :) A zamyslel jsi se nekdy nad tim alkoholem atd, proc?... fobie, komplexy? A proc fobie a komplexy (plus treba ta nespavost)? Co detstvi?... ok, pohrabat se v tom muzes jen Ty sam. Nepisu to proto, ze bych chtela rypat, ale protoze sama nemam zameteno pred vlastnim prahem a velmi lehce sklouzavam k jakekoli zavislosti. Chvili si myslim, ze mam vyhrano a bum. Ale clovek se musi stale znova zvedat, oprasovat a jit dal...
Nekdy je lehci pred tim co nas tizi a neumime (myslime ze neumime) vyresit, utect ke sklenicce, zradylku a spol. Jenze prd to resi; dlouhodbe. Vsak vis.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Pavluska píše:
Sinuhet píše:No škoda to rozhodně není, askezí jsem myslel teda jídelní askezi. Tj. malé porce, pořádně žvýkat, jíst jen při hladu.... .
tak to jo. :) A zamyslel jsi se nekdy nad tim alkoholem atd, proc?... fobie, komplexy? A proc fobie a komplexy (plus treba ta nespavost)? Co detstvi?... ok, pohrabat se v tom muzes jen Ty sam. Nepisu to proto, ze bych chtela rypat, ale protoze sama nemam zameteno pred vlastnim prahem a velmi lehce sklouzavam k jakekoli zavislosti. Chvili si myslim, ze mam vyhrano a bum. Ale clovek se musi stale znova zvedat, oprasovat a jit dal...
Nekdy je lehci pred tim co nas tizi a neumime (myslime ze neumime) vyresit, utect ke sklenicce, zradylku a spol. Jenze prd to resi; dlouhodbe. Vsak vis.
Nevím, neumím, nerozumím...nenašel jsem kořen, nicméně dnes ráno mezi bděním a spánkem jsem se dostal do zvláštního stavu. Zmizel veškerý strach i něco co jsem pojmenoval mikrostrach základní bariéra která nás nutí reagovat podobně. Bez něj neexistuje žádný problém jen svoboda..
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

buc11 píše:
Sinuhet píše:
Pavluska píše:Proc chces byt asketa (zavani mi to mym stylem ode zdi ke zdi...)? V cem vsem? A neni to v tvem veku skoda? Jezis rikal, ze mame byt jako deti...
ale je fakt, ze nektera decka jsou prilis neukaznena.
At se dari! :)
No škoda to rozhodně není, askezí jsem myslel teda jídelní askezi. Tj. malé porce, pořádně žvýkat, jíst jen při hladu. A hladovky...momentálně každotýdenní jedničky, žvýkání ..no snažím se ale víte jak to je kdo to zkoušel tak ví. Bohužel můj geniální zubař mi tak pohnojil zuby že jím převážně na jedné straně a to jsem necítil žádnou bolest předtím, nic, samozřejmě se v tom vrtal tak že je to teď mnohem horší. Pak ještě dechové a pohybové cvičení, a taky relaxace..no prostě stršně moc toho je ale já dělám jen ty hladovky, cvičení, žvýkání tak průměrně na 50 procent.
to sou nemlich moje bývalá odhodlání
A jak dopadla? :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Pavluska »

Sinuhet píše: Nevím, neumím, nerozumím...nenašel jsem kořen, nicméně dnes ráno mezi bděním a spánkem jsem se dostal do zvláštního stavu. Zmizel veškerý strach i něco co jsem pojmenoval mikrostrach základní bariéra která nás nutí reagovat podobně. Bez něj neexistuje žádný problém jen svoboda..
Kez je takovy stav castejsi a castejsi. 8)
ps: koren stejne nemusi byt asi jen jeden. Ja u sebe taky nemam jen jedno vysvetleni pro to jaka jsem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Tak po delší době..přestat pít momentálně skoro nejde :) , horko jak cyp, přijela sestra z Ameriky, fyzicky náročná brigáda...tak sem tam pivo je vypoceno hnedka..to není výmluva, ale snažím se minimalizovat :( . Ještě nepřestanu :oops:
.... Ale hlavně přecházím, stále přecházím na dokonalé žvýkání. moc by mi pomohlo kdyby se ozval nějaký fundovaný rádce z tohoto fóra. Je to těžké a hnedka se vracím do normalního stylu existuje vůbec někdo taky kdo nejí a jen pije? (obrazně řečeno :wink: ).
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od chatelle »

Sinuhet píše:Tak po delší době..přestat pít momentálně skoro nejde :) ,
a co si tak dát místo piva grepovou šťávu? asi blbá rada od skoroabstinentky a pivo mi nic nerika, ale fyzicka zizen urcite neni ten duvod, proc to pivo pijes....
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od buc11 »

Sinuhet píše: A jak dopadla? :)
jsou tam pořád, a na něco si sem tam vzpomenu či uvědomím
poslouchám zrovna fogertyho na nějakým koncertu na esterajchu, ten z krýdens
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

První drobné krůčky. Piju míň, jím míň :) . Žvýkání jsem nezvládl nebyl prostě čas ale jím v podstatě jen když mám hlad a je to super. Dneska takový zvláštní den, vztekám se mnohem míň než obvykle. Bohužel pohodu naruší zubař který zase všechno zkazí
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Vědci zjistili...no dobře, udělal jsem experiment totálního žvýkání - pití jídla který dopadl podle předpokladů a zkušeností ne příliš slavně. Psychika se mění jak blázen ale směrem k lepšímu dokud nenastane zlom a něco uvnitř se nezačne uvolňovat nebo nevím co se dělo každopádně to skončilo high depresema totálním outem psychična a fyzična..Težko něco popisovat rozhodně jsem ze vrátil k obvyklému způsobu žraní ale co se nedělo asi 2 dny poté jsem si fajně protáhl střeva tak že pocit v nich byl mnohem lepší než i po klystýru. Takže toliko náročný experiment :D. Další snad budou pokračovat v dohledné snad i brzké době. Zadalší po útlumu alkoholismus zase kvete a tohle tak nejde věřím že s tímhle jako vita nemáte problémy ale já to jaksi nedávám, zítra abstinuju
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od balada »

dřív jsem taky hodně pil ale spíš jsem si to užíval než chmuřil
zkus trávu
je to vegetarianský,zpomalí žvýkání a nejen to
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od mira »

Travina je ztěžklá na plecích. Prý huntuje vyšší rychlostí, než tabák a F1.
A hrozně leze do zubu. Spotřeba párátek neúnosně stoupá na kuří oko
šrajtofli a lesy trpí.
Všeho s mírou.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od balada »

mira píše:Travina je ztěžklá na plecích. Prý huntuje vyšší rychlostí, než tabák a F1.
A hrozně leze do zubu. Spotřeba párátek neúnosně stoupá na kuří oko
šrajtofli a lesy trpí.
pomluvy!
uzivam ji hodne intenzivne pres 20 let a za tu dobu jsem prakticky nezamarodil. Driv jsem jeji ucinky studoval ve vsech dostupnych materialech a prekvapilo me jak zdrava je. Ajurveda ji vyuziva uz tisice let.
ted uz nestuduju nic. Nezbyly mi temer zadne neurony. Nic si nepamatuju.
do srajtofle neleze pestuju si sam podle zasad biodynamickeho zemedelstvi. jenom nevim presne kde jsem ji vysadil
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

balada píše:
mira píše:Travina je ztěžklá na plecích. Prý huntuje vyšší rychlostí, než tabák a F1.
A hrozně leze do zubu. Spotřeba párátek neúnosně stoupá na kuří oko
šrajtofli a lesy trpí.
pomluvy!
uzivam ji hodne intenzivne pres 20 let a za tu dobu jsem prakticky nezamarodil. Driv jsem jeji ucinky studoval ve vsech dostupnych materialech a prekvapilo me jak zdrava je. Ajurveda ji vyuziva uz tisice let.
ted uz nestuduju nic. Nezbyly mi temer zadne neurony. Nic si nepamatuju.
do srajtofle neleze pestuju si sam podle zasad biodynamickeho zemedelstvi. jenom nevim presne kde jsem ji vysadil
:D se nedivím že si nic nepamatuješ. Ne trávu už ne měl jsem jedno take delší období ale stačilo..tak jsem zvědav kdy seknu i s alkoholem. Minulý týden jsem se držel za celý týden jen 8 piv, takhle pořád tak jsem spokojen. Ono když vůbec nepiju tak střeva se špatně vyprazdňujou
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od balada »

Sinuhet píše:
balada píše:
mira píše:Travina je ztěžklá na plecích. Prý huntuje vyšší rychlostí, než tabák a F1.
A hrozně leze do zubu. Spotřeba párátek neúnosně stoupá na kuří oko
šrajtofli a lesy trpí.
pomluvy!
uzivam ji hodne intenzivne pres 20 let a za tu dobu jsem prakticky nezamarodil. Driv jsem jeji ucinky studoval ve vsech dostupnych materialech a prekvapilo me jak zdrava je. Ajurveda ji vyuziva uz tisice let.
ted uz nestuduju nic. Nezbyly mi temer zadne neurony. Nic si nepamatuju.
do srajtofle neleze pestuju si sam podle zasad biodynamickeho zemedelstvi. jenom nevim presne kde jsem ji vysadil
:D se nedivím že si nic nepamatuješ. Ne trávu už ne měl jsem jedno take delší období ale stačilo..tak jsem zvědav kdy seknu i s alkoholem. Minulý týden jsem se držel za celý týden jen 8 piv, takhle pořád tak jsem spokojen. Ono když vůbec nepiju tak střeva se špatně vyprazdňujou
jeste bych tu abstinenci zvazil. nejen podle cinske mediciny ale i podle nejnovejsich vedeckych vyzkumu je alkohol zdravy a prokazatelne prodluzuje zivot. jenom bych presaltoval z piva na vino. pivko je dost problematicky napoj uz svym slozenim nehlede na to ze dnes jsou temer vsechna piva sycena. driv se pivo ve flasce za par dni zakalilo a zkazilo. optimalni mnozstvi alkoholu se uvadi 1 drink denne pro zeny a 2 drinky pro muze. 1 drink je asi dvojka vina
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

No jo no, malé množství je ideal ale spíš pro mě tak do jednoho kousku. Jenže to už je lehčí abstinovat úplně něž skončit po prvním :D ..uvidíme
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sweetie »

me taky po tretim chytne chut :) no ale to bych musela bejt v cesku atd ..ted uz jen vyjimecne a dalo to fusku.
vino neni spatny vzdyt driv nasi predci na stul nedavali nic jinyho, brali to jako most, stavu. obcas to pretahnu ale normalne tu denni davku neprekrocim.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Dnes druhý den, neznámo dlouhé hladovky (asi moc ne protože jsou nějaké povinnosti - věčná škoda). Ale dlouho se mi nestalo že bych tak špatně spal, cítil jsem různé energie které mi bránily usnout hlavně teda z předmětů kolem lůžka. Prázdné lahváče vystřelovaly energii přímo do hlavy :) židle vedle taky vadila a skříň taky prostě mít kolem polechu nic čistý vzduch a žádné předměty. Citlivost na tohle byla tak silná že jsem mohl bez problému šahat na hrany skříní aniž bych je v noci viděl.. nechápu..
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Chleba namazaný hovnem chleba namazaný siflem..Alkáči ví jak se cítí ožralý...ehm..Tohle je vitariánské multikulti, prosím respektujte mne. To je asi vše, dnes se střízlivost nekoná
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Zdeníno »

No já měl něco podobnýho. Když jsem si dal jedno pivo, už to nešlo zastavit, musel jsem jich mít deset. Pak mi bylo hodně špatně a tak dokola. Taky mě třeba děsně rozčilovalo, když soused něco kopal na svým dvorku. Atpod. Někdy toho bylo už moc.
Je dobré cestovat. Na delší dobu. Člověk se vytrhne z původních vazeb. Mě opravdu pomohl až několikaměsíční pobyt v barmském budd. klášteře. Dneska si dám pivo a už mě to nikam netáhne. Ale každý jsme jiný a taky dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.
U tebe se možná jedná o poruchu magnetického obalu kolem těla (jak to popisuje Břetislav Kafka ve svých spisech). Čili vědomí se uvolňuje a pak můžeš cítit předměty bez dotyku apod. To není dobré, protože pak mají na člověka vliv různé ptákoviny z jeho okolí. Léčí se to poléváním studenou vodou, příp. studenou sprchou (předtím ti však musí být teplo, když není, musíš se zahřát pohybem). Každopádně otužováním se nic zkazit nedá :).
Tož hodně zdaru.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Tak za 4 měsíce mám dohromady 20 dní bez jídla, v délce od 1 do 3 dnů. Je to fajne napsal jsem si pro sebe kodex hladovějícího zavazující k co nejčastějšímu hladu a tudíš velké chuti na jídlo...jak se dalo čekat o hladu už min dva dny nic nevím a nevím kdy zase pocítím tu pravou chuť. Je to zdá se neřešitelné buď furt jídlo nebo furt hlad ale kombinace je pro mistry
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Zdeníno píše:No já měl něco podobnýho. Když jsem si dal jedno pivo, už to nešlo zastavit, musel jsem jich mít deset. Pak mi bylo hodně špatně a tak dokola. Taky mě třeba děsně rozčilovalo, když soused něco kopal na svým dvorku. Atpod. Někdy toho bylo už moc.
Je dobré cestovat. Na delší dobu. Člověk se vytrhne z původních vazeb. Mě opravdu pomohl až několikaměsíční pobyt v barmském budd. klášteře. Dneska si dám pivo a už mě to nikam netáhne. Ale každý jsme jiný a taky dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.
U tebe se možná jedná o poruchu magnetického obalu kolem těla (jak to popisuje Břetislav Kafka ve svých spisech). Čili vědomí se uvolňuje a pak můžeš cítit předměty bez dotyku apod. To není dobré, protože pak mají na člověka vliv různé ptákoviny z jeho okolí. Léčí se to poléváním studenou vodou, příp. studenou sprchou (předtím ti však musí být teplo, když není, musíš se zahřát pohybem). Každopádně otužováním se nic zkazit nedá :).
Tož hodně zdaru.
Díky, nemáš náhodou link na jeho dílo? Kdysi jsem to myslím četl ale nevím kde a kdy...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

Je Sinuhet,
tebe vždycky minu... až na dnešek.
Chtěl jsem ti jenom říct, že na léčbu závislosti (nejen na alkoholu) se používá:

1) Kůra koloidního zlata (je to jenom jeden z účinku Au), pročistí ti mozek a ruší starý zajetý zvyky
2) Kryodynamika S. Nikitina (taky pouze jeden z účinků této fantastické metody), tohle používají rusáci na léčení alkoholismu. A těm bych, co se týče alk. věřil, že ví o čem mluví. Metoda se provádí doma, jeden měsíc. Pokud by tě to zajímalo, dám víc info, nechci tě tím zbytečně otravovat.

Dodávám, že jsem metodu ještě sám nevyzkoušel, pouze jsem sbíral rozumy, původně jsem ji plánoval testnout tento podzim (samozřejmě, že z jiného důvodu než je léčba alkoholismu :P) , ale protože nakonec budu testovat něco jiného, :D tak to přesouvám na příští rok.
Ať se ti daří dle představ.
Čus
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

2olfess: prosím víc info o té kryodynamice...alkhohol není takový problém...i když vlastně je de facto, protože mění chuť k jídlu buď není žádná anebo je chuť po mase a to stačí jediné pivo i po pár dnech. Druhá věc je hypoglykemie která je nejhorší, zatím tomu moc nerozumím. A proč piju..to je snad jasné :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od cepheus »

Sinuhet píše:2olfess: prosím víc info o té kryodynamice...alkhohol není takový problém...i když vlastně je de facto
Kryo :idea: - to je jednoduchý, pořídíš si ženskou a ta Tě když se namažeš nepustí z hospody domů, vyhodí Tě zkrátka spát ven na mráz - a to tak, že dynamicky (kryodynamicky). :) :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Panda »

Sinuhet píše:2olfess: prosím víc info o té kryodynamice...
Něco je tady: http://www.vicevlasu.cz/kryodynamika-2-1046-0.html
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

Takže, kryodynamika je vylepšená metoda starověkých číňanů na omlazování organismu a prodlužování lidského věku, zcela bezpečná a bez vedlejších účinků. Provádí se 1 ročně a má prodlužovat život o 25-30 let.

Kr. používá po dobu 4 týdnů aplikaci ledu a na speciální místo na zátylku feng-fu a zároveň na kostrči. Metoda se provádí 2 denně a každý týden je pozměněný program.

Jedná se o to, že se tělo, včetně mozku prokrví způsobem, který byl běžný v mládí, takže tělo vykazuje ve své regeneraci známky omlazení a nového elánu.

Používá se jako doplňková léčba:
chron. únavu, poruchy spánku, nervová labilita, alkoholismus, nemoci a degenerace pohyblivého ústrojí, poruchy endokrinní soustavy (štítka, cukrovka, nadledvinky, brzlík..), obezita, podváha, celulitida, mestruace, frigidita, impotence, endokrinní neplodnost, astma, průdušky, kardio onemocnění,...atd.. kocovina ;)

Nesmí se:
v těhotenství, epilepsie, duš. choroby a nesmíš mít kardiosrimulátor.

1. týden:
2 x denně ráno, večer na lačno led na feng - fu, led na kostrč

2. týden:
ráno jako v prvním týdnu, večer vyměnit kvůli teplotnímu rozdílu na kostrči za horčičnou (k sehnání v lékárnách) nebo nahřívací polštářek

3. a 4. týden
kostka ledu se ráno přikládá pouze na hlavu, kostrč nás už nezajímá a večer volno

to je základní schéma bez vychytávek

Tady je odkaz na knihu, pokud by si jí nesehnal, tak ti sem ještě vypíšu podrobný podmínky jestli budeš chtít, (nekafuje se a pod.), aby ti to fungovalo:
http://www.lott.cz/kryodynamika.html

Dobře o tom píše i bývalý(nebo to ještě dělá..?) léčitel, Ing. Chromík:
http://chromik.wz.cz/19_kryodynamika.html
Naposledy upravil(a) 2olfess dne stř říj 13, 2010 19:23, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

A nepodceňoval bych to zlato...... :idea: :!: :idea: ...
to už dokázalo postavit na nohy horší případy než je ten tvůj:

http://www.biostribro.cz/koloidni-zlato-e-shop.html

tahle firma má zatím nejlevnější ceny na webu, ale nemám s ní zkušenost, nicméně ji v nejbližší době prubnu, protože můj dodavatel koloidního stříbra si říká o 200 Kč víc na 0,5 l a kol. zlato jsem už viděl prodávat i za cenu přesahující 2000,- Kč za 0,5 l . Tak teď musim zjistit, zda to není na úkor kvality (množství a velikost částic)..
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Zdeníno »

Sinuhet píše:Díky, nemáš náhodou link na jeho dílo? Kdysi jsem to myslím četl ale nevím kde a kdy...
Link nemám. Nejznámější je jeho dílo Nové základy experimentální psychologie. Lze zapůjčit v krajských vědeckých knihovnách (v kterých a zda je svazek vypůjčený se dozvíš zde - klikni na SKC). Průkazka na rok stojí asi stovku. Lze využít meziknihovní výpůjční služby.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

OK, díky všem. Co se týče kryodynamiky, jsem trochu skeptický k těm "zázračným" a neškodným technikám. Stejně i o moxe někdo tvrdí že je neškodná a přitom to není pravda. U kostrče není definované přesně místo jako na krku? A stačí potom nahřívat třeba elektrickou dečkou? Díky
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Pavluska »

Sinuhet píše: Stejně i o moxe někdo tvrdí že je neškodná a přitom to není pravda.
jakto??? Hrozí kromě popálení něco dalšího?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od s.arik »

Podle mne, když jeden připustí, že to má vliv na energetické dráhy a body, tak ten vliv může být pozitivní i negativní :) Pak nezbývá než léčiteli/tčm-lékaři oprvadu věřit, že ví, i když si myslíme, že při jiné diagnóze nebo o kus vedle by tentýž postup byl škodlivý.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Pavluska »

ano, to je fakt. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

Sinuhet píše:OK, díky všem. Co se týče kryodynamiky, jsem trochu skeptický k těm "zázračným" a neškodným technikám. Stejně i o moxe někdo tvrdí že je neškodná a přitom to není pravda. U kostrče není definované přesně místo jako na krku? A stačí potom nahřívat třeba elektrickou dečkou? Díky
Nic se neděje, že jsi skeptický a rozhodně se do toho nepouštěj, pokud máš v hlavě tento postoj, to by bylo k ničemu, nech si to uležet v sobě, třeba ten vhodný čas přijde anebo nepřijde :wink: , sleduj co to udělá s pokusnejma králíkama. Králík - asi zatím moje maličkost, pokud mě nikdo nepředběhne, někdy v příštím roce, tak ti poreferuju. Kostrč je kostrč a tou dečkou to určitě nepůjde, protože se musí zahřát malá oblast, takže ta náplast nebo ten "silikonový" polštářek ohřátý. Co se týče neškodnosti, ... jestli by mě měla položit roztávající ledová kostka o objemu cca 2x2x2 cm, tak bych nesměl jezdit ani na lyže. Takže já se toho vůbec nebojim, ale poreferuju, slibuju :P. Třeba je to přeceňovaná záležitost, uvidíme.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Pavluska píše:
Sinuhet píše: Stejně i o moxe někdo tvrdí že je neškodná a přitom to není pravda.
jakto??? Hrozí kromě popálení něco dalšího?
Tak nesprávné použití přeci, ne že by to bylo přímo nebezpečné ale zdravotní stav se nejspíš zhorší. Lít teplo do přehřátého systému, nebo třeba takové zakázané body. Třeba i ten klasický bod žaludek 36 není v dnešní době často ideální protože hodně lidí trpí horkem v žaludku. Jednou se mi podařilo si úplně vymrazit nohy že nešly vůbec zahřát :) . Občas dojde k chybě, dobré je že pokud moxuješ blbé místo hned to poznáš.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

s.arik píše:Podle mne, když jeden připustí, že to má vliv na energetické dráhy a body, tak ten vliv může být pozitivní i negativní :) Pak nezbývá než léčiteli/tčm-lékaři oprvadu věřit, že ví, i když si myslíme, že při jiné diagnóze nebo o kus vedle by tentýž postup byl škodlivý.
ano tak nějak
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

2olfess píše:
Sinuhet píše:OK, díky všem. Co se týče kryodynamiky, jsem trochu skeptický k těm "zázračným" a neškodným technikám. Stejně i o moxe někdo tvrdí že je neškodná a přitom to není pravda. U kostrče není definované přesně místo jako na krku? A stačí potom nahřívat třeba elektrickou dečkou? Díky
Nic se neděje, že jsi skeptický a rozhodně se do toho nepouštěj, pokud máš v hlavě tento postoj, to by bylo k ničemu, nech si to uležet v sobě, třeba ten vhodný čas přijde anebo nepřijde :wink: , sleduj co to udělá s pokusnejma králíkama. Králík - asi zatím moje maličkost, pokud mě nikdo nepředběhne, někdy v příštím roce, tak ti poreferuju. Kostrč je kostrč a tou dečkou to určitě nepůjde, protože se musí zahřát malá oblast, takže ta náplast nebo ten "silikonový" polštářek ohřátý. Co se týče neškodnosti, ... jestli by mě měla položit roztávající ledová kostka o objemu cca 2x2x2 cm, tak bych nesměl jezdit ani na lyže. Takže já se toho vůbec nebojim, ale poreferuju, slibuju :P. Třeba je to přeceňovaná záležitost, uvidíme.
Dobre díky teď dělám delší hladovku tak nemám na to pomyšlení. Některá místa jsou opravdu hodně citlivá a zažil jsem zmizení bolesti zubů do 10 sekund zahřívaním jednoho bodu nad zadkem :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

Sinuhet píše: Dobre díky teď dělám delší hladovku tak nemám na to pomyšlení. Některá místa jsou opravdu hodně citlivá a zažil jsem zmizení bolesti zubů do 10 sekund zahřívaním jednoho bodu nad zadkem :D
To ti věřim i s těma zubama, prozradíš pak ten bod :P :?:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

2olfess píše:
Sinuhet píše: Dobre díky teď dělám delší hladovku tak nemám na to pomyšlení. Některá místa jsou opravdu hodně citlivá a zažil jsem zmizení bolesti zubů do 10 sekund zahřívaním jednoho bodu nad zadkem :D
To ti věřim i s těma zubama, prozradíš pak ten bod :P :?:
To už přesně nevím, dráha močového měchýře tam někde dole :) , to je amatérismus :) a šlo to do pravých horních stoliček
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

Sinuhet píše: To už přesně nevím, dráha močového měchýře tam někde dole :) , to je amatérismus :) a šlo to do pravých horních stoliček
A to máš z nějaký knihy? Nějaká akupresura? Jinak s tou kryodynamikou, ta nebude tak háklivá na každý milimetr, půjde tam spíš o teplotní rozdíly, alespoň doufám :wink:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

2olfess píše:
Sinuhet píše: To už přesně nevím, dráha močového měchýře tam někde dole :) , to je amatérismus :) a šlo to do pravých horních stoliček
A to máš z nějaký knihy? Nějaká akupresura? Jinak s tou kryodynamikou, ta nebude tak háklivá na každý milimetr, půjde tam spíš o teplotní rozdíly, alespoň doufám :wink:
Jo snad ne, moxa taky není na milimetry jako akupunktura. Jsem amatér vycházím z pocitu z těla, dále z téhle knížky http://www.relaxmusic.cz/hlavni.htm?./k ... NKTURA.htm , a z webu http://www.yinyanghouse.com/acupuncture ... plications .
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

teda ta kniha je ta: Moxa - klasická čínská léčebná metoda - Hans Höting.

Jinak dnes třetí den, mám už celkem dost ale zatím držím hladovku
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od 2olfess »

jo tak to je akupunktura, no tak ta je extra přesná, držím palce v půstu!!!

...moxování se trochu bojím...
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Sinuhet asketa

Příspěvek od Sinuhet »

Dospěl jsem asi k šílené věci :? . To moje slavné preferované žvýkání asi způsobuje celkem značné bolesti zad v oblasti beder a křížů. No ještě to bude třeba zkoumat ale je to divné asi je to tím že vlastně strava je furt tekutá. Jinak předvčerem jsem ukončil 6 denní hladovku. Byla super, návrat už tak super není i když žádná vážná chyba v návratovce, přesto energii moc nemám. První den taky trápila hypoglykemie na tu pozor, nikde se o ní nepíše. Celou hladovku jsem byl práceschopný a jezdil na brigádu. Ale poučil jsem se na první dny návratu si vzít rozhodně volno. no tak to je vše nevím proč to píšu a celkově jaksi nemám smysl :D
Odpovědět