Daniel - Život je můj život

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tento slunečný víkend proběhl konečně úplně normálně a to tak, že jsem si jedl svoje, žena také a mě to bylo poprvé vcelku jedno. Mám pár zaručených věcí které jím a to mi stačí, chutě mě již tolik netrápí - odhalil jsem mimo jiné tajemství Tahini, které je výborné do salátů jako základ dresingu.

Včera 25km Brdy, dneska 40km až na Tok s kámošem masožroutem, kterej je teda hodně vyježděnej a maká na sobě v posilce a tak - byl to pro mě další test výdrže :) Snědl jsem po cestě 2 jablka a 2 banány než jsme překonali těch krásných výškově 500m nadmořských. Občas jsem si i "dupnul" jako že před něj, což je z mé strany odvaha, která přinesla dobrý pocit byť malého, ale vytouženého úspěchu. V půlce mě začala bolet hlava, jestli ze sluníčka, pil jsem docela dost, tak nevím čím...přetrvává doteĎ, budu muset najít co proti tomu pomáhá..

Teď jsem si uvědomil, že mě vlastně po přijetí nebolely stehna! tak to jo, většinou jsem je docela cítil, ale dneska i na kole to byl odlišný pocit, netrpěl jsem vůbec pocitem vyčerpání, příště si dám víc do těla, abych opravdu otestoval svoje tělo při zátěži.

TOK: DST 40, AVG 17,9 , MAX 69,8 (Chaloupky) jasno 24,4 C místy 28 C
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dlouho jsem nic nenapsal, mám hodně práce. V pátek jsem nám přivezl konečně odšťavňovač Healthy Juicer, starší, ale zatím postačí, dohodli jsme se s ženou, že na vánoce by se mohl koupit dvojšnekový. Tento mě vyšel na příjemných 2.300,- :) takže odšťavňujem.
Dneska pořízen pořádný nový klystýr, dám si před dovolenou 3 dny očisty, po zhlédnutí jedněch stránek na netu si říkám, že na obaly potravin by se měli dát nálepky jak to po pár letech vypadá uvnitř těla, jako to mají kuřáci, to by mohla být zajímavá kampaň že ;) to je dobrej argument do práce, až mi zase budou titulovat pan kedlubna (jelikož ji v práci mám skoro každý den k obědu a rajčátka - potrava bez přípravy) Jedeme do Chorvatska, za 2 dny autem, tak jsem zvědav na jejich ovoce a zel :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Panda »

Daniel píše:...po zhlédnutí jedněch stránek na netu si říkám, že na obaly potravin by se měli dát nálepky jak to po pár letech vypadá uvnitř těla, jako to mají kuřáci, to by mohla být zajímavá kampaň že ;)...
No jo ale dovedeš si představit v supermarketech ty cedule "Ministerstvo zdravotnictví varuje - konzumace potravin poškozuje zdraví!" ???

S tím Chorvatskem Ti možná trochu pomůže tohle: http://www.chorvatsko.cz/tema/trznice.html ... asi bych si vzal dostatek munga na klíčení.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:
Daniel píše:...po zhlédnutí jedněch stránek na netu si říkám, že na obaly potravin by se měli dát nálepky jak to po pár letech vypadá uvnitř těla, jako to mají kuřáci, to by mohla být zajímavá kampaň že ;)...
No jo ale dovedeš si představit v supermarketech ty cedule "Ministerstvo zdravotnictví varuje - konzumace potravin poškozuje zdraví!" ???

S tím Chorvatskem Ti možná trochu pomůže tohle: http://www.chorvatsko.cz/tema/trznice.html ... asi bych si vzal dostatek munga na klíčení.
klik sem na ten odkaz a dověděl se, že skoro ve všech městech lze získat na tržištích, teda kromě ryb, i ovoce a zeleninu, doví, jestli je to tak i jinde a tak sem si to rači uložil do mozkovny
a než to mungo tak rači tu sardynku ze sardýnye
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Lidka »

jednou v zivote jsem ochutnala prave v Chorvatsku dozrale fiky mmmmmmm :!:
kane z nich nektar jako med a uvnitr ceka stavnata ruzovo cervena rafinovane sladka duznina
doporucuju primo utrhnuty nekde za vesnici na tech kamenitych svazich :wink:
tak jsem se navnadila :roll:

Preju Tve rodince krasnou dovolenou :D
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Eva.cz »

Lidka píše:jednou v zivote jsem ochutnala prave v Chorvatsku dozrale fiky mmmmmmm :!:
Chtěla jsem kvůli fíkům do Chorvatska koncem srpna, to je prostě božská mana, fakt že jo. Ale kvůli práci to bude asi nereálné, schůdnější je červenec a to se dají najít zralé jen ojedinělé kusy :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Děkuji za tipy, budou se hodit, hlavně ty tržnice :) zralého tam moc asi nebude v tuto dobu, ale kvůli jídlu tam nejedem ;)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

jeli jsme do dubrovniku autem, vybaveny budikem (slivovici), i tak jsem se zcistila prvni dva dny dukladne. maj tam luxusni turecky zachody v restauracich. neni nad prsut. ryby delaj fakt vyborny. ale to jsem tam byla jako varak. a hlavne, cech si s chorvatama krasne popovida.
na fiky opatrnejc, jsou neocisteny jako skelna vata, kdyz se jich ji jako dost.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Lidka »

Sweetie píše:na fiky opatrnejc, jsou neocisteny jako skelna vata
nejprve jsem je jedla i s chlupama :lol: , potom po prvotnim nabazeni pouze lahodny vnitrek
je to zvlastni, ze jidlo, ktere jsem mela jednou v zivote daaavno pred trinacti rokama ve me zanechalo takovou stopu
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Jo lidičky, není to lehký, potřeboval bych informaci, jak doma vycházíte se svýma polovičkama, jestli jí to co vy, nebo jsou vařani... jak bojujete s nemocema, který jsou podle doktorů vážný.. Já se svým bechtěrevem mám jasno, ale žena a její epilepsie je jiná kapitola, prášky apod. je problém vysadit, protože to přináší psychické změny a v člověku je někdy dost hluboce zakořeněno že bez nich by neměl být... :?
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Eva.cz »

Sweetie píše: na fiky opatrnejc, jsou neocisteny jako skelna vata, kdyz se jich ji jako dost.
Měla jsem možnost si to ověřit na Šoltě. Ale byly tam takové jiné. Menší, divočejší, zato kvanta!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak fíky v Chorvatsku jsou fakt obrovsky oproti těm co se prodávají tady, takový jablíčka, no moc jsem si pochutnal :)

TOK: DST 39km; AVG 17,2 ; TEMP 17-27 st. silný protiv.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dlouho jsem nic nenapsal, takže jsem se rozhodl zůčastnit se Marathonu MTB - Dobříšský Krakatit. Jede se v Brdech, které mám projeté - sice z druhé strany, ale tak mám aspoň představu co mě tam čeká :) docela se mi daří i jezdit, což po práci třeba loni už nešlo, nebyla síla, ale teď..... co Vám budu povídat, na Vita netahám ty kila navíc a energie úplně fantasie, takže se večer po hodině šlapání vrátím a ještě bych něco dělal :) konečně mám pocit, že se dostavuje odměna za ty měsíce správného stravování a tělo si vytváří zásoby a umí je používat při čerpání. Pohyb je ale důležitý, bez něj to nejde :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Dobrý, dobrý!! Taky hodně cykluju (no - letos mám zatím šíleně málo, nějak 1400 km), takže "cítím s Tebou" :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

No to já mám tak 800-1000km měnil jsem kolo a tachometr, takže na starým si nepamatuju km :) ale tak nějak... Jezdil bych víc, ale nemam s kym tady u nas, to bude těma kopcema asi :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Naše Vysočina je taky kopcovitá a to je právě ono. Do rovinatých krajin jezdíme s manželkou cyklovat pokud možno co nejméně, vlastně asi jenom do Lednicko-Valtického areálu. Nejraději jezdíme tady po Vysočině a jinak Jeseníky, Krkonoše. To jsou aspoň kopečky, to je ono!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Víte, když si mě lidi dobíraj jak jsem zhubnul a že umřu když nebudu vařan, většinou je odseknu ve smyslu, že oni s tím bachorem tady taky dlouho nebudou a nebo nereaguju vůbec.
Občas se mi to honí v hlavě, jíst, nejíst... resp. určitě RAW jíst, ale fakt neumřu ?? budu mít dost energie ? bude mít tělo látky které potřebuje ?
Dnes si nebudu odpovídat na všechny, ale na tu s energií, o které jsem tady čítával.
Jedním slovem - je to pravda. Důvod ? Je to ten sport, fakt, dokud se člověk nehýbe, necítí ty fascinující změny v jeho těle. Před lety jsem něco šlapal na kole, ale teď jak jsem už psal nemám tolik času. Na dnešek jsem se hrozně špatně vyspal, bouřka mě solidně držela vzhůru, pak do práce a ve 3 jsem musel zdrhnout domu, jinak bych snad usnul, nebo omdlel. Doma jsem si dal klasiku rajčatovej salát, mísu tak 500g abych neměl hlad. Následoval můj nejlepší výlet v Brdech, kdy teplotní rozdíly nahoře 7st. a dupačka jakou jsem ještě nedal. Nohy mě bolely, jako čert chvílema, ale vždycky to ustalo a já držel statečně do těch našich "stojek". Lilo ze mě jako z konve, ale já se nedal. Vypil jsem 1,5l a snědl 2 nektarinky.
Co se stalo: tak především žádnej bolehlav z přetížení nebo dehydratace, žádný křeče, žádná únava (najednou :) výdej energie fakt velkej, "dával" jsem to (zasvědceni ví ;), stoupání i klesání bylo několikrát přes 12% po šutrech. 1km před domem jsem za to vzal na 40km/hod po rovince a to jsem udržel, nebejt 8 hod tak jedu dál.....
53km , 19,3km/hod průměr, 1002m nastoupaných

Proč to sem píšu. Protože už mě nebaví do lidí dávat argumenty proč to a proč ne tamto. Každému nabídnu, ať se se mnou projede na kole, aby sám posoudil jak jezdí člověk na syrové stravě .......jsem 95% RAW a to už ty placky vlastně ani nejím. m:-)

PS: upravil jsem konec , aby to bylo zřejmé :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dlouho jsem nic nenapsal, včera pršelo celý den, dneska konečně svítí sluníčko, ať žije fotosyntéza :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak mám za sebou svůj pvní Marathon na kole. Jelo se 4 hodiny v dešti, blátě. Nikdy jsem nic podobného nezažil, bláto bylo všude, v botách rybník hned po 15 min. jízdy. Šáhl jsem si tam na dno jak fyzicky, tak psychicky. Před cílem jsem ještě měl dost energie, ale to bylo z toho že jsme konečně tam, pár km před cílem jsem proklínal každý kopec který jsme museli vyjet, nebo vytlačit v blátě. Každopádně jsem to dal a jsem se sebou spokojenej i s umístěním v první 1/3 z 500 lidí co do toho v tom počasí šli.

Něco ke stravě. Žena moje vymyslela vynikající koláče, takže si na tom teď dost ujíždíme a protože je to dost sladký, mám to jako životabudič a zásobárnu energie na kolo a i tak obecně.. Koláče jsou skoro RAW, složení je její tajemství, ale pár ingradiencí vím :) namočené lískové oříšky, mandle, rozinky, med, ovoce, kokos, kakao RAW. Až si vzpomenu dám sem foto :) Ženský když to v práci viděli tak nechtěli ochutnat že prý to bude energetická bomba - přesně to co potřebuji abych něco málo nabral, nebo aspon udržel váhu. Okolí v práci už si mě skoro nevšímá, akorát sledujou jak mi je všechno velký, ikdyž jdu něco koupit, menší než S už fakt nosit nebudu :D je to ale dost o výrobci, něco mi je akorát, něco šijou větší.. co je ale důležitý je můj pocit a já se cítím moc dobře a věřím že i nadále budu a ještě lépe, což u nich asi tak snadné nebude.
Jeden poznatek, měl jsem problém se zubem asi rok, citlivost na studený a to před měsícem přestalo, samo od sebe, resp. změnou stravy a počítám s tím že do pár měsíců zmizí i ta trocha krve při raním čištění.

Má někdo nějaký dobrý tip jak přibrat kromě avokáda, které je teď drahé a ne moc zralé ? díky
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od ajla »

Nevím sice, proč chceš přibírat na váze, když se cítíš skvěle a máš dost energie. Já nejvíc přiberu na sušených fících a datlích, takže je musím omezovat. :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od s.arik »

Tady na zdejším fóru je módou býti kostlivcem :)
Ale něco z druhého břehu, rady od těch, co nechtějí vážit 45 kilo.

- pohyb: místo dlouhého aerobního sportování (běh, kolo) se raději soustřeď na kratší a silně intenzivní cvičení - sprint, posilování, dřepy a mrtvé tahy (Míra: "Stimulují nadledvinky, jež produkují růstové hormony."), když už kolo, tak jeden šílený kopec, po kterém padneš vyčerpáním...žádné maratony. To ti pomůže nabrat více svalové hmoty aniž bys spálil tolik kalorií.

- strava: recepty, recepty, recepty. Málokdo sní na posezení 4 mrkve a 4 jablka nebo dvě okurky a dvě rajčata a papriku a půl pórku jen tak. Chce to nastrouhat, nasekat, pokrájet, smíchat - takhle toho člověk zvládne více. (Už slyším, jak mě zdejší mikráci kamenují :mrgreen: ) Samozřejmě nezapomínat na semena a ořechy, takže skoroRAW koláčky super, k tomu klidně ty lněné placky, makové kuličky nebo raw dorty (ve vitakuchařce je jich přes sedm různých...). Míra: "A taky banány. Těch dám denně kilo. Jestlipak on taky?" Jestli ti moc nejedou, mixni je jako koktejl. Na každý banán jeden pomeranč a klidně taky nějaké bobuloviny ze zahrady/lesa.

- metabolismus: zrychlíš a povzbudíš jednodenními půsty. Nezvládáš-li, udělej si aspoň jeden den v týdnu mono na nějakém ovoci (meloun nebo jablka nebo pomeranč) a večer dávku epsomky, prožene střeva. Míra se poprvé zmenšil v jednom dni o 4 kila, ale od té doby přibírá a přibírá a výkon roste 8)

Na závěr se ti omlouváme, pokud nosíme sovy do Athén, neb neradi přiznáváme, že jsme nečetli tvůj deník úplně celý :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

s.arik píše:Tady na zdejším fóru je módou býti kostlivcem :)
Ale něco z druhého břehu, rady od těch, co nechtějí vážit 45 kilo.

- pohyb: místo dlouhého aerobního sportování (běh, kolo) se raději soustřeď na kratší a silně intenzivní cvičení - sprint, posilování, dřepy a mrtvé tahy (Míra: "Stimulují nadledvinky, jež produkují růstové hormony."), když už kolo, tak jeden šílený kopec, po kterém padneš vyčerpáním...žádné maratony. To ti pomůže nabrat více svalové hmoty aniž bys spálil tolik kalorií.

- strava: recepty, recepty, recepty. Málokdo sní na posezení 4 mrkve a 4 jablka nebo dvě okurky a dvě rajčata a papriku a půl pórku jen tak. Chce to nastrouhat, nasekat, pokrájet, smíchat - takhle toho člověk zvládne více. (Už slyším, jak mě zdejší mikráci kamenují :mrgreen: ) Samozřejmě nezapomínat na semena a ořechy, takže skoroRAW koláčky super, k tomu klidně ty lněné placky, makové kuličky nebo raw dorty (ve vitakuchařce je jich přes sedm různých...). Míra: "A taky banány. Těch dám denně kilo. Jestlipak on taky?" Jestli ti moc nejedou, mixni je jako koktejl. Na každý banán jeden pomeranč a klidně taky nějaké bobuloviny ze zahrady/lesa.

- metabolismus: zrychlíš a povzbudíš jednodenními půsty. Nezvládáš-li, udělej si aspoň jeden den v týdnu mono na nějakém ovoci (meloun nebo jablka nebo pomeranč) a večer dávku epsomky, prožene střeva. Míra se poprvé zmenšil v jednom dni o 4 kila, ale od té doby přibírá a přibírá a výkon roste 8)

Na závěr se ti omlouváme, pokud nosíme sovy do Athén, neb neradi přiznáváme, že jsme nečetli tvůj deník úplně celý :)
Děkujuuuu ! mám za sebou konečně jedničku, dle místního žargonu :) potřeboval jsem zamotivovat a to se ti-vám povedlo, s tím jídlem to tak dělám a není to problém, mám vychytaný zeleninový recepty, resp. ať žije tahini a tamari a pak do toho dám cokoliv, od brokolice, přes naše vypěstované cukety, po mořský řasy 8) jsem schopnej takovýho salátu denně sníst přes kilo a s ovocem to je taky tak, banány jsou nej :))) po víkendu kdy jsem se přejídal a poprvé za 4 měsíce zhřešil pizzou a po 2 hodinách sýrovým triem s bramborem jsem znechucen musel dát půst, abych se vyčistil. To jídlo je fakt mrtvý, normálně jsem byl dřív po pizze najezenej a teď jsem měl pořád pocit hladu, sýry mě zase tak zacpali, že mě bolelo břicho celý večer a ty stavy druhý den taky nic moc, takže to už fakt ne.
S tím sportem je to těžký, dávám si do těla na kole, šílený kopce kdy mi jede tep skoro na max. a jsem v lese takhle i 2-3 hodiny skoro běžně, takže spotřeba je veliká, ale tělo ji dokáže pokrýt, resp. musím hodně jíst to vim :) snad si tělo začne dělat zásoby i jinde než ve střevech jak to dělá teď.
No jinak normálně vstávám v půl sedmý a dneska pů 5 tak to bude přes den zážitek, mám hlad, ale čekám tak na tu půl sedmou kdy začnu den mrkvovou šťavkou.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dneska v noci se mi potvrdilo jak můj imunitní systém reaguje na podněty stravy. Ve 3 hod vstávačka, bolest břicha a průjmy až do rána, asi ve mě zkvasilo nedozrálý jablko který jsem včera snědl hlady :/ soudě dle říhnutí, které bylo fakt jako burčák, neuvěřitelný. No ale co s tím souviselo byli opět moje záda, kdy mě bolelo i stát a to je vlastně nejhorší z projevů, rozchození a pak ulehnutí vždycky dřív nebo pozdějc pomůže, ale dneska ne. Všechno je tak provázaný... Po vyprázdnění tak asi 95% střev po těch cca 13 návštěvách WC se záda uvolnily a jako by zase nebyli nemocný, dnešní noc ukáže, pokud bolet nebudou, je to jasný. Začal jsem rajčatama, banán (opět ne úplně zralý, ale neměl by bejt jako to jablko kyselý a kvasný) a jablko, tentokráte klasiku Red Delicius, to je jistota, už né ty za 13,- v Tescu !!! brrr No zatím držim, chtěl jsem na kole, ale při těch pohybech je to tak na pos.. :) nejsem úplně stabilní. Musim zjistit něco o přírodní likvidaci průjmu, pokud nemá někdo tip... tak mě ale napadá, že průjem je pro tělo prospěšný, takže vlastně nemá cenu ho zastavovat, akorát bych tělu ublížil. Když to chce ven, tak to ven musí ! :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od RadkaS »

Daniel píše:Dneska v noci se mi potvrdilo jak můj imunitní systém reaguje na podněty stravy. Ve 3 hod vstávačka, bolest břicha a průjmy až do rána, asi ve mě zkvasilo nedozrálý jablko který jsem včera snědl hlady :/ soudě dle říhnutí, které bylo fakt jako burčák, neuvěřitelný. No ale co s tím souviselo byli opět moje záda, kdy mě bolelo i stát a to je vlastně nejhorší z projevů, rozchození a pak ulehnutí vždycky dřív nebo pozdějc pomůže, ale dneska ne. Všechno je tak provázaný... Po vyprázdnění tak asi 95% střev po těch cca 13 návštěvách WC se záda uvolnily a jako by zase nebyli nemocný, dnešní noc ukáže, pokud bolet nebudou, je to jasný. Začal jsem rajčatama, banán (opět ne úplně zralý, ale neměl by bejt jako to jablko kyselý a kvasný) a jablko, tentokráte klasiku Red Delicius, to je jistota, už né ty za 13,- v Tescu !!! brrr No zatím držim, chtěl jsem na kole, ale při těch pohybech je to tak na pos.. :) nejsem úplně stabilní. Musim zjistit něco o přírodní likvidaci průjmu, pokud nemá někdo tip... tak mě ale napadá, že průjem je pro tělo prospěšný, takže vlastně nemá cenu ho zastavovat, akorát bych tělu ublížil. Když to chce ven, tak to ven musí ! :D
Jsi sikovnej, radit Ti nemusime, vsechno jsi vypozoroval. Mam radost, ze se Ti tak dari rozumet svemu telu. Fakt pekny postrehy
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

Danieli, podle svy vlastni vita zkusenosti, bolest zad je nasledek spatnyho traveni ,ci pripravy streva na ocistu, boli to jak kolika, clovek nemuze stat a pak to jde ven.stalo se mi to naposled minulej tejden. pak uleva a nic. prisuzovala jsem to nevyvynutym zadovym svalum ale asi to ma co delat s vymesovanim a hladkym svalstvem. prujem, nic moc rad, prosla jsem si tim pri detoxu, trapil me par mesicu uz jsem to chtela vzdat, ale pak jak kdyz utlo. ted mam prujem obcasne, presne kdyz nejim optimalne, ale to je tak jednodenni cistka.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od RadkaS »

Ja znam takovy tlak az bolest v zadech dole, v krizi, nekdy i v okoli lopatek, kdyz snim neco, co jsem jist nemela. Timto zpusobem jsem prestala jist maso. Kdyz jsem ho jedla uz zridka, tak jsem stacila vypozorovat, ze kdyz si ho dam, zada se ozyvaji. Ja to brala jako signal, ze pretezuju lymfu (odtok necistot) i vylucovaci soustavu. Dnes jsem to schopna okamzite citit, kdyz si na vitastrave dam neco vareneho nebo kdyz se precpu i na syrovem. Jakmile telo zatizim presprilis, da mi timto signal.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:Ja znam takovy tlak az bolest v zadech dole, v krizi, nekdy i v okoli lopatek, kdyz snim neco, co jsem jist nemela. Timto zpusobem jsem prestala jist maso. Kdyz jsem ho jedla uz zridka, tak jsem stacila vypozorovat, ze kdyz si ho dam, zada se ozyvaji. Ja to brala jako signal, ze pretezuju lymfu (odtok necistot) i vylucovaci soustavu. Dnes jsem to schopna okamzite citit, kdyz si na vitastrave dam neco vareneho nebo kdyz se precpu i na syrovem. Jakmile telo zatizim presprilis, da mi timto signal.
jj presne, signal, bolest v krizi, a to ja ted nejim nevita natoz maso porad. vypozorovala jsem ze to je i stres, nedostatek spanku, a s tim vetsi porce, proste, telo ma neco v nerovnovaze, nestaci bourat vymesovat. stava se mi to tak jednou za pul roku ale pak to pride behem dvaceti minut.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:
RadkaS píše:Ja znam takovy tlak az bolest v zadech dole, v krizi, nekdy i v okoli lopatek, kdyz snim neco, co jsem jist nemela. Timto zpusobem jsem prestala jist maso. Kdyz jsem ho jedla uz zridka, tak jsem stacila vypozorovat, ze kdyz si ho dam, zada se ozyvaji. Ja to brala jako signal, ze pretezuju lymfu (odtok necistot) i vylucovaci soustavu. Dnes jsem to schopna okamzite citit, kdyz si na vitastrave dam neco vareneho nebo kdyz se precpu i na syrovem. Jakmile telo zatizim presprilis, da mi timto signal.
jj presne, signal, bolest v krizi, a to ja ted nejim nevita natoz maso porad. vypozorovala jsem ze to je i stres, nedostatek spanku, a s tim vetsi porce, proste, telo ma neco v nerovnovaze, nestaci bourat vymesovat. stava se mi to tak jednou za pul roku ale pak to pride behem dvaceti minut.
A to jsou Ty zkusenosti, diky kterym muzeme ty spojitosti tusit a mame sanci se posouvat dal. m:-). To jsou presne ty, kolikrat jemne, signaly, ktere okoli nevysvetlis, ale ty vis, ze vis.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak bohužel (i bohudík) se teorie nepotvrdila a záda pokoj nedali, takže se už přes týden trápím. Ve středu jsem byl u babičky a dal jednohubky a plátkovej sýr, poslední 3 týdny fakt stojí za to :) ze začátku mého vitariánství jsem byl skoro 100% a teď je moje neřest akorát tahini a tamari, o kterých nejsem úplně přesvědčený že by škodily ( já to rozděluju takhle vzhledem ke zdravý ) ale teď jsem tomu teda dal. Nicméně jinak si jedu každej den to svý ovozel a s tím jsem naprosto spokojenej, výkyvy ve stravě = nervy. Co teď kladu si otázku, jeden den už sem musel vzít prášek, najedu na duhový elixíry, piju tak stěží půl litru denně a při těch by se měli s klidem 3l takže pro mě zážitek pořád na záchodě :) a riziko motání hlavy což je noční můra z předešlých let co se týče zad a několikadennímu přpoutání na lůžko, prostě musím pít. Budu jezdit ke studánce pro čistou vodu, s tou problém není a je to.
Přijdu si jako blázen někdy, ale ta potřeba sdílet tu je :)
Taky chci najít přírodní způsoby léčby zánětů, ze začátku si pamatuju že jsem četl u různých druhů bylin a zeleniny protizánětlivé účinky. Kdyby někoho něco z hlavy napadlo budu rád za info, já jdu pátrat po těch co možná nejsilnějších 8)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Panda »

Přírodní způsob léčby zánětů, nejsilnější - jednoznačně půst, bezkonkurenčně.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Pandovi píšu do žákajdy jedničku s hvězdičkou.
Danieli, tou "čistou vodou" ze studánky tak akorát přileješ olej do ohně. Odkud myslíš, že se vzaly ty anorganické sedimenty, které se Ti mezi obratlema tvoří...?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Jindra píše:Pandovi píšu do žákajdy jedničku s hvězdičkou.
Danieli, tou "čistou vodou" ze studánky tak akorát přileješ olej do ohně. Odkud myslíš, že se vzaly ty anorganické sedimenty, které se Ti mezi obratlema tvoří...?
Hm, je fakt že jsem začal pít minulý týden vodu, protože mě záda skolily a jedna z variant bylo že vypiju vody tak maximálně skleničku denně protože necítím žízeň. Nějaký tip na organickou vodu z klíčků? někde jsem něco četl ale než to najdu..... a při půstu je žízeň, mám pít taky asi jen organickou co..
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Panda »

Daniel píše:...a při půstu je žízeň, mám pít taky asi jen organickou co..
Při půstu pokud možno destilku, běžná voda dost zasoluje a špatně hasí žízeň. Doporučuje se ještě vodu zamrazovat a pak roztát (při pokojové teplotě), čímž se vytvoří krystalická struktura jako u organické vody.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak jsem včera vypustil z oběda Tahini a dneska jsem se konečně vyspal, takže jsem celý den byl poslušný a návrat ke klasickýmu salátu s RAW dresingem (což je takový náš mix všemožné zeleniny a slunečnicových semínek). Dal jsem si včera zázvor a záda natřel Kostivalovou mastí s propolisem kterou jsem v týdnu sehnal na Kladně, takže tato kombinace společně s jídlem zdá se býti učínná. Tělo reaguje, hlavně že tak :) Na všechno si holt musím přijít sám mno :D

PS: zmrazil jsem tu vodu ze studánky a dole je takový bílý sediment, co to je ??
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

To je nekonečné, dneska v noci zase záda... tak přemýšlím co jsem večer jedl. Žena dělala výborný kokosový kuličky. Složení: lískové oříšky namočené rozmixované, mletý mák, med. vyválet v kokosu. Snědl jsem jich dost, asi ten mák není úplně košér, med mi zatím nikdy nevadil a jím spoustu ovoce, takže jsem plný vlákniny která je důležitá pro jeho trávení a na oříšky jsem taky zvyklý. Uvidím jak se vyspím dneska :)

Minulý týden jsem byl u doktorky ohledně zad a potěšila mě, zlepšil jsem se co se týče hybnosti, co už ale neviděla, jak jsem se odpoledne ohnul a bez větších problémů se prstama dotknul země (poprvé v životě - to si pro ni nechám na příště, aby neměla hned takový šok že už nekončím 15-20cm nad zemí :D ) nechal jsem si vzít krev, komplet vyšetření kromě vitamínů - ty u nás nedělají. Výsledek dle dr. a dle manželky zdravotní sestry je výborný. Vše mám v normě, akorát kyselina močová je vyžší, ale to je protože vůbec nepiju, takže zahajuji pitný režim 1-2l denně. Toť výsledek přesně po půl roce na den, kdy jsem se rozhodl změnit svůj život a dát si zdravý do kupy >:-)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od RadkaS »

Daniel píše:To je nekonečné, dneska v noci zase záda... tak přemýšlím co jsem večer jedl. Žena dělala výborný kokosový kuličky. Složení: lískové oříšky namočené rozmixované, mletý mák, med. vyválet v kokosu. Snědl jsem jich dost, asi ten mák není úplně košér, med mi zatím nikdy nevadil a jím spoustu ovoce, takže jsem plný vlákniny která je důležitá pro jeho trávení a na oříšky jsem taky zvyklý. Uvidím jak se vyspím dneska :)
Trefa do černého... veli dobré a veelmi těžké na trávení (vše dohromady zkombinované). Dal jsi organismu zahulit.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

vidim to stejne, podle me citis ledviny no, ty jsou citlivy, je to cistic. das vic soli, uz je to citit, premira koncentrovanyho tuku, a jeste nepijes..ale to je jen nazor. ledviny jsou spolu se strevem uzce provazany, co nezvlada jedno odnese to druhy. chce to na sebe davat pozor. a ne vlaknina ale voda (z ovoce, zeleniny) je dulezita. cti vic tenhle web. asi bych si psala denne aspon sem nebo na kus papiru co jsem denne snedla a vypila.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: a ne vlaknina ale voda (z ovoce, zeleniny) je dulezita.
Souhlasím. Po sušeném nebo oříšcích, semíncích, bla bla... nic moc. Po šťavnatém ovoci apod daleko lepší subjektivní pocit. Osobně lobuju i za vodu, protože málokdo do sebe natlačí kila ovoce a málokdo nepotřebuje propláchnout ledviny.
Problém může být teď ta přicházející zima, kdy nás to bude táhnout k hutnějším věcem nebo teplejšímu pití (lepší varianta).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sweetie píše:vidim to stejne, podle me citis ledviny no, ty jsou citlivy, je to cistic. das vic soli, uz je to citit, premira koncentrovanyho tuku, a jeste nepijes..ale to je jen nazor. ledviny jsou spolu se strevem uzce provazany, co nezvlada jedno odnese to druhy. chce to na sebe davat pozor. a ne vlaknina ale voda (z ovoce, zeleniny) je dulezita. cti vic tenhle web. asi bych si psala denne aspon sem nebo na kus papiru co jsem denne snedla a vypila.
Jj jak jsem psal, s vodou budu zase kamarád, ikdyž se musím nutit. Vím že je důležitá voda z ovoce, ale nepodceňuji ani důležitost vlákniny, co člověk to názor, ale já jsem zastáncem toho, že se nemá oddělovat a proto si už ani neštavim. Výjimka je u mne třeba mrkev, nebo kapusta, ale to je z důvodu velmi dlouhého ústního zpracování :mrgreen: Denně jím skoro to samé, takže nemám problém s tím co sním, akorát ty večery jsou občas divoké, ale to je právě to ono, když se musím přemáhat, protože když se to povede, je potom ráno lepší pocit a tělo odpočaté. Když jsem u toho, dnes poslechnu svoje tělo a jdu spát :) Takže dobrou noc :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Odpovědět