Daniel - Život je můj život

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak jsem se rozhodl založit si deníček. Donutila mě k tomu situace, protože chci být už jen Vita a tak o tom musim alespoň psát :wink:

Moje cesta začala před 2 měsíci, kdy jsem se na přednášce o "duhových elixírech" a jejich super účincích při léčbě různých onemocnění dozvěděl, že vlastně svoje tělo otravuji cukrem, bílou moukou, masem, mlékem atd. Na otázku co tedy máme jíst jsem dostal nejasnou odpověd: to ostatní :shock:

Trpím (asi ještě) bechtěrevem, což je revmatické onemocnění nejen páteře (pořád vás bolí záda, je to nesnesitelné a nevyspíte se bez prášků) - toto označení revmatické bylo jediné které jsem od doktorů znal. Na přednášce dostalo jinou nálepku: auto-imunitní a to nastartovalo moje myšlenky směrem jak tuto novou situaci tedy řešit.

Výsledek ? vyloučil jsem vnější vliv na imunitu, chodím přeci pořád "správně" oblečený. Moment, že by zevnitř ?? ANO. Tato odpověď vyvolala husinu nejen po celém těle, ale i na koberci asi v okruhu 120cm, když jsem si uvědomil, že se celý život vlastně krmím jedy. Jsem přímý důsledek toho co jíme a co do mě ládovali rodiče, poté supermarkety a hospody a samozřejmě já sám.

Jednoduchá rovnice. Co tedy jíst. Z výčtu přednášky mi zbyla vlastně jen zelenina a ovoce. Jak snadné, že :)))

to be continued.... musim do práce
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sumicka »

Vítej a přeji pevnou vůli, silnou psychiku a nezlomné odhodlání na tvé nové cestě. Tohle budeš potřebovat nejvíc. Máš recht, opravdu je většina nemocí způsobena nevhodnou stravou - dlouhodobou, a stejně dlouhodobá je i léčba stravou, ale zato účinná a jediná použitelná.
8)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Pavluška »

Daniel píše:Na otázku co tedy máme jíst jsem dostal nejasnou odpověd: to ostatní :shock:
To znám díky potravinovým alergiím. :)
Drž se!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od bstrd »

-vitaj, hodne zdaru prajem a pozor...ak sa raz dáš na vita, si v tom natrvalo, neni cesty späť :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

..... pokračování

Takže jsem zkusil jíst jen zeleninu a ovoce. Ovoce je super, mám rád a měl jsem vždy, zelenina mi taky jakš takš nedělala problém,ale čeho bylo moc, toho bylo příliš a jednostranné - oproti zvyku každý den oběd v hospodě, v pizzerce nebo mexiku - teď shock. Před půl rokem jsem přestal po 9 letech (celkově tak 15) kouřit a teď tohle, asi mi hráblo :D

Situace. Uděláme pokus, rok a půl usínám s práškem, jinak nefunguju a když tady mám k živé stravě ještě duhový elixír na záda, vyzkouším to. Večer nechávám šuplík u nočního stolku v klidu a s trochou nervozity uléhám na postel a usínám. Zavřu oči, za chvíli je otevřu a ...... ono je ráno ? zkusím vstát, několik pohybů a ono JO JO JO !!!nebolí!!!

Nebudu z toho dělat knižní vydání, ikdyž jsem se docela rozepsal :) stručně a jasně, měsíc jsem užíval elixír (pro info jsou to extrakty především z žampionu a jiných hub uložené v lihu 43%, tudíž je uchována i duše hub) pak jsem přestal, protože jsem cítil že již bych je neměl užívat. Dnes je to již 2 měsíce a záda mě bolí o 90 % méně, což bych přirovnal jako když máte do schodů nést plnou nákupní tašku, nebo v ruce jablko.

Můj jídelníček je nyní takový, že jsem na jablkách,banánech,hroznech, syrovém mléku asi týden (ať žije Zličín T-mléko) a zelenina dle chuti, dost si dělám klasický zeleninový salát (paprika,okurka,cibule,rajče,česnek,bazalka a moje neřest brynza, někdy bez ní) v práci přikusuji celozrnou housku třeba ke kedlubně, protože stres a není čas a kde připravit si jídlo. Doma páchám velké množství lněných placek, nebo pohankových sušenek vše RAW... atd. atd. :)
váha šla dolu 13Kg a stále pomalu klesá :/

To je můj příběh živé stravy, vždy když mám chuť dát si něco vařeného, vzpomenu si na 2 věci, nesmějte se té druhé :D

1) fakt nechci aby mě znovu začali bolet záda

2) když už tak tvrdě makám, tak se chci dožít pořádnýho a dlouhýho důchodu!

Vím že je tady spousta témat a příspěvků, pokud má někdo podobné zkušenosti, napište.

PS: děkuji všem za palce, budu je potřebovat, žena nevypadá že by vydržela na RAW :(
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Kosterní aparát se Ti pomalu čistí od anorganických usazenin, záda budou čím dál lepší. Jedeš dobře, hlavně obdivuju ten konec s cigaretama - znám hodně kuřáků, kteří nedokážou skoncovat. Jó, škoda, že se manželka k raw nechce přidat - já to mám doma stejný a není to ono, ve dvou by se to táhlo líp, ale ikdyž jsem na to u nás sám, nevzdám to.
Držím palce!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Jindra píše:Kosterní aparát se Ti pomalu čistí od anorganických usazenin, záda budou čím dál lepší. Jedeš dobře, hlavně obdivuju ten konec s cigaretama - znám hodně kuřáků, kteří nedokážou skoncovat. Jó, škoda, že se manželka k raw nechce přidat - já to mám doma stejný a není to ono, ve dvou by se to táhlo líp, ale ikdyž jsem na to u nás sám, nevzdám to.
Držím palce!
Kouření jsme absolvovali společně s ženou, otom kolikrát jsme se za ty měsíce rozváděli pomlčím :D naštěstí je naše láska silná a pomohla nám to překonat... Strava je horší, ze začátku to bylo OK, celkem se to ženě zamlouvalo, ale poslední dobou si udělá polévku, chleba sice celozrný, ale s máslem jí pořád. Je pravda že jede v průměru tak 50-70% RAW bych to viděl a to se mi jeví pořád jako že fajn :) někdy mi to pocuchá nervy, jako včera, kdy jsem zjistil, že takhle bych se z toho za chvíli asi zcvoknul, proto jsem tady :) Jak dlouho jsi vita ?
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Vita jsem teprve chvíli, jen několik málo měsíců. Začátečník. Tento web jsem objevil před rokem a půl a totálně mi změnil život (díky za to!)
Odhaduju, že budeš možná mírně mladší než já (44), takže, máte ještě v domácnosti děti, ne? Pokud ano, nakolik se ony brání raw stravě? U nás teda katastrofa, ufff (děti 5 a 10 let).
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

No jsem mírně mladší 28 :) děti ještě nemáme, zatím jeden pokus za sebou v zimě .Věřím, že změna stravy je nezbytná pro početí zdravého dítěte. Chtěl bych od narození dítě vychovat RAW, čtu různé zkušenosti jiných a věřím tomu že je to tak správné a protože mám s doktory nemalé zkušenosti, věřím již konečně jen svému úsudku, nikoliv studovaných hlav (nechci se nikoho dotknout, možná jsem jen to slovo doktor a jejich přísahu pochopil špatně). Převýchova musí být asi drsná, když už jsou děti ve věku, kdy mají kolem sebe vrstevníky s hambáčema v ruce :?
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Daniel píše:No jsem mírně mladší 28 :) děti ještě nemáme, zatím jeden pokus za sebou v zimě .Věřím, že změna stravy je nezbytná pro početí zdravého dítěte. Chtěl bych od narození dítě vychovat RAW, čtu různé zkušenosti jiných a věřím tomu že je to tak správné a protože mám s doktory nemalé zkušenosti, věřím již konečně jen svému úsudku, nikoliv studovaných hlav (nechci se nikoho dotknout, možná jsem jen to slovo doktor a jejich přísahu pochopil špatně). Převýchova musí být asi drsná, když už jsou děti ve věku, kdy mají kolem sebe vrstevníky s hambáčema v ruce :?
Týýý brďo, Ty se máš! Já v Tvým věku taky ještě děti neměl. Jé já bych chtěl bejt na Tvým místě - jasně, že bych děti odmalička vychovával na raw a měl bych radost z jejich krásnýho zdraví. Moje děti jsou celkem dobře zdravé, ale třeba starší už má brýle a oba dva mají pěkně "nalomený" zuby, takže suma sumárum nic ukázkovýho.
Tvé snaze vést pak jednou děti na raw moc fandím, chlape!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

vy mi mluvite z duse. jak to ze mne vzdycky zkrizi cestu varak?
vyvracite mi pocit ze zenska se daleko vic zajima o zdravi zivotni styl a tim vic si lehce navykne treba na syrovou stravu pac udela vse pro krasu (vnitrni/vnejsi). naopak muz je pohodlnejsi a tak si uchovava nazor ze bez masa to nejde a vubec. dane jen tak dal. a pockej az zacnes behat :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sweetie to máš pravdu, rozhodně moji kamarádi jsou zastánci názoru, že bez masa to nejde, nemáš bílkoviny, tím pádem svaly atd. a už se to veze :) Nemám rád dogma, radši hledám jiné - přímé cesty - a to vita rozhodně je. Pro zkoušku jsem si dal nejnáročnější krátkou trasu na kole u nás (45km, nastoupáno 800m výškových), s tím že nemám prakticky nic letos naježděno (200km). Jel jsem tedy víc na pohodu, abych šetřil síly a řekněme podle průměru o 10-20% nižší výkon, ale ta fyzička když jsem se vrátil ? jednoduše řečeno žádné zničení, únava, ale pohodička což je po této trase nezvyklé a více než příjemné, takže povídačky o masu se mi potvrdily.

Co jsi měla na mysli běháním ?
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Jindro, vím že jsem nováček a tak jo, ale nezkoušel jsi kluky jakože "vyléčit" ? mám na mysli nenásilnou formou... třeba syrové mléko na ty zuby... (sbírám informace do budoucna :D )
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Daniel píše:No jsem mírně mladší 28 :)
Nejseš mírně mladší, páč já se teď na raw cítím na pětadvacet :) :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Daniel píše:Jindro, vím že jsem nováček a tak jo, ale nezkoušel jsi kluky jakože "vyléčit" ? mám na mysli nenásilnou formou... třeba syrové mléko na ty zuby... (sbírám informace do budoucna :D )
No, nejsi daleko od pravdy: jediný pozitivum, který jsem doma dosáhl, je to, že podstatně klesla spotřeba mléčných výrobků. Jogurty už kluci jedí jen sporadicky (nevyžadují je, hurá), přitom dřív jedli dva tři jogurty denně. Tož to jsem rád.
Jak se člověk s informacema vyvíjí... dřív jsem byl rád, že jogurty papkaj (věříc, že jsou zásobeni vápníkem), dneska jsem rád, že už je nevyžadují (znajíce rozdíl mezi organickým a anorganickým).
Zrovna dneska jsme s manželkou plánovali domácí výrobu jogurtu, tvarohu a sýra právě ze syrového T-mléka; až budou děti vyžadovat sýr, vyhneme se kupovaným sířeným výrobkům z pasterovaného homogenizovaného mléka. No... když už zlo, tak aspoň to menší.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:vy mi mluvite z duse. jak to ze mne vzdycky zkrizi cestu varak?
Dan byl ještě před 2 měsíci také vařák. ;) Super posun. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Jindra píše:
Daniel píše:Jindro, vím že jsem nováček a tak jo, ale nezkoušel jsi kluky jakože "vyléčit" ? mám na mysli nenásilnou formou... třeba syrové mléko na ty zuby... (sbírám informace do budoucna :D )
No, nejsi daleko od pravdy: jediný pozitivum, který jsem doma dosáhl, je to, že podstatně klesla spotřeba mléčných výrobků. Jogurty už kluci jedí jen sporadicky (nevyžadují je, hurá), přitom dřív jedli dva tři jogurty denně. Tož to jsem rád.
Jak se člověk s informacema vyvíjí... dřív jsem byl rád, že jogurty papkaj (věříc, že jsou zásobeni vápníkem), dneska jsem rád, že už je nevyžadují (znajíce rozdíl mezi organickým a anorganickým).
Zrovna dneska jsme s manželkou plánovali domácí výrobu jogurtu, tvarohu a sýra právě ze syrového T-mléka; až budou děti vyžadovat sýr, vyhneme se kupovaným sířeným výrobkům z pasterovaného homogenizovaného mléka. No... když už zlo, tak aspoň to menší.

Sýry jsem miloval od malička, musel jsem ho mít denně, tavenej, tvrdej, plesnivej... pak od čeho mám ty záda :D Máš nějakej recept na sýr z T-mléka ?? našel jsem jen z Tahini, ale bud jsem něco udělal špatně, nebo nevim, ale nějak mi to nechutnalo, moc hořké... mimoto se doma již statečně přes týden vyhýbám pečivu a tak vlastně ... na co bych si ten sýr pak namazal ? :D možná na ty lněný placky.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Daniel píše:Máš nějakej recept na sýr z T-mléka ??
Teď se asi plácneš dlaní do čela :) Jedinej recept, co mám, je právě tenhle z webu Tmleko. No zatím jsme dělali jen jogurt a 2x týdně dělám tvaroh (oproti receptáři ohřívám zásadně pouze na vlažno, aby byly zachovány enzymy). Na sýr se teprve chystáme. A samozřejmě denně dělám to nejlepší, co dělat lze - kefír.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

no jo :) to mě nějak nenapadlo :D každopádně mi to moje polovička právě odsouhlasila, tak to zkusí udělat :o ten recept na jogurt mi přijde docela složitej a sušený kultůry, to jsou věci :) Koupil jsem teď bio jogurty, tak snad menší zlo, s velkou mísou ovoce je to mňamka na nedělní odpoledne. Bio jinak vnímám jako dobrý marketingový tah a vím že co je v obalu, není zpravidla ještě zdravé...
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Daniel píše:ten recept na jogurt mi přijde docela složitej
Né, ten je naopak nejjednodušší. Jogurt vlastně nedělám podle toho receptáře. Hele, kup jogurt Hollandia, snězte ho, ale nechte na dně nějaký dva tři centimetry jogurtu; zalej to syrovým mlékem a nech stát při pokojové teplotě... myslím, že dva dny jsem ho dělal (jogurt jsem zkoušel jen jednou). Poté máš zase plnej kelímek jogurtu Hollandia. Jednoduchý, bezpracný.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Jindra »

Pro zajímavost - k tvarohu. Jako základ nalévám 3 litry mléka, nechávám v kuchyni kysnout 3 až 4 dny, pak cedíme přes starou punčochu a máme z toho 1 až 1,5 kg tvarohu. Ano, je to nezvykle mnoho, no asi něco děláme špatně, ale tvaroh je dobroučkej jedna radost, tak na tom postupu nemíním nic měnit :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

To zní velmi jednoduše, musím hned vyzkoušet :) Tvaroh jsem zkoušel BIO, ale necítím se po něm nejlépe, takže s ním končím, zůstává taková divná pachuť v krku, až je mi z něj šoufl,ale udělat si jej sám by mohlo být zajímavé :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Tak dneska jsem jel v práci snad na 150% což je poslední dobou časté,ale je fakt, že přes den jsem byl jen na ovoci a kolem 6 večerní jsem začal pociťovat návaly energie, to už jsem se však blížil k domovu. Večeře mňamková, poprvé jsem okusil rukolu a to je fantazie, takže zase obměněný salát :)

Od včera slýchám od okolí že je vidět jak jsem zhubnul, byli roky kdy jsem to přešel jako nic, ale teď to vnímám hůře. Co mi s tím pomohlo bylo triko, v košili vnímám jak mi jsou kalhoty menší, ale s trikem je to fajně a tak ať si kdo chce co chce říká.... 8)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sumicka »

Já si stále myslím, že mléko je vhodné pro telátko a ne pro lidi a může být sebesyrovější a sebevíc T, nebo FŇ :-), ale každý to vnímá jinak. Když máte pocit, že je to dobré, tak dobrou chňuť :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

Daniel píše:Co jsi měla na mysli běháním ?
treba az slezes z toho kola. mas vysypat hned ze jsi takovej sportovec :D a to mliko ne, zkusila bych si to otestovat, tejden bez a srovnat.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sumicka píše:Já si stále myslím, že mléko je vhodné pro telátko a ne pro lidi a může být sebesyrovější a sebevíc T, nebo FŇ :-), ale každý to vnímá jinak. Když máte pocit, že je to dobré, tak dobrou chňuť :D
Tak já ho piju asi 14 dní, ze začátku mě 2 dny málem prohnalo, ale od té doby ho snáším dobře. Piju ho hlavně z důvodu, že na záda potřebuju doplnit kvantum vápníku a tak se mi syrové mléko jeví jako dobrá cesta, když jsme na něm byli odkojeni... :) telátko teda jako nejsem, na druhou stranu přijde mi to celkem přírodní zdroj a pro tělo by mělo být dobře stravitelné, když není tepelně upravené. Dělal jsem z něj kokteljy,bylo přijemné obměnit chutě, ale teď zase odděluji, nejdřív ráno hrnek mléka a pak až po cestě do práce ovoce jako snídaně.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sweetie píše:
Daniel píše:Co jsi měla na mysli běháním ?
treba az slezes z toho kola. mas vysypat hned ze jsi takovej sportovec :D a to mliko ne, zkusila bych si to otestovat, tejden bez a srovnat.
No býval jsem spíš, teď jsem pohlcenej prací a na kolo není čas. Když už se ale dostanu, jsem nesmírně rád a chci si zase letos po roce pauzy dát pořádně do těla, mám tady kolem sebe Brdy, takže je kam jezdit, krásná příroda a žádný auta, bo lidi, prostě několik hodin na kole, náročný terén a nikde nikdo.... neznám pro sebe lepší relax :) jako třešnička na dortu je když vyjedu na nejvyžší bod - Tok a kochám se výhledem na hory na severu a jihu, které lemují naši Republiku kolem hranic.. To mlíko se mi špatně srovnává, vím jen že mi chutná :))
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

to me tesi ze te obklopuje pekna priroda a obcas toho vyuzijes a vyjedes se trochu zhuntovat. kdysi jsem travila kazdy prazdniny na pribramsku, bylo mi tam krasne, ale ted uz je vsecko jinak bohuzel. nejlip se vapnik vstrebava ze zelenolisty zeleniny. mliko pijou savci kdyz jeste nemuzou tuhou stravu. je neprirozeny mliko pit ve vyssim veku. treba zvirata automaticky ztracej toleranci na laktozu s vekem, to my lidi jsme si umele vypestovali toleranci do vyssiho veku. ja jsem ztratila bakterie mlecnyho kvaseni asi v 17ti.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sweetie píše:to me tesi ze te obklopuje pekna priroda a obcas toho vyuzijes a vyjedes se trochu zhuntovat. kdysi jsem travila kazdy prazdniny na pribramsku, bylo mi tam krasne, ale ted uz je vsecko jinak bohuzel. nejlip se vapnik vstrebava ze zelenolisty zeleniny. mliko pijou savci kdyz jeste nemuzou tuhou stravu. je neprirozeny mliko pit ve vyssim veku. treba zvirata automaticky ztracej toleranci na laktozu s vekem, to my lidi jsme si umele vypestovali toleranci do vyssiho veku. ja jsem ztratila bakterie mlecnyho kvaseni asi v 17ti.
Jak jsi zjistila, že jsi ztratila ty bakterie ?

Dneska pokus, udělal jsem si 1/3kg hroznů, banán a 3dcl mléka - mixing, takovej co si dělávám po ránu. Sedím a poslouchám svoje tělo - to že by mě to vyhnalo po druhé odevzdat přírodě co jsem jí vzal přirozenou cestou budiž, dá se obhájit přítomností oněh bakterií, na které si tělo ještě může zvykat, ale cítím být srdce silněji, takže vyžší tlak bych to viděl :/ četl jsem Guntera a ten mleko staví do dobrého světla, hm, nějak tomu asi nerozumím, musím sehnat více informací.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od renny »

Daniel - mas pekny zivotny pribeh:) obdivujem ta aj v tom ako si prestal s fajcenim, ja som bola na tom podobne - prestala som s cigaretami a najma s alkoholom na ktorom som uz mala zavislost, raw mi pomohlo, ked jem to vsetko zive tak uz nemam to svedomie davat do seba tieto jedy. Som raw tak na 80-90%, sem - tam zhresim veganskym varenym jedlom alebo nejakym celozrnnym pecivom ked som na nejakej akcii a neda sa inac. Vdava raw sa citim o 180° lepsie, nikdy necitim unavu, bolesti hlavy ako predtym.
Velmi ti drzim palce a inac co sa tyka vychovy deti raz v buducnosti tu mate vsetci super inspiraciu http://www.youtube.com/user/rawfoodfami ... 9A78AB0A48
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Beruška »

Daniel píše:... četl jsem Guntera a ten mleko staví do dobrého světla, hm, nějak tomu asi nerozumím, musím sehnat více informací.
Právě čtu knihu vědce T.Campbella - Čínská studie a nacházím v ní dost odpovědí na to, proč živočišné bílkoviny do naší stravy nepatří. Zajímavé a čtivé. Doporučuji.

Zde je odkaz ke stažení:
Hvodnik píše: tady je cinska studie rovnou v cestine:
http://uloz.to/4397049/china-study.zip

heslo na rozbaleni "zdraviastrava"
Ukázka z knihy:
...Pak jsem si všiml výzkumné zprávy z Indie obsahující velmi závažná a provokativní zjištění.
Indičtí vědci studovali dvě skupiny potkanů. Jedné skupině zvířat podali rakovinotvorný aflatoxin a následně potkanům dávali potravu obsahující 20 % bílkovin. To je úroveň srovnatelná s množstvím bílkovin v naší stravě. Druhé kupině potkanů vědci také podali aflatoxin, ale potrava, kterou zvířata následně konzumovala, obsahovala pouze 5 % bílkovin. Zní to neuvěřitelně, ale každý potkan z první skupiny (krmený potravou obsahující 20 % bílkovin) jevil známky rakoviny jater, zatímco u všech potkanů druhé skupiny (krmených potravou obsahující 5 % bílkovin) jakékoli známky vzniku rakoviny chyběly. Byl to poměr 100 :0, což nepochybně ukazovalo na fakt, že výživa je schopna zvítězit nad chemickými kancerogeny, a to i nad těmi velmi silnými, a dokáže zabránit vzniku rakoviny.

Tato informace odporovala všemu, co jsem se do té doby naučil. Tvrzení, že bílkoviny nejsou zdravé, a mohou navíc podporovat vznik rakoviny, bylo v té době značně opoziční. Byl to však bod zlomu mé profesní dráhy. Rozhodnutí zkoumat tak provokativní otázku na počátku badatelské kariéry nebylo příliš moudré. Zpochybňovat bílkoviny a živočišnou stravu znamenalo tehdy riziko, že budu označen za kacíře, i kdybych vše dokázal pomocí uznávaných vědeckých pokusů.
Nicméně byl jsem vždy typem člověka, který se řídí vlastním přesvědčením, ne názorem většiny. Když jsem se naučil hnát stádo koní nebo dobytka, lovit zvířata, rybařit v našem potoce či pracovat na polích, dospěl jsem k poznám, že nezávislé myšlení je přínosné. Muselo být. Pokud jsem se setkával s problémy v určité oblasti, znamenalo to, že jsem si vždy musel rozmyslet svůj další krok. Byla to velká škola, což vám ostatně řekne každý chlapec pocházející z farmy. Ten pocit nezávislosti ve mně zůstal dodnes.
Takže tváří v tvář této otázce jsem se rozhodl zahájit podrobnou laboratorní analýzu o vlivu výživy, zejména bílkovin, na vznik a rozvoj rakoviny. Při formulaci svých hypotéz jsme s kolegy museli dávat veliký pozor. Velmi precizně jsme volili metodologii a výsledky jsme interpretovali konzervativně. Rozhodli jsme se vést tento výzkum na základní vědecké úrovni, přičemž nás zajímaly biochemické mechanismy podmiňující vznik rakoviny. Bylo důležité pochopit nejenom zdali, ale také jak by mohly bílkoviny podporovat vznik rakoviny. Později se ukázalo, že to byla nejlepší volba. Pečlivě jsem se držel platných vědeckých pravidel, byl jsem tedy schopen studovat provokativní téma, aniž bych vyvolával zpětné reakce, jež automaticky vznikají při každé nové radikální myšlence. Nakonec byl tento náš výzkum celých dvacet sedm let financován těmi nejlépe recenzovanými a nejkompetentnějšími grantovými agenturami (převážně Státním zdravotním ústavem - NIH, Americkou společností pro rakovinu a Americkým institutem pro výzkum rakoviny). Naše výsledky byly v rámci žádosti o publikovaní v nejlepších vědeckých časopisech následně podrobeny recenznímu řízení; již podruhé.

Naše zjištění byla šokující. Strava s nízkým obsahem bílkovin potlačovala vznik (iniciaci) rakoviny vyvolané aflatoxinem, a to bez ohledu na to, kolik bylo tohoto kancerogenu podáno laboratorním zvířatům. I po vzniku rakoviny strava s nízkým obsahem bílkovin dramaticky zpomalovala další rakovinný růst. Jinými slovy, vysoká kancerogenita aflatoxinu byla významně omezena stravou s nízkým obsahem bílkovin. Bílkoviny pocházející ze stravy měly tak silné účinky, že jsme mohli jednoduše „zapínat" a „vypínat" rakovinný růst pouhými změnami konzumovaného množství těchto proteinů.
Dále je třeba uvést, že poměrné množství bílkovin v potravě podávané laboratorním zvířatům bylo srovnatelné s tím, které my, lidé, běžně jíme. Nepoužívali jsme nadprůměrná množství, jako tomu často bývá u jiných studií zabývajících se maligními procesy.
Ale to není vše. Zjistili jsme také, že tento účinek nevykazují všechny bílkoviny. Vznik a rozvoj rakoviny důsledně a silně podporoval kasein, což je bílkovina, která tvoří až 80 % z celkového množství bílkovin kravského mléka. Kasein podporoval rozvoj všech stadií nádorového bujení. A které typy bílkovin, dokonce i ve vysokých koncentracích, neměly žádný vliv na vznik a vývoj rakoviny? Bezpečné bílkoviny pocházely z rostlin, byly to i ty, jež jsou obsaženy v pšenici a sóji.
Zjištěná fakta začala ihned nahlodávat některé mé zakořeněné názory a později je zcela změnila.

Na tyto experimentální studie na zvířatech navázala nejrozsáhlejší studie zaměřující se na výživu, životní styl a nemoci, jaká kdy byla v historii biomedicínského výzkumu prováděna na lidech. Studii jsem vedl. Byl to pozoruhodný podnik spojující Cornellovu univerzitu, univerzitu v Oxfordu a Čínskou akademii preventivního lékařství. New York Times ji nazval „Grand Prix v epidemiologii". Projekt zkoumal velké množství nemocí, druhů výživy a dalších faktorů životního stylu ve venkovských oblastech Číny a nedávno i na Taiwanu. Výsledkem tohoto projektu, známějšího pod jménem Čínská studie, bylo nakonec více než 8 000 zjištěných statisticky významných vztahů mezi různými faktory výživy a nemocemi!
Čínská studie je obzvláště pozoruhodná tím, že mezi mnoha spojitostmi, které se týkají výživy a nemocí, jich tolik poukazovalo na jediné. Lidé, kteří konzumovali převážně živočišnou stravu, měli většinou chronické choroby. Dokonce i relativně nízký příjem živočišných potravin byl podle studie spojen s nežádoucími účinky. Lidé, kteří konzumovali převážně rostlinnou stravu, byli zdravější a chronické nemoci se jim vyhýbaly. Tyto výsledky se nedaly ignorovat. Byly totiž naprosto přesvědčivé již od počátečních experimentů na zvířatech' až po tuto obrovskou studii. Vliv konzumace potravin získaných z rostlin a z živočichů na zdraví člověka se pozoruhodně lišil.
I přes tyto neuvěřitelné poznatky, získané pokusy na zvířatech i během rozsáhlé Čínské studie, jsem stále nebyl spokojen. Vyhledal jsem tedy výsledky ostatních vědců a kliniků a ukázalo se, že naše objevy patří k tomu nejzajímavějšímu, co bylo o stravě uveřejněno v průběhu uplynulých padesáti let. Tyto výsledky jsou zařazeny v knize do Části II. Ukazují, že správná výživa může léčit srdeční chorobu, diabetes a obezitu. Jiný výzkum naznačuje, že výživa může výrazně ovlivnit průběh různých druhů rakoviny, autoimunitních onemocnění, stav kostí, ledvin, zraku a choroby mozku ve stáří (např. poruchy myšlení či Alzheimerovu chorobu).
Nejdůležitější je, že strava, jejíž aktivita byla opakovaně prokázána při léčení nemocí a při jejich prevenci, je stále stejná. Jedná se o stravu rostlinnou; ta podle mého laboratorního výzkumu a podle výsledků Čínské studie podporuje optimální zdraví. Nálezy se tedy shodují...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

renny píše:Daniel - mas pekny zivotny pribeh:) obdivujem ta aj v tom ako si prestal s fajcenim, ja som bola na tom podobne - prestala som s cigaretami a najma s alkoholom na ktorom som uz mala zavislost, raw mi pomohlo, ked jem to vsetko zive tak uz nemam to svedomie davat do seba tieto jedy. Som raw tak na 80-90%, sem - tam zhresim veganskym varenym jedlom alebo nejakym celozrnnym pecivom ked som na nejakej akcii a neda sa inac. Vdava raw sa citim o 180° lepsie, nikdy necitim unavu, bolesti hlavy ako predtym.
Velmi ti drzim palce a inac co sa tyka vychovy deti raz v buducnosti tu mate vsetci super inspiraciu http://www.youtube.com/user/rawfoodfami ... 9A78AB0A48

Děkuji, právě ta změna fyzického stavu mě drží na nohou... video vypadá dobře, ale english to nedávám :(
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Berouško děkuju za tip, toto jsem potřeboval, přísun informací :wink:
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Kutilpepino »

čus Danieli! ;-)
Chci ti pogratulovat, že jsi na tuhle cestu přišel už v tak "nízkém" věku, páč za to si budeš sám sobě jednou hodně vděčný. Užiješ si života plnými doušky mnohem dřív, než, ti kteří na to příjdou až třeba v 60ti letech, nebo později,čili "každý k moři připluje, někdo dřív a někdo později" Ty už si připlul, super a držim palce! Já se zabývám těmito myšlenkami už od 20ti let, ale tu změnu sem dal až teprve teď (42) :-) tim, že sem okamžitě nastoupil 40 pust, vyčistil, zrestartoval tělo a mysl. Už budu jen na raw a postupně přidám rybky, ale dva bílé jedy, jako je cukr a sůl (prej nad zlato) :-) už nikdy více, to radši kulku do palice ;-) Každopádně si připadám, jako dybych se teď teprve narodil, vnímám život, jako něco fantastickýho a každému bych tuto změnu velice doporučoval, pokud nechce na stáří umírat v nemocích, po nemocnicích, nechodící a trpící.Uplně každý, jsme stůjci svého zdraví, "jaký si to uděláme, takový to budeme mít" Jednoduchý, logický. Jídlo je droga!
Měj se vyladěně!
Pepíno ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sumicka »

Daniel píše:
Sumicka píše:Já si stále myslím, že mléko je vhodné pro telátko a ne pro lidi a může být sebesyrovější a sebevíc T, nebo FŇ :-), ale každý to vnímá jinak. Když máte pocit, že je to dobré, tak dobrou chňuť :D
Tak já ho piju asi 14 dní, ze začátku mě 2 dny málem prohnalo, ale od té doby ho snáším dobře. Piju ho hlavně z důvodu, že na záda potřebuju doplnit kvantum vápníku a tak se mi syrové mléko jeví jako dobrá cesta, když jsme na něm byli odkojeni... :) telátko teda jako nejsem, na druhou stranu přijde mi to celkem přírodní zdroj a pro tělo by mělo být dobře stravitelné, když není tepelně upravené. Dělal jsem z něj kokteljy,bylo přijemné obměnit chutě, ale teď zase odděluji, nejdřív ráno hrnek mléka a pak až po cestě do práce ovoce jako snídaně.
Až na to, že vápník v kravském mléce je pro člověka nestravitelný a naopak k jeho odbourání spotřebuješ vlastního vápníku mnohem více než si myslíš. Takže je to přesně naopak, mléko způsobuje odvápnění kostí a navíc vytváří v tělních dutinách hlen, díky kterému nemůže tělo přijímat potřebné látky pro svoji funci. Pila jsem před léty kvanta mléka a výsledek je, že mám kosti v horším stavu než moje 70 letá maminka. Takže si stále myslím, že kravské mléko je pro telátka (pouze), mateřské pro děti. Dospělák má pro získání vápníků rostliné zdroje. To co píšeš je velmi rozšířený krutý omyl spousty lidí a svého času jsem k nim patřila i já. Díky bohu, už nepařím. :) Koukni se po rostliném vápníku, pomůžeš si tím mnohem více, než mlékem. :wink:
Vidím, že už ti Beruška vložila odkaz na Čínskou studii, tu si určitě pročti, tak dostaneš spoustu velmi kvalitních a vědecky ověřených faktů, nejen o mléce.
Ať žijou živé kytičky :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sumicka píše:
Daniel píše:
Sumicka píše:Já si stále myslím, že mléko je vhodné pro telátko a ne pro lidi a může být sebesyrovější a sebevíc T, nebo FŇ :-), ale každý to vnímá jinak. Když máte pocit, že je to dobré, tak dobrou chňuť :D
Tak já ho piju asi 14 dní, ze začátku mě 2 dny málem prohnalo, ale od té doby ho snáším dobře. Piju ho hlavně z důvodu, že na záda potřebuju doplnit kvantum vápníku a tak se mi syrové mléko jeví jako dobrá cesta, když jsme na něm byli odkojeni... :) telátko teda jako nejsem, na druhou stranu přijde mi to celkem přírodní zdroj a pro tělo by mělo být dobře stravitelné, když není tepelně upravené. Dělal jsem z něj kokteljy,bylo přijemné obměnit chutě, ale teď zase odděluji, nejdřív ráno hrnek mléka a pak až po cestě do práce ovoce jako snídaně.
Až na to, že vápník v kravském mléce je pro člověka nestravitelný a naopak k jeho odbourání spotřebuješ vlastního vápníku mnohem více než si myslíš. Takže je to přesně naopak, mléko způsobuje odvápnění kostí a navíc vytváří v tělních dutinách hlen, díky kterému nemůže tělo přijímat potřebné látky pro svoji funci. Pila jsem před léty kvanta mléka a výsledek je, že mám kosti v horším stavu než moje 70 letá maminka. Takže si stále myslím, že kravské mléko je pro telátka (pouze), mateřské pro děti. Dospělák má pro získání vápníků rostliné zdroje. To co píšeš je velmi rozšířený krutý omyl spousty lidí a svého času jsem k nim patřila i já. Díky bohu, už nepařím. :) Koukni se po rostliném vápníku, pomůžeš si tím mnohem více, než mlékem. :wink:
Vidím, že už ti Beruška vložila odkaz na Čínskou studii, tu si určitě pročti, tak dostaneš spoustu velmi kvalitních a vědecky ověřených faktů, nejen o mléce.
Ať žijou živé kytičky :D

Ale jo, já ti to neberu, mluvím tady o syrovém mléce. V pasterizovaném je nevyvážený poměr minerálů a vápníku a fosforu, tak tělo musí vydat z vlastních zásob aby ho dokázalo rozložit, to chápu. Podle příspěvku viz. výše čínská studie, to co je v mléce pro nás špatně jsou živočišné bílkoviny, ale ostatní chápu že je OK.
Moje sestra má děti 8 a 5 let. Dává jim od asi 1 roku kravské mléko přímo od krávy, resp. od nějakýho souseda. Nemají žádné zdravotní komplikace, naopak, děti zdravé. Adoptovali malou holčičku asi půl roční a teď má o rok více, má alergii na všechno mléčné, at syrové, tak pasterované, tam je to ale o lepku bych to viděl dle toho co sestra říkala že malá jí...
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Eva.cz »

Kutilpepino píše:čus Danieli! ;-)
Chci ti pogratulovat, že jsi na tuhle cestu přišel už v tak "nízkém" věku, páč za to si budeš sám sobě jednou hodně vděčný. Užiješ si života plnými doušky mnohem dřív, než, ti kteří na to příjdou až třeba v 60ti letech, nebo později,čili "každý k moři připluje, někdo dřív a někdo později" Ty už si připlul, super a držim palce! Já se zabývám těmito myšlenkami už od 20ti let, ale tu změnu sem dal až teprve teď (42) :-)

Pepíno, však ty jsi ještě "Jura" (:-)
"Je nám právě tolik, kolik nám právě je. A jestli se vám to zdá více, či méně, není to naše vina, neboť my začínáme právě včas!!!" :wink:
Kutilpepino píše:tim, že sem okamžitě nastoupil 40 pust, vyčistil, zrestartoval tělo a mysl. Už budu jen na raw a postupně přidám rybky, ale dva bílé jedy, jako je cukr a sůl (prej nad zlato) :-) už nikdy více, to radši kulku do palice ;-) Každopádně si připadám, jako dybych se teď teprve narodil, vnímám život, jako něco fantastickýho a každému bych tuto změnu velice doporučoval, pokud nechce na stáří umírat v nemocích, po nemocnicích, nechodící a trpící.Uplně každý, jsme stůjci svého zdraví, "jaký si to uděláme, takový to budeme mít" Jednoduchý, logický. Jídlo je droga!
Měj se vyladěně!
Pepíno ;-)
Jak jednoduché, jak prosté... :roll: Pepčo, ty jsi takový červík, co teď ve mně hlodá... však ty víš :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Kutilpepino »

Kutilpepino píše:tim, že sem okamžitě nastoupil 40 pust, vyčistil, zrestartoval tělo a mysl. Už budu jen na raw a postupně přidám rybky, ale dva bílé jedy, jako je cukr a sůl (prej nad zlato) :-) už nikdy více, to radši kulku do palice ;-) Každopádně si připadám, jako dybych se teď teprve narodil, vnímám život, jako něco fantastickýho a každému bych tuto změnu velice doporučoval, pokud nechce na stáří umírat v nemocích, po nemocnicích, nechodící a trpící.Uplně každý, jsme stůjci svého zdraví, "jaký si to uděláme, takový to budeme mít" Jednoduchý, logický. Jídlo je droga!
Měj se vyladěně!
Pepíno ;-)
Jak jednoduché, jak prosté... :roll: Pepčo, ty jsi takový červík, co teď ve mně hlodá... však ty víš :wink:[/quote]

jj vim a doufám, že tě nahlodám a jedééém ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

hm, půst jsem ještě nedal, je fakt že mám trochu obavy ohledně práce, která je psychicky náročná a fyzicky celkem taky, pokud se tak dá říct několika hodinám za volantem (průměrně tak 4-6 denně). Určo ale chci, je to jen otázka načasování..které doufám proběhne v dohledné době :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Eva.cz »

Kutilpepino píše: jj vim a doufám, že tě nahlodám a jedééém ;-)
Yes, ty pozemský červe :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sweetie »

Daniel píše:Jak jsi zjistila, že jsi ztratila ty bakterie ?
no jak asi :D rychla chripka, zcistila jsem se jak po sance.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Sweetie píše:
Daniel píše:Jak jsi zjistila, že jsi ztratila ty bakterie ?
no jak asi :D rychla chripka, zcistila jsem se jak po sance.
Tak to jo, rozhodl jsem se syrové mléko zatím ponechat v jídelníčku s omezením, ne každý den konzumace a když, tak 3dcl max., nemám s ním zásadní problém co se týče stravování.. Každopádně jsem teď objevil racio kukuřičné placky, kterými nahrazuju pečivo (celozrné,vícezrné a já nevím jaké ještě :)) a fungujou, takže musim chvíli přežít nízký přísun soli, které obsahují, na druhou stranu beru to tak že je to menší zlo než lepek, kterého se chci úplně zbavit :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Sumicka »

Každý jde svou cestou na výsluní, tak hodně štěstí a pevnou vůli.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dneska jsem si udělal volnější den v práci, přijel domu už v půl 17 a je to dost znát, když mi zbyde energie na odpočinek. Dostatečně jsem se vyspal a pečivo už neměl asi 4 dny, psal jsem tady o náhradě plackama kukuřičnýma, ale dnes na ně zatím nedošlo, jen včera. Pocity mám velice pozitivní, ráno snídaně jahody,hrozno a kousek jablka - trocha medu a skořice, vše zamíchat. Pak až oběd ve 12, 2 kedlubny a hrst rajčátek, po cestě domu banán. Po dlouhé době opravdu málo jídla na mne,ale už se připravuje salátek, kdy to doženu. Co je ale super, že mě nebolí břicho hlady, jen tak trošku jakoby trucuje, ale cítím že není potřeba ho hned zaplnit. Uvědomil jsem si, že jsem se pár dní docela zasycoval a tak jsem asi žaludek roztáhl. Nicméně pořád se to točí kolem shazování váhy, vím že tělo vylučuje co není potřeba, jen mozek pořád vzdoruje a chce ty kila nazpět :)

Jsem maniak, včera jsem doplácal dalších asi 25 lněných placek, takže jich tu máme teď přes 50, když oni se tak dobře baští a hlavně jsou RAW a co může být lepší než se nacpat pořádnym zdravým že jo. Primárně jsem je začal vyrábět jako náhradu chleba k salátům, ale stala se z nich taková ta chuťovka když máme chuť něco zobnout :) navíc pro mě je to záležitost kreativní a tak je pokaždé udělám trochu jinak a hledám tu správnou kombinaci ingradiencí, aby byly pořádně závislácký a nahrazovali co nejvíc nějaký jídlo ... pokud někdo má recept na pizza placky, budu rád, zkoušel jsem je podle ingr. lifefoodu, ale nějak se mi to nedaří, problém jsou ty rajčata, suchý nejsou moc suchý, takový gumáče a z nich to nejde....
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Kutilpepino »

pokud někdo má recept na pizza placky, budu rád, zkoušel jsem je podle ingr. lifefoodu, ale nějak se mi to nedaří, problém jsou ty rajčata, suchý nejsou moc suchý, takový gumáče a z nich to nejde....[/quote]

zkus todle ;-)
LNENE PLACICKY ALA PIZZA

450g lnene seminko (umeleme, rozdrtime...)
4-5 mensich rajcat
1/2 az 1 stredni cibule
2 strouzky cesneku
koreni - trochu oregano, italske koreni, morska sul

Rozmixujeme rajcata, cibuli, cesnek (majitele odstavnovacu muzou pouzit odstavnovac), pridame koreni a vse nalijeme do misky, kde uz mame rozdrcena lnena seminka. Vse dobre promichame az vznikne dobre tvarna hmota. Lzickou delame placicky na pecicim papire. V troube susime zhruba 24 hodin pri teplote zhruba 30 st.C.

Je to vyborny, chutna a voni to jako pizza. Myslim, ze by se dali misto placicek delat i tycinky.

Placicka je dobra jen tak, nebo ji jemne potru avokadem a prikusuji cibuli, rajce popripade dalsi zeleninu.
Dobrou chut!

lněné placičky. každou na papíře posypu ještě slunečnicí, to je něco na ně. s česnekem nemají chybu.
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

kutilpepino díky moc za tip, snažím se zpestřit si jídelníček :) zítra je vyzkouším, nemám sušičku, ale už jsem se naučil pracovat s plechem a pečícím papírem :)

Dneska jsem se na sobě dopustil klystýru a mám dobrý pocit že jsem to zvládnul, takže zítra nebo v neděli repete, chci ze sebe dostat pokud možno co nejvíce nečistot, takže pokud nebude pršet, bude se jezdit na kole :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Kutilpepino »

Daniel píše:kutilpepino díky moc za tip, snažím se zpestřit si jídelníček :) zítra je vyzkouším, nemám sušičku, ale už jsem se naučil pracovat s plechem a pečícím papírem :)

Dneska jsem se na sobě dopustil klystýru a mám dobrý pocit že jsem to zvládnul, takže zítra nebo v neděli repete, chci ze sebe dostat pokud možno co nejvíce nečistot, takže pokud nebude pršet, bude se jezdit na kole :D
se máš, to já ještě na kole moc nezvládnu, nebo nějakej sport, páč ta energie po 40 se ještě nedostavila f plný síle, ale už se neplazim tak dobrý :-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Kutilpepino píše:
Daniel píše:kutilpepino díky moc za tip, snažím se zpestřit si jídelníček :) zítra je vyzkouším, nemám sušičku, ale už jsem se naučil pracovat s plechem a pečícím papírem :)

Dneska jsem se na sobě dopustil klystýru a mám dobrý pocit že jsem to zvládnul, takže zítra nebo v neděli repete, chci ze sebe dostat pokud možno co nejvíce nečistot, takže pokud nebude pršet, bude se jezdit na kole :D
se máš, to já ještě na kole moc nezvládnu, nebo nějakej sport, páč ta energie po 40 se ještě nedostavila f plný síle, ale už se neplazim tak dobrý :-)
Půst ti závidím, je to pro mě meta, přemýšlím jak to zkloubím s prací, protože jsem pořád vystaven stresu, řeším dost problémů přes den a tak mám velký výdaj energie a musím být psychicky v poho, vyrovnaný... Cítím že je to opravdu o tom rozhodnutí a až ucítím že to má být, tak dám půst napříč prací a taky to půjde, ne asi na dlouho, ale 2-3 dny....
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Kutilpepino »

Daniel píše:
Kutilpepino píše:
Daniel píše:kutilpepino díky moc za tip, snažím se zpestřit si jídelníček :) zítra je vyzkouším, nemám sušičku, ale už jsem se naučil pracovat s plechem a pečícím papírem :)
Půst ti závidím, je to pro mě meta, přemýšlím jak to zkloubím s prací, protože jsem pořád vystaven stresu, řeším dost problémů přes den a tak mám velký výdaj energie a musím být psychicky v poho, vyrovnaný... Cítím že je to opravdu o tom rozhodnutí a až ucítím že to má být, tak dám půst napříč prací a taky to půjde, ne asi na dlouho, ale 2-3 dny....
Víš co? To asi záleží hodně na tom, jaxi na tom po zdravotní stránce a jestil dost sportuješ, páč já sem byl až na nějaký ty neduhy, jako je 15ti letá laringitýda celkový zahlěnění organitmu, hemouše :-) a dost těžký zánět št. žlázy :-) jinak docela zdravej a dost sportovně založenej, čili sem udělal 40 bez přípravy, do 27 dne sem makal mormoš fyzicky třeba na zahradě, hlína, lopata, fakt dřina, ale zvádal bez známek únavy a do posilky sem chodil taky normoš, běh, plavání, roztahovačky, strečink a lehký cvíčo na strojích, Do 32 dne sem chodil normoš do práce, paxem si vzal týden dofču, páč to už sem se plazil i na záchod, ale paxem zase nastoupil do práce jel dál.Je fakt,že práci mám spíš psychickou, než fyzickou zátěž, ale soustředění v naprosté pohodě, páč vyřizuji dost objednávek tudíž, když udělám chybu, tak to může jít do statisíců taxi chybu nemůžu dovolit.Taky je dobrý si stanovit nějaký den, kdy chceš začít a na ten den se psychicky připravovat a těšit se, to dost pomůže. Pak bych ti ještě doporučil, dát před delším půstem tak 4x za měsíc hydrokolon, páč to tě dost pročistí a nemáš takové problémy pak při půstu a já sem to měl ještě hodně podpořený tím, že sem se před tím 2 a půl měsíce čistil bylinkama, měl sem rozpis od irisdiagnostičky, na každý den, včetně čištění dutin a koupelí. Fakt supr pomocný věci před půstem, který tě pak pustí co nejdál. Tak toť má zkušenost. Hodně štěstí Danieli! ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Daniel - Život je můj život

Příspěvek od Daniel »

Dneska jsem kuchtil oběd a vyzkoušel konečně Tamari. Dávám v plén recept který jsem na sobě i manželce vyzkoušel a ještě teď se olizujeme :)

Velká porce

3 rajčata nakráket na trojúhelníčky
1 paprika, nebo kapie zase nakrájet
1 pastiňák nastrouhat na hrubo
1 polní okurka nastrouhat na hrubo
může být i půlka červené cibule pokrájet, nebo avokádo na kostičky

zálivka dle chuti, já udělal toto: 1dlc sklenička - do půlky voda, 2 lžíce oliv.oleje, 2 stroužky česneku nastrouhat na jemno, velká 1 nebo 2 lžíce Tamari dle chuti

K tomu lněné placky, nebo kukuřičné.

Dneska mám válecí den, nakoupil jsem mraky ovoce, jako banány, jablka, meloun, hrozno v akci :) takže si dáváme do nosu, vitariánství je tak sladké :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Odpovědět